Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

6 kwietnia 2020 r.
22:42

Wybierzemy prezydenta korespondencyjnie. Sejm uchwalił ustawę

Autor: Zdjęcie autora pab
1 13 A A
(fot. Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński)

Sejm uchwalił w poniedziałek wieczorem ustawę dot. korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sejm uchwalił ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r.

Za przyjęciem ustawy głosowało 234 posłów PiS. Przeciwko zagłosowali tylko posłowie tego klubu Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij. Od głosu wstrzymały się posłanki Iwona Michałek i Magdalena Sroka. Jarosław Gowin, który dziś podał się do dymisji z funkcji ministra nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego, nie brał udziału w głosowaniu.

Przeciwko ustawie byli wszyscy posłowie Koalicji Obywatelskiej oprócz Krystyny Skowrońskiej, która nie głosowała. Przeciw byli też wszyscy członkowie klubów Lewicy, PSL-Kukiz 15 i Konfederacji.

Ustawą ma się teraz zająć Senat.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 6 kwietnia 2020 r. o 23:40
+48
Korespondencyjnie to PiS może sobie wybierać I sekretarza KC. W dupę niech mnie pocałują ! Zamiast myśleć jak obronić Polskę przed pandemią, te sukinsyny myślą tylko jak utrzymać się u władzy ! Mam nadzieję, że rozliczymy tych drani, za to wszystko co robią z Polską !
Avatar
fiej / 7 kwietnia 2020 r. o 02:41
+30
Zamiast maseczek ochronnych, poczta polska rozniesie pakiety wyborcze. Niech łapa uschnie każdemu kto zakreśli przedstawiciela skur.wys.ynów.
Avatar
Japolan / 7 kwietnia 2020 r. o 01:49
+15
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 09:01
+10
Głosowanie korespondencyjne ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przyszłości naszej demokracji ...” - mówi Nancy Pelosi  z amerykańskiej Izby Reprezentantów, zagorzała przeciwniczka polityki Donalda Trumpa
Avatar
Malkow1 / 7 kwietnia 2020 r. o 05:59
+9
Kiedy ta banda łgarzy mówią prawdę ? Czu 14 listopada 2017 r. zmieniając ordynację wyborczą poprzez znaczne ograniczenie głosowania korespondencyjnego uzasadniając to jako źródło oszustw wyborczych czy teraz łamiąc inne zasady w tym tajności
Avatar
fillip75 / 6 kwietnia 2020 r. o 23:36
+4
A ja sobie teraz tak myślę, że PiS może na tych wyborach nieźle się przejechać. Będą to bardzo ciekawe wybory. Jestem za Dudą, ale nie będę brał udziału w jednorazowych wyborach korespondecyjnych. Albo robimy światową demokrację, albo bawimy się w cyrk. Z drugiej strony powoli do mnie dociera, że im gorzej w Polsce, tym więcej argumentow mam, że dobrze wybrałem życie na emigracji. Tym bardziej, że PiS do tej pory nic nie zrobił dla obywateli III RP z wyżu demograficznego. W Polsce kwota wolna od podatku, to nadal ok. 3100zł. W Niemczech 9400€, a dla mnie ok. 19000€. W Niemczech wzrosła ta kwota o ok. 500€ i za rok również powinna wzrosnąć. W Polsce na dziecko jest 500zł. W Niemczech 200€ plus opiekuńczy 185€ (przy niskichmdochodach). I to od czego powinien zacząć PiS... ulga podatkowa na dziecko 7000€ dochodu nieopodatkowanego. Jeżeli stracę pracę, na bezrobociu otrzymam 60% wypracowanego dochodu. W razie choroby i będąc zwolnionym z pracy (w Niemczech jest taka możliwość). Ich NFZ (tutaj jest sporo jednostek) wyplaca 80% dochodu. Trzeba jedynie uważać, by była ciągłość zwolnienia. Dzień przerwy i... koniec ze wsparcia finansowego. PiS zrobił wiele lub nawet niewyobrażalnie dużo. Lecz nie dla mnie. A miały być tanie mieszkania na wynajem. Jak w Niemczech?! A sfinalizowano kredyt dla nielicznych!!! Po co? Mieszkania miały być na wynajem. I nadal nie ma tanich lokali do wynajęcia. W Niemczech są. Teraz na stałej umowie o pracę i ponad rocznym zameldowaniu w gminie, będę mógł starać się o tani wynajem. To jakieś 200 € niżej jak na rynku. Szkoda, że PiS realizuje programy, trochę nieakceptowalne dla ogółu. Przecietny, uczciwy pracownik, nie ma szans na przeżycie w Polsce za PiS,,tak samo jak za Patologii Ogólnej. Taka jest prawda. To niech teraz sami sobie głosują.
A ja sobie teraz tak myślę, że PiS może na tych wyborach nieźle się przejechać. Będą to bardzo ciekawe wybory. Jestem za Dudą, ale nie będę brał udziału w jednorazowych wyborach korespondecyjnych. Albo robimy światową demokrację, albo bawimy się w cyrk. Z drugiej strony powoli do mnie dociera, że im gorzej w Polsce, tym więcej argumentow mam, że dobrze wybrałem życie na emigracji. Tym bardziej, że PiS do tej pory nic nie zrobił dla obywateli III RP z wyżu demograficznego. W Polsce kwota wolna od podatku, to nadal ok. 3100zł. W Niemczech 9400... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 20:42
+3
Węgry wprowadziły stan wyjątkowy. Natychmiast zareagował Parlament Europejski, a wraz z nim Tusk czy TVN, które Orbana nazywają dyktatorem. 
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:23
+3
Brawo ! Postępujemy jak obecnę  wzorce demokracji - Niemcy, Szwajcaria, Korea Pd czy demokraci (Pelosi) z  USA !
 Aron, ty powołujesz się na Bawarie jako na wzorowa demokrację,? Przecież w bawarskich piwnicach narodził się hitleryzm, tam Hitler zaczynał swoją karierę. Nie wiesz, zapomniałeś czym to się skończyło? I jeszcze jedno: zapomniałeś  w gronie wzorowych demokracji umieścić drugiego, północnego państwa Korranczykow. 
Avatar
LBN / 7 kwietnia 2020 r. o 20:31
+1
Już widzę jak ludzie będą podpisywać karty i wypełniać swój pesel na karcie do głosowania żeby władza wiedziała kto swój a kto wróg. Chyba nikt nie będzie tak naiwny.
Avatar
oscar / 7 kwietnia 2020 r. o 17:26
+1
„Moim synom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego lepszego od siebie”....... zgadnijcie kto to powiedział??
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 20:42
+3
Węgry wprowadziły stan wyjątkowy. Natychmiast zareagował Parlament Europejski, a wraz z nim Tusk czy TVN, które Orbana nazywają dyktatorem. 
Avatar
LBN / 7 kwietnia 2020 r. o 20:31
+1
Już widzę jak ludzie będą podpisywać karty i wypełniać swój pesel na karcie do głosowania żeby władza wiedziała kto swój a kto wróg. Chyba nikt nie będzie tak naiwny.
Avatar
oscar / 7 kwietnia 2020 r. o 17:26
+1
„Moim synom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego lepszego od siebie”....... zgadnijcie kto to powiedział??
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 14:03
-1
Głosowanie korespondencyjne ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przyszłości naszej demokracji ...” - mówi Nancy Pelosi  z amerykańskiej Izby Reprezentantów, zagorzała przeciwniczka polityki Donalda Trumpa
 W USA głosowanie korenspodencyjne czy internetowe odbywa się w wielu Stanach od dawna. Amerykańskie prawo przewiduje 7 lat więzienia za wysłanie czyjegoś głosu, a naturalizowany Amerykanin wydalany jest z USA. Jakie zabezpieczenia w tym względzie przewiduje polska ustawa przyjęta wczoraj przez Sejm? 
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 09:01
+10
Głosowanie korespondencyjne ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przyszłości naszej demokracji ...” - mówi Nancy Pelosi  z amerykańskiej Izby Reprezentantów, zagorzała przeciwniczka polityki Donalda Trumpa
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:50
0
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
 Czyje interesy realizuje PIS Kaczyńskich, dużo mówią słowa prezydenta Kaczynskiego wygłoszone podczas wizyty w Izraelu: "Niezależnie kto będzie w Polsce rządził ja będę pilnował żydowskich interesów" (z książki H. Pająka). PAD jest uczniem i kontynuatorem PLK
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:23
+3
Brawo ! Postępujemy jak obecnę  wzorce demokracji - Niemcy, Szwajcaria, Korea Pd czy demokraci (Pelosi) z  USA !
 Aron, ty powołujesz się na Bawarie jako na wzorowa demokrację,? Przecież w bawarskich piwnicach narodził się hitleryzm, tam Hitler zaczynał swoją karierę. Nie wiesz, zapomniałeś czym to się skończyło? I jeszcze jedno: zapomniałeś  w gronie wzorowych demokracji umieścić drugiego, północnego państwa Korranczykow. 
Avatar
Malkow1 / 7 kwietnia 2020 r. o 05:59
+9
Kiedy ta banda łgarzy mówią prawdę ? Czu 14 listopada 2017 r. zmieniając ordynację wyborczą poprzez znaczne ograniczenie głosowania korespondencyjnego uzasadniając to jako źródło oszustw wyborczych czy teraz łamiąc inne zasady w tym tajności
Avatar
fiej / 7 kwietnia 2020 r. o 02:41
+30
Zamiast maseczek ochronnych, poczta polska rozniesie pakiety wyborcze. Niech łapa uschnie każdemu kto zakreśli przedstawiciela skur.wys.ynów.
Avatar
Japolan / 7 kwietnia 2020 r. o 01:49
+15
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Brakuje numerów na posesjach. Radni zauważyli problem podczas dystrybucji maseczek

Brakuje numerów na posesjach. Radni zauważyli problem podczas dystrybucji maseczek

W powiecie puławskim nadal istnieją jednak posesje „widma” nieoznaczone żadnym numerem. Czas dojazdu służb ratunkowych pod takie adresy może być znacznie dłuższy. Trudności tego rodzaju uwypukliła dystrybucja masek ochronnych.

ARiMR: Trwają nabory wniosków na popularne w Lubelskiem działania

ARiMR: Trwają nabory wniosków na popularne w Lubelskiem działania

Do 30 czerwca rolnicy mogą składać wnioski na „Modernizację gospodarstw rolnych (tzw. obszar D)” i „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, które są popularne w Lubelskiem.

Zakaz wjazdu do parku będzie obowiązywać. Rada nie zgodziła się na propozycję Zjednoczonej Prawicy

Zakaz wjazdu do parku będzie obowiązywać. Rada nie zgodziła się na propozycję Zjednoczonej Prawicy

Nie będzie poluzowania zakazu wjazdu do parku Radziwiłłowskiego. Chcieli tego radni Zjednoczonej Prawicy, ale projekt uchwały przepadł w głosowaniu.

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Budowa eksperesówki S19. Jak przebiegają prace? Kiedy kierowcy pojadą nową drogą?

Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość, bo czeka ich dwa lata trudności i korków. Nagrodą będzie nowa droga ekspresowa łącząca Lublin z Rzeszowem

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?
Magazyn

Za trzy tygodnie matura. Jak się przygotować?

Matury i egzaminy ósmoklasisty zbliżają się wielkimi krokami. Czy, ci, którzy jeszcze nie wzięli się uczciwie do pracy zdążą się przygotować? Jak powinna wyglądać nauka?

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę
galeria

Ruszyło kino w Muszli Ogrodu Saskiego. Kolejny seans w sobotę

„Biały, biały dzień” to pierwszy film, jaki w piątek oglądać można było w Muszli. W sobotę wyświetlony zostanie „Oficer i szpieg”.

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Puławy lub Zamość Rowerową Stolicą Polski? Pobierz aplikację i kręć dla miasta

Od 1 czerwca do 16 sierpnia puławscy rowerzyści mogą jeździć nie tylko dla przyjemności, ale także pomagając swojemu miastu. Puławy i Zamość dołączyły do rywalizacji o miano "Rowerowej Stolicy Polski". Żeby rozpocząć zabawę, wystarczy pobrać odpowiednią aplikację śledzącą treningi.

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"
film

Nauczyciele nękani podczas lekcji online. "Jesteśmy bezradni wobec tych cyberataków"

Od kilku tygodni nauczyciele w całej Polsce mierzą się z nowym problemem, tzw. rajdowaniem lekcji. Problem został nagłośniony i publicznie napiętnowany, mimo to każdego dnia internetowi trolle mają pożywkę na e-lekcjach.

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]
galeria

Kolumny, żyletki i czerwone fotele, czyli Dom Chemika w nowej odsłonie [zdjęcia]

Nowy Dom Chemika jest już niemal gotowy. Wewnątrz są już meble, które czekają na zdjęcie ochronnych folii. Trwają próby nagłośnienia oraz testowanie systemów sterowania. Na zewnątrz powstaje nowy trawnik od strony pawilonu. Ogrodzenie ma zniknąć w połowie czerwca. Data otwarcia obiektu nie została ustalona.

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

PKP Lublin Zachodni: miejski chodnik do osiedla, do autobusu... droga tymczasowa

Prowizoryczna droga, której zarys już widać, ułatwi dotarcie z peronu PKP Lublin Zachodni do pętli autobusowej przy os. Poręba. Co ciekawe, droga powstaje w innym celu i nie buduje jej miasto. Ratusz ma inny plan: zapowiada budowę chodnika prowadzącego do ul. Szafirowej, skąd do pętli trzeba kluczyć przez osiedle

Zmarł Jerzy Pilch

Zmarł Jerzy Pilch

W wieku 68 lat zmarł Jerzy Pilch, laureat Literackiej Nagrody Nike. Autor wyjątkowych felietonów, poruszających powieści i scenariuszy do lubianych filmów.

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół
Magazyn

Smaki Rosji. Bliny, soljanka i ucha polecają się na lubelski stół

Śledź na zakuskę, kapuśniak i soljanka, bliny, pielmieni, strogonow - to rosyjskie potrawy, które przeniknęły do polskiej kuchni. W czasach carskich rosyjscy kucharze zadziwiali Europejczyków wyszukanymi daniami. Dziś rosyjskie dania znajdziemy w menu polskich restauracji

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi
22 maja 2020, 9:00

Teatr Andersena stworzy baśń wspólnie z dziećmi

- Stwórz z nami baśń, której jeszcze nikt nie wymyślił! - zachęca swoich młodych odbiorców Teatr Andersena. Dzieci w ramach projektu Teatralne podróże Live! będą mogły zaangażować się w powstanie opowieści, której będzie można wysłuchać na żywo 20 czerwca.

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?
film

Kolonie w czasie epidemii. Jakie ograniczenia będą obowiązywać?

Tegoroczne obozy i kolonie będą wypoczynkiem stacjonarnym. Rodzice nie będą mogli odwiedzać dzieci, które bawić będą się w mniejszych grupach. Organizatorzy wypoczynku są jednak przekonani, że mimo rygoru sanitarnego wakacje będą udane.

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Za tydzień idziemy do kina. Puławska "Sybilla" przygotowuje się do odmrożenia

Na ten dzień puławscy kinomaniacy czekali prawie trzy miesiące. Kino „Sybilla” potwierdza datę wznowienia swojej działalności. Pierwszy seans po długiej przerwie odbędzie się w sobotę, 6 czerwca. Pierwszym filmem prawdopodobnie zostanie animacja Disneya.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!