Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

6 kwietnia 2020 r.
22:42

Wybierzemy prezydenta korespondencyjnie. Sejm uchwalił ustawę

Autor: Zdjęcie autora pab
1 12 A A
(fot. Kancelaria Sejmu / Aleksander Zieliński)

Sejm uchwalił w poniedziałek wieczorem ustawę dot. korespondencyjnych wyborów prezydenckich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sejm uchwalił ustawę o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r.

Za przyjęciem ustawy głosowało 234 posłów PiS. Przeciwko zagłosowali tylko posłowie tego klubu Wojciech Maksymowicz i Michał Wypij. Od głosu wstrzymały się posłanki Iwona Michałek i Magdalena Sroka. Jarosław Gowin, który dziś podał się do dymisji z funkcji ministra nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego, nie brał udziału w głosowaniu.

Przeciwko ustawie byli wszyscy posłowie Koalicji Obywatelskiej oprócz Krystyny Skowrońskiej, która nie głosowała. Przeciw byli też wszyscy członkowie klubów Lewicy, PSL-Kukiz 15 i Konfederacji.

Ustawą ma się teraz zająć Senat.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Adam_z_Lublina / 6 kwietnia 2020 r. o 23:40
+48
Korespondencyjnie to PiS może sobie wybierać I sekretarza KC. W dupę niech mnie pocałują ! Zamiast myśleć jak obronić Polskę przed pandemią, te sukinsyny myślą tylko jak utrzymać się u władzy ! Mam nadzieję, że rozliczymy tych drani, za to wszystko co robią z Polską !
Avatar
fiej / 7 kwietnia 2020 r. o 02:41
+30
Zamiast maseczek ochronnych, poczta polska rozniesie pakiety wyborcze. Niech łapa uschnie każdemu kto zakreśli przedstawiciela skur.wys.ynów.
Avatar
Japolan / 7 kwietnia 2020 r. o 01:49
+15
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 09:01
+10
Głosowanie korespondencyjne ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przyszłości naszej demokracji ...” - mówi Nancy Pelosi  z amerykańskiej Izby Reprezentantów, zagorzała przeciwniczka polityki Donalda Trumpa
Avatar
Malkow1 / 7 kwietnia 2020 r. o 05:59
+9
Kiedy ta banda łgarzy mówią prawdę ? Czu 14 listopada 2017 r. zmieniając ordynację wyborczą poprzez znaczne ograniczenie głosowania korespondencyjnego uzasadniając to jako źródło oszustw wyborczych czy teraz łamiąc inne zasady w tym tajności
Avatar
fillip75 / 6 kwietnia 2020 r. o 23:36
+4
A ja sobie teraz tak myślę, że PiS może na tych wyborach nieźle się przejechać. Będą to bardzo ciekawe wybory. Jestem za Dudą, ale nie będę brał udziału w jednorazowych wyborach korespondecyjnych. Albo robimy światową demokrację, albo bawimy się w cyrk. Z drugiej strony powoli do mnie dociera, że im gorzej w Polsce, tym więcej argumentow mam, że dobrze wybrałem życie na emigracji. Tym bardziej, że PiS do tej pory nic nie zrobił dla obywateli III RP z wyżu demograficznego. W Polsce kwota wolna od podatku, to nadal ok. 3100zł. W Niemczech 9400€, a dla mnie ok. 19000€. W Niemczech wzrosła ta kwota o ok. 500€ i za rok również powinna wzrosnąć. W Polsce na dziecko jest 500zł. W Niemczech 200€ plus opiekuńczy 185€ (przy niskichmdochodach). I to od czego powinien zacząć PiS... ulga podatkowa na dziecko 7000€ dochodu nieopodatkowanego. Jeżeli stracę pracę, na bezrobociu otrzymam 60% wypracowanego dochodu. W razie choroby i będąc zwolnionym z pracy (w Niemczech jest taka możliwość). Ich NFZ (tutaj jest sporo jednostek) wyplaca 80% dochodu. Trzeba jedynie uważać, by była ciągłość zwolnienia. Dzień przerwy i... koniec ze wsparcia finansowego. PiS zrobił wiele lub nawet niewyobrażalnie dużo. Lecz nie dla mnie. A miały być tanie mieszkania na wynajem. Jak w Niemczech?! A sfinalizowano kredyt dla nielicznych!!! Po co? Mieszkania miały być na wynajem. I nadal nie ma tanich lokali do wynajęcia. W Niemczech są. Teraz na stałej umowie o pracę i ponad rocznym zameldowaniu w gminie, będę mógł starać się o tani wynajem. To jakieś 200 € niżej jak na rynku. Szkoda, że PiS realizuje programy, trochę nieakceptowalne dla ogółu. Przecietny, uczciwy pracownik, nie ma szans na przeżycie w Polsce za PiS,,tak samo jak za Patologii Ogólnej. Taka jest prawda. To niech teraz sami sobie głosują.
A ja sobie teraz tak myślę, że PiS może na tych wyborach nieźle się przejechać. Będą to bardzo ciekawe wybory. Jestem za Dudą, ale nie będę brał udziału w jednorazowych wyborach korespondecyjnych. Albo robimy światową demokrację, albo bawimy się w cyrk. Z drugiej strony powoli do mnie dociera, że im gorzej w Polsce, tym więcej argumentow mam, że dobrze wybrałem życie na emigracji. Tym bardziej, że PiS do tej pory nic nie zrobił dla obywateli III RP z wyżu demograficznego. W Polsce kwota wolna od podatku, to nadal ok. 3100zł. W Niemczech 9400... rozwiń
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 20:42
+3
Węgry wprowadziły stan wyjątkowy. Natychmiast zareagował Parlament Europejski, a wraz z nim Tusk czy TVN, które Orbana nazywają dyktatorem. 
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:23
+3
Brawo ! Postępujemy jak obecnę  wzorce demokracji - Niemcy, Szwajcaria, Korea Pd czy demokraci (Pelosi) z  USA !
 Aron, ty powołujesz się na Bawarie jako na wzorowa demokrację,? Przecież w bawarskich piwnicach narodził się hitleryzm, tam Hitler zaczynał swoją karierę. Nie wiesz, zapomniałeś czym to się skończyło? I jeszcze jedno: zapomniałeś  w gronie wzorowych demokracji umieścić drugiego, północnego państwa Korranczykow. 
Avatar
oscar / 7 kwietnia 2020 r. o 17:26
+1
„Moim synom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego lepszego od siebie”....... zgadnijcie kto to powiedział??
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:50
0
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
 Czyje interesy realizuje PIS Kaczyńskich, dużo mówią słowa prezydenta Kaczynskiego wygłoszone podczas wizyty w Izraelu: "Niezależnie kto będzie w Polsce rządził ja będę pilnował żydowskich interesów" (z książki H. Pająka). PAD jest uczniem i kontynuatorem PLK
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 20:42
+3
Węgry wprowadziły stan wyjątkowy. Natychmiast zareagował Parlament Europejski, a wraz z nim Tusk czy TVN, które Orbana nazywają dyktatorem. 
Avatar
oscar / 7 kwietnia 2020 r. o 17:26
+1
„Moim synom nie wolno dać władzy, bo zniszczą każdego lepszego od siebie”....... zgadnijcie kto to powiedział??
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 14:03
-1
Głosowanie korespondencyjne ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przyszłości naszej demokracji ...” - mówi Nancy Pelosi  z amerykańskiej Izby Reprezentantów, zagorzała przeciwniczka polityki Donalda Trumpa
 W USA głosowanie korenspodencyjne czy internetowe odbywa się w wielu Stanach od dawna. Amerykańskie prawo przewiduje 7 lat więzienia za wysłanie czyjegoś głosu, a naturalizowany Amerykanin wydalany jest z USA. Jakie zabezpieczenia w tym względzie przewiduje polska ustawa przyjęta wczoraj przez Sejm? 
Avatar
Aaron_Langman / 7 kwietnia 2020 r. o 09:01
+10
Głosowanie korespondencyjne ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przyszłości naszej demokracji ...” - mówi Nancy Pelosi  z amerykańskiej Izby Reprezentantów, zagorzała przeciwniczka polityki Donalda Trumpa
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:50
0
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
 Czyje interesy realizuje PIS Kaczyńskich, dużo mówią słowa prezydenta Kaczynskiego wygłoszone podczas wizyty w Izraelu: "Niezależnie kto będzie w Polsce rządził ja będę pilnował żydowskich interesów" (z książki H. Pająka). PAD jest uczniem i kontynuatorem PLK
Avatar
Ksawyer / 7 kwietnia 2020 r. o 07:23
+3
Brawo ! Postępujemy jak obecnę  wzorce demokracji - Niemcy, Szwajcaria, Korea Pd czy demokraci (Pelosi) z  USA !
 Aron, ty powołujesz się na Bawarie jako na wzorowa demokrację,? Przecież w bawarskich piwnicach narodził się hitleryzm, tam Hitler zaczynał swoją karierę. Nie wiesz, zapomniałeś czym to się skończyło? I jeszcze jedno: zapomniałeś  w gronie wzorowych demokracji umieścić drugiego, północnego państwa Korranczykow. 
Avatar
Malkow1 / 7 kwietnia 2020 r. o 05:59
+9
Kiedy ta banda łgarzy mówią prawdę ? Czu 14 listopada 2017 r. zmieniając ordynację wyborczą poprzez znaczne ograniczenie głosowania korespondencyjnego uzasadniając to jako źródło oszustw wyborczych czy teraz łamiąc inne zasady w tym tajności
Avatar
fiej / 7 kwietnia 2020 r. o 02:41
+30
Zamiast maseczek ochronnych, poczta polska rozniesie pakiety wyborcze. Niech łapa uschnie każdemu kto zakreśli przedstawiciela skur.wys.ynów.
Avatar
Japolan / 7 kwietnia 2020 r. o 01:49
+15
Rządzący sataniści niszczą Wielki Post oraz przeżywanie Wielkanocy, więc Polacy mają prawo odseparować się od tego antypolskiego i antyludzkiego reżimu - głosowanie byłoby przejawem akceptacji tych draństw.
Avatar
Adam_z_Lublina / 6 kwietnia 2020 r. o 23:40
+48
Korespondencyjnie to PiS może sobie wybierać I sekretarza KC. W dupę niech mnie pocałują ! Zamiast myśleć jak obronić Polskę przed pandemią, te sukinsyny myślą tylko jak utrzymać się u władzy ! Mam nadzieję, że rozliczymy tych drani, za to wszystko co robią z Polską !
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

SW: prawie 34,4 tys. osadzonych zostało zaszczepionych przeciw COVID-19

SW: prawie 34,4 tys. osadzonych zostało zaszczepionych przeciw COVID-19

W polskich zakładach karnych i aresztach śledczych zaszczepionych zostało prawie 34,4 tys. spośród ponad 71,2 tys. osadzonych, co stanowi ponad 48 procent - poinformowała PAP rzeczniczka Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ppłk Elżbieta Krakowska. Dodała, że liczba osób pozbawionych wolności wyrażających chęć zaszczepienia oscyluje na poziomie 65-70 procent.

Przeszczep szpiku w lubelskiej klinice był jedynym ratunkiem "Siostra dała mi drugie życie"
Magazyn

Przeszczep szpiku w lubelskiej klinice był jedynym ratunkiem "Siostra dała mi drugie życie"

Siostra dała mi drugie życie – nie kryje wzruszenia 17-letnia Gabrysia, pacjentka lubelskiej kliniki. Trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku, który był dla niej jedynym ratunkiem.

W pandemii Polacy jedli więcej słodyczy, dłużej spali i chętniej palili papierosy

W pandemii Polacy jedli więcej słodyczy, dłużej spali i chętniej palili papierosy

Naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego zbadali sposób żywienia i styl życia przed i w trakcie pandemii COVID-19. Okazało się, że wzrosło spożycie tłuszczów, przybyło osób palących, ale nie zauważono wzrostu spożycia alkoholu.

3-letniej Zuzi nie udało się uratować. Rodzice z zarzutem usiłowania zabójstwa
film

3-letniej Zuzi nie udało się uratować. Rodzice z zarzutem usiłowania zabójstwa

Lekarze przez ponad dwa tygodnie walczyli o życie bestialsko skatowanej 3-letniej Zuzi. Niestety, dziewczynki nie udało się uratować. Śledczy nie mają wątpliwości, że dziewczynka była krzywdzona od dawna.

Polska pokona Hiszpanię. Suczka Dziama wytypowała wynik drugiego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020
film

Polska pokona Hiszpanię. Suczka Dziama wytypowała wynik drugiego meczu Biało-Czerwonych na Euro 2020

Drugie spotkanie piłkarskiej reprezentacji Polski na Euro 2020 już dziś o godz. 21.00. Biało-Czerwoni zagrają w Sewilli z Hiszpanią.

Pogrzeb płk Mariana Pawełczaka ps. Morwa "Pomimo bólu rozstania nie należy rozpaczać”
galeria

Pogrzeb płk Mariana Pawełczaka ps. Morwa "Pomimo bólu rozstania nie należy rozpaczać”

Należał do wspaniałego pokolenia odrodzonej Niepodległej, uformowanego w duchu służby ojczyźnie – tak o płk Marianie Pawełczaku ps. Morwa napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników uroczystości pogrzebowych żołnierza.

Biała Podlaska: Ponad 400 chętnych na 11 wakatów w GITD. Ile zarobią nowi pracownicy?

Biała Podlaska: Ponad 400 chętnych na 11 wakatów w GITD. Ile zarobią nowi pracownicy?

Ponad 400 chętnych zgłosiło się w rekrutacji na 11 wolnych stanowisk w bialskim oddziale Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Do końca roku w placówce ma już pracować 150 osób.

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Barwny korowód zainaugurował IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu w Lublinie [zdjęcia]

Bogato zdobione maski, a do tego kolorowe, wytworne suknie. Obok idą żonglerzy z flagami i tancerze. IV Międzynarodowy Festiwal Renesansu rozpoczął się w piątek w Lublinie. Na początek - barwny korowód, dzięki któremu można było poczuć się jak w epoce odrodzenia

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Nowe mieszkanie za najniższą krajową. Czy pomoże kredyt hipoteczny?

Kredyty hipoteczne są dostępne nawet dla osób o bardzo niskich dochodach. Dwie osoby z minimalnym wynagrodzeniem mogą pożyczyć nawet 380 tys. zł. Niestety, przy takiej kwocie rata pochłonie blisko połowę dochodu takiej pary.

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Szansa na remont ul. Namysłowskiego w Lublinie

Trzy firmy chcą się podjąć remontu ul. Namysłowskiego od skrzyżowania z ul. Krasińskiego do posesji nr 32

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę
Magazyn

Górnik Łęczna o krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy. Finał w niedzielę

Piłkarze Górnika Łęczna mają ogromną szansę na wywalczenie drugiego z rzędu awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W poprzednim sezonie zespół trenera Kamila Kieresia wywalczył promocję do Fortuna I Ligi, a w bieżące rozgrywki może zakończyć awansem do PKO BP Ekstraklasy.

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Jedyna taka noc w mieście. Program Świdnickiej Nocy Kultury

Spektakle, nocne seanse kinowe, koncerty, pokazy, sesja jogi na trawie, potańcówka w plenerze, pokaz laserów i nocne loty symulatorem. Świdnik przygotowuje się do Nocy Kultury 26 czerwca.

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Światowa Organizacja Zdrowia: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa

Wykryty po raz pierwszy w Indiach wariant Delta koronawirusa staje się dominujący na świecie z powodu swojej wysokiej zakaźności - poinformowała w piątek na konferencji prasowej w Genewie główna specjalistka naukowa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Soumya Swaminathan.

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]
galeria

Lublin: Takiej rocznicy Polska może nam zazdrościć. Minęło już 100 lat [zdjęcia]

Lublin świętuje rocznicę, jaką nie może się pochwalić żadne miasto w Polsce. Sto lat temu wystartował pierwszy samolot produkcji krajowej. Było to na pasie startowym lubelskiej fabryki samolotów. Teraz powstaje tu izba pamięci

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu
20 czerwca 2021, 14:00

"Romantyzm i nostalgia" - wystawa poświęcona kresom w Kazimierzu

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) zaprasza na wernisaż wystawy "Romantyzm i nostalgia. Obraz kresów w malarstwie polskim". Otwarcie ekspozycji nastąpi 20 czerwca o godz. 14.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!