Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

9 października 2002 r.
16:10
Edytuj ten wpis

Zapis czata z Wandą Włoch, kandydatką na prezydenta Lublina

0 0 A A
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nasz_Gość_ Nazywam się Wanda Włoch. Jestem prezesem Stowarzyszenia Lubelskiego Centrum Kobiet i kandyduję na prezydenta Lublina.

Grzegorz_ Jak Pani ocenia swoją szansę w wyborach na prezydenta ?
Nasz_Gość_ Uważam, że mam bardzo dużą szansę, ponieważ połowa mieszkańców Lublina, to kobiety i sadzę, ze się zmobilizują, aby pokazać, kto właściwie rządzi.

Adams_ Dała się Pani poznać, jako wybitny ekspert w dziedzinie finansów. Jaki ma pani sposób na poprawę sytuacji ekonomicznej mieszkańców Lubina?
Nasz_Gość_ Jest wiele sposobów. Nie sadzę, że w tej chwili będę mogła przedstawić wszystkie pomysły, które nie mniej jednak pomogą zrealizować to zadanie. Nie mniej jednak, jako podstawowe zadanie uważam stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości lokalnej, zarówno jeśli chodzi o przemysł, handel, jak i rzemiosło. Uruchomienie właśnie tej przedsiębiorczości spowoduje moim zdaniem zwiększenie miejsc pracy oraz poprawę i sytuacji ekonomicznej mieszkańców.

Staszek_ Czy rzeczywiście jest Pani (z całym szacunkiem) "babą z jajami”, jak podobno wyrażają się o Pani koledzy?
Nasz_Gość_ To świetne pytanie. Zdaję sobie pan sprawę, że to o energii i umiejętności podejmowania decyzji przez kobietę, jak również o ich stanowczości. Zdecydowanie jestem babą z jajami. I potrafię to udowodnić, np. poprzez sprawne zarządzanie.

Tomek_ Co Pani ceni w PSL?
Nasz_Gość_ Jestem bezpartyjna. Myślę, że jest to partia chrześcijańska, ludowa a przecież korzenie nas wszystkich sięgają ziemi. Jestem jej sympatykiem. Otrzymałam od posła Podkańskiego wsparcie duchowe, kiedy byłam odwołana ze stanowiska zarządcy FS-Holding. I jestem w związku z tym lojalna. Kandydowałam w ubiegłym roku do parlamentu z listy PSL i uważam, że śmieszna bym była, gdybym zmieniała chorągiewki.

Rolnik_ PSL to partią chłopska? Co ma wspólnego z Lublinem prawie półmilionowym miastem?
Nasz_Gość_ PSL reprezentuje wszystkich ludzi i nie wyobrażam sobie, żeby granice miasta były zamknięte dla jednej opcji. W mieście żyją i działacze PSL i działacze PO, SLD, Ligi Polskich Rodzin i Samoobrony.

Ciso_ Czy to prawda, że chodziła pani kiedyś na randki z Podkańskim?
Nasz_Gość_ Chciała bym, ale kiedy ja chodziłam na randki, Podkański chodził w krótkich majtkach.

Tomek_ Co Pani sądzi o obsadzaniu stanowisk politycznych i samorządowych na podstawie klucza partyjnego?
Nasz_Gość_ Jestem temu zdecydowanie przeciwna. Najwyższy czas wziąć się do roboty, a nie do polityki w urzędach. I należy zakasać rękawy i wziąć się ostro do pracy.

Tomek_ A przecież PSL stosuje takie praktyki - np. Agencja Restrukturyzacje i Modernizacji Rolnictwa?
Nasz_Gość_ To właśnie dlatego ja kandyduje - kobieta, która nie jest w żadnej partii i prezentuje pogląd, że należy obsadzać ludzi kompetentnymi, bez względu na to, czy jest to syn czy ciotka.

Rolnik_ W PSL pojawiają się głosy, że Zdzisław Podkański, który zaproponował Pani kandydowanie, powinien zostać usunięty z partii za działalność na jej szkodę. Czy Pani tez tak uważa?
Nasz_Gość_ Pytanie nie w moim kierunku. Nie znam takiej sytuacji, nie interesują mnie wewnętrznie sprawy żadnej partii. I to pytanie należy skierować do członków PSL.

Staszek_ W prasie można przeczytać, że jeździła Pani czołgiem, latała samolotem i że potrafi Pani strzelać. Skąd te militarne zainteresowania u kobiety?
Nasz_Gość_ Będąc jedyną kobietą w dyrekcji byłej Fabryki Samochodów uczestniczyłam w spotkaniu z wojskiem. Nie mogłam dać plamy naszej płci. Jako dziewczynka wolałam bawić się samochodami, niż lalkami i jak chłopcy łaziłam po drzewach.

Mepik_ Jakie ma Pani zdanie na temat wyczynu młodego Wojtka Włocha?
Nasz_Gość_ Jestem zbulwersowana. Warto by było jednak znać nazwisko tego chłopca, który rzekomo zrywał plakaty. Być może jest element kampanii wyborczej.

Rolnik_ Jaki ma pani majątek?
Nasz_Gość_ Duży. 20 lat na stanowiskach dyrektorskich pozwoliło mi na to, że dzisiaj spokojnie sobie żyję. Ale niestety dla mnie duży, dla kogoś może być śmiesznie mały. Mam dom, 2 mieszkania spółdzielcze, samochód.

Ciso_ Na co pani wydaje pieniądze z łapówek?
Nasz_Gość_ Nigdy nie brałam łapówek. Potrafię to udowodnić, ponieważ dlatego że byłam nieprzekupna, wyrzucono mnie ze stanowiska dyrektora.

Miki_ Miastu skończyły się pieniądze na oświetlanie ulic. Co pani zrobi, żeby latarnie uliczne nie zgasły zupełnie?
Nasz_Gość_ Moim zdaniem cena energii jest zbyt wysoka. Natomiast sadzę, że można podpisać z Zakładem Energetycznym porozumienie dla obu stron o uzgodnionych warunkach, aby latarnie świeciły dalej.

Adams_ Czy woli Pani budować ścieżki rowerowe, czy przykładem obecnego Prezydenta stawiać pomniki?
Nasz_Gość_ Zdecydowanie ścieżki rowerowe. Żal mi rowerzystów, którzy plątają się rowerami po jezdniach i narażeni są na wypadki. A przecież jest tyle miejsca wzdłuż niektórych centralnych ulic, że można je z powodzeniem tam ulokować.

Rolnik_ Czy nie uważa pani, że dwa mieszkania spółdzielcze to za dużo? Wiele osób nie ma ani jednego!
Nasz_Gość_ Nikt nikomu nie zabrania mieć kilku mieszkań. Pracowałam całe swoje życie bardzo ciężko. Przez ostatnie 20 lat dobrze zarabiałam. Wolałam wydać na mieszkanie, niż na wyjazdy za granicę.

Adams_ Co z wyjazdami urzędników za granice?
Nasz_Gość_ Uważam, że wyjazdy zagraniczne urzędników w sprawie podpisywania konkretnych umów są niezbędne. Ale wyjeżdżanie za granice w celach reprezentacyjnych, jest to marnowanie społecznych pieniędzy.

Tomek_ Czy utożsamia się Pani z feminizmem?
Nasz_Gość_ Nie. Ale chcę zwrócić uwagę, ze w społeczeństwie żyje i pracuje wiele mądrych, wykształconych kobiet. I czas na nie przyszedł.

Staszek_ Czy nie obawia się Pani, że konserwatywni wyborcy zlekceważą Pani kandydaturę, ze względu na to, ze jest Pani kobietą?
Nasz_Gość_ Nie obawiam się. Społeczeństwo jest teraz zbyt mądre, żeby zaściankowo myślało.

Adams_ Kobitki trzymajcie się!!! Może kobieta pomoże temu miastu, ja spadam. Na razie!
Nasz_Gość_ O K.

Grzegorz_ Dlaczego tak późno została Pani wypromowana na kandydata ? Dlaczego nie ma Pani plakatów wyborczych ?
Nasz_Gość_ Może żeby zaskoczyć wyborców. Bardzo wiele osób w Lublinie zna mnie. Znudzą się plakatami moich kontrkandydatów i wtedy wystartuję ze swoimi. Może nie zdążą zedrzeć.

Tomek_ Czy podobają się pani plakaty reklamowe z gołymi paniami na ulicach Lublina?
Nasz_Gość_ Nie jestem purytanką. Ale nie znoszę frymarczenia kobiecym ciałem.

Nasz_Gość_ Dlaczego PSL blokuje wejście Polski do Unii Europejskiej?
Nasz_Gość_ Sadzę, że nie można odczytywać ich działania jako blokady. Starają się tylko wywalczyć jak najlepsze warunki dla rolników.

Grzegorz_ Dzięki za rozmowę, uciekam. Dziękuję za rozmowę.

Rolnik_ Dlaczego i na kogo donosiła pani do SB?
Nasz_Gość_ Szkoda że nie możesz patrzeć mi rozmówco prosto w oczy. Sadzę, że nie odważyłbyś się zadać takiego pytania. O działalności mojej rodziny w konspiracji książki piszą. Miedzy innymi "Pierwsza skrzydlata”. To na mnie donoszono do SB.

ds._ Czy pani wie, jak w końcu zakończyła się sprawa FS Holding. Publikatory nabrały wody w usta. Zmieniono kolejnego zarządcę. Czy ktoś w końcu odpowie za zmarnowane miliony?
Nasz_Gość_ Sama jestem zmartwiona że rzeczywista afera z naszymi lubelskimi pieniędzmi nie jest jeszcze wyjaśniona. Sadzę, że po kilku latach znowu sprawę się umorzy albo się przedawni. Jak to w Polsce. W tę aferę było zbyt wiele wysoko postawionych osób w to zamieszane. W związku z tym się nie łudzę, że znajdzie się dla nas satysfakcjonujące zakończenie.

ds_ Co ma pani wspólnego z rolnictwem? Najpierw długoletni księgowy, potem Holding, Montex, a teraz polityka. Po co?
Nasz_Gość_ Ja się nie zajmuję polityką. Nie jestem rolnikiem. Jestem działaczem gospodarczym, jeśli tak to można określić. I to powinno wystarczyć.

Miki_ Jest pani bardziej menadżerem, niż politykiem. Czy to pani pomoże, czy będzie umiała pani współpracować z radnymi?
Nasz_Gość_ Moim mottem wyborczym jest przekonanie, że należy bezwzględnie współpracować z radnymi wszystkich opcj dla rozwoju Lublina. Rozdźwięki polityczne między radnymi powodują chaos. Nie sprzyjają pracy. W swojej działalności zawodowej potrafiłam zaprosić do stołu i współpracować z przedstawicielami zarówno związków zawodowych jak i różnych partii politycznych.

Staszek_ Czy sytuacja absolwentów lubelskich uczelni na rynku pracy może ulec poprawie? Może ma Pani jakieś pomysły?
Nasz_Gość_ W swoim programie wyborczym zakładam ścisłą współpracę z uczniami i studentami. Pomyślałam nawet o tym, ze prezydent Lublina powinien być dostępny dla młodzieży przez Internet w celu uzyskania od nich opinii i różnych pomysłów. Sadzę, że mi się to uda.

Adams_ Czy korzysta Pani na co dzień z Internetu?
Nasz_Gość_ Oczywiście. Mam nawet swój adres e -mail: wendi@poczta.onet.pl W domu pracuję przez Internet, dokonuję dyspozycji finansowych na moim koncie poprzez Internet.

Tomek_ Kto zajmuje się Pani kampanią wyborczą? Bo jakoś na ulicach nie widać żadnych efektów?
Nasz_Gość_ Nie mam tak dużych pieniędzy, żeby okleić plakatami cale miasto. Będę się spotykać z wyborcami, o ile będą sobie tego życzyć. Będzie organizowany festyn pod nazwa "Babie lato” 20 października, no i komitet wyborczy PSL.

ds_ Bez lotnej kampanii, opartej na jakiejś sensacji Pani szanse na stołek są minimalne Jak zamierza Pani bez lotnych haseł pozyskać wyborców?
Nasz_Gość_ Sadzę, że mam 50 proc. szansy na powodzenie, bo jestem kobietą, a mogę być prezydentem.

Miki_ Czy pani zdaniem Lublin jest bezpiecznym miastem? A jeśli nie, to co pani jako prezydent zrobi aby poprawić ten stan?
Nasz_Gość_ Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Są dzielnice bezpieczne i niebezpieczne, ale przy współpracy z policją i strażą miejską można temu zaradzić.

Staszek_ Gdyby została Pani prezydentem Lublina, co zrobiłaby Pani w pierwszej kolejności?
Nasz_Gość_ Sensowny plan rozwoju miasta przy współpracy z przedsiębiorcami, kupcami i rzemieślnikami.

Tomek_ Będąc tyle lat dyrektorem nie uważa Pani, że Ministrem Rolnictwa powinien być ktoś spoza PSL. Jakiś dobry menadżer?
Nasz_Gość_ Nie znam umiejętności pana Kalinowskiego. Jeśli ma doświadczenie jako rolnik, wykształcenie odpowiednie do zajmowanego stanowiska, to nie ważne z jakiej jest partii. Ale najwyższe stanowiska w rządzie niestety obsadza się z klucza.

TK_ Co pani sądzi na temat wprowadzenia lokalnych winiet na ratowanie lubelskich ulic?
Nasz_Gość_ Jestem przeciwna winietom. Powinny się znaleźć pieniądze z innych źródeł. Dosyć sięgania do ludzkich kieszeni.

StAcH_ Przecież wszystkie wydatki budżetowe pochodzą z "naszej kieszeni”!
Nasz_Gość_ Oczywiście, ale wprowadzenie winiety jest dodatkowym podatkiem.

StAcH_ Jak Pani ocenia stan lubelskiej bazy sportowej?
Nasz_Gość_ Tragedia. Mamy np. drużynę piłkarek ręcznych o światowej sławie i nie ma sponsorów, którzy mogli by ją utrzymać. Jak również nie ma hali, gdzie można by było rozgrywać międzynarodowe spotkania.

StAcH_ I co Pani chce zrobić z tą tragedią?
Nasz_Gość_ Jeśli chodzi o drużyny, to powinny to być spółki akcyjne. Natomiast sadze, że jeśli chodzi o obiekty sportowe, to można zachęcić inwestorów zagranicznych do włączenia się w tego typu inwestycje.

Staszek_ Czy ma Pani jakiegoś asa w rękawie, którym mogłaby by pani zakasować swoich głównych rywali?
Nasz_Gość_ A czy muszę mieć asa w rękawie. Czy moja osoba nie jest asem?

Mario_ Czy liczy się Pani z tym że "ludzie” nie lubią polityków?
Nasz_Gość_ Tak, oczywiście. Nie jestem politykiem. I sądzę, że wyborcy to właściwie ocenią.

Tomek_ Jak Pani spędza wolny czas?
Nasz_Gość_ Mam różnorakie upodobania. Mam piękny ogród. A w nim jest co robić. Mam dwa piękne psy. A z nimi mogę chodzić na spacer. Oczywiście mam dwoje wnucząt z którymi prowadzę rozmowy lub bitwy na komputerze.

StAcH_ Czy zna Pani przeciwników i którego obawia się Pani najbardziej?
Nasz_Gość_ Ja swoich przeciwników zawsze szanuję. Bo nie ma nic gorszego jak lekceważenie.

Nasz_Gość_ Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w rozmowie z państwem. Spodziewałam się pytań różnych, nawet nieprzyjemnych. Ale jestem mile zaskoczona i za to serdecznie dziękuję. Pozdrawiam wszystkich internautów. Sądzę, że będziecie na mnie głosować. Wasza jedyna kobieta - kandydat na prezydenta - Wanda Włoch.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 października 2020 r.

Rząd obiecuje tarczę i pieniądze, a właściciel restauracji w Lublnie: "To zakrawa na żart"
galeria

Rząd obiecuje tarczę i pieniądze, a właściciel restauracji w Lublnie: "To zakrawa na żart"

Świadczenia postojowe, zwolnienie ze składek na ZUS i bezzwrotne dotacje obiecuje rząd przedsiębiorcom z branż zamykanych przez pandemię. – To zakrawa na żart – komentuje jeden z lubelskich restauratorów

Działaczki wywołują do tablicy zastępczynię prezydenta Lublina

Działaczki wywołują do tablicy zastępczynię prezydenta Lublina

Zastanawia nas pani milczenie – piszą działaczki stowarzyszenia Homo Faber do zastępczyni prezydenta miasta. W swym liście otwartym do Moniki Lipińskiej pytają, czy kierowane przez nią Forum Kobiet Lublina zamierza zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wywołał silne protesty kobiet

Straż Miejska nie pomoże w Lublinie policji przy działaniach wobec protestujących kobiet
galeria

Straż Miejska nie pomoże w Lublinie policji przy działaniach wobec protestujących kobiet

Straż Miejska nie będzie wspierać policji w jej działaniach przy protestach - zapowiada prezydent Lublina Krzysztof Żuk w swym oświadczeniu, w którym stwierdził, że państwo przekroczyło granice, które nie powinny być przekroczone.

Jarosław Kaczyński na filmie na Facebooku wzywa działaczy PiS do bronienia kościołów
galeria

Jarosław Kaczyński na filmie na Facebooku wzywa działaczy PiS do bronienia kościołów

- Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest zgodny z konstytucją i w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło – oświadczył prezes PiS na nagraniu umieszczonym w internecie.

Lublin. Na drodze Strajku Kobiet stanęli Obrońcy Katedry. Hasła i wyzwiska pod kurią
zdjęcia, wideo
galeria

Lublin. Na drodze Strajku Kobiet stanęli Obrońcy Katedry. Hasła i wyzwiska pod kurią

„Adoptujcie chore dzieci” – krzyczeli protestujący, a pod spod bramy Kurii Metropolitalnej słyszeli: „którą z was?”. Właśnie pod siedzibą arcybiskupa spotkał się Strajk Kobiet z Obrońcami Katedry.

Cezary Kucharski przesłuchiwany przez prokuraturę. "Swoisty szantaż" Roberta Lewandowskiego

Cezary Kucharski przesłuchiwany przez prokuraturę. "Swoisty szantaż" Roberta Lewandowskiego

O kierowanie gróźb karalnych pod adresem Roberta Lewandowskiego jest podejrzany Cezary Kucharski, były agent najlepszego polskiego piłkarza. To także były poseł z województwa lubelskiego

Samochodowy protest kobiet w Lublinie
Zdjęcia
galeria
film

Samochodowy protest kobiet w Lublinie

Spore utrudnienia w ruchu w Lublinie powoduje samochodowy protest kobiet będący odpowiedzią na wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Powiślak Końskowola – Górnik II Łęczna 1:2. Dwa debiuty i trzy cenne punkty

Powiślak Końskowola – Górnik II Łęczna 1:2. Dwa debiuty i trzy cenne punkty

W niedzielę druga drużyna Górnika Łęczna niespodziewanie przegrała u siebie ze Spartą Rejowiec Fabryczny 1:2. Można jednak powiedzieć, że szybko odrobiła te punkty, bo chyba niewielu spodziewało się, że zielono-czarni będą w stanie ograć na wyjeździe Powiślaka. A we wtorek, w zaległym meczu z 13. kolejki triumfowali goście (2:1).

Pilnie zatrudnię ze znajomością obsługi respiratora! Wojewoda szuka medyków do nowego szpitala

Pilnie zatrudnię ze znajomością obsługi respiratora! Wojewoda szuka medyków do nowego szpitala

Nawet kilkaset lekarzy i pielęgniarek chce zatrudnić wojewoda lubelski w nowo tworzonym szpitalu tymczasowym w Targach Lublin. Jeśli parlament przyjmie najnowszą ustawę covidowską, pracujący tam mają zarabiać dwa razy tyle, ile w dotychczasowym miejscu pracy.

Chcą zabudować wąwozy w Lublinie i mają konkretne plany
galeria

Chcą zabudować wąwozy w Lublinie i mają konkretne plany

Jest zgoda Urzędu Miasta na budowę w wąwozie, którym przebiega park Jana Pawła II. Pozwolenie na wybudowanie garaży niedaleko niedokończonego wiaduktu w ul. Filaretów dostała lubelska spółka Global Rent. Ta sama, która stara się o możliwość budowy biurowca w wąwozie między os. Górki a pobliskimi torami.

Ruszyły rozgrywki LNBA

Ruszyły rozgrywki LNBA

W pierwszej kolejce nie brakowało emocji. Najbardziej interesująco w pierwszej serii zapowiadał się mecz Alco i Rodmosu. Już patrząc na protokół meczowy można zauważyć, że długa przerwa w rozgrywkach sprawiła, że na razie drużyny występują w mocno okrojonych składach.

„Obrońcy Katedry” zbierają się dziś w Lublinie, bo „lewicowi aktywiści są zdolni do wszystkiego”
galeria

„Obrońcy Katedry” zbierają się dziś w Lublinie, bo „lewicowi aktywiści są zdolni do wszystkiego”

Dziś o godzinie 17.30 pod lubelską katedrą mają się zebrać jej „obrońcy”. Chwilę wcześniej rozpocznie się samochodowy protest w sprawie praw kobiet.

Nie żyje Teresa Rauner, była radna miasta Puławy

Nie żyje Teresa Rauner, była radna miasta Puławy

Radna drugiej, trzeciej i czwartej kadencji puławskiej rady miasta. Malarka, aktorka, sobowtórka amerykańskiej gwiazdy, Elizabeth Taylor, zmarła w niedzielę 25 października. Teresa Rauner miała 75 lat.

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku z Covid-19. Starosta: "pracuję sam"

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Kraśniku z Covid-19. Starosta: "pracuję sam"

Najbliżsi współpracownicy starosty kraśnickiego Andrzeja Rolli, ze względu na zakażenie koronawirusem przebywają w izolacji domowej. – W tym momencie jednoosobowo kieruję urzędem – mówi nam starosta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.