Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

3 grudnia 2018 r.
21:52

Burmistrz Bełżyc: Są ważniejsze sprawy niż solary. Gmina zrezygnowała z projektu

Autor: Zdjęcie autora ask
0 63 A A

Gmina Bełżyce zrezygnowała z projektu budowy instalacji solarnych. To decyzja radnych, którzy stwierdzili, że są ważniejsze potrzeby. Lokalny samorząd na pewno nie powróci do pomysłu w trakcie tej kadencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. – Pierwszy przetarg na solary był za drogi i po wyborach miał być ogłaszany następny. Chodziło o projekt wart ok. 4, 5 mln zł, na którym miało skorzystać ponad 400 rodzin – denerwuje się mieszkaniec Bełżyc.

Przekazana przez jego informacja potwierdziła się. Radni zdecydowali, że pieniądze, które miały być przekazane na ten cel muszą być skierowane na inne zadania.

– To była niemalże jednogłośna decyzja zarówno nowych radnych, jak i osób które pełnią te stanowiska kolejną kadencję – podkreśla burmistrz Ireneusz Łucka. – Uznano, że środki powinny być przekazane za najbardziej potrzebne, podstawowe prace.

Za takie uznano m.in. zmianę systemu wodno-kanalizacyjnego, który jest stary i bardzo awaryjny oraz poprawę zaopatrzenia w wodę za niewystarczającą uznając wydajność ujęć wodnych. Konieczna jest też termomodernizacja dwóch szkół, w których trudno dziś utrzymać właściwą temperaturę.

– Solary to projekt bardzo interesujący, ale uznano, że ważniejsze są projekty, które przyniosą korzyści większej grupie mieszkańców – tłumaczy Łucka.

Przeniesienie środków uwzględniono już w projekcie przyszłorocznego budżetu.

– W trakcie tej kadencji nie ma szans na powrót do programów dotyczących solarów, czy fotowoltaiki – dodaje Łucka. – Gmina jest bardzo mocno zadłużona. Realizować musimy najpilniejsze inwestycje. Ogromnym wysiłkiem będzie także rewitalizacja centrum Bełżyc.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2018 r. o 22:06
+34
Brawa dla Bełżyc!!! Typowy przykład niewiedzy, nieznajomości projektu i ogólnej tępoty!!! Projekt który otrzymał dofinansowanie był tak skonstruowany, że wkład własny ponosili mieszkańcy a resztę dawała unia. Gminę nie kosztowało by to prawie nic, bo nawet dotacja obejmowała pracę urzędników. Tylko od wynagrodzenia byłby konieczny wkład własny.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 07:14
+28
Panie Burmistrzu Taki wielki kwas na początek kadencji? Czekaliśmy na te instalacje, to są nasze oszczędności...., to znaczy były oszczędności gazu. Zauroczył Pan Belzyce ale niestety początek działań najgorszy z możliwych.
Avatar
r.p. / 4 grudnia 2018 r. o 07:04
+28
Pan Łucka nie mieszka w Bełżycach, stąd czyste powietrze dla mieszkańców nie jest dla niego priorytetem - najważniejsze dla niego jest comiesięczne 10 800 zł płacone mu przez durnych bełżyczan
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 02:01
+28
hahahaahhaha nie wierze w to co czytam, kto wybrał tych idiotów do rady
Avatar
tak czy nie / 3 grudnia 2018 r. o 23:05
+27
Czytam i nie wierzę... Jakim cudem radni chcą wykorzystać te 4,5 mln zł? Przecież te pieniądze to jest wkład własny mieszkańców i dofinansowanie unii. Ile "zaoszczędziło" miasto rezygnując z przetargu? Kilka, kilkanaście tysięcy złotych? Na pewno za te pieniądze wyremontują pół miasta...
Avatar
Gość / 3 grudnia 2018 r. o 23:02
+26
to wkład Bełżyc w szczyt klimatyczny :) :) :)
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 r. o 02:27
+21
Fujara belzycka pozostanie fujara...a Bełżyce pozostaną Fujarkowicami !!! I nad zmianą nazwy powinno być nastepne. posiedzenie Rady....
Avatar
Łucka mnie okłamał / 4 grudnia 2018 r. o 09:48
+18
Ja na niego zagłosowałem a on mi zabrał solary. Tak się nie robi ludzi w hu.. a  miałeś Pan pozyskiwać środki a pierwsze co zrobiłeś to zaje.... ś zwykłym ludziom bardzo dobry projekt rozpoczęty przez poprzedników. 
Avatar
cebula / 3 grudnia 2018 r. o 22:24
+18
Brawa dla Bełżyc!!! Typowy przykład niewiedzy, nieznajomości projektu i ogólnej tępoty!!! Projekt który otrzymał dofinansowanie był tak skonstruowany, że wkład własny ponosili mieszkańcy a resztę dawała unia. Gminę nie kosztowało by to prawie nic, bo nawet dotacja obejmowała pracę urzędników. Tylko od wynagrodzenia byłby konieczny wkład własny.
 I w tym problem,na nagrody i 13 będzie brakować.  
Avatar
Orbi / 4 grudnia 2018 r. o 05:52
+17
Naród wybrał inteligencja zadufana oni tam wszystko wiedzą i są najmadrzejsi kto tam mieszka w tej juzikowni solary odeszły do przeszłości teraz popracujecie nad tym co wydobywa się z waszych kominow czyli smród z palonych ubran botuw tam nie ma czym oddychać. 
Avatar
Szok / 14 lutego 2019 r. o 19:09
+1
no ale jak się ma radnych z imunitetem:))))
Avatar
Szok / 14 lutego 2019 r. o 19:06
+1
W Bełżycach jest już wszystko, teraz tylko Burmistrz Bełżyc  Ireneusz Łucka  ogłasza konkurs „Kobieta Roku Gminy Bełżyce”. Konkurs ma na celu propagowanie aktywnych i przedsiębiorczych kobiet, które swoją działalnością w okresie ostatnich dwóch lat przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego gminy Bełżyce oraz inspirują innych i stanowią wzór do naśladowania. Do konkursu może przystąpić każda kobieta spełniająca warunki regulaminu. Zgłoszenia należy składać zgodnie z zapisami w regulaminie konkursowym. Termin składania zgłoszeń upływa dnia 21 lutego 2019 roku. Wyboru laureatki w kategoriach: Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Aktywna Społecznie i Kobieta Niezwykła dokona kapituła konkursowa powołana przez Burmistrza Bełżyc.
W Bełżycach jest już wszystko, teraz tylko Burmistrz Bełżyc  Ireneusz Łucka  ogłasza konkurs „Kobieta Roku Gminy Bełżyce”. Konkurs ma na celu propagowanie aktywnych i przedsiębiorczych kobiet, które swoją działalnością w okresie ostatnich dwóch lat przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego gminy Bełżyce oraz inspirują innych i stanowią wzór do naśladowania. Do konkursu może przystąpić każda kobieta spełniająca warunki regulaminu. Zgłoszenia należy składać zgodnie z zapisami w regulaminie konkursowym. Ter... rozwiń
Avatar
lesio / 13 stycznia 2019 r. o 13:05
0
Czyżby znowu wszystkie decyzje będą podejmowane na ul. Plac Kościelny jak dawniej?
Avatar
Wrażliwy / 13 grudnia 2018 r. o 14:42
+2
Drogi Panicku nie opowiadaj głupot bo się na tym g...o znasz!!! Większość ludzi mających solary są zadowoleni. A ty jak nie płacisz podatków nic niedołożysz do interesu, więc nie pisz i nie siej zamętu!
Avatar
ks / 10 grudnia 2018 r. o 20:41
+1
I bardzo dobrze,popieram decyzję Burmistrza.Solary nie są rzeczą priorytetową w Naszej Gminie a icheksploatacja nie jest zupełnie darmowa. Poza tym z tego typu dofinansowań korzystają głównie Ci,co mają własne środki na pokrycie 100 % kosztów takiego przedsięwzięcia, czyli zamożniejsi miszkańcy.
 A kto Ci broni być najzamozniejszym, to że prymus byłeś, to teraz zbierasz tego owoce, i gul Ci skacze jak sąsiad auto zmieni, bo gdy on siedział w książkach Ty balowałeś.  Kużwa gosciu ogarnij się, bo niedługo przeskoczysz przez płot i powiesz, że Tobie to auto się należy bo masz cieżko.  Roszczeniowcy pierdzieleni, do szkoły pod górke miałeś. Znam ludzi gdzie bida aż piszczała, a mimo to studia pokończyli i żyja na poziomie. Pomudl się, a Pan Cię natchnie pomysłem na życie.
 A kto Ci broni być najzamozniejszym, to że prymus byłeś, to teraz zbierasz tego owoce, i gul Ci skacze jak sąsiad auto zmieni, bo gdy on siedział w książkach Ty balowałeś.  Kużwa gosciu ogarnij się, bo niedługo przeskoczysz przez płot i powiesz, że Tobie to auto się należy bo masz cieżko.  Roszczeniowcy pierdzieleni, do szkoły pod górke miałeś. Znam ludzi gdzie bida aż piszczała, a mimo to studia pokończyli i żyja na poziomie. Pomudl się, a Pan Cię natchnie pomysłem na życie. rozwiń
Avatar
kkik / 8 grudnia 2018 r. o 17:50
+2
czyżby ten wodociag to była dywersja mieskańców Matczyna, za uwalone solary na które sie zapisali ? podziekujcie swojemu radnemu B. , to jego pomysł był, a nie odcinacie mu wodę :) bo za jednostke cierpia setki :)
Avatar
cesarz / 8 grudnia 2018 r. o 17:45
+3
Zobaczcie na ulotki i na zawody tych radnych , tam gdzie ich wypłaty opierają sie o gmine lub o budrzetówkę, to raczej oni wychylać się nie będą -zapraszam do obserwacji sesji , wtedy wszystko zrozumiecie jak to działa. 
Avatar
mi tam ok / 8 grudnia 2018 r. o 17:32
+1
Odpowiedz im, uczyć, uczyć się trzeba było, jak byś był prawnikiem,programistą,lekarzem, wykładowcą  to 10 tys. na reke byś dostawł. a tak to skauczysz jak bita suka.
Avatar
Henio / 5 grudnia 2018 r. o 20:33
+7
Panie burmistrzu, dla mnie to była ważna sprawa. Ułatwiłaby mi życie i czekałem na ten projekt. Niestety nie zapytał mnie pan o zdanie tylko sam podjął decyzję w imieniu wszystkich. I ciekaw jestem w jaki sposób pan zaoszczędzi. Pieniądze oddane, ja to co miałem dopłacić do solarów przeznaczę na węgiel. A gmina i tak wychodzi na zero. Ni cholery nie rozumiem toku myślenia pana i radnych. Proszę o oświecenie mnie.
Avatar
Mieszkanka wsi / 5 grudnia 2018 r. o 20:18
+3
Co ma piernik do wiatraka? Miałam dopłacić do solarów,  a nie do wodociągu. Nie ma solarów nie ma mojej dopłaty.   
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

COVID zatrzymał grypę? Dużo mniej przypadków w Lubelskiem

COVID zatrzymał grypę? Dużo mniej przypadków w Lubelskiem

Mniej grypy, gruźlicy, a także chorób zakaźnych – wynika z raportu lubelskiego sanepidu za ubiegły rok. To „efekt uboczny” pandemii COVID-19.

Regulamin rankingu Złota Setka

Regulamin rankingu Złota Setka

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2021 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 czerwca 2021 r.

Szczebrzeszyn znów będzie stolicą. Są pieniądze od ministra
galeria

Szczebrzeszyn znów będzie stolicą. Są pieniądze od ministra

1 sierpnia rozpocznie się Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Jego organizatorem jest Fundacja Sztuki Kreatywna Przestrzeń, która ostatecznie otrzymała ministerialne dofinansowanie.

Złota Setka 2020. Zgłoś się do rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny
RANKING DZIENNIKA WSCHODNIEGO
galeria

Złota Setka 2020. Zgłoś się do rankingu Najlepszych Firm Lubelszczyzny

Jak przedsiębiorcy przetrwali trudny okres pandemii? Czy w ciężkim dla biznesu czasie ich dochody zmalały, czy mimo wszystko wzrosły, bo ich branża okazała się wyjątkowo odporna? Już we września odpowiemy na te pytania, publikując kolejny ranking największych firm województwa lubelskiego Złota Setka 2020.

Msza, przemowy i omdlenia. Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty
Zdjęcia
galeria

Msza, przemowy i omdlenia. Pomnik Lecha Kaczyńskiego odsłonięty

Jakie miasto, taki pomnik, znaczy mały. Nie chodzi mi o jego walory estetyczne, bo na ten temat nie mam wyrobionego zdania – powiedział jeden z mieszkańców Opola Lubelskiego, przyglądający się ceremonii odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego.

Lublin. Obumarła część przesadzonych drzew
galeria

Lublin. Obumarła część przesadzonych drzew

Ratusz postanowił usunąć jeszcze dwie lipy z przebudowywanej ul. Lipowej. Urzędnicy zdecydowali o przesadzeniu ich w inne miejsce. Takiej przeprowadzki nie przeżyła spora część drzew wywiezionych w zeszłym roku z ul. Lipowej, Al. Racławickich oraz ul. Poniatowskiego

Oto najlepsi uczniowie w województwie lubelskim [wręczenie nagród]
zdjęcia
galeria

Oto najlepsi uczniowie w województwie lubelskim [wręczenie nagród]

W urzędzie wojewódzkim nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Pandemia w lubelskich miastach. Nie każdy zaciskał pasa
RAPORT

Pandemia w lubelskich miastach. Nie każdy zaciskał pasa

Mimo obaw pandemia nie zdemolowała finansów samorządów – to wnioski z opracowania Fundacji Wolności. Badane gminy z naszego regionu nie rezygnowały z zaplanowanych inwestycji, niektórym udało się też sporo oszczędzić. Większość gmin zaciskała pasa, ale nie brakowało takich, którzy duże pieniądze przeznaczyli na nagrody.

Lublin. Ulicę Herberta odnowią do jesieni

Lublin. Ulicę Herberta odnowią do jesieni

Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy ul. Herberta. Chodzi o 400-metrowy odcinek ulicy od ul. Zemborzyckiej do Dunikowskiego.

Protestują przeciw nowemu pomysłowi Czarnka. Nie chcą, żeby to rząd wybierał dyrktorów szkół

Protestują przeciw nowemu pomysłowi Czarnka. Nie chcą, żeby to rząd wybierał dyrktorów szkół

Kuratorzy oświaty mają mieć większy wpływ na powoływanie i odwoływanie dyrektorów szkół. To nowy pomysł ministerstwa edukacji. Przeciwko takiemu rozwiązaniu protestuje środowisko nauczycielskie i samorządowcy.

Park Wodny w Puławach już otwarty. Godziny otwarcia, bilety
Zdjęcia
galeria

Park Wodny w Puławach już otwarty. Godziny otwarcia, bilety

Od środy działa Park Wodny przy ul. Hauke-Bosaka w Puławach. Otwarty basen Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach jest czynny codziennie w godzinach 10-18.

Ta awaria mogła skończyć się tragicznie. Szlabany już naprawione

Ta awaria mogła skończyć się tragicznie. Szlabany już naprawione

We wtorek tuż przed przejeżdżającym pociągiem w ostatniej chwili zatrzymała się sołtys Pożoga. Szlabany przez tydzień nie opuszczały się, mimo ruchu na torach. Nie włączało się także pulsujące, czerwone światło. Awarię na szczęście usunięto.

Muszla koncertowa im. Romualda Lipki. Tak Lublin uhonoruje muzyka

Muszla koncertowa im. Romualda Lipki. Tak Lublin uhonoruje muzyka

Imię Romualda Lipki ma otrzymać muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim. Już w najbliższy czwartek Rada Miasta ma głosować nad tą propozycją uhonorowania zmarłego kompozytora, zgłoszoną przez prezydenta Lublina.

Nie będzie można zwolnić mężczyzny, gdy żona jest w ciąży

Nie będzie można zwolnić mężczyzny, gdy żona jest w ciąży

Pieniądze, mieszkania i lepsza ochrona w pracy. To wszystko zawiera się w nowej polityce prorodzinnej, którą właśnie przedstawił rząd.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.