Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Powiat lubelski

3 grudnia 2018 r.
21:52

Burmistrz Bełżyc: Są ważniejsze sprawy niż solary. Gmina zrezygnowała z projektu

Autor: Zdjęcie autora ask
116 63 A A

Gmina Bełżyce zrezygnowała z projektu budowy instalacji solarnych. To decyzja radnych, którzy stwierdzili, że są ważniejsze potrzeby. Lokalny samorząd na pewno nie powróci do pomysłu w trakcie tej kadencji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tej sprawie napisał do nas Czytelnik. – Pierwszy przetarg na solary był za drogi i po wyborach miał być ogłaszany następny. Chodziło o projekt wart ok. 4, 5 mln zł, na którym miało skorzystać ponad 400 rodzin – denerwuje się mieszkaniec Bełżyc.

Przekazana przez jego informacja potwierdziła się. Radni zdecydowali, że pieniądze, które miały być przekazane na ten cel muszą być skierowane na inne zadania.

– To była niemalże jednogłośna decyzja zarówno nowych radnych, jak i osób które pełnią te stanowiska kolejną kadencję – podkreśla burmistrz Ireneusz Łucka. – Uznano, że środki powinny być przekazane za najbardziej potrzebne, podstawowe prace.

Za takie uznano m.in. zmianę systemu wodno-kanalizacyjnego, który jest stary i bardzo awaryjny oraz poprawę zaopatrzenia w wodę za niewystarczającą uznając wydajność ujęć wodnych. Konieczna jest też termomodernizacja dwóch szkół, w których trudno dziś utrzymać właściwą temperaturę.

– Solary to projekt bardzo interesujący, ale uznano, że ważniejsze są projekty, które przyniosą korzyści większej grupie mieszkańców – tłumaczy Łucka.

Przeniesienie środków uwzględniono już w projekcie przyszłorocznego budżetu.

– W trakcie tej kadencji nie ma szans na powrót do programów dotyczących solarów, czy fotowoltaiki – dodaje Łucka. – Gmina jest bardzo mocno zadłużona. Realizować musimy najpilniejsze inwestycje. Ogromnym wysiłkiem będzie także rewitalizacja centrum Bełżyc.

Komentarze 63

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 3 grudnia 2018 o 22:06
+34
Brawa dla Bełżyc!!! Typowy przykład niewiedzy, nieznajomości projektu i ogólnej tępoty!!! Projekt który otrzymał dofinansowanie był tak skonstruowany, że wkład własny ponosili mieszkańcy a resztę dawała unia. Gminę nie kosztowało by to prawie nic, bo nawet dotacja obejmowała pracę urzędników. Tylko od wynagrodzenia byłby konieczny wkład własny.
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 o 07:14
+28
Panie Burmistrzu Taki wielki kwas na początek kadencji? Czekaliśmy na te instalacje, to są nasze oszczędności...., to znaczy były oszczędności gazu. Zauroczył Pan Belzyce ale niestety początek działań najgorszy z możliwych.
Avatar
r.p. / 4 grudnia 2018 o 07:04
+28
Pan Łucka nie mieszka w Bełżycach, stąd czyste powietrze dla mieszkańców nie jest dla niego priorytetem - najważniejsze dla niego jest comiesięczne 10 800 zł płacone mu przez durnych bełżyczan
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 o 02:01
+28
hahahaahhaha nie wierze w to co czytam, kto wybrał tych idiotów do rady
Avatar
tak czy nie / 3 grudnia 2018 o 23:05
+27
Czytam i nie wierzę... Jakim cudem radni chcą wykorzystać te 4,5 mln zł? Przecież te pieniądze to jest wkład własny mieszkańców i dofinansowanie unii. Ile "zaoszczędziło" miasto rezygnując z przetargu? Kilka, kilkanaście tysięcy złotych? Na pewno za te pieniądze wyremontują pół miasta...
Avatar
Gość / 3 grudnia 2018 o 23:02
+25
to wkład Bełżyc w szczyt klimatyczny :) :) :)
Avatar
Gość / 4 grudnia 2018 o 02:27
+20
Fujara belzycka pozostanie fujara...a Bełżyce pozostaną Fujarkowicami !!! I nad zmianą nazwy powinno być nastepne. posiedzenie Rady....
Avatar
Łucka mnie okłamał / 4 grudnia 2018 o 09:48
+18
Ja na niego zagłosowałem a on mi zabrał solary. Tak się nie robi ludzi w hu.. a  miałeś Pan pozyskiwać środki a pierwsze co zrobiłeś to zaje.... ś zwykłym ludziom bardzo dobry projekt rozpoczęty przez poprzedników. 
Avatar
cebula / 3 grudnia 2018 o 22:24
+18
Brawa dla Bełżyc!!! Typowy przykład niewiedzy, nieznajomości projektu i ogólnej tępoty!!! Projekt który otrzymał dofinansowanie był tak skonstruowany, że wkład własny ponosili mieszkańcy a resztę dawała unia. Gminę nie kosztowało by to prawie nic, bo nawet dotacja obejmowała pracę urzędników. Tylko od wynagrodzenia byłby konieczny wkład własny.
 I w tym problem,na nagrody i 13 będzie brakować.  
Avatar
Orbi / 4 grudnia 2018 o 05:52
+16
Naród wybrał inteligencja zadufana oni tam wszystko wiedzą i są najmadrzejsi kto tam mieszka w tej juzikowni solary odeszły do przeszłości teraz popracujecie nad tym co wydobywa się z waszych kominow czyli smród z palonych ubran botuw tam nie ma czym oddychać. 
Avatar
Szok / 14 lutego 2019 o 19:09
0
no ale jak się ma radnych z imunitetem:))))
Avatar
Szok / 14 lutego 2019 o 19:06
0
W Bełżycach jest już wszystko, teraz tylko Burmistrz Bełżyc  Ireneusz Łucka  ogłasza konkurs „Kobieta Roku Gminy Bełżyce”. Konkurs ma na celu propagowanie aktywnych i przedsiębiorczych kobiet, które swoją działalnością w okresie ostatnich dwóch lat przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego gminy Bełżyce oraz inspirują innych i stanowią wzór do naśladowania. Do konkursu może przystąpić każda kobieta spełniająca warunki regulaminu. Zgłoszenia należy składać zgodnie z zapisami w regulaminie konkursowym. Termin składania zgłoszeń upływa dnia 21 lutego 2019 roku. Wyboru laureatki w kategoriach: Kobieta Przedsiębiorcza, Kobieta Aktywna Społecznie i Kobieta Niezwykła dokona kapituła konkursowa powołana przez Burmistrza Bełżyc.
W Bełżycach jest już wszystko, teraz tylko Burmistrz Bełżyc  Ireneusz Łucka  ogłasza konkurs „Kobieta Roku Gminy Bełżyce”. Konkurs ma na celu propagowanie aktywnych i przedsiębiorczych kobiet, które swoją działalnością w okresie ostatnich dwóch lat przyczyniają się do rozwoju gospodarczego i społecznego gminy Bełżyce oraz inspirują innych i stanowią wzór do naśladowania. Do konkursu może przystąpić każda kobieta spełniająca warunki regulaminu. Zgłoszenia należy składać zgodnie z zapisami w regulaminie konkursowym. Ter... rozwiń
Avatar
lesio / 13 stycznia 2019 o 13:05
+1
Czyżby znowu wszystkie decyzje będą podejmowane na ul. Plac Kościelny jak dawniej?
Avatar
Wrażliwy / 13 grudnia 2018 o 14:42
+2
Drogi Panicku nie opowiadaj głupot bo się na tym g...o znasz!!! Większość ludzi mających solary są zadowoleni. A ty jak nie płacisz podatków nic niedołożysz do interesu, więc nie pisz i nie siej zamętu!
Avatar
ks / 10 grudnia 2018 o 20:41
+1
I bardzo dobrze,popieram decyzję Burmistrza.Solary nie są rzeczą priorytetową w Naszej Gminie a icheksploatacja nie jest zupełnie darmowa. Poza tym z tego typu dofinansowań korzystają głównie Ci,co mają własne środki na pokrycie 100 % kosztów takiego przedsięwzięcia, czyli zamożniejsi miszkańcy.
 A kto Ci broni być najzamozniejszym, to że prymus byłeś, to teraz zbierasz tego owoce, i gul Ci skacze jak sąsiad auto zmieni, bo gdy on siedział w książkach Ty balowałeś.  Kużwa gosciu ogarnij się, bo niedługo przeskoczysz przez płot i powiesz, że Tobie to auto się należy bo masz cieżko.  Roszczeniowcy pierdzieleni, do szkoły pod górke miałeś. Znam ludzi gdzie bida aż piszczała, a mimo to studia pokończyli i żyja na poziomie. Pomudl się, a Pan Cię natchnie pomysłem na życie.
 A kto Ci broni być najzamozniejszym, to że prymus byłeś, to teraz zbierasz tego owoce, i gul Ci skacze jak sąsiad auto zmieni, bo gdy on siedział w książkach Ty balowałeś.  Kużwa gosciu ogarnij się, bo niedługo przeskoczysz przez płot i powiesz, że Tobie to auto się należy bo masz cieżko.  Roszczeniowcy pierdzieleni, do szkoły pod górke miałeś. Znam ludzi gdzie bida aż piszczała, a mimo to studia pokończyli i żyja na poziomie. Pomudl się, a Pan Cię natchnie pomysłem na życie. rozwiń
Avatar
kkik / 8 grudnia 2018 o 17:50
+2
czyżby ten wodociag to była dywersja mieskańców Matczyna, za uwalone solary na które sie zapisali ? podziekujcie swojemu radnemu B. , to jego pomysł był, a nie odcinacie mu wodę :) bo za jednostke cierpia setki :)
Avatar
cesarz / 8 grudnia 2018 o 17:45
+3
Zobaczcie na ulotki i na zawody tych radnych , tam gdzie ich wypłaty opierają sie o gmine lub o budrzetówkę, to raczej oni wychylać się nie będą -zapraszam do obserwacji sesji , wtedy wszystko zrozumiecie jak to działa. 
Avatar
mi tam ok / 8 grudnia 2018 o 17:32
+1
Odpowiedz im, uczyć, uczyć się trzeba było, jak byś był prawnikiem,programistą,lekarzem, wykładowcą  to 10 tys. na reke byś dostawł. a tak to skauczysz jak bita suka.
Avatar
Henio / 5 grudnia 2018 o 20:33
+7
Panie burmistrzu, dla mnie to była ważna sprawa. Ułatwiłaby mi życie i czekałem na ten projekt. Niestety nie zapytał mnie pan o zdanie tylko sam podjął decyzję w imieniu wszystkich. I ciekaw jestem w jaki sposób pan zaoszczędzi. Pieniądze oddane, ja to co miałem dopłacić do solarów przeznaczę na węgiel. A gmina i tak wychodzi na zero. Ni cholery nie rozumiem toku myślenia pana i radnych. Proszę o oświecenie mnie.
Avatar
Mieszkanka wsi / 5 grudnia 2018 o 20:18
+3
Co ma piernik do wiatraka? Miałam dopłacić do solarów,  a nie do wodociągu. Nie ma solarów nie ma mojej dopłaty.   
Zobacz wszystkie komentarze 63

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach
Alarm 24

Al. Tysiąclecia w Lublinie: Samochód zawisł na barierkach 13 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 19 na al. Tysiąclecia w Lublinie.

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję

Gorąco przed referendum w Lublinie: „Pokazują park, nie bloki”. TBV idzie na policję 33 30

Coraz gorętsza robi się kampania przed pierwszym w historii miasta referendum lokalnym, które ma dotyczyć możliwości budowy bloków na górkach czechowskich. Właściciel tego terenu, spółka TBV, żąda usunięcia z internetu wizualizacji pokazującej blokowisko na części górek. Chce, aby policja namierzyła autora grafiki. –To próba zastraszania ludzi, którzy mają inne zdanie – odpowiada autor.

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet
30 marca 2019, 11:00

"NiePokorne": Spacer tematyczny po Lublinie śladem zasłużonych kobiet 0 0

PTTK w Lublinie zaprasza na spacer tematyczny po mieście śladem wielkich kobiet. Start 30 marca o godz. 11 spod pomnika Marii Curie-Skłodowskiej.

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie

Polska pszczoła nie powinna narzekać. Polityczne wsparcie 0 0

Poseł Krzysztof Głuchowski (PiS) z Łukowa apeluje o powołanie rządowego zespołu, który będzie zajmował się polskim pszczelarstwem. Minister rolnictwa Jan Ardanowski zapowiada, że taki zespół powstanie.

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki
Alarm 24
galeria

Kraśnik: Dziś telefon, jutro działanie. Urzędnicy obiecują porządki 2 1

Na bałagan, zniszczone znaki drogowe i zapadające się studzienki skarżą się mieszkańcy m.in. ul. Żeromskiego w Kraśniku, którzy poprosili nas o interwencję w tej sprawie. Urzędnicy zapewniają, że wysłali już tam odpowiednie służby.

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia]
galeria

Lublin: W szatni na basenie zgubił portfel. Zabrał go ten mężczyzna [zdjęcia] 91 3

Policjanci z III komisariatu prowadzą postępowanie dotyczące przywłaszczenia portfela.

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę

Radni PiS, LGBT i happening "zamiatanie homofobii". W Lublinie zanosi się na ideologiczną burzę 63 20

Uznania Lublina za „miasto wolne od ideologii LGBT” chcą miejscy radni z opozycyjnego względem prezydenta klubu Prawa i Sprawiedliwości. W tej sprawie przygotowali projekt stanowiska, który chcą poddać pod głosowanie na posiedzeniu Rady Miasta zbierającej się już w czwartek.

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury
30 marca 2019, 20:00

Koncert zespołu Clock Machine w Domu Kultury 0 0

Premierowy materiał z płyty "Prognozy" grupy Clock Machine usłyszymy już 30 marca o godz. 20, podczas koncertu formacji w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19).

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora

AZS Wrocław – AZS PSW Biała Podlaska 0:5. Uczciły pamięć rektora 0 0

AZS PSW Biała Podlaska o krok od utrzymania się w rozgrywkach

142 miliony złotych na rewitalizację obszarów wiejskich w woj. lubelskim. Pełna lista projektów
galeria

142 miliony złotych na rewitalizację obszarów wiejskich w woj. lubelskim. Pełna lista projektów 10 13

43 gminy i pięciu przedsiębiorców otrzymało unijne dotacje na działania związane z rewitalizacją obszarów wiejskich. 52 projekty otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości 142,5 mln zł.

Sportowe inspiracje: Krav Maga – czyli co zrobić w przypadku zagrożenia życia? Podstawowe zasady
Wideo
film

Sportowe inspiracje: Krav Maga – czyli co zrobić w przypadku zagrożenia życia? Podstawowe zasady 25 0

Czy wiesz jak zachować się w sytuacji nagłego zagrożenia? Organizm ludzki może wywołać różne reakcje, zależne od naszych doświadczeń i przekonań.

Chernobylite: Reaktor, Prypeć i nowe pomysły (wideo)
film

Chernobylite: Reaktor, Prypeć i nowe pomysły (wideo) 0 2

Polska gra ma być survival horrorem osadzonym w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Lada moment ruszy zbiórka funduszy na Kickstarterze, bo twórcy Chernobylite uznali, że przyda im się więcej rozmachu.

Zbigniew Kapela dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury

Zbigniew Kapela dyrektorem Bialskiego Centrum Kultury 11 2

To Zbigniew Kapela przez następne trzy lata pokieruje Bialskim Centrum Kultury. Rozstrzygnięto właśnie konkurs na to stanowisko.

Fonie Lublina: Moniuszko i Młoda Polska w Trybunale Koronnym
30 marca 2019, 19:00

Fonie Lublina: Moniuszko i Młoda Polska w Trybunale Koronnym 0 0

Trwa tegoroczna edycja cyklu koncertów Fonie Lublina. Melomani będą mieli okazję uczestniczyć już w drugim koncercie poświęconym Stanisławowi Moniuszce, tym razem ukazującym artystę w kontekście Młodej Polski. Wydarzenie zostanie zorganizowane 30 marca o godz. 19 w Trybunale Koronnym.

Ostatni z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie za nami [zdjęcia]
galeria

Ostatni z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie za nami [zdjęcia] 0 0

Szósty, ostatni z biegów City Trail z Nationale-Nederlanden w Lublinie w edycji 2018/2019 odbył się w znakomitej, wiosennej aurze. Zwycięstwo odnieśli Adam Grudziński i Aleksandra Jakubczak – oboje triumfowali w cyklu po raz pierwszy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!