Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

7 marca 2017 r.
17:26

8 marca w Puławach: Będą dwie manifestacje kobiece

50 22 A A
Czarny protest w Puławach w październiku 2016 r.
Czarny protest w Puławach w październiku 2016 r. (fot. Radosław Szczęch / archiwum)

8. marca w centrum Puław odbędą się dwie manifestacje: Strajk Kobiet i Puławski Manifest Piękna. Ten pierwszy organizują środowiska lewicowe, drugi - konserwatywne.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Puławach za organizację Międzynarodowego Strajku Kobiet odpowiada Elwira Borowiec. Kobiety, które chcą zademonstrować sprzeciw wobec przemocy, nierówności w wysokości wynagrodzeń, wpływowi kościoła na państwo, ograniczeniom dotyczącym aborcji i antykoncepcji, mogą wybrać się na plac Chopina i wykrzyczeć swoje niezadowolenie. Strajk skierowany jest również przeciwko religii w szkołach, niskim wyrokom dla gwałcicieli i osobom unikającym płacenia alimentów.

Jak mówi organizatorka protestu w Puławach, kobiety będą demonstrowały także sprzeciw wobec polityki obecnego rządu, szczególnie w kontekście zdrowia i oświaty.

– Ubierzemy się na czarno, weźmiemy ze sobą garnki, patelnie i będziemy głośno protestować, a rządowi PiS pokażemy czerwone kartki – mówi Elwira Borowiec, która do udziału w strajku zachęca wszystkie kobiety.

Czarna demonstracja w Puławach rozpocznie się o godz. 17 i potrwa dwie godziny.

W odpowiedzi na demonstrację kobiet, 8 marca swoją kontrmanifestację zapowiedział Puławski Manifest Piękna - nowa inicjatywa osób związanych ze środowiskami konserwatywnymi. Tutaj dla odmiany, kobiety pokazywać mają się z jaśniejszej perspektywy.

– Ubierzmy się kolorowo, załóżmy najlepsze ciuchy, sukienki, by odróżnić się od "czarnych pań". Podkreślmy naszą kobiecość i spotkajmy się, by naprawić wizerunek dam, które one nam psują  – zachęca pomysłodawczyni kontrmanifestu, Klaudia Bernat z organizacji Narodowe Puławy.

Jej zdaniem, część uczestniczek "czarnych protestów" uległa propagandzie i manipulacji, a ich wulgarne hasła o szerokim prawie do aborcji nie są głosem wszystkich kobiet.

– Dałyście zrobić z siebie polityczne marionetki – mówi Klaudia, która działalność tego rodzaju manifestacji określa jako szkodliwą dla kobiet o innych poglądach, np. tradycjonalistek. – Mówimy tak dla rodziny, tak dla macierzyństwa, tak dla kobiecości, dla małżeństwa – dodaje, przekonując, że hasłem nowoczesnej, pewnej siebie kobiety powinno być "więcej piękna".

Obie demonstracje odbędą się o tej samej porze (godz. 17) i w tym samym miejscu (plac Chopina).

Zobacz także: Czarny protest w Puławach

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 17:52
0
Na cale szczescie normalnych kobiet przyszlo duzo wiecej niz oszolomow takich jak organizatorka Pani Klaudia i jej podobni. Wczorajsza informacja o wyniku WOSP czy dzisiejsza frekwencja na protestach przywraca wiare ze po 4 latach chore rzady ktore przyzwalaja na dzialalnosc narodowcow i im podobnych skoncza sie definitywnie!!!! STOP SZKODNIKOM!!
Avatar
najlepszego! / 8 marca 2017 o 14:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Feminizm to zaprzeczenie kobiecości. Feministki nie są kobietami.
To akurat nieprawda. Feministki są kobietami. Są nawet mężczyźni mieniący się feministami. Kobiecość z kolei to kulturowy konstrukt - wyobrażenie o tym, co stanowi esencję kobiecości. Feminizm zakłada równouprawnienie kobiet w szeroko pojętym życiu społecznym. Czyli m. in. równa płaca za równą pracę, równe warunki dostępu do edukacji i rynku pracy, równe prawa do decydowania o założeniu/powiększeniu rodziny. W Polsce równouprawnienia nie ma, kobieta traktowana jest jako mniej wartościowy pracownik tylko z uwagi na swoją funkcję biologiczną, i ze względu na tradycyjny podział ról w polskim społeczeństwie - kobieta jest matką, mężczyzna ma utrzymać rodzinę. Tylko w Polsce XXI w. rzadko który mężczyzna jest w stanie utrzymac rodzinę, więc siłą rzeczy kobiety muszą godzić pracę zawodową z rolą matki. Mimo to pracodawca i ustawodawca zamiast godziwie ją wynagradzać, płaci jej w najlepszym wypadku 85% tego, co zarobi jej kolega na analogicznym stanowisku. Dodatkowo kobiety stłoczone są w gettach zawodowych, w których nie ma ani kariery, ani pieniędzy (kasjerki, sprzątaczki, sekretarki, urzędniczki niższego szczebla, przedszkolanki, pielęgniarki). Wmawia się im, że ich powołaniem jest rola strażniczki domowego ogniska, a ich praca to tylko niewazny dodatek do domowego budżetu. Tymczasem zazwyczaj łączą nie tylko te dwie role, ale dodatkowo opiekują się starszymi członkami swoich rodzin, co znowu uważa się za ich "naturalną rolę". Przecież mężczyzna ma takie same "naturalne" zdolności do sprzątania, gotowania i opiekowania się dziećmi i seniorami jak kobieta. Ma dwie ręce, dwie nogi i mózg. Biologiczne różnice typu siła mięśni były istotne w epoce kamienia łupanego. Teraz są marginalne, w kilku siłowych zawodach, gdzie i tak wkrótce męzczyzn zastąpią roboty.
To akurat nieprawda. Feministki są kobietami. Są nawet mężczyźni mieniący się feministami. Kobiecość z kolei to kulturowy konstrukt - wyobrażenie o tym, co stanowi esencję kobiecości. Feminizm zakłada równouprawnienie kobiet w szeroko pojętym życiu społecznym. Czyli m. in. równa płaca za równą pracę, równe warunki dostępu do edukacji i rynku pracy, równe prawa do decydowania o założeniu/powiększeniu rodziny. W Polsce równouprawnienia nie ma, kobieta traktowana jest jako mniej wartościowy pracownik tylko z uwagi na swoją funkcj... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 11:37
0
Klaudia Bernat to chyba taka najjaśniejsza narodowa perspektywa. Tylko gdzie tu szukać kobiety? Ach te Puławy, niby takie inteligencją przesiąknięte, ale - inaczej. Jakby trochę za blisko Wisły ze swoimi spróchniałymi poglądami na życie. A może to brak odwagi i poddanie się oszukańczej narracji szczęścia serwowanej przez Czeżyka, Klaudię i im podobnych, o puławskiej literce nie wspominając.
Avatar
Chrobry / 8 marca 2017 o 10:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zdjęcie nr 5  ale ksiądz będzie miał pożytek .............
I 100x ładniejsze od feministek :-) Ja też jestem za równouprawnieniem. Połowa nauczycielek do kopalni, a połowa górników do szkół.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 08:26
0
Zdjęcie nr 5 ale ksiądz będzie miał pożytek .............
Avatar
abcde / 8 marca 2017 o 07:36
0
Kobiety zniszczą szczęście dzieci i swoje własne - braciasamcy.pl Interesujące...
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 07:25
0
Z OKAZJI DNIA KOBIET, PANIOM SAMYCH RADOŚCI. TYM NA CZARNO NIE ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA, BO SAME KOBIETAMI SIĘ NIE CZUJĄ (DZIŚ NIE JEST DZIEŃ IDIOTKI).
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 06:05
0
Feminizm to zaprzeczenie kobiecości. Feministki nie są kobietami.
Avatar
Obywatel Kurowa / 8 marca 2017 o 01:40
0
Borowiec jest od nas z Kurowa a nie z Puław. W Biedronce pracowała ale jak 500+ dostała to już całkiem łeb zerwało i protestować się zachciało, lata toto po Polsce i się przykleja to tu to tam i te dzieciowiny tak zostawia (karierę robi - jak to mówi) w przeciagu 2-3 miesiecy a to kod a to obywatele teraz jakaś tarcza. Dajcie spokój. Nie chcę nikogo oczerniać ale moje zdanie takie,że powinna ze swoimi nałogami dla tych dzieci walczyć (bo nie jedno żesmy tu widzieli i przeżyli) a nie krzyczeć na ulicy bzdury ,ze w ich imieniu walczy. My dokładnie znamy ta panią - wy pewnie też poznacie, a wyjdzie jak z Kijowskim - kupa smrodu.
Borowiec jest od nas z Kurowa a nie z Puław. W Biedronce pracowała ale jak 500+ dostała to już całkiem łeb zerwało i protestować się zachciało, lata toto po Polsce i się przykleja to tu to tam i te dzieciowiny tak zostawia (karierę robi - jak to mówi) w przeciagu 2-3 miesiecy a to kod a to obywatele teraz jakaś tarcza. Dajcie spokój. Nie chcę nikogo oczerniać ale moje zdanie takie,że powinna ze swoimi nałogami dla tych dzieci walczyć (bo nie jedno żesmy tu widzieli i przeżyli) a nie krzyczeć na ulicy bzdury ,ze w ich imieniu walczy. My dokła... rozwiń
Avatar
i tyle / 7 marca 2017 o 23:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
       Do "i tyle"- a z mojej lodówki Pan Kaczyński nie wyskakuje. Ogarnij się i zastanów czy ta ciemność, którą dostrzegasz u innych nie wypływa z Twojego wnętrza - Baśka.
Nie wyskakuje, bo jest tak zapchana ideologią, że nawet "wielki" Jarosław się tam już nie zmieści. A czerń? Owszem, wypływa z mojego wnętrza, jak posłucham "mądrości jedynego prawdziwego Polaka Jarosława Kaczyńskiego". Tak mi się czarno robi przed oczami, że strach...
Nie wyskakuje, bo jest tak zapchana ideologią, że nawet "wielki" Jarosław się tam już nie zmieści. A czerń? Owszem, wypływa z mojego wnętrza, jak posłucham "mądrości jedynego prawdziwego Polaka Jarosława Kaczyńskiego". Tak mi się czarno robi przed oczami, że strach... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 17:52
0
Na cale szczescie normalnych kobiet przyszlo duzo wiecej niz oszolomow takich jak organizatorka Pani Klaudia i jej podobni. Wczorajsza informacja o wyniku WOSP czy dzisiejsza frekwencja na protestach przywraca wiare ze po 4 latach chore rzady ktore przyzwalaja na dzialalnosc narodowcow i im podobnych skoncza sie definitywnie!!!! STOP SZKODNIKOM!!
Avatar
najlepszego! / 8 marca 2017 o 14:44
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Feminizm to zaprzeczenie kobiecości. Feministki nie są kobietami.
To akurat nieprawda. Feministki są kobietami. Są nawet mężczyźni mieniący się feministami. Kobiecość z kolei to kulturowy konstrukt - wyobrażenie o tym, co stanowi esencję kobiecości. Feminizm zakłada równouprawnienie kobiet w szeroko pojętym życiu społecznym. Czyli m. in. równa płaca za równą pracę, równe warunki dostępu do edukacji i rynku pracy, równe prawa do decydowania o założeniu/powiększeniu rodziny. W Polsce równouprawnienia nie ma, kobieta traktowana jest jako mniej wartościowy pracownik tylko z uwagi na swoją funkcję biologiczną, i ze względu na tradycyjny podział ról w polskim społeczeństwie - kobieta jest matką, mężczyzna ma utrzymać rodzinę. Tylko w Polsce XXI w. rzadko który mężczyzna jest w stanie utrzymac rodzinę, więc siłą rzeczy kobiety muszą godzić pracę zawodową z rolą matki. Mimo to pracodawca i ustawodawca zamiast godziwie ją wynagradzać, płaci jej w najlepszym wypadku 85% tego, co zarobi jej kolega na analogicznym stanowisku. Dodatkowo kobiety stłoczone są w gettach zawodowych, w których nie ma ani kariery, ani pieniędzy (kasjerki, sprzątaczki, sekretarki, urzędniczki niższego szczebla, przedszkolanki, pielęgniarki). Wmawia się im, że ich powołaniem jest rola strażniczki domowego ogniska, a ich praca to tylko niewazny dodatek do domowego budżetu. Tymczasem zazwyczaj łączą nie tylko te dwie role, ale dodatkowo opiekują się starszymi członkami swoich rodzin, co znowu uważa się za ich "naturalną rolę". Przecież mężczyzna ma takie same "naturalne" zdolności do sprzątania, gotowania i opiekowania się dziećmi i seniorami jak kobieta. Ma dwie ręce, dwie nogi i mózg. Biologiczne różnice typu siła mięśni były istotne w epoce kamienia łupanego. Teraz są marginalne, w kilku siłowych zawodach, gdzie i tak wkrótce męzczyzn zastąpią roboty.
To akurat nieprawda. Feministki są kobietami. Są nawet mężczyźni mieniący się feministami. Kobiecość z kolei to kulturowy konstrukt - wyobrażenie o tym, co stanowi esencję kobiecości. Feminizm zakłada równouprawnienie kobiet w szeroko pojętym życiu społecznym. Czyli m. in. równa płaca za równą pracę, równe warunki dostępu do edukacji i rynku pracy, równe prawa do decydowania o założeniu/powiększeniu rodziny. W Polsce równouprawnienia nie ma, kobieta traktowana jest jako mniej wartościowy pracownik tylko z uwagi na swoją funkcj... rozwiń
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 11:37
0
Klaudia Bernat to chyba taka najjaśniejsza narodowa perspektywa. Tylko gdzie tu szukać kobiety? Ach te Puławy, niby takie inteligencją przesiąknięte, ale - inaczej. Jakby trochę za blisko Wisły ze swoimi spróchniałymi poglądami na życie. A może to brak odwagi i poddanie się oszukańczej narracji szczęścia serwowanej przez Czeżyka, Klaudię i im podobnych, o puławskiej literce nie wspominając.
Avatar
Chrobry / 8 marca 2017 o 10:58
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Zdjęcie nr 5  ale ksiądz będzie miał pożytek .............
I 100x ładniejsze od feministek :-) Ja też jestem za równouprawnieniem. Połowa nauczycielek do kopalni, a połowa górników do szkół.
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 08:26
0
Zdjęcie nr 5 ale ksiądz będzie miał pożytek .............
Avatar
abcde / 8 marca 2017 o 07:36
0
Kobiety zniszczą szczęście dzieci i swoje własne - braciasamcy.pl Interesujące...
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 07:25
0
Z OKAZJI DNIA KOBIET, PANIOM SAMYCH RADOŚCI. TYM NA CZARNO NIE ŻYCZĘ SZCZĘŚCIA, BO SAME KOBIETAMI SIĘ NIE CZUJĄ (DZIŚ NIE JEST DZIEŃ IDIOTKI).
Avatar
Gość / 8 marca 2017 o 06:05
0
Feminizm to zaprzeczenie kobiecości. Feministki nie są kobietami.
Avatar
Obywatel Kurowa / 8 marca 2017 o 01:40
0
Borowiec jest od nas z Kurowa a nie z Puław. W Biedronce pracowała ale jak 500+ dostała to już całkiem łeb zerwało i protestować się zachciało, lata toto po Polsce i się przykleja to tu to tam i te dzieciowiny tak zostawia (karierę robi - jak to mówi) w przeciagu 2-3 miesiecy a to kod a to obywatele teraz jakaś tarcza. Dajcie spokój. Nie chcę nikogo oczerniać ale moje zdanie takie,że powinna ze swoimi nałogami dla tych dzieci walczyć (bo nie jedno żesmy tu widzieli i przeżyli) a nie krzyczeć na ulicy bzdury ,ze w ich imieniu walczy. My dokładnie znamy ta panią - wy pewnie też poznacie, a wyjdzie jak z Kijowskim - kupa smrodu.
Borowiec jest od nas z Kurowa a nie z Puław. W Biedronce pracowała ale jak 500+ dostała to już całkiem łeb zerwało i protestować się zachciało, lata toto po Polsce i się przykleja to tu to tam i te dzieciowiny tak zostawia (karierę robi - jak to mówi) w przeciagu 2-3 miesiecy a to kod a to obywatele teraz jakaś tarcza. Dajcie spokój. Nie chcę nikogo oczerniać ale moje zdanie takie,że powinna ze swoimi nałogami dla tych dzieci walczyć (bo nie jedno żesmy tu widzieli i przeżyli) a nie krzyczeć na ulicy bzdury ,ze w ich imieniu walczy. My dokła... rozwiń
Avatar
i tyle / 7 marca 2017 o 23:23
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
       Do "i tyle"- a z mojej lodówki Pan Kaczyński nie wyskakuje. Ogarnij się i zastanów czy ta ciemność, którą dostrzegasz u innych nie wypływa z Twojego wnętrza - Baśka.
Nie wyskakuje, bo jest tak zapchana ideologią, że nawet "wielki" Jarosław się tam już nie zmieści. A czerń? Owszem, wypływa z mojego wnętrza, jak posłucham "mądrości jedynego prawdziwego Polaka Jarosława Kaczyńskiego". Tak mi się czarno robi przed oczami, że strach...
Nie wyskakuje, bo jest tak zapchana ideologią, że nawet "wielki" Jarosław się tam już nie zmieści. A czerń? Owszem, wypływa z mojego wnętrza, jak posłucham "mądrości jedynego prawdziwego Polaka Jarosława Kaczyńskiego". Tak mi się czarno robi przed oczami, że strach... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 17 10

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 478 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!