Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2014 r.
21:15
Edytuj ten wpis

Czesne z góry, kradzieże, wykwaterowania. Dyrektor bursy: zarzuty są przesadzone

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
4 7 A A

Przymusowe wykwaterowania, wyższe stawki za żywność, kradzieże oraz czesne płatne za cztery miesiące z góry - na to wszystko skarży się anonimowy lokator bursy przy ul. Wojska Polskiego w Puławach. Dyrektor Regionalnego Centrum Kształcenia Ustawicznego tłumaczy się z decyzji, ale jednocześnie uważa, że zarzuty są przesadzone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Anonimowy list otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę pocztową.

- To bardzo smutne, że ktoś wysłał taką wiadomość, znajduje się w niej dużo nieprawdziwych słów, a całość jest zdecydowanie przesadzona - przekonuje Wiesław Smyrgała, dyrektor RCKU. Jednak przyznaje: - Faktycznie, zdarzyło się, że poprosiłem o czesne z góry, ale chciano nam wtedy odciąć prąd, nie miałem innego wyjścia.

Dyrektor wyjaśnia, że w obecnej sytuacji finansowej podniesienie stawek za żywność również było konieczne. Tak samo wykwaterowania mieszkańców. - To było ostateczne wyjście, odbyły się tylko cztery wykwaterowania. Raz mieliśmy sporo przyjezdnych w związku z turniejem piłkarskim, a innym razem przyjęliśmy osoby z rodzin patologicznych na resocjalizację. Bardzo często, gdy ktoś nie chciał opuszczać bursy to zostawał, spośród maturzystów nikogo nie wykwaterowaliśmy. Ci, którzy pojechali do domu, byli zwolnieni z zajęć.
Autor listu wytknął również zdarzające się w bursie kradzieże. - Owszem, niestety zdarzyło się, że coś komuś zniknęło z depozytu, albo uszkodzony został czyjś laptop, ale za wszystko zwracaliśmy pieniądze. Nie sądzę, żeby u nas takie rzeczy zdarzały się częściej, niż w innych bursach i internatach.

Wiesław Smyrgała nie zgadza się również z opinią, jakoby nie spełniał obietnic wychowanków. - Niektóre prośby są dosyć wygórowane, np. wyjazd na mecz do Warszawy lub wymiana tapczanów na nowe. To duże koszty, dlatego zastrzegłem, że nie uda się zrobić wszystkiego naraz - mówi dyrektor. Dodaje, że jego zdaniem bursa jak na swoją sytuację finansową i tak radzi sobie dobrze. - Proszę znaleźć internat z łazienkami w każdym pokoju lub ze stołem szwedzkim na stołówce. U nas mieszka 250 osób, czasem podnosimy opłaty, ale z drugiej strony duża część wychowanków jest zupełnie zwolniona z czesnego z powodu gorzej sytuacji materialnej. Uważam, że ta anonimowa opinia jest przesadzona i krzywdząca.

Dyrektor w rozmowie z nami obiecuje, że ograniczy wykwaterowania do minimum. - Być może w przyszłym roku takie sytuacje juz się nie pojawią. Wiadomo, że nie wszystko można zaplanować, ale postaram się nie dopuścić do wykwaterowania mieszkańców - zapowiada Smyrgała.
Czytaj więcej o:

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
anyuser / 2 grudnia 2014 o 21:51
0

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Realia działalności puławskiej oświaty.. niestety dla dyrektora jak i dla młodzieży brak kasy powoduje takie szopki jak wykwaterownia i czesne z góry, zastanówcie się wszyscy co piszecie bo Smyrgała to facet który działa 7 dni w tygodniu dla tej placówki

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 14:37
0

:o  :(  :angry:

Avatar
Gość / 1 grudnia 2014 o 11:22
0

Wreszcie ktoś mu się do dupy dobierze?Nareszcie!!!

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 18:43
0

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

rozwiń
Avatar
123 / 27 listopada 2014 o 21:51
0

Zarzuty są przesadzone, ale jednocześnie przyznaje, że miały miejsce.

Avatar
Bywalec / 27 listopada 2014 o 21:29
0

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 16:25
0

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Avatar
anyuser / 2 grudnia 2014 o 21:51
0

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Realia działalności puławskiej oświaty.. niestety dla dyrektora jak i dla młodzieży brak kasy powoduje takie szopki jak wykwaterownia i czesne z góry, zastanówcie się wszyscy co piszecie bo Smyrgała to facet który działa 7 dni w tygodniu dla tej placówki

Avatar
Gość / 2 grudnia 2014 o 14:37
0

:o  :(  :angry:

Avatar
Gość / 1 grudnia 2014 o 11:22
0

Wreszcie ktoś mu się do dupy dobierze?Nareszcie!!!

Avatar
Gość / 28 listopada 2014 o 18:43
0

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

Ojojoj!to chyba pan "dyrektor"napisał.Panie "dyrektorze" czy przypomina pan sobie przetargi na wypoczynek letni nad morzem?No ładnie pan załatwiał swoje zasrane interesy!!WSTYD!!!

rozwiń
Avatar
123 / 27 listopada 2014 o 21:51
0

Zarzuty są przesadzone, ale jednocześnie przyznaje, że miały miejsce.

Avatar
Bywalec / 27 listopada 2014 o 21:29
0

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  gdy są lekcje  z papieroskami przesiaduje za garażami?

Jaka wielka szkoda,że młody człowiek tak "zatroskany"i "nieszczęśliwy"z powodu 

pobytu w Bursie nie ma odwagi  podpisać się nazwiskiem pod tymi zarzutami.A już miałem nadzieję ,że młode pokolenie odrzuci  wstrętną metodę anonimów. Jako stary puławiak mieszkający  w pobliżu obserwuję od kilku lat zmiany w otoczeniu  budynków, nowe elewacje,zieleń a teraz budowę hali sportowej.Na pewno to wszystko sporo kosztuje.Widać rękę dobrego gospodarza.  A może anonim to jeden z tych uczniów ,którzy w czasie  ... rozwiń

Avatar
Gość / 27 listopada 2014 o 16:25
0

Pan dyrektor" to lepszy cwaniak!"Kręci lody" na wszystkim!!!Dobrze że wyszło to na światło dzienne.Może ktoś to wreszcie ukróci.

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 16 9

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 467 40

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 17 9

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 7

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!