Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

26 listopada 2007 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Donoszą na nauczycielkę

0 5 A A

Dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 4 w Puławach broniła przed policjantami nauczycielki, która podczas zajęć w szkole była pijana...

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- oskarża anonim w faksie wysłanym do naszej redakcji. Dyrektorka twierdzi, że nauczycielka była trzeźwa, a donos to sprawka skonfliktowanych z nią pracowników.

Całostronicowy list, który dotarł do nas, to atak na dyrektorką szkoły Małgorzatę Ceglarską. Zdaniem autora, który podpisuje się jako "zawiedzeni pracownicy”, nie traktuje ona równo wszystkich pracowników szkoły. Terror, zastraszanie, skarżenie i pomówienia oraz wyrażanie niechęci wobec części kadry to, zdaniem anonima, metody pracy dyrektorki.

Jako przykład faworyzowania wybranych pracowników autor listu przytacza sytuację sprzed półtora miesiąca, kiedy do szkoły została wezwana policja. Ktoś (również anonimowo) doniósł wówczas, że jedna z nauczycielek pracujących z dziećmi jest pod wpływem alkoholu. "Nauczycielka nawet nie została poddana badaniu alkomatem, bo na to nie zgodziła się pani dyrektor” - piszą "zawiedzeni pracownicy”.

Dyrektorka całe zdarzenie przedstawia jednak inaczej. - Nauczycielka była trzeźwa, a mimo to sama nalegałam żeby ją przebadać. Ale policjanci powiedzieli, że absolutnie nie ma takiej potrzeby - twierdzi Małgorzata Ceglarska, dyrektor SP 4 w Puławach.

Ale jej wersja niezupełnie zgadza się z raportem napisanym przez policjantów. - Pani dyrektor nie wnosiła takich żądań. Gdyby tak było, policjanci na pewno by przebadali pracownika. Ale rzeczywiście, w ocenie funkcjonariuszy nie było żadnych podstaw do sprawdzenia stanu trzeźwości nauczycielki. Nie wykazywała ona żadnych objawów bycia pod wpływem alkoholu - mówi Roman Maruszak, rzecznik puławskiej policji.

Dyrektorka sugeruje, że anonim wysłany do naszej redakcji to jedna z form walki toczonej z nią przez część kadry skupionej wokół byłej dyrektorki szkoły, która jeszcze przed wakacjami kierowała placówką. - Dochodzą do mnie takie informacje, ale dopóki nie mam dowodów, nie mogę wysnuwać żadnych wniosków. Lecz podobne sytuacje się powtarzają. Kilka dni temu ktoś doniósł do ministerstwa, że na sali gimnastycznej odkleiła się klepka w parkiecie. Mieliśmy nawet z Warszawy telefon w tej sprawie - mówi Ceglarska.

Była dyrektorka szkoły, Violetta Nowak, zaprzecza jakoby miała podkopywać pozycję obecnej dyrektorki. - Byłam nawet posądzana, że to ja dzwoniłam na policję z donosem. Ale to wszystko bzdury. Niedługo cokolwiek się stanie w szkole, to będzie to moja wina - denerwuje się kobieta.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ola / 4 grudnia 2007 r. o 19:15
0
nauczyciele toczą walkę między sobą zapominając o najważniejszym o naszych dzieciach.Stworzyli 2 fronty i zaspokojają swoje chore ambicje.
Avatar
XYZ / 28 listopada 2007 r. o 17:45
0
Pan redaktor pisał niedawno o tej szkole, że ma być dobrze uczniom i nauczycielom. Czy aby nie za dobrze tym nauczycielom. Każdy by sie cieszył gdyby dyrektor tak stanął za nim murem. Pozazdrościć.
Avatar
XXXX / 27 listopada 2007 r. o 21:45
0
A miało być już tak pięknie. Zmiana dyrekcji miała być balsamem dla tej szkoły. A może to nie w tym tkwi problem?.
Avatar
oburzona / 27 listopada 2007 r. o 17:57
0
Trudno nie informować anonimowo o pijanym nauczycielu, jeśli w grę wchodzi kariera zawodowa.Bezpieczenstwo dzieci jednak jest lub przynajmniej powinno być w szkole najważniejsze. Szkoda że autor tego artykułu nie zadał sobie tyle trudu, aby ową nauczycielkę sprawdzić w kuratorium- nie jest to bowiem pierwsze takie zgłoszenie. To nie ,,zawód" że ta pani nie została przebadana, to skandal. Jeśli nie czuła się winna i nie miała nic na sumieniu powinna sama poddać się badaniu alkomatem, ale widać miała coś do ukrycia a pani dyrektor z nią. Krycie nauczyciela w takim stanie nie świadczy zbyt dobrze o placówce, a pani dyrektor zapewne chciałaby żeby dzieci czuły się tu bezpiecznie, a rodzice nie martwili się o to, jakie morale prezentują pracujący tu nauczyciele.Dziwnym wydaje się też fakt, że policjanci odstąpili od badania skoro po to właśnie przybyli. Tłumaczenie rzecznika puławskiej policji, że pani ,,nie wykazywała objawów bycia pod wpływem alkoholu" są śmieszne( ludzie reagują różnie po różnej ilości wypitego alkoholu). Czy ktoś bowiem sprawdza objawy lub ich brak u zatrzymanego kierowcy? No ale tu mamy do czynienia tylko z dziećmi... Jeśli więc rodzice się za to nie wezmą, bezkarna alkoholiczka bedzie uczyć dalej. tylko czego?
Trudno nie informować anonimowo o pijanym nauczycielu, jeśli w grę wchodzi kariera zawodowa.Bezpieczenstwo dzieci jednak jest lub przynajmniej powinno być w szkole najważniejsze. Szkoda że autor tego artykułu nie zadał sobie tyle trudu, aby ową nauczycielkę sprawdzić w kuratorium- nie jest to bowiem pierwsze takie zgłoszenie. To nie ,,zawód" że ta pani nie została przebadana, to skandal. Jeśli nie czuła się winna i nie miała nic na sumieniu powinna sama poddać się badaniu alkomatem, ale widać miała coś do ukrycia a pani dyrektor z nią. ... rozwiń
Avatar
NARKUS-46 / 27 listopada 2007 r. o 15:06
0
A TO CZEMU PANOWIE POLICJANCI NIE ZBADALI PANI NAUCZYCIELKI PRZECIERZ PO TO ZOSTALI WEZWANI.I KTO TU KŁAMIE.-WSTYD .
Avatar
ola / 4 grudnia 2007 r. o 19:15
0
nauczyciele toczą walkę między sobą zapominając o najważniejszym o naszych dzieciach.Stworzyli 2 fronty i zaspokojają swoje chore ambicje.
Avatar
XYZ / 28 listopada 2007 r. o 17:45
0
Pan redaktor pisał niedawno o tej szkole, że ma być dobrze uczniom i nauczycielom. Czy aby nie za dobrze tym nauczycielom. Każdy by sie cieszył gdyby dyrektor tak stanął za nim murem. Pozazdrościć.
Avatar
XXXX / 27 listopada 2007 r. o 21:45
0
A miało być już tak pięknie. Zmiana dyrekcji miała być balsamem dla tej szkoły. A może to nie w tym tkwi problem?.
Avatar
oburzona / 27 listopada 2007 r. o 17:57
0
Trudno nie informować anonimowo o pijanym nauczycielu, jeśli w grę wchodzi kariera zawodowa.Bezpieczenstwo dzieci jednak jest lub przynajmniej powinno być w szkole najważniejsze. Szkoda że autor tego artykułu nie zadał sobie tyle trudu, aby ową nauczycielkę sprawdzić w kuratorium- nie jest to bowiem pierwsze takie zgłoszenie. To nie ,,zawód" że ta pani nie została przebadana, to skandal. Jeśli nie czuła się winna i nie miała nic na sumieniu powinna sama poddać się badaniu alkomatem, ale widać miała coś do ukrycia a pani dyrektor z nią. Krycie nauczyciela w takim stanie nie świadczy zbyt dobrze o placówce, a pani dyrektor zapewne chciałaby żeby dzieci czuły się tu bezpiecznie, a rodzice nie martwili się o to, jakie morale prezentują pracujący tu nauczyciele.Dziwnym wydaje się też fakt, że policjanci odstąpili od badania skoro po to właśnie przybyli. Tłumaczenie rzecznika puławskiej policji, że pani ,,nie wykazywała objawów bycia pod wpływem alkoholu" są śmieszne( ludzie reagują różnie po różnej ilości wypitego alkoholu). Czy ktoś bowiem sprawdza objawy lub ich brak u zatrzymanego kierowcy? No ale tu mamy do czynienia tylko z dziećmi... Jeśli więc rodzice się za to nie wezmą, bezkarna alkoholiczka bedzie uczyć dalej. tylko czego?
Trudno nie informować anonimowo o pijanym nauczycielu, jeśli w grę wchodzi kariera zawodowa.Bezpieczenstwo dzieci jednak jest lub przynajmniej powinno być w szkole najważniejsze. Szkoda że autor tego artykułu nie zadał sobie tyle trudu, aby ową nauczycielkę sprawdzić w kuratorium- nie jest to bowiem pierwsze takie zgłoszenie. To nie ,,zawód" że ta pani nie została przebadana, to skandal. Jeśli nie czuła się winna i nie miała nic na sumieniu powinna sama poddać się badaniu alkomatem, ale widać miała coś do ukrycia a pani dyrektor z nią. ... rozwiń
Avatar
NARKUS-46 / 27 listopada 2007 r. o 15:06
0
A TO CZEMU PANOWIE POLICJANCI NIE ZBADALI PANI NAUCZYCIELKI PRZECIERZ PO TO ZOSTALI WEZWANI.I KTO TU KŁAMIE.-WSTYD .
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk
zdjęcia
galeria

Nawet 2 lata więzienia za postrącane krzyże w okolicach Ryk

Policja ujęła mężczyznę, który zniszczył kilka przydrożnych kapliczek. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka
zdjęcia
galeria

Protest antyłowiecki w Lublinie. Niemal równo rok temu myśliwy zastrzelił 16-latka

„Wariaci z gnatami biegają lasami” albo „Pomyliłem z dzikiem”. Z takimi hasłami na transparentach ulicami Lublina przeszedł antyłowiecki marsz. Na tydzień przed kolejną rozprawą byłego już myśliwego, który zastrzelił nastolatka.

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

Jak wybrać laptopa w 2021 roku? - Doradzamy przed zakupem!

W dzisiejszych czasach laptop jest nieodłącznym elementem naszego życia. Swoje zastosowanie znajduje w pracy, jak i w zwykłej codzienności. Dzięki mobilności pozwala na pracę w podróży, nie obciążając zbytnio naszego bagażu. Wybór sprzętu dla wielu jest nie lada wyzwaniem. Sklepy oferują naprawdę szeroką gammę produktów i osoba nieznająca się na sprzęcie może dostać zawrotu głowy. Nie wiesz jaki laptop będzie odpowiedni do pracy? Chcesz się dowiedzieć, na co zwrócić uwagę? Ten artykuł rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości. Czytaj dalej!

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Więzienie nic go nie nauczyło. Dusił, kopał i przystawiał nóż do szyi

Na dwa miesiące do aresztu trafił 63-letni mieszkaniec gminy Nałęczów, który rzucił się z nożem na dwie kobiety. Obydwie straszył pozbawieniem życia, a jedną z nich dusił i kopał, powodując obrażenia ciała. Recydywiście grozi powrót do więzienia.

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

465 mln zł dla lubelskich emerytów i rencistów

ZUS policzył, ile wydał na tzw. 14-tki, czyli dodatkowe emerytury i renty. W województwie lubelskim wyszedł spory rachunek.

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

W Kraśniku szykuje się podwyżka opłat. Decyzja za kilka dni

27 złotych od osoby za miesiąc. Taką nową stawkę „podstawową” za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zaproponował Urzędu Miasta Kraśnik. Jeśli na podwyżkę zgodzą się radni, to wyższa od 10 zł od obecnej stawka, zacznie ona obowiązywać od stycznia 2022 roku

Mikołajki w VIVO! Lublin
4 grudnia 2021, 12:00

Mikołajki w VIVO! Lublin

4 i 6 grudnia VIVO! Lublin odwiedzi Święty Mikołaj wraz z elfimi pomocnikami. Wszystkie mikołajkowe atrakcje zaplanowano w godz. 12.00-18.00.

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Lublin. Najlepiej wyszedł deweloper. A co z pieniędzmi na stadion?

Niemal 6,6 mln zł zarobiło miasto sprzedając jednemu z deweloperów działkę przy al. Długosza. Pieniądze z transakcji miały zostać przeznaczone na remont stadionu Lublinianki. Większość pieniędzy została już wydana. Czy na stadion?

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Sukces Szymona Szymonowicza na zawodach zapaśniczych w Iranie

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm wywalczył srebrny medal podczas rozegranych w Iranie wojskowych mistrzostwach świata

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)
film

World of Tanks: Arnold Schwarzenegger zaprasza na święta (wideo)

Rok temu był Chuck Norris, teraz będzie Arnold Schwarzenegger. Nadchodzą Operacje Świąteczne w grze World of Tanks na PC.

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Ile kosztują psy popularnych ras? Pomerianian, york, labrador?

Rodowodowe szczeniaki czystej krwi potrafią kosztować od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ich cena zależna jest od renomy danej hodowli, a także od unikalności i elitarności konkretnej rasy.

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Kobieta musiała uciekać do sąsiadki. Mąż rzucił się na nią z nożem

Policjanci zatrzymali 61-latka, który z nożem rzucił się na żonę. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa.

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

W jaki sposób można znaleźć szybko nową pracę?

Szukanie nowej pracy często zajmuje dużo czasu. Czasami to wręcz bezsensowne przekopywanie kolejnych ofert i brak odpowiedzi na wysyłane listy motywacyjne i życiorysy. Warto zatem wiedzieć jak sprytnie szukać pracy, za pomocą specjalnych technik i narzędzi. Dowiedz się z naszego tekstu jak zdobywać nową pracę w bardzo krótki okres!

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

Teufel Real Blue i Real Blue NC: Nowe wersje słuchawek

799 i 1099 złotych – tyle kosztują nowe słuchawki niemieckiego producenta, czyli Teufel Real Blue i Real Blue NC. Co dostaniemy za takie pieniądze?

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika
5 grudnia 2021, 16:00

Puławy. Mikołajki w Domu Chemika

W niedzielę, 5 grudnia o godz. 16 w puławskim Domu Chemika (ul. Wojska Polskiego 4) odbędą się miejskie Mikołajki 2021. W programie moc atrakcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!