Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

14 czerwca 2018 r.
16:01

Najbardziej majętni puławscy radni. Kto zarobił najwięcej? [oświadczenia majątkowe]

Autor: Zdjęcie autora rs
0 22 A A

Wśród najbardziej majętnych radnych od lat znajdują się ci sami samorządowcy. To znani puławscy lekarze - Elżbieta Szymańska i Cezary Witkowski oraz kierownik Oddziału Celnego, Sławomir Przeździecki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Puławscy radni złożyli swoje oświadczenia majątkowe dokumentujące m.in. stan konta, posiadane nieruchomości, dochody osiągnięte w ubiegłym roku, stan zadłużenia. Najwyższymi oszczędnościami (gotówka, akcje, obligacje, rachunki bankowe, lokaty) może pochwalić się Sławomir Przeździecki, radny PSPP i szef puławskiego Oddziału Celnego. Ich łączna wartość przekracza 700 tys. zł.

Porównywalnymi oszczędnościami dysponuje jedynie lekarz i radna Elżbieta Szymańska (PSPP) – 525 tys. zł oraz radny Cezary Jędrzejczyk (PO), pracownik Zakładu Usług Komunalnych w Puławach. Ten ostatni, z powodu sprzedaży nieruchomości, zgromadził prawie 470 tys. zł.

Po drugiej stronie zestawienia znaleźli się samorządowcy, którzy nie wykazali żadnych papierów wartościowych oraz ci, których konta bankowe nie robią wrażenia. Dla przykładu, radny Michał Śmich (PiS) zaoszczędził 2,4 tys. zł, a Paweł Matras (PiS) – 2,6 tys. zł.

Pod względem osiąganych w 2017 roku dochodów, Sławomira Przeździeckiego (ponad 178 tys. zł) wyprzedził lekarz Cezary Witkowski (PiS), który w tym samym czasie uzyskał w sumie ponad 228 tys. zł. „Podium” z kwotą 150 tys. zł zamknęła natomiast Elżbieta Szymańska. Niewiele mniej zarobili także Zofia Bojarska (PiS) oraz Ryszard Stępień (PSPP). Najmniej - Piotr Wójcik (33,2 tys. zł) i Michał Śmich (26,2 tys. zł).

Porównaliśmy także stan zadłużenia naszych radnych. Tutaj, z powodu kredytu hipotecznego, najwięcej do oddania (90 tys. zł) na koniec 2017 roku miała przewodnicząca rady, Bożena Krygier (PiS).

Wśród największych dłużników znajduje się także szef klubu PiS, Ireneusz Rzepkowski (ponad 50 tys. zł) oraz były radny tego klubu, Artur Kwapiński (48 tys. zł). 

Oszczędności

(wartość gotówki oraz innych papierów wartościowych)

  1. S. Przeździecki - 707 517 zł
  2. E. Szymańska - 525 000 zł
  3. C. Jędrzejczyk - 468 144 zł
  4. C. Witkowski - 207 736 zł
  5. S. Śliwczyński - 173 960 zł
  6. A. Berek - 140 845 zł
  7. P. Maj - 115 229 zł
  8. I. Czeżyk - 89 344 zł
  9. R. Stępień - 80 826 zł
  10. M. Pakuła - 64 400 zł
  11. B. Krygier - 38 900 zł
  12. Z. Bojarska - 38 208 zł
  13. R. Ścibior - 38 000 zł
  14. T. Kraszewski - 12 000 zł
  15. A. Kwapiński - 7 000 zł
  16. P. Matras - 2 688 zł
  17. M. Śmich - 2435 zł
  18. Jarząbek - brak
  19. Sadurski - brak
  20. Wójcik - brak
  21. Rzepkowski - brak

Dochody

  1. C. Witkowski - 228 428 zł
  2. S. Przeździecki - 178 619 zł
  3. E. Szymańska - 150 630 zł
  4. Z. Bojarska- 150 608 zł
  5. R. Stępień - 147 731 zł
  6. M. Pakuła - 88 810 zł
  7. B. Krygier - 81 359 zł
  8. H. Jarząbek - 79 252 zł
  9. C. Jędrzejczyk - 76 371 zł
  10. I. Rzepkowski - 75 800 zł
  11. S. Śliwczyński - 72 377 zł
  12. I. Czeżyk - 58 317 zł
  13. A. Kwapiński - 57 037 zł
  14. P. Sadurski - 56 393 zł
  15. P. Maj - 56 221 zł
  16. R. Ścibior - 55 286 zł
  17. T. Kraszewski - 42 510 zł
  18. A. Berek - 38 049 zł
  19. P. Matras - 37 435 zł
  20. P. Wójcik - 33 271 zł
  21. M. Śmich - 26 253 zł

(średnio - 85,2 tys. zł)

Domy i mieszkania

(łączna powierzchnia posiadanych domów i mieszkań, w tym współwłasność)

  1. Z. Bojarska - 404 metry kw.
  2. S. Przeździecki - 234 metry kw.
  3. C. Witkowski - 181 metrów kw.
  4. C. Jędrzejczyk - 159 metrów kw.
  5. T. Kraszewski - 89 metrów kw.
  6. B. Krygier - 75 metrów kw.
  7. R. Ścibior - 70 metrów kw.
  8. I. Czeżyk - 65 metrów kw.
  9. A. Berek - 64 metry kw.
  10. E. Szymańska - 64 metry kw.
  11. R. Stępień - 58 metrów kw.
  12. H. Jarząbek - 58 metrów kw.
  13. I. Rzepkowski - 57 metrów kw.
  14. S. Śliwczyński - 50 metrów kw.
  15. M. Pakuła - 48 metrów kw.

(pozostali nie zadeklarowali posiadania nieruchomości)

Zadłużenie

(powyżej 10 tys. zł)

  1. B. Krygier - 90 000 zł
  2. I. Rzepkowski - 51 442 zł
  3. A. Kwapiński - 48 000 zł
  4. I. Czeżyk - 20 000 zł
  5. C. Jędrzejczyk - 19 900 zł
  6. H. Jarząbek - 17 810 zł

(pozostali nie zadeklarowali posiadania zadłużenia)

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 11:48
0
I tak znów zagłosujecie na Gorbla to co się tu pultacie ????!!!!
Avatar
... / 15 czerwca 2018 o 11:21
0
Fakt! Głosowanie o zadłużenia miasta na 100 miliony - nikt z radnych NIE BYŁ PRZECIW... bez względu na to czy sami mają długi czy nie mają... jedynie przy dwóch głosach PO którym rozsądku starczyło jedynie na wstrzymanie się od głosu - ale to zawsze już coś!
Wstrzymanie się od głosu to nie jest żadne coś! Jest niczym innym jak tchórzostwem i działaniem na szkodę miasta. Taki radny sam pozbawia się wpływu na to co się dzieje. To tak jakby go nie było. Nie po to pobiera dietę i nie po to został przez nas wybrany żeby milczał i się wstrzymywał od głosu!
 Dobre gadasz Radny Maj napewno to przyzna,  bo sam się nie zadłuża choć zupelnie nie przeszkadza mu gdy zadłużajo nam miasto
 Dobre gadasz Radny Maj napewno to przyzna,  bo sam się nie zadłuża choć zupelnie nie przeszkadza mu gdy zadłużajo nam miasto rozwiń
Avatar
... / 15 czerwca 2018 o 11:15
0
Wyniki sondy DW dot. zadłużenia Miasta ze względu na budowę hali - 60% PRZECIW ZADŁUŻANIU - no panowie i panie Rada koalicyjni i niezależni razem wzięci PAMIĘTAMY!!!
Ta sondę to wiesz gdzie sobie wsadź! Powinny być zabronione bo siedzi jeden przestępca z drugim i wielokrotnie, nielegalnie,  głosuje a potem anonimowo wypisuje tu bzdury powołując się na sfałszowaną sondę.
 Racja! Gdyby tak nie było zamiast 60% przeciw zadlużaniu byłoby może i 90%
Avatar
ghjkl;' / 15 czerwca 2018 o 11:12
0
Fakt! Głosowanie o zadłużenia miasta na 100 miliony - nikt z radnych NIE BYŁ PRZECIW... bez względu na to czy sami mają długi czy nie mają... jedynie przy dwóch głosach PO którym rozsądku starczyło jedynie na wstrzymanie się od głosu - ale to zawsze już coś!
  Wstrzymanie się od głosu to nie jest żadne coś! Jest niczym innym jak tchórzostwem i działaniem na szkodę miasta. Taki radny sam pozbawia się wpływu na to co się dzieje. To tak jakby go nie było. Nie po to pobiera dietę i nie po to został przez nas wybrany żeby milczał i się wstrzymywał od głosu!
  Wstrzymanie się od głosu to nie jest żadne coś! Jest niczym innym jak tchórzostwem i działaniem na szkodę miasta. Taki radny sam pozbawia się wpływu na to co się dzieje. To tak jakby go nie było. Nie po to pobiera dietę i nie po to został przez nas wybrany żeby milczał i się wstrzymywał od głosu! rozwiń
Avatar
sonda / 15 czerwca 2018 o 10:51
0
Wyniki sondy DW dot. zadłużenia Miasta ze względu na budowę hali - 60% PRZECIW ZADŁUŻANIU - no panowie i panie Rada koalicyjni i niezależni razem wzięci PAMIĘTAMY!!!
  Ta sondę to wiesz gdzie sobie wsadź! Powinny być zabronione bo siedzi jeden przestępca z drugim i wielokrotnie, nielegalnie,  głosuje a potem anonimowo wypisuje tu bzdury powołując się na sfałszowaną sondę.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 09:36
0
Wyniki sondy DW dot. zadłużenia Miasta ze względu na budowę hali - 60% PRZECIW ZADŁUŻANIU - no panowie i panie Rada koalicyjni i niezależni razem wzięci PAMIĘTAMY!!!
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 09:30
0
Fakt! Głosowanie o zadłużenia miasta na 100 miliony - nikt z radnych NIE BYŁ PRZECIW... bez względu na to czy sami mają długi czy nie mają... jedynie przy dwóch głosach PO którym rozsądku starczyło jedynie na wstrzymanie się od głosu - ale to zawsze już coś!
Avatar
??? / 15 czerwca 2018 o 09:08
0
Dla mnie to zastanawiające jest to, że ci najmłodsi radni, którzy nic nie posiadają, zarobili tyle co nic i to u posła, podejmują decyzje o nas i i wydatkowaniu naszych pieniędzy. Jakie kompetencje oni mają? To typowy aktyw partyjny pisowski. Żadnej wiedzy, żadnych umiejętności oprócz składania wiązanek pod pomnikami.
Dokładnie! Później decydują tacy o budowie nowej hali i zadłużenia całego miasta na 100 mln na 10 lat!
Sami ich wybraliście. Dlatego że z PiS ????. Nic innego się nie liczy! Reszta najbardziej zadłużonych nieudaczników także - z PiS. Najbardziej z rady miasta jest zadłużona kandydatka na prezydenta z PiS - Krygier. Notabene Grobel z Wójcikową mimo kosmicznych zarobków - zadłużona po uszy! Takie ekonomiczne imbecyle i nieradzące sobie z własnym portfelem nieudaczniki decydują o naszych portfelach - 300 mln budżecie miasta Puławy! Porażające!
 A dlaczego pan Radny sam to sie nie zadłuża, a głosuje i JEST ZA ZADŁUŻANIEM MIASTA CZYLI NAS WSZYSTKICH NA ASTRONOMICZNE KWOTY, czyli na 100 mln na 10 lat?
 A dlaczego pan Radny sam to sie nie zadłuża, a głosuje i JEST ZA ZADŁUŻANIEM MIASTA CZYLI NAS WSZYSTKICH NA ASTRONOMICZNE KWOTY, czyli na 100 mln na 10 lat? rozwiń
Avatar
olo / 15 czerwca 2018 o 07:00
0
Nie wiedziałem, że celnicy tyle tam zarabiają w tej służbie celnej....
Avatar
onet / 15 czerwca 2018 o 02:06
0
Po lekturze protokołów z sesji na BIP nasuwa mi się jeszcze jedno spostrzeżenie. Najbogatsi radni to znani puławscy lekarze - Elżbieta Szymańska i Cezary Witkowski oraz kierownik Oddziału Celnego, Sławomir Przeździecki. Nie odzywają się prawie wcale i dlatego nie wiadomo po co tam są?????????? Szczególnie nic nie wnosi i równie dobrze mogłoby tam nie być tej Szymańskiej! Za to Przeździecki rozbawił mnie do łez. Na sesji w końcu się odezwał i stwierdził, że po wybudowanej nowej hali należy w niej organizować wystawy królików. To istny cyrk i Abramowice w jednym!
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 11:48
0
I tak znów zagłosujecie na Gorbla to co się tu pultacie ????!!!!
Avatar
... / 15 czerwca 2018 o 11:21
0
Fakt! Głosowanie o zadłużenia miasta na 100 miliony - nikt z radnych NIE BYŁ PRZECIW... bez względu na to czy sami mają długi czy nie mają... jedynie przy dwóch głosach PO którym rozsądku starczyło jedynie na wstrzymanie się od głosu - ale to zawsze już coś!
Wstrzymanie się od głosu to nie jest żadne coś! Jest niczym innym jak tchórzostwem i działaniem na szkodę miasta. Taki radny sam pozbawia się wpływu na to co się dzieje. To tak jakby go nie było. Nie po to pobiera dietę i nie po to został przez nas wybrany żeby milczał i się wstrzymywał od głosu!
 Dobre gadasz Radny Maj napewno to przyzna,  bo sam się nie zadłuża choć zupelnie nie przeszkadza mu gdy zadłużajo nam miasto
 Dobre gadasz Radny Maj napewno to przyzna,  bo sam się nie zadłuża choć zupelnie nie przeszkadza mu gdy zadłużajo nam miasto rozwiń
Avatar
... / 15 czerwca 2018 o 11:15
0
Wyniki sondy DW dot. zadłużenia Miasta ze względu na budowę hali - 60% PRZECIW ZADŁUŻANIU - no panowie i panie Rada koalicyjni i niezależni razem wzięci PAMIĘTAMY!!!
Ta sondę to wiesz gdzie sobie wsadź! Powinny być zabronione bo siedzi jeden przestępca z drugim i wielokrotnie, nielegalnie,  głosuje a potem anonimowo wypisuje tu bzdury powołując się na sfałszowaną sondę.
 Racja! Gdyby tak nie było zamiast 60% przeciw zadlużaniu byłoby może i 90%
Avatar
ghjkl;' / 15 czerwca 2018 o 11:12
0
Fakt! Głosowanie o zadłużenia miasta na 100 miliony - nikt z radnych NIE BYŁ PRZECIW... bez względu na to czy sami mają długi czy nie mają... jedynie przy dwóch głosach PO którym rozsądku starczyło jedynie na wstrzymanie się od głosu - ale to zawsze już coś!
  Wstrzymanie się od głosu to nie jest żadne coś! Jest niczym innym jak tchórzostwem i działaniem na szkodę miasta. Taki radny sam pozbawia się wpływu na to co się dzieje. To tak jakby go nie było. Nie po to pobiera dietę i nie po to został przez nas wybrany żeby milczał i się wstrzymywał od głosu!
  Wstrzymanie się od głosu to nie jest żadne coś! Jest niczym innym jak tchórzostwem i działaniem na szkodę miasta. Taki radny sam pozbawia się wpływu na to co się dzieje. To tak jakby go nie było. Nie po to pobiera dietę i nie po to został przez nas wybrany żeby milczał i się wstrzymywał od głosu! rozwiń
Avatar
sonda / 15 czerwca 2018 o 10:51
0
Wyniki sondy DW dot. zadłużenia Miasta ze względu na budowę hali - 60% PRZECIW ZADŁUŻANIU - no panowie i panie Rada koalicyjni i niezależni razem wzięci PAMIĘTAMY!!!
  Ta sondę to wiesz gdzie sobie wsadź! Powinny być zabronione bo siedzi jeden przestępca z drugim i wielokrotnie, nielegalnie,  głosuje a potem anonimowo wypisuje tu bzdury powołując się na sfałszowaną sondę.
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 09:36
0
Wyniki sondy DW dot. zadłużenia Miasta ze względu na budowę hali - 60% PRZECIW ZADŁUŻANIU - no panowie i panie Rada koalicyjni i niezależni razem wzięci PAMIĘTAMY!!!
Avatar
Gość / 15 czerwca 2018 o 09:30
0
Fakt! Głosowanie o zadłużenia miasta na 100 miliony - nikt z radnych NIE BYŁ PRZECIW... bez względu na to czy sami mają długi czy nie mają... jedynie przy dwóch głosach PO którym rozsądku starczyło jedynie na wstrzymanie się od głosu - ale to zawsze już coś!
Avatar
??? / 15 czerwca 2018 o 09:08
0
Dla mnie to zastanawiające jest to, że ci najmłodsi radni, którzy nic nie posiadają, zarobili tyle co nic i to u posła, podejmują decyzje o nas i i wydatkowaniu naszych pieniędzy. Jakie kompetencje oni mają? To typowy aktyw partyjny pisowski. Żadnej wiedzy, żadnych umiejętności oprócz składania wiązanek pod pomnikami.
Dokładnie! Później decydują tacy o budowie nowej hali i zadłużenia całego miasta na 100 mln na 10 lat!
Sami ich wybraliście. Dlatego że z PiS ????. Nic innego się nie liczy! Reszta najbardziej zadłużonych nieudaczników także - z PiS. Najbardziej z rady miasta jest zadłużona kandydatka na prezydenta z PiS - Krygier. Notabene Grobel z Wójcikową mimo kosmicznych zarobków - zadłużona po uszy! Takie ekonomiczne imbecyle i nieradzące sobie z własnym portfelem nieudaczniki decydują o naszych portfelach - 300 mln budżecie miasta Puławy! Porażające!
 A dlaczego pan Radny sam to sie nie zadłuża, a głosuje i JEST ZA ZADŁUŻANIEM MIASTA CZYLI NAS WSZYSTKICH NA ASTRONOMICZNE KWOTY, czyli na 100 mln na 10 lat?
 A dlaczego pan Radny sam to sie nie zadłuża, a głosuje i JEST ZA ZADŁUŻANIEM MIASTA CZYLI NAS WSZYSTKICH NA ASTRONOMICZNE KWOTY, czyli na 100 mln na 10 lat? rozwiń
Avatar
olo / 15 czerwca 2018 o 07:00
0
Nie wiedziałem, że celnicy tyle tam zarabiają w tej służbie celnej....
Avatar
onet / 15 czerwca 2018 o 02:06
0
Po lekturze protokołów z sesji na BIP nasuwa mi się jeszcze jedno spostrzeżenie. Najbogatsi radni to znani puławscy lekarze - Elżbieta Szymańska i Cezary Witkowski oraz kierownik Oddziału Celnego, Sławomir Przeździecki. Nie odzywają się prawie wcale i dlatego nie wiadomo po co tam są?????????? Szczególnie nic nie wnosi i równie dobrze mogłoby tam nie być tej Szymańskiej! Za to Przeździecki rozbawił mnie do łez. Na sesji w końcu się odezwał i stwierdził, że po wybudowanej nowej hali należy w niej organizować wystawy królików. To istny cyrk i Abramowice w jednym!