Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

24 listopada 2016 r.
7:40

Nałęczów: Uzdrowisko sprzedaje zabytkowe wille i pałac

28 15 A A
Pałac Małachowskich jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jeśli kwota uzyskana za wille i pałac nie będzie wystarczająca możliwe, że będą kolejne propozycje dla nabywców. Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum<br />
Pałac Małachowskich jest jedną z nieruchomości wystawionych na sprzedaż. Jeśli kwota uzyskana za wille i pałac nie będzie wystarczająca możliwe, że będą kolejne propozycje dla nabywców. Fot. Maciej Kaczanowski/archiwum

Willa Uciecha, Domek Fiński, Monicówka i Pałac Małachowskich to nieruchomości, które na sprzedaż wystawił zarząd Uzdrowiska Nałęczów. Pieniądze mają zostać zainwestowane w pozostałe obiekty, ściśle związane z leczniczą działalnością uzdrowiska. Chętnych na zabytki nie brakuje

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Stuletnia, Willa Uciecha przy ul. 1 Maja o charakterystycznej, różowej elewacji do jeden z symboli miasta. Odnowiony budynek przyciągał turystów i kuracjuszy. Pałac Małachowskich to natomiast jeden z najcenniejszych zabytków Nałęczowa. Powstały w latach 70-tych XVIII wieku obiekt dzisiaj jest siedzibą Muzeum Bolesława Prusa. Mieści się w nim także pałacowa kawiarnia, której specjalnością jest m.in. gorąca czekolada.

Już niebawem działki z tymi budynkami zmienią właściciela. O ich sprzedaży zdecydowały władze spółki „Uzdrowisko Nałęczów”. Mariusz Szmit, członek zarządu firmy, odpowiadający za marketing przedsiębiorstwa tłumaczy powody tej decyzji.

- Obiekty, które wystawiliśmy na sprzedaż nie są związane z naszą działalnością podstawową. Jesteśmy uzdrowiskiem i potrzebujemy pieniędzy na remonty budynków służących działalności leczniczej. Pieniądze otrzymane w wyniku sprzedaży zamierzamy zainwestować w ich odnowienie. Remontów wymagają także pozostałe budynki, co wymaga znacznych nakładów finansowych - mówi Szmit.

Jak przyznaje przedstawiciel władz Uzdrowiska Nałęczów, firma kontaktowała się już z potencjalnymi kupcami, którzy wyrazili swoje zainteresowanie nabyciem wyżej wymienionych zabytków. Umowa sprzedaży może zostać podpisana jeszcze w tym roku.

Żadne ceny nie padają, choć od nich będzie zależało to, czy uzdrowisko będzie się chciało pozbyć kolejnych obiektów.

- To możliwe, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła - podkreśla szef marketingu Uzdrowiska Nałęczów.

Na razie nie wiadomo jakie są plany potencjalnych nabywców wystawionych na sprzedaż budynków, ani to, w jakim terminie przystąpią oni do ewentualnych prac remontowych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 r. o 15:07
Nałęczów to zadoopie dla kręcących lody. Miejsce do napychania kieszeni. Tak było za komuny tak jest i dzisiaj. Ludzie nie związani żadnymi korzeniami z Nałęczowem zainteresowani są tylko zyskami a nie rzeczywistym rozwojem Nałęczowa. To co zrobiono z parkiem zakrawa na skandal a b. dyr. Monic w grobie się przewraca widząc z góry ten jarmark cudów.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 r. o 23:24
Sprzedaż willi zabytkowych kuracjuszy z Kuwetu,Zjednoczonych Emiratów Arabskich To raczej prognozuje powstanie. HAREMÓW w Nałęczowskich zabytkach Kogoś zadbał i o to Extra pakiet leczniczy z dodatkiem rozkoszy
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 19:30
Sprzedają nie budynki a Nałęczów, Małachowscy przekręcają się w grobie, jak można pisać ze te obiekty szczególnie pałac nie maja nic wspólnego z działalnością uzdrowiska.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 19:20
Prezes złodziej Wojciech Gucma do ruiny Uzdrowisko Nałęczów doprowadził, siedzieć już dawno powinien. Jego zasługa i jego przydupasów Tak dobre uzdrowisko zniszczyć i rozkraść ile tylko się dało.
Avatar
gość 23 / 24 listopada 2016 r. o 21:46
Uzdrowisko Nałęczów jest wydmuszką. Proszę napisać jakie kredyty są zabezpieczone hipoteką na tych nieruchomościach i na co poszły pieniądze. Kilka lat temu było głośno o powiązaniach kilku osób z zarządu uzdrowiska i ich ciemnych interesach w innych uzdrowiskach. Czy dziennikarze nie pamiuętają?
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 20:54
brakuje willi w Warszawie pora na kąski z Polsce
Avatar
nieewiem / 24 listopada 2016 r. o 19:28
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pytam, bo nie wiem: czy te budynki przed wojną należały do prywatnych właścicieli i zostały sprzedane, czy im zagrabione przez komuchów? Jeśli to drugie, to mamy do czynienia z paserstwem...
Avatar
jarek / 24 listopada 2016 r. o 14:35
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać?  Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nooo, to jest okazja, kup sobie jak uważasz, że to taki lodzio miodzio. 
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 13:54
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać? Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 10:08
"Kurierku wstyd ..." - patrzę na te głupie komentarze i nie wie, czy się śmiać czy płakać. Krytykuje taki "inteligent" autora tekstu, a nawet się nie zorientował, że czyta "Dziennik Wschodni".
Avatar
Gość / 18 lutego 2018 r. o 15:07
Nałęczów to zadoopie dla kręcących lody. Miejsce do napychania kieszeni. Tak było za komuny tak jest i dzisiaj. Ludzie nie związani żadnymi korzeniami z Nałęczowem zainteresowani są tylko zyskami a nie rzeczywistym rozwojem Nałęczowa. To co zrobiono z parkiem zakrawa na skandal a b. dyr. Monic w grobie się przewraca widząc z góry ten jarmark cudów.
Avatar
Gość / 16 grudnia 2016 r. o 23:24
Sprzedaż willi zabytkowych kuracjuszy z Kuwetu,Zjednoczonych Emiratów Arabskich To raczej prognozuje powstanie. HAREMÓW w Nałęczowskich zabytkach Kogoś zadbał i o to Extra pakiet leczniczy z dodatkiem rozkoszy
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 19:30
Sprzedają nie budynki a Nałęczów, Małachowscy przekręcają się w grobie, jak można pisać ze te obiekty szczególnie pałac nie maja nic wspólnego z działalnością uzdrowiska.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 19:20
Prezes złodziej Wojciech Gucma do ruiny Uzdrowisko Nałęczów doprowadził, siedzieć już dawno powinien. Jego zasługa i jego przydupasów Tak dobre uzdrowisko zniszczyć i rozkraść ile tylko się dało.
Avatar
gość 23 / 24 listopada 2016 r. o 21:46
Uzdrowisko Nałęczów jest wydmuszką. Proszę napisać jakie kredyty są zabezpieczone hipoteką na tych nieruchomościach i na co poszły pieniądze. Kilka lat temu było głośno o powiązaniach kilku osób z zarządu uzdrowiska i ich ciemnych interesach w innych uzdrowiskach. Czy dziennikarze nie pamiuętają?
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 20:54
brakuje willi w Warszawie pora na kąski z Polsce
Avatar
nieewiem / 24 listopada 2016 r. o 19:28
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Pytam, bo nie wiem: czy te budynki przed wojną należały do prywatnych właścicieli i zostały sprzedane, czy im zagrabione przez komuchów? Jeśli to drugie, to mamy do czynienia z paserstwem...
Avatar
jarek / 24 listopada 2016 r. o 14:35
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać?  Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nooo, to jest okazja, kup sobie jak uważasz, że to taki lodzio miodzio. 
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 13:54
Czy w tej Polsce juz wszystkim Pan Bug rozum odjął . Takie zabytki sprzedawać? Masaaaaaaaaasakra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 10:08
"Kurierku wstyd ..." - patrzę na te głupie komentarze i nie wie, czy się śmiać czy płakać. Krytykuje taki "inteligent" autora tekstu, a nawet się nie zorientował, że czyta "Dziennik Wschodni".
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 2 grudnia 2022 r.

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Mundial 2022: Japonia - Hiszpania 2:1. Niemcy kończą udział na mundialu!

Fantastyczne spotkania i wielkie emocje w ostatniej kolejce i meczach grupy E. W starciach Japonii z Hiszpanią, a szczególnie Kostaryki z Niemcami sytuacja zmieniała się niczym w kalejdoskopie i to niejednokrotnie. Ostatecznie Samurajowie wygrali z La Roja 2:1, a nasi zachodni sąsiedzi pokonali Keylora Navasa i spółkę 4:2. Wygrana ta ma jednak gorzki smak, bo Die Manschaft wracają do domu, a Hiszpania i Japonia grają dalej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Lublin. Nie podoba Ci się ścisk w autobusie? Może byc gorzej

Z końcem roku z ulic Lublina zniknie 16 przegubowych autobusów firmy, której kończy się umowa na wożenie pasażerów. Miasto szuka jej następcy, ale – wbrew wcześniejszym zapewnieniom – trudno liczyć na płynne przejęcie kursów od 1 stycznia

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Gdzie posadzić drzewo, gdzie wymienić ławkę? Startuje zielony budżet Lublina

Ruszył już nabór pomysłów do nowej edycji Zielonego Budżetu. Do 14 grudnia można zgłaszać władzom miasta tereny zielone, które wymagają „remontu i odświeżenia”. Spośród tych propozycji wybrane mają być tereny, które w rok lub dwa przejdą renowację.

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Pani Katarzyna ma 34 lata, ale jej organizm 9 lat mniej. Ten gabinet w Lublinie może będzie dla każdego

Poziom tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, a także zalecenia jak się odżywiać żeby być zdrowym i szczupłym. Studenci i pracownicy Uniwersytetu Medycznego wsparcie w nowym gabinecie dostaną bezpłatnie. W planach jest otwarcie usług komercyjnych dla każdego chętnego.

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Puławscy artyści obsypani nagrodami. Dom Chemika może się cieszyć

Listopad obfitował w nagrody dla młodych artystów z Puławskiego Ośrodka Kultury. Laury z ogólnopolskich konkursów od Katowic po Malbork przywiozły tancerki, recytatorki i wokaliści z Domu Chemika.

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Szpital w Lubelskiem musi zadłużać się w parabanku. Banki już nie chcą dać pieniędzy

Kraśnicki szpital jest w tak dramatycznej sytuacji finansowej, że chce zaciągnąć 18 mln zł pożyczkę w parabanku. Zwykłe banki nie chcą już dawać mu kredytu.

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki
4 grudnia 2022, 17:00

Organy w Filharmonii mają 25 lat. Znów zagra na nich Robert Brodacki

To właśnie pochodzący z Lublina artysta był jedną z osób odpowiedzialnych za kształt brzmieniowy organów Filharmonii Lubelskiej. Ćwierć wieku później zagra na nich recital. Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Brudne zboże idzie na mąkę? Rusza wielka kontrola

Rolnicy podejrzewają, że polskie młyny produkują mąkę ze zbóż technicznych. Wojewoda lubelski mówi, że to przestępstwo i zarządza kontrolę.

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Mundial 2022: Maroko – Kanada 2:1, Belgia jedzie do domu!

Duża niespodzianka w grupie F. Maroko po wygranej z Kanadą awansowało do 1/8 finału mundialu z pierwszego miejsca. A do domu jedzie Belgia, która w czwartek bezbramkowo zremisowała z Chorwacją.

Wieczór z Molierem w DDK Węglin
7 grudnia 2022, 18:30

Wieczór z Molierem w DDK Węglin

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin (ul. Judyma 2a) zaprasza "Wieczór z Molierem" z okazji 400. rocznicy urodzin autora. Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia o godz. 18.30.

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

Alojzy ma sto lat i namieszał w planach budowy autostrady A2

100-letni dąb Alojzy w gminie Międzyrzec Podlaski mógł wstrzymać budowę autostrady A2. Sprawę drzewa musiał rozstrzygać sąd.

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"
1 grudnia 2022, 19:00

Nowy cyrk w Pubie u Szewca: premiera spektaklu "The Trick"

Wojciech Rotowski & Roman Słomka to duet, który przed kilkoma miesiącami wygrał konkurs "Incydent polski" na autorski spektakl cyrkowy realizowany pod patronatem festiwalu Carnaval Sztukmistrzów. Teraz przedstawienie będzie można zobaczyć w Pubie u Szewca. Premierowe pokazy 1 grudnia o godz. 19 i 2 grudnia o godz. 19.30.

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Co z dopłatami do żłobków w Zamościu? Nie będzie dotacji

Koniec z miejskimi dotacjami dla prywatnych żłobków i klubów dziecięcych w Zamościu. Od 1 stycznia miasto nie będzie im już przekazywać pieniędzy. Ale rodzice maluchów nie pozostaną bez wsparcia. Ci, którzy mieszkają, pracują i odprowadzają podatki w Zamościu, otrzymają świadczenie pod nazwą Zamojski Bon Żłobkowy.

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego
3 grudnia 2022, 16:00

Prace Stasysa Eidrigeviciusa na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego

Od 3 grudnia na ogrodzeniu Ogrodu Saskiego będzie można podziwiać wyjątkowe prace litewskiego artysty Stasysa Eidrigeviciusa. Wernisaż i spotkanie z autorem zaplanowano na sobotę o godz. 16 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!