Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

9 grudnia 2018 r.
18:05

Noworoczne plany Puław. Najważniejsze inwestycje w budżecie na 2019 rok

0 15 A A

Jakich nowych inwestycji mogą spodziewać się w 2019 roku mieszkańcy Puław? Wbrew pozorom, poza budową hali sportowej i dalszym ciągiem remontu Domu Chemika, znalazły się środki na kilka innych przedsięwzięć. Powstaną m.in. nowe ulice oraz tereny zielone.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Budżet Puław na 2019 rok jest wyjątkowo deficytowy. Jak już pisaliśmy, różnica pomiędzy spodziewanymi wpływami i wydatkami przekroczy 50 mln złotych. Powodem takiego stanu rzeczy są ogromne środki, jakie zaplanowano na dwie, strategiczne inwestycje. Na halę i Dom Chemika zabezpieczono w budżecie miasta ponad 90 mln zł. Nie znaczy to jednak, że w Puławach nic więcej w przyszłym roku się nie wydarzy.

Znaczna część to efekt ostatniego budżetu obywatelskiego, a także inwestycje już rozpoczęte, których kontynuacja jest konieczna. Wśród najciekawszych nowości można wymienić m.in. pierwszą w mieście tężnię solankową, nowy skwer przy al. Partyzantów oraz wpisaną w ostatniej chwili tzw. małą obwodnicę Włostowic. W przyszłym roku w mieście zrobi się także trochę jaśniej, a to za sprawą kilku projektów doświetlających istniejące place zabaw, parkingi i ulice. Warto zwrócić uwagę także na część dotyczącą powstającej tzw. dokumentacji, która pokazuje, na co mieszkańcy Puław będą mogli liczyć w przyszłości.

Remonty ulic i chodników, poprawa bezpieczeństwa

1. Przebudowa ul. Powstańców Listopadowych, nowe rondo i przedłużenie Kowalskiej - 5,9 mln zł

2. Przebudowa ul. ppłk Konrada - 1,3 mln zł

3. Cd. przebudowy ul. Kochanowskiego - 900 tys. zł

4. Montaż „inteligentnych” przejść dla pieszych - 200 tys. zł

5. Oświetlenie parkingu przy kościele św. Józefa - 150 tys. zł

6. Remont chodnika w pobliżu ul. Norblina - 120 tys. zł

7. Uzupełnienie oświetlenia ulicznego - 30 tys. zł

8. Progi zwalniające przy SP nr 1 - 25 tys. zł

Sport, rekreacja, ochrona zdrowia

1. Budowa nowej hali sportowej przy ul. Lubelskiej - 65 mln zł

2. Budowa tężni solankowej przy ul. Polnej - 350 tys. zł

3. Budowa placu zabaw na Skwerze Niepodległości - 295 tys. zł

4. Modernizacja placu zabaw przy ul. 6 Sierpnia - 200 tys. zł

5. Budowa skweru przy al. Partyzantów - 150 tys. zł

6. Budowa „Małpiego Gaju” w Marinie - 50 tys. zł

7. Oświetlenie placu zabaw za „Złotym Rogiem” - 45 tys. zł

Inwestycje społeczne, kulturalne i oświatowe

1. Przebudowa Domu Chemika - 25,6 mln zł

2. Budowa ośrodka wsparcia dla osób starszych - 2,6 mln zł

3. Ocieplenie ścian przy wejściu do MP nr 10 - 45 tys. zł

4. Monitoring przy SP nr 4 - 25 tys. zł

5. Nasadzenia zieleni przy SP nr 10 - 8 tys. zł

Informatyzacja, nowe technologie

1. Zakup serwera do monitoringu stadionu MOSiR - 74 tys. zł

2. Modernizacja miejskich systemów IT, komputery, oprogramowanie - 55 tys. zł

3. Zakup oprogramowania do sprzedaży biletów na obiekty sportowe - 17,2 tys. zł

Projekty i plany

1. Dokumentacja na rewaloryzację Pałacu Marynki - 130 tys. zł

2. Dokumentacja dla II etapu przebudowy POK, budowy Mediateki - 100 tys. zł

3. Dokumentacja dla nowej ulicy od Lubelskiej do planowanej rampy przy torach - 60 tys. zł

4. Cd. dokumentacji dla łącznika pomiędzy ul. Kolejową i Składową - 20 tys. zł

5. „Pozostałe mapy, ekpertyzy i dokumentacje” - 50 tys. zł

6. Dokumentacja dla skateparku - 10 tys. zł

Transport, ochrona środowiska:

Odnawialne źródła energii - 2,4 mln zł

Rozwój zrównoważonego transportu - 950 tys. zł

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mn / 10 grudnia 2018 r. o 08:13
A w centrum miasta "śliczna" przychodnia na ul.Centralnej...ta nikogo nie interesuje!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 18:23
Panie redaktorze wskazywanie projektów z BO jako inwestycji, na które pomimo 50 mln deficytu znalazły się pieniądze to delikatnie nadużycie. To musiało się znaleźć w budżecie miasta i to nieco ponad 2 mln zł. A druga kwestia co zostanie z tego zrealizowane bo w 2018 kilka projektów BO utopiono.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 21:24
a cóż takiego strategicznego jest w tej nowej hali i domu chemika REDAKTORZE? Będziemy się w nich bronić jak ruskie wejdo?
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 11:54
kiedy mieszkańcy centralnej doczekają się parkingu, same WZW, LRY, LOP, a rdzenni mieszkańcy szukają miejsca parkingowego
Avatar
31 / 9 grudnia 2018 r. o 19:23
A infrastruktura sportowa SP3?!!!! Jak nie było tak nie ma! Gratuluję!!!!!
  A ile miałoby to kosztować? Następne 40 mln deficytu i dług miasta ponad 200mln? Gratuluje pomyślunku.
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 21:41
Ta ul. Kowalska do nowej ul. Powstańców Listopadowych to dokładnie jak będzie przedłużona? Jaki dokładnie będzie jej przebieg i gdzie się te ulice połączą - tak poglądowo na jakiej wysokości?
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 09:27
Po co tym ludziom to wszystko, skoro najważniejsze jest, żeby mieli gdzie wódę i piwo kupić? Ruch na Rzecz Rozwoju Alkoholizmu "Munczka Menels" rośnie w siłę! :D
Avatar
obserwator zycia / 11 grudnia 2018 r. o 00:18
Oto przykłady zachodniej POlski jakabudują hale sportowe Zgorzelec  mieszkanców 31714 ty pojemnośc hali 3.500osób   Lublin  74826tys osób hala pojemnośc 3715 a maxymalnie 4500 tysiąca widzów  Włocławek 4200   osób    widownia   itd A Puławy lamentują co to będzie jak wsybudują hale
Avatar
??? / 10 grudnia 2018 r. o 23:28
a cóż takiego strategicznego jest w tej nowej hali i domu chemika REDAKTORZE? Będziemy się w nich bronić jak ruskie wejdo?
Może że dla mostostala i termochema są to inwestycje strategiczne chodziło Redaktorowi ?
Avatar
Maro / 10 grudnia 2018 r. o 19:29
Jestem ciekaw, kto zdecydował o postawieniu biletomatu z budżetu obywatelskiego na przystanku Kilińskiego/Kowalska ?  Sąsiedztwo ulicy Romów. Przypadek ? Nie wydaje mnie się. Lepiej by było, gdyby stał np. koło przychodni, przy ulicy Zabłockiego (sąsiedztwo SP4). 
Avatar
obserwator zycia / 11 grudnia 2018 r. o 00:18
Oto przykłady zachodniej POlski jakabudują hale sportowe Zgorzelec  mieszkanców 31714 ty pojemnośc hali 3.500osób   Lublin  74826tys osób hala pojemnośc 3715 a maxymalnie 4500 tysiąca widzów  Włocławek 4200   osób    widownia   itd A Puławy lamentują co to będzie jak wsybudują hale
Avatar
??? / 10 grudnia 2018 r. o 23:28
a cóż takiego strategicznego jest w tej nowej hali i domu chemika REDAKTORZE? Będziemy się w nich bronić jak ruskie wejdo?
Może że dla mostostala i termochema są to inwestycje strategiczne chodziło Redaktorowi ?
Avatar
Maro / 10 grudnia 2018 r. o 19:29
Jestem ciekaw, kto zdecydował o postawieniu biletomatu z budżetu obywatelskiego na przystanku Kilińskiego/Kowalska ?  Sąsiedztwo ulicy Romów. Przypadek ? Nie wydaje mnie się. Lepiej by było, gdyby stał np. koło przychodni, przy ulicy Zabłockiego (sąsiedztwo SP4). 
Avatar
Cc / 10 grudnia 2018 r. o 16:22
A infrastruktura sportowa SP3?!!!! Jak nie było tak nie ma! Gratuluję!!!!!
 Obietnica wyborczą Pana maja
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 11:54
kiedy mieszkańcy centralnej doczekają się parkingu, same WZW, LRY, LOP, a rdzenni mieszkańcy szukają miejsca parkingowego
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 09:27
Po co tym ludziom to wszystko, skoro najważniejsze jest, żeby mieli gdzie wódę i piwo kupić? Ruch na Rzecz Rozwoju Alkoholizmu "Munczka Menels" rośnie w siłę! :D
Avatar
Gość / 10 grudnia 2018 r. o 09:01
radziu, prosiłem cię o więcej rzetelności i precyzji w pisanych artykułach. Pamiętaj o literówkach.
Avatar
Mn / 10 grudnia 2018 r. o 08:13
A w centrum miasta "śliczna" przychodnia na ul.Centralnej...ta nikogo nie interesuje!
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 21:41
Ta ul. Kowalska do nowej ul. Powstańców Listopadowych to dokładnie jak będzie przedłużona? Jaki dokładnie będzie jej przebieg i gdzie się te ulice połączą - tak poglądowo na jakiej wysokości?
Avatar
Gość / 9 grudnia 2018 r. o 21:32
Panie Maj co z lodowiskiem przy sp 1?
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!