Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

25 marca 2019 r.
20:50

Pracownicy drugiej kategorii z puławskich Azotów. Zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera

0 61 A A
Sławomir Wręga, jeden z szefów związków w puławskich Azotach zapowiada pikietę przed kancelarią premiera w obronie prawa „łamanego przez władze tarnowskiej spółki”
Sławomir Wręga, jeden z szefów związków w puławskich Azotach zapowiada pikietę przed kancelarią premiera w obronie prawa „łamanego przez władze tarnowskiej spółki”

W nadchodzących wyborach do rady nadzorczej Grupy Azoty SA będą mogli wystartować jedynie pracownicy tarnowskiej spółki. To łamanie obowiązującej ustawy – grzmią związkowcy z puławskich Zakładów Azotowych i zapowiadają pikietę przed kancelarią premiera.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W połowie roku kończy się kadencja rady nadzorczej Grupy Azoty SA w Tarnowie-Mościcach. Zgodnie z nową ustawą, trzy miejsca w tym dziesięcioosobowym gremium po raz pierwszy zajmą wyłonieni w trakcie wyborów przedstawiciele załogi. Szkopuł w tym, że według nowego regulaminu przyjętego przez „Tarnów”, prawo do startu w nich otrzymają jedynie pracownicy tarnowskiego przedsiębiorstwa. Tym samym rola pracowników Zakładów Azotowych w Puławach, ale także w Policach i Kędzierzynie-Koźlu, czyli jednostkach podległych, ma zostać ograniczona jedynie do oddawania głosów.

– Jest to rzecz zdumiewająca, bo ogranicza nadane nam ustawą prawo do kandydowania w tych wyborach. Zarząd tarnowskiej spółki, próbując odebrać Puławom, Policom i Kędzierzynowi uprawnienia, postępuje wbrew ustawie – ocenia Sławomir Wręga, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w puławskich ZA.

Tego samego zdania jest Grzegorz Mandziarz, członek rady nadzorczej puławskich Azotów, przedstawiciel załogi. – Nie można rozdzielać czynnego i biernego prawa wyborczego – tłumaczy, powołując się na art. 12 i 14 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw.

Chodzi w szczególności o zapis: „w przypadku, gdy spółka, która powstała w wyniku komercjalizacji, wchodzi w skład grupy kapitałowej i jest jednostką dominującą w stosunku do przynajmniej jednej jednostki zależnej, do wyboru i odwołania przedstawicieli pracowników w radzie nadzorczej uprawnieni są pracownicy spółki oraz pracownicy wszystkich jej jednostek zależnych”.

Według związków, ten „wybór” oznacza możliwość nie tylko oddawania głosów, ale także start w wyborach. Takie rozumienie przepisu potwierdza opinia prawna wydana przez puławską kancelarią adwokacką Bochniarz&Partnerzy. – Ustawodawca nie dokonał rozróżnienia na prawo wyborcze czynne i prawo wyborcze bierne – wyjaśnia adwokat Rafał Bochniarz.

Innego zdania są jednak władze Grupy Azoty SA. – Z takiego brzmienia wynika intencja ustawodawcy rozszerzenia na pracowników spółek zależnych jedynie czynnego prawa wyborczego (prawa wybierania i odwoływania przedstawicieli pracowników w radach nadzorczych) – przekonuje Biuro Komunikacji tarnowskiej spółki.

– W ciągu dwóch tygodni zorganizujemy pikietę przed kancelarią premiera – zapowiada Sławomir Wręga. Jak dodaje, ZZPRC nie akceptuje kontrowersyjnego regulaminu i wbrew jego zapisom zgłosi kandydatów, pracowników Zakładów Azotowych „Puławy”, do rady nadzorczej Grupy Azoty SA.

– A jeżeli nie zostaną dopuszczeni, pójdziemy do sądu oskarżając „Tarnów” o łamanie ustawy – zaznacza.

Przeciwko nowym ograniczeniom protestuje również NSZZ „Solidarność”. – Nie ma i nie będzie naszej zgody na traktowanie naszej firmy, jak też pracowników z Polic i Kędzierzyna, jako ludzi gorszej kategorii – napisał m.in. do premiera przewodniczący zakładowej „S”, Piotr Śliwa.

e-Wydanie

Komentarze 61

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 21:34
+31
I tak doprowadza się do zniszczenia zakładu, a razem z nim umrze całe miasto.
Avatar
jeb.ć piŚ / 25 marca 2019 o 21:34
+28
A tak ruch ciągły w pulawach 3 lata temu chwalił , dobrą zmianę'' i panią,, coś tam coś tam'' ktora to tak obiecywala siedzibe grupy w puławach i co? Juz wam mówie... i gó...o!!! Dymania ciąg dalszy. 
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 21:54
+25
Pisałem ju,z kiedyś że jeśli Puławianie ( zwykli pracownicy Azotów i mieszkańcy) nie wezmą sprawy w swoje ręce tak się stanie. Minęły kolejne miesiące i jest coraz gorzej. Tu pikieta gdzie tam nic nie da a związki jak mówiły tak mówią posłowie też nic nie zrobili Trzeba w mieście zrobić taka prawdziwą na kilka kilkanaście tysięcy osób. Jedyne wyjście to: 1. Obecny Zarząd Azotów Puławy wysyła pismo do Tarnowa że z dniem 1 lipca staje się odrębnym wolnym samodzielnym zakładem. 2. Przez ten czas rozlicza się niby z "dyrekcją" z Tarnowa 3. 30 czerwca o 23.59 wyłącza telefony do Tarnowa i nie odbiera od nich. 4 Gdy przyjedzie "prezio" lub inny wysłannik z Tarnowa upominać - nie zostaje wpuszczony na teren zakładów a nawet miasta. 5. Produkcja i sprzedaż idzie dalej pod zarządem jaki jest ( i jak było kiedyś przed tym "połączenie" Azoty Puławy są na swoim garnuszku co wyprodukują , sprzedadzą to będzie ich, miasta i naszego terenu. Proste, proste bo im mniej gadających a nic nie robiących głów to lepiej.
Pisałem ju,z kiedyś że jeśli Puławianie ( zwykli pracownicy Azotów i mieszkańcy) nie wezmą sprawy w swoje ręce tak się stanie. Minęły kolejne miesiące i jest coraz gorzej. Tu pikieta gdzie tam nic nie da a związki jak mówiły tak mówią posłowie też nic nie zrobili Trzeba w mieście zrobić taka prawdziwą na kilka kilkanaście tysięcy osób. Jedyne wyjście to: 1. Obecny Zarząd Azotów Puławy wysyła pismo do Tarnowa że z dniem 1 lipca staje się odrębnym wolnym samodzielnym zakładem. 2. Przez ten czas rozlicza się niby z "dyrekcją" z Tar... rozwiń
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 21:58
+24
Mysz pożarła słonia! Staliśmy się dojną krową. Niewolnikiem pariasem mniejszego. Z każdym miesiącem jest tylko gorzej. Puławy obuddzcie się!
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 21:53
+23
Posle Szulowski kiedy Pan był ostatnio na zakładach? Co Pan zrobił dla Azotów? Błagam chociaż o jeden, jedyny przykład!
Avatar
wert / 25 marca 2019 o 21:10
+17
I po co żeście PiSiorów popierali? Gdzie poseł SZUJOwski?
Avatar
Suweren / 25 marca 2019 o 22:34
+15
Panie Wręga wybory z pasem to pewnie i przyjaciółkę Krukową pod bramę pan przywiezie żeby obiecała siedzibę Grupy w Puławach. Tylko lud już ciemny nie jest i pogoni was obydwoje.
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 21:01
+15
Ile za maszt w Lublinie zapłaciły Azoty, przy którym kampanie robił sobie Mulawa i promował się ...
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 22:09
+14
Tylko zdecydowane działania. Zjednoczenie i wyjście na ulice całego miasta, blokady i pikiety. Wywiezienie na taczkach z wieców wyborczych różnych szuloków i krukowych. Dlatego że na nich liczyć już nie możemy!
Avatar
poznaniak z lub...... / 26 marca 2019 o 00:08
+12
Jeżeli nie zrobicie      w Zakładach  Azotowych      Strajku  Generalnego wszystkich Puławian jak i mieszknców Regionu a   SZCZEGÓLNIE  LUBLINA  TAK TAK     tu pokaaże TELEWIZJA   ,pies kulawą nogą nie stawi się za wami     2..Posłow z regionu przygotować  ich na jazde po ulicach  Puław pojazdem z jednym kołem   3.Strajk pod siedzibą Morawieckiego  .4Dlczego przewodniczący Regionu Solidarności nie wspiera Puław ??????  5.Jeżeli nie wstawi się przewodniczący Związku Solidarnośc .  pan DUDA  wygwizdać takiego obronce pracy 6 ..Związkowcy proszę zbierać pieniądze na Strajkujących którzy będą jechać  do WARSZAWY??.  Proponuje wyjechać pod   Tarnowa pod siedzibę dygnitarzy prezesów  pod  budynek nich Tarnów zobaczy że okrada kolegów ?pracowników z Puław 
Jeżeli nie zrobicie      w Zakładach  Azotowych      Strajku  Generalnego wszystkich Puławian jak i mieszknców Regionu a   SZCZEGÓLNIE  LUBLINA  TAK TAK     tu pokaaże TELEWIZJA   ,pies kulawą nogą nie stawi się za wami     2..Posłow z regionu przygotować  ich na jazde po ulicach  Puław pojazdem z jednym kołem   3.Strajk pod siedzibą Morawieckiego  .4Dlczego przewodniczący Regionu Solidarności nie wspiera Puław ??????  5.Jeżeli nie wstawi się przewodniczący Związku Solidarnośc .  pan DUDA  wygwizdać takiego obronce pracy 6 ..Związkowcy prosz... rozwiń
Avatar
Gość / 29 marca 2019 o 15:22
0
Jest to Sukces Pana M. i Rady Miasta Puławy, w której większość ma PiS to dzięki tym osobom a nie innym budowany jest kolejny sklep Lidl (sklep wielkopowierzchniowy )w centrum Puław . Osoby te nie potrafią zarządzać miastem, wnieść skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego , Naczelnego Sądu Administracyjnego, nie potrafią wyrazić sprzeciwu. Kontrowersje wzbudza to że w Puławach jest coraz większy chaos architektoniczny i buduje się co chce i gdzie chce nikt nad tym nie panuje. Bliskość szpitala to uciążliwość dla samych pacjentów, którzy chcą szybko powrócić do zdrowia , zwiększony hałas emisja szkodliwych gazów i pyłów to wszystko sprawia że mieszkańcy czują nie smak obserwując jak w pobliżu miejsca gdzie mieszkają i pracują powstaje Lidl . Czas na protest i sprzeciw tego rodzaju decyzjom. Zachęcam do zbierania podpisów i przedłożenia petycji .
Jest to Sukces Pana M. i Rady Miasta Puławy, w której większość ma PiS to dzięki tym osobom a nie innym budowany jest kolejny sklep Lidl (sklep wielkopowierzchniowy )w centrum Puław . Osoby te nie potrafią zarządzać miastem, wnieść skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego , Naczelnego Sądu Administracyjnego, nie potrafią wyrazić sprzeciwu. Kontrowersje wzbudza to że w Puławach jest coraz większy chaos architektoniczny i buduje się co chce i gdzie chce nikt nad tym nie panuje. Bliskość szpitala to uciążliwość dla samych pacjentów, którz... rozwiń
Avatar
kooo ko ko / 28 marca 2019 o 07:51
+2
Do dzisiaj nie czaję (tzn czaję bo wiem o co chodzi) - ale w sensie "prawym" - jak można przenieść decyzyjność do mniejszej spółki i która osiąga gorsze wyniki. Kura znosząca złote jaja stała się kurą karmiącą nieudolnych, a sama nic z tego NIMA.....
Avatar
gorsiejszy sort / 27 marca 2019 o 20:14
+1
Od kilkunastu lat ciągle słyszę o strajkach w Z A Puławy ale nie slysłysza żeby jakiś pracownik zwolnił się z tej spółki .Jak Wam tak źle to jest praca w budowlance branzy usługowej i wielu innych.ODWAGI
 nie wiem o jakich strajkach słyszałeś, ja pracuję 30 lat i przeżyłem jeden więc zamknij ryj i nie kłam
Avatar
gorsiejszy sort / 27 marca 2019 o 20:12
+2
Azoty niektórym życie uratowały. To właśnie oni najbardziej mieszają w firmie. Nic nie potrafią tylko mieszać i podburzać ludzi. Takich ukłaadowców jeszcze za POwinno się rejestrować jako bezrobotnych. Azoty do bardzo dobra firma i dobrze że PIS  rpbi porzadki a szczególnie z zatrudnieniem. Witamy ludzi wykształconych i chętnych do pracy na azotach. Ci którzy płaczą niech się zwolnią i nie zajmują etetów w dobrej firmie. Ponadto związki zlikwidować bo te same twarze sa od kilkunastu lat.
 po wpisie widać że tobie na pewno życie uratowały
 po wpisie widać że tobie na pewno życie uratowały rozwiń
Avatar
do dzidy / 27 marca 2019 o 12:18
+2
Od kilkunastu lat ciągle słyszę o strajkach w Z A Puławy ale nie slysłysza żeby jakiś pracownik zwolnił się z tej spółki .Jak Wam tak źle to jest praca w budowlance branzy usługowej i wielu innych.ODWAGI
 To wiesz tyle ile wyczytasz w necie. Zabierasz głos nie mając pojęcia. 
Avatar
mocznik / 27 marca 2019 o 12:13
-6
Azoty niektórym życie uratowały. To właśnie oni najbardziej mieszają w firmie. Nic nie potrafią tylko mieszać i podburzać ludzi. Takich ukłaadowców jeszcze za POwinno się rejestrować jako bezrobotnych. Azoty do bardzo dobra firma i dobrze że PIS rpbi porzadki a szczególnie z zatrudnieniem. Witamy ludzi wykształconych i chętnych do pracy na azotach. Ci którzy płaczą niech się zwolnią i nie zajmują etetów w dobrej firmie. Ponadto związki zlikwidować bo te same twarze sa od kilkunastu lat.
Avatar
King of the King / 27 marca 2019 o 08:44
-2
Od kilkunastu lat ciągle słyszę o strajkach w Z A Puławy ale nie slysłysza żeby jakiś pracownik zwolnił się z tej spółki .Jak Wam tak źle to jest praca w budowlance branzy usługowej i wielu innych.ODWAGI
Avatar
Gość / 27 marca 2019 o 08:19
+1
Pis niszczy wszystko.
Avatar
kokos / 27 marca 2019 o 07:06
0
Te wasze pikiety tyle dadzą co umarłemu kadzidło.
Avatar
Obserwator / 27 marca 2019 o 06:51
+1
Panika wśród członków rady nadzorczej bo kasę im zabiorą a jest to nie mała kwota co miesiąc. Zwykły szary pracownik może tylko o niej marzyć lub chyrać dniami i nocami i tak tego nie będzie miał.
Zobacz wszystkie komentarze 61

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok

Speed Car Motor Lublin przegrał w Grudziądzu z MRGARDEN GKM, ale zostaje w lidze na kolejny rok 0 8

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w światowej elicie na kolejny rok. „Koziołki” przegrały co prawda na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52, ale uratowała ich wygrana żużlowców z Częstochowy w Gorzowie. Sezon zakończyły na szóstej lokacie

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem

Speed Car Motor Lublin zostaje w PGE Ekstralidze! Zadecydował wynik spotkania Stali z Włókniarzem 265 13

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w PGE Ekstralidze jeszcze zanim lubelscy zawodnicy wyjechali na tor w Grudziądzu. W Gorzowie Wielkopolskim tamtejsza truly.work Stal zremisowała 45:45 z forBET Włókniarzem Częstochowa. Dzięki temu "Koziołki" nie muszą się już martwić o wynik swojego starcia z MRGARDEN GKM Grudziądz.

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo]

Speed Car Motor Lublin - MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52. Wyraźna przewaga gospodarzy [zapis relacji na żywo] 13 16

Speed Car Motor Lublin powalczy dzisiaj na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz. Dla żółto-biało-niebieskich jest to niezwykle ważne spotkanie, bo zadecyduje o tym, czy utrzymają się oni bezpiecznie w PGE Ekstralidze. Jednocześnie lublinianie muszą jednak bacznie obserwować to, co dzieje się na torze w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie truly.work Stal podejmuje forBET Włókniarza Częstochowa. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo!

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej

"Nie będziemy się skupiać tylko na samym mieście Lublin, tak jak było to wcześniej". PiS rozpoczął kampanię w Białej Podlaskiej 42 27

– To są listy śmierci, oczywiście w tym pozytywnym znaczeniu – stwierdził na inauguracji kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Białej Podlaskiej poseł Marcin Duszek.

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku

Był bardzo przekonujący. Jego ofiara, żeby stracić pieniądze oszukała nawet kasjerkę w banku 8 9

Prawie 16 tysięcy złotych straciła 55-letnia mieszkanka gminy Nałęczów, która uwierzyła oszustowi podającemu się za policjanta.

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo

Śmiertelny wypadek pod Chełmem. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo 0 2

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek w miejscowości Depułtycze Królewskie (gm. Chełm).

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę

Małżeństwo zaczęło podejrzewać nianię. Zainstalowali w mieszkaniu kamerę 2 8

W środę, policjanci przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Lubartowa o kradzieży z jej mieszkania pieniędzy i biżuterii. Straty oszacowała na 5 tys. złotych.

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz?

Wisła Puławy w sobotę gra z liderem tabeli. To będzie zupełnie inny mecz? 0 1

Poza derbami w weekend jeszcze jedno spotkanie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wisła Puławy zagra przed własną publicznością z liderem tabeli – Siarką Tarnobrzeg (godz. 17)

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę

Nowa atrakcja turystyczna koło Kazimierza Dolnego. Inwestor walczy o pozwolenie na budowę 7 11

Wieżę widokową z przeszklonym tarasem chce zbudować w Parchatce właściciel stoku narciarskiego i nowy najemca kawiarni Rynkowa. Sprawa pozwolenia na budowę trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego

Popularne leki na kaszel wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego 0 2

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał obrót leków zawierających fenspiryd.

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz

Łęczna zdobyła pieniądze na basen. Ten sam, w którym kąpał się burmistrz 0 3

Lech Włodarski, burmistrz Łęcznej, znów skoczył, ale tym razem po duże dofinansowanie do remontu basenu. Tego samego, w którym wykąpał się w ubraniu, co wzbudziło wątpliwości miejscowego sanepidu.

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny

Avia Świdnik kontra Motor Lublin. Gospodarze muszą się wznieść na wyżyny 0 15

Derbowego początku nowego sezonu ciąg dalszy. W sobotę, w ramach czwartej serii gier Avia Świdnik zagra u siebie z Motorem Lublin (godz. 17)

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń
23 sierpnia 2019, 16:00

Chmielaki Krasnostawskie 2019. Program koncertów i wydarzeń 26 6

Od piątku do niedzieli w Krasnymstawie odbywa się 49. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów "Chmielaki 2019".

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 23-25 sierpnia 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 1

Trzecia część "Harry'ego Pottera", kolejna odsłona "X-Men" i kultowe "Gangi Nowego Jorku" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech

Lublin: Gdy właściciele psów zobaczyli nowy wybieg, ich radość zamieniła się w kpiący śmiech 23 54

Jak to zobaczyłam, to stałam i się śmiałam. A inni psiarze ze mną – tak o urządzonym na Czubach nowym wybiegu dla psów opowiada nasza Czytelniczka. Nie tylko ją zastanawia, dlaczego ogrodzono tak mały teren. Okazuje się, że wszystko rozbiło się o pieniądze.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.