Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

17 grudnia 2018 r.
13:53

Puławy: Nieoczekiwana zmiana miejsc radnych opozycji. Tak chcieli radni PiS

0 26 A A

Kto może decydować o tym, gdzie mają znajdować się miejsca dla poszczególnych klubów puławskiej rady miasta? Przewodnicząca Bożena Krygier uznała, że to jej przywilej i przed drugą sesją, na wniosek klubu PiS, przesiedliła część opozycji na drugą stronę sali konferencyjnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji puławskiej rady miasta, radni z klubu "Samorządowców" Janusza Grobla zajęli miejsca od strony okien (przodem do sali). To jednocześnie fragment pomieszczenia, który w ostatniej kadencji zajmowała część klubu Prawa i Sprawiedliwości. Mimo to "nowi" radni, byli przekonani, że tak już zostanie. Zaskoczenie przyszło przed drugim posiedzeniem, kiedy okazało się, że tabliczki z ich nazwiskami, bez uzgodnienia z klubem, zmieniły położenie.

Podczas ubiegłotygodniowej sesji o wyjaśnienie tej kwestii poprosiła radna Ewa Wójcik. Szybko okazało się, że ta "nieoczekiwana zmiana miejsc" została przeprowadzona na wniosek Prawa i Sprawiedliwości, które zwróciło się w tej sprawie do klubowej koleżanki, przewodniczącej rady, Bożeny Krygier.

– Tak, przyznaję, że to była moja decyzja. Kierowałam się wnioskiem klubu PiS. To ja kieruję pracami rady, a poza tym była taka praktyka, że radni PiS zawsze siedzieli po tej stronie – tłumaczyła przewodnicząca, przyznając, że "jeśli to jest tak ogromny problem" to może zorganizować na ten temat spotkanie ze wszystkimi klubami rady miasta.

Radna Ewa Wójcik odpowiedziała, że wybór miejsc przy oknach nie był przypadkowy, bo po tej stronie stołu jest więcej miejsca, co ułatwia manewrowanie wózkiem, na którym porusza się Ryszard Smolak, jeden z radnych klubu "Samorządowcy". Zwracała również na złamanie niepisanych zasad.

– Przewodniczący rady nie ma kompetencji do podejmowania takich decyzji. My naprawdę możemy tutaj zostać, ale sposób załatwienia tej sprawy wychodzi poza ramy przewodniczenia i jakiejś kultury. Użycie słowa "usadzenie" mówi tutaj samo za siebie – skomentowała radna Wójcik, która przypomniała, że miejsca od strony okien zajmowała już w 1994 roku, kiedy jeszcze nie było PiS-u. Jej zdaniem taki sposób potraktowania radnych opozycji zdarzył się po raz pierwszy.

Na razie nie wiadomo, czy dojdzie do zebrania przewodniczących klubów, na którym zostałby przedstawiony kompromis i nowy sposób "usadzenia" radnych. Przypominamy, że według obecnego porządku, miejsca zajmują po kolei: radni Koalicji Samorządowej oraz Prawa i Sprawiedliwości. "Niezależni Wyborcy" Pawła Maja znaleźli się po obydwu stronach sali, a tyłem do stołu prezydenta i mediów posadzono "Samorządowców" Janusza Grobla.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
puławianka / 17 grudnia 2018 r. o 14:37
No to był największy problem na sesji p. Wójcik, zachowanie jak w przedszkolu... żałosne !!!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 14:41
Wójcikowa jak zawsze ma "ALE" Jak długo trzeba znosić jej obecność i Grobla - "któremu zależy na Puławach".
Avatar
Irena / 17 grudnia 2018 r. o 14:47
Grobel i Wojcikowa juz noe wroca na swoje stolki. Pulawianie dali wam czerwona kartke.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 14:18
Przecież byli już pan prezydent i pani wiceprezydent, właśnie pod tą ścianą siedzieli razem przez kilka kadencji, więc o co chodzi?
Avatar
Utf / 17 grudnia 2018 r. o 15:02
No to był największy problem na sesji p. Wójcik, zachowanie jak w przedszkolu... żałosne !!!
 To jest największym problemem miasta radnej Wójcik i groblowych? Po to ich wybraliśmy? Przestańcie kompromitować nas i Puławy!
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 14:02
Prezydent nie chce patrzeć na te twarze.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:30
A pani Wójcik dalej zajmuje mieszkanie nauczycielskie przy szkole nr 1 ? Bo z tego co przeczytalem to na ksztalcenie dzieci nie ma czasu od 24 lat?
Avatar
Jolka / 17 grudnia 2018 r. o 18:19
Pani przewodniczaca to nauczycielka SP 11 a p Wojcikowa to byla nauczycielka Sp1. Obie od nauczania poczatkowego. Podobne myslenie i fachowosc.
Avatar
Jr / 17 grudnia 2018 r. o 20:48
Byla prezydent Chelma odchodzac dostala 3 miesieczna odprawe w wys. 32 tys zl. Jest tez radna jak Grobel i Wojcikowa. Przychodzi na sesje i nie robi fermentu jak to towarzystwo.
 Wójcik wzięła za kilka miesiecy w UM w 2019r ponad 220 tys
Avatar
puławiak / 18 grudnia 2018 r. o 06:43
Czy ta pani w lewym górnym rogu to pani magister. Uczona kobieta w fakultetami.
Avatar
nie pisz głupot / 29 grudnia 2018 r. o 18:17
Byla prezydent Chelma odchodzac dostala 3 miesieczna odprawe w wys. 32 tys zl. Jest tez radna jak Grobel i Wojcikowa. Przychodzi na sesje i nie robi fermentu jak to towarzystwo.
Wójcik wzięła za kilka miesiecy w UM w 2019r ponad 220 tys
 2019 to dopiero nadejdzie.
Avatar
aska / 20 grudnia 2018 r. o 16:37
Czy ta pani w lewym górnym rogu to  pani magister. Uczona kobieta w fakultetami.
 Pani Marzeno niech pani wreszcie przetnie te domysły i opublikuje na Facebooku gdzie jest pani bardzo aktywna skan swojego swiadectwa maturalnego. trudno uwierzyć że nie ma Pani matury chociaz zajmuje Pani stanowisko kierownika i wiceprzewodniczącej rady. Niech Pani zakończy te dyskusje które co chwile się pojawiaja na ten temat. Po co to znosic skoro można pokazać świadectw i raz na zawsze zamknąć ludziom gęby.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 15:56
Obłuda i pycha pisu pnie się do góry przed przyszłorocznym upadkiem na cztery litery
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 08:02
Specjalistka od inwestycji finansowanych ze źródeł publiczno-prywatnych pokazuje moc! Na przesadzaniu radnych zapewne zna się jak nikt.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 r. o 07:48
Jak ja chodziłem do podstawówki to też się kłóciliśmy kto gdzie ma siedzieć.
Avatar
puławiak / 18 grudnia 2018 r. o 06:43
Czy ta pani w lewym górnym rogu to pani magister. Uczona kobieta w fakultetami.
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:30
A pani Wójcik dalej zajmuje mieszkanie nauczycielskie przy szkole nr 1 ? Bo z tego co przeczytalem to na ksztalcenie dzieci nie ma czasu od 24 lat?
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 21:29
Pani E. Wójcik jak zawsze spina się jak plandeka na Żuku
Avatar
porzadkowy / 17 grudnia 2018 r. o 21:13
Co wy chcecie od przewodniczacej? Ma rację, że dba o porządek na sesji. A według tych, którym się nie podoba, kto według Was powinien być przewodniczacym? Może Ewa, może Marzenka? No a może Halinka, co? Bardzom ciekaw.
Avatar
ktoś / 17 grudnia 2018 r. o 21:06
Ale ważna i istotna sprawa. Nie wytrzymam.
Zobacz wszystkie komentarze 26

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KSZO – Podlasie 2:1. Przegrali wygrany mecz

KSZO – Podlasie 2:1. Przegrali wygrany mecz

Powiedzieć, że po meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski piłkarze Podlasia mają niedosyt, to nic nie powiedzieć. Goście prowadzili po kilkudziesięciu sekundach gry. Na dodatek od 41 minuty grali w liczebnej przewadze. Mimo to jakimś cudem przegrali 1:2.

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Gryf Gmina Zamość – Grom Różaniec 4:0. Wynik, którego nikt się nie spodziewał

Konia z rzędem temu, kto w 80 minucie spodziewał się, że Gryf Gmina Zamość wygra z Gromem Różaniec aż 4:0. W tym momencie drugi z zespołów wykonywał rzut karny. Arkadiusz Kwiatkowski zmarnował jednak jedenastkę, a to zemściło się w kolejnych minutach. I ostatecznie drużyna Sebastiana Luterka wysoko pokonała rywali.

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Muzyka popłynęła z dachu Izabelli. Zagrał zespół Wczasy [zdjęcia, wideo]

W sobotnie popołudnie puławianie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Na dachu hotelu Izabella wystąpili muzycy zespołu Wczasy. Płynąca z góry muzyka zaskakiwała przechodniów, którzy wypatrywali jej źródła kierując swój wzrok w kierunku wieżowca.

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Podhale Nowy Targ – Orlęta Spomlek 0:1. Wygrana mimo problemów

Andrij Bubentsov, Sebastian Kaczyński, Ernest Skrzyński, Karol Rycaj i Arkadiusz Korolczuk. Ta piątka nie mogła zagrać w sobotnim meczu Orląt Spomlek w Nowym Targu. Długo wydawało się, że trener Mikołaj Raczyński będzie musiał sobie radzić także bez Szymona Kamińskiego. „Kamyk” ostatecznie zagrał, a biało-zieloni mimo wielu osłabień pokonali Podhale 1:0.

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni
25 września 2022, 10:30

Kazimierz zaprasza na Święto Jesieni

Zespoły ludowe, kulinarne pokazy i konkursy czekają na odwiedzających kazimierskie Święto Jesieni. Impreza odbędzie się w niedzielę na placu przed oddziałem przyrodniczym Muzeum Nadwiślańskiego.

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

Pilny komunikat lubelskiej policji. Szukają Tomasza Nastaja

48-letni mężczyzna dzisiaj wyszedł z domu przy ul. Kleeberga w Lublinie i do tej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania.

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę [zdjęcia]
galeria

Avia Świdnik – Lublinianka 1:1. Przerwali kiepską passę [zdjęcia]

Po czterech porażkach z rzędu piłkarze Lublinianki wreszcie dopisali do swojego konta „oczko”. W sobotę zremisowali w Świdniku z Avią 1:1. A skoro udało się zapunktować na boisku wicelidera, to na pewno końcowy rezultat dużo bardziej cieszy drużynę z Wieniawy.

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Lewart Lubartów – Powiślak Końskowola 0:0. Sporo sytuacji i ani jednego gola

Do przerwy w meczu Lewartu z Powiślakiem gospodarze powinni prowadzić jedną lub dwiema bramkami, ale zmarnowali swoje sytuacje. W drugiej połowie to ekipa z Końskowoli szybko miała dwie świetne okazje, ale także nie potrafiła ich wykorzystać. I ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk
galeria

Selfie z premierem. Czyli Mateusz Morawiecki jedzie do Ryk

Najlepszy premier - mówią mieszkańcy Ryk, którzy przyszli na spotkanie z Mateuszem Morawieckim. - Nigdy nie było mi tak dobrze, jak teraz - ocenia 84-letni pan Bolesław.

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Nagrywał policjanta na służbie. Teraz musi zapłacić. Taki wyrok sądu

Policja informuje o wyroku za prowadzenie relacji w internecie z policyjnej interwencji. Osoba, która to zrobiła została ukarana.

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Mniej prać, czy mniej gotować? Olbrzymie podwyżki cen prądu na horyzoncie

Wystarczy kuchenka elektryczna i kilka innych sprzętów i już przekraczamy limit zużycia prądu jaki wskazał premier.

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Wisła Puławy – KKS Kalisz 3:1. Wskoczyli na drugie miejsce

Po udanym meczu derbowym Wisła poszła za ciosem. Puławianie w sobotę pokonali u siebie czołowy zespół ligi – KKS Kalisz 3:1 i przynajmniej na chwilę wskoczyli na drugie miejsce w tabeli.

Nałęczów bliżej Lublina. Cel: pieniądze