Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 stycznia 2018 r.
10:49

Puławy: Obywatelski parking nie dla każdego

0 62 A A

Rodzice dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 w Puławach będą zadowoleni. Zarząd Dróg Miejskich zdecydował, że tylko oni będą mogli korzystać z większości miejsc na nowym, osiedlowym parkingu. Porządku będzie pilnowała straż miejska.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Mieszkańcy os. Niwa, którzy sądzili, że zbudowany w tym roku parking przy ul. Rtm. W. Pileckiego będzie otwarty dla wszystkich, mylili się. Na obiekcie zbudowanym ze środków budżetu obywatelskiego, dwa miesiące po oddaniu go do użytku, zmieniono zasady użytkowania. Zgodnie z nimi, od poniedziałku do piątku w godz. 6:30-16:00, prawo do postawienia auta na wewnętrznej części parkingu, czyli 17 z 24 miejsc, będą mieli jedynie rodzice przedszkolaków z MP nr 3. Jest to efekt ich wniosków kierowanych do Zarządu Dróg Miejskich.

– Przypominam, że wniosek o budowę tego parkingu został złożony przez rodziców, więc z założenia miał służyć poprawie bezpieczeństwa podczas dowożenia i odwożenia dzieci do przedszkola. Nikt nie spodziewał się, że cały ten parking będzie zajęty przez całą dobę i dlatego uznaliśmy, że należy wprowadzić pewne ograniczenia – tłumaczy Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM, który podkreśla, że po godz. 16:30 z całego parkingu mogą korzystać wszyscy.

Pytanie, co z tymi mieszkańcami, którzy do pracy mają np. na godz. 8 i swoje auta z parkingu zabiorą już po wyznaczonym czasie. W podobnej sytuacji znajdą się również te osoby, które wrócą z pracy przed godz. 16:30. Według nowego założenia, przewidziano dla nich kilka miejsc od strony ulicy. Jeśli jednak ktoś nieuprawniony postawi auto na wewnętrznej stronie parkingu, może się liczyć z konsekwencjami. Jak poinformował szef ZDM, egzekwowaniem przepisów i pilnowaniem porządku będzie zajmowała się straż miejska.

Nowy parking kosztował 193 tys. złotych. Powstał w ramach poprzedniego budżetu obywatelskiego. Jesienią 2016 roku jego budowę poparło 285 osób. Podczas głosowania nie było informacji, że dostęp do parkingu będzie ograniczony.

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 20:58
0
Uwaga rodzice dzieci z przedszkola. Skoro macie teraz ,,swój parking" proszę nie parkować już na ,,moim" parkingu, pod moim blokiem przy ul. Pileckiego. Gdy wracam z dzieckiem po 15:00 nie mam gdzie zaparkować...nie wspominając już o poobijanym aucie przez wasze dzieciaczki otwierające drzwi... A Straż niech lepiej zwróci uwagę na samochody zaparkowane byle jak i byle gdzie bezpośrednio przy skrzyżowaniu czy wzdłuż wyjazdu z parkingu przy Pileckiego. Z góry dziękuję.
Avatar
Jacek / 5 stycznia 2018 o 10:59
0
Ja również codziennie odwożę dziecko do tego przedszkola i uważam że ten parking to jedno wielkie nieporozumienie. Jak parkingu nie było nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego jakieś 50, 100 czy nawet 200 metrów od przedszkola. Ale niektórzy rodzice to pod samo wejście do przedszkola by zaparkowali jakby mogli zamiast zaparkować ciut dalej i przejść się troszkę. Teraz miejsce przed przedszkolem satało się jeszcze bardziej niebezpieczne dla dzieci które czasem poprostu wybiegają z przedszkola,jak to dzieci a tu pod samą furtką mają parking, gdzie większosć parkujących wogóle nie zwraca uwagi czy ktoś idzie czy je tylko gapią się przed siebie w poszukiwaniu wolnego miejsca.
Ja również codziennie odwożę dziecko do tego przedszkola i uważam że ten parking to jedno wielkie nieporozumienie. Jak parkingu nie było nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego jakieś 50, 100 czy nawet 200 metrów od przedszkola. Ale niektórzy rodzice to pod samo wejście do przedszkola by zaparkowali jakby mogli zamiast zaparkować ciut dalej i przejść się troszkę. Teraz miejsce przed przedszkolem satało się jeszcze bardziej niebezpieczne dla dzieci które czasem poprostu wybiegają z przedszkola,jak to dzieci a tu pod sam... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 14:39
0
Petent może jeździć szukać miejsca albo przyjść na piechotę bo urzędnicy zajmują parking. 10% dla urzędników reszta dla petentów a nie odwrotnie
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 11:06
0
17 miejsc z 24... ale których?? nie zostały oznaczone i 17 to stanowczo zbyt wiele na zwykłe kilkuminutowe podwożenie dziecka do przedszkola, tym bardziej że odbywa się to tylko rano i popołudniu. gdyby oznaczyć jeden rząd miejsc tych najbliżej przedszkola to ludzie by to egzekwowali, a teraz czego się wymaga, że strażnicy będą tam sterczeć i pilnować te 9-10 godzin czy ktoś kto tam parkuje przyjechał z dzieckiem czy też może za każdym razem losować 7 aut które unikną kary... zarządca drogi nie przemyślał tego znaku. znalazłam dwa artykuły na temat tego parkingu i w żadnym z nich nie ma wzmianki o ograniczeniach dla mieszkańców, podobno podczas budżetu też o tym nie wspomniano. parkingi na tym osiedlu to zmora: wieżowce wokół przy których nie ma gdzie parkować, nowe osiedla wokoło gdzie wszystkie miejsca parkingowe są za szlabanami i teraz jeszcze nowy parking z którego nie można korzystać bo parę osób które dowozi dzieci do przedszkola ma problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania i poszło na skargę robiąc z tego aferę (ponoć ten znak został postawiony później jak udostępniono parking). czasem tam chodzę i zawsze są ze dwa wolne miejsca nawet w tych godzinach szczytowych dla przedszkola wiec nie wiem po co to tak nagłaśniać i robić sąsiadom problemy i szczuć na nich straż miejską... ludzie ogarnijcie się jak się przejdziecie z dzieckiem te pół minuty dłużej też się świat nie zawali a dla chętnych: ******dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-powstanie-obywatelski-parking,n,1000202592.html ******dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-parking-przy-ul-pileckiego-prawie-gotowy,n,1000207152.html
17 miejsc z 24... ale których?? nie zostały oznaczone i 17 to stanowczo zbyt wiele na zwykłe kilkuminutowe podwożenie dziecka do przedszkola, tym bardziej że odbywa się to tylko rano i popołudniu. gdyby oznaczyć jeden rząd miejsc tych najbliżej przedszkola to ludzie by to egzekwowali, a teraz czego się wymaga, że strażnicy będą tam sterczeć i pilnować te 9-10 godzin czy ktoś kto tam parkuje przyjechał z dzieckiem czy też może za każdym razem losować 7 aut które unikną kary... zarządca drogi nie przemyślał tego znaku. znalazłam dwa artykuły n... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 08:34
0
a w takim razie gdzie mają parkować pracownicy urzędów??? nie jestem urzędnikiem. Ciekawa jestem czy gość z 7.23 nie jeździ samochodem do pracy i nie parkuje pod siedzibą firmy, w której pracuje????
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 07:23
0
To samo należałoby wprowadzi pod urzędami, parkingi dla petentów a nie znaczna część zajęta przez pracowników.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:22
0
Piotr41 w końcu jakiś sensowny głos w sprawie, a nie bezmyślny hejt lub typowo polskie marudzenie. chyba najwłaściwsze byłoby ograniczenie czasu parkowania do 10-15 min w godzinach pracy przedszkola, a w pozostałych godzinach żeby był ogólnie dostępny bez ograniczeń czasowych. Jedyny problem może być z egzekwowaniem tych krótkich postojów, ale tu chyba pole do wykazania się skutecznością dla Straży Miejskiej. Chociaż wydaje mi się, że jest tam w okolicy kamera monitoringu, jeśli obejmuje ten teren to tylko kwestia reagowania tzn. powiadomienia SM przez osoby które zauważą nieuprawnione parkowanie.
Piotr41 w końcu jakiś sensowny głos w sprawie, a nie bezmyślny hejt lub typowo polskie marudzenie. chyba najwłaściwsze byłoby ograniczenie czasu parkowania do 10-15 min w godzinach pracy przedszkola, a w pozostałych godzinach żeby był ogólnie dostępny bez ograniczeń czasowych. Jedyny problem może być z egzekwowaniem tych krótkich postojów, ale tu chyba pole do wykazania się skutecznością dla Straży Miejskiej. Chociaż wydaje mi się, że jest tam w okolicy kamera monitoringu, jeśli obejmuje ten teren to tylko kwestia reagowania tzn. powiadomien... rozwiń
Avatar
Piotr 41 / 3 stycznia 2018 o 07:54
0
Odwożę tam dziecko do przedszkola i cieszyłem się, że będzie gdzie normalnie postawić samochód na te 5 minut kiedy odprowadzam dziecko. Moja radość się skończyła, gdy pewnego dnia po nocy kiedy padał śnieg wjechałem na ten parking i zobaczyłem, że wszystkie miejsca zajęte są samochodami przykrytymi śniegiem. Dla mnie pozostało parkowanie we wjeździe, albo na przejściu dla pieszych no ewentualnie 100 m dalej i targanie zaspanego dziecka w tym śniegu. Popieram w 100% pomysł z ograniczeniem czasu postoju na tym parkingu do 10minut w godzinach pracy przedszkola. Ten parking jest potrzebny dla rodziców dzieci z przedszkola i powinien być dostępny - conajmniej 4-6 miejsc w tym celu.
Odwożę tam dziecko do przedszkola i cieszyłem się, że będzie gdzie normalnie postawić samochód na te 5 minut kiedy odprowadzam dziecko. Moja radość się skończyła, gdy pewnego dnia po nocy kiedy padał śnieg wjechałem na ten parking i zobaczyłem, że wszystkie miejsca zajęte są samochodami przykrytymi śniegiem. Dla mnie pozostało parkowanie we wjeździe, albo na przejściu dla pieszych no ewentualnie 100 m dalej i targanie zaspanego dziecka w tym śniegu. Popieram w 100% pomysł z ograniczeniem czasu postoju na tym parkingu do 10minut w godzinac... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 23:16
0
A może radna Marzena sprawę załatwi ona przecie specjalistka od spraw wszelakich :)))
Avatar
wyborca / 2 stycznia 2018 o 20:21
0
LPU napisał:
undefined napisał:
Może Pan Radny Maj coś na to poradzi?
Wydaje mi się, że radną z tamtego rejonu jest czołowa ''gwiazda'' puławskiego PIS, przewodnicząca całej rady miasta Bożena Krygier. Brylować po sponsorowanych przez miasto czyli przez mieszkańców- rautach, opłatkach, imprezkach to potrafi. Pozakazywać się z Groblem, posłem Szulowskim, upadłym radnym pijakiem Arturem K.1.6 promila i księżmi, także. To niech w końcu weźmie się za prawdziwą robotę. Gdyż nie nie wiem co oprócz tego lansu i koterii towarzysko-układowych zrobiła dla osiedla Niwa czy Puław?
 Bozena lansera bier się do roboty
 Bozena lansera bier się do roboty rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2018 o 20:58
0
Uwaga rodzice dzieci z przedszkola. Skoro macie teraz ,,swój parking" proszę nie parkować już na ,,moim" parkingu, pod moim blokiem przy ul. Pileckiego. Gdy wracam z dzieckiem po 15:00 nie mam gdzie zaparkować...nie wspominając już o poobijanym aucie przez wasze dzieciaczki otwierające drzwi... A Straż niech lepiej zwróci uwagę na samochody zaparkowane byle jak i byle gdzie bezpośrednio przy skrzyżowaniu czy wzdłuż wyjazdu z parkingu przy Pileckiego. Z góry dziękuję.
Avatar
Jacek / 5 stycznia 2018 o 10:59
0
Ja również codziennie odwożę dziecko do tego przedszkola i uważam że ten parking to jedno wielkie nieporozumienie. Jak parkingu nie było nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego jakieś 50, 100 czy nawet 200 metrów od przedszkola. Ale niektórzy rodzice to pod samo wejście do przedszkola by zaparkowali jakby mogli zamiast zaparkować ciut dalej i przejść się troszkę. Teraz miejsce przed przedszkolem satało się jeszcze bardziej niebezpieczne dla dzieci które czasem poprostu wybiegają z przedszkola,jak to dzieci a tu pod samą furtką mają parking, gdzie większosć parkujących wogóle nie zwraca uwagi czy ktoś idzie czy je tylko gapią się przed siebie w poszukiwaniu wolnego miejsca.
Ja również codziennie odwożę dziecko do tego przedszkola i uważam że ten parking to jedno wielkie nieporozumienie. Jak parkingu nie było nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego jakieś 50, 100 czy nawet 200 metrów od przedszkola. Ale niektórzy rodzice to pod samo wejście do przedszkola by zaparkowali jakby mogli zamiast zaparkować ciut dalej i przejść się troszkę. Teraz miejsce przed przedszkolem satało się jeszcze bardziej niebezpieczne dla dzieci które czasem poprostu wybiegają z przedszkola,jak to dzieci a tu pod sam... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 14:39
0
Petent może jeździć szukać miejsca albo przyjść na piechotę bo urzędnicy zajmują parking. 10% dla urzędników reszta dla petentów a nie odwrotnie
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 11:06
0
17 miejsc z 24... ale których?? nie zostały oznaczone i 17 to stanowczo zbyt wiele na zwykłe kilkuminutowe podwożenie dziecka do przedszkola, tym bardziej że odbywa się to tylko rano i popołudniu. gdyby oznaczyć jeden rząd miejsc tych najbliżej przedszkola to ludzie by to egzekwowali, a teraz czego się wymaga, że strażnicy będą tam sterczeć i pilnować te 9-10 godzin czy ktoś kto tam parkuje przyjechał z dzieckiem czy też może za każdym razem losować 7 aut które unikną kary... zarządca drogi nie przemyślał tego znaku. znalazłam dwa artykuły na temat tego parkingu i w żadnym z nich nie ma wzmianki o ograniczeniach dla mieszkańców, podobno podczas budżetu też o tym nie wspomniano. parkingi na tym osiedlu to zmora: wieżowce wokół przy których nie ma gdzie parkować, nowe osiedla wokoło gdzie wszystkie miejsca parkingowe są za szlabanami i teraz jeszcze nowy parking z którego nie można korzystać bo parę osób które dowozi dzieci do przedszkola ma problem ze znalezieniem miejsca do zaparkowania i poszło na skargę robiąc z tego aferę (ponoć ten znak został postawiony później jak udostępniono parking). czasem tam chodzę i zawsze są ze dwa wolne miejsca nawet w tych godzinach szczytowych dla przedszkola wiec nie wiem po co to tak nagłaśniać i robić sąsiadom problemy i szczuć na nich straż miejską... ludzie ogarnijcie się jak się przejdziecie z dzieckiem te pół minuty dłużej też się świat nie zawali a dla chętnych: ******dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-powstanie-obywatelski-parking,n,1000202592.html ******dziennikwschodni.pl/pulawy/pulawy-parking-przy-ul-pileckiego-prawie-gotowy,n,1000207152.html
17 miejsc z 24... ale których?? nie zostały oznaczone i 17 to stanowczo zbyt wiele na zwykłe kilkuminutowe podwożenie dziecka do przedszkola, tym bardziej że odbywa się to tylko rano i popołudniu. gdyby oznaczyć jeden rząd miejsc tych najbliżej przedszkola to ludzie by to egzekwowali, a teraz czego się wymaga, że strażnicy będą tam sterczeć i pilnować te 9-10 godzin czy ktoś kto tam parkuje przyjechał z dzieckiem czy też może za każdym razem losować 7 aut które unikną kary... zarządca drogi nie przemyślał tego znaku. znalazłam dwa artykuły n... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 08:34
0
a w takim razie gdzie mają parkować pracownicy urzędów??? nie jestem urzędnikiem. Ciekawa jestem czy gość z 7.23 nie jeździ samochodem do pracy i nie parkuje pod siedzibą firmy, w której pracuje????
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 07:23
0
To samo należałoby wprowadzi pod urzędami, parkingi dla petentów a nie znaczna część zajęta przez pracowników.
Avatar
Gość / 3 stycznia 2018 o 09:22
0
Piotr41 w końcu jakiś sensowny głos w sprawie, a nie bezmyślny hejt lub typowo polskie marudzenie. chyba najwłaściwsze byłoby ograniczenie czasu parkowania do 10-15 min w godzinach pracy przedszkola, a w pozostałych godzinach żeby był ogólnie dostępny bez ograniczeń czasowych. Jedyny problem może być z egzekwowaniem tych krótkich postojów, ale tu chyba pole do wykazania się skutecznością dla Straży Miejskiej. Chociaż wydaje mi się, że jest tam w okolicy kamera monitoringu, jeśli obejmuje ten teren to tylko kwestia reagowania tzn. powiadomienia SM przez osoby które zauważą nieuprawnione parkowanie.
Piotr41 w końcu jakiś sensowny głos w sprawie, a nie bezmyślny hejt lub typowo polskie marudzenie. chyba najwłaściwsze byłoby ograniczenie czasu parkowania do 10-15 min w godzinach pracy przedszkola, a w pozostałych godzinach żeby był ogólnie dostępny bez ograniczeń czasowych. Jedyny problem może być z egzekwowaniem tych krótkich postojów, ale tu chyba pole do wykazania się skutecznością dla Straży Miejskiej. Chociaż wydaje mi się, że jest tam w okolicy kamera monitoringu, jeśli obejmuje ten teren to tylko kwestia reagowania tzn. powiadomien... rozwiń
Avatar
Piotr 41 / 3 stycznia 2018 o 07:54
0
Odwożę tam dziecko do przedszkola i cieszyłem się, że będzie gdzie normalnie postawić samochód na te 5 minut kiedy odprowadzam dziecko. Moja radość się skończyła, gdy pewnego dnia po nocy kiedy padał śnieg wjechałem na ten parking i zobaczyłem, że wszystkie miejsca zajęte są samochodami przykrytymi śniegiem. Dla mnie pozostało parkowanie we wjeździe, albo na przejściu dla pieszych no ewentualnie 100 m dalej i targanie zaspanego dziecka w tym śniegu. Popieram w 100% pomysł z ograniczeniem czasu postoju na tym parkingu do 10minut w godzinach pracy przedszkola. Ten parking jest potrzebny dla rodziców dzieci z przedszkola i powinien być dostępny - conajmniej 4-6 miejsc w tym celu.
Odwożę tam dziecko do przedszkola i cieszyłem się, że będzie gdzie normalnie postawić samochód na te 5 minut kiedy odprowadzam dziecko. Moja radość się skończyła, gdy pewnego dnia po nocy kiedy padał śnieg wjechałem na ten parking i zobaczyłem, że wszystkie miejsca zajęte są samochodami przykrytymi śniegiem. Dla mnie pozostało parkowanie we wjeździe, albo na przejściu dla pieszych no ewentualnie 100 m dalej i targanie zaspanego dziecka w tym śniegu. Popieram w 100% pomysł z ograniczeniem czasu postoju na tym parkingu do 10minut w godzinac... rozwiń
Avatar
Gość / 2 stycznia 2018 o 23:16
0
A może radna Marzena sprawę załatwi ona przecie specjalistka od spraw wszelakich :)))
Avatar
wyborca / 2 stycznia 2018 o 20:21
0
LPU napisał:
undefined napisał:
Może Pan Radny Maj coś na to poradzi?
Wydaje mi się, że radną z tamtego rejonu jest czołowa ''gwiazda'' puławskiego PIS, przewodnicząca całej rady miasta Bożena Krygier. Brylować po sponsorowanych przez miasto czyli przez mieszkańców- rautach, opłatkach, imprezkach to potrafi. Pozakazywać się z Groblem, posłem Szulowskim, upadłym radnym pijakiem Arturem K.1.6 promila i księżmi, także. To niech w końcu weźmie się za prawdziwą robotę. Gdyż nie nie wiem co oprócz tego lansu i koterii towarzysko-układowych zrobiła dla osiedla Niwa czy Puław?
 Bozena lansera bier się do roboty
 Bozena lansera bier się do roboty rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 0 0

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 2 0

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 1 0

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 12 13

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 29 3

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 13 9

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 21

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 3 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 4

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda]
galeria

Maszt wielkości 10-piętrowego wieżowca stanie w centrum Lublina. Jak Wam się podoba? [sonda] 434 63

Będzie miał wysokość 10-piętrowego wieżowca, a do jego budowy zużyte zostaną 22 tony stali. Maszt na rondzie obok lubelskiego zamku ma kosztować 676 tys. zł. Pieniądze wyłożą trzy spółki Skarbu Państwa w ramach wydatków na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu.

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało

Lublin: Nowe trolejbusy wyjeżdżają nieśmiało 3 9

Zaledwie siedem nowych przegubowych trolejbusów wyjechało w poniedziałek rano na ulice Lublina, mimo oficjalnych zapewnień, że od poniedziałku będą kursować już wszystkie, czyli piętnaście. Dlaczego zajezdnię opuściła tylko część?