Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

27 września 2017 r.
14:55

Puławy: Więcej pieniędzy na ścieżki rowerowe

0 14 A A

W założeniu miał to być niewielki, obywatelski projekt, a wygląda na to, że będzie to jedna z poważniejszych, tegorocznych inwestycji w Puławach

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chodzi o połączenie ścieżek rowerowych w ul. Wojska Polskiego i Gościńczyk, na które miasto zamierza wydać około 400 tys. złotych.

Nowy fragment ścieżki dla rowerzystów, na które w zeszłorocznym budżecie obywatelskim zagłosowali mieszkańcy, miał kosztować 150 tys. złotych. Po pierwszym przetargu okazało się, że potrzeba trzy razy więcej pieniędzy. Jedyna oferta, jaka wpłynęła, opiewa na 483 tys. zł. Przetarg został więc unieważniony.

Ale skąd wzięła się tak znaczna rozbieżność? – Jeśli chcemy coś zrobić dobrze, to niestety musi to kosztować trochę więcej. W tym przypadku postanowiliśmy dołożyć kanał technologiczny, umożliwiający rozwinięcie sieci teleinformatycznej, a także przebudować stary chodnik w ul. Gościńczyk – mówi Wiesław Stolarski, dyrektor ZDM.

Nowy przetarg został już ogłoszony. Czas na składanie ofert mija w środę, 4 października. Trakt przeciąłby ul. Lubelską i pobiegł dalej, najpierw przy wschodniej, a następnie po zachodniej stronie ul. Gościńczyk.

 

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 09:32
0
Tyle, że na Wojska Polskiego nie ma za bardzo ruchu na chodniku. Kiedyś - tak, jak był Dworzec. Więc ścieżka rowerowa jak najbardziej ale ze słupkami i łańcuchami odzielającymi od ulicy.
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 07:18
0
ŚCIEŻKA ROWEROWA NA WOJSKA POLSKIEGO!!!! Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Tak zwaną ścieżką rowerową na ul. Wojska Polskiego mija się dwóch rowerzystów, obok chodnikiem idzie matka z wózkiem prowadzącą dziecko za rękę mijając dwójkę pieszych. Dodatkową połowa tzw. ścieżki rowerowej jest zajęta przez parkujący samochód. Dochodzi do wypadku. Świadek wypadku przechodzi przez jezdnię aby zawiadomić znajdującą się po drugiej stronie komendę policji. PYTANIA? Ile i jakich wykroczeń popełniono w tym czasie ? KTO JEST projektantem ścieżek rowerowych w Puławach? KTO i dlaczego wygrał przetarg na W Y B R U K O W A N I E tzw ścieżki rowerowej przy wale wiślanym? Dlaczego w większości miast w Polsce ścieżki rowerowe w miastach są koloru czerwonego a w Puławach jest INACZEJ?
ŚCIEŻKA ROWEROWA NA WOJSKA POLSKIEGO!!!! Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Tak zwaną ścieżką rowerową na ul. Wojska Polskiego mija się dwóch rowerzystów, obok chodnikiem idzie matka z wózkiem prowadzącą dziecko za rękę mijając dwójkę pieszych. Dodatkową połowa tzw. ścieżki rowerowej jest zajęta przez parkujący samochód. Dochodzi do wypadku. Świadek wypadku przechodzi przez jezdnię aby zawiadomić znajdującą się po drugiej stronie komendę policji. PYTANIA? Ile i jakich wykroczeń popełniono w tym czasie ? KTO JEST projektantem ścieżek rowe... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 20:01
0
Ul. Gościńczyk ze względu na swoje ukształtowanie jest bardzo niebezpieczną ulicą, będzie ścieżka rowerowa to wg mnie będą wypadki. Kto będzie odpowiedzialny, podajcie nazwiska tych poprawiaczy świata którzy nie myślą?
Avatar
trh / 28 września 2017 o 17:26
0
Już 3 razy potrącił mnie rowerzysta na chodniku, strach chodzić  po tym miasteczku.  A ściężka była po przeciwnej stronie ulicy. Pewnego dnia idąc koło CPN (koło straży) dwóch młodzieńców jechało obok siebie środkiem chodnika i rozganiali pieszych, przejeżdżał samochód straży miejskiej , za nim policji, popatrzyli się na piratów, i nie zareagowali. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia tej sytuacji i nie wrzuciłem do internetu. 
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 15:53
0
Może Sadurska wesprze miasto. Te 100 tys wyrównania to rozumiem że na cele charytatywne przeznaczy
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 10:23
0
TYTUŁ ARTYKUŁU WPROWADZA W BŁĄD sugerując że ścieżek miałoby być wiecej - a tu wszystko niestety sprowadza się do tego aby wydać więcej na jedną i tą samą ścieżkę;)))
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 10:10
0
to w końcu miała to być ścieżka rowerowa, czy kanał technologiczny? projekt obywatelski, czy projekt dyrektora ZDM? i czy żeby zrobić to dobrze i jeszcze bardziej podbić koszt inwestycji nie warto dorzucić zalegających jedynemu wykonawcy ekranów dźwiękochłonnych i torów pod przyszłą linię tramwajową???
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 09:11
0
Niech zrobią tak, żeby po wschodniej stronie Gościńczyka jechać z górki w stronę Lubelskiej, a po zachodniej od Lubelskiej w stronę Kaznowskiego też z górki... Chyba czas, żeby zacząć tworzyć odrębne przepisy dla poruszania się po ścieżkach rowerowych. Np samochód, który porusza się po drodze, na której dopuszczony jest ruch pieszy, ma obowiązek dostosować się do szybkości ruch pieszych, a gdzie indziej zachowywać zasadę ograniczonego zaufania, np tam, gdzie jezdnia nie jest oddzielona od chodnika i pieszy może wtargnąć na jezdnię. Ścieżki rowerowe także nie są oddzielone pionowo od ruchu pieszego, więc takie zasady powinny obowiązywać rowerzystów, łącznie z ograniczeniem prędkości. No i obowiązkowe OC!
Niech zrobią tak, żeby po wschodniej stronie Gościńczyka jechać z górki w stronę Lubelskiej, a po zachodniej od Lubelskiej w stronę Kaznowskiego też z górki... Chyba czas, żeby zacząć tworzyć odrębne przepisy dla poruszania się po ścieżkach rowerowych. Np samochód, który porusza się po drodze, na której dopuszczony jest ruch pieszy, ma obowiązek dostosować się do szybkości ruch pieszych, a gdzie indziej zachowywać zasadę ograniczonego zaufania, np tam, gdzie jezdnia nie jest oddzielona od chodnika i pieszy może wtargnąć na jezdnię. Ścieżki r... rozwiń
Avatar
puławianin / 28 września 2017 o 08:27
0
Rowerzyści niech sobie jeżdżą, tylko niech robią to z głową. Włos na głowie się jeży, jak rowerzysta w dowolnej chwili, bez zastanowienia, zjeżdża ze ścieżki na chodnik, z chodnika na ulicę lub przejście dla pieszych w ogóle nie patrząc czy coś jedzie. Włącza im się nieśmiertelność. Jestem kierowcą i gdy widzę, że jadący chodnikiem rowerzysta zbliża się do przejścia dla pieszych bez świateł, to jest 95% szans, że wjedzie na przejście nawet nie patrząc czy jedzie samochód. Rowerzyści - PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH SIĘ NIE PRZEJEŻDŻA.
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 07:48
0
powiedzcie, proszę; co za ,,natchniony fachowiec,, buduje ścieżki rowerowe kosztem chodników?
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 09:32
0
Tyle, że na Wojska Polskiego nie ma za bardzo ruchu na chodniku. Kiedyś - tak, jak był Dworzec. Więc ścieżka rowerowa jak najbardziej ale ze słupkami i łańcuchami odzielającymi od ulicy.
Avatar
Gość / 1 października 2017 o 07:18
0
ŚCIEŻKA ROWEROWA NA WOJSKA POLSKIEGO!!!! Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Tak zwaną ścieżką rowerową na ul. Wojska Polskiego mija się dwóch rowerzystów, obok chodnikiem idzie matka z wózkiem prowadzącą dziecko za rękę mijając dwójkę pieszych. Dodatkową połowa tzw. ścieżki rowerowej jest zajęta przez parkujący samochód. Dochodzi do wypadku. Świadek wypadku przechodzi przez jezdnię aby zawiadomić znajdującą się po drugiej stronie komendę policji. PYTANIA? Ile i jakich wykroczeń popełniono w tym czasie ? KTO JEST projektantem ścieżek rowerowych w Puławach? KTO i dlaczego wygrał przetarg na W Y B R U K O W A N I E tzw ścieżki rowerowej przy wale wiślanym? Dlaczego w większości miast w Polsce ścieżki rowerowe w miastach są koloru czerwonego a w Puławach jest INACZEJ?
ŚCIEŻKA ROWEROWA NA WOJSKA POLSKIEGO!!!! Proszę sobie wyobrazić taką sytuację. Tak zwaną ścieżką rowerową na ul. Wojska Polskiego mija się dwóch rowerzystów, obok chodnikiem idzie matka z wózkiem prowadzącą dziecko za rękę mijając dwójkę pieszych. Dodatkową połowa tzw. ścieżki rowerowej jest zajęta przez parkujący samochód. Dochodzi do wypadku. Świadek wypadku przechodzi przez jezdnię aby zawiadomić znajdującą się po drugiej stronie komendę policji. PYTANIA? Ile i jakich wykroczeń popełniono w tym czasie ? KTO JEST projektantem ścieżek rowe... rozwiń
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 20:01
0
Ul. Gościńczyk ze względu na swoje ukształtowanie jest bardzo niebezpieczną ulicą, będzie ścieżka rowerowa to wg mnie będą wypadki. Kto będzie odpowiedzialny, podajcie nazwiska tych poprawiaczy świata którzy nie myślą?
Avatar
trh / 28 września 2017 o 17:26
0
Już 3 razy potrącił mnie rowerzysta na chodniku, strach chodzić  po tym miasteczku.  A ściężka była po przeciwnej stronie ulicy. Pewnego dnia idąc koło CPN (koło straży) dwóch młodzieńców jechało obok siebie środkiem chodnika i rozganiali pieszych, przejeżdżał samochód straży miejskiej , za nim policji, popatrzyli się na piratów, i nie zareagowali. Szkoda że nie zrobiłem zdjęcia tej sytuacji i nie wrzuciłem do internetu. 
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 15:53
0
Może Sadurska wesprze miasto. Te 100 tys wyrównania to rozumiem że na cele charytatywne przeznaczy
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 10:23
0
TYTUŁ ARTYKUŁU WPROWADZA W BŁĄD sugerując że ścieżek miałoby być wiecej - a tu wszystko niestety sprowadza się do tego aby wydać więcej na jedną i tą samą ścieżkę;)))
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 10:10
0
to w końcu miała to być ścieżka rowerowa, czy kanał technologiczny? projekt obywatelski, czy projekt dyrektora ZDM? i czy żeby zrobić to dobrze i jeszcze bardziej podbić koszt inwestycji nie warto dorzucić zalegających jedynemu wykonawcy ekranów dźwiękochłonnych i torów pod przyszłą linię tramwajową???
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 09:11
0
Niech zrobią tak, żeby po wschodniej stronie Gościńczyka jechać z górki w stronę Lubelskiej, a po zachodniej od Lubelskiej w stronę Kaznowskiego też z górki... Chyba czas, żeby zacząć tworzyć odrębne przepisy dla poruszania się po ścieżkach rowerowych. Np samochód, który porusza się po drodze, na której dopuszczony jest ruch pieszy, ma obowiązek dostosować się do szybkości ruch pieszych, a gdzie indziej zachowywać zasadę ograniczonego zaufania, np tam, gdzie jezdnia nie jest oddzielona od chodnika i pieszy może wtargnąć na jezdnię. Ścieżki rowerowe także nie są oddzielone pionowo od ruchu pieszego, więc takie zasady powinny obowiązywać rowerzystów, łącznie z ograniczeniem prędkości. No i obowiązkowe OC!
Niech zrobią tak, żeby po wschodniej stronie Gościńczyka jechać z górki w stronę Lubelskiej, a po zachodniej od Lubelskiej w stronę Kaznowskiego też z górki... Chyba czas, żeby zacząć tworzyć odrębne przepisy dla poruszania się po ścieżkach rowerowych. Np samochód, który porusza się po drodze, na której dopuszczony jest ruch pieszy, ma obowiązek dostosować się do szybkości ruch pieszych, a gdzie indziej zachowywać zasadę ograniczonego zaufania, np tam, gdzie jezdnia nie jest oddzielona od chodnika i pieszy może wtargnąć na jezdnię. Ścieżki r... rozwiń
Avatar
puławianin / 28 września 2017 o 08:27
0
Rowerzyści niech sobie jeżdżą, tylko niech robią to z głową. Włos na głowie się jeży, jak rowerzysta w dowolnej chwili, bez zastanowienia, zjeżdża ze ścieżki na chodnik, z chodnika na ulicę lub przejście dla pieszych w ogóle nie patrząc czy coś jedzie. Włącza im się nieśmiertelność. Jestem kierowcą i gdy widzę, że jadący chodnikiem rowerzysta zbliża się do przejścia dla pieszych bez świateł, to jest 95% szans, że wjedzie na przejście nawet nie patrząc czy jedzie samochód. Rowerzyści - PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH SIĘ NIE PRZEJEŻDŻA.
Avatar
Gość / 28 września 2017 o 07:48
0
powiedzcie, proszę; co za ,,natchniony fachowiec,, buduje ścieżki rowerowe kosztem chodników?
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!