Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

1 listopada 2007 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Wnioski z rozprawy: Starosta do odprawy

0 12 A A

Czy człowiek mijający się z prawdą może być starostą - zastanawia się głośno jeden z radnych powiatowych. Chodzi o przedwyborcze wypowiedzi starosty, że poseł Włodzimierz Karpiński nie pomaga szpitalowi. Tymczasem sąd stwierdził, że poseł jednak pomagał.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Włodzimierz Karpiński oskarżył starostę Sławomira Kamińskiego, że ten rozpowiada nieprawdziwe informacje o jego działalności. W oświadczeniu wydanym przez starostę można było przeczytać, że poseł Karpiński wcale nie pomaga puławskiemu szpitalowi. Tymczasem swoją pomocą dla placówki poseł chwalił się w wyborczej reklamówce prezentowanej na antenie puławskiej kablówki.
Oświadczenie starosty poskutkowało tym, że poseł złożył przeciwko niemu pozew w trybie wyborczym. Rozprawa Karpiński kontra Kamiński odbyła się 19 października, czyli w przeddzień ciszy wyborczej. Ale sąd oddalił wniosek Karpińskiego, bo uznał, że wypowiedzi te nie zawierały agitacji i nie są materiałami wyborczymi, w związku z tym nie mogą być rozpatrywane w takim trybie. Zdaniem sądu, wnioskodawcy pozostaje ewentualnie dochodzenie swoich praw z tytułu naruszenia dóbr osobistych w odrębnym procesie.
Ale zwycięstwo starosty okazało się pozorne. Bo w uzasadnieniu do postanowienia sąd stwierdził, że "oświadczenie starosty puławskiego, które ukazało się na łamach prasy zawierało informacje nieprawdziwe”. Zdaniem sądu, poparcie przez Włodzimierza Karpińskiego wniosku szpitala o umorzenie jego zaległości niewątpliwie było formą udzielenia wsparcia szpitalowi.
Dlatego podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Paweł Nakonieczny (Wspólnota Samorządowa) złożył interpelację w której zasugerował, że osoba, która kłamie nie powinna być starostą, bo jako pracownik samorządowy powinien się on cieszyć nieposzlakowaną opinią.
- Czy jest poprawne i zgodne z zasadami przyzwoitości by osoba, której przed sądem wykazano, że mija się z prawdą dla osiągnięcia doraźnego celu politycznego, jest osobą właściwą dla sprawowania tejże funkcji - pytał Nakonieczny.
Ale starosta nie zamierza wcale odchodzić ze stanowiska i tłumaczy, że był przekonany iż poseł Karpiński rzeczywiście nie zajmował się sprawą szpitala. - Pan radny sugeruje, że jestem przestępcą. Ale jest pewna granica, której człowiek kulturalny nie powinien przekraczać - ucina Sławomir Kamiński, starosta puławski.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agata / 8 listopada 2007 o 07:45
0
Tygodnik Powiśla czyta przede wszystkim Zygmunt Jerzy Szymański, wielki przyjaciel Pani redaktor. W okresie kampanii wyborczej redakcja broszurki przeniosła się do Ryk, skąd wielki biznesmen regularnie informował o sukcesach swojej firmy i planach na przyszłość, o tym jak Ryki odżyją kiedy on zostanie posłem. I jakoś nie został. Może dlatego, że Tygodnika Powiśla nikt oprócz niego nie czyta???
Avatar
penetrator / 7 listopada 2007 o 16:33
0
Drogi Panie Obserwatorze. Doskonale wiem, że Tygodnik Puławski i Dziennik Wschodni to to samo, Ale ja mówię o przepisywaniu z Tygodnika Powiśla, a to zupełnie inna gazeta, która ukazuje się nieprzewarnie od jakiś 10 lat. A zatem proszę mnie nie pouczać tylko czytać tekst ze zrozumieniem. pozdrawiam
Avatar
penetrator / 7 listopada 2007 o 16:27
0
Do szanownego tuy. Gdyby Tygodnik Powiśla był śmieszną broszurką to taki dziennikarski tuz jak pan Buczkowski nie kupowałby go regularnie i nie przepisywał, oj przepraszam, nie szukałby w nim inspiracji. A swoją drogą to właśnie dodatek puławski do Dziennika Wschodniego to po prostu żenada. Poza artykułami żywcem wyjętymi z Powiśla nie ma w nim nic, no chyba że ktoś lubi czytać wymyślane przez dziennikarzy listy do redakcji lub ściągnięte z internetu rewelacje o Paris Hilton lub Dodzie
Avatar
??? / 7 listopada 2007 o 12:55
0
Czy mnie słychać
Avatar
puławiak / 7 listopada 2007 o 12:09
0
To informacje dla ludzi spoza Puław. Miejscowi znaja go aż nadto. To smiertelny wróg prezydenta Grobla. Znany ze stosowania bezwzględnych ataków na niego, kóre czynił zwłaszcza organizując kampanie pana Karpińskiego (posła obecnego i w poprzedniej kadencji) w walce o fotef prezydenta Puław. Gotów jest chwytać się wszelkich metod. Obecnie jest związany z PO, starosta jest z PIS, stąd swe chore metody kieruje przeciwko niemu.
Avatar
tuy / 4 listopada 2007 o 20:28
0
a co to jest tygodnik powiśla? to taka broszurka śmieszna?
Avatar
obserwator / 4 listopada 2007 o 19:37
0
Szanowny Panie, najwidoczniej pan nie wie, ze TYGODNIK PUŁAWSKI jest integralną cześcią Dziennika Wschodniego i jest redagowany przez dziennikarzy tejże redakcji. Artykuły ukazują się zatem w obydwu wydaniach
Avatar
penetrator / 4 listopada 2007 o 19:13
0
Mam prośbę do autora tego tekstu. Szanowny Panie Pawle, niech Pan wreszcie uczciwie weźmie się do roboty i przestanie kopiować tematy z Tygodnika Powiśla. Pisanie bez ruszania czterech liter zza biurka nie ma przyszłości, a Pan zaczyna przesadzać. Tylko w minionym tygodniu splagiatował Pan dwa tematy - ten o puławskim staroście i o śmieciach z Janowca. Nie ma Pam swoich pomysłów i informatorów? To na tym polega dziennikarstwo w wydaniu Dziennika Wschodniego i Tygodnika Puławskiego? Jeśli tak, to szkoda na was kasy. A może powinienem napisać do Pańskiego szefa? Pozdrawiam i życzę przypływu weny
Mam prośbę do autora tego tekstu. Szanowny Panie Pawle, niech Pan wreszcie uczciwie weźmie się do roboty i przestanie kopiować tematy z Tygodnika Powiśla. Pisanie bez ruszania czterech liter zza biurka nie ma przyszłości, a Pan zaczyna przesadzać. Tylko w minionym tygodniu splagiatował Pan dwa tematy - ten o puławskim staroście i o śmieciach z Janowca. Nie ma Pam swoich pomysłów i informatorów? To na tym polega dziennikarstwo w wydaniu Dziennika Wschodniego i Tygodnika Puławskiego? Jeśli tak, to szkoda na was kasy. A może powinienem napisać ... rozwiń
Avatar
sw / 3 listopada 2007 o 18:33
0
Żyj zdrowo i mniej "trawki" na kolację oczywiście ekologicznej, bo jakaś myśl nieskładna do twej twórczości się wkradła. Patrz nic nie przyjarałem i mi się rymło. Z ekologicznym pozdrowieniem. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
Avatar
saj / 3 listopada 2007 o 10:30
0
bo to jak za komuny było, to tylko my - co dobre , ale wyborcy ocenili i pis pogonili -chce ię żyć.
Avatar
agata / 8 listopada 2007 o 07:45
0
Tygodnik Powiśla czyta przede wszystkim Zygmunt Jerzy Szymański, wielki przyjaciel Pani redaktor. W okresie kampanii wyborczej redakcja broszurki przeniosła się do Ryk, skąd wielki biznesmen regularnie informował o sukcesach swojej firmy i planach na przyszłość, o tym jak Ryki odżyją kiedy on zostanie posłem. I jakoś nie został. Może dlatego, że Tygodnika Powiśla nikt oprócz niego nie czyta???
Avatar
penetrator / 7 listopada 2007 o 16:33
0
Drogi Panie Obserwatorze. Doskonale wiem, że Tygodnik Puławski i Dziennik Wschodni to to samo, Ale ja mówię o przepisywaniu z Tygodnika Powiśla, a to zupełnie inna gazeta, która ukazuje się nieprzewarnie od jakiś 10 lat. A zatem proszę mnie nie pouczać tylko czytać tekst ze zrozumieniem. pozdrawiam
Avatar
penetrator / 7 listopada 2007 o 16:27
0
Do szanownego tuy. Gdyby Tygodnik Powiśla był śmieszną broszurką to taki dziennikarski tuz jak pan Buczkowski nie kupowałby go regularnie i nie przepisywał, oj przepraszam, nie szukałby w nim inspiracji. A swoją drogą to właśnie dodatek puławski do Dziennika Wschodniego to po prostu żenada. Poza artykułami żywcem wyjętymi z Powiśla nie ma w nim nic, no chyba że ktoś lubi czytać wymyślane przez dziennikarzy listy do redakcji lub ściągnięte z internetu rewelacje o Paris Hilton lub Dodzie
Avatar
??? / 7 listopada 2007 o 12:55
0
Czy mnie słychać
Avatar
puławiak / 7 listopada 2007 o 12:09
0
To informacje dla ludzi spoza Puław. Miejscowi znaja go aż nadto. To smiertelny wróg prezydenta Grobla. Znany ze stosowania bezwzględnych ataków na niego, kóre czynił zwłaszcza organizując kampanie pana Karpińskiego (posła obecnego i w poprzedniej kadencji) w walce o fotef prezydenta Puław. Gotów jest chwytać się wszelkich metod. Obecnie jest związany z PO, starosta jest z PIS, stąd swe chore metody kieruje przeciwko niemu.
Avatar
tuy / 4 listopada 2007 o 20:28
0
a co to jest tygodnik powiśla? to taka broszurka śmieszna?
Avatar
obserwator / 4 listopada 2007 o 19:37
0
Szanowny Panie, najwidoczniej pan nie wie, ze TYGODNIK PUŁAWSKI jest integralną cześcią Dziennika Wschodniego i jest redagowany przez dziennikarzy tejże redakcji. Artykuły ukazują się zatem w obydwu wydaniach
Avatar
penetrator / 4 listopada 2007 o 19:13
0
Mam prośbę do autora tego tekstu. Szanowny Panie Pawle, niech Pan wreszcie uczciwie weźmie się do roboty i przestanie kopiować tematy z Tygodnika Powiśla. Pisanie bez ruszania czterech liter zza biurka nie ma przyszłości, a Pan zaczyna przesadzać. Tylko w minionym tygodniu splagiatował Pan dwa tematy - ten o puławskim staroście i o śmieciach z Janowca. Nie ma Pam swoich pomysłów i informatorów? To na tym polega dziennikarstwo w wydaniu Dziennika Wschodniego i Tygodnika Puławskiego? Jeśli tak, to szkoda na was kasy. A może powinienem napisać do Pańskiego szefa? Pozdrawiam i życzę przypływu weny
Mam prośbę do autora tego tekstu. Szanowny Panie Pawle, niech Pan wreszcie uczciwie weźmie się do roboty i przestanie kopiować tematy z Tygodnika Powiśla. Pisanie bez ruszania czterech liter zza biurka nie ma przyszłości, a Pan zaczyna przesadzać. Tylko w minionym tygodniu splagiatował Pan dwa tematy - ten o puławskim staroście i o śmieciach z Janowca. Nie ma Pam swoich pomysłów i informatorów? To na tym polega dziennikarstwo w wydaniu Dziennika Wschodniego i Tygodnika Puławskiego? Jeśli tak, to szkoda na was kasy. A może powinienem napisać ... rozwiń
Avatar
sw / 3 listopada 2007 o 18:33
0
Żyj zdrowo i mniej "trawki" na kolację oczywiście ekologicznej, bo jakaś myśl nieskładna do twej twórczości się wkradła. Patrz nic nie przyjarałem i mi się rymło. Z ekologicznym pozdrowieniem. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
Avatar
saj / 3 listopada 2007 o 10:30
0
bo to jak za komuny było, to tylko my - co dobre , ale wyborcy ocenili i pis pogonili -chce ię żyć.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 11 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 36 15

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 26

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 22

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!