Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Puławy

14 marca 2020 r.
9:48

Koronawirus: Wojewoda apeluje i uspokaja puławian. "Bardzo proszę o zrozumienie i empatyczne podejście do trudnej sytuacji"

Autor: Zdjęcie autora rs
25 124 A A
(fot. Archiwum)

Lech Sprawka wydał drugi już apel skierowany do mieszkańców Puław i powiatu puławskiego. Wojewoda prosi mieszkańców o empatię i przekazuje 12 informacji, które mają uspokoić lokalną społeczność. Jak zaznacza, puławski SP ZOZ został wyznaczony do roli zakaźnego "zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia".

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak informuje wojewoda, liczba osób zakażonych koronawirusem rośnie, więc zapewnienie odpowiedniej ilości przygotowanych dla nich miejsc w szpitalach jest obecnie priorytetem. Władze uznały, że same oddziały zakaźne działające w ośmiu szpitalach nie będą w stanie poradzić sobie z możliwym, dynamicznym przyrostem chorych i podejrzanych o nosicielstwo. Z tego powodu jako konieczne uznano przekształcenie jednego szpitala w całości do opieki nad zarażonymi. Do tego celu, jak pisze wojewoda - "zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia", wyznaczono SP ZOZ w Puławach.

- Wybór podyktowało między innymi położenie szpitala z dobrym dojazdem do Lublina oraz lokalizacja w stosunku do aktualnie stwierdzonego ogniska epidemicznego w Niedrzwicy Dużej i jego pochodnej w szpitalu w Bełżycach. Puławski szpital posiada zabezpieczenie kluczowe dla leczenia stanów zagrożenia życia i zdrowia pacjentów z podejrzeniem koronawirusa lub zakażonych tym wirusem w zakresie kardiologii, neurologii, ortopedii. Zapewnia również możliwość przyjmowania porodów i udzielenia pomocy pacjentce ciężarnej – pisze Lech Sprawka. Gdy przy ul. Bema skończą się miejsca, na szpitale zakaźne tymczasowo przekształcane będą kolejne placówki na terenie województwa.

Wojewoda podkreśla również, że mimo nadzwyczajnej sytuacji, mieszkańcy Puław i powiatu puławskiego będą nadal objęci opieką medyczną. Ambulatoryjnie poprzez przychodnie (POZ), a w sytuacjach zagrożenia życia i konieczności hospitalizacji pogotowie będzie przewozić chorych do najbliższego oddziału ratunkowego.

- Dla mieszkańców Puław i Powiatu Puławskiego będą to – w zależności od konkretnego zdarzenia – okoliczne szpitale w Dęblinie, Rykach, Opolu Lubelskim, Lubartowie, a także szpitale lubelskie, w szczególności 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką - pisze Sprawka.

Ponadto, jak przekonuje wojewoda, izolowani w szpitalnych warunkach pacjenci będą stanowili niższe niebezpieczeństwo dla zdrowia publicznego niż pozostałe osoby zarażone koronawirusem, które funkcjonują w społeczeństwie, często bez świadomości własnej infekcji.

- Bardzo proszę o zrozumienie i empatyczne podejście do trudnej sytuacji, która dotyczy nas wszystkich, bo każdy z nas może w każdej chwili stać się pacjentem potrzebującym pomocy – apeluje do mieszkańców regionu puławskiego wojewoda.

Treść apelu można znaleźć tutaj.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 124

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 10:04
+60
Panie wojewodo! To pana sprawka! Lublin ma szpital zakaźny przygotowany do takich kryzysowych sytuacji, więc dlaczego? Czy Puławy można pana zdaniem zaorać? Czy Szpital puławski jest w stanie w ciągu 3 dni przekształcić się w jednostkę, która będzie działać jak wyizolowana strefa? Zero niekontrolowanego kontaktu z otoczeniem? Ludzie, dostawy żywności i wielu niezbędnych środków higieny i medykamentów, wywóz śmieci i odpadów medycznych, kwarantanna po wyjściu ze szpitala etc. Czy jesteście przygotowani i posiadacie przeszkolony personel? Jeśli uważacie, że to zabawa to gratuluję dobrego samopoczucia.
Panie wojewodo! To pana sprawka! Lublin ma szpital zakaźny przygotowany do takich kryzysowych sytuacji, więc dlaczego? Czy Puławy można pana zdaniem zaorać? Czy Szpital puławski jest w stanie w ciągu 3 dni przekształcić się w jednostkę, która będzie działać jak wyizolowana strefa? Zero niekontrolowanego kontaktu z otoczeniem? Ludzie, dostawy żywności i wielu niezbędnych środków higieny i medykamentów, wywóz śmieci i odpadów medycznych, kwarantanna po wyjściu ze szpitala etc. Czy jesteście przygotowani i posiadacie przeszkolony personel? Je... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 10:15
+53
Wszystko ok, niech będzie w Puławach. Tylko dlaczego dyrektor szpitala RYBAK po "konferencji prasowej" udał się na urlop? Powiedział, że szpital przygotowany, a w lecznicy panuje bałagan: personel nie przeszkolony, na 19 (lekarzy i pielęgniarki) przypada 10 kombinezonów, na dyżurze jak się zachować i jak się ubierać lekarze dowiadują się z internetu. Jeśli Ryba liczy na profity i premie uznaniowe to się przeliczy. Niech lepiej liczy dni do końca swojej kadencji. UCIEKŁ JAK SZCZUR Z TONĄCEGO OKRĘTU.
Avatar
logika / 14 marca 2020 r. o 10:03
+52
Panie wojewodo wszystkie przypadki pochodzą spod Lublina. Dlaczego do centrum Puław ściąga więc pan zagrożenie? Lublin ma 8 szpitali my jeden stary ale ratujący życie. Empatia to jedno, rozum to drugie. Wszystkie szpitale zakaźne są w dużych miastach województwa. A wy na nas wszystko sciagacie. Myślę że nie macie jako miasto empatii...
Avatar
MR / 14 marca 2020 r. o 10:01
+44
no nie. Nie da się zrozumieć tego, że wprowadza się celowo skażenie na teren czysty i pozbawia się całe powiatowe miasto jedynego szpitala wydłużając wielokrotnie czas oczekiwania na udzielenie pomocy. Nie ma w tym absolutnie niczego logicznego i zrozumiałego.
Avatar
Gosc / 14 marca 2020 r. o 10:24
+38
My pulawiacy wojewodo okazemy empatie 10 maja.az sie zdziwisz.
Avatar
Viki / 14 marca 2020 r. o 11:02
+37
Panie wojewodo, nie wiem czy miał Pan wpływ na centralne decyzje czy nie, ale pan jest nie tylko przedstawicielem rządu w woj. Lubelskim ale też powinien Pan dbać o sprawy mieszkańców tego województwa. Może warto było wskazać ministerstwu co jest zlokalizowane na północ od miasta. Tam jest drugie miasto z większymi zagrożeniami niż w innych miastach i miasteczkach województwa. Czy wyobraża pan sobie wypadek zbiorowy w Zakładach? Za ile przyjdzie pomoc ofiarom takiego wypadku? Kto ma im pomóc? Szpitalik w Opolu? 35 km. W zwoleniu - 35 km? Lublinie - 50 km.? Z przytaczanych przez Pana Bełżyc do Lublina jest 25 minut a do Puław prawie godzina. A z Tomaszowa Lubelskiego do Puław ile trzeba jechać? Proszę nie zarzucać puławianom braku empatii tylko trzeba samemu pomyśleć że tylko koronawirus nam zagraża ale są też inne możliwe zagrożenia.
Panie wojewodo, nie wiem czy miał Pan wpływ na centralne decyzje czy nie, ale pan jest nie tylko przedstawicielem rządu w woj. Lubelskim ale też powinien Pan dbać o sprawy mieszkańców tego województwa. Może warto było wskazać ministerstwu co jest zlokalizowane na północ od miasta. Tam jest drugie miasto z większymi zagrożeniami niż w innych miastach i miasteczkach województwa. Czy wyobraża pan sobie wypadek zbiorowy w Zakładach? Za ile przyjdzie pomoc ofiarom takiego wypadku? Kto ma im pomóc? Szpitalik w Opolu? 35 km. W zwoleniu - 35 km? Lub... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 10:22
+35
A gdzie sie podziala staroscina pulawska Smaga. Moze. na urlopie?
Avatar
Empatia / 14 marca 2020 r. o 10:07
+34
Proponuje przed oddaniem tej ruiny na zakaźny w Puławach, aby modlitwę odprawił ks egzorcysta Peziol z Wąwolnicy. Niech uprosi Boga by zaraza nie objęła całego miasta, nie zamknęła jedynego zakładu pracy i abyśmy z Puław nie zrobili umieralni. Boże dopomóż. I aby kara Boża nie spadła na Lublin za te absurdalne decyzje. Oj nieładnie spychac na biedniejszych swoich problemów. Macie 8 szpitali świetnie wyposażonych i extra kadrę...drugi Wilków kozioł ofiarny
Avatar
Gość / 14 marca 2020 r. o 09:59
+30
co mają Puławy do Niedrzwicy Dużej w Bełżycach mogli zrobić zakażny , skąd się wirus wykluł.
Avatar
Majk / 14 marca 2020 r. o 10:44
+29
Co na to pulawskie  pisiory, siedzą  cicho. Gdzie starosta puławski  pod którą panią podlega ten szpital.
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 07:31
+1
Pomyłka ta wypowiedź powinna być do Huberta A nie do cftyjung .Przepraszam
Avatar
Gość / 17 marca 2020 r. o 07:27
0
Do cftyjung kompromitacja to jesteś Ty , co głupoty wypisujesz i tej osoby co olala spotkanie na którym ważyły się losy Puławskiego Szpitala. Durniu!!!
Avatar
cftyjug / 16 marca 2020 r. o 14:08
0
Jedyny szpital na cały powiat zabierają na zakaźny.! Puławski Szpital nie ma podstaw aby być szpitalem zakaźnym ! W Lublinie jest wiele szpitali, dlaczego nie wybrali MSWiA na ul. Męczenników Majdanka ! Zagrożeniem dla Puław są też Zakłady Azotowe, jak się coś stanie to żadna karetka nie zdąży z pacjentem do Ryk, Dęblina czy Opola Lubelskiego, a drogi też są kiepskie. Podobno obiecali dyrektorowi anulowanie długu szpitala za zgodę. A dyrektor się zgodził i poszedł na dwa tygodnie urlopu, kilku lekarzy i pielęgniarki na urlopy i zwolnienia.
Avatar
Hubert / 16 marca 2020 r. o 08:46
-3
Mam znajomego,który był na spotkaniu u wojewody. Skompromitował was ten prezydent. Zachowywał się jak kabareciarz.  On tak normalnie ma? Cz tylko wtedy,bo już pęka? Efekt jest taki,że właśnie wszystko dla Puław przegrał w Lublinie. Bo kto z nim teraz będzie chciał rozmawiać. Smrodek za nim będzie ciągnął sie długo,nawet wtedy,gdy juz ludzie zaczną myśleć racjonalnie
Avatar
Paranoja / 15 marca 2020 r. o 20:19
+1
Dyżurne przychodnie czyli co partyzantów i centralna? dwie porażki na co dzień a co dopiero w takim czasie a szpital to mam swój pod nosem a nie zap.... jak się coś stanie do Dęblina czy Ryk!
Avatar
hihi / 15 marca 2020 r. o 19:37
0
kurłaaaaaaaaaaaaaaaaaa mam tego dość
Avatar
Gość / 15 marca 2020 r. o 16:41
+5
Zabrać jedyny szpital na okolice. Demencja postępująca.
Avatar
Marzec / 15 marca 2020 r. o 12:04
0
Ekipa troli chłopczyka w krótkich majteczkach, lenia i ignoranta, który nie umie współpracować z nikim, a jedyne co się liczy to to co napiszą na Facebooku, siadła do kopów.
Avatar
Agata / 15 marca 2020 r. o 10:40
+4
Pan Wojewoda do dymisji!!! Na mój głos nie może Pan liczyć. Mówiąc wprost naraża Pan największe lokalne przedsiębiorstwo Zakłady Azotowe i perełkę regionu Kazimierz Dolny. Nie o takich polityków nam chodzi! Zakrawa to na kompletna bezmyślność!
Avatar
stan wyjątkowy / 15 marca 2020 r. o 10:28
+2
Rozsiewanie paniki powinno być karane tak jak w Chinach.
Zobacz wszystkie komentarze 124

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

Katastrofa smoleńska. Jak w Wielki Piątek uczcimy 10. rocznicę

10 kwietnia przypada 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. W tym roku ze względu na stan epidemii nie jest możliwe upamiętnienie Ofiar tak, jak było do tej pory.

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Dzięki nim łatwiej przetrwać epidemię. Mieszkańcy Lubelszczyzny niosą pomoc potrzebującym

Jest ich już wielu. Szyją maseczki, robią zakupy seniorom, pomagają w szpitalach, wyprowadzają psy na spacer. Przedstawiamy niektórych z nich

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Motocyklami rozwożą maseczki do szpitali na całej Lubelszczyźnie

Już ponad 7 tysięcy maseczek udało się uszyć dzięki staraniu stowarzyszenia Moto Inicjatywa. Maski trafiły do służb medycznych z całej Lubelszczyzny.

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Sztuka w czasach zarazy na platformie Arte. Co warto obejrzeć?

Klubowe imprezy bez wychodzenia z domu, koncerty przez internet, wirtualne wystawy - w czasie epidemii koronawirusa zmienia się cały świat, a wraz z nim kultura i sztuka. Platforma VOD Arte zaprasza do odkrywania za darmo filmów dokumentalnych próbujących odpowiedzieć na pytanie, jak epidemia zmienia i zmieni w przyszłości świat sztuki

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrole na granicach wewnętrznych przedłużone do 3 maja

Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej (z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją) została przedłużona o kolejne 20 dni. Granicę można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Kontrole będą też nadal prowadzone w portach morskich i na lotniskach.

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Studenci z Ukrainy nie mogą sami wyjść po zakupy. Wszystko przez epidemię

Pochodzący z Ukrainy studenci pierwszego roku nie mogą wyjść samodzielnie po bułki, chyba że poproszą o to kogoś dorosłego. Wszystko przez ograniczenia związane z koronawirusem.

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

Dęblin: Żona nie wytrzymała z mężem. Chwyciła za nóż

63-latka z Dęblina odpowie za usiłowanie zabójstwa swojego męża. Zaatakowała go nożem, podczas domowej awantury. Mężczyzna trafił do szpitala.

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Zoolog: koronawirus zaczął się prawdopodobnie od nietoperzy. Te ssaki bardzo interesują naukowców

Rozmowa z prof. dr. hab. Piotrem Tryjanowskim, dyrektorem Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Piłkarki MKS Perły Lublin powalczą o kolejne wyróżnienia

Kapituła PGNiG Superligi Kobiet po raz pierwszy w historii rozdała nominacje do tytułu Gladiatorów 2020. W gronie wyróżnionych znalazło się wiele zawodniczek MKS Perła Lublin

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach
galeria

W Lublinie rozkwitają tysiące żonkili. Najbezpieczniej podziwiać je na zdjęciach

W trzech miejscach w Lublinie – na skarpie przy Zamku (na zdjęciach), koło Centrum Kultury i na pasie zieleni przy ul. Krańcowej widać mnóstwo żonkili. Właśnie zaczynają zwracać na siebie uwagę, bo zakwitają. Kilka tysięcy cebulek posadzili jesienią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów, XXI LO i studenci Wydziału Ogrodnictwa UP – wolontariusze Hospicjum Dobrego Samarytanina oraz biuro Miejskiego Architekta Zieleni. Wszystko w ramach akcji Hospicyjne Pola Nadziei.

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

Biała Podlaska: Autyści nie rozumieją, czym jest koronawirus. Nie wiedzą, dlaczego ich dzień jest teraz inny

– To wyzwanie zarówno dla nauczycieli, naszych podopiecznych, jak i ich rodziców – tak o zdalnym nauczaniu mówi Anna Chwałek, prezes stowarzyszenia Wspólny Świat. Otacza ono opieką ponad 200 osób z autyzmem.

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

Magiczne Ogrody już kwitną. Tulipany oglądać można na razie tylko na zdjęciach

W Magicznych Ogrodach Rodzinnym Parku Tematycznym znajdujący się pod Janowcem kwitną już tulipany.

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Parczew: Były pracownik szpitala stanie przed sądem. Przeglądał dokumentację medyczną swojej kochanki

Jest akt oskarżenia przeciwko byłemu pracownikowi szpitala w Parczewie. Mężczyzna bezprawnie przeglądał dokumentację pacjentki. Wcześniej wdał się z nią w romans, a kobieta zaszła w ciążę.

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

„Starosta na jeden dzień”. Starostwo włączyło się w aukcję dla szpitala w Lubartowie

Starostwo Powiatowe w Lubartowie jest kolejną instytucją, która włączyła się aukcję charytatywną dla SP ZOZ w Lubartowie. Licytacja jest szczególna, bo można zostać „starostą na jeden dzień”.

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Pociąg, który wykoleił się w Motyczu sam zaczął jechać? Przyczyny wypadku bada specjalna komisja

Do nietypowego wypadku doszło w nocy ze środy na czwartek na stacji Motycz. – Wykoleiła się lokomotywa i wagony towarowe załadowane tłuczniem – informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, bo w lokomotywie najprawdopodobniej nie było maszynisty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.