Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

4 listopada 2014 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Zwolnili go dyscyplinarnie, ale winy nie udowodnili

0 40 A A

Pracownik został dyscyplinarnie zwolniony za rzekome podszywanie się pod innego pracownika Urzędu Gminy w Puławach. Stracił posadę, mimo że kilka dni wcześniej prokuratura umorzyła postępowanie. Teraz w sądzie pracy mężczyzna walczy o przywrócenie na stanowisko

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W kwietniu ubiegłego roku Hubert Banaszek miał się podszyć pod innego pracownika i wysłać e-maila do inspekcji pracy z informacją o nieprawidłowościach w urzędzie.

- Prokuratura umorzyła postępowanie, a ja mimo to zostałem zwolniony. Trzy dni później. W uzasadnieniu wydano na mnie wyrok, chociaż nie zostały mi postawione zarzuty - opowiada Banaszek, który pracował w urzędzie gminy na stanowisku inspektora ds. gospodarki nieruchomościami. - Co ciekawe w międzyczasie wójt zlikwidował moje stanowisko, które funkcjonowało w urzędzie od 30 lat. Jakoś wcześniej nie twierdził, że jest zbędne.

Jak tłumaczy prokurator rejonowy w Puławach sprawa została umorzona, bo nie udało się wykryć sprawcy.

- Potencjalnym sprawcą mógł być jeden z pracowników urzędu gminy lub osoby z jego otoczenia. Nie mogę jednak podać ich danych, bo postępowanie toczyło się w sprawie a nie przeciwko komuś - tłumaczy Dariusz Lenard, prokurator rejonowy w Puławach. - Postępowanie zostało umorzone 24 grudnia ubiegłego roku wobec niewykrycia sprawcy. Osoba, której dane zostały wykorzystane i wójt złożyli w związku z tym zażalenia. Sąd ich jednak nie uwzględnił.

Były pracownik urzędu gminy nadal walczy o przywrócenie na stanowisko.

- Domagam się też wynagrodzenia za okres pozostawania bez pracy. W tym tygodniu odbędzie się kolejna rozprawa, która mam nadzieję przyniesie jakieś rozstrzygnięcia - zaznacza Banaszek. - Mija już prawie rok jak zostałem pozbawiony możliwości zarobku, a mam dwoje małych dzieci. Posiadam wszelkie niezbędne kwalifikacje, łącznie ze studiami podyplomowymi, żeby pracować na tym stanowisku.

Krzysztof Brzeziński, wójt gminy Puławy odmawia komentarza i twierdzi, że cała sprawa ma związek z kampanią wyborczą. - Sprawa jest w sądzie pracy, więc do czasu jej rozstrzygnięcia nie będę niczego komentował. Wszystko, co się wokół mnie dzieje to brudna kampania wyborcza - mówi Brzeziński.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Abra / 9 listopada 2014 r. o 17:12

Pan Brzeziński zapomniał, że jedną z fundamentalnych zasad polskiego prawa karnego jest zasada domniemania niewinności, według której dopóki nie ma prawomocnego wyroku człowiek jest niewinny. Zwolnienie pracowanika tylko dlatego, że ma postawione zarzuty jest przejawem braku elementarnej znajomości prawa przez Pana Wójta i jego współpracowników. A przecież organy administracji obowiązane są działać na podstawie i w granicach nakreślonych przez przepisy prawne. Rodzi się więc uzasadnione pytanie o kompetencje Pana Brzezińskiego do sprawowania tak odpowiedzialnej funkcji. Jeżeli bowiem na codzień podejmuje tej podobne decyzje, to serdecznie współczuję mieszkańcom gminy.

Pan Brzeziński zapomniał, że jedną z fundamentalnych zasad polskiego prawa karnego jest zasada domniemania niewinności, według której dopóki nie ma prawomocnego wyroku człowiek jest niewinny. Zwolnienie pracowanika tylko dlatego, że ma postawione zarzuty jest przejawem braku elementarnej znajomości prawa przez Pana Wójta i jego współpracowników. A przecież organy administracji obowiązane są działać na podstawie i w granicach nakreślonych przez przepisy prawne. Rodzi się więc uzasadnione pytanie o kompetencje Pana Brzezińskiego do sprawowa... rozwiń

Avatar
Katolik / 7 listopada 2014 r. o 15:48

Ciekawe czy wierzący ten wójt bo tak zniszczyć człowieka z dziećmi ...

Jak dla mnie to wszystko na pokaz u tego pana

Avatar
jaa / 7 listopada 2014 r. o 14:23

Brzeziński to niezły numer. Broni ludzi z zarzutami jak np. słynny radny Mieczysław K., a wywala z pracy niewinnego.

No właśnie, to daje do myślenia co za człowiek z niego.

Avatar
Gołębiak / 7 listopada 2014 r. o 14:19

Jaka brudna kampania? Teraz to wszystko co złe jest zrzucane na karb brudnej kampanii. Chyba sam pan wójt robi sobie tą brudną kampanię. Wstyd panie wójcie. Z tego co ogólnie wiadomo, to pańska sprawa też jest w prokuraturze (albo już w sądzie). Idąc tym tropem...może podać by się do dymisji?

Popieram w 100%

Avatar
Kato / 7 listopada 2014 r. o 13:40

Ten wójt prawie jak ksiądz. Prawie robi wielką różnicę!

Na spotkaniach z mieszkańcami też tak myślałem :)

Avatar
Kato / 7 listopada 2014 r. o 13:38

A żona niech Brzezińskiemu sweterek na drutach zrobi.Może na wybory w nim pójdzie :P

Dobre :)

Avatar
Specjalista / 6 listopada 2014 r. o 23:08

Sprawa w sądzie od stycznia a Brzeziński zasłania się brudną kampanią. Co za bałwan!

Wlasnie od stycznia, a H B dopiero teraz z tym do gazety polecial... To ciekawe :) zrobil sobie pewnie przerwe w roznoszeniu ulotek pani S ....

Avatar
Obserwator / 6 listopada 2014 r. o 23:02

Przecież nie on pierwszy. Część ludzi sama odeszła bo już nie dała rady albo musieli. 

"bo nie dała rady albo musieli". Co to wgl znaczy? "Nie dała rady" "Musieli". Jeśli ktoś odchodzi bo "nie dał rady" to pracownik z niego nikły w takim przypadku..

Avatar
Bro / 6 listopada 2014 r. o 14:01

Pan wójt zrobił to specjalnie i z premedytacją. Przecież on dobrze wie, że on tego nie zrobił. Wykorzystał sytuację i go wywalił. Jaki jest wójt wie każdy kto miał z nim do czynienia. Takie niby ciepłe kluchy, ale pozory mylą. Dlaczego pracownicy się tak dziwnie zachowują? A czemu nam zabronił się wypowiadać wprowadzając kodeks etyki? Ludzie wiedzą, tylko milczą bo się boją!

Przecież nie on pierwszy. Część ludzi sama odeszła bo już nie dała rady albo musieli. 

Przecież nie on pierwszy. Część ludzi sama odeszła bo już nie dała rady albo musieli. 

rozwiń
Avatar
Janek / 6 listopada 2014 r. o 12:28

Idź człowieku teraz podmalowac tego swojego żałosnego wójta co zwalnia człowieka z pracy na podstawie oskarżeń,których sąd nie potwierdza B)


Idź człowieku teraz podmalowac tego swojego żałosnego wójta co zwalnia człowieka z pracy na podstawie oskarżeń,których sąd nie potwierdza B)

A żona niech Brzezińskiemu sweterek na drutach zrobi.Może na wybory w nim pójdzie :P

A żona niech Brzezińskiemu sweterek na drutach zrobi.Może na wybory w nim pójdzie :P

rozwiń
Avatar
Abra / 9 listopada 2014 r. o 17:12

Pan Brzeziński zapomniał, że jedną z fundamentalnych zasad polskiego prawa karnego jest zasada domniemania niewinności, według której dopóki nie ma prawomocnego wyroku człowiek jest niewinny. Zwolnienie pracowanika tylko dlatego, że ma postawione zarzuty jest przejawem braku elementarnej znajomości prawa przez Pana Wójta i jego współpracowników. A przecież organy administracji obowiązane są działać na podstawie i w granicach nakreślonych przez przepisy prawne. Rodzi się więc uzasadnione pytanie o kompetencje Pana Brzezińskiego do sprawowania tak odpowiedzialnej funkcji. Jeżeli bowiem na codzień podejmuje tej podobne decyzje, to serdecznie współczuję mieszkańcom gminy.

Pan Brzeziński zapomniał, że jedną z fundamentalnych zasad polskiego prawa karnego jest zasada domniemania niewinności, według której dopóki nie ma prawomocnego wyroku człowiek jest niewinny. Zwolnienie pracowanika tylko dlatego, że ma postawione zarzuty jest przejawem braku elementarnej znajomości prawa przez Pana Wójta i jego współpracowników. A przecież organy administracji obowiązane są działać na podstawie i w granicach nakreślonych przez przepisy prawne. Rodzi się więc uzasadnione pytanie o kompetencje Pana Brzezińskiego do sprawowa... rozwiń

Avatar
Katolik / 7 listopada 2014 r. o 15:48

Ciekawe czy wierzący ten wójt bo tak zniszczyć człowieka z dziećmi ...

Jak dla mnie to wszystko na pokaz u tego pana

Avatar
jaa / 7 listopada 2014 r. o 14:23

Brzeziński to niezły numer. Broni ludzi z zarzutami jak np. słynny radny Mieczysław K., a wywala z pracy niewinnego.

No właśnie, to daje do myślenia co za człowiek z niego.

Avatar
Gołębiak / 7 listopada 2014 r. o 14:19

Jaka brudna kampania? Teraz to wszystko co złe jest zrzucane na karb brudnej kampanii. Chyba sam pan wójt robi sobie tą brudną kampanię. Wstyd panie wójcie. Z tego co ogólnie wiadomo, to pańska sprawa też jest w prokuraturze (albo już w sądzie). Idąc tym tropem...może podać by się do dymisji?

Popieram w 100%

Avatar
Kato / 7 listopada 2014 r. o 13:40

Ten wójt prawie jak ksiądz. Prawie robi wielką różnicę!

Na spotkaniach z mieszkańcami też tak myślałem :)

Avatar
Kato / 7 listopada 2014 r. o 13:38

A żona niech Brzezińskiemu sweterek na drutach zrobi.Może na wybory w nim pójdzie :P

Dobre :)

Avatar
Specjalista / 6 listopada 2014 r. o 23:08

Sprawa w sądzie od stycznia a Brzeziński zasłania się brudną kampanią. Co za bałwan!

Wlasnie od stycznia, a H B dopiero teraz z tym do gazety polecial... To ciekawe :) zrobil sobie pewnie przerwe w roznoszeniu ulotek pani S ....

Avatar
Obserwator / 6 listopada 2014 r. o 23:02

Przecież nie on pierwszy. Część ludzi sama odeszła bo już nie dała rady albo musieli. 

"bo nie dała rady albo musieli". Co to wgl znaczy? "Nie dała rady" "Musieli". Jeśli ktoś odchodzi bo "nie dał rady" to pracownik z niego nikły w takim przypadku..

Avatar
Bro / 6 listopada 2014 r. o 14:01

Pan wójt zrobił to specjalnie i z premedytacją. Przecież on dobrze wie, że on tego nie zrobił. Wykorzystał sytuację i go wywalił. Jaki jest wójt wie każdy kto miał z nim do czynienia. Takie niby ciepłe kluchy, ale pozory mylą. Dlaczego pracownicy się tak dziwnie zachowują? A czemu nam zabronił się wypowiadać wprowadzając kodeks etyki? Ludzie wiedzą, tylko milczą bo się boją!

Przecież nie on pierwszy. Część ludzi sama odeszła bo już nie dała rady albo musieli. 

Przecież nie on pierwszy. Część ludzi sama odeszła bo już nie dała rady albo musieli. 

rozwiń
Avatar
Janek / 6 listopada 2014 r. o 12:28

Idź człowieku teraz podmalowac tego swojego żałosnego wójta co zwalnia człowieka z pracy na podstawie oskarżeń,których sąd nie potwierdza B)


Idź człowieku teraz podmalowac tego swojego żałosnego wójta co zwalnia człowieka z pracy na podstawie oskarżeń,których sąd nie potwierdza B)

A żona niech Brzezińskiemu sweterek na drutach zrobi.Może na wybory w nim pójdzie :P

A żona niech Brzezińskiemu sweterek na drutach zrobi.Może na wybory w nim pójdzie :P

rozwiń