Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.
Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.
Premier Mateusz Morawiecki w niedzielę odwiedza Kraśnik. W mieście zebrali się też protestujący rolnicy.
Setki rolników przybyło do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko niskim cenom skupu produktów rolnych.
Tak źle jeszcze nie było – rozkładają ręce producenci owoców, m.in. malin, wiśni, agrestu i jabłek. Rolnicy łączą siły i zapowiadają najazd na Warszawę. W piątek będą protestować przed kancelarią premiera.
Powiat bialski otrzymał blisko 9 mln zł na scalanie gruntów w gminie Sosnówka. Wnioskowali o to sami rolnicy.
Wcześniejsze żniwa i mniejsze plony. Susza rolnicza dotyka coraz więcej upraw - w największym stopniu zbóż jarych. Najgorzej jest na północnych krańcach naszego województwa
Rozmowa z dr hab. Agnieszką Ludwiczuk z Katedry i Zakładu Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Zygmunt Paluch przez ostatnie lata z ramienia różnych organizacji charytatywnych był instruktorem pszczelarstwa w wielu krajach świata. Nigdzie, gdzie pracował nie słyszał o kradzieżach w pasiekach. Tymczasem niedawno sam został okradziony w rodzinnym kraju
Rozmowa z Krzysztofem Gałaszkiewiczem, dyrektorem Lubelskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Zmiana siedziby i zatrudnienie nowych pracowników to plany na najbliższe tygodnie Plantalux
Szklarnia z daleka wygląda nieziemsko. W rolniczej, rzadkiej zabudowie wysokie na kilka metrów przeszkolone ściany robią niesamowite wrażenie. To jedno z najnowocześniejszych gospodarstw w Lubelskiem zajmujących się uprawą pomidorów. 2-hektarowa szklarnia, którą rodzina Wicińskich postawiła cztery lata temu w podlubelskiej Kawce, jest w pełni skomputeryzowana, zaś hartowane szkło chroni uprawę przed gradem
To już 32. edycja wystawy rolniczej w Sitnie, co oznacza, że jest to najstarsza tego typu wystawa w Polsce urządzana w jednym miejscu
Odnaleziony w Dohoruczy w pow. świdnickim padły dzik, był chory na afrykański pomór świń (ASF). To pierwszy przypadek tej choroby u dzika odnotowany w powiecie świdnickim.
Zygmunt Paluch powiadomił policję, że z jego pasieki w Hannie pod Włodawą skradziono cztery ule z pszczelimi rodzinami. Twierdzi, że musiał to zrobić doświadczony pszczelarz.
Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.
Wybicia niemal wszystkich dzików w Europie domaga się Sławomir Sosnowski stojący na czele władz województwa lubelskiego. Przy życiu pozostać miałaby nieliczna odizolowana grupa zapewniająca przetrwanie gatunku. W ten sposób Sosnowski chce walczyć z groźną chorobą świń, roznoszoną przez dziki.
Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim
1151 świń trzeba była zabić tylko w jednym gospodarstwie w Świerżach w gminie Dorohusk. W tym roku w powiecie chełmskim wykryto osiem ognisk afrykańskiego pomoru świń. – To jest już stan klęski, a rząd nie ma pomysłu, co z tym zrobić – alarmował wczoraj w Brukseli marszałek województwa Sławomir Sosnowski.
W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.
Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.
Cena malin na skupach nie pokrywa nawet kosztów produkcji. Podobnie jest z agrestem i porzeczką – bije na alarm Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. I namawia plantatorów, by od dziś nie zbierali owoców. Aż do odwołania.
Truskawki dojrzewają błyskawicznie, a producenci nie nadążają ze zbiorem. Dlatego jeden z nich wpadł na oryginalny pomysł. Klienci, którzy chcą tańszych owoców mogą zerwać je sobie sami.
Znaleziony martwy, chory dzik w miejscowości Wygnańce (pow. chełmski) był zawieszony wysoko na drzewie – taką plotkę podają miejscowi rolnicy i myśliwi. Kłopot w tym, że stanowczo zaprzeczają temu służby weterynaryjne.
To super maszyna – stwierdził Sebastian Krzyśpiak po tym jak zasiadł za kierownicą nowego Ursusa C-380. Pojazd warty ponad 130 tys. zł to główna nagroda w loterii puławskich Azotów i lubelskiego producenta ciągników.