Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

21 kwietnia 2011 r.
21:25
Edytuj ten wpis

Budowa lotniska w Świdniku: Szykują grunt pod płytę (zdjęcia)

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
13 18 A A
Wczoraj zakończono układanie z kruszywa górnej warstwy podbudowy drogi dojazdowej (Bartłomiej Żuraws
Wczoraj zakończono układanie z kruszywa górnej warstwy podbudowy drogi dojazdowej (Bartłomiej Żuraws

W czwartek zakończono układanie z kruszywa górnej warstwy podbudowy drogi dojazdowej. Biegnie ona po północnej stronie parku przemysłowego. Ekipom budowlanym pozostało jeszcze położenie ostatnich trzech warstw bitumicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Będzie to przedłużenie ul. Unijnej w kierunku bramy północnej WSK, umożliwiające docelowy dojazd do firmy Heliseco i firm położonych na terenie Regionalnego Parku Przemysłowego Świdnik – mówi Piotr Jankowski, rzecznik spółki Port Lotniczy Lublin.

W tej chwili trwają roboty związane z przebudową sieci energetycznych. Część z nich koliduje z inwestycją. Dobiegają też końca prace przy przebudowie gazociągów wysokiego ciśnienia.

Ekipy budowlane pracują też przy przebudowie kolektora sanitarnego. Kontynuowane są prace zasypowe oraz montaż komór żelbetowych, które poprzedzają wykonanie tzw. przepinki. Budowniczy nie uporali się jeszcze z oczyszczaniem terenu po wyciętym lesie. Do uprzątnięcia pozostała jeszcze ponad połowa ze 100 hektarów. Jednocześnie wykonywana jest tzw. makroniwelacja gruntu. Dzięki temu powstanie równe podłoże, na którym zbudowana zostanie płyta postojowa dla samolotów. Budowlańcy kończą też prace przy grodzeniu terenu lotniska.

Przed tygodniem spółka ogłosiła przetarg na budowę terminalu pasażerskiego. Zamówienie obejmuje budowę samego obiektu oraz budynku technicznego z kompletnym wyposażeniem instalacyjnym i technologicznym. Terminal ma liczyć dwie kondygnacje, z których jedna znajdzie się pod ziemią. Będzie miał blisko 12 tys. mkw powierzchni. Budowa ma potrwać 11 miesięcy. Szacowany koszt samej konstrukcji to 10 mln euro.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jon / 23 lipca 2011 o 21:46
0
[quote name='boges' timestamp='1303633441' post='469044']
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
[/quote]
podobno na jesieni mają być podpisywane umowy z przewoźnikami
ciekawe z kim, bo pan Muszyński domaga się stałych przewoźników
poniżej rozmowa z dyrektorem jednego z nich - Lufthansy

Pasazer.com: Grzegorz Muszyński, prezes budowanego lotniska w Lublinie w wywiadzie dla naszego portalu powiedział, że "Lufthansa jest poważnie zainteresowana uruchomieniem połączeń z Lublina". Czy Lufthansa jest rzeczywiście zainteresowana Lublinem i prowadzi rozmowy z władzami powstającego portu?

Bart Buyse: My w Polsce na pewno nie rozmawialiśmy. Ja osobiście również nie prowadziłem rozmów na ten temat. Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości i jeżeli będzie taka potrzeba, to możemy porozmawiać. Nie mówimy stanowczo nie. Jednak obecnie połączenia do Lublina nie są planowane i nie prowadzimy żadnego rozeznania w tym regionie. Polska jest dynamicznym rynkiem i wszystko się tu bardzo szybko zmienia. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy w ciągu najbliższych 5 lat będziemy tam latać, czy też nie. Dodam, że również byłem bardzo zaskoczony czytając tę wypowiedź prezesa.
[quote name='boges' timestamp='1303633441' post='469044']
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
[/quote]
podobno na jesieni mają być podpisywane umowy z przewoźnikami
ciekawe z kim, bo pan Muszyński domaga się stałych przewoźników
poniżej rozmowa z dyrektorem jednego z nich - Lufthansy

Pasazer.com: Grzegorz Muszyński, prezes budowan... rozwiń
Avatar
smutny marian / 22 lipca 2011 o 22:46
0
[quote name='boges' timestamp='1303633441' post='469044']
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
[/quote]
I już wiemy że 737 to będzie ale jak se posklejasz bo połowa inwestycji to wałek ale jak zwykle są są jeszcze "optymiści" na tym świecie. Więc powtarzam "LOTNISECZKO".
Avatar
boges / 24 kwietnia 2011 o 10:24
0
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
Avatar
boges / 24 kwietnia 2011 o 10:19
0
[quote name='ktosik' timestamp='1303584114' post='468976']
Kolego rozgraniety jak kupa liści jesienią, nie bede Ci żadnych samolotów pokazywać, bo dla tych które tu ewentualnie przylecą wystarczyłaby trawiasta płyta a nie pas 2520m bo taki tutaj bedzie. Nawet tego nie wiesz, a głos zabierasz a przy okazji powietrze również.
[/quote]
Avatar
ktosik / 23 kwietnia 2011 o 20:41
0
[quote name='t-r-h' timestamp='1303504522' post='468755']
ktosiki i inni malkontenci, zastanówcie się troszeczkę nad tym co piszecie. "lotniseczko" bedzie miało pas o długosci 2650 m. Pokazcie mi samoloty (wy znawcy) ktore nie beda mogly tutal latac ze wzgledu na za krotki pas startowy. Samoloty pasazerskie, ktore zabieraja 100-150 osob, bo na lubelszczyznie nie ma potrzeby latac wiekszymi. Niedzwiada, ah ta niedzwiada ... zal d*** sciska ze nie wyszlo, ze nie udalo sie kolesiom Starownika i doradcy Gortata zablokowac Swidnika. Pewnie gdyby Wojtas zyl byloby wam latwiej ... a tu takie nieszczescie.
Budowa drog do lotniska w Niedzwiadzie (ok. 40 km) to wydatek około 500 mln zł. O koleji mozna wogole zapomniec. Sam koszt budowy lotniska z pasem 3200 m o przepustowosci podobnej jak w Swidniku to nastepne 500 mln zł.
Kto mialby to sfinansowac? wojewodztwo z okolicznymi gminami? to chyba jakis zart.
Cieszmy sie z lotniska w Swidniku, bo innego miec nie bedziemy.
Pozdrawiam
[/quote]

Kolego rozgraniety jak kupa liści jesienią, nie bede Ci żadnych samolotów pokazywać, bo dla tych które tu ewentualnie przylecą wystarczyłaby trawiasta płyta a nie pas 2520m bo taki tutaj bedzie. Nawet tego nie wiesz, a głos zabierasz a przy okazji powietrze również.
[quote name='t-r-h' timestamp='1303504522' post='468755']
ktosiki i inni malkontenci, zastanówcie się troszeczkę nad tym co piszecie. "lotniseczko" bedzie miało pas o długosci 2650 m. Pokazcie mi samoloty (wy znawcy) ktore nie beda mogly tutal latac ze wzgledu na za krotki pas startowy. Samoloty pasazerskie, ktore zabieraja 100-150 osob, bo na lubelszczyznie nie ma potrzeby latac wiekszymi. Niedzwiada, ah ta niedzwiada ... zal d*** sciska ze nie wyszlo, ze nie udalo sie kolesiom Starownika i doradcy Go... rozwiń
Avatar
ktosik / 23 kwietnia 2011 o 20:35
0
Ja z uporem maniaka pytam gdzie jest prawomocna decyzja srodowiskowa? Bez niej wojewodzina nie miała prawa wydać pozwolenia na budowę. Jednym słowem SYF.
Avatar
jon / 23 kwietnia 2011 o 13:33
0
[quote name='xyz' timestamp='1303546928' post='468809']
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
[/quote]
no więc piszesz jednak głupstwa.
w lesie tym ludzie zbierali podgrzybki, prawdziwki też, i opieńki jesienią.
na krawędziach lasu , z każdego kierunku , rosły ponad 100 letnie , a pewnie i starsze dęby. sam jeżdżąc tam na nartach oglądałem kiedyś ścięta ponad 150 letnią sosnę.
tego już nie ma.
argument, że w Lublinie będą nasadzenia - jest śmieszny, w sytuacji kiedy na terenie miasta Świdnika wycina się ostatnie drzewa, nawet rosnące tuż przy blokowych śmietnikach.
to co zostaje w mieście , przypomina bardziej palmy wielkanocne niż normalne drzewa.
zapewne bardziej podoba ci się teraz otoczenie sądu, urzędu i venusa, zapchane setkami samochodów niż to skupisko parunastu tysięcy drzew, które rosły obok miasta.
człowiek jest częścią przyrody i tylko w jej towarzystwie może zdrowo żyć.
[quote name='xyz' timestamp='1303546928' post='468809']
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
[/quote]
no więc piszesz jednak głupstwa.
w lesie tym ludzie zbierali podgrzy... rozwiń
Avatar
xyz / 23 kwietnia 2011 o 10:22
0
[quote name='andrzej' timestamp='1303541493' post='468793']
do Ali Baba i pav

100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
[/quote]
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
[quote name='andrzej' timestamp='1303541493' post='468793']
do Ali Baba i pav

100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
[/quote]
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam ... rozwiń
Avatar
andrzej / 23 kwietnia 2011 o 08:51
0
do Ali Baba i pav

100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
Avatar
pav / 23 kwietnia 2011 o 03:54
0
[quote name='lolo' timestamp='1303507306' post='468765']
Wykarczowano 100 ha pieknego lasu, kwadrat o wymiarach 3km na 3km
[/quote]

Dobrze, że przywrócono obowiązkową maturę z matematyki ... 100ha to jet 1km2 czyli 1 km x 1 km a nie 3x3. To po pierwsze. A po drugie to chyba nigdy nie byłe(a)ś w tym lesie, bo to najbardziej zaniedbany i bylejaki las w okolicy Lublina.
Avatar
jon / 23 lipca 2011 o 21:46
0
[quote name='boges' timestamp='1303633441' post='469044']
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
[/quote]
podobno na jesieni mają być podpisywane umowy z przewoźnikami
ciekawe z kim, bo pan Muszyński domaga się stałych przewoźników
poniżej rozmowa z dyrektorem jednego z nich - Lufthansy

Pasazer.com: Grzegorz Muszyński, prezes budowanego lotniska w Lublinie w wywiadzie dla naszego portalu powiedział, że "Lufthansa jest poważnie zainteresowana uruchomieniem połączeń z Lublina". Czy Lufthansa jest rzeczywiście zainteresowana Lublinem i prowadzi rozmowy z władzami powstającego portu?

Bart Buyse: My w Polsce na pewno nie rozmawialiśmy. Ja osobiście również nie prowadziłem rozmów na ten temat. Oczywiście nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości i jeżeli będzie taka potrzeba, to możemy porozmawiać. Nie mówimy stanowczo nie. Jednak obecnie połączenia do Lublina nie są planowane i nie prowadzimy żadnego rozeznania w tym regionie. Polska jest dynamicznym rynkiem i wszystko się tu bardzo szybko zmienia. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie powiedzieć, czy w ciągu najbliższych 5 lat będziemy tam latać, czy też nie. Dodam, że również byłem bardzo zaskoczony czytając tę wypowiedź prezesa.
[quote name='boges' timestamp='1303633441' post='469044']
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
[/quote]
podobno na jesieni mają być podpisywane umowy z przewoźnikami
ciekawe z kim, bo pan Muszyński domaga się stałych przewoźników
poniżej rozmowa z dyrektorem jednego z nich - Lufthansy

Pasazer.com: Grzegorz Muszyński, prezes budowan... rozwiń
Avatar
smutny marian / 22 lipca 2011 o 22:46
0
[quote name='boges' timestamp='1303633441' post='469044']
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
[/quote]
I już wiemy że 737 to będzie ale jak se posklejasz bo połowa inwestycji to wałek ale jak zwykle są są jeszcze "optymiści" na tym świecie. Więc powtarzam "LOTNISECZKO".
Avatar
boges / 24 kwietnia 2011 o 10:24
0
Ach jak ja uwielbiam ludzi próbujących się wymądrzać a nie mających zielonego pojęcia o czym piszą. Na 100% będą sie pojawiać a320 i 737. Uwierz mi, trawiasta płyta nie wystarczy.
Avatar
boges / 24 kwietnia 2011 o 10:19
0
[quote name='ktosik' timestamp='1303584114' post='468976']
Kolego rozgraniety jak kupa liści jesienią, nie bede Ci żadnych samolotów pokazywać, bo dla tych które tu ewentualnie przylecą wystarczyłaby trawiasta płyta a nie pas 2520m bo taki tutaj bedzie. Nawet tego nie wiesz, a głos zabierasz a przy okazji powietrze również.
[/quote]
Avatar
ktosik / 23 kwietnia 2011 o 20:41
0
[quote name='t-r-h' timestamp='1303504522' post='468755']
ktosiki i inni malkontenci, zastanówcie się troszeczkę nad tym co piszecie. "lotniseczko" bedzie miało pas o długosci 2650 m. Pokazcie mi samoloty (wy znawcy) ktore nie beda mogly tutal latac ze wzgledu na za krotki pas startowy. Samoloty pasazerskie, ktore zabieraja 100-150 osob, bo na lubelszczyznie nie ma potrzeby latac wiekszymi. Niedzwiada, ah ta niedzwiada ... zal d*** sciska ze nie wyszlo, ze nie udalo sie kolesiom Starownika i doradcy Gortata zablokowac Swidnika. Pewnie gdyby Wojtas zyl byloby wam latwiej ... a tu takie nieszczescie.
Budowa drog do lotniska w Niedzwiadzie (ok. 40 km) to wydatek około 500 mln zł. O koleji mozna wogole zapomniec. Sam koszt budowy lotniska z pasem 3200 m o przepustowosci podobnej jak w Swidniku to nastepne 500 mln zł.
Kto mialby to sfinansowac? wojewodztwo z okolicznymi gminami? to chyba jakis zart.
Cieszmy sie z lotniska w Swidniku, bo innego miec nie bedziemy.
Pozdrawiam
[/quote]

Kolego rozgraniety jak kupa liści jesienią, nie bede Ci żadnych samolotów pokazywać, bo dla tych które tu ewentualnie przylecą wystarczyłaby trawiasta płyta a nie pas 2520m bo taki tutaj bedzie. Nawet tego nie wiesz, a głos zabierasz a przy okazji powietrze również.
[quote name='t-r-h' timestamp='1303504522' post='468755']
ktosiki i inni malkontenci, zastanówcie się troszeczkę nad tym co piszecie. "lotniseczko" bedzie miało pas o długosci 2650 m. Pokazcie mi samoloty (wy znawcy) ktore nie beda mogly tutal latac ze wzgledu na za krotki pas startowy. Samoloty pasazerskie, ktore zabieraja 100-150 osob, bo na lubelszczyznie nie ma potrzeby latac wiekszymi. Niedzwiada, ah ta niedzwiada ... zal d*** sciska ze nie wyszlo, ze nie udalo sie kolesiom Starownika i doradcy Go... rozwiń
Avatar
ktosik / 23 kwietnia 2011 o 20:35
0
Ja z uporem maniaka pytam gdzie jest prawomocna decyzja srodowiskowa? Bez niej wojewodzina nie miała prawa wydać pozwolenia na budowę. Jednym słowem SYF.
Avatar
jon / 23 kwietnia 2011 o 13:33
0
[quote name='xyz' timestamp='1303546928' post='468809']
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
[/quote]
no więc piszesz jednak głupstwa.
w lesie tym ludzie zbierali podgrzybki, prawdziwki też, i opieńki jesienią.
na krawędziach lasu , z każdego kierunku , rosły ponad 100 letnie , a pewnie i starsze dęby. sam jeżdżąc tam na nartach oglądałem kiedyś ścięta ponad 150 letnią sosnę.
tego już nie ma.
argument, że w Lublinie będą nasadzenia - jest śmieszny, w sytuacji kiedy na terenie miasta Świdnika wycina się ostatnie drzewa, nawet rosnące tuż przy blokowych śmietnikach.
to co zostaje w mieście , przypomina bardziej palmy wielkanocne niż normalne drzewa.
zapewne bardziej podoba ci się teraz otoczenie sądu, urzędu i venusa, zapchane setkami samochodów niż to skupisko parunastu tysięcy drzew, które rosły obok miasta.
człowiek jest częścią przyrody i tylko w jej towarzystwie może zdrowo żyć.
[quote name='xyz' timestamp='1303546928' post='468809']
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
[/quote]
no więc piszesz jednak głupstwa.
w lesie tym ludzie zbierali podgrzy... rozwiń
Avatar
xyz / 23 kwietnia 2011 o 10:22
0
[quote name='andrzej' timestamp='1303541493' post='468793']
do Ali Baba i pav

100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
[/quote]
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam sobie odpowiedział na pytanie - który las jest ładny, a w którym rosły głównie chaszcze? Bo na grzyby na pewno byś się tam nie wybrał. Co do nasadzeń - trzeba czytać co piszą, wtedy byś wiedział, że w zamian za wycinkę planowane są nasadzenia w Lublinie. Ale po co czytać, lepiej popisywać się niewiedzą.
[quote name='andrzej' timestamp='1303541493' post='468793']
do Ali Baba i pav

100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
[/quote]
Byłeś w tym lesie? Jak nie to trzeba było być, wtedy byś sam ... rozwiń
Avatar
andrzej / 23 kwietnia 2011 o 08:51
0
do Ali Baba i pav

100 ha lasu czyli około 500000 drzew to są chaszcze? Bylejaki las...jak przyjeżdżałeś żeby tam śmieci wywozić i grilować to nie dziwne, że był zaniedbany. A który las jest ładny, a który brzydki, jak ty to oceniasz? Jakie nasadzenia skąd masz takie informacje? Fakty sa takie, że może bedzie 2 ha nasadzeń w Świdniku na starym wysypisku, może.
Avatar
pav / 23 kwietnia 2011 o 03:54
0
[quote name='lolo' timestamp='1303507306' post='468765']
Wykarczowano 100 ha pieknego lasu, kwadrat o wymiarach 3km na 3km
[/quote]

Dobrze, że przywrócono obowiązkową maturę z matematyki ... 100ha to jet 1km2 czyli 1 km x 1 km a nie 3x3. To po pierwsze. A po drugie to chyba nigdy nie byłe(a)ś w tym lesie, bo to najbardziej zaniedbany i bylejaki las w okolicy Lublina.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!