Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

23 grudnia 2010 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Klonowa nie będzie tylko przejazdowa

0 32 A A

Ograniczenie prędkości do 30 km/h, ruch jednokierunkowy lub zamontowanie progów zwalniających
– to tylko niektóre propozycje mieszkańców ulicy Klonowej. Ratusz swoje działania uzależnia od opinii policji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zakaz zatrzymywania się samochodów po obu stronach i na całej jej długości – takie znaki pojawiły się na ul. Klonowej przy okazji budowy ulicy z prawdziwego zdarzenia w miejscu drogi gruntowej.

– Urząd Miasta, uzgadniając organizację ruchu, zapomniał o naszych autach stojących wzdłuż ulicy – uważa jeden z mieszkańców. – Teraz musimy łamać zakaz. Chociażby po to, aby zatrzymać się i otworzyć bramę wjazdową na posesję czy skorzystać z domofonu.

Inny problem to bezpieczeństwo na ulicy. – Samochody mimo ograniczenia prędkości do 50 km/h jeżdżą dużo szybciej. A droga na tym odcinku jest bardzo wąska – podnosi jedna z mieszkanek.

W połowie listopada mieszkańcy spotkali się w tej sprawie z zastępcą burmistrza Świdnika ds. inwestycji. – Zapewnił nas, że Ratusz będzie przez 3–4 miesiące obserwował sytuację na naszej ulicy. I jeśli policja potwierdzi nasze spostrzeżenia, to nie wyklucza nawet zamontowania progów zwalniających – mówi jeden z mieszkańców. Oni sami przedstawili burmistrzowi swoje propozycje. Jedną z nich jest zrobienie z ulicy Klonowej drogi jednokierunkowej do czasu wybudowania al. Solidarności.

– Proponujemy również stworzenie tu strefy zamieszkania, co pozwoli na ograniczenie prędkości do 30 km/h, zamontowanie progów i wydzielenie miejsc postojowych. Prosimy również o zniesienie zakazu zatrzymywania wzdłuż drogi dla mieszkańców – podkreślają.

Tymczasem urzędnicy zapewniają, że wkrótce przy wyjeździe z ul. Klonowej w ul. Wyszyńskiego zostanie zamontowane światło stop. – Zezwolimy również mieszkańcom na tymczasowe parkowanie wzdłuż drogi – zapewnia Artur Soboń, sekretarz Urzędu Miasta Świdnik. – Jesteśmy zgodni z tym, że należy walczyć z prędkością w tym miejscu. Rozważamy, by na jakiś czas postawić tam fotoradar. Czekamy na opinię policji.

Miasto rozważa również obniżenie na wiosnę dozwolonej prędkości na ul. Klonowej. – Ale nie do 30 km/h, bo to byłoby rozwiązanie zbyt radykalne. Powinien zwyciężyć zdrowy rozsądek – podkreśla Artur Soboń. Równocześnie dodaje, że zamontowanie progów zwalniających na ulicy jest mało realne, podobnie jak wprowadzenie w tym miejscu ruchu jednokierunkowego.

Tymczasem policja uważa, że w porównaniu z innymi miejscami w mieście, na ulicy Klonowej jest bezpiecznie. – Regularnie wysyłamy tam patrole policji, które monitorują sytuację. Od momentu oddania do użytku nowego odcinka drogi, nie doszło tam do żadnego zdarzenia – twierdzi Tomasz Dejer ze świdnickiej policji.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 15:18
0
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć wspólny chodnik??? Teraz już dwa tam parkuje, Jeepa i Volvo.
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć ... rozwiń
Avatar
gość / 10 lutego 2011 o 14:38
0
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
Avatar
kolo ratajczaka / 19 stycznia 2011 o 12:40
0
Jest wyjście z sytuacji tel 997 lub 986 gdy tylko zobaczymy jak mistrzowie z tych dwóch pojazdów złamali zakaz. Szanowny panie z Jeepa nie interesuje mnie ile ma pan samochodów, dla mnie może pan kupić kombajn zbożowy, tylko niech pan go nie parkuje na chodniku.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 22:32
0
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi rozwiń
Avatar
qwerty / 7 stycznia 2011 o 21:56
0
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie kuły cię w oczy.
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cier... rozwiń
Avatar
bimp / 7 stycznia 2011 o 11:04
0
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
Avatar
mumu / 2 stycznia 2011 o 17:17
0
Do "matki".Ja wiem,że kobiety mają problemy z określeniem wielkości,proszę nie pisać bzdur.Trzykrotnie większa szybkość czyli około 90km/godz.Nawet brak śniegu nie bardzo pozwoliłby rozwinąć taką szybkość.Czy ta pani"matka" interweniowała w Straży Miejskiej o nieodśnieżonych chodnikach,przecież z wózkiem winno się chodzić chodnikiem nie jezdnią.Dodam,że rownież jeżdżę autem robiąc mieięcznie kilka tysięcy km i na temat szykości mógłbym z chęcią podyskutować.
Avatar
Matka / 29 grudnia 2010 o 03:11
0
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jest kompletnie bezużyteczny. A wejście z wózkiem na jezdnię to rosyjska ruletka.
Progi zwalniające , czy zaparkowane wzdłuż drogi samochody skutecznie ograniczyłyby zapędy niepełnosprawnych umysłowo "mistrzów kierownicy".
Żenująca jest wypowiedź policji o bezpiecznej drodze. Pewnie nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Kilka razy widziałam radiowozy poruszające się Klonową i co najmniej 2-krotnie większą prędkością niż dozwolona.
Wszyscy czekają na pierwszą tragedię, a wtedy jak zwykle winni się nie znajdą...
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jes... rozwiń
Avatar
oik / 28 grudnia 2010 o 20:04
0
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
[/quote]
Miała powstac szeroka ładna al. solidarności a powstała wąska wśród gestej zabudowy domów jednorodzinnych ulica w której próbuje się upchnąc ruch kilku tysięcy samochodów dziennie.
cóż podobno dla wygody rodziny jednego z radnych który nie miał jak dojeżdżać do domu....
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjąt... rozwiń
Avatar
stefan / 28 grudnia 2010 o 18:33
0
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
Avatar
Gość / 12 lutego 2011 o 15:18
0
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć wspólny chodnik??? Teraz już dwa tam parkuje, Jeepa i Volvo.
[quote name='gość' timestamp='1297345095' post='435712']
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
[/quote]
Niech ma ale dlczego musi niszczyć ... rozwiń
Avatar
gość / 10 lutego 2011 o 14:38
0
Dzwoń, Dzwoń tylko się przedstaw żeby było wiadomo kto nadużywa telefony alarmowe, -gdy człowiek naprawdę będzie potrzebował pomocy policji ale taki ktoś jak ty będzie go blokować bo nie może znieśc że ktoś ma a ty nie!!!!! widać zazdrość kole w koczy!!!jeżeli ci mieszkańcy parkują to pewnie mogą
Zachęcam jak nie zadzwonisz to sie nie przekonasz!!!
Avatar
kolo ratajczaka / 19 stycznia 2011 o 12:40
0
Jest wyjście z sytuacji tel 997 lub 986 gdy tylko zobaczymy jak mistrzowie z tych dwóch pojazdów złamali zakaz. Szanowny panie z Jeepa nie interesuje mnie ile ma pan samochodów, dla mnie może pan kupić kombajn zbożowy, tylko niech pan go nie parkuje na chodniku.
Avatar
Gość / 7 stycznia 2011 o 22:32
0
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi
[quote name='qwerty' timestamp='1294433763' post='418882']
Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie [color="#FF0000"]kuły[/color] cię w oczy.
[/quote]
Kłuły nie kuły. Przyganiał kocioł garnkowi rozwiń
Avatar
qwerty / 7 stycznia 2011 o 21:56
0
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cierpisz na daltonizm malutki zawistniku.
Jeep jest zielony.
A gdyby rozmiary posesji pozwalały na zaparkowanie wszystkich moich samochodów, z pewnością bym je postawił za płotem aby nie kuły cię w oczy.
[quote name='bimp' timestamp='1294394668' post='418463']
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
[/quote]

Oprócz analfabetyzmu cier... rozwiń
Avatar
bimp / 7 stycznia 2011 o 11:04
0
Widzę że tych dwóch panów od citroena i jeepa czarnego prawda w oczy kole, więc już się ortografii czepiają. Od dawna ich obserwowałem przejeżdżając ulica i prawda jest tak ze maja kupę miejsca na swoich posesjach i obok, ale wygląda na to że są bardzo wygodniccy i wolą sobie nie niszczyć swojego podwórka tylko państwowe.Chamstwo i drobnomieszczaństwo - niech przynajmniej stąd wiedzą co o nich myślimy.
Avatar
mumu / 2 stycznia 2011 o 17:17
0
Do "matki".Ja wiem,że kobiety mają problemy z określeniem wielkości,proszę nie pisać bzdur.Trzykrotnie większa szybkość czyli około 90km/godz.Nawet brak śniegu nie bardzo pozwoliłby rozwinąć taką szybkość.Czy ta pani"matka" interweniowała w Straży Miejskiej o nieodśnieżonych chodnikach,przecież z wózkiem winno się chodzić chodnikiem nie jezdnią.Dodam,że rownież jeżdżę autem robiąc mieięcznie kilka tysięcy km i na temat szykości mógłbym z chęcią podyskutować.
Avatar
Matka / 29 grudnia 2010 o 03:11
0
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jest kompletnie bezużyteczny. A wejście z wózkiem na jezdnię to rosyjska ruletka.
Progi zwalniające , czy zaparkowane wzdłuż drogi samochody skutecznie ograniczyłyby zapędy niepełnosprawnych umysłowo "mistrzów kierownicy".
Żenująca jest wypowiedź policji o bezpiecznej drodze. Pewnie nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Kilka razy widziałam radiowozy poruszające się Klonową i co najmniej 2-krotnie większą prędkością niż dozwolona.
Wszyscy czekają na pierwszą tragedię, a wtedy jak zwykle winni się nie znajdą...
A może spojrzeć na sprawę nie tylko z punktu widzenia kierowców?
Codziennie pokonuję Klonową prowadząc wózek z dzieckiem do przedszkola.
I faktycznie to co wyprawiają kierowcy woła o pomstę do nieba.
Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto zwolniłby na znaku 30.
Sama też prowadzę więc potrafię ocenić prędkość jadącego samochodu. Jest przekraczana 2, 3-krotnie. I to w zimowych warunkach kiedy jezdnia jest oblodzona i śliska.
Chodnik odśnieżony jest tylko przy posesjach( brawo mieszkańcy). Tam gdzie należy do miasta jes... rozwiń
Avatar
oik / 28 grudnia 2010 o 20:04
0
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
[/quote]
Miała powstac szeroka ładna al. solidarności a powstała wąska wśród gestej zabudowy domów jednorodzinnych ulica w której próbuje się upchnąc ruch kilku tysięcy samochodów dziennie.
cóż podobno dla wygody rodziny jednego z radnych który nie miał jak dojeżdżać do domu....
[quote name='stefan' timestamp='1293557587' post='412701']
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjąt... rozwiń
Avatar
stefan / 28 grudnia 2010 o 18:33
0
Ludzie, przecież nie chodzi tu o zawiść tylko o nieprzestrzeganie przepisów i niszczenie mienia.
Wybudowano nam ładną drogę po to by było nią można normalnie się poruszać, nie po to by jeden z drugim natychmiast porozwalał chodnik parkując swój samochód lub blokował jeden pas jezdni, która i tak nie jest zbyt szeroka. Skoro ma swoją działkę niech parkuje na niej, miejsca ma dość.
Skoro nie wolno tam parkować to nie parkujmy i już, bez wyjątków.
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie

Kontrola policji nad jez. Białym. Trzech nerwowych panów w seacie 0 0

W sobotę pełniący służbę w Okunince nad jeziorem Białym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód seat leon, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn z woj. mazowieckiego.

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca
film

Tragedia podczas remontu. Znaleźli przy betoniarce syna i ojca 8 0

Grodków, woj. opolskie. 15-letni chłopak i jego ojciec zostali porażeni prądem w Grodkowie.

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu
galeria

Dachowanie na prostym odcinku drogi. Kierująca i pasażerka w szpitalu 0 2

Do groźnego zdarzenia doszło w piątkowe południe w Dębowej Kłodzie (pow. parczewski).

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy
Złota Setka

Pomysł na biznes: 10 hektarów rodzinnej zabawy 0 1

Na pomysł otworzenia tematycznego parku rozrywki trójka przedsiębiorców wpadła 8 lat temu. Dzisiaj to jedno z największych i najbardziej znanych miejsc tego typu w naszych kraju. Do Magicznych Ogródów koło Janowca w sezonie ściągają prawdziwe tłumy.

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza

Awantura podczas festiwalu. Zaatakowali ochroniarza 1 0

Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem podczas festiwalu Kolory Muzyki w Parku Miejskim w Chełmie.

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol"

Zakupy po pijanemu z małym dzieckiem to zły pomysł. Przyjechał "Przyjazny Patrol" 7 0

W sobotę przed godz. 20 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników jednego z marketów przy Al. Tysiąclecia w Lublinie. Z przekazanej informacji wynikało, że na zakupy z malutkim dzieckiem przyszła nietrzeźwa kobieta.

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową?
Magazyn

Upalny dzień w PRL. Dla ochłody napój dla imperialistów czy syfon z wodą sodową? 17 0

W PRL-u nie trzeba było baru czy restauracji, aby ugasić pragnienie. Coca-colę okrzyknięto w latach 50. napojem imperialistów. W sklepach królowała oranżada, a na ulicy popularna „gruźliczanka” - woda sodowa z sokiem (droższa) i bez soku (tańsza), sprzedawana z saturatorów.

Francuscy organiści w Puławach
23 lipca 2018, 19:00

Francuscy organiści w Puławach 6 0

W poniedziałek, 23 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta w Puławach wystąpi duet organistów z Francji - Eric Lebrun oraz Marie-Ange Leurent. Wydarzenie odbędzie się w ramach trwającego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej.

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów

Lewart Lubartów – Orlęta Łuków 3:3. Dużo goli i dużo testów 1 0

Do przerwy w starciu Lewartu z Orlętami Łuków padła tylko jedna bramka. W drugiej połowie obie ekipy się rozstrzelały i ostatecznie zawody zakończyły się remisem 3:3. Zarówno Łukasz Mierzejewski, jak i Robert Różański mieli w składach wiele nowych twarzy

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń

Obława na agresywnie jeżdżących kierowców w Lublinie. 90 kontroli, 60 wykroczeń 33 12

Lubelscy policjanci skontrowali blisko 90 pojazdów oraz ujawnili 60 wykroczeń w ruchu drogowym.

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać?

Nieruchomości w dwóch częściach Puław na sprzedaż. Co może tam powstać? 2 11

Grunty w dwóch częściach Puław chce sprzedać Urząd Miasta. Chodzi o trzy działki pod usługi przy ul. Sosnowej oraz jedną większą nieruchomość położoną w strefie ekonomicznej przy ul. Komunalnej.

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 14 3

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 7 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 1

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków

Pieszy zginął po potrąceniu przez ciężarówkę. Szedł niewłaściwą stroną drogi, bez odblasków 8 1

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!