Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 sierpnia 2007 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Komenda klasy lux

0 4 A A

Izba zatrzymań z wydzielonym pomieszczeniem dla zakażonych wirusem HIV, niebieski pokój, siłownia dla policjantów,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
a nawet osobny budynek dla policyjnych psów - takie pomieszczenia znajdą się w nowym skrzydle tutejszej Komendy Policji. Jego budowa właśnie dobiegła końca.

- Nowe skrzydło jest już gotowe. Jesteśmy obecnie w trakcie przenoszenia urządzeń. Musimy jeszcze wyposażyć areszty, wszystko umeblować. Potem trzeba przeszkolić ludzi i zaczynamy - cieszy się młodszy inspektor Zbigniew Jankowski,szef świdnickiej policji.
- To jedna z najnowocześniejszych komend policji w całym województwie. Jej budowa kosztowała 4,7 mln zł - mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Budowa rozpoczęła się w 2004 r. i trwała trzy lata. Do starego biurowca przy al. Lotników Polskich dobudowano ogromne skrzydło. Odnowiona została również stara część komendy. W nowej części znajdzie się pomieszczenie dla osób zatrzymanych i doprowadzonych w celu wytrzeźwienia. Jednak głównym jego przeznaczeniem nie jest przetrzymywanie w niej osób nietrzeźwych.
- Owszem, będziemy ich tam przewozić, ale przede wszystkim będą tam trzymane osoby tymczasowo aresztowane oraz takie, wobec których zostanie zastosowany tryb przyspieszony - tłumaczy komendant Jankowski. - To pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, gdyż dowożenie zatrzymanych do Lublina było bardzo kosztowne, poza tym, policjanci tracili czas.
Dodaje, że areszt wygląda aż… za ładnie. - Są tam pomieszczenia lekarskie, kuchnia do podgrzewania posiłków, natryski, ubikacje osobne dla kobiet i mężczyzn oraz wydzielone pomieszczenie dla zarażonych wirusem HIV - mówi Jankowski.
W odnowionej komendzie będzie również recepcja, dyżurka, pokój dla interesantów, niebieski pokój, pokój dla specjalisty ds. nieletnich, siłownia wraz z szatniami dla policjantów, sala informatyczna oraz pomieszczenia biurowe. Dla policjantów powstała też duża świetlica. Wybudowano również mały osobny budynek dla psów policyjnych. Są też garaże, kanał, myjka.
- Mam nadzieję, że do końca sierpnia wszystkie meble zostaną przeniesione. Jedyna wada, że komenda stoi na uboczu, a nie w centrum - mówi Jankowski.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stacho / 2 września 2007 r. o 13:22
zostałeś wychowany w patologicznej,rodzinie stąd twoja nienawiśc. jesteś zwykły śmi eć.
Avatar
y / 31 sierpnia 2007 r. o 12:30
a kto cie dziecko uczył ortografii?!@
Avatar
pit / 28 sierpnia 2007 r. o 22:35
jw
Avatar
EHT.ŻT / 28 sierpnia 2007 r. o 14:54
HAhahaAahHAHHAhahha!!!!!! <wyśmiewacz> ...Szkoda im czasu na wyworzenie do Lublina, a na siłowni będą mieli czas ćwiczyć ...ŚMIECH NA SALI!!!!! HWDP/JP!
Avatar
stacho / 2 września 2007 r. o 13:22
zostałeś wychowany w patologicznej,rodzinie stąd twoja nienawiśc. jesteś zwykły śmi eć.
Avatar
y / 31 sierpnia 2007 r. o 12:30
a kto cie dziecko uczył ortografii?!@
Avatar
pit / 28 sierpnia 2007 r. o 22:35
jw
Avatar
EHT.ŻT / 28 sierpnia 2007 r. o 14:54
HAhahaAahHAHHAhahha!!!!!! <wyśmiewacz> ...Szkoda im czasu na wyworzenie do Lublina, a na siłowni będą mieli czas ćwiczyć ...ŚMIECH NA SALI!!!!! HWDP/JP!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 30 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Mundial 2022: Walia – Anglia 0:3, USA lepsze od Iranu

Ostatnie mecze w grupie B zakończyły się bez niespodzianki. Dalej grają Anglia i USA. Pierwsza z ekip bez większych problemów ograła Walię 3:0. Drugie spotkanie pomiędzy Amerykanami i Iranem zakończyło się wynikiem 1:0, a „złotego” gola zdobył Christian Pulisić.

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów
zdjęcia
galeria

Zmiana warty u lubelskich terytorialsów

Po ponad sześciu latach płk Tadeusz Nastarowicz pożegnał się z funkcją dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Od 1 grudnia będzie dowodził słynną 21. Brygadą Strzelców Podhalańskich.

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia
Zdjęcia
galeria

Nagrody gospodarcze Lublina przyznane. W tym roku ukłony za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Zdjęcia

Poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta Miasta Lublin, które rozdano już po raz czternasty.

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Brat wicepremiera wejdzie do Sejmu. Leszek Kowalczyk przyjmie mandat posła

Leszek Kowalczyk z Prawa i Sprawiedliwości zostanie nowym posłem z województwa lubelskiego. Dotychczasowy radny sejmiku województwa ślubowanie złoży podczas środowego posiedzenia Sejmu.

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Lublin. Złapał szczeniaczka, uderzył o framugę, skakał po Koksie

Maciej Z. stanie przed sądem i będzie odpowiadał za wydarzenia z jesieni 2019 roku. Wtedy właśnie rzucił się na szczeniaka o imieniu Koks.

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Nie żyje Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału NFZ

Zmarła Magdalena Czarkowska, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia – poinformował NFZ.

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

Mundial 2022: Holandia i Senegal grają dalej

W każdym meczu fazy grupowej Holandia nie zachwyciła. Tak samo było we wtorek przy okazji starcia z Katarem. „Pomarańczowi” wygrali 2:0, ale nie ma chyba w tym momencie kibica, który wierzy, że drużyna Louisa van Gaala nadal jest w gronie faworytów mundialu.

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Przestrzenie Sztuki w Centrum Kultury. Tym razem „Blisko”

Różne rodzaje bliskości — to temat przewodni spektaklu w choreografii Tomka Ciesielskiego. „Blisko”. Opowiada o tym, jak obecność drugiego człowieka wpływa na życie każdego z nas i jak ważną rolę w bliskości odgrywa czas.

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Prezydent Maj chciał podwyżki, ale radni nie chcą droższych śmieci w Puławach. Jest decyzja

Nadal nie wiemy, ile będzie wynosić nowa opłata za wywóz i zagospodarowanie odpadów. Podczas ostatniej sesji radni odrzucili dwa projekty uchwał przygotowane przez prezydenta, krytykując brak przedstawienia im wyliczeń tłumaczących skalę podwyżki.

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy
6 grudnia 2022, 15:00

Zamość. Bajkowe mikołajki w CKF Stylowy

Kino w Zamościu szykuje specjalny mikołajkowy repertuar. 6 grudnia na ekranie Centrum Kultury Filmowej w Zamościu do obejrzenia będą aż cztery filmy adresowane do najmłodszych.

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia
zdjęcia
galeria

Trzy damy polskiego malarstwa już na Zamku. Te obrazy kosztowały ponad 1 mln zł. Zdjęcia

Cztery obrazy trzech polskich artystek z przełomu XIX i XX wieku nabyło Muzeum Narodowe w Lublinie. Najnowsze zakupy, warte ponad milion złotych, można już oglądać w muzealnej ekspozycji.

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu
zdjęcia
galeria

80. rocznica wysiedleń Zamojszczyzny. Zaczęło się w Skierbieszowie, skończyło w Zamościu

Uroczystościami zorganizowanymi w poniedziałek w Zamościu zakończyły się tegoroczne, trzydniowe obchody 80. rocznicy wysiedleń Zamojszczyzny.

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Prosta sprawa. Dzieci zatroszczyły się o jeże i zrobiły im domki na zimę

Specjalne kopce dla śpiących jeży powstały przy niemal 30 miejskich przedszkolach na terenie Lublina. Za usypywanie kopców zabrały się same dzieci.

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)
film

Portal with RTX: Kiedy premiera i jakie są wymagania sprzętowe? (wideo)

Dobre wiadomości: Portal with RTX będzie darmowy dla sporej liczby graczy, a premiera już lada tydzień. Zła wiadomość: żeby w ogóle zagrać będziemy potrzebowali karty graficznej RTX 3060.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!