Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

15 czerwca 2010 r.
17:48
Edytuj ten wpis

Odkryty basen w Świdniku będzie zamknięty

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 31 A A

Odkryty 50-metrowy basen w Świdniku w tym roku będzie nieczynny. Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów – zaalarmował nas Czytelnik.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Proszę o zainteresowanie się sprawą odkrytego basenu w Świdniku! To skandal! Ja i wielu innych kopaliśmy ręcznie nieckę basenu. Obiekt przez kilkadziesiąt lat był chlubą Świdnika i wakacyjną rozrywką w tym mieście – napisał do nas Zygmunt ze Świdnika. – Pięknie położony obiekt był oblegany w letnie dni. W tym roku, po raz pierwszy od niepamiętnych czasów, basen będzie nieczynny – dodaje Czytelnik.

Dziś basen przy ul. Fabrycznej to obraz nędzy i rozpaczy. Tymczasem władze Świdnika, mówią, że mają związane ręce, bo pływalnia należy do PZL Świdnik.

– Nowy zarząd firmy (AgustaWestland – dop. red.) zdecydował o zamknięciu obiektów, gdyż nie są związane z podstawową działalnością zakładu i stanowią dodatkowy koszt dla spółki. Pomimo wielokrotnych rozmów burmistrza w tej sprawie, stanowisko włoskiego inwestora się nie zmieniło – mówi Artur Soboń, rzecznik prasowy miasta.

Włosi zaproponowali, żeby miasto kupiło basen wraz z zapleczem za 8 milionów złotych. – Przecież zakład jest winny miastu ok. 14 mln złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Trudno, żebyśmy dołożyli PZL jeszcze ponad 8 mln za popadające w ruinę obiekty – dodaje Soboń.

Sytuacja jest patowa, a fabryka nie spuszcza z ceny. – Skoro decyzja WSK jest nieodwołalna, czekamy na propozycję umowy na dzierżawę tych terenów, aby WSK nie zamknęło ich na kłódkę oraz ofertę spłaty zadłużenia zakładu wobec miasta. Wtedy będziemy rozmawiać o możliwości kupna. Wspólnie opracowujemy wycenę przez firmę Ernst&Young, a Politechnika Lubelska sprawdza czy stan techniczny basenów umożliwia ich wykorzystanie – dodaje Soboń.

– Wielka szkoda, że basen po raz pierwszy od 50 lat będzie latem nieczynny. Mieszkańcy Świdnika, ale także Lublina wiele stracą. Komplikuje to także cykl treningowy naszych zawodników, bo musimy dojeżdżać codziennie na treningi do Kraśnika – mówi Waldemar Wasil, trener pływaków w świdnickiej Avii, którzy korzystali z pływalni.

Miasto proponuje, aby w okresie letnim był czynny kryty basen przy SP 5. – Przecież tam jest już straszny tłok. Poza tym, kryty basen w lecie, to nie jest dobry pomysł – kończy Czytelnik.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kwadrat / 24 czerwca 2011 o 10:19
0
Sami jestescie sobie winni, głosujac na PiS. dokonujcie dalej takich wtborow to i na lotnisko bedzie mozna dojechac tylko z lublina!!!!! SWOłOCZ!!!!
Avatar
weronika / 23 czerwca 2011 o 21:32
0
to jest masakra jakas! mam 16 lat,również co roku przychodziłam na basen.. niewyobrażalne jest dla mnie to co będę robić w wakacje twgo roku.. Moim zdaniem miasto powinno zainteresować się młodymi ze Świdnika,żeby mieli jakieś zajęcie na wakacje,a nie później są pretensje że młodzież pije w lesie..i tym podobne.. dla mnie to jest żenada!
Avatar
jon / 1 czerwca 2011 o 17:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1306881583' post='484325']
Ci radni Lotniczego miasta sá albo jacys asocjalni albo sá znad bystrzycy.Zamykac wszystko bez jakichkolwiek deklaracji ze powstanie jakis nowy obiekt.Cokolwiek,aby tylko powiadamiac mieszkanców o zmianach.A tu nic,totalna czarna dziura!Nie idzcie wogóle na wybory.Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.
[/quote]
PIS w Świdniku wygra kolejne wybory !
Avatar
Gość / 1 czerwca 2011 o 00:39
0
Ci radni Lotniczego miasta sá albo jacys asocjalni albo sá znad bystrzycy.Zamykac wszystko bez jakichkolwiek deklaracji ze powstanie jakis nowy obiekt.Cokolwiek,aby tylko powiadamiac mieszkanców o zmianach.A tu nic,totalna czarna dziura!Nie idzcie wogóle na wybory.Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.
Avatar
jon / 31 maja 2011 o 08:15
0
[quote name='Winne wladze Swidnika!' timestamp='1276842794' post='304881']
Tak sie nie robi! Nie przejeto wczesniej obiektow .. i teraz o zwrocie dlugow mozna zapomniec. Mysle, ze znajda sie winni zaistnialej sytuacji. Pozdrawiam basenowiczow!
[/quote]
"nie przejęto obiektów "
a nie można przy sprzedaży zakładu było zastrzec - do kupującego należy utrzymanie obiektów sportowych ( przynajmniej basenu )?
jak solidarność jeżdziła do Warszawy, żeby włosi kupili i nikt inny, to się już nie pamięta ?
Avatar
Paweł / 30 maja 2011 o 12:38
0
A jak jest w tym roku, bo z tego co słyszałem to basem też nieczynny. Podobno ma ruszyć w 2012 r.
Avatar
Gość / 2 lipca 2010 o 14:26
0
Od dziecka w każde wakacje przyjeżdżałam na ten basen,choć nie jestem ze Świdnika. Jestem po prostu oburzona ! Teraz wakacje spędzę jedynie w domu przed telewizorem lub komputerem! Tego chcieliście ? No powiedzcie ! Tego chcieliście ?
Avatar
Emilka / 29 czerwca 2010 o 15:08
0
Hej,chciałabym się dowiedzieć czy ktoś ma jakiś kontakt z osobami które zbierają podpisy? Chciałabym również uczestniczyć w zbieraniu podpisów,możnaby listy umieścić w pubach, sklepach ..
Avatar
luiza / 21 czerwca 2010 o 17:19
0
[color="#8B0000"]UWAGA! wszystkie osoby chętne, by podpisać petycję przeciwko zamykaniu obiektów sportowych AVII proszone są o kontakt na adres e-mail: szarri@gmail.com. jest już sporo podpisów, ale im więcej, tym lepiej! przy zadeklarowanej ilości powyżej 10 chętnych mogę dotrzeć z petycją w dowolne miejsce świdnika, a w innych przypadkach chętnie umówię się na podpisywanie jakoś inaczej. osoby chętne do zbierania podpisów również proszę o kontakt![/color]
Avatar
Winne wladze Swidnika! / 18 czerwca 2010 o 08:33
0
Tak sie nie robi! Nie przejeto wczesniej obiektow .. i teraz o zwrocie dlugow mozna zapomniec. Mysle, ze znajda sie winni zaistnialej sytuacji. Pozdrawiam basenowiczow!
Avatar
kwadrat / 24 czerwca 2011 o 10:19
0
Sami jestescie sobie winni, głosujac na PiS. dokonujcie dalej takich wtborow to i na lotnisko bedzie mozna dojechac tylko z lublina!!!!! SWOłOCZ!!!!
Avatar
weronika / 23 czerwca 2011 o 21:32
0
to jest masakra jakas! mam 16 lat,również co roku przychodziłam na basen.. niewyobrażalne jest dla mnie to co będę robić w wakacje twgo roku.. Moim zdaniem miasto powinno zainteresować się młodymi ze Świdnika,żeby mieli jakieś zajęcie na wakacje,a nie później są pretensje że młodzież pije w lesie..i tym podobne.. dla mnie to jest żenada!
Avatar
jon / 1 czerwca 2011 o 17:55
0
[quote name='Gość' timestamp='1306881583' post='484325']
Ci radni Lotniczego miasta sá albo jacys asocjalni albo sá znad bystrzycy.Zamykac wszystko bez jakichkolwiek deklaracji ze powstanie jakis nowy obiekt.Cokolwiek,aby tylko powiadamiac mieszkanców o zmianach.A tu nic,totalna czarna dziura!Nie idzcie wogóle na wybory.Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.
[/quote]
PIS w Świdniku wygra kolejne wybory !
Avatar
Gość / 1 czerwca 2011 o 00:39
0
Ci radni Lotniczego miasta sá albo jacys asocjalni albo sá znad bystrzycy.Zamykac wszystko bez jakichkolwiek deklaracji ze powstanie jakis nowy obiekt.Cokolwiek,aby tylko powiadamiac mieszkanców o zmianach.A tu nic,totalna czarna dziura!Nie idzcie wogóle na wybory.Jak Kuba Bogu,tak Bóg Kubie.
Avatar
jon / 31 maja 2011 o 08:15
0
[quote name='Winne wladze Swidnika!' timestamp='1276842794' post='304881']
Tak sie nie robi! Nie przejeto wczesniej obiektow .. i teraz o zwrocie dlugow mozna zapomniec. Mysle, ze znajda sie winni zaistnialej sytuacji. Pozdrawiam basenowiczow!
[/quote]
"nie przejęto obiektów "
a nie można przy sprzedaży zakładu było zastrzec - do kupującego należy utrzymanie obiektów sportowych ( przynajmniej basenu )?
jak solidarność jeżdziła do Warszawy, żeby włosi kupili i nikt inny, to się już nie pamięta ?
Avatar
Paweł / 30 maja 2011 o 12:38
0
A jak jest w tym roku, bo z tego co słyszałem to basem też nieczynny. Podobno ma ruszyć w 2012 r.
Avatar
Gość / 2 lipca 2010 o 14:26
0
Od dziecka w każde wakacje przyjeżdżałam na ten basen,choć nie jestem ze Świdnika. Jestem po prostu oburzona ! Teraz wakacje spędzę jedynie w domu przed telewizorem lub komputerem! Tego chcieliście ? No powiedzcie ! Tego chcieliście ?
Avatar
Emilka / 29 czerwca 2010 o 15:08
0
Hej,chciałabym się dowiedzieć czy ktoś ma jakiś kontakt z osobami które zbierają podpisy? Chciałabym również uczestniczyć w zbieraniu podpisów,możnaby listy umieścić w pubach, sklepach ..
Avatar
luiza / 21 czerwca 2010 o 17:19
0
[color="#8B0000"]UWAGA! wszystkie osoby chętne, by podpisać petycję przeciwko zamykaniu obiektów sportowych AVII proszone są o kontakt na adres e-mail: szarri@gmail.com. jest już sporo podpisów, ale im więcej, tym lepiej! przy zadeklarowanej ilości powyżej 10 chętnych mogę dotrzeć z petycją w dowolne miejsce świdnika, a w innych przypadkach chętnie umówię się na podpisywanie jakoś inaczej. osoby chętne do zbierania podpisów również proszę o kontakt![/color]
Avatar
Winne wladze Swidnika! / 18 czerwca 2010 o 08:33
0
Tak sie nie robi! Nie przejeto wczesniej obiektow .. i teraz o zwrocie dlugow mozna zapomniec. Mysle, ze znajda sie winni zaistnialej sytuacji. Pozdrawiam basenowiczow!
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 78 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 24 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!