Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 grudnia 2018 r.
15:34

Ryanair zawiesza ważne połączenie z Lublina. Szef lotniska: "Dosyć zaskakująca decyzja"

Autor: Zdjęcie autora TOMA
75 56 A A

Biletów na loty do Londynu Stansted po 1 kwietnia przyszłego roku w systemie rezerwacyjnym Ryanair nie można kupić od kilku miesięcy. Dopiero teraz przewoźnik oficjalnie potwierdza, że w sezonie letnim zawiesi połączenie ze stolicą Wielkiej Brytanii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oznacza to, że linie, które jako pierwsze zaczęły operować z lubelskiego lotniska tuż po jego otwarciu, w przyszłym roku będą obsługiwać tylko jedno połączenie z Lublina. W kwietniu do rozkładów wrócą rejsy do Dublina, które od dwóch lat mają charakter sezonowy i są wykonywane tylko w okresie letnim.

- Jest to dla nas decyzja dosyć zaskakująca – przyznaje w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz. - Rynek natomiast nie znosi próżni i na reakcję linii Wizz Air nie trzeba było długo czekać. Od kwietnia 2019 roku linia ta będzie operować 10 razy w tygodniu do Londynu Luton - dodając dodatkowe rejsy w dni, w które dotychczas latał Ryanair. Co więcej, Wizz Air będzie na tej trasie operował większymi samolotami Airbus A321, zabierającymi na pokład 230 lub 239 pasażerów więc sumarycznie ilość miejsc dostępnych na rejsach pomiędzy Lublinem a Londynem wzrośnie w stosunku do roku obecnego – przypomina Wójtowicz.

W kończącym się roku to Wizz Air zlikwidował aż pięć tras z lubelskiego lotniska. W czerwcu, po zamknięciu przez przewoźnika bazy operacyjnej w porcie z rozkładów zniknęły loty do Doncaster Sheffield, Liverpoolu i Tel Awiwu. Z końcem roku podobny los spotkał rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Ponadto z latania do Mediolanu zrezygnował easyJest, a ukraińskie Bravo Airways zaledwie po kilku tygodniach przestały latać do Chersonia, Charkowa i Kijowa. Jedyną tegoroczną nowością są połączenia do Warszawy, które od września wykonuje LOT. Na kwiecień przyszłego roku planowana jest inauguracja rejsów do Antwerpii, które mają obsługiwać linie TUI Fly.

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LUDOWE KABARETY i SIANOKOSY / 17 grudnia 2018 o 13:52
+48
  EFEKT PAWLAKA z osp ZSL w radzie nadzorczej?
Avatar
altair / 17 grudnia 2018 o 14:26
+11
 -->> Decyzja o zwiększeniu częstotliwości i uruchomieniu nowych tras PLL LOT z Polski do Izraela okazała się słuszna pod względem biznesowym. W lutym średnie wypełnienie samolotów LOT-u wykonujących połączenia z pięciu polskich portów do Tel Awiwu wyniosło prawie 80%.
Avatar
gość / 16 grudnia 2018 o 17:54
+11
jak to jest, że w ponad połowę mniejszym Rzeszowie lotnisko oferuje coraz to nowe połączenia? Jak to jest, że udało się tam doprowadzić tory dla Pandolino, skończyć autostradę, wybudowac nowe mosty? A w Lubinie jest syf i bieda. A pieniędzy na pewno było niemniej niż na rzeszów. Panie Prezydencie czemu Pan tak nagle zamilkł po wyborach? Nie zawalczyłeś o połączenia pociągiem do Warszawy, o remonty dróg? Co się stało z zieloną falą? Ja się dziwie (a może niepotrzebnie) ze CBA nie siedzi na każdej dużej 'inwestycji' zarówno miasta jak i uczelni. Szkoda Lublinie. Potencjał duży. Ale hołota rządzi miastem
 Rzeszów ma od zawsze Ferenca, a my mieliśmy Pruszkowskiego i jemu podobnych umiejętnościami. Dlategop Rzeszów ma to, czego my nie mamy. Aha, my mamy jeszcze Tułajewa.
 Rzeszów ma od zawsze Ferenca, a my mieliśmy Pruszkowskiego i jemu podobnych umiejętnościami. Dlategop Rzeszów ma to, czego my nie mamy. Aha, my mamy jeszcze Tułajewa. rozwiń
Avatar
Czarek2 / 17 grudnia 2018 o 14:54
+10
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to ni... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 o 16:30
+9
Przyszła "dobra zmiana" lotnisko do zamknięcia ot taki chichot historii.
Avatar
xxx / 17 grudnia 2018 o 16:09
+6
Może rozwiązaniem byłoby dokoptowanie do zarządu jeszcze kilka osób za 30 tyś miesiecznie.?
Napewno paru Misiewiczów sie znajdzie - przecież oni też muszą gdzieś pracowac :)))
ewentualnie byłbych wiceprezydentów Lublina z PO ..
 Masz racje tam trzeba ludzi myślacych. 
Avatar
tellchar1 / 16 grudnia 2018 o 23:40
+6
jak to jest, że w ponad połowę mniejszym Rzeszowie lotnisko oferuje coraz to nowe połączenia? Jak to jest, że udało się tam doprowadzić tory dla Pandolino, skończyć autostradę, wybudowac nowe mosty? A w Lubinie jest syf i bieda. A pieniędzy na pewno było niemniej niż na rzeszów. Panie Prezydencie czemu Pan tak nagle zamilkł po wyborach? Nie zawalczyłeś o połączenia pociągiem do Warszawy, o remonty dróg? Co się stało z zieloną falą? Ja się dziwie (a może niepotrzebnie) ze CBA nie siedzi na każdej dużej 'inwestycji' zarówno miasta jak i uczelni. Szkoda Lublinie. Potencjał duży. Ale hołota rządzi miastem
odpowiedź jest tylko jedna- zuk.
 Co ma Żuk do remontu torów do Warszawy, wspaniale zepsutego przez Muszyńskiego?  Co ma Żuk do opóźnień w budowie ekspresówki, wspaniale kierowanej przez ministra Adamczyka? A co do lotniska w Rzeszowie, to po pierwsze istnieje już ponad 70 lat, a po drugie województwo płaci Ryanair ponad 20 mln za utrzymywanie lotów
 Co ma Żuk do remontu torów do Warszawy, wspaniale zepsutego przez Muszyńskiego?  Co ma Żuk do opóźnień w budowie ekspresówki, wspaniale kierowanej przez ministra Adamczyka? A co do lotniska w Rzeszowie, to po pierwsze istnieje już ponad 70 lat, a po drugie województwo płaci Ryanair ponad 20 mln za utrzymywanie lotów rozwiń
Avatar
? / 16 grudnia 2018 o 17:37
+6
Gdzie są teraz entuzjaści? Miało być lepiej z roku na rok a jest coraz gorzej. 3 kierunki na krzyż. Miało być juz 0.5 mln odprawionych a za 3 lata milion i większy terminal. A jest jak jest... Jak Radom otworzą to można zamykać.
 no i jest lepiej z roku na rok, 2018 będzie lepszy od 2017
Avatar
Amen / 17 grudnia 2018 o 16:02
+5
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły  ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
 100/100
 100/100 rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 17:01
+4
Mogliby zwiększyć częstotliwość połączenia do Warszawy żeby we wtorek i sobotę też było, muszę w te dni autem się tłuc.
Avatar
To Ja / 26 grudnia 2018 o 13:48
+2
A może Lublin-Bristol -Lublin?
Avatar
fru / 19 grudnia 2018 o 11:54
+1
pojawia się i znika i znika i znika-to taka polityka
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 o 17:01
+4
Mogliby zwiększyć częstotliwość połączenia do Warszawy żeby we wtorek i sobotę też było, muszę w te dni autem się tłuc.
Avatar
xxx / 17 grudnia 2018 o 16:09
+6
Może rozwiązaniem byłoby dokoptowanie do zarządu jeszcze kilka osób za 30 tyś miesiecznie.?
Napewno paru Misiewiczów sie znajdzie - przecież oni też muszą gdzieś pracowac :)))
ewentualnie byłbych wiceprezydentów Lublina z PO ..
 Masz racje tam trzeba ludzi myślacych. 
Avatar
Amen / 17 grudnia 2018 o 16:02
+5
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły  ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
 100/100
 100/100 rozwiń
Avatar
Czarek2 / 17 grudnia 2018 o 14:54
+10
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to ni... rozwiń
Avatar
altair / 17 grudnia 2018 o 14:26
+11
 -->> Decyzja o zwiększeniu częstotliwości i uruchomieniu nowych tras PLL LOT z Polski do Izraela okazała się słuszna pod względem biznesowym. W lutym średnie wypełnienie samolotów LOT-u wykonujących połączenia z pięciu polskich portów do Tel Awiwu wyniosło prawie 80%.
Avatar
chemik amator / 17 grudnia 2018 o 13:56
+2
Prezydent Zuk to chyba zajety sprzedawaniem dzialek deweloperom. Kto by sie przejmowal, ze lotnisko puste, ze drogi niewyremonyowane, ze parkingi podziemne sa tylko na papierze, ze chodnikow i drog nie odsniezaja, ze torow nie ma, ze pociagi zredukowali. Jemu pewnie jest wygodnie. Pensja podniesiona. Teraz 3 lata mozna sie poobijac a pozniej kilka miesiecy udawania, ze cos sie robi. Lublin nie ma szczescia do władz. Wybór niestety był między złym i gorszym. Ale naprawde, wez sie chlopie do roboty!!!
Właśnie trolu, nie bierz przykładu z rządu i weź się w końcu do uczciwej do roboty a nie siejesz propagande z pasków grozy na tvp info. A tak wogle to ile dziś za wpis?
przecież autor pierwszego komentarza zauważa wyraźnie, że alternatywny PiSowski kandydat to jeszcze większe zło niż ten panujący obecnie? Więc o co chodzi autorowi drugiego komentarza?
Pewnie o to,że cieżko sie czyta ten bełkot o rzekomym wyborze między mniejszym złem. Ja rozumiem, że prezydent miasta nie powinien sprzedawać ziemi developerom tylko rolnikom, żeby mogli pole kuniem orać. Rozumiem, że januszy boli, że prezydent powiązany z PO wprowadził Lublin do czołówki miast Polski ale zamiast wypisywać farmazony i regułki z centrali na necie lepiej pójść do lekarza specjalisty, medycyna jest na wysokim poziomie - z pislamizmu można sie wyleczyć.
Pewnie o to,że cieżko sie czyta ten bełkot o rzekomym wyborze między mniejszym złem. Ja rozumiem, że prezydent miasta nie powinien sprzedawać ziemi developerom tylko rolnikom, żeby mogli pole kuniem orać. Rozumiem, że januszy boli, że prezydent powiązany z PO wprowadził Lublin do czołówki miast Polski ale zamiast wypisywać farmazony i regułki z centrali na necie lepiej pójść do lekarza specjalisty, medycyna jest na wysokim poziomie - z pislamizmu można sie wyleczyć. rozwiń
Avatar
LUDOWE KABARETY i SIANOKOSY / 17 grudnia 2018 o 13:52
+48
  EFEKT PAWLAKA z osp ZSL w radzie nadzorczej?
Avatar
poliglota / 17 grudnia 2018 o 12:25
0
Prezydent Zuk to chyba zajety sprzedawaniem dzialek deweloperom. Kto by sie przejmowal, ze lotnisko puste, ze drogi niewyremonyowane, ze parkingi podziemne sa tylko na papierze, ze chodnikow i drog nie odsniezaja, ze torow nie ma, ze pociagi zredukowali. Jemu pewnie jest wygodnie. Pensja podniesiona. Teraz 3 lata mozna sie poobijac a pozniej kilka miesiecy udawania, ze cos sie robi. Lublin nie ma szczescia do władz. Wybór niestety był między złym i gorszym. Ale naprawde, wez sie chlopie do roboty!!!
Właśnie trolu, nie bierz przykładu z rządu i weź się w końcu do uczciwej do roboty a nie siejesz propagande z pasków grozy na tvp info. A tak wogle to ile dziś za wpis?
 przecież autor pierwszego komentarza zauważa wyraźnie, że alternatywny PiSowski kandydat to jeszcze większe zło niż ten panujący obecnie? Więc o co chodzi autorowi drugiego komentarza?
 przecież autor pierwszego komentarza zauważa wyraźnie, że alternatywny PiSowski kandydat to jeszcze większe zło niż ten panujący obecnie? Więc o co chodzi autorowi drugiego komentarza? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Koncert grupy AirForce w Radiu Lublin
29 marca 2019, 19:00

Koncert grupy AirForce w Radiu Lublin 0 0

To będzie nie lada gratka dla miłośników Heavy Metalu! Brytyjska formacja AirForce już 29 marca o godz. 19 wystąpi na żywo w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Kolumny wojskowe na drogach zaskakują mieszkańców. Kierowcy też nie zawsze wiedzą jak się zachować
galeria
film

Kolumny wojskowe na drogach zaskakują mieszkańców. Kierowcy też nie zawsze wiedzą jak się zachować 22 2

Współczesne pojazdy opancerzone, moździerze, ciężarówki, a także karabiny, granatniki, noktowizory, hełmy - to wszystko z bliska mieli mogli obejrzeć w niedzielę mieszkańcy Puław, Kazimierza Dolnego i Opola Lubelskiego.

Samochód wjechał w grupę pieszych. Zginęły trzy osoby
film

Samochód wjechał w grupę pieszych. Zginęły trzy osoby 0 0

Tragiczny wypadek w miejscowości Brzeźnik - niedaleko Bolesławca - na Dolnym Śląsku. Samochód osobowy wjechał w pięcioosobową grupę pieszych. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Zginęły trzy osoby. Kierowca auta był trzeźwy.

Finał Festiwalu "Mały Głos" w Puławach
27 marca 2019, 11:00

Finał Festiwalu "Mały Głos" w Puławach 739 0

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej "Mały Głos" 2019 w Puławach dobiega końca. Po wstępnych przesłuchaniach przyszedł czas na Koncert Finałowy, który zostanie zorganizowany 27 marca o godz. 11 w Pałacu Czartoryskich w Puławach.

List do premiera i prezydenta z prośbą o wsparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich

List do premiera i prezydenta z prośbą o wsparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich 0 0

Urszula Dudziak i Marek Kościkiewicz w imieniu polskich polskich pisarzy, dziennikarzy, artystów przekazali 21 marca List Otwarty do Prezydenta i Premiera. W liście artyści apelują o poparcie dla unijnej dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Przyjęcie nowego prawa zagwarantuje uczciwe zasady rozliczania się z twórcami za zarobkowe wykorzystywanie ich dzieł w internecie.

Lublin: Ruszyła samochodem i usłyszała hałas. Wysiadła sprawdzić, co się stało, a on już na to czekał

Lublin: Ruszyła samochodem i usłyszała hałas. Wysiadła sprawdzić, co się stało, a on już na to czekał 37 2

30-letni Rosjanin okradł 52-latkę w Lublinie, a później próbując uciec jeszcze ją zaatakował.

Polska - Łotwa. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Polska - Łotwa. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Dziś o 20.45 zespół trenera Jerzego Brzęczka w ramach eliminacji do Euro 2020 zagra na PGE Stadionie Narodowym z Łotwą. Czy Polacy dopiszą kolejny komplet punktów?

Speed Car Motor Lublin jest na fali. Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonane

Speed Car Motor Lublin jest na fali. Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonane 19 0

Niespodzianki nie było – Speed Car Motor Lublin pokonał kolejnego rywala z zaplecza PGE Ekstraligi. W swoim drugim przedsezonowym treningu punktowanym lublinianie wygrali w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem 53:31.

Wiosenna niedziela w Lublinie. Następny weekend ma być równie piękny
galeria

Wiosenna niedziela w Lublinie. Następny weekend ma być równie piękny 13 1

Pogoda w ten weekend sprzyjała spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wielu mieszkańców wybrało się na spacery m.in. po lubelskim deptaku.

TBV Start Lublin - Arka Gdynia 71:80. Niemoc trwa nadal
galeria

TBV Start Lublin - Arka Gdynia 71:80. Niemoc trwa nadal 0 1

Arka Gdynia okazała się za mocna dla TBV Startu Lublin. Podopieczni trenera Przemysława Fasunkiewicza pokazali w hali Globus efektowną oraz skuteczną koszykówkę i wygrali

Mąż z zarzutem zabójstwa żony. Poszukiwania mężczyzny z udziałem helikoptera

Mąż z zarzutem zabójstwa żony. Poszukiwania mężczyzny z udziałem helikoptera 66 4

Zarzut zabójstwa żony ma postawiony 35-letni mieszkaniec Trawnik (powiat świdnicki). Policjanci cały czas szukają mężczyzny i za pośrednictwem mediów proszą o pomoc osoby, które wiedzą, gdzie 35-latek przebywa.

Hokeiści LHT Lublin z pucharem mistrzowskim w rękach. Finał ligi w Białymstoku
film

Hokeiści LHT Lublin z pucharem mistrzowskim w rękach. Finał ligi w Białymstoku 0 0

Wygraną i porażkę zanotowali zawodnicy LHT Lublin na zakończenie sezonu w II lidze grupy północno-wschodniej. Lublinianie odebrali puchar i medale za czwarty z rzędu triumf na tym poziomie rozgrywek

Agnieszka Chylińska wyśpiewała... skład Motoru Lublin. A piłkarze zaprosili ją na mecz
film

Agnieszka Chylińska wyśpiewała... skład Motoru Lublin. A piłkarze zaprosili ją na mecz 109 0

Agnieszka Chylińska 31 marca wystąpi w Lublinie. Wokalistka na Facebooku śpiewająco zaprosiła na swój występ, a ponadto wyśpiewała skład Motoru Lublin. Piłkarze nie pozostali dłużni.

Pluszaki na bramie kurii w Lublinie. Na znak solidarności z ofiarami księży pedofilów
galeria

Pluszaki na bramie kurii w Lublinie. Na znak solidarności z ofiarami księży pedofilów 96 9

Kartki z napisem "Hańba biskupia" a także pluszowe zabawki zawisły dziś na bramie Kurii Metropolitalnej w Lublinie. Podobne akcje zainicjowane przez Fundację "Nie lękajcie się", która zrzesza i wspiera ofiary księży pedofilów w Polsce odbywały się też w innych miastach.

"Pola śmierci". Projekcja filmu w Warsztatach Kultury
27 marca 2019, 19:00

"Pola śmierci". Projekcja filmu w Warsztatach Kultury 0 0

W ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w środę, 27 marca o godz. 19 zobaczymy film "Pola śmierci".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!