Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

16 grudnia 2018 r.
15:34

Ryanair zawiesza ważne połączenie z Lublina. Szef lotniska: "Dosyć zaskakująca decyzja"

Autor: Zdjęcie autora TOMA
0 56 A A

Biletów na loty do Londynu Stansted po 1 kwietnia przyszłego roku w systemie rezerwacyjnym Ryanair nie można kupić od kilku miesięcy. Dopiero teraz przewoźnik oficjalnie potwierdza, że w sezonie letnim zawiesi połączenie ze stolicą Wielkiej Brytanii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Oznacza to, że linie, które jako pierwsze zaczęły operować z lubelskiego lotniska tuż po jego otwarciu, w przyszłym roku będą obsługiwać tylko jedno połączenie z Lublina. W kwietniu do rozkładów wrócą rejsy do Dublina, które od dwóch lat mają charakter sezonowy i są wykonywane tylko w okresie letnim.

- Jest to dla nas decyzja dosyć zaskakująca – przyznaje w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz. - Rynek natomiast nie znosi próżni i na reakcję linii Wizz Air nie trzeba było długo czekać. Od kwietnia 2019 roku linia ta będzie operować 10 razy w tygodniu do Londynu Luton - dodając dodatkowe rejsy w dni, w które dotychczas latał Ryanair. Co więcej, Wizz Air będzie na tej trasie operował większymi samolotami Airbus A321, zabierającymi na pokład 230 lub 239 pasażerów więc sumarycznie ilość miejsc dostępnych na rejsach pomiędzy Lublinem a Londynem wzrośnie w stosunku do roku obecnego – przypomina Wójtowicz.

W kończącym się roku to Wizz Air zlikwidował aż pięć tras z lubelskiego lotniska. W czerwcu, po zamknięciu przez przewoźnika bazy operacyjnej w porcie z rozkładów zniknęły loty do Doncaster Sheffield, Liverpoolu i Tel Awiwu. Z końcem roku podobny los spotkał rejsy do Sztokholmu i Kijowa.

Ponadto z latania do Mediolanu zrezygnował easyJest, a ukraińskie Bravo Airways zaledwie po kilku tygodniach przestały latać do Chersonia, Charkowa i Kijowa. Jedyną tegoroczną nowością są połączenia do Warszawy, które od września wykonuje LOT. Na kwiecień przyszłego roku planowana jest inauguracja rejsów do Antwerpii, które mają obsługiwać linie TUI Fly.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 56

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LUDOWE KABARETY i SIANOKOSY / 17 grudnia 2018 r. o 13:52
  EFEKT PAWLAKA z osp ZSL w radzie nadzorczej?
Avatar
altair / 17 grudnia 2018 r. o 14:26
 -->> Decyzja o zwiększeniu częstotliwości i uruchomieniu nowych tras PLL LOT z Polski do Izraela okazała się słuszna pod względem biznesowym. W lutym średnie wypełnienie samolotów LOT-u wykonujących połączenia z pięciu polskich portów do Tel Awiwu wyniosło prawie 80%.
Avatar
gość / 16 grudnia 2018 r. o 17:54
jak to jest, że w ponad połowę mniejszym Rzeszowie lotnisko oferuje coraz to nowe połączenia? Jak to jest, że udało się tam doprowadzić tory dla Pandolino, skończyć autostradę, wybudowac nowe mosty? A w Lubinie jest syf i bieda. A pieniędzy na pewno było niemniej niż na rzeszów. Panie Prezydencie czemu Pan tak nagle zamilkł po wyborach? Nie zawalczyłeś o połączenia pociągiem do Warszawy, o remonty dróg? Co się stało z zieloną falą? Ja się dziwie (a może niepotrzebnie) ze CBA nie siedzi na każdej dużej 'inwestycji' zarówno miasta jak i uczelni. Szkoda Lublinie. Potencjał duży. Ale hołota rządzi miastem
 Rzeszów ma od zawsze Ferenca, a my mieliśmy Pruszkowskiego i jemu podobnych umiejętnościami. Dlategop Rzeszów ma to, czego my nie mamy. Aha, my mamy jeszcze Tułajewa.
 Rzeszów ma od zawsze Ferenca, a my mieliśmy Pruszkowskiego i jemu podobnych umiejętnościami. Dlategop Rzeszów ma to, czego my nie mamy. Aha, my mamy jeszcze Tułajewa. rozwiń
Avatar
Czarek2 / 17 grudnia 2018 r. o 14:54
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to ni... rozwiń
Avatar
Gość / 16 grudnia 2018 r. o 16:30
Przyszła "dobra zmiana" lotnisko do zamknięcia ot taki chichot historii.
Avatar
xxx / 17 grudnia 2018 r. o 16:09
Może rozwiązaniem byłoby dokoptowanie do zarządu jeszcze kilka osób za 30 tyś miesiecznie.?
Napewno paru Misiewiczów sie znajdzie - przecież oni też muszą gdzieś pracowac :)))
ewentualnie byłbych wiceprezydentów Lublina z PO ..
 Masz racje tam trzeba ludzi myślacych. 
Avatar
tellchar1 / 16 grudnia 2018 r. o 23:40
jak to jest, że w ponad połowę mniejszym Rzeszowie lotnisko oferuje coraz to nowe połączenia? Jak to jest, że udało się tam doprowadzić tory dla Pandolino, skończyć autostradę, wybudowac nowe mosty? A w Lubinie jest syf i bieda. A pieniędzy na pewno było niemniej niż na rzeszów. Panie Prezydencie czemu Pan tak nagle zamilkł po wyborach? Nie zawalczyłeś o połączenia pociągiem do Warszawy, o remonty dróg? Co się stało z zieloną falą? Ja się dziwie (a może niepotrzebnie) ze CBA nie siedzi na każdej dużej 'inwestycji' zarówno miasta jak i uczelni. Szkoda Lublinie. Potencjał duży. Ale hołota rządzi miastem
odpowiedź jest tylko jedna- zuk.
 Co ma Żuk do remontu torów do Warszawy, wspaniale zepsutego przez Muszyńskiego?  Co ma Żuk do opóźnień w budowie ekspresówki, wspaniale kierowanej przez ministra Adamczyka? A co do lotniska w Rzeszowie, to po pierwsze istnieje już ponad 70 lat, a po drugie województwo płaci Ryanair ponad 20 mln za utrzymywanie lotów
 Co ma Żuk do remontu torów do Warszawy, wspaniale zepsutego przez Muszyńskiego?  Co ma Żuk do opóźnień w budowie ekspresówki, wspaniale kierowanej przez ministra Adamczyka? A co do lotniska w Rzeszowie, to po pierwsze istnieje już ponad 70 lat, a po drugie województwo płaci Ryanair ponad 20 mln za utrzymywanie lotów rozwiń
Avatar
? / 16 grudnia 2018 r. o 17:37
Gdzie są teraz entuzjaści? Miało być lepiej z roku na rok a jest coraz gorzej. 3 kierunki na krzyż. Miało być juz 0.5 mln odprawionych a za 3 lata milion i większy terminal. A jest jak jest... Jak Radom otworzą to można zamykać.
 no i jest lepiej z roku na rok, 2018 będzie lepszy od 2017
Avatar
Amen / 17 grudnia 2018 r. o 16:02
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły  ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
 100/100
 100/100 rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 17:01
Mogliby zwiększyć częstotliwość połączenia do Warszawy żeby we wtorek i sobotę też było, muszę w te dni autem się tłuc.
Avatar
To Ja / 26 grudnia 2018 r. o 13:48
A może Lublin-Bristol -Lublin?
Avatar
fru / 19 grudnia 2018 r. o 11:54
pojawia się i znika i znika i znika-to taka polityka
Avatar
Gość / 17 grudnia 2018 r. o 17:01
Mogliby zwiększyć częstotliwość połączenia do Warszawy żeby we wtorek i sobotę też było, muszę w te dni autem się tłuc.
Avatar
xxx / 17 grudnia 2018 r. o 16:09
Może rozwiązaniem byłoby dokoptowanie do zarządu jeszcze kilka osób za 30 tyś miesiecznie.?
Napewno paru Misiewiczów sie znajdzie - przecież oni też muszą gdzieś pracowac :)))
ewentualnie byłbych wiceprezydentów Lublina z PO ..
 Masz racje tam trzeba ludzi myślacych. 
Avatar
Amen / 17 grudnia 2018 r. o 16:02
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły  ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
 100/100
 100/100 rozwiń
Avatar
Czarek2 / 17 grudnia 2018 r. o 14:54
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to nie Londyn czy Paryż. To my, jako miasto na prowincji Europy musimy zabiegać o kierunki. Prezydent Ferenc wioski Rzeszów już dawno to zrozumiał, więc buli za połączenia do jego miasta. Dlatego może i obecna dynamika rozwoju tej wsi jest teraz większa. Oni bulą już od bagatela 50 lat i nie płaczą, bo wiedzą że pies z kulawą nogą do nich nie zajrzy jak nie będzie lotów. U nas zakręcili kasę i najpierw zniknęła baza, a później od razu 12 kierunków - piękny strzał sobie w kolano. Wizzar i Ryanair potrafią wycofać swoje kierunki w 3 dni, taki mają wewnętrzny system. Czy dotować to lotnisko? Jak nie będziemy w nie wkładać, napewno na rowerze nie przyjedzie tu żaden inwestor. Teraz liczą się miasta z szybką lotniczą komunikacją. Reszta będzie czekać jeszcze 50 lat, aż zupełnie wyludnieje. Do Lublina przylatywalo ostatnio też wielu Norwegów, Szwedów, Włochów nawet Holendrów. Hiszpanie z erazmusa i nie tylko przylatują przez Londyn i Eindhoven. U nas na górze jak nie zmienią polityki wobec przewoźników to myślę, że sprowadzą nas na dno prowincjonalnych miast.
Tak naprawdę to szef lotniska nie wiem dlaczego jest zaskoczony. Myślę, że udaje idiotę. Jeżeli jest się chociaż w temacie (zainteresowanych odsyłam do artykułów o ruchu lotniczym w Polsce) to jasne jest jak słońce, że jak zwykle chodzi o kasę. Nie trzeba się pienić, że zamknąć czy zaorać. Nasze władze miasta Lublin, ponieważ i tak mają już ogromny dług publiczny postanowiły ostro przykręcić kasę dla naszego lotniska. Linie nisko kosztowe nie żyją z biletów za 150 PLN do Londynu, tylko z tego ile uzyskają pieniędzy od lotniska. Lublin to ni... rozwiń
Avatar
altair / 17 grudnia 2018 r. o 14:26
 -->> Decyzja o zwiększeniu częstotliwości i uruchomieniu nowych tras PLL LOT z Polski do Izraela okazała się słuszna pod względem biznesowym. W lutym średnie wypełnienie samolotów LOT-u wykonujących połączenia z pięciu polskich portów do Tel Awiwu wyniosło prawie 80%.
Avatar
chemik amator / 17 grudnia 2018 r. o 13:56
Prezydent Zuk to chyba zajety sprzedawaniem dzialek deweloperom. Kto by sie przejmowal, ze lotnisko puste, ze drogi niewyremonyowane, ze parkingi podziemne sa tylko na papierze, ze chodnikow i drog nie odsniezaja, ze torow nie ma, ze pociagi zredukowali. Jemu pewnie jest wygodnie. Pensja podniesiona. Teraz 3 lata mozna sie poobijac a pozniej kilka miesiecy udawania, ze cos sie robi. Lublin nie ma szczescia do władz. Wybór niestety był między złym i gorszym. Ale naprawde, wez sie chlopie do roboty!!!
Właśnie trolu, nie bierz przykładu z rządu i weź się w końcu do uczciwej do roboty a nie siejesz propagande z pasków grozy na tvp info. A tak wogle to ile dziś za wpis?
przecież autor pierwszego komentarza zauważa wyraźnie, że alternatywny PiSowski kandydat to jeszcze większe zło niż ten panujący obecnie? Więc o co chodzi autorowi drugiego komentarza?
Pewnie o to,że cieżko sie czyta ten bełkot o rzekomym wyborze między mniejszym złem. Ja rozumiem, że prezydent miasta nie powinien sprzedawać ziemi developerom tylko rolnikom, żeby mogli pole kuniem orać. Rozumiem, że januszy boli, że prezydent powiązany z PO wprowadził Lublin do czołówki miast Polski ale zamiast wypisywać farmazony i regułki z centrali na necie lepiej pójść do lekarza specjalisty, medycyna jest na wysokim poziomie - z pislamizmu można sie wyleczyć.
Pewnie o to,że cieżko sie czyta ten bełkot o rzekomym wyborze między mniejszym złem. Ja rozumiem, że prezydent miasta nie powinien sprzedawać ziemi developerom tylko rolnikom, żeby mogli pole kuniem orać. Rozumiem, że januszy boli, że prezydent powiązany z PO wprowadził Lublin do czołówki miast Polski ale zamiast wypisywać farmazony i regułki z centrali na necie lepiej pójść do lekarza specjalisty, medycyna jest na wysokim poziomie - z pislamizmu można sie wyleczyć. rozwiń
Avatar
LUDOWE KABARETY i SIANOKOSY / 17 grudnia 2018 r. o 13:52
  EFEKT PAWLAKA z osp ZSL w radzie nadzorczej?
Avatar
poliglota / 17 grudnia 2018 r. o 12:25
Prezydent Zuk to chyba zajety sprzedawaniem dzialek deweloperom. Kto by sie przejmowal, ze lotnisko puste, ze drogi niewyremonyowane, ze parkingi podziemne sa tylko na papierze, ze chodnikow i drog nie odsniezaja, ze torow nie ma, ze pociagi zredukowali. Jemu pewnie jest wygodnie. Pensja podniesiona. Teraz 3 lata mozna sie poobijac a pozniej kilka miesiecy udawania, ze cos sie robi. Lublin nie ma szczescia do władz. Wybór niestety był między złym i gorszym. Ale naprawde, wez sie chlopie do roboty!!!
Właśnie trolu, nie bierz przykładu z rządu i weź się w końcu do uczciwej do roboty a nie siejesz propagande z pasków grozy na tvp info. A tak wogle to ile dziś za wpis?
 przecież autor pierwszego komentarza zauważa wyraźnie, że alternatywny PiSowski kandydat to jeszcze większe zło niż ten panujący obecnie? Więc o co chodzi autorowi drugiego komentarza?
 przecież autor pierwszego komentarza zauważa wyraźnie, że alternatywny PiSowski kandydat to jeszcze większe zło niż ten panujący obecnie? Więc o co chodzi autorowi drugiego komentarza? rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 56

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

6 grudnia w losowaniu Lotto padła główna wygraną w wysokości 2 mln złotych. Gracz zagrał w jednym z punktów w województwie lubelskim.

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Ukradł audi, opla i BMW. Najbliższe trzy miesiące 30-letni złodziej samochodów spędzi w areszcie.

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury
11 grudnia 2022, 15:00

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury

Artystyczny Kolektyw Holobiont zaprezentuje w Lublinie spektakl dla najmłodszych widzów. Humorystyczne przedstawienie o ewolucji pt. "Mój ogon i ja" będzie można zobaczyć w niedzielę, 11 grudnia o godz. 15 i 17.

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Uniwersalne prezenty na święta. Oto nasze sprawdzone propozycje

Boże Narodzenie już coraz bliżej. Wielkimi krokami nadchodzi czas, w którym obdarowujemy naszych bliskich nietuzinkowymi prezentami. Chcesz w tym roku zaskoczyć rodziców niebanalnymi upominkami, które dostarczą wielu emocji i wzruszeń? W takim razie zamiast perfum, biżuterii i skarpet, podaruj im coś z przygotowanej przez nas listy. Czytaj dalej, aby poznać nasze propozycje na uniwersalne prezenty na święta.

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi
18 grudnia 2022, 14:00

Tomaszów Lubelski. Świąteczne spotkanie mieszkańców o pomoc dla Gabrysi

W przedświąteczną niedzielę 18 grudnia w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się tradycyjne spotkanie opłatkowe dla mieszkańców. Do udziału w nim zaprasza burmistrz miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!