Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 listopada 2016 r.
11:05

Surowe zasady w przedszkolu. Zakaz przynoszenia zabawek z domu i wchodzenia do sal

Autor: Zdjęcie autora aa
87 48 A A

Rodzicom nie wolno wchodzić do sal. Dzieci nie mogą przynosić z domu zabawek. Zasady, które wprowadziła dyrektorka przedszkola w Trawnikach oburzają niektórych rodziców. W placówce tłumaczą, że to ze względu na wzrost zachorowań wśród przedszkolaków

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko zaczęło się tydzień temu. „16 listopada, w jedno popołudnie, niezliczona liczba dzieci w wieku 3–6 lat zaczęła wymiotować. Z braku zainteresowania dyrekcji przedszkola rodzice powiadomili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku” - czytamy w liście jaki dostaliśmy.

Objawy wskazujące, że może chodzić o jelitówkę miało kilkanaścioro dzieci z najmłodszej grupy na ponad 120 uczęszczających do tego przedszkola.

Pracownicy sanepidu tego samego dnia przeprowadzili w placówce kontrolę. Jan Nowicki, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdniku przyznaje, że nieprawidłowości rzeczywiście były. Przedszkole zostało ukarane mandatem.

– Stwierdziliśmy m.in. uchybienia w bloku żywieniowym. Był niedomyty sprzęt – mówi dyrektor PSSE w Świdniku i dodaje, że tego dnia, z powodu awarii nie było w przedszkolu ciepłej wody.

Kontrolujący przedszkole zwrócili też uwagę na kurz i brudne zabawki. Żadnego zatrucia nie stwierdzono. – O zatruciu możemy mówić kiedy chociaż jeden przypadek potwierdzi lekarz – wyjaśnia dyrektor PSSE w Świdniku. – Tymczasem żaden zakład leczniczy ani szpital nie zgłosił nam zachowana na chorobę zakaźną.

W przedszkolu zrobiono porządki.

– Pomyliśmy wszystko co się dało i zdezynfekowali – opisuje Zofia Malinowska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Trawnikach, w skład którego wchodzi też przedszkole

– Poprosiłam też rodziców, aby nie wchodzili na górę. Żeby zostawiali dzieci w szatni, skąd odbiera je pracownik przedszkola i prowadzi do sali. – przyznaje Malinowska.

Zabroniła też przynoszenia do przedszkola zabawek z domów i poprosiła rodziców, których dzieci niedawno chorowały o przynoszenie zaświadczeń, że maluchy są już zdrowe.

Rodzice byli niezadowoleni. W liście napisali, że dyrektorka Krzyczała, nie pozwoliła im wejść do przedszkola i odprowadzić dzieci do sali czy pomóc w przebraniu. - Dzieci były przerażone i płakały” – relacjonowali.

– Rzeczywiście dosadnie zwróciłam uwagę dwóm panom, którzy siłą weszli na górę. Jedno z dzieci rozpłakało się kiedy poprosiłam aby oddało rodzicom pluszaka – przyznaje szefowa placówki.

Na dzisiaj w przedszkolu zaplanowano zebranie z rodzicami. Weźmie w nim udział także pediatra.

Komentarze 48

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
xEdyta / 25 listopada 2016 o 11:36
+4
W prywatnych przedszkolach tez panują podobne zasdady i nikt nie robi z tego problemu, wszytsko dla dobra dzieci.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 22:48
+3
Szukanie sensaci tam gdzie jej nie ma. Panią Dyrektor popieram i powinna jeszcze bardziej zaostrzyć dyscyplinę jeżeli chodzi o Rodziców. Jelitówka wymiotła i tyle a jak Pani doktor z tutejszej przychodni się wypowiadała tylko 2-3 pacjentów miała w tym czasie z tymi objawami a jedno dziecko w szpitalu wylądowało z diagnozą rotawirusa. PARANOJA
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 13:03
+3
Wielkie mi halo, w przedszkolu moich dzieci to norma od kilku lat.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 12:06
+3
Bardzo dobry zakaz pracuje w przedszkolu dzieci przynoszą zabawki, cos ginie i do kogo pretensje? Dzieci jak dzieci jedno ma drugie tez chce i jak wytlumaczyc ze to jest za drogie? Rodzicenie maja wyobeazni
Avatar
agata / 25 listopada 2016 o 11:49
+3
Widocznie rodzice nie wiedzą co chcą , najperw donoszą że nic się nie robi żeby uchronić ich dziecko przed choroba, a jak teraz są podjęte odpowiednie kroki to też źle
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 11:49
+3
I bardzo dobrze. Powinien też być zakaz prowadzenia do przedszkola zasmarkanych bachorów. Niektórym mamuśkom i tatuśkom się w d...ach poprzewracało.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 11:42
+3
bardzo dobry zakaz. Po pierwsze ze względu na sprawy sanitarne a po drugie ze względu na równość dzieci. Nie każdego rodzica stać na maskotke Maszy albo klocki lego za 150zł. A dzieciaki w bardzo brutalny sposób potrafią pokazac w jakich luksusach opływają po godz 16.
Avatar
janek / 25 listopada 2016 o 11:34
+3
Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiła. Skoro był wyraźny zakaz to po co panowie pakowali sie tam gdzie nie powinni. Niektórym rodzicom się troszeczkę pomieszało i wydaje im się że ich żadne zasady nie obowiązują. Pokazuje to tylko roszczeniowe nastawienie niektórych do wszystkiego i wszystkich.
Avatar
terka / 27 listopada 2016 o 21:07
+2
Popieram moją przedmówczynie. Moje dzieci chodziły do tego przedszkola i nigdy, ale to NIGDY nie mówiły, aby działa im się tam krzywda. Dyrekcja kompetentna, nauczyciele z powołaniem, a Panie z obsługi starają się jak mogą aby Wasze (moje też) dzieci czuły się tam dobrze. Uważam, że to wszystko to są pomówienia skierowane /nie wiadomo dlaczego/ w Kierownictwo. Picie z tych samych kubeczków??? świadomie - to nie możliwe. A czy państwa dzieci w domu nie sięgają po po kupek z piciem taty, mamy czy rodzeństwa zamiast po swój??? Takie są już dzieci i krzywda z tego powodu im się nie dzieje.
Popieram moją przedmówczynie. Moje dzieci chodziły do tego przedszkola i nigdy, ale to NIGDY nie mówiły, aby działa im się tam krzywda. Dyrekcja kompetentna, nauczyciele z powołaniem, a Panie z obsługi starają się jak mogą aby Wasze (moje też) dzieci czuły się tam dobrze. Uważam, że to wszystko to są pomówienia skierowane /nie wiadomo dlaczego/ w Kierownictwo. Picie z tych samych kubeczków??? świadomie - to nie możliwe. A czy państwa dzieci w domu nie sięgają po po kupek z piciem taty, mamy czy rodzeństwa zamiast po swój??? Takie są już dzie... rozwiń
Avatar
lena / 27 listopada 2016 o 11:07
+2
Czytam te komentarzy i myśle, ludzi co z wami sie dzieje??!!!!! Czy wy żyjecie w panstwie w państwie? Wy ustalacie zasadu??? Ja  pracuję ponad 15 lat z Panią Dytektor i wiem że Pani Dyrektor jest lojalna i tolerancyjna, zawsze dbała i dba o dobre dzieci, nigdy nie skrzywdziła żadnego dziecka, wam rodzicom poprzewracało się w głowach, chcecie rządzić państwową instytucją, ustałac swoje zasady, które wam pasują????!!!!! A kto wam dał prawo obrażać Panią Dyrektor? To tylko świadczy o waszej inteligencji i kulturze osobistej, a wy przecierz wychowujecie dzieci!!!! To sobie wyobrażam jacy ludzi z nich wyrosną!!!!!!!! Demokracja nie polega na tym, żeby móć komuś dokopać!!!!!!!! My wszyscy mamy dzieci i kochamy ich ponad życie ale to nie daje nam prawo w taki sposób - prymytywny się zachowywać!!! Zasady obowiązują nas wszystkich!!!!!!!
Czytam te komentarzy i myśle, ludzi co z wami sie dzieje??!!!!! Czy wy żyjecie w panstwie w państwie? Wy ustalacie zasadu??? Ja  pracuję ponad 15 lat z Panią Dytektor i wiem że Pani Dyrektor jest lojalna i tolerancyjna, zawsze dbała i dba o dobre dzieci, nigdy nie skrzywdziła żadnego dziecka, wam rodzicom poprzewracało się w głowach, chcecie rządzić państwową instytucją, ustałac swoje zasady, które wam pasują????!!!!! A kto wam dał prawo obrażać Panią Dyrektor? To tylko świadczy o waszej inteligencji i kulturze osobistej, a wy przecierz wych... rozwiń
Avatar
Nie-leming / 11 stycznia 2018 o 14:19
0
No tak po co sanepid, po co prasa, po co walczyć o swoje prawa. Może najlepiej udawać, że nie istniejemy, że nasze potrzeby są nieistotne, że najważnirjsze co powie WŁADZA. A może tak przyjmiemy zasadę, że każdy powinien być rozliczamy za swoją pracę i kontrolowany. A może dyrektorzy to NADludzie  , a więc pozostali to ludzi=motłoch 
Avatar
Nie-leming / 11 stycznia 2018 o 14:17
0
No tak po co sanepid, po co prasa, po co walczyć o swoje prawa. Może najlepiej udawać, że nie istniejemy, że nasze potrzeby są nieistotne, że najważnirjsze co powie WŁADZA. A może tak przyjmiemy zasadę, że każdy powinien być rozliczamy za swoją pracę i kontroli. A może dyrektorzy to nadejdzie, a więc pozostali to ludzie i motłoch 
Avatar
Oburzona / 11 stycznia 2018 o 14:13
0
Pani dyrektor miała prawo wprowadzić zasady, ale czemu zrobiła to w odwecie? W związku z tym nie sądzę że wprowadzenie tych zasad odbyło się dla dobra dzieci , a po to by chronić swoją duupę. No to gratuluję. I jest jak było. Najlepiej to niech się lud nie odzywa i nie domaga swoich praw. W końcu my, większość obywateli jesteśmy po to by służyć PANIOM DYREKTORKOM, DYREKTOROM itp i trzymać gębę na kłódkę bo w odwecie będą nam życie żartować.. .
Avatar
Oburzona / 11 stycznia 2018 o 14:12
0
Pani dyrektor miała prawo wprowadzić zasady, ale czemu zrobiła to w odwecie? W związku z tym nie sądzę że wprowadzenie tych zasad odbyło się dla dobra dzieci , a po to by chronić swoją duupę. No to gratuluję. I jest jak było. Najlepiej to niech się lud nie odzywa i nie domaga swoich praw. W końcu my, większość obywateli jesteśmy po to by służyć PANIOM DYREKTORKOM, DYREKTOROM itp i trzymać gębę na kłódkę bo w odwecie będą nam życie żartować.. .
Avatar
Nie-Kmiot Haha / 11 stycznia 2018 o 14:06
0
Komunistyczna świnia. Najlepiej to się ludzie mają nie odzywać. Siedzieć cicho i na nic nie zwracać uwagi. Przecież PANI DYREKTOR TO PANI przez wielkie P a zwykli ludzie to kmioooty, pomioty,....Gratuluję wypowiedzi. PAAANI DYREKTOR dostaje kasę i powinna wywiązywać się że swoich obowiązków i być rozliczana, a kmioty (haha) maja do tego prawo. I będziemy rozliczać tą komunistyczną bandę, bo kmioty już dawno nie są kmiotami a ludźmi śwuadomymi swojej pozycji i praw.
Avatar
Berlinianka / 11 stycznia 2018 o 14:00
0
Bez przesady, katar to nie jakaś wielka choroba. Mieszkam w Berlinie i dzieci są przyjmowane z karatem. Natomiast gdy dzieci mają wszy lub wymiotują  to nie są przyjmowane. I właściwie. Z byle kataru nie chodziłoby do przedszkola 2/3 dzieci. Problem w tym że w Polsce ludzie puszczają dzieci z karatem i oskrzelowym kaszlem i to często mamuśki które nie pracują...
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 19:31
0
można to było chyba załatwić inaczej prawda? po co sanepid? po co prasa??? z każdym da się porozmawiać z panią Malinowską też. Nie znam jej może za dobrze ale nie wygląda na gryzącą ;) A nowe zasady jak dla mnie ok. Nigdy dziecku zabawek do przedszkola nie dawałam, picie nosi własne a odbiór w korytarzu mi nie przeszkadza więc nie mam się co rzucać :)
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:05
0
Odnośnie tatusiów, którzy niegrzecznie się odnosili do P. Dyrektor, nie będę się podnosił tego wątku, gdyż nie byłem przy tym, ale należało się lol. Co do wypowiedzi "Ewy" w przedmiocie tego, iż dzieci uczęszczające do przedszkola są objęte dobrą opieką pedagogiczną to w tej części się zgodzę, bo to zasługa tych młodych nauczycielek, a nie P. Dyrektor. Ktoś dobrze w poście napisał w innym poście, że P. ma inne ważne rzeczy na głowie np. Radę Powiatu, a nie przedszkole. Ubawiła mnie również informacja o sex aferze i nagraniach u sowy, ale coś tam pewnie było, bez powodu nie przeniósłby gościa do Ekotrawu. Natomiast w całej stanowczości winę za stan budynku, jego wyposażenie jak za PRL winę ponoszą oboje P. Malinowska i Wójt Szpakowski. P. Malinowska nigdy nie wnioskowała o przyznanie środków przebudowę, przepraszam rozbudowę tej placówki, bo by dostała po uszach, a takie zachowanie jest jak najbardziej ok dla Wójta, najlepiej ująć to tak "waruj". Ta placówka już dawno powinna spełniać jak najwyższe standardy, dzieci to nasza przyszłość i trzeba w nie z zawczasu jak najwięcej inwestować. Pracownicy (nauczycielki) miałyby inne warunki wypełniania swojego powołania, a panie przyrządzające posiłki mogłyby wykonać to w innych warunkach fito sanitarnych. Nic się nie zmieni jeżeli stara ekipa PRL nie odejdzie z urzędu. Zobaczcie na ten pożałowania plac zabaw, coś zrobione ale nie do końca. Ktoś się załatwił, ale tyłka nie podetar, tak na koniec można skwitować tą i wiele innych inwestycji Gminy.
Odnośnie tatusiów, którzy niegrzecznie się odnosili do P. Dyrektor, nie będę się podnosił tego wątku, gdyż nie byłem przy tym, ale należało się lol. Co do wypowiedzi "Ewy" w przedmiocie tego, iż dzieci uczęszczające do przedszkola są objęte dobrą opieką pedagogiczną to w tej części się zgodzę, bo to zasługa tych młodych nauczycielek, a nie P. Dyrektor. Ktoś dobrze w poście napisał w innym poście, że P. ma inne ważne rzeczy na głowie np. Radę Powiatu, a nie przedszkole. Ubawiła mnie również informacja o sex aferze i nagraniach u sow... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:04
0
Pani Dyrektor jest bardzo kulturalną i uprzejmą osobą. Dziwię sie, że zasady wprowadzane obecnie w przedszkolu wywołują takie poruszenie. Jest to całkiem normalna procedura podczas okresu jesienno -zimowego. Co do kurzu i rotawirusa to wiem jedno - gdyby tatusiowie nie łamali zakazów byłoby łatwiej je opanować. Jeżeli ze 120 dzieci tylko rodzicom garstki (2 czy 3) te zasady nie odpowiadają to zawsze mogą się przenieść do prywatnych przedszkoli. Jestem za Panią Dyrektor, jest to wspaniała osoba.
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 19:38
0
Ludzie więcej POKORY, MNIEJ EMOCJI. Byłam świadkiem tego zdarzenia i to TATUSIOWIE bardzo niegrzecznie odnosili się do pani dyrektor. Jaki przykład dla dzieci?!!
Zobacz wszystkie komentarze 48

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sokół Konopnica "odleci" do Bełżyc

Sokół Konopnica "odleci" do Bełżyc 0 0

Remont boiska w Radawcu sprawi, że ekipa Tomasza Prasnala będzie musiała przeprowadzić się na kilka tygodni do Bełżyc. W klubie nie robią jednak z tego problemu

Wystawa "Barwy natury" w Galerii He Shuifa UMCS
25 lutego 2019, 18:00

Wystawa "Barwy natury" w Galerii He Shuifa UMCS 0 0

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (Biblioteka Główna UMCS, ul. Radziszewskiego 11) zaprasza na wernisaż wystawy Elżbiety Kanieckiej-Siegoczyńskiej i Aleksandry Krupskiej pn. "Barwy natury". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 25 lutego o godz. 18.

MŚ w biegach narciarskich: Monika Skinder 55 w eliminacjach

MŚ w biegach narciarskich: Monika Skinder 55 w eliminacjach 0 0

Monika Skinder przepadła w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną. Podobny los spotkał również pozostałe Polki

Lublin: Referendum ws. Górek Czechowskim już oficjalnie

Lublin: Referendum ws. Górek Czechowskim już oficjalnie 0 15

Wczoraj oficjalnie ogłoszona została uchwała wyznaczająca pierwsze w historii Lublina referendum lokalne. Ma się ono odbyć 7 kwietnia w budzącej wiele emocji sprawie zagospodarowania górek czechowskich, dawnego poligonu wojskowego w północnej części miasta. Teren jest własnością deweloperskiej spółki TBV.

Nie żyje 18-latek. To już druga ofiara grypy w woj. lubelskim
PILNE

Nie żyje 18-latek. To już druga ofiara grypy w woj. lubelskim 56 4

Z powodu grypy zmarły już dwie osoby w województwie lubelskim – alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. 

TAXI LUBLIN. Które taksówki są najtańsze w Lublinie? [ceny, promocje, płatność kartą, telefon]

TAXI LUBLIN. Które taksówki są najtańsze w Lublinie? [ceny, promocje, płatność kartą, telefon] 1 4

Taxi w Lublinie - sprawdzamy, ile kosztuje zamówienie transportu, jak można się rozliczać oraz jakie obowiązują promocje. Podajemy również numery telefonów

Lubelski Sejmik Turystyczny: Przyjedzie 5 milionów turystów. I co wtedy?

Lubelski Sejmik Turystyczny: Przyjedzie 5 milionów turystów. I co wtedy? 0 1

Przedstawiciele branży turystycznej, organizatorzy wydarzeń kulturalnych i specjaliści od promocji wzięli w środę udział w organizowanym po raz pierwszy Lubelskim Sejmiku Turystycznym. W Centrum Spotkania Kultur rozmawiali m.in. o wyzwaniach czekających lubelską turystykę.

Kolejna reforma rozgrywek w Ekstralidze Rugby

Kolejna reforma rozgrywek w Ekstralidze Rugby 3 1

Po raz drugi w krótkim czasie związek reformuje rozgrywki. Sezon ligowy będzie trwał zaledwie cztery miesiące. Wystartuje w połowie marca, a mistrza Polski poznamy już 16 czerwca

Biała Podlaska: Przechowywał nielegalne papierosy. Były warte niemal 70 tys. zł

Biała Podlaska: Przechowywał nielegalne papierosy. Były warte niemal 70 tys. zł 0 0

W mieszkaniu w Białej Podlaskiej mężczyzna przechowywał kilka tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych ponad 68 tys. zł. Wpadł w ręce policji. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wynajem daje coraz mniejsze zyski. Rośnie za to konkurencja

Wynajem daje coraz mniejsze zyski. Rośnie za to konkurencja 0 4

Stawki najmu nie nadążają za wzrostem cen mieszkań, rośnie też konkurencja. W efekcie rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem spada. W Lublinie nie przekracza ona 5 procent w skali roku.

Park Jana Pawła II ma pod górkę. Przetarg na jego powiększenie może być unieważniony

Park Jana Pawła II ma pod górkę. Przetarg na jego powiększenie może być unieważniony 10 8

Znów przygasa nadzieja na obiecane powiększenie parku Jana Pawła II w stronę os. Świt. Ratusz nie znalazł firmy gotowej wykonać prace za kwotę zarezerwowaną w miejskiej kasie. Zgłosił się tylko jeden chętny, za drogi o prawie 900 tys. zł. To oznacza, że poszukiwania wykonawcy zaczną się od nowa

Muzeum Osiedli Mieszkaniowych z LSM rusza w podróż po świecie

Muzeum Osiedli Mieszkaniowych z LSM rusza w podróż po świecie 0 0

Jeszcze do jutra można oglądać kolekcję Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w obecnej formie. W piątek o godz. 18 uroczysty finisaż w placówce działającej nad targiem przy ul. Wileńskiej na LSM

Miejską zielenią chcą zaopiekować się dwie firmy. Obie są za drogie

Miejską zielenią chcą zaopiekować się dwie firmy. Obie są za drogie 0 10

Miasto ma kłopot z wyborem firmy, która zajmie się śródmiejskimi terenami zielonymi, które trzeba kosić, porządkować, przycinać krzewy i drzewka. Chodzi m.in. o park Bronowicki, Błonia koło Zamku i Ogród Saski, w którym trzeba też opiekować się pawiami. Do miasta zgłosiły się dwie chętne firmy, ale obie za drogie

"Naddniestrze. Terror tożsamości" - spotkanie literackie w Domu Słów
27 lutego 2019, 18:00

"Naddniestrze. Terror tożsamości" - spotkanie literackie w Domu Słów 0 0

Dom Słów (ul. Żmigród 1/ Królewska 17) zaprasza na spotkanie z cyklu "W stronę reportażu". Wydarzenie poświęcone książce "Naddniestrze. Terror tożsamości" Piotra Oleksego zorganizowane zostanie 27 lutego o godz. 18.

"Porodówka" w Międzyrzecu Podlaskim przynosi straty. Może zostać zlikwidowana

"Porodówka" w Międzyrzecu Podlaskim przynosi straty. Może zostać zlikwidowana 1 2

1,4 mln złotych straty wygenerował w ubiegłym roku oddział położniczo-ginekologiczny szpitala powiatowego w Międzyrzecu Podlaskim. Decyzja nie zapadła, ale dyrekcja placówki nie wyklucza likwidacji tego oddziału.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.