Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

25 listopada 2016 r.
11:05

Surowe zasady w przedszkolu. Zakaz przynoszenia zabawek z domu i wchodzenia do sal

Autor: Zdjęcie autora aa
87 50 A A

Rodzicom nie wolno wchodzić do sal. Dzieci nie mogą przynosić z domu zabawek. Zasady, które wprowadziła dyrektorka przedszkola w Trawnikach oburzają niektórych rodziców. W placówce tłumaczą, że to ze względu na wzrost zachorowań wśród przedszkolaków

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko zaczęło się tydzień temu. „16 listopada, w jedno popołudnie, niezliczona liczba dzieci w wieku 3–6 lat zaczęła wymiotować. Z braku zainteresowania dyrekcji przedszkola rodzice powiadomili Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Świdniku” - czytamy w liście jaki dostaliśmy.

Objawy wskazujące, że może chodzić o jelitówkę miało kilkanaścioro dzieci z najmłodszej grupy na ponad 120 uczęszczających do tego przedszkola.

Pracownicy sanepidu tego samego dnia przeprowadzili w placówce kontrolę. Jan Nowicki, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdniku przyznaje, że nieprawidłowości rzeczywiście były. Przedszkole zostało ukarane mandatem.

– Stwierdziliśmy m.in. uchybienia w bloku żywieniowym. Był niedomyty sprzęt – mówi dyrektor PSSE w Świdniku i dodaje, że tego dnia, z powodu awarii nie było w przedszkolu ciepłej wody.

Kontrolujący przedszkole zwrócili też uwagę na kurz i brudne zabawki. Żadnego zatrucia nie stwierdzono. – O zatruciu możemy mówić kiedy chociaż jeden przypadek potwierdzi lekarz – wyjaśnia dyrektor PSSE w Świdniku. – Tymczasem żaden zakład leczniczy ani szpital nie zgłosił nam zachowana na chorobę zakaźną.

W przedszkolu zrobiono porządki.

– Pomyliśmy wszystko co się dało i zdezynfekowali – opisuje Zofia Malinowska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Trawnikach, w skład którego wchodzi też przedszkole

– Poprosiłam też rodziców, aby nie wchodzili na górę. Żeby zostawiali dzieci w szatni, skąd odbiera je pracownik przedszkola i prowadzi do sali. – przyznaje Malinowska.

Zabroniła też przynoszenia do przedszkola zabawek z domów i poprosiła rodziców, których dzieci niedawno chorowały o przynoszenie zaświadczeń, że maluchy są już zdrowe.

Rodzice byli niezadowoleni. W liście napisali, że dyrektorka Krzyczała, nie pozwoliła im wejść do przedszkola i odprowadzić dzieci do sali czy pomóc w przebraniu. - Dzieci były przerażone i płakały” – relacjonowali.

– Rzeczywiście dosadnie zwróciłam uwagę dwóm panom, którzy siłą weszli na górę. Jedno z dzieci rozpłakało się kiedy poprosiłam aby oddało rodzicom pluszaka – przyznaje szefowa placówki.

Na dzisiaj w przedszkolu zaplanowano zebranie z rodzicami. Weźmie w nim udział także pediatra.

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 22:48
+3
Szukanie sensaci tam gdzie jej nie ma. Panią Dyrektor popieram i powinna jeszcze bardziej zaostrzyć dyscyplinę jeżeli chodzi o Rodziców. Jelitówka wymiotła i tyle a jak Pani doktor z tutejszej przychodni się wypowiadała tylko 2-3 pacjentów miała w tym czasie z tymi objawami a jedno dziecko w szpitalu wylądowało z diagnozą rotawirusa. PARANOJA
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 13:03
+3
Wielkie mi halo, w przedszkolu moich dzieci to norma od kilku lat.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 12:06
+3
Bardzo dobry zakaz pracuje w przedszkolu dzieci przynoszą zabawki, cos ginie i do kogo pretensje? Dzieci jak dzieci jedno ma drugie tez chce i jak wytlumaczyc ze to jest za drogie? Rodzicenie maja wyobeazni
Avatar
agata / 25 listopada 2016 o 11:49
+3
Widocznie rodzice nie wiedzą co chcą , najperw donoszą że nic się nie robi żeby uchronić ich dziecko przed choroba, a jak teraz są podjęte odpowiednie kroki to też źle
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 11:49
+3
I bardzo dobrze. Powinien też być zakaz prowadzenia do przedszkola zasmarkanych bachorów. Niektórym mamuśkom i tatuśkom się w d...ach poprzewracało.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 o 11:42
+3
bardzo dobry zakaz. Po pierwsze ze względu na sprawy sanitarne a po drugie ze względu na równość dzieci. Nie każdego rodzica stać na maskotke Maszy albo klocki lego za 150zł. A dzieciaki w bardzo brutalny sposób potrafią pokazac w jakich luksusach opływają po godz 16.
Avatar
xEdyta / 25 listopada 2016 o 11:36
+3
W prywatnych przedszkolach tez panują podobne zasdady i nikt nie robi z tego problemu, wszytsko dla dobra dzieci.
Avatar
janek / 25 listopada 2016 o 11:34
+3
Moim zdaniem bardzo dobrze zrobiła. Skoro był wyraźny zakaz to po co panowie pakowali sie tam gdzie nie powinni. Niektórym rodzicom się troszeczkę pomieszało i wydaje im się że ich żadne zasady nie obowiązują. Pokazuje to tylko roszczeniowe nastawienie niektórych do wszystkiego i wszystkich.
Avatar
terka / 27 listopada 2016 o 21:07
+2
Popieram moją przedmówczynie. Moje dzieci chodziły do tego przedszkola i nigdy, ale to NIGDY nie mówiły, aby działa im się tam krzywda. Dyrekcja kompetentna, nauczyciele z powołaniem, a Panie z obsługi starają się jak mogą aby Wasze (moje też) dzieci czuły się tam dobrze. Uważam, że to wszystko to są pomówienia skierowane /nie wiadomo dlaczego/ w Kierownictwo. Picie z tych samych kubeczków??? świadomie - to nie możliwe. A czy państwa dzieci w domu nie sięgają po po kupek z piciem taty, mamy czy rodzeństwa zamiast po swój??? Takie są już dzieci i krzywda z tego powodu im się nie dzieje.
Popieram moją przedmówczynie. Moje dzieci chodziły do tego przedszkola i nigdy, ale to NIGDY nie mówiły, aby działa im się tam krzywda. Dyrekcja kompetentna, nauczyciele z powołaniem, a Panie z obsługi starają się jak mogą aby Wasze (moje też) dzieci czuły się tam dobrze. Uważam, że to wszystko to są pomówienia skierowane /nie wiadomo dlaczego/ w Kierownictwo. Picie z tych samych kubeczków??? świadomie - to nie możliwe. A czy państwa dzieci w domu nie sięgają po po kupek z piciem taty, mamy czy rodzeństwa zamiast po swój??? Takie są już dzie... rozwiń
Avatar
lena / 27 listopada 2016 o 11:07
+2
Czytam te komentarzy i myśle, ludzi co z wami sie dzieje??!!!!! Czy wy żyjecie w panstwie w państwie? Wy ustalacie zasadu??? Ja  pracuję ponad 15 lat z Panią Dytektor i wiem że Pani Dyrektor jest lojalna i tolerancyjna, zawsze dbała i dba o dobre dzieci, nigdy nie skrzywdziła żadnego dziecka, wam rodzicom poprzewracało się w głowach, chcecie rządzić państwową instytucją, ustałac swoje zasady, które wam pasują????!!!!! A kto wam dał prawo obrażać Panią Dyrektor? To tylko świadczy o waszej inteligencji i kulturze osobistej, a wy przecierz wychowujecie dzieci!!!! To sobie wyobrażam jacy ludzi z nich wyrosną!!!!!!!! Demokracja nie polega na tym, żeby móć komuś dokopać!!!!!!!! My wszyscy mamy dzieci i kochamy ich ponad życie ale to nie daje nam prawo w taki sposób - prymytywny się zachowywać!!! Zasady obowiązują nas wszystkich!!!!!!!
Czytam te komentarzy i myśle, ludzi co z wami sie dzieje??!!!!! Czy wy żyjecie w panstwie w państwie? Wy ustalacie zasadu??? Ja  pracuję ponad 15 lat z Panią Dytektor i wiem że Pani Dyrektor jest lojalna i tolerancyjna, zawsze dbała i dba o dobre dzieci, nigdy nie skrzywdziła żadnego dziecka, wam rodzicom poprzewracało się w głowach, chcecie rządzić państwową instytucją, ustałac swoje zasady, które wam pasują????!!!!! A kto wam dał prawo obrażać Panią Dyrektor? To tylko świadczy o waszej inteligencji i kulturze osobistej, a wy przecierz wych... rozwiń
Avatar
Nie-leming / 11 stycznia 2018 o 14:19
0
No tak po co sanepid, po co prasa, po co walczyć o swoje prawa. Może najlepiej udawać, że nie istniejemy, że nasze potrzeby są nieistotne, że najważnirjsze co powie WŁADZA. A może tak przyjmiemy zasadę, że każdy powinien być rozliczamy za swoją pracę i kontrolowany. A może dyrektorzy to NADludzie  , a więc pozostali to ludzi=motłoch 
Avatar
Nie-leming / 11 stycznia 2018 o 14:17
0
No tak po co sanepid, po co prasa, po co walczyć o swoje prawa. Może najlepiej udawać, że nie istniejemy, że nasze potrzeby są nieistotne, że najważnirjsze co powie WŁADZA. A może tak przyjmiemy zasadę, że każdy powinien być rozliczamy za swoją pracę i kontroli. A może dyrektorzy to nadejdzie, a więc pozostali to ludzie i motłoch 
Avatar
Oburzona / 11 stycznia 2018 o 14:13
0
Pani dyrektor miała prawo wprowadzić zasady, ale czemu zrobiła to w odwecie? W związku z tym nie sądzę że wprowadzenie tych zasad odbyło się dla dobra dzieci , a po to by chronić swoją duupę. No to gratuluję. I jest jak było. Najlepiej to niech się lud nie odzywa i nie domaga swoich praw. W końcu my, większość obywateli jesteśmy po to by służyć PANIOM DYREKTORKOM, DYREKTOROM itp i trzymać gębę na kłódkę bo w odwecie będą nam życie żartować.. .
Avatar
Oburzona / 11 stycznia 2018 o 14:12
0
Pani dyrektor miała prawo wprowadzić zasady, ale czemu zrobiła to w odwecie? W związku z tym nie sądzę że wprowadzenie tych zasad odbyło się dla dobra dzieci , a po to by chronić swoją duupę. No to gratuluję. I jest jak było. Najlepiej to niech się lud nie odzywa i nie domaga swoich praw. W końcu my, większość obywateli jesteśmy po to by służyć PANIOM DYREKTORKOM, DYREKTOROM itp i trzymać gębę na kłódkę bo w odwecie będą nam życie żartować.. .
Avatar
Nie-Kmiot Haha / 11 stycznia 2018 o 14:06
0
Komunistyczna świnia. Najlepiej to się ludzie mają nie odzywać. Siedzieć cicho i na nic nie zwracać uwagi. Przecież PANI DYREKTOR TO PANI przez wielkie P a zwykli ludzie to kmioooty, pomioty,....Gratuluję wypowiedzi. PAAANI DYREKTOR dostaje kasę i powinna wywiązywać się że swoich obowiązków i być rozliczana, a kmioty (haha) maja do tego prawo. I będziemy rozliczać tą komunistyczną bandę, bo kmioty już dawno nie są kmiotami a ludźmi śwuadomymi swojej pozycji i praw.
Avatar
Berlinianka / 11 stycznia 2018 o 14:00
0
Bez przesady, katar to nie jakaś wielka choroba. Mieszkam w Berlinie i dzieci są przyjmowane z karatem. Natomiast gdy dzieci mają wszy lub wymiotują  to nie są przyjmowane. I właściwie. Z byle kataru nie chodziłoby do przedszkola 2/3 dzieci. Problem w tym że w Polsce ludzie puszczają dzieci z karatem i oskrzelowym kaszlem i to często mamuśki które nie pracują...
Avatar
Gość / 29 listopada 2016 o 19:31
0
można to było chyba załatwić inaczej prawda? po co sanepid? po co prasa??? z każdym da się porozmawiać z panią Malinowską też. Nie znam jej może za dobrze ale nie wygląda na gryzącą ;) A nowe zasady jak dla mnie ok. Nigdy dziecku zabawek do przedszkola nie dawałam, picie nosi własne a odbiór w korytarzu mi nie przeszkadza więc nie mam się co rzucać :)
Avatar
Trochę starszy rodzic / 29 listopada 2016 o 09:45
0
Widzę,że młodym \czyt. głupm rodzicom\to się w... poprzewracało. Ludzie! wymyślacie bzdury, które nie mają sensu . Jak jesteście tacy mądrzy to sobie niańkę wynajmijcie. Te kąśliwe komentarze to piszą ludzie, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy a może za kilka lat to wy będziecie decydować jakich metod używać przy nauce waszych dzieci w szkołach i na studiach .Poczekajcie jak wasze dzieci pójdą w świat . Wtedy inni dyrektorzy powiedzą wam gdzie jest wasze miejsce. A Pani Dyrektor ...Proszę Pani ,trzeba pkazać tym kmiotkom gdzie jest ich miejsce , proszę się nie przejmować  ludzie o zdrowym rozsądku są z Panią:)
Widzę,że młodym \czyt. głupm rodzicom\to się w... poprzewracało. Ludzie! wymyślacie bzdury, które nie mają sensu . Jak jesteście tacy mądrzy to sobie niańkę wynajmijcie. Te kąśliwe komentarze to piszą ludzie, którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy a może za kilka lat to wy będziecie decydować jakich metod używać przy nauce waszych dzieci w szkołach i na studiach .Poczekajcie jak wasze dzieci pójdą w świat . Wtedy inni dyrektorzy powiedzą wam gdzie jest wasze miejsce. A Pani Dyrektor ...Proszę Pani ,trzeba pkazać tym kmiotkom gdzie ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:05
0
Odnośnie tatusiów, którzy niegrzecznie się odnosili do P. Dyrektor, nie będę się podnosił tego wątku, gdyż nie byłem przy tym, ale należało się lol. Co do wypowiedzi "Ewy" w przedmiocie tego, iż dzieci uczęszczające do przedszkola są objęte dobrą opieką pedagogiczną to w tej części się zgodzę, bo to zasługa tych młodych nauczycielek, a nie P. Dyrektor. Ktoś dobrze w poście napisał w innym poście, że P. ma inne ważne rzeczy na głowie np. Radę Powiatu, a nie przedszkole. Ubawiła mnie również informacja o sex aferze i nagraniach u sowy, ale coś tam pewnie było, bez powodu nie przeniósłby gościa do Ekotrawu. Natomiast w całej stanowczości winę za stan budynku, jego wyposażenie jak za PRL winę ponoszą oboje P. Malinowska i Wójt Szpakowski. P. Malinowska nigdy nie wnioskowała o przyznanie środków przebudowę, przepraszam rozbudowę tej placówki, bo by dostała po uszach, a takie zachowanie jest jak najbardziej ok dla Wójta, najlepiej ująć to tak "waruj". Ta placówka już dawno powinna spełniać jak najwyższe standardy, dzieci to nasza przyszłość i trzeba w nie z zawczasu jak najwięcej inwestować. Pracownicy (nauczycielki) miałyby inne warunki wypełniania swojego powołania, a panie przyrządzające posiłki mogłyby wykonać to w innych warunkach fito sanitarnych. Nic się nie zmieni jeżeli stara ekipa PRL nie odejdzie z urzędu. Zobaczcie na ten pożałowania plac zabaw, coś zrobione ale nie do końca. Ktoś się załatwił, ale tyłka nie podetar, tak na koniec można skwitować tą i wiele innych inwestycji Gminy.
Odnośnie tatusiów, którzy niegrzecznie się odnosili do P. Dyrektor, nie będę się podnosił tego wątku, gdyż nie byłem przy tym, ale należało się lol. Co do wypowiedzi "Ewy" w przedmiocie tego, iż dzieci uczęszczające do przedszkola są objęte dobrą opieką pedagogiczną to w tej części się zgodzę, bo to zasługa tych młodych nauczycielek, a nie P. Dyrektor. Ktoś dobrze w poście napisał w innym poście, że P. ma inne ważne rzeczy na głowie np. Radę Powiatu, a nie przedszkole. Ubawiła mnie również informacja o sex aferze i nagraniach u sow... rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2016 o 20:04
0
Pani Dyrektor jest bardzo kulturalną i uprzejmą osobą. Dziwię sie, że zasady wprowadzane obecnie w przedszkolu wywołują takie poruszenie. Jest to całkiem normalna procedura podczas okresu jesienno -zimowego. Co do kurzu i rotawirusa to wiem jedno - gdyby tatusiowie nie łamali zakazów byłoby łatwiej je opanować. Jeżeli ze 120 dzieci tylko rodzicom garstki (2 czy 3) te zasady nie odpowiadają to zawsze mogą się przenieść do prywatnych przedszkoli. Jestem za Panią Dyrektor, jest to wspaniała osoba.
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!