Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

27 października 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Tak blisko, a tak daleko. Kolejny list ws. połączenia ze Świdnikiem

0 21 A A

Po naszym ubiegłotygodniowym artykule otrzymaliśmy kolejny list w sprawie komunikacyjnego chaosu na trasie z Lublina do Świdnika.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W ubiegły wtorek pisaliśmy o problemach mieszkańca Świdnika, który kończąc pracę w Lublinie o godz. 21 do domu wraca dwie godziny. Czytelnik skarżył się na niezrealizowane kursy, odjazdy w innych godzinach niż zaplanowano i brak rozkładów. Po tym artykule otrzymaliśmy kolejnego maila w tej sprawie.

- Nawet sobie Państwo nie zdają sprawy, jak ciężko wrócić z Lublina do Świdnika w niedzielę lub wydostać się ze Świdnika w sobotnie popołudnie czy wieczór. Wielokrotnie z kilkoma osobami czekało się na autobus 40 minut, a nawet ponad godzinę, spóźniając się na wszystkie możliwe umówione spotkania. Choć w rozkładzie kursy były, to jednak w rzeczywistości nic nie jeździło. Nie wiem, ile razy wracając z wyjazdu, np.: z Roztocza, dojeżdżałem do Lublina w 90 minut, a kolejne 45-50 czekałem na Dworcu Południowym... Chyba nie wymaga to komentarza - pisze pan Tomasz.

Skargi w tej sprawie nasz Czytelnik kilkukrotnie zgłaszał w Urzędzie Marszałkowskim. Podobnie zrobił we wrześniu, gdy zniknęły dwa poranne kursy ze Świdnika do Lublina o 7:06 i 7:15. Po naszym tekście po raz kolejny skontaktował się z urzędem.

- Wygląda na to, że nie ma śladu po zgłoszeniach. Tylko problem polega na tym, że nie tylko ja zgłaszałem problemy z tą komunikacją, nie sadzę, aby innym ludziom odpowiadało spędzenie kilkudziesięciu minut na przystanku, bądź spóźnienie się do pracy, bo przepełniony bus, który akurat jedzie wyjątkowo jak powinien, nie zatrzyma się i nie zabierze ludzi - mówi pan Tomasz, któremu ostatecznie poradzono złożenie oficjalnej skargi na piśmie.

W urzędzie wyjaśniono nam, że tylko na podstawie takiego pisma można podjąć ewentualna kontrolę. Na trasie z Lublina do Świdnika przez Kalinówkę, na której obsługę zezwolenia wydaje Departament Polityki Transportowej i Drogownictwa Urzędu Marszałkowskiego, jeździ 13 przewoźników. W tym roku urzędnicy przeprowadzili 13 kontroli w pięciu firmach.

- Trzeba pamiętać, że Departament musi działać w ramach obowiązującego prawa, nie zawsze zbieżnego ze społecznymi oczekiwaniami. Stąd karę można wymierzyć za przewinienie zaistniałe z winy przewoźnika, a nie wtedy, kiedy np. wandale zerwali rozkład jazdy - mówi Beata Górka, rzeczniczka urzędu.
Prowadzone kontrole dotyczyły głównie opóźnień i nieregularności w realizacji kursów oraz zabierania i wysadzania pasażerów na przystankach nieujętych w rozkładach jazdy. Wszczęto trzy postępowania w sprawie nałożenia kar pieniężnych. W dwóch przypadkach stwierdzono obsługę trasy innymi autobusami, niż było to zgłoszone w urzędzie. Na jedną z firm nałożono karę finansową (800 zł), drugie postępowanie jest w toku.

Kontrole były prowadzone głównie po skargach pasażerów. Co ciekawe, były te przypadki, gdy donosy zgłaszały konkurencyjne firmy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
AZIR / 21 grudnia 2014 r. o 22:25
0

a ja cieszę się że jest na tej trasie taki burdel w komunikacji , toż to wieś zwana hamburg,i nie na darmo nosi taka nazwę ,była w miarę normalna komunikacja to hamom z burga zachciało się popierać tzw. zółtki a ci po zgarnięciu kasy najzwyczajniej wypięli tyłek na państwo ze świdnika,komunikacja miejscowa po prostu odpuściła bo nie byli w stanie nawet wymienić taboru ,a przecież hamburgery żęchami nie będa jeżdzić, A NA PIECHOTĘ ŚWIDNICA CHOŁOTO.

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 r. o 17:15
0

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

Wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu 2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 00:19
0

Wydaje mi się , że Świdnik to inny powiat. Wiec nich martwią się władze w Świdniku. My w Lublinie mamy większy problem. Wybudowano, nie wiadomo po co, Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. I to naprawdę jest problem. Pół dnia trzeba stracić, żeby dojechac do Sądu Rejonowego w Lublinie, który faktycznie znajduję się w innym powiecie. Paranoja

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 00:18
0

Wydaje mi się , że Świdnik to inny powiat. Wiec nich martwią się władze w Świdniku. My w Lublinie mamy większy problem. Wybudowano, nie wiadomo po co, Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. I to naprawdę jest problem. Pół dnia trzeba stracić, żeby dojechac do Sądu Rejonowego w Lublinie, który faktycznie znajduję się w innym powiecie. Paranoja

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

rozwiń
Avatar
:-( / 4 listopada 2014 r. o 20:54
0

Nie dośc,ze bilety sa drogie,to jeszcze taradajami jeżdzimy,pytam się za co?! W sobotę i niedzielę,to chyba tylko 1 autobus jeżdzi, a od rana na Wszystkich Świętych nie mozna było się dostac na cmentarz na Majdanku,wszyscy czekali więcej niz godzinę na "kalinówkę",a tu jeden po grugim jechał przez Zadębie na PKS.Co za organizacja,kto tam tak zarządza? :angry:

Avatar
kolejarz / 3 listopada 2014 r. o 08:46
0
Ja jak mam się cisnac w rozpadajacym się zoltku to już wolę pojechać pociągiem do Lublina następnie do danego miejsca w Lublinie dojechać Mpk.
Avatar
pankracy / 2 listopada 2014 r. o 12:20
0

Jak zwykle problem z transportem miedzy Swidnikiem a Lublinem.Od ponad 20 lat to samo...CHAOS.Włodarze zróbcie coś a nie tylko gadacie i obieujecie.Czy tak trudno wprowadzic MPK na tej trasie z polączeniami do póżnych godzin nocnych i całonocnych weekendowych.Przeciez między miastami nie ma az tak dużych odległosci.Ujednolicic połączenie na tej trasie a nie 50ciu przewozników "jezdzi" a nigdzie sie dostać nie można."Gdzie kucharek sześc tam nie ma co jeśc" i to powiedzenie całkowicie sie sprawdza w tej sytuacji.

Tylko MPK sporo kosztuje. A duża część aktualnych pasażerów linii 55 (strzelam, że nawet z 30%) okrada miasto Świdnik, jeżdżąc bez odpowiednich biletów. Zamiast biletów podmiejskich, mają oni bilety miejskie i z reguły kasują je dopiero na przystanku na Felinie. Ptaszki poza centrum pojawiają się niezwykle rzadko, tak więc proceder kwitnie. Raz jak była kontrola przy wyjeździe ze Świdnika (przedostatni przystanek) to chyba złapali z 10-15 osób bez biletu podmiejskiego. ;-)

Tylko MPK sporo kosztuje. A duża część aktualnych pasażerów linii 55 (strzelam, że nawet z 30%) okrada miasto Świdnik, jeżdżąc bez odpowiednich biletów. Zamiast biletów podmiejskich, mają oni bilety miejskie i z reguły kasują je dopiero na przystanku na Felinie. Ptaszki poza centrum pojawiają się niezwykle rzadko, tak więc proceder kwitnie. Raz jak była kontrola przy wyjeździe ze Świdnika (przedostatni przystanek) to chyba złapali z 10-15 osób bez biletu podmiejskiego. ;-)

rozwiń
Avatar
nik / 30 października 2014 r. o 10:33
0

Jak zwykle problem z transportem miedzy Swidnikiem a Lublinem.Od ponad 20 lat to samo...CHAOS.Włodarze zróbcie coś a nie tylko gadacie i obieujecie.Czy tak trudno wprowadzic MPK na tej trasie z polączeniami do póżnych godzin nocnych i całonocnych weekendowych.Przeciez między miastami nie ma az tak dużych odległosci.Ujednolicic połączenie na tej trasie a nie 50ciu przewozników "jezdzi" a nigdzie sie dostać nie można."Gdzie kucharek sześc tam nie ma co jeśc" i to powiedzenie całkowicie sie sprawdza w tej sytuacji.

Avatar
Realista / 29 października 2014 r. o 11:00
0

Racjonalisto, to wsiądź w autobus do Świdnika, będzie szybciej !!!!!!!!!

Avatar
lu / 28 października 2014 r. o 22:08
0
w tym Hamburgu to już wam w d ...ch  się poprzekręcało
Avatar
AZIR / 21 grudnia 2014 r. o 22:25
0

a ja cieszę się że jest na tej trasie taki burdel w komunikacji , toż to wieś zwana hamburg,i nie na darmo nosi taka nazwę ,była w miarę normalna komunikacja to hamom z burga zachciało się popierać tzw. zółtki a ci po zgarnięciu kasy najzwyczajniej wypięli tyłek na państwo ze świdnika,komunikacja miejscowa po prostu odpuściła bo nie byli w stanie nawet wymienić taboru ,a przecież hamburgery żęchami nie będa jeżdzić, A NA PIECHOTĘ ŚWIDNICA CHOŁOTO.

Avatar
bialas / 19 listopada 2014 r. o 17:15
0

http://plurl.pw/wypa...nym_skrzyowaniu

Wypadek na nieoswietlonym skrzyzowaniu 2 osoby zgineły. 6 rannych (dwoje dzieci) Kobieta spowodowała wypadek miała prawie 4 promile alkoholu !!!

Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 00:19
0

Wydaje mi się , że Świdnik to inny powiat. Wiec nich martwią się władze w Świdniku. My w Lublinie mamy większy problem. Wybudowano, nie wiadomo po co, Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. I to naprawdę jest problem. Pół dnia trzeba stracić, żeby dojechac do Sądu Rejonowego w Lublinie, który faktycznie znajduję się w innym powiecie. Paranoja

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2014 r. o 00:18
0

Wydaje mi się , że Świdnik to inny powiat. Wiec nich martwią się władze w Świdniku. My w Lublinie mamy większy problem. Wybudowano, nie wiadomo po co, Sąd Rejonowy w Lublinie z siedzibą w Świdniku. I to naprawdę jest problem. Pół dnia trzeba stracić, żeby dojechac do Sądu Rejonowego w Lublinie, który faktycznie znajduję się w innym powiecie. Paranoja

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

bo oni dawno już przewidzieli że to będzie Lublelska dzielnica, tylko trzeba poczekać 40 lat

rozwiń
Avatar
:-( / 4 listopada 2014 r. o 20:54
0

Nie dośc,ze bilety sa drogie,to jeszcze taradajami jeżdzimy,pytam się za co?! W sobotę i niedzielę,to chyba tylko 1 autobus jeżdzi, a od rana na Wszystkich Świętych nie mozna było się dostac na cmentarz na Majdanku,wszyscy czekali więcej niz godzinę na "kalinówkę",a tu jeden po grugim jechał przez Zadębie na PKS.Co za organizacja,kto tam tak zarządza? :angry:

Avatar
kolejarz / 3 listopada 2014 r. o 08:46
0
Ja jak mam się cisnac w rozpadajacym się zoltku to już wolę pojechać pociągiem do Lublina następnie do danego miejsca w Lublinie dojechać Mpk.
Avatar
pankracy / 2 listopada 2014 r. o 12:20
0

Jak zwykle problem z transportem miedzy Swidnikiem a Lublinem.Od ponad 20 lat to samo...CHAOS.Włodarze zróbcie coś a nie tylko gadacie i obieujecie.Czy tak trudno wprowadzic MPK na tej trasie z polączeniami do póżnych godzin nocnych i całonocnych weekendowych.Przeciez między miastami nie ma az tak dużych odległosci.Ujednolicic połączenie na tej trasie a nie 50ciu przewozników "jezdzi" a nigdzie sie dostać nie można."Gdzie kucharek sześc tam nie ma co jeśc" i to powiedzenie całkowicie sie sprawdza w tej sytuacji.

Tylko MPK sporo kosztuje. A duża część aktualnych pasażerów linii 55 (strzelam, że nawet z 30%) okrada miasto Świdnik, jeżdżąc bez odpowiednich biletów. Zamiast biletów podmiejskich, mają oni bilety miejskie i z reguły kasują je dopiero na przystanku na Felinie. Ptaszki poza centrum pojawiają się niezwykle rzadko, tak więc proceder kwitnie. Raz jak była kontrola przy wyjeździe ze Świdnika (przedostatni przystanek) to chyba złapali z 10-15 osób bez biletu podmiejskiego. ;-)

Tylko MPK sporo kosztuje. A duża część aktualnych pasażerów linii 55 (strzelam, że nawet z 30%) okrada miasto Świdnik, jeżdżąc bez odpowiednich biletów. Zamiast biletów podmiejskich, mają oni bilety miejskie i z reguły kasują je dopiero na przystanku na Felinie. Ptaszki poza centrum pojawiają się niezwykle rzadko, tak więc proceder kwitnie. Raz jak była kontrola przy wyjeździe ze Świdnika (przedostatni przystanek) to chyba złapali z 10-15 osób bez biletu podmiejskiego. ;-)

rozwiń
Avatar
nik / 30 października 2014 r. o 10:33
0

Jak zwykle problem z transportem miedzy Swidnikiem a Lublinem.Od ponad 20 lat to samo...CHAOS.Włodarze zróbcie coś a nie tylko gadacie i obieujecie.Czy tak trudno wprowadzic MPK na tej trasie z polączeniami do póżnych godzin nocnych i całonocnych weekendowych.Przeciez między miastami nie ma az tak dużych odległosci.Ujednolicic połączenie na tej trasie a nie 50ciu przewozników "jezdzi" a nigdzie sie dostać nie można."Gdzie kucharek sześc tam nie ma co jeśc" i to powiedzenie całkowicie sie sprawdza w tej sytuacji.

Avatar
Realista / 29 października 2014 r. o 11:00
0

Racjonalisto, to wsiądź w autobus do Świdnika, będzie szybciej !!!!!!!!!

Avatar
lu / 28 października 2014 r. o 22:08
0
w tym Hamburgu to już wam w d ...ch  się poprzekręcało