Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

4 czerwca 2019 r.
8:49

Tragiczny wypadek na obwodnicy Piask. Wjechała pod prąd na S12, pasażerka zmarła w szpitalu

Autor: Zdjęcie autora pab
72 34 A A

Do wypadku doszło około w poniedziałek około godz. 19 na drodze S12 w okolicach Piask.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W szpitalu znalazło się siedem osób. Życia jednej z nich nie udało się uratować – informuje asp. Elwira Domaradzka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 67-letnia kobieta kierująca hyundaiem wjechała na drogę ekspresową pod prąd - jednym ze zjazdów. Znalazła się na obwodnicy Piask i zderzyła się czołowo z samochodem kia.

W wyniku zderzenia kia przewróciła się i dachowała. Hyundaiem jechały trzy osoby, oprócz 67-letniej kierującej, także 40-letni pasażer i 70-letnia pasażerka. To właśnie ona była najciężej ranna i została przetransportowana śmigłowcem do szpitala. Życia 70-latki jednak niestety nie udało się uratować. Kobieta zmarła w szpitalu.

W samochodzie kia jechały cztery osoby: 33-letni kierowca oraz trzy pasażerki w wieku 30, 27 i 22 lat.

Oboje kierujący byli trzeźwi. Na miejscu oprócz policjantów pracowało sześć zastępów straży pożarnej, załogi ratowników z pięciu karetek pogotowia oraz ekipa śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ruch na drodze ekspresowej S12 był zablokowany prawie do godz. 23.

Policjanci ustalają teraz wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

>>> Turka: Jechali do Lublina i zderzyli się z łosiem. Ranni trafili do szpitala [zdjęcia]

e-Wydanie

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
???? / 4 czerwca 2019 o 09:20
+11
jestem jeszcze w stanie zrozumieć że ktoś jest tak nieprzytomny/głupi/zaspany, że może wjechać omyłkowo pod prąd na autostradę...ale po prostu W PALE MI SIĘ NIE MIEŚCI że taki debil jak już praktycznie od razu widzi że wjechał pod prąd, to zamiast natychmiast zjechać na pobocze, to jeszcze wali lewym pasem na czołowe! skąd się biorą takie AMEBY UMYSŁOWE ?!?!?
Avatar
gdak / 4 czerwca 2019 o 09:12
+11
To już nie pierwszy raz jak ktoś na wysokości Piask zjeżdża zjazdem pod prąd. Może warto się zastanowić nad dodatkowym oznakowaniem, tak jak to ma miejsce w wielu innych krajach.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 09:16
+10
Oznakowanie dróg i organizacja ruchu musi być taka żeby uniemożliwiała nieprawidłowy wjazd.Obecnie jest moda na skomplikowane układy drogowe, tysiące znaków, ekranów itd.Osoby o małym doświadczeniu gubią się w tym wszystkim.Wszyscy się spieszą tylko po co i gdzie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2019 o 08:56
+8
Idiotka. Wczoraj taka starucha jechala od strony zamoscia. Jedzie 40 km/h. Wyprzedasz a ona gazuje 80 km/h. Stara prukwa w okularach jak dno butelki. Strabilem staruche. Na przejsciu jak zrownalismy sie popukalem w czolo a ta tepym wzrokiem patrzy. Zglosilem na 112. Baba ewidentnie zero reakcji, po lekach?
Avatar
waldek / 4 czerwca 2019 o 10:37
+7
zachodzę w głowę nad tym co wypisujecie na temat tego jak należy postąpić jak już ktoś tak da ciała, że pod prąd wjedzie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom (bo jedni mówią, że absolutnie nie cofać, zawracać broń Bóg, a jechać dalej chyba najgorzej co można zrobić) to może producenci aut powinni rozważyć funkcję lewitacji? Jak czytam tych co drugim zabieraliby prawa jazdy samemu zdobywając je chyba fartem to flaczki się wywracają. Otóż moi drodzy, nie jest tajemnicą, że w naszym wspaniałym kraju, a tym bardziej na Lubelszczyźnie autostrady, drogi szybkiego ruchu to pewna powiedzmy nowość. Nie jest tajemnicą też, że osoby zdające egzamin prawa jazdy nawet 5 już nie mówiąc 25 lat temu raczej myślały o nich tylko teoretycznie, nie mając nawet możliwości jazdy szkoleniowej takimi drogami. Nic więc dziwnego, że szczególnie osoba starsza (tak, tak, wiem, wg was jak stary to trzeba zabrać prawko i po krzyku, ale nie zapominajcie, że jak nieszczęśliwie dożyjecie to też będziecie kiedyś starzy) może się w tych nowościach nieco pogubić. Problem pierwszy jest w oznakowaniu, które bądźmy szczerzy nie zawsze jest wystarczająco czytelne. Jest też zdecydowanie możliwe takie skonstruowanie wylotówek aby nie można było przez pomyłkę nimi wjechać na taką drogę. Stało się i tyle. To może spotkać każdego z nas niestety i ok, może nie wierzycie, że dalibyście radę aż tak dać ciała żeby wjechać pod prąd, ale do nieszczęścia na drodze wystarczy błąd znacznie mniejszego kalibru.
zachodzę w głowę nad tym co wypisujecie na temat tego jak należy postąpić jak już ktoś tak da ciała, że pod prąd wjedzie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom (bo jedni mówią, że absolutnie nie cofać, zawracać broń Bóg, a jechać dalej chyba najgorzej co można zrobić) to może producenci aut powinni rozważyć funkcję lewitacji? Jak czytam tych co drugim zabieraliby prawa jazdy samemu zdobywając je chyba fartem to flaczki się wywracają. Otóż moi drodzy, nie jest tajemnicą, że w naszym wspaniałym kraju, a tym bardziej na Lubelszczyźnie autostrady, dr... rozwiń
Avatar
NoNo / 4 czerwca 2019 o 09:08
+7
Prawda jest taka że wypadki w dużej mierze są albo przez pijanych, albo przez "wariatów" drogowych wyprzedzających na zakazie na zakręcie itp albo przez wszelakiej maści fajtłapów i niedzielnych kierowców który jedzie 50km gdzie mógłby 90 a Ty jedziesz za nim wkur....się i produkujesz jak wyprzedzić taką mameję. Mam dobry przykład wśród swoich znajomych dziewczyna lat hmmm 35 prawo jazdy parę ładnych lat samochodem do pracy i ona więcej jak 60 nie jedzie a jak parkuje to od krawężnika do krawężnika...I niestety przez takich ludzi też są wypadki. Uważam że prawko nie jest do każdego, żeby być dobrym kiero też trzeba mieć jakieś predyspozycje do tego i poza opanowaniem samochodu i znajomością znaków przede wszystkich trzeba mieć WYOBRAŹNIĘ i być w stanie myśleć i za siebie i za innych uczestników drogi inaczej to chu.... nie kierowca
Prawda jest taka że wypadki w dużej mierze są albo przez pijanych, albo przez "wariatów" drogowych wyprzedzających na zakazie na zakręcie itp albo przez wszelakiej maści fajtłapów i niedzielnych kierowców który jedzie 50km gdzie mógłby 90 a Ty jedziesz za nim wkur....się i produkujesz jak wyprzedzić taką mameję. Mam dobry przykład wśród swoich znajomych dziewczyna lat hmmm 35 prawo jazdy parę ładnych lat samochodem do pracy i ona więcej jak 60 nie jedzie a jak parkuje to od krawężnika do krawężnika...I niestety przez takich ludzi t... rozwiń
Avatar
:) / 4 czerwca 2019 o 10:23
+4
jak najbardziej, wjazdy są na tyle szerokie że kilkoma sprawnymi ruchami można zawrócić, lepsze to niż wpie...alanie się pod prąd
Avatar
Driver / 4 czerwca 2019 o 09:42
+4
To już nie pierwszy raz jak ktoś na wysokości Piask zjeżdża zjazdem pod prąd. Może warto się zastanowić nad dodatkowym oznakowaniem, tak jak to ma miejsce w wielu innych krajach.
Może i można się pomylić na samym wjeździe... ale za chwilę jest pas zjazdowy z wymalowanymi strzałkami. Jakim trzeba być ślepcem i debilem, aby jechać w przeciwnym kierunku do strzałek. Nie wspominając, że pasy rozbiegowe są z prawej strony jezdni, a nie lewej... Po przejechaniu ślimaka po zauważeniu strzałek kierowca powinien wycofać. Jak ktoś jedzie dalej to powinien tracić prawo jazdy dożywotnio.
 Wycofać? Na "ślimaku", czyli wiadukcie? Nie wierzę... Jeśli się ktoś pomylił, to jedzie do kolejnego węzła i tam zawraca! Ludzie, oddajcie swoje prawa jazdy, bo przez taką ignorancję i "tumiwisizm" giną ludzie...
 Wycofać? Na "ślimaku", czyli wiadukcie? Nie wierzę... Jeśli się ktoś pomylił, to jedzie do kolejnego węzła i tam zawraca! Ludzie, oddajcie swoje prawa jazdy, bo przez taką ignorancję i "tumiwisizm" giną ludzie... rozwiń
Avatar
tak czy nie / 4 czerwca 2019 o 09:29
+4
To już nie pierwszy raz jak ktoś na wysokości Piask zjeżdża zjazdem pod prąd. Może warto się zastanowić nad dodatkowym oznakowaniem, tak jak to ma miejsce w wielu innych krajach.
 Może i można się pomylić na samym wjeździe... ale za chwilę jest pas zjazdowy z wymalowanymi strzałkami. Jakim trzeba być ślepcem i debilem, aby jechać w przeciwnym kierunku do strzałek. Nie wspominając, że pasy rozbiegowe są z prawej strony jezdni, a nie lewej... Po przejechaniu ślimaka po zauważeniu strzałek kierowca powinien wycofać. Jak ktoś jedzie dalej to powinien tracić prawo jazdy dożywotnio.
 Może i można się pomylić na samym wjeździe... ale za chwilę jest pas zjazdowy z wymalowanymi strzałkami. Jakim trzeba być ślepcem i debilem, aby jechać w przeciwnym kierunku do strzałek. Nie wspominając, że pasy rozbiegowe są z prawej strony jezdni, a nie lewej... Po przejechaniu ślimaka po zauważeniu strzałek kierowca powinien wycofać. Jak ktoś jedzie dalej to powinien tracić prawo jazdy dożywotnio. rozwiń
Avatar
agape / 4 czerwca 2019 o 21:01
+3
a szacunku do starszych osób to cię nie uczono ?? , można napisać o kimś ale z szacunkiem jak do drugiego człowieka. "miłuj bliźniego jak siebie samego" ... 
Avatar
Felek / 9 czerwca 2019 o 22:42
-2
Powiem tak jak ty ofermy są w każdym wieku są takie zjazdy z ekspresówki na których są zawsze dwa znaki taki żułty trójkącik i 50 w kółeczku ja mam 90 w kółeczku a takie młode dzięcioły jak by nie wiedziały co znaczą na jego drodze zjazdu te znaki wypadają co najmniej setką na mój pas i co kto powinien iść na badania ja 70 lat czy dzięcioły w twoim wieku .
Avatar
? / 6 czerwca 2019 o 22:41
+2
Nie prędkość jest b problemem tylko naduzywanie jazdy lewym i środkowym pasem, kiedy prawy wolny... niektórzy to mam wrażenie myślą ze jak są 3 pasy to ten prawy jest dla tirow i dlatego jadą jak idioci środkowym...
Avatar
Śmiech na sali / 6 czerwca 2019 o 15:43
0
Do Las WegaS - stan umysłu kolego drogi patrzysz na ograniczenia? Wiec uruchom ten swój stan umysłu i nie nawiązuj do ludzi ze świdnika że jadą 70-90 km/h bo jadą prawidłowo :) a nie zapier*** 140. Oburzony hrabia...
Avatar
Gość / 5 czerwca 2019 o 07:29
-3
Moim zdaniem należy przeprowadzić dodatkowe szkolenia dla starszych kierowców, bo jak widać gdy tylko jest napisane, że ktoś wjechał pod prąd - to zawsze jakiś emeryt. I zawsze wypadek i ofiary.... przez takich...
Avatar
O / 5 czerwca 2019 o 07:05
+1
Na wjezdzie na slimak jest znak c9 nakaz jazdy z prawej strony znaku, a baba...objechała go z lewej...
Avatar
gość / 5 czerwca 2019 o 06:25
0
Oznakowanie dróg i organizacja ruchu musi być taka żeby uniemożliwiała  nieprawidłowy  wjazd.Obecnie jest moda na  skomplikowane układy drogowe, tysiące znaków,  ekranów itd.Osoby  o małym doświadczeniu gubią się w tym wszystkim.Wszyscy się spieszą tylko po co i gdzie.
 No ale te łuki (zjazdy i wjazdy) są tak wyprofilowane, że trudno jest wjechać pod prąd. Trzeba wtedy ostro pokręcić kierownicą, żeby taki manewr wykonać. Przy prędkości 30-40 km/h  wyrobienie się pod prąd jest raczej niemożliwe.
Avatar
agape / 4 czerwca 2019 o 21:01
+3
a szacunku do starszych osób to cię nie uczono ?? , można napisać o kimś ale z szacunkiem jak do drugiego człowieka. "miłuj bliźniego jak siebie samego" ... 
Avatar
? / 4 czerwca 2019 o 19:46
0
chyba cie poj....bało! sam oddaj prawo jazdy z takim myśleniem! lepiej zrobić korek zawracając na ślimaku wjazdowym niż stać się zabójcą jadącym pod prąd ja jezdni głównej! marsz na najbliższą komendę i oddawaj prawo jazdy!
?!?!?!?   Wjazdówka na S'kę czy autostradę, jest z reguły jednokierunkowa, Ty chcesz zawracać lub cofać?!?!? Ojce chyba gospodarkę musieli sprzedać abyś dostał prawo jazdy.
 Nie wierzę co tu czytam...to lepiej jechać pod prąd autostradą niż na paredziesiąt sekund zablokować wjazd podczas zawracania???
 Nie wierzę co tu czytam...to lepiej jechać pod prąd autostradą niż na paredziesiąt sekund zablokować wjazd podczas zawracania??? rozwiń
Avatar
!!!? / 4 czerwca 2019 o 17:55
0
A-6D? niby gdzie jadąc ekspresówką masz taki znak przed węzłem???
Zanim zadasz pytanie to jeszcze raz przeczytaj to co jest napisane! Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem!
 Analfabeto wtórny, pisałeś o znaku na ekspresówce, to ja się pytam, gdzie masz taki znak na ekspresówce, zeby kierowcy mieli zwracac na niego uwagę? Krótko i konkretnie!
Avatar
grabary cmentary / 4 czerwca 2019 o 14:31
-2
aż szkoda że to nie ta 67-letnia torba...
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia]
galeria
film

Międzynarodowy Strajk Klimatyczny. Licealiści z Puław w obronie Ziemi [zdjęcia] 0 0

Międzynarodowy "Młodzieżowy Strajk Klimatyczny" nie ominął Puław. Przed Urzędem Miasta zebrała się kilkunastoosobowa grupa uczniów, którzy nawoływali m.in. do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i całkowitego zrezygnowania z węgla, jako paliwa energetycznego.

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna

Lubelskie: Samochód potrącił rowerzystę, kierowca uciekł. Na miejscu została tablica rejestracyjna 7 0

Rowerzysta został potrącony w czwartek w miejscowości Radwanówka. Z obrażeniami został zabrany do szpitala.

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej
Zdjęcia
galeria

Połączenie traktora z trabantem i polonez na gąsienicach. Takie pojazdy powstają na Politechnice Lubelskiej 2 1

Terenowe, szkoleniowe i zaskakujące - studenci i naukowcy z Politechniki Lubelskiej zaprezentowali nietypowe pojazdy.

Rocznica walk pod Świnkami

Rocznica walk pod Świnkami 0 0

73 lata temu oddział majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory” starł się z siłami UB-KBW pod Świnkami w Lasach Janowskich. Na sobotę zaplanowano tam uroczystości upamiętniające to wydarzenie.

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia]
galeria

Wydział starszy od uczelni. Jubileusz lubelskiej weterynarii [zdjęcia] 0 2

Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie świętuje rocznicę 75-lecia powstania.

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Nowa sława w Alei Sław w Zamościu [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Dybowska, muzyk, pedagog to nowa sława w alei. Uroczysta gala XII edycji „Alei Sław” w ulicy Grodzkiej odbyła się w piątek.

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach

Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" w Puławach 0 0

22 września o godz. 10 z Portu Marina Puławy wystartuje Rajd Rowerowy "Dwa Mosty" skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat wraz z ich opiekunami.

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym
21 września 2019, 19:00

Największe przeboje Elvisa Presleya. Koncert w Kazimierzu Dolnym 0 0

"Elvis wiecznie żywy!" to tytuł koncertu, który 21 września o godz. 19 odbędzie się w Dawnej Synagodze w Kazimierzu Dolnym. Na scenie pojawi się Grzegorz Trzciński "LVis", który wykona największe przeboje lat 50., 60., i 70.

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił
galeria

Lublin: Przez chwilę stał nad matką i „patrzył w nietypowy sposób”. Potem się na nią rzucił 8 4

Rozpoczął się proces 20-latka z Lublina, oskarżonego o usiłowanie zabójstwa własnej matki. Piotr B. zaatakował kobietę nożem. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego to zrobił. Zdaniem psychiatrów, miał ograniczoną poczytalność.

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 20-22 września 2019. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji? 0 0

Kultowy film Spike'a Lee i dwie części "Mrocznego Rycerza" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Poniżej wybrane filmy, które będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli

Azoty kontra Zagłębie czyli starcie sąsiadów z tabeli 0 0

W czwartej kolejce przeciwnikiem Azotów Puławy będzie Zagłębie Lubin. Sobotnie spotkanie w hali MOSiR rozpocznie się o godzinie 18

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości

Prezydent Lublina zdecydował w sprawie patronatu nad Marszem Równości 22 29

Nie będzie patronatu prezydenta Lublina nad Marszem Równości zaplanowanym na 28 września. O takiej odmowie poinformował dzisiaj Bartosz Staszewski, jeden z organizatorów pochodu, powołując się na telefon z Urzędu Miasta.

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie: Żydowską ulicą na spotkanie z Prawosławiem 0 3

Wernisaże, koncerty, recitale, spotkania autorskie, warsztaty językowe i spektakle teatralne. We Włodawie rozpoczęła się jubileuszowa, dwudziesta edycja dorocznego, trzydniowego Festiwalu Trzech Kultur.

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt
20 września 2019, 0:00

Konferencja naukowa, wystawa antyfaszystowska i finał Meet the Neighbours w Galerii Labirynt 0 0

Galeria Labirynt zaprasza do uczestnictwa w trzech realizowanych w najbliższych dniach wydarzeniach: finale projektu Meet the Neighbours, konferencji "Jak rozmawiać ze strzelbą, która chce się zabić" oraz projekcie "Otwarte Studio Antyfaszystowskie".

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie
Magazyn
galeria

Jak w starożytnym Rzymie. Legioniści i gladiatorzy w Lublinie 9 3

Starcia legionistów, oblężenie germańskiej osady, turniej rycerski i pojedynki gladiatorów. A do tego musztra w języku łacińskim i antyczne potrawy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!