Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 listopada 2007 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Tropiciele grzmotów

0 46 A A

Grupa Meteo - czyli Łowcy Burz - to nazwa nowego stowarzyszenia, które powstanie w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chcemy ostrzegać mieszkańców naszego regionu przed kaprysami pogody - tłumaczą pomysłodawcy.

Na razie jest ich sześciu - mają od 17 do 24 lat i jedną wspólną pasję - meteorologię.

- Zjawiska atmosferyczne pasjonowały mnie od zawsze - mówi Łukasz Koczkodaj, jeden z założycieli stowarzyszenia. Do niedawna tylko o nich czytał, oglądał zdjęcia i filmy. W te wakacje zaczął działać. - Z kolegą spakowaliśmy plecaki i zaczęliśmy jeździć po okolicy. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć podczas opadów i burz - mówi. - Na tropieniu błyskawic spędziliśmy całe lato. Tak nam to weszło w krew, że postanowiliśmy zająć się tym bardziej profesjonalnie. Stąd pomysł utworzenia Grupy Meteo - tłumaczy.

Niedawno sześciu zapaleńców założyło stronę internetową. Będą tam dokumentować stany pogody - głównie te, które zagrażają ludziom. Zamierzają też przekonywać do wstąpienia w szeregi swojej grupy poprzez ulotki. Aby stowarzyszenie zostało zarejestrowane, musi się do niego zapisać minimum 10 osób. - Mamy nadzieję, że oficjalnie ruszymy w nowym roku. Kończymy pisać statut, brakuje tylko kilku członków - mówią. - Chcemy, żeby nasza grupa prężnie działała na terenie nie tylko naszego regionu, ale również kraju, a może nawet poza jego granicami. Na wiosnę planujemy kupić przenośną, samochodową stację meteorologiczną. Będziemy też chcieli nawiązać współpracę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, z naukowcami UMCS-u. - Niedawno wysłałem maila do Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Czekam na odpowiedź - tłumaczy Koczkodaj.

- Informacje, które są podane na naszej stronie internetowej są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Można dowiedzieć się wiele o pogodzie i zjawiskach atmosferycznych w naszym kraju. Jeśli chodzi o współpracę, pomoc naszych specjalistów, to najpierw musielibyśmy się dowiedzieć więcej o tym stowarzyszeniu i ludziach, którzy je tworzą - wyjaśnia Katarzyna Skowrońska, rzeczniczka prasowa IMiGW.

Chcesz wiedzieć więcej:

Wejdź na stronę www.grupameteo.com

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wschodzachodzacegoslonca / 26 maja 2012 o 23:11
0
O co chodzi.
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:30
0
A I POWINISCIE BRAC PRZKŁAD Z BLOGU MARZENY BO WASZ BLOG JEST ZEREM ZEREM A ZRESZTA NIGDY NIE BYŁ KIMS I SIE ODPIERD******* OD MARZENY I JEJ BLOGA
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:26
0
a ja tam stoje po stronie marzeny i te wszystkie bzdury które wypisuje na temat jej blogo i jej osoby sa chamskie jej blog sprawdzia pogode w 100% jest bardzio wiarygodnym przedtsaiwcielem pogody jet moden z wielkim wyprzedziueniem przewiduje pogode a wasz nie i ŻYCZE WAM ZEBY TA STRONA SIE ROZPAŁA HAHAHAHAHA JESZCZE DZIŚ
Avatar
ja / 22 września 2008 o 13:42
0
wiesz dla mnie to zaszczyt że ich nie znam. to najgorsze co w Polsce może być no oprócz polityków i radia maryja. i to że je znasz to akurat nie jest temat do chwalenia się. ja nam chłopaków z zespołu blenders i kilku innych i co będziesz mi zazdrościć?? masz coś z głową moja droga. i weź się w końcu opanuj. takie zachowanie jest nienormalne. może masz rozdwojenie jaźni. pozdrawiam anty_dode z forum www.swidnik.net lol nawet tam cie przywiało.
Avatar
... / 7 lipca 2008 o 14:22
0
[url="http://stormpl.vgh.pl/news.php"]http://stormpl.vgh.pl/news.php[/url] - polecam
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:05
0
U nas w Polsce są królowe takie jak: ja - czyli Marzencia, Doda, Jola Rutowicz (moja osobista friend), Frytka (wszystkie te osoby znam, a wy nie :P:P:P:P).
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:02
0
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Avatar
ktoś / 25 czerwca 2008 o 08:29
0
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).


No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
j zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech> rozwiń
Avatar
Marzencia / 24 czerwca 2008 o 09:35
0
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Avatar
ojoj / 10 czerwca 2008 o 15:41
0
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat...
P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Avatar
Wschodzachodzacegoslonca / 26 maja 2012 o 23:11
0
O co chodzi.
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:30
0
A I POWINISCIE BRAC PRZKŁAD Z BLOGU MARZENY BO WASZ BLOG JEST ZEREM ZEREM A ZRESZTA NIGDY NIE BYŁ KIMS I SIE ODPIERD******* OD MARZENY I JEJ BLOGA
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:26
0
a ja tam stoje po stronie marzeny i te wszystkie bzdury które wypisuje na temat jej blogo i jej osoby sa chamskie jej blog sprawdzia pogode w 100% jest bardzio wiarygodnym przedtsaiwcielem pogody jet moden z wielkim wyprzedziueniem przewiduje pogode a wasz nie i ŻYCZE WAM ZEBY TA STRONA SIE ROZPAŁA HAHAHAHAHA JESZCZE DZIŚ
Avatar
ja / 22 września 2008 o 13:42
0
wiesz dla mnie to zaszczyt że ich nie znam. to najgorsze co w Polsce może być no oprócz polityków i radia maryja. i to że je znasz to akurat nie jest temat do chwalenia się. ja nam chłopaków z zespołu blenders i kilku innych i co będziesz mi zazdrościć?? masz coś z głową moja droga. i weź się w końcu opanuj. takie zachowanie jest nienormalne. może masz rozdwojenie jaźni. pozdrawiam anty_dode z forum www.swidnik.net lol nawet tam cie przywiało.
Avatar
... / 7 lipca 2008 o 14:22
0
[url="http://stormpl.vgh.pl/news.php"]http://stormpl.vgh.pl/news.php[/url] - polecam
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:05
0
U nas w Polsce są królowe takie jak: ja - czyli Marzencia, Doda, Jola Rutowicz (moja osobista friend), Frytka (wszystkie te osoby znam, a wy nie :P:P:P:P).
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:02
0
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Avatar
ktoś / 25 czerwca 2008 o 08:29
0
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).


No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
j zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech> rozwiń
Avatar
Marzencia / 24 czerwca 2008 o 09:35
0
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Avatar
ojoj / 10 czerwca 2008 o 15:41
0
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat...
P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wybiegła za złodziejami, przejechali ją autem. Są wolni, bo poręczył za nich ważny Rom

Wybiegła za złodziejami, przejechali ją autem. Są wolni, bo poręczył za nich ważny Rom 15 8

Kryminalni z Lubartowa zatrzymali 68-letniego Roma, który wraz z trzema kobietami okradał mieszkańców naszego regionu. Podczas ostatniej akcji złodzieje przejechali ofiarę samochodem. Do aresztu jednak nie trafią

Cztery nowe parki w Świdniku. Jest już przetarg

Cztery nowe parki w Świdniku. Jest już przetarg 1 0

To mają być miejsca do odpoczynku i spacerów, a także rekreacji. W Świdniku powstaną cztery parki. Ich budowa rozpocznie się od tego zlokalizowanego przy al. Lotników Polskich za stacją paliw. Urząd Miasta ogłosił już przetarg. Urzędnicy czekają na oferty od firm do 24 sierpnia.

Wybory 2018: Kandydaci na prezydentów miast w woj. lubelskim

Wybory 2018: Kandydaci na prezydentów miast w woj. lubelskim 3 20

Przybywa chętnych do walki o stanowiska prezydentów miast w jesiennych wyborach. Wczoraj swojego kandydata w Zamościu przedstawiła Koalicja Obywatelska. O prezydencki fotel zamierzają też walczyć aktywiści z Lubelskiego Ruchu Miejskiego

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2018 roku 0 1

Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Mieszkańcy centrum Lublina protestują

Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Mieszkańcy centrum Lublina protestują 50 19

Przeciw zabudowie sąsiedniej działki protestują mieszkańcy budynku przy Dolnej 3 Maja 3a. Przed ich oknami może wyrosnąć nowy blok. Urząd Miasta wydał już pozwolenie na budowę, ale wojewoda je uchylił, bo uznał, że w ogóle nie powinno być wydane. Sprawa wróciła do Ratusza, który wydał nową zgodę

Prezes Zakładów Azotowych "Puławy" odwołany
PILNE

Prezes Zakładów Azotowych "Puławy" odwołany 23 17

Jacek Janiszek nie jest już prezesem Zakładów Azotowych "Puławy". Dzisiaj, decyzją rady nadzorczej został odwołany ze stanowiska. Jego obowiązki powierzono Krzysztofowi Bendarzowi.

"Będziemy mieszkać jak w mikrofalówce". Nie chcą masztu, przyszli do wojewody
wideo
film

"Będziemy mieszkać jak w mikrofalówce". Nie chcą masztu, przyszli do wojewody 47 7

Mieszkańcy Okrąglicy Kolonii (gm. Urzędów) nie chcą pod swoimi oknami kolejnego masztu telefonii komórkowej. – Jak nam postawią trzeci to będziemy mieszkać jak w mikrofalówce – mówi jeden z nich

Azoty likwidują spółkę „Elektrownia Puławy”

Azoty likwidują spółkę „Elektrownia Puławy” 19 5

Zakłady Azotowe „Puławy” rozpoczęły przygotowania do rozwiązania swojej spółki zależnej, która miała koordynować budowę nowej elektrowni gazowej. Gdy władze firmy zrezygnowały z jej powstania, osobny podmiot stał się zbędny. Decyzja ma „zwiększyć efektywność zarządzania” nowym blokiem węglowym

Lublin: 27-latek podpalił samochody firmy kurierskiej. Aresztowany na trzy miesiące
galeria

Lublin: 27-latek podpalił samochody firmy kurierskiej. Aresztowany na trzy miesiące 3 2

Mężczyzna, który podpalił samochody firmy kurierskiej DHL, został tymczasowo aresztowany. Śledczy nie zdradzają, dlaczego Paweł P. spowodował pożar. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Liga Mistrzyń bez Górnika Łęczna

Liga Mistrzyń bez Górnika Łęczna 7 4

Piłkarki Górnika Łęczna w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń przegrały z Glasgow City 0:2 i ostatecznie nie zagrają w 1/16 najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie

Ile zarobiły stadniny na aukcjach w Janowie? "Jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować"
galeria

Ile zarobiły stadniny na aukcjach w Janowie? "Jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować" 9 6

W sumie 734 tys. euro zarobiły państwowe stadniny na tegorocznych aukcjach Pride of Poland i Summer Sale. Nabywców znalazła tylko połowa z wystawionych 31 koni. – Jeszcze parę lat i może coś uda się odbudować – komentuje wyniki aukcji były wieloletni prezes stadniny w Michałowie

Lider nadal się zbroi. Nowy obrońca w Górniku

Lider nadal się zbroi. Nowy obrońca w Górniku 6 5

Po efektownej wygranej nad Ruchem Chorzów Górnik Łęczna dokonał kolejnego letniego wzmocnienia. Z klubem z Łęcznej związał się Michał Markowski

Bezpłatne zwiedzanie Majdanka
18 sierpnia 2018, 9:30

Bezpłatne zwiedzanie Majdanka 4 2

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 9.30 rozpocznie się tegoroczna edycja Weekend z historią. Państwowe Muzeum na Majdanku (Droga Męczenników Majdanka 67) zaprasza na bezpłatne zwiedzanie obiektu.

"Ponad śnieg". Film z muzyką na żywo
15 sierpnia 2018, 20:00

"Ponad śnieg". Film z muzyką na żywo 0 0

"Ponad śnieg" to niemy film z 1929 roku na podstawie dramatu Stefana Żeromskiego "Ponad śnieg bielszym się stanę". To historia rodziny kresowej w rzeczywistości lat I wojny światowej i nadchodzących zmian roku 1918.

"Autopsja Jane Doe" w Kinie Perła
17 sierpnia 2018, 21:00

"Autopsja Jane Doe" w Kinie Perła 0 0

Co Gdzie Kiedy. Powoli dobiega końca tegoroczna edycja plenerowego Kina Perła (ul. Bernardyńska 15). W przedostatni weekend sierpnia zobaczymy m.in. filmy Autopsja Jane Doe i Do zakochania jeden krok.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!