Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Świdnik

14 listopada 2007 r.
17:58
Edytuj ten wpis

Tropiciele grzmotów

0 46 A A

Grupa Meteo - czyli Łowcy Burz - to nazwa nowego stowarzyszenia, które powstanie w Świdniku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Chcemy ostrzegać mieszkańców naszego regionu przed kaprysami pogody - tłumaczą pomysłodawcy.

Na razie jest ich sześciu - mają od 17 do 24 lat i jedną wspólną pasję - meteorologię.

- Zjawiska atmosferyczne pasjonowały mnie od zawsze - mówi Łukasz Koczkodaj, jeden z założycieli stowarzyszenia. Do niedawna tylko o nich czytał, oglądał zdjęcia i filmy. W te wakacje zaczął działać. - Z kolegą spakowaliśmy plecaki i zaczęliśmy jeździć po okolicy. Zrobiliśmy mnóstwo zdjęć podczas opadów i burz - mówi. - Na tropieniu błyskawic spędziliśmy całe lato. Tak nam to weszło w krew, że postanowiliśmy zająć się tym bardziej profesjonalnie. Stąd pomysł utworzenia Grupy Meteo - tłumaczy.

Niedawno sześciu zapaleńców założyło stronę internetową. Będą tam dokumentować stany pogody - głównie te, które zagrażają ludziom. Zamierzają też przekonywać do wstąpienia w szeregi swojej grupy poprzez ulotki. Aby stowarzyszenie zostało zarejestrowane, musi się do niego zapisać minimum 10 osób. - Mamy nadzieję, że oficjalnie ruszymy w nowym roku. Kończymy pisać statut, brakuje tylko kilku członków - mówią. - Chcemy, żeby nasza grupa prężnie działała na terenie nie tylko naszego regionu, ale również kraju, a może nawet poza jego granicami. Na wiosnę planujemy kupić przenośną, samochodową stację meteorologiczną. Będziemy też chcieli nawiązać współpracę z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej, z naukowcami UMCS-u. - Niedawno wysłałem maila do Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi. Czekam na odpowiedź - tłumaczy Koczkodaj.

- Informacje, które są podane na naszej stronie internetowej są dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Można dowiedzieć się wiele o pogodzie i zjawiskach atmosferycznych w naszym kraju. Jeśli chodzi o współpracę, pomoc naszych specjalistów, to najpierw musielibyśmy się dowiedzieć więcej o tym stowarzyszeniu i ludziach, którzy je tworzą - wyjaśnia Katarzyna Skowrońska, rzeczniczka prasowa IMiGW.

Chcesz wiedzieć więcej:

Wejdź na stronę www.grupameteo.com

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wschodzachodzacegoslonca / 26 maja 2012 o 23:11
0
O co chodzi.
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:30
0
A I POWINISCIE BRAC PRZKŁAD Z BLOGU MARZENY BO WASZ BLOG JEST ZEREM ZEREM A ZRESZTA NIGDY NIE BYŁ KIMS I SIE ODPIERD******* OD MARZENY I JEJ BLOGA
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:26
0
a ja tam stoje po stronie marzeny i te wszystkie bzdury które wypisuje na temat jej blogo i jej osoby sa chamskie jej blog sprawdzia pogode w 100% jest bardzio wiarygodnym przedtsaiwcielem pogody jet moden z wielkim wyprzedziueniem przewiduje pogode a wasz nie i ŻYCZE WAM ZEBY TA STRONA SIE ROZPAŁA HAHAHAHAHA JESZCZE DZIŚ
Avatar
ja / 22 września 2008 o 13:42
0
wiesz dla mnie to zaszczyt że ich nie znam. to najgorsze co w Polsce może być no oprócz polityków i radia maryja. i to że je znasz to akurat nie jest temat do chwalenia się. ja nam chłopaków z zespołu blenders i kilku innych i co będziesz mi zazdrościć?? masz coś z głową moja droga. i weź się w końcu opanuj. takie zachowanie jest nienormalne. może masz rozdwojenie jaźni. pozdrawiam anty_dode z forum www.swidnik.net lol nawet tam cie przywiało.
Avatar
... / 7 lipca 2008 o 14:22
0
[url="http://stormpl.vgh.pl/news.php"]http://stormpl.vgh.pl/news.php[/url] - polecam
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:05
0
U nas w Polsce są królowe takie jak: ja - czyli Marzencia, Doda, Jola Rutowicz (moja osobista friend), Frytka (wszystkie te osoby znam, a wy nie :P:P:P:P).
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:02
0
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Avatar
ktoś / 25 czerwca 2008 o 08:29
0
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).


No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
j zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech> rozwiń
Avatar
Marzencia / 24 czerwca 2008 o 09:35
0
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Avatar
ojoj / 10 czerwca 2008 o 15:41
0
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat...
P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Avatar
Wschodzachodzacegoslonca / 26 maja 2012 o 23:11
0
O co chodzi.
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:30
0
A I POWINISCIE BRAC PRZKŁAD Z BLOGU MARZENY BO WASZ BLOG JEST ZEREM ZEREM A ZRESZTA NIGDY NIE BYŁ KIMS I SIE ODPIERD******* OD MARZENY I JEJ BLOGA
Avatar
Gość / 31 października 2008 o 08:26
0
a ja tam stoje po stronie marzeny i te wszystkie bzdury które wypisuje na temat jej blogo i jej osoby sa chamskie jej blog sprawdzia pogode w 100% jest bardzio wiarygodnym przedtsaiwcielem pogody jet moden z wielkim wyprzedziueniem przewiduje pogode a wasz nie i ŻYCZE WAM ZEBY TA STRONA SIE ROZPAŁA HAHAHAHAHA JESZCZE DZIŚ
Avatar
ja / 22 września 2008 o 13:42
0
wiesz dla mnie to zaszczyt że ich nie znam. to najgorsze co w Polsce może być no oprócz polityków i radia maryja. i to że je znasz to akurat nie jest temat do chwalenia się. ja nam chłopaków z zespołu blenders i kilku innych i co będziesz mi zazdrościć?? masz coś z głową moja droga. i weź się w końcu opanuj. takie zachowanie jest nienormalne. może masz rozdwojenie jaźni. pozdrawiam anty_dode z forum www.swidnik.net lol nawet tam cie przywiało.
Avatar
... / 7 lipca 2008 o 14:22
0
[url="http://stormpl.vgh.pl/news.php"]http://stormpl.vgh.pl/news.php[/url] - polecam
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:05
0
U nas w Polsce są królowe takie jak: ja - czyli Marzencia, Doda, Jola Rutowicz (moja osobista friend), Frytka (wszystkie te osoby znam, a wy nie :P:P:P:P).
Avatar
Marzencia / 28 czerwca 2008 o 18:02
0
Po pierwsze nie jestem żadnym dzieckiem!!! Prawie w ogóle nie stosuję Multi-Model Mos tylko MeteoBase!!! Po trzecie nie spisuję prognoz z MeteoGroup, a po czwarte jestem humanistką i nie umiem liczyć i każdy w Polsce to już wie, to po cholerę piszesz takie bzdety, bachorze???
Avatar
ktoś / 25 czerwca 2008 o 08:29
0
Marzencia napisał:
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).


No prosze czy taki człowiek psychicznie może być normalny - dziecko nazywa się królową(raczej żaden dojrzały człowiek nie nazwałby się krówlową), prognozy ewidentnie spisuje ze strony meteogroup.pl, co najlepsze stosuje jeden z najgorszych dynamiczno-statystycznych modeli Multi-Model-MOS. Zastanawia mnie, czy wie na jakiej zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech>
j zasadzie działa i czy umiałaby wykonać proste działanie całkujące<śmiech> rozwiń
Avatar
Marzencia / 24 czerwca 2008 o 09:35
0
Zemsta nadchodzi... Różowa królowa pokaże wam, co to znaczy zemsta :):).
Avatar
ojoj / 10 czerwca 2008 o 15:41
0
Cóż poradzić, dziecko porzucone już, 3 o takiej tematyce fora ją wygnały. Ratuje się swojim blogiem, wpisuje się sama do księgi gości, że niby czytelnik mówi że jej prognozy są najlepsze. Określa się nawet mianem "Królowej Prognoz". Przekonywała że pracowała w NOAA, w TVN24 oraz w szkole. Czy taki człowiek jest normalny?? Cóż są ludzie którzy mają własny, zamknięty świat...
P.S Mój post będzie pewnie tak skomentowany że robie błędy itd. choć sama je też robi.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz wesele? Koniecznie odwiedź Targi Ślubne ONA&ON!
galeria
film

Planujesz wesele? Koniecznie odwiedź Targi Ślubne ONA&ON! 0

Zmysłowe suknie ślubne, garnitury i dodatki, przepyszne torty, dekoracje kwiatowe, zaproszenia, fotolustra i oczywiście obrączki – łącznie ponad 125 firm. To tylko mały fragment tego, co pojawi się na Targach Ślubnych ONA&ON. Już 30 listopada i 1 grudnia hala Targów Lublin wypełni się po brzegi ślubnymi inspiracjami. Nie zabraknie widowiskowych pokazów ekskluzywnych kolekcji ślubnych na sezon 2020, występów muzycznych i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Z myślą o zmęczonych ślubnymi sprawunkami Panach przygotowana zostanie również specjalna strefa relaksu.

Zdaniem prokuratora Zbigniew Ziobro nie agitował w ratuszu. A koszulki z kandydatem „przejawem sympatii”

Zdaniem prokuratora Zbigniew Ziobro nie agitował w ratuszu. A koszulki z kandydatem „przejawem sympatii” 40 3

Nie będzie kary za nielegalną agitację wyborczą w zamojskim ratuszu. Zbigniew Ziobro wspierał tam swojego kandydata do sejmu. Śledczy uznali, że skoro działo się to podczas konferencji prasowej, to prezentowanych na spotkaniu materiałów nie można uznać za wyborcze.

Zespół Szkół nr 1 w Lublinie hucznie świętuje 70-lecie powstania [zdjęcia]
galeria

Zespół Szkół nr 1 w Lublinie hucznie świętuje 70-lecie powstania [zdjęcia] 15 1

Zespół Szkół nr 1 w Lublinie im. Władysława Grabskiego hucznie świętuje 70 rocznicę powstania.

Policjanci odzyskali skradziony w Lublinie samochód. Niestety już w takim stanie

Policjanci odzyskali skradziony w Lublinie samochód. Niestety już w takim stanie 8 2

Do kradzieży samochodu hyundai doszło na ulicy Bursaki w Lublinie.

Urząd zapłacił zbyt wysokie odprawy. Poproszą byłych starostów o zwrot pieniędzy?

Urząd zapłacił zbyt wysokie odprawy. Poproszą byłych starostów o zwrot pieniędzy? 12 8

Zawyżanie odpraw i ekwiwalentów dla byłych starostów, a także doprowadzenie do przedawnienia należności podatkowych - to część z kilkunastu nieprawidłowości, jakie stwierdzili kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w puławskim Starostwie Powiatowym

Puławy: Piknik Albertyński i kwesta na rzecz schroniska dla bezdomnych
17 listopada 2019, 12:00

Puławy: Piknik Albertyński i kwesta na rzecz schroniska dla bezdomnych 0 0

Święty Brat Albert patronuje miastu Puławy od 20 lat. Z okazji rocznicy, a także 30-lecia jego kanonizacji, w mieście zaplanowano jubileuszowe uroczystości. Wśród nich - wyświetlenie filmu oraz Piknik Albertyński.

Zmiana wiceprezesa Portu Lotniczego Lublin

Zmiana wiceprezesa Portu Lotniczego Lublin 5 17

Rada Nadzorcza Portu Lotniczego Lublin powołała w czwartek nowego wiceprezesa – Adama Klinerta. Zajął on miejsce Włodzimierza Wysockiego, który pełnił obowiązki wiceprezesa lotniska od listopada 2016 r.

Były poseł PiS Krzysztof Michałkiewicz ma nową pracę. Nowa minister wręczyła powołanie

Były poseł PiS Krzysztof Michałkiewicz ma nową pracę. Nowa minister wręczyła powołanie 55 28

Krzysztof Michałkiewicz został dziś powołany na prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Solarna wiata w Puławach naprawiona. Znów naładujesz tu telefon

Solarna wiata w Puławach naprawiona. Znów naładujesz tu telefon 52 4

Nie ma sposobu na puławskich wandali. Bazgrzą po elewacjach budynków, ich ofiarą padały już m.in. dystrybutory wody pitnej, luneta obserwacyjna przy ul. 6 Sierpnia, a w ostatnim czasie także obywatelskie rowery miejskie.

Start Lublin kontra Trefl Sopot. Pokonać rywala i kontuzje

Start Lublin kontra Trefl Sopot. Pokonać rywala i kontuzje 0 3

Start w sobotę zagra na wyjeździe z Treflem Sopot. Z powodu plagi kontuzji ekipa z Lublina zdecydowała się na podpisanie kontraktu z nowym rozgrywającym – Grzegorzem Grochowskim

Niezwykłe ślubowanie z ceremoniałem wojskowym. Tak jest w XIV LO w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Niezwykłe ślubowanie z ceremoniałem wojskowym. Tak jest w XIV LO w Lublinie [zdjęcia] 73 5

Uczniowie klas pierwszych XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie w piątek złożyli ślubowanie.

7-latek jechał nieoświetlonym rowerem, bez odblasków. W dziecko wjechał samochód

7-latek jechał nieoświetlonym rowerem, bez odblasków. W dziecko wjechał samochód 40 7

Do groźnego wypadku doszło w czwartek popołudniu w miejscowości Przytyki (gmina Chodel).

Kiedy pensjonariusze wrócą do DPS przy Głowackiego?

Kiedy pensjonariusze wrócą do DPS przy Głowackiego? 0 0

Wiosną 2021 r. mieszkańcy wrócą do Domu Pomocy Społecznej przy Głowackiego – zapowiedział prezydent Krzysztof Żuk. Do kwietnia przyszłego roku odtworzony ma być dach na budynku, który w ostatnim dniu sierpnia uległ pożarowi.

Kolej sprzedaje budynek w Lublinie

Kolej sprzedaje budynek w Lublinie 0 1