Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Tomaszów Lubelski

22 czerwca 2017 r.
22:15

Nauczyciele poprosili o pomoc wojewodę. Będzie zarząd komisaryczny w gminie?

0 4 A A
Na wtorkowe spotkanie z wojewodą lubelskim i kurator oświaty licznie stawili się nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej
Na wtorkowe spotkanie z wojewodą lubelskim i kurator oświaty licznie stawili się nauczyciele i rodzice uczniów Zespołu Szkół w Lubyczy Królewskiej

Wojewoda nie wyklucza złożenia wniosku o wprowadzenie zarządu komisarycznego w Lubyczy Królewskiej (powiat tomaszowski). Powodem ma być m.in. nieprzekazywanie środków na zakładowe fundusze świadczeń socjalnych w miejscowych szkołach, niewypłacanie dodatków wyrównawczych nauczycielom i niezgodne z prawem powołanie dyrektor Zespołu Szkół. W tle konfliktu znajdują się także zwolnienia pedagogów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Zespole Szkół w Lubyczy Królewskiej pracuje 87 osób. 12 nauczycieli ma jednak z końcem wakacji stracić pracę. W grupie tej znajdują się trzy osoby, które nie zgodziły się na ograniczenie liczby godzin. Powodem zwolnień jest przede wszystkim demografia. Niespełna 10 lat temu w szkole uczyło się ponad 630 uczniów. Dziś jest ich o dwustu mniej. Jeszcze mniej będzie wkrótce ze względu na reformę oświaty i likwidacje gimnazjów.

– Do zwolnienia wytypowałam nauczycieli w oparciu o ich osiągnięcia, staż pracy i dyspozycyjność – przekonuje Bożena Ziembińska, dyrektor Zespołu Szkół.

Pedagodzy, którzy mają stracić stanowiska, zapowiedzieli już, że skierują sprawę do sądu pracy. O pomoc zwrócili się też do wojewody i kuratora oświaty. Ci przyjechali we wtorek do Lubyczy Królewskiej na spotkanie z przedstawicielami samorządu, dyrektor szkoły, nauczycielami i rodzicami uczniów. Jak poinformował wojewoda, wizyta miała na celu przede wszystkim wyjaśnienie społeczności szkoły sytuacji formalno-prawnej oraz podstawowych informacji związanych w reformą oświaty.

– Planowane zwolnienia nauczycieli w Zespole Szkół nie mają żadnego związku z wprowadzaną przez rząd reformą oświaty – przekonywał wojewoda Czarnek.

Wojewoda uważa, że zła sytuacja w oświacie w Lubyczy jest związana także z niezgodnym z prawem powołaniem dyrektor Zespołu Szkół. W 2015 r. Ziembińska wygrała konkurs na to stanowisko. Urząd Wojewódzki uznał, że nie ma ona jednak wystarczających kwalifikacji do jego objęcia i wszczął postępowanie nadzorcze. Burmistrz Lubyczy nie odwołał się od tej decyzji do Sądu Administracyjnego, tylko ogłosił kolejny konkurs. Potem go jednak unieważnił i powołał na stanowisko dyrektora Ziembińską, robiąc to na podstawie wcześniejszego konkursu. Dlatego wojewoda 13 czerwca tego roku wszczął kolejne postępowanie nadzorcze, które ma stwierdzić nieważności zarządzeń burmistrza w tej sprawie.

– W ocenie organu nadzoru zarządzenia te są sprzeczne z prawem, zarówno z tego powodu, że ich przedmiotem jest zatwierdzenie wadliwie przeprowadzonego postępowania konkursowego oraz powierzenie stanowiska dyrektora osobie wyłonionej w tym postępowaniu. Według służb prawnych wojewody, osoba ta nie posiadała wymaganych kwalifikacji. Zwrócono także uwagę, że na to stanowisko był ogłoszony i przeprowadzony kolejny konkurs, którego unieważnienie wiąże się w świetle obowiązujących przepisów prawa z koniecznością ponownego przeprowadzenia postępowania konkursowego – informuje Lubelski Urząd Wojewódzki.

O tym, jak ostatecznie rozwiązać tę sprawę, wojewoda zdecyduje po zapoznaniu się z wyjaśnieniami burmistrza. Jeśli uzna, że doszło do „permanentego i wielokrotnego” naruszenia prawa, może zwrócić się do premier rządu o wprowadzenie w Lubyczy Królewskiej zarządu komisarycznego.

– Celem spotkania i tego całego zamieszania było zniszczenie mnie – komentuje z kolei dyrektor Bożena Ziembińska. – Czuję się obrażona, ośmieszona i upokorzona przez wojewodę. Mam pełne kwalifikacje do kierowania szkołą, a decyzja o zwolnieniach nauczycieli była przemyślana i dobrze przeprowadzona. Nie mam sobie nic do zarzucenia. Wydaje mi się, że w tej sprawie chodzi wyłącznie o mój stołek. Próbuje się mnie z niego usunąć i na siłę wsadzić na niego człowieka z PiS.

Wczoraj w Urzędzie Miasta poinformowano nas, że burmistrz Lubyczy Tomasz Leszczyński „jest niedostępny”. Nie było go także na spotkaniu z wojewodą i kurator oświaty.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 09:27
0
Sprawa wygląda tak: Konkurs który odbył się 29 czerwca 2015 roku odbył się zgodnie z przepisami prawa. Konkurs wygrała pani B.Ziembińska, mająca pełne kwalifikacje do zajmowania dyrektora Zespołu Szkół (jest w tej sprawie opinia MEN). Znalazła się grupa osób niezadowolona z takiego obrotu sytuacji, być może politycznie inspirowana i napisała anonimową skargę do wojewody twierdząc, że nie ma do tej funkcji kwalifikacji. Wojewoda niezwłocznie wszczął postępowanie nadzorcze, które burmistrz sobie zlekceważył ( nie dołączył do dokumentacji konkursu wszystkich dokumentów w sprawie kwalifikacji i nie odwołał się od decyzji wojewody do WSA). Mało tego, zwolnił 1.06.2016 roku z funkcji dyrektora B.Ziembińską z rażącym naruszeniem prawa (przy milczącej aprobacie Kuratorium) licząc, że ogłoszony po tym nowy konkurs rozwiąże problem. Okazało się, że nie. Podczas tego konkursu przedstawiciele Kuratorium ( mimo, że kandydatka B.Ziembińska miała dodatkowe kwalifikacje) nie dopuścili jej do konkursu, wybrano wtenczas kandydatkę PIS-u. Na skutek skargi niedopuszczonej kandydatki burmistrz zmuszony został do unieważnienia konkursu i powierzył stanowisko dyrektora na 10 m-cy b. Ziembińskiej. Wszystko to opisane było w "Tygodniku Zamojskim". Wojewoda o tym wszystkim miał pełną, udokumentowaną wiedzę i mógł (powinien) skierować sprawę do WSA w celu uchylenia jego rozstrzygnięć nadzorczych. Tego nie uczynił a motywy tego działania przedstawi ewentualnie przed sądem. W tej sytuacji burmistrz Lubyczy Królewskiej dostaje wiosną 2017 roku skargę obywatelską,żądającą przywrócenia na stanowisko zgodnie z wynikami pierwszego konkursu oraz wezwanie dyrektorki p.o. b.Ziembińskiej o usunięcie naruszenia prawa związanego z jej odwołaniem. Postawiony pod ścianą burmistrz (zagrożony art.231 kk) wybiera jedyne racjonalne, prawem dopuszczalne rozwiązanie - pod wpływem wyjścia na jaw nowych okoliczności, które dowodzą, że konkurs z 2015 roku i jego wyniki są zgodne z prawem (a podnoszony przez wojewodę problem braku kwalifikacji w dostarczonej mu dokumentacji nie ma najmniejszego wpływu na jego wyniki) - wydaje nowe zarządzenia 14/2017 zatwierdzające wyniki konkursu i 15/2017 powołujące dyrektora zgodnie z jego wynikami. Zarządzenia weszły do biegu prawnego i mają moc wiążącą. Wojewoda brew logice, posiadanej wiedzy wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie tych zarządzeń (ma do prawo jak do twierdzenia, że Ziemia jest płaska), które zapewne zakończy się w WSA lub NSA. Stwierdzenia publiczne wojewody, organu powołanego do rozstrzygania w sprawach prawnych o prawidłowości powołania dyrektorki i jej kwalifikacji przed zakończeniem postępowania jest prawnie niedopuszczalne i dyskwalifikujące. Dalszy ruch należy do służb specjalnych, o ile nie jest to państwo teoretyczne.
Sprawa wygląda tak: Konkurs który odbył się 29 czerwca 2015 roku odbył się zgodnie z przepisami prawa. Konkurs wygrała pani B.Ziembińska, mająca pełne kwalifikacje do zajmowania dyrektora Zespołu Szkół (jest w tej sprawie opinia MEN). Znalazła się grupa osób niezadowolona z takiego obrotu sytuacji, być może politycznie inspirowana i napisała anonimową skargę do wojewody twierdząc, że nie ma do tej funkcji kwalifikacji. Wojewoda niezwłocznie wszczął postępowanie nadzorcze, które burmistrz sobie zlekceważył ( nie dołączył do dokumentacji konku... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 09:07
0
Jednak najważniejszym powodem mieszania się kuratora i wojewody do konfliktu jest to, że władze Lubyczy Królewskiej nie są z PiS i tego nie da się zasłonić żadnymi, na siłę szukanymi , zarzutami środkach i funduszach, bo to z daleka śmierdzi polityką PiS
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 07:50
0
Było nie uczyć m.innymi historii o braterstwie z ruskimi co wymordowali nam elitę Polskich Obywateli , a zastąpili kastą uzupatorów . Teraz płacz że nie ma pracy .
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 00:18
0
paranoja, uczniów ubyło, stan kadry taki sam , uczniów ubywa , kadra bez amian, to pzecież jasne i oczywiste jak 2x2 że częć kadry pedagogicznej musi odejść z pracy no chyba że będą prowadzić wykład w pustej sali
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 09:27
0
Sprawa wygląda tak: Konkurs który odbył się 29 czerwca 2015 roku odbył się zgodnie z przepisami prawa. Konkurs wygrała pani B.Ziembińska, mająca pełne kwalifikacje do zajmowania dyrektora Zespołu Szkół (jest w tej sprawie opinia MEN). Znalazła się grupa osób niezadowolona z takiego obrotu sytuacji, być może politycznie inspirowana i napisała anonimową skargę do wojewody twierdząc, że nie ma do tej funkcji kwalifikacji. Wojewoda niezwłocznie wszczął postępowanie nadzorcze, które burmistrz sobie zlekceważył ( nie dołączył do dokumentacji konkursu wszystkich dokumentów w sprawie kwalifikacji i nie odwołał się od decyzji wojewody do WSA). Mało tego, zwolnił 1.06.2016 roku z funkcji dyrektora B.Ziembińską z rażącym naruszeniem prawa (przy milczącej aprobacie Kuratorium) licząc, że ogłoszony po tym nowy konkurs rozwiąże problem. Okazało się, że nie. Podczas tego konkursu przedstawiciele Kuratorium ( mimo, że kandydatka B.Ziembińska miała dodatkowe kwalifikacje) nie dopuścili jej do konkursu, wybrano wtenczas kandydatkę PIS-u. Na skutek skargi niedopuszczonej kandydatki burmistrz zmuszony został do unieważnienia konkursu i powierzył stanowisko dyrektora na 10 m-cy b. Ziembińskiej. Wszystko to opisane było w "Tygodniku Zamojskim". Wojewoda o tym wszystkim miał pełną, udokumentowaną wiedzę i mógł (powinien) skierować sprawę do WSA w celu uchylenia jego rozstrzygnięć nadzorczych. Tego nie uczynił a motywy tego działania przedstawi ewentualnie przed sądem. W tej sytuacji burmistrz Lubyczy Królewskiej dostaje wiosną 2017 roku skargę obywatelską,żądającą przywrócenia na stanowisko zgodnie z wynikami pierwszego konkursu oraz wezwanie dyrektorki p.o. b.Ziembińskiej o usunięcie naruszenia prawa związanego z jej odwołaniem. Postawiony pod ścianą burmistrz (zagrożony art.231 kk) wybiera jedyne racjonalne, prawem dopuszczalne rozwiązanie - pod wpływem wyjścia na jaw nowych okoliczności, które dowodzą, że konkurs z 2015 roku i jego wyniki są zgodne z prawem (a podnoszony przez wojewodę problem braku kwalifikacji w dostarczonej mu dokumentacji nie ma najmniejszego wpływu na jego wyniki) - wydaje nowe zarządzenia 14/2017 zatwierdzające wyniki konkursu i 15/2017 powołujące dyrektora zgodnie z jego wynikami. Zarządzenia weszły do biegu prawnego i mają moc wiążącą. Wojewoda brew logice, posiadanej wiedzy wszczął postępowanie nadzorcze w sprawie tych zarządzeń (ma do prawo jak do twierdzenia, że Ziemia jest płaska), które zapewne zakończy się w WSA lub NSA. Stwierdzenia publiczne wojewody, organu powołanego do rozstrzygania w sprawach prawnych o prawidłowości powołania dyrektorki i jej kwalifikacji przed zakończeniem postępowania jest prawnie niedopuszczalne i dyskwalifikujące. Dalszy ruch należy do służb specjalnych, o ile nie jest to państwo teoretyczne.
Sprawa wygląda tak: Konkurs który odbył się 29 czerwca 2015 roku odbył się zgodnie z przepisami prawa. Konkurs wygrała pani B.Ziembińska, mająca pełne kwalifikacje do zajmowania dyrektora Zespołu Szkół (jest w tej sprawie opinia MEN). Znalazła się grupa osób niezadowolona z takiego obrotu sytuacji, być może politycznie inspirowana i napisała anonimową skargę do wojewody twierdząc, że nie ma do tej funkcji kwalifikacji. Wojewoda niezwłocznie wszczął postępowanie nadzorcze, które burmistrz sobie zlekceważył ( nie dołączył do dokumentacji konku... rozwiń
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 09:07
0
Jednak najważniejszym powodem mieszania się kuratora i wojewody do konfliktu jest to, że władze Lubyczy Królewskiej nie są z PiS i tego nie da się zasłonić żadnymi, na siłę szukanymi , zarzutami środkach i funduszach, bo to z daleka śmierdzi polityką PiS
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 07:50
0
Było nie uczyć m.innymi historii o braterstwie z ruskimi co wymordowali nam elitę Polskich Obywateli , a zastąpili kastą uzupatorów . Teraz płacz że nie ma pracy .
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 00:18
0
paranoja, uczniów ubyło, stan kadry taki sam , uczniów ubywa , kadra bez amian, to pzecież jasne i oczywiste jak 2x2 że częć kadry pedagogicznej musi odejść z pracy no chyba że będą prowadzić wykład w pustej sali
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 77 13

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 21 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 3

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.