Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Włodawa

11 sierpnia 2019 r.
21:06

Betonowa kostka zamiast drzew i trawników. Burmistrz zaskoczony protestem

202 51 A A
Po lewej: zieleń teraz. Po prawej: zieleń po rewitalizacji.
Po lewej: zieleń teraz. Po prawej: zieleń po rewitalizacji. (fot. Mariusz Blaha Blaszkiewicz)

Betonowa kostka zamiast drzew. Mieszkańcy Włodawy są przeciwni takiej rewitalizacji i piszą do burmistrza. Burmistrz jest zaskoczony

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Włodawski Czworobok ma być gruntownie zmieniony. To efekt realizacji projektu „Na Szlaku Trzech Kultur - odnowienie zabytkowego centrum Włodawy”. Według projektu, Czworobok będą flankować dwie fontanny, zaś wewnątrz zaprojektowano oświetlenie, ławki, donice na drzewa i stojaki na rowery. A to oznacza, że znikną trawniki w miejsce których pojawi się betonowa kostka. Wycięte zostaną drzewa, które zastąpią nowe ale w donicach.

- W kilka dni zebraliśmy ponad 1 500 podpisów. Listy z apelem wyłożyliśmy w 14 punktach w mieście, a odzew przerósł nasze oczekiwania. Bo nie podoba się nam wycięcie drzew i zabetonowanie trawników w centrum Włodawy – mówi Konrad Smoliński z Inicjatywy LWL, jeden z inicjatorów akcji.- Piszemy, bo brak jest spójnej, przejrzystej oraz konkretnej i aktualnej informacji na temat projektu.

Włodawscy aktywiści podkreślają, że z rozmów z mieszkańcami wynika, że ludzie nie mają pojęcia jak będzie wyglądała „rewitalizacja”. Informacja o tym, że „rewitalizacja Czworoboku” obejmuje teren wokół, skąd znikną drzewa i trawniki - wprawia ich w osłupienie.

- Jestem zaskoczony, że inicjatorzy akcji nie przyszli do mnie osobiście lecz wybrali drogę internetową i pośrednictwo mediów. List otwarty zawiera w dużej części nieaktualne informacje i półprawdy – wyjaśnia Wiesław Muszyński, burmistrz Włodawy. - Uważam, że warto o tym rozmawiać. Z mojej strony deklaruję, że na list otwarty oczywiście odpowiem oraz zaproszę zainteresowane strony do dalszej dyskusji. Przygotuję też odpowiednie informacje dla opinii publicznej, ponieważ na tym etapie podjęcie decyzji o zmianie projektu jest bardzo trudne. Realizujemy go wspólnie z powiatem włodawskim. To w sumie ponad 20 milionów złotych – dodaje burmistrz.

Pomysł zmian nie jest nowy, bo wstępne ustalenia podjęto przed kilku laty. W 2015 roku na wycinkę zgodził się ówczesny kierownik chełmskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie, który postawił projektantom kilka warunków. Z pisma wynikało, że drzewa i zieleń ma zniknąć, ponieważ Czworobok był placem targowym i jako taki, nie był zadrzewiony. Drzewa pojawiły się tam dopiero po wojnie. Wyrosły spontanicznie, bez planu.

- W pierwotnej wersji zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków do wycinki przeznaczone były prawie wszystkie drzewa wokół czworoboku. Dzięki naszym staraniom część z nich udało się zachować. Podejmujemy kolejne działania żeby ocalić ich jak najwięcej. Dzisiaj mówimy już o wycince kilkunastu drzew oraz o zasadzeniu kilku nowych – mówi burmistrz Muszyński.

- Zamiast unicestwiać zielone skwery i drzewa na rzecz betonowej kostki, zadbajmy o zieleń podkreślając nie tylko jej walory estetyczne, ale również i przede wszystkim funkcje społeczne, rekreacyjne, ekologiczne i ekonomiczne -piszą do burmistrza autorzy apelu. - Wierzymy, że dobro mieszkańców jest dla Pana najważniejsze, zaś wygląd naszego miasta z pewnością leży Panu na sercu. Jego niepowtarzalny klimat w ogromnej mierze tworzą drzewa i wciąż jeszcze zielone centrum wokół zabytkowego Czworoboku czy uroczy park koło cerkwi z historycznymi kasztanami w roli głównej – czytamy w apelu.

Władze Włodawy przypominają, że od 2013 roku kilka razy były konsultacje społeczne. Nikt z obecnie protestujących nie zgłaszał uwag dotyczących drzew.

- Jednak będziemy wspólnie z inicjatorami akcji oraz wszystkimi zainteresowanymi szukali optymalnego rozwiązania -podsumowuje burmistrz Włodawy.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 51

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
L. / 11 sierpnia 2019 o 21:39
+27
Zaskoczony biedaczek... no w głowie się nie mieści... Zaskoczony, że ludzie wolą drzewa, zieleń i cień, a nie beton... co za beton...
Avatar
erda / 11 sierpnia 2019 o 23:48
+22
z ta rewitalizacją to jakis ogólnokrajowy obłęd, kto nadał taki trend, usuwać zielone płuca miast, wycinac drzewa a miejsca zabrukowywać kostka, to się dzieje w calej Polsce to zgroza, nie tylko na lubelszczyźnie,Krasnystaw, Hrubieszów, Parczew , doznały juz tej rewitalizacji, mało tego popatrzcie na cmentarze, chociaz ustawa mówi że cmentarze maja mieć charakter parkowy z nasadzeniami drzew i krzewów to Polska powiatowa i wiejska goli cmentarze  z wszelkiej zieleni, dla picu umieszcza sie tabliczki że drzewo jest zabytkiem przyrody a potem wystepuje sie o wycinke bo drzewo czemus tam zgraża, efekt jest taki że cmentarze stanowią dzisiaj pustynie betonowo plastikowa, kto powstrzyma ten pęd, czy do odpowiedzialnych ludxiz nie dociera że drzewa to fabryka tlenu, to schronienie przed słońcem to wreszcie miejsce gniazdowania ptaków, w okresie letnim narzekamy na komary, próbuje się chemicznie zwalczać te owady, a przeciez ptaki jerzyki niegdys gniazdujace w załomach domów skutecznie walczyły z tymi owadami, dzisiaj tych ptaków niie widać, człowiek zniszczył ich środowisko i zabronił budować gniazda w swoim sąsiedztwie, w blokach skrupulatnie zabudowuje się wszelkie otwory wentylacyjne  by broń boże jakis ptak nie zechciał tam zamieszkać, juz mamy efekt cieplarniany będacy między innymi skutkiem takich działań, dalej niszczmy swiadomie środowisko ktore w symbiozie od tysiecy lat funkcjonowało, ale dzisiejszy czlowiek świadomy skutków dalej z uporem maniaka  brnie w samozniszczenie
z ta rewitalizacją to jakis ogólnokrajowy obłęd, kto nadał taki trend, usuwać zielone płuca miast, wycinac drzewa a miejsca zabrukowywać kostka, to się dzieje w calej Polsce to zgroza, nie tylko na lubelszczyźnie,Krasnystaw, Hrubieszów, Parczew , doznały juz tej rewitalizacji, mało tego popatrzcie na cmentarze, chociaz ustawa mówi że cmentarze maja mieć charakter parkowy z nasadzeniami drzew i krzewów to Polska powiatowa i wiejska goli cmentarze  z wszelkiej zieleni, dla picu umieszcza sie tabliczki że drzewo jest zabytkiem przyrody a potem ... rozwiń
Avatar
Janusz / 12 sierpnia 2019 o 07:58
+20
Trzeba być kompletnie ograniczonym ,aby widząc co się aktualnie dzieje z środowiskiem, niszczyć zieleń i betonować miasta.
Avatar
anka / 11 sierpnia 2019 o 22:46
+20
Świat trochę poszedł do przodu od czasu targów w środku miasta i skoro drzewa już są to należy o nie zadbać, a nie je wycinać i stawiać idiotyczne donice z imitacją drzew. Drzewa powinny być wysokie, zatem będą miały korzenie, a nie korzonki. Wysokie, bo takie dają cień, utrzymują wilgotność, a ich korzenie pochłaniają nadmiar wody z ziemi. To nie chodzi o fanaberie ekologów, a po prostu o zwykły ludzki rozsądek i poczucie estetyki. Wystarczy, że już w wielu miastach po rewitalizacji wszystkie deptaki, skwery, dawne rynki wyglądają jak betonowe targi, na których brakuje tylko konnych wozów.
Świat trochę poszedł do przodu od czasu targów w środku miasta i skoro drzewa już są to należy o nie zadbać, a nie je wycinać i stawiać idiotyczne donice z imitacją drzew. Drzewa powinny być wysokie, zatem będą miały korzenie, a nie korzonki. Wysokie, bo takie dają cień, utrzymują wilgotność, a ich korzenie pochłaniają nadmiar wody z ziemi. To nie chodzi o fanaberie ekologów, a po prostu o zwykły ludzki rozsądek i poczucie estetyki. Wystarczy, że już w wielu miastach po rewitalizacji wszystkie deptaki, skwery, dawne rynki wyglądają jak beton... rozwiń
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2019 o 21:39
+19
Co za debile siedzą w tej ochronie zabytków, skoro plac byl placem targowym i nie bylo drzew to ma nie być drzew. To może znow targ tam zróbcie. Nie zauwazyli że teraz inna funkcje pełni? Drzewa komus przeszkadzaja?
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2019 o 21:48
+12
Podobnie.trzeba zrobić w Biłgoraju bo też za dużo betonu
Avatar
Hrubieszowiak / 12 sierpnia 2019 o 08:42
+11
Zajrzyjcie do Hrubieszowa aby się przekonać jak można oszpecić miasto niszcząc zieleń i brukując jego centrum. Popieram sprzeciw mieszkańców Włodawy i zachęcam do korzystania z przykładu Hrubieszowa w sporze z burmistrzem
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 08:46
+10
Szkoda że pan konserwator w związku że dawniej był to plac targowy, nie nakazał rozrzucać słomy i końskiego łajna!
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 09:22
+9
OCZYWISCIE ZE WIECEJ ZIELENI TO LEPIEJ, DLA PŁUC I DLA OCZU, KOGO OBCHODZI JAKIS BETONOWY PLAC
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 06:11
+9
Burmistrz Włodawy zaskoczony? A może coś na temat komunikacji zewnętrznej powie? Jak wygląda we Włodawie? Mówi, że mieszkańcy nie wiedzą jak będzie wyglądać przebudowa? A dla kogo jest to wszystko robione? Chyba nie dla Burmistrza, którego za pięć lat nie będzie na tym stołku. Mam prawo tak sądzić bo widać, że działa jak odyniec (obok mieszkańców), a nie z mieszkańcami.
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 19:35
+1
A czarne się szerzy.!
Avatar
XIV/39 / 14 sierpnia 2019 o 18:30
0
I po co to odwracanie kota ogonem oraz wmawianie że czarne to białe? Bo przecież sam prezes powiedział..-    I żadne płacze i żadne krzyki       nie       przekonają nas, że białe jest białe a       czarne jest czarne      .  
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 16:40
+2
Jaki związek ma sprawa wiary z betonowaniem rynku?????? Coś tu nie gra chyba,że kostki będą miały 6 kolorów nie wiem dlaczego nie 7.Ten biskup już w swoim życiu nosił ornat w kolorze tęczy,a teraz????.Włodawa w latach budowy tego rynku otoczona była lasami stąd pan konserwator nie pozwolił na drzewa,ale obecnie najbliższy las jest w odległości 6 km i powinien pozwolić na kilka drzew ,szczególnie w pobliżu ławek parkowych czy kamiennych jak za dawnych lat.
Avatar
anonimus / 14 sierpnia 2019 o 13:57
0
trzeba się logować?
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 20:05
-1
1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego abp Marek Jędraszewski w homilii wygłoszonej w krakowskiej bazylice Mariackiej podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. Trzeba było długo na nią czekać (…) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 19:58
+2
Wierni Kościoła katolickiego bywają dziś boleśnie doświadczani, nie przez więzienia czy zadawanie cierpień fizycznych, jak to było w minionych czas i jak to bywa i dzisiaj w niektórych krajach azjatyckich czy afrykańskich, ale przez kamienowanie medialne za wypowiedzi w obronie wartości katolickich
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 19:51
0
Prymas Czech wsparł abp. Jędraszewskiego. Powiedział, że ideologia LGBT zawiera elementy ateizmu i satanizmu.
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 19:48
+3
Bp Ignacy Dec na Jasnej Górze: Nękają nas choroby życia publicznego. Diabeł zrzucił szaty czerwone i przebrał się w tęczowe
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 19:45
+3
Agresja wobec duchownych narasta w Polsce już od jakiegoś czasu. Pod koniec 2014 r. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadził badania, w których 12 proc. z ponad 9,2 tys. pytanych księży doznało jakiejś formy agresji z powodu swojej misji. Wielu obserwatorów twierdziło, że liczba ta jest zaniżona. Mechanizm nakręcania agresji wobec duchownych doskonale można obserwować w stosunku do zajść w Białymstoku. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował rysunek ze swastykami i podlewającym je księdzem. „Księża w Białymstoku podziękowali kibolom, faszystom i nacjonalistom za napady, bicie i znieważanie osób społeczności LGBT. Jeśli ktoś z Państwa zastanawiał się, kto stał za białostockimi bandytami i dawał im wsparcie, to nie musi się już zastanawiać”.
Agresja wobec duchownych narasta w Polsce już od jakiegoś czasu. Pod koniec 2014 r. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadził badania, w których 12 proc. z ponad 9,2 tys. pytanych księży doznało jakiejś formy agresji z powodu swojej misji. Wielu obserwatorów twierdziło, że liczba ta jest zaniżona. Mechanizm nakręcania agresji wobec duchownych doskonale można obserwować w stosunku do zajść w Białymstoku. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opublikował rysunek ze swastykami i podlewającym je księdzem. „... rozwiń
Avatar
Gość / 12 sierpnia 2019 o 19:43
0
Agresja wobec katolickich duchownych w naszym kraju się wzmaga. Można odnieść wrażenie, że coraz częstsze i bardziej brutalne napady połączone z rabunkiem powodowane są swoistą aurą przyzwolenia. Pisał o tym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w „Oświadczeniu w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce”.
Zobacz wszystkie komentarze 51

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 0

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 7

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 257 2

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 200 34

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 9

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 17

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 8 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim
31 sierpnia 2019, 17:00

"Gramy dla Oli". Koncert charytatywny w Międzyrzecu Podlaskim 1 0

Zagrają dla Oli. Charytatywny koncert odbędzie się 31 sierpnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Międzyrzecu Podlaskim. Na miejscu prowadzono będzie zbiórka na rzecz Aleksandry Włodarczyk, o której pisaliśmy w lipcu.

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku

Informatyczny geniusz. Rozmowa z Markiem Skibą, medalistą Olimpiady Informatycznej w Baku 1 8

Rozmowa z Markiem Skibą, absolwentem I LO im. Stanisława Staszica, który wywalczył brązowy medal na XXXI Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w Baku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.