Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

5 listopada 2018 r.
0:32

Wybory 2018 - Nałęczów. Wyniki drugiej tury głosowania na burmistrza

0 31 A A
Wiesław Pardyka i Wiesław Jarosiński
Wiesław Pardyka i Wiesław Jarosiński

Wybory samorządowe 2018 - Nałęczów. Sprawdź wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę mieszkańcy Nałęczowa wybierali między Wiesławem Pardyką (KWW Przyjaciele Gminy Nałęczów) i Wiesławem Jarosińskim (KWW Twój i Mój Nałęczów).

Według nieoficjalnych informacji wybory w Nałęczowie wygrał Wiesław Pardyka i to on będzie nowym burmistrzem miasta.

Komentarze 31

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec / 5 listopada 2018 o 06:01
+10
a stary burmistrz co niby zrobił dla Nałęczowa,dwie kadencjie i nic
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 07:44
+5
Ta klika trwać będzie dalej. Pretensje o to, że wygrał to trzeba mieć do mieszkańców, którzy nie głosowali a nie do tych, którzy swój głos oddali jaki by nie był.
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 07:40
+5
Wow! Faktycznie kampania była ostra. Jeszcze W. Pardyka nie został burmistrzem, jak strona przeciwna już uruchamia fale nienawiści. A przecież Nałęczów nie jest mój, twój, tylko nasz i warto wspólnie o niego zadbać. Szkoda, ze W. Jarosiński na debatę się nie zdecydował, wtedy można byłoby porównać obietnice obu panów i zobaczyć, jak o nasz Nałęczów potrafią walczyć.
Avatar
Gdzie_pieniadze? / 5 listopada 2018 o 12:10
+4
Zgoda trzeba podziękować niegłosującym za takie wyniki wyborów. Problem nie jest w tym że "Wsi nie należą się chodniki" Jeśli będą pieniądze to zróbmy nowy asfalt, bruk i oświetlenie led'owe. Problem jest zasadniczo natury finansowej. Koń pociągowy gminy Nałęczów - uzdrowisko stopniowo upada, powstały tylko może trzy domy starości. Kolejny koń pociągowy - nsh/alibi przechodzi na franczyzę a najwięksi pracodawcy Cisowianka/ Nałęczowianka [ak'a nestle] są  w jakimś stopniu "workiem pieniędzy" dla gminy. Pamiętam jak dziś podkreślanie przez pana Pardykę w piątek faktu "dorzucenia się" cisowianki na sale NOK. Zasadniczo nie mam z tym problemów. Ale do choroby, mrzonki o żłobku i kinu letnim? Może żłobek i potrzebny, tylko idąc internetowym słownictwiem "ciekawe skąd weźmie na to pinionszki"?. Środki finansowe gminy to nie guma w gaciach że rościągnie się i wszystko udźwignie. Niech pan Pardyka najpierw domknie rozpoczęte inwestycje, ściągnie inwestorów do Nałęczowa. A nie gada o cudach na kiju pokroju conajmniej kina letniego. Nie neguje sensu stworzenia cylkicznej imprezy typu "Kowale Wojciechów" w Nałęczowie, nawet jestem za. Marketingowy zabieg dodający coś więcej do wizerunku Nałęczowa niż masa kuracjuszy.  Spójrzmy prawdzie w oczy, spora część projektów unijnych została przespana przez starego burmistrza i radnych.  Nie w tym rzecz by hejtować. Rzecz w tym że gmina biednieje i jest duchem swojej dawnej świetności. Krótko rzecz ujmując Panie pardyka zajmij się pan inwestorami i miejscami pracy a nie kiełbasą wyborczą na kredyt zaciągnięty przez gminę.
Zgoda trzeba podziękować niegłosującym za takie wyniki wyborów. Problem nie jest w tym że "Wsi nie należą się chodniki" Jeśli będą pieniądze to zróbmy nowy asfalt, bruk i oświetlenie led'owe. Problem jest zasadniczo natury finansowej. Koń pociągowy gminy Nałęczów - uzdrowisko stopniowo upada, powstały tylko może trzy domy starości. Kolejny koń pociągowy - nsh/alibi przechodzi na franczyzę a najwięksi pracodawcy Cisowianka/ Nałęczowianka [ak'a nestle] są  w jakimś stopniu "workiem pieniędzy" dla gminy. Pamiętam jak dziś po... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 06:06
+4
Dokładnie "mieszkaniec" dajmy się popisać panu Wiesławowi a potem ocenimy. 8 lat kadencji ćwieka i tylko jedna nowa droga na wsi to była żenada
Avatar
Nałęczowianin od wieków. / 5 listopada 2018 o 20:38
+3
Cieszcie się, że Jarosiński nie wygrał bo by się Nałęczów za każdym razem wstydu najadł jak by przed kamerą go postawili. Ten Pan gdy się trochę zdenerwuje zaczyna się tak jąkać, że czasem nie potrafi przez minutę słowa wydusić. Dlatego nie przyjął zaproszenia na spotkanie z kontrkandydatem i nie robił spotkań w mieście bo wiedział, że się tylko skompromituje. Co to za Burmistrz co spotkania wyborcze robił tylko po wsiach, a nie w głównym okręgu. Nie czepiajcie się wsi bo ona więcej mu dała głosów niż poprzednio więc nie prawda, że tylko na Pardykę głosowali. Wiem bo miałem kogoś z rodziny w komisji. Komitet Jarosińskiego łamał prawo stawiając bez zezwolenia i opłat potykacze wyborcze w miejsca gdzie wymagane jest zezwolenie. To dobry burmistrz, co na starcie prawo łamie? A jaka kampania wyborcza była na FB. Jak Jego żona ludzi zastraszała co się nieprzychylnie wypowiadali o nim. Jak by go pis nie poparł to by poleciał dużo wcześniej. I kolejna magiczna sytuacja po pierwszym liczeniu przewaga głosów była 9. Ale pewna Pani kierownik komisji reprezentantka PiS zarządziła ponowne liczenie głosów jak się okazało, że jej kandydat przegrał 9 głosami i dziwnym trafem w drugim liczeniu unieważniono 6 głosów Pardyce i teraz jakieś dalej pozwy składają i krzyczą o unieważnianiu wyborów. Żenada... Gratulacje dla nowego Burmistrza za czystą kampanię, bez oszczerstw i brudnej polityki. Jedyny kandydat, który uzyskał zezwolenie i opłacił potykacze na terenie miasta. Nawet były burmistrz co tak walczył z reklamami stawiał swoje nielegalnie! Bo jak to ujął w wywiadzie: to tylko na czas wyborów i on nie widzi problemu. Ciekawe czy jak bym swojej firmy postawił tak sobie na miesiąc to też by nie było problemu. - wstyd.
Cieszcie się, że Jarosiński nie wygrał bo by się Nałęczów za każdym razem wstydu najadł jak by przed kamerą go postawili. Ten Pan gdy się trochę zdenerwuje zaczyna się tak jąkać, że czasem nie potrafi przez minutę słowa wydusić. Dlatego nie przyjął zaproszenia na spotkanie z kontrkandydatem i nie robił spotkań w mieście bo wiedział, że się tylko skompromituje. Co to za Burmistrz co spotkania wyborcze robił tylko po wsiach, a nie w głównym okręgu. Nie czepiajcie się wsi bo ona więcej mu dała głosów niż poprzednio więc nie prawda, że tylko na ... rozwiń
Avatar
rozbawiony / 5 listopada 2018 o 18:06
+3
Nałęczów, trzy ulice na krzyż, a wy się tu napinacie jak by to była jakaś metropolia, trzeba przede wszystkim zadbać o pobliskie miejscowości tam jest potencjał, miałem okazje obserwować poczynania dwóch ekip [ćwiek:wójcik]robili to samo tzn. szli na rękę Naleczowskim pseudo biznesmenom, np. taki [Dekiel], który cyklicznie rewitalizował park, skoro raz spieprzył to nie powinien być brany pod uwagę następnym razem. Tekst został poprawiony przez iKorektor – ***s://ikorektor.pl Gdy Boleslaw Prus przyjeżdżał pociągiem do Nałęczowa wysiadał w Sadurkach tam czekala na niego dorozka, była to wtedy ważna miejscowość, niestety dziś pozostało tylko wspomnienie, mam nadzieje, że pan Pardyka przywróci tej miejscowości trochę należnego blasku i będziemy mogli z duma zrobić wycieczkę śladami Boleslawa Prusa Tekst został poprawiony przez iKorektor – ***s://ikorektor.pl
Nałęczów, trzy ulice na krzyż, a wy się tu napinacie jak by to była jakaś metropolia, trzeba przede wszystkim zadbać o pobliskie miejscowości tam jest potencjał, miałem okazje obserwować poczynania dwóch ekip [ćwiek:wójcik]robili to samo tzn. szli na rękę Naleczowskim pseudo biznesmenom, np. taki [Dekiel], który cyklicznie rewitalizował park, skoro raz spieprzył to nie powinien być brany pod uwagę następnym razem. Tekst został poprawiony przez iKorektor – ***s://ikorektor.pl Gdy... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2018 o 09:04
+3
Nie wiem ale czy tylko Nałęczów jest w Gminie??? Śmieszne chodniki??? A co na wsi trzeba chodzić rowami???
Avatar
Pani ze Wsi / 5 listopada 2018 o 14:17
+2
Zrujnowany to jest teraz PKS straszyło Nałęczowa...  Który już dawno  (wg poprzednich obietnic wyborczych Pana Ćwieka) miał być wyremontowany. Nowy burmistrz będzie musiał to teraz posprzatac...
Avatar
Pani ze Wsi / 5 listopada 2018 o 14:14
+2
Zrujnowany to jest teraz PKS straszyło Nałęczowa...  Który już dawno  (wg poprzednich obietnic wyborczych Pana Ćwieka) miał być wyremontowany. Nowy burmistrz będzie musiał to teraz posprzatac...
Avatar
Adam / 8 listopada 2018 o 12:02
0
nie 8 lat kadencji Ćwiek, a 12 lat, matoły
Avatar
Czesława / 6 listopada 2018 o 00:23
+1
Gratulacje! Wygrał Człowiek, który zadba o interes całej gminy a nie tylko swój. Wytrwały, prężny I zdeterminowany w działaniu. Trzymam kciuki I życzę przychylnych wiatrów do realizacji założonych planów. Odpowiedni Człowiek na odpowiednim miejscu.
Avatar
Nałęczowianin / 5 listopada 2018 o 21:01
-1
Zwracam honor. Jednak się pojawił.
Avatar
Nałęczowianin / 5 listopada 2018 o 20:59
0
Pislamistowska cenzura widzę działa. Napisałem komentarz i mi usunęli... Brawo PISolska!
Avatar
Nałęczowianin od wieków. / 5 listopada 2018 o 20:38
+3
Cieszcie się, że Jarosiński nie wygrał bo by się Nałęczów za każdym razem wstydu najadł jak by przed kamerą go postawili. Ten Pan gdy się trochę zdenerwuje zaczyna się tak jąkać, że czasem nie potrafi przez minutę słowa wydusić. Dlatego nie przyjął zaproszenia na spotkanie z kontrkandydatem i nie robił spotkań w mieście bo wiedział, że się tylko skompromituje. Co to za Burmistrz co spotkania wyborcze robił tylko po wsiach, a nie w głównym okręgu. Nie czepiajcie się wsi bo ona więcej mu dała głosów niż poprzednio więc nie prawda, że tylko na Pardykę głosowali. Wiem bo miałem kogoś z rodziny w komisji. Komitet Jarosińskiego łamał prawo stawiając bez zezwolenia i opłat potykacze wyborcze w miejsca gdzie wymagane jest zezwolenie. To dobry burmistrz, co na starcie prawo łamie? A jaka kampania wyborcza była na FB. Jak Jego żona ludzi zastraszała co się nieprzychylnie wypowiadali o nim. Jak by go pis nie poparł to by poleciał dużo wcześniej. I kolejna magiczna sytuacja po pierwszym liczeniu przewaga głosów była 9. Ale pewna Pani kierownik komisji reprezentantka PiS zarządziła ponowne liczenie głosów jak się okazało, że jej kandydat przegrał 9 głosami i dziwnym trafem w drugim liczeniu unieważniono 6 głosów Pardyce i teraz jakieś dalej pozwy składają i krzyczą o unieważnianiu wyborów. Żenada... Gratulacje dla nowego Burmistrza za czystą kampanię, bez oszczerstw i brudnej polityki. Jedyny kandydat, który uzyskał zezwolenie i opłacił potykacze na terenie miasta. Nawet były burmistrz co tak walczył z reklamami stawiał swoje nielegalnie! Bo jak to ujął w wywiadzie: to tylko na czas wyborów i on nie widzi problemu. Ciekawe czy jak bym swojej firmy postawił tak sobie na miesiąc to też by nie było problemu. - wstyd.
Cieszcie się, że Jarosiński nie wygrał bo by się Nałęczów za każdym razem wstydu najadł jak by przed kamerą go postawili. Ten Pan gdy się trochę zdenerwuje zaczyna się tak jąkać, że czasem nie potrafi przez minutę słowa wydusić. Dlatego nie przyjął zaproszenia na spotkanie z kontrkandydatem i nie robił spotkań w mieście bo wiedział, że się tylko skompromituje. Co to za Burmistrz co spotkania wyborcze robił tylko po wsiach, a nie w głównym okręgu. Nie czepiajcie się wsi bo ona więcej mu dała głosów niż poprzednio więc nie prawda, że tylko na ... rozwiń
Avatar
rozbawiony / 5 listopada 2018 o 18:06
+3
Nałęczów, trzy ulice na krzyż, a wy się tu napinacie jak by to była jakaś metropolia, trzeba przede wszystkim zadbać o pobliskie miejscowości tam jest potencjał, miałem okazje obserwować poczynania dwóch ekip [ćwiek:wójcik]robili to samo tzn. szli na rękę Naleczowskim pseudo biznesmenom, np. taki [Dekiel], który cyklicznie rewitalizował park, skoro raz spieprzył to nie powinien być brany pod uwagę następnym razem. Tekst został poprawiony przez iKorektor – ***s://ikorektor.pl Gdy Boleslaw Prus przyjeżdżał pociągiem do Nałęczowa wysiadał w Sadurkach tam czekala na niego dorozka, była to wtedy ważna miejscowość, niestety dziś pozostało tylko wspomnienie, mam nadzieje, że pan Pardyka przywróci tej miejscowości trochę należnego blasku i będziemy mogli z duma zrobić wycieczkę śladami Boleslawa Prusa Tekst został poprawiony przez iKorektor – ***s://ikorektor.pl
Nałęczów, trzy ulice na krzyż, a wy się tu napinacie jak by to była jakaś metropolia, trzeba przede wszystkim zadbać o pobliskie miejscowości tam jest potencjał, miałem okazje obserwować poczynania dwóch ekip [ćwiek:wójcik]robili to samo tzn. szli na rękę Naleczowskim pseudo biznesmenom, np. taki [Dekiel], który cyklicznie rewitalizował park, skoro raz spieprzył to nie powinien być brany pod uwagę następnym razem. Tekst został poprawiony przez iKorektor – ***s://ikorektor.pl Gdy... rozwiń
Avatar
Obserwator / 5 listopada 2018 o 14:35
0
Mieszczuch z wielkiej metropoli Nałeczów
Avatar
Pani ze Wsi / 5 listopada 2018 o 14:17
+2
Zrujnowany to jest teraz PKS straszyło Nałęczowa...  Który już dawno  (wg poprzednich obietnic wyborczych Pana Ćwieka) miał być wyremontowany. Nowy burmistrz będzie musiał to teraz posprzatac...
Avatar
Pani ze Wsi / 5 listopada 2018 o 14:14
+2
Zrujnowany to jest teraz PKS straszyło Nałęczowa...  Który już dawno  (wg poprzednich obietnic wyborczych Pana Ćwieka) miał być wyremontowany. Nowy burmistrz będzie musiał to teraz posprzatac...
Avatar
Nałęczowiak / 5 listopada 2018 o 14:13
+2
Jak powiedział przedmówca wybory były wybory sie skończyły, szczerze powiem czekam na rozwój sytuacji w Nałęczowie oby jak nalepiej ale bez solidnego inwestora który musi sie otworzyć w tej gminie (ile można liczyć na Cisowianke) to gmina szybko stanie sie bezgotówka. Rozpoczętne inwestycje trzeba dokończyć ale co potem, mam nadzieje że ci co nie poszli na wybory nie będą płakać jak im źle że wygrał ten a nie ten 3 głosy różnicy wiec tu nie ma możliwości gadania mój głos nic nie znaczył.
Zobacz wszystkie komentarze 31

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach

Szansa na elektryczną rewolucję w Puławach 0 0

Władze Puław liczą na rządowe wsparcie na rozwój tzw. elektromobilności. Chodzi o przygotowanie strategii, która ma ułatwić budowę m.in. stacji ładowania pojazdów elektrycznych, czy zakup ekologicznych, niskoemisyjnych samochodów.

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie

Pożar w budynku przy ul. Czwartek w Lublinie 11 3

Strażacy zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Czwartek w Lublinie o godz. 20.25.

Koncert Sehno w DDK Węglin
15 grudnia 2018, 19:00
film

Koncert Sehno w DDK Węglin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Japoński duet Sehno wystąpi w Dzielnicowym Domu Kultury Węglin (ul. Judyma 2a). Koncert w ramach cyklu Peryferia odbędzie się 15 grudnia o godz. 19.

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie

Rozprawy odwołane, paraliż w sądach w woj. lubelskim. Pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie 9 7

Zamknięte sale rozpraw i puste biura. Tak od poniedziałku wygląda wiele sądów w naszym regionie. Walczący o podwyżki pracownicy administracyjni masowo poszli na zwolnienia lekarskie. – Zarabiamy niewiele ponad 2 tys. zł – skarżą się.

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło"
film

Europoseł z Lublina: "Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło" 0 12

Kto rządzi Polską - pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin
14 grudnia 2018, 19:00

Jary Oddział Zamknięty. Koncert w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Największe przeboje Oddziału Zamkniętego usłyszymy w piątek, 14 grudnia o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2).

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców]
15 grudnia 2018, 11:00

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury [lista wystawców] 1 0

W dniach 15-16 grudnia w Warsztatach Kultury odbędą się Targi Rzeczy Wyjątkowych, podczas których będzie można znaleźć ciekawe, oryginalne prezenty na gwiazdkę. Będzie można spotkać wielu artystycznie uzdolnionych gości.

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych
film

CBA: Grupa producentów rolnych z woj. lubelskiego wyłudziła 17 milionów złotych 15 10

Agenci CBA z Lublina zatrzymali dziś osiem osób. Chodzi o wyłudzenie około 17 mln złotych z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przez grupę producentów rolnych z woj. lubelskiego.

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta
Magazyn

"Lublin w piosence". Zespół Lubelska Baszta i jego nowa płyta 0 0

"Lublin w piosence” to tytuł najnowszej płyty zespołu Lubelska Baszta. Grupę tworzą Adam Ardasiński, Andrzej Namiota, Paweł Niewiarowski i Jacek Szpunar.

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały

Dania wigilijne: Ciekawe przepisy na śledzie: po żydowsku, po kotwicku, czarno biały 0 0

Ponieważ śledzie mają podobne wymiary, bywały w historii jednostką monetarną. Śledzie wymieniano na wino, płacono nimi dziesięciny i marynarski żołd. Ale śledzie to przede wszystkim doskonałe potrawy.

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca
Zdjęcia
galeria

Prymusi z woj. lubelskiego dostali stypendia od premiera. Recepta na sukces? Ciężka praca 9 1

230 uczniów ze szkół całego regionu otrzymało w poniedziałek w Lublinie stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin?

Testy i pierwsze pożegnania w Motorze Lublin? 3 5

Dawid Daszkiewicz z Hetmana Zamość ma być sprawdzany w najbliższych dniach przez klub z Lublina. Z Motoru mogą za to odejść: Irakli Meskhia i Patryk Słotwiński, którzy w rundzie jesiennej rzadko pojawiali się w składzie

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie
31 grudnia 2018, 21:00

Sylwester a la France w Centrum Kongresowym UP w Lublinie 0 2

Fundacja ArtBiz zaprasza na wyjątkową noc sylwestrową, podczas której zabiorą gości muzyczną i kulinarną w podróż do Francji. - Niech to będzie noc inna niż wszystkie! - zachęcają organizatorzy.

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja

Już nie tylko ITD ściga kierowców Taxify w Lublinie. Do akcji włączyła się policja 128 18

Służby mundurowe wypowiedziały wojnę kierowcom świadczącym usługi przewozowe za pomocą aplikacji Taxify. Do akcji ścigania takich kierowców włączyła się policja. W minionym tygodniu w Lublinie skontrolowano kolejne cztery samochody.

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski

Padwa Zamość ograła rezerwy wicemistrza Polski 1 0

AZS AWF Biała Podlaska przegrał na wyjeździe z MTS Chrzanów. MKS Padwa Zamość lepsza od rezerw wicemistrza Polski Orlen Wisły II Płock

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.