Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

23 października 2018 r.
15:56

Wybory samorządowe 2018. Oto nowa Rada Miasta Puławy [lista radnych]

Autor: Zdjęcie autora rs
0 132 A A

Do puławskiej rady miasta PiS wprowadzi ośmioro radnych, a "Samorządowcy" Janusza Grobla - sześcioro. Jedno miejsce mniej otrzymają "Niezależni Wyborcy" Pawła Maja. Koalicja Samorządowa może liczyć natomiast na dwa mandaty. Znamy także ilość głosów w wyborach na prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wiemy już, kto wejdzie do nowej Rady Miasta Puławy. Mandat z ramienia PiS otrzymają: Bożena Krygier Ryszard Ścibior, Paweł Matras, Ignacy Czeżyk, Halina Jarząbek, Tomasz Kraszewski, Ireneusz Rzepkowski i Grzegorz Bińczak. Z ramienia "Samorządowców" do rady wejdą: Ewa Wójcik, Anna Kędziora, Janusz Grobel, Sławomir Seredyn, Elżbieta Szymańska i Ryszard Smolak. Klub "Niezależnych Wyborców" Pawła Maja utworzą: Andrzej Kuszyk, Paweł Maj, Lilianna Jaworska, Beata Kozik i Marzanna Pakuła. Radę uzupełnią Mariusz Cytryński i Waldemar Kowalczyk (obaj Koalicja Samorządowa).

Nową kadencję zacznie zatem jedynie 10-cioro "starych" radnych oraz 11 "nowych". W skład nowego gremium z różnych przyczyn (porażka w wyborach, decyzja o niestartowaniu) nie wejdą: Andrzej Berek, Zofia Bojarska, Cezary Jędrzejczyk, Artur Kwapiński, Sławomir Przeździecki, Piotr Sadurski, Ryszard Stępień, Stefan Śliwczyński, Michał Śmich, Cezary Witkowski i Piotr Wójcik.

Nowe rozdanie oznacza poważne osłabienie dotychczasowego hegemona w radzie miasta, jakim był klub Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich miesiącach liczył on sobie 13 członków, a przed odejściem Marzanny Pakuły i Artura Kwapińskiego - 15. Po wyborach, PiS może liczyć jedynie na 8 mandatów, co oznacza brak samodzielnej większości. To może być poważnym argumentem za znalezieniem koalicjanta (poprzednim był klub PSPP).

Wybory sukcesem okazały się dla ugrupowania "Samorządowcy" Janusz Grobla, które dwukrotnie powiększyło ilość posiadanych mandatów (z 3 na 6). Pozytywnie można ocenić także wynik, jaki osiągnął nowy komitet "Niezależnych Wyborców" Pawła Maja. Inicjatywa kandydata na prezydenta zdobyła pięć miejsc w radzie miasta, a więc tylko o jedno mniej, niż ugrupowanie urzędującego włodarza Puław.

Porażkę zanotowała natomiast "Koalicja Samorządowa", czyli wspólny projekt Platformy Obywatelskiej, Komitetu Obrony Demokracji, Nowoczesnej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Komitetu Obywatelskiego. Dwa miejsca w radzie to z pewnością znacznie mniej, niż oczekiwał tak szeroki front polityczny posiadający zaplecze parlamentarne.

Skład Rady Miasta Puławy:

KW PiS (8 radnych)

Bożena Krygier

Ryszard Ścibior

Paweł Matras

Ignacy Czeżyk

Halina Jarząbek

Tomasz Kraszewski

Ireneusz Rzepkowski

Grzegorz Bińczak

KW Janusza Grobla Samorządowcy (6 radnych)

Ewa Wójcik

Anna Kędziora

Janusz Grobel

Sławomir Seredyn

Elżbieta Szymańska

Ryszard Smolak

KW Niezależni Wyborcy Pawła Maja (5 radnych)

Andrzej Kuszyk

Paweł Maj

Lilianna Jaworska

Beata Kozik

Marzanna Pakuła

Koalicja Samorządowa (2 radnych)

Mariusz Cytryński

Waldemar Kowalczyk

Oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Puław

Miejska Komisja Wyborcza w Puławach przygotowała także protokół z wyborów na prezydenta Puław. Wyniki głosowania:

Janusz Grobel 8077 głosów (39 proc.)

Paweł Maj 6769 głosów (32,6 proc.)

Bożena Krygier 3709 głosów (17,9 proc.)

Mariusz Cytryński 2157 głosów (10,4 proc.)

Zdaniem politologa i medioznawcy z UMSC, dra Wojciecha Magusia, puławski wynik wyborów prezydenckich to "ewenement w skali kraju".

– Urzędujący prezydent startujący z własnego komitetu Janusz Grobel zmierzy się z niezależnym radnym Pawłem Majem. Widoczna w całej Polsce polaryzacja nie dotknęła tego miasta. Porażka kandydatów PiS i Koalicji Obywatelskiej świadczy o tym, że mieszkańcy uznali, ze warto postawić na sprawdzonego kandydata, na którego głosowali wielokrotnie, albo wybrać coś nowego – zauważa nasz ekspert.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 132

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wybór negatywny / 23 października 2018 r. o 17:08
+144
Maj - jako kandydat niezależny wziął 32% głosów. Szacunek[/quote] [quote]Maj uzyskał więcej głosów niż kandydaci PIS i KO razem wzięci :D
Panie Pawle spokojnie - nie zapominaj żeś pan jest w dużej mierze wyborem negatywnym
Avatar
Kolega / 23 października 2018 r. o 16:50
+143
Beata Kozik to ta co wyrzuciła 2 taksówkarzy z Elmo, za to że Ci się nie zgodzili wozić naklejek Maja na swoich taryfach.... żenada.....
Avatar
janosik / 23 października 2018 r. o 18:24
+135
Od kiedy to kryterium wieku jest czynnikiem decydującym? Radny to nie jest praca, tylko funkcja, a tu przepisy dotyczące emerytury nie obowiązują, to raz. Dwa, czy wiek determinuje to, jak kto ma poukładane w głowie? Bo jeśli tak, i tak bardzo wierzycie w to, że młody = dobry, to oddajmy całą radę miasta radzie młodzieżowej. Ciekawe, jak byśmy na tym wyszli. Bo fakt, że ktoś jest młody nie oznacza, że nie ma skłonności do dbania wyłącznie o swój interes, że nie dostał się do rady tylko po to, by wyrobić sobie znajomości i układy, i że ma mnóstwo dobrych pomysłów. Drodzy puławianie, chyba nie powiecie mi, że dyskryminujecie ludzi ze względu na wiek?
Od kiedy to kryterium wieku jest czynnikiem decydującym? Radny to nie jest praca, tylko funkcja, a tu przepisy dotyczące emerytury nie obowiązują, to raz. Dwa, czy wiek determinuje to, jak kto ma poukładane w głowie? Bo jeśli tak, i tak bardzo wierzycie w to, że młody = dobry, to oddajmy całą radę miasta radzie młodzieżowej. Ciekawe, jak byśmy na tym wyszli. Bo fakt, że ktoś jest młody nie oznacza, że nie ma skłonności do dbania wyłącznie o swój interes, że nie dostał się do rady tylko po to, by wyrobić sobie znajomości i układy, i że ma mnó... rozwiń
Avatar
Pisklak / 23 października 2018 r. o 16:58
+114
Pan Grobel i jego ludzie to jest pewność rozwoju miasta. Bo co do konkurenta to raczej rozwój usług masażu.. nie róbmy żartu z żartu
Avatar
michu / 23 października 2018 r. o 16:56
+113
Panie Grobel jesteśmy z Panem ! Powodzenia !
Avatar
senior / 23 października 2018 r. o 17:00
+107
Grobel i Maj w drugiej turze. Drodzy mieszkańcy jeśli chcecie człowieka co pluje jadem na swoje miasto wybierzcie Maja. Idealny człowiek to będzie . Prezydent to Grobel a Maj ? To kartka z kalendarza
Avatar
Gość / 23 października 2018 r. o 16:33
+76
Wszystko ładnie, pięknie, ale... po co na radnego pcha się jeszcze dziadziuś Czeżyk. Panie kochany chyba już wystarczy, czas wnuki bawić daj Pan młodszym szanse wykazania się.
Avatar
Tebe / 23 października 2018 r. o 18:34
+72
"Zdaniem politologa i medioznawcy z UMSC, dra Wojciecha Magusia, puławski wynik wyborów prezydenckich to "ewenement w skali kraju"." Bo Puławianie uwierzyli, że chcieć to znaczy móc i w ten sposób realizują swoje konstytucyjne prawa. Przestali wierzyć w moc partyjnych układów i koalicji, zaczęli wierzyć w siebie.
Avatar
True / 23 października 2018 r. o 17:41
+41
Nienawiść Boli
 Oj tak dlatego wszyscy z ramienia Grobla tak atakują Pawła Maja. Przykre.
Avatar
Gość / 23 października 2018 r. o 16:09
+36
PiS traci większość w radzie, co za miła niespodzianka
Avatar
Anonim / 29 października 2018 r. o 18:56
+1
Reagan został prezydentem w wieku 70 lat. Na koniec drugiej kadencji miał 78 lat. Jak w takiej Ameryce takiego starego dziada wybrali? Tylko młodym stołek blokował.
Avatar
Ptyś / 29 października 2018 r. o 16:47
+1
My chcemy młodych u władzy a nie zgredów po czterdziestce.
 A ten Maj to niby nie stary zgred
Avatar
senior / 29 października 2018 r. o 14:11
+2
Jakim prawem stare dziady na emeryturze, które jedną nogą są na cmentarzu mają nam urządzać nasze życie, ludzi w kwiecie wieku ? Wasz czas juž minął i nie życzymy sobie żebyście nam coş wciskali jak wam w PRL
Ten wpis świadczy o twojej kulturze osobistej i sposobie traktowania ludzi starszych . Ciekawe jak odnosisz się do rodzicòw czy twojej babci,dziadka.Każdy ma prawo głosować według swojego uznania. A ty nie MASZ prawa ich oceniač w ten spsòb
Co to za populizm i moralizowanie. Na całym świecie pokolenia przemijają i mormalnym jest, że inne pokolenie zajmuje miejsce poprzedniego. W Puławach pokolenie emerytów ma głęboko w poważaniu ludzi w wieku swoich wnuków czy dzieci, oni dalej chcą organizować życie innym. To nie jest normalne żeby nie dopuszczać pokolenia 20 sto 30sto i  40sto latków do głosu. Pogódźcie się z tym, że to wĺażenie w butach w cudze życie. Chcemy sami za siebie odpowiadać ,a nie dostosowywać się do ludzi, którzy za chwile umrą.
 Kto ci w życie wchodzi ,co prezydent ma do twojego życia ?
 Kto ci w życie wchodzi ,co prezydent ma do twojego życia ? rozwiń
Avatar
ruda / 27 października 2018 r. o 20:17
+1
a gdzie Halinka?
Avatar
Proste / 25 października 2018 r. o 23:15
+2
Jakim prawem stare dziady na emeryturze, które jedną nogą są na cmentarzu mają nam urządzać nasze życie, ludzi w kwiecie wieku ? Wasz czas juž minął i nie życzymy sobie żebyście nam coş wciskali jak wam w PRL
Ten wpis świadczy o twojej kulturze osobistej i sposobie traktowania ludzi starszych . Ciekawe jak odnosisz się do rodzicòw czy twojej babci,dziadka.Każdy ma prawo głosować według swojego uznania. A ty nie MASZ prawa ich oceniač w ten spsòb
 Co to za populizm i moralizowanie. Na całym świecie pokolenia przemijają i mormalnym jest, że inne pokolenie zajmuje miejsce poprzedniego. W Puławach pokolenie emerytów ma głęboko w poważaniu ludzi w wieku swoich wnuków czy dzieci, oni dalej chcą organizować życie innym. To nie jest normalne żeby nie dopuszczać pokolenia 20 sto 30sto i  40sto latków do głosu. Pogódźcie się z tym, że to wĺażenie w butach w cudze życie. Chcemy sami za siebie odpowiadać ,a nie dostosowywać się do ludzi, którzy za chwile umrą.
 Co to za populizm i moralizowanie. Na całym świecie pokolenia przemijają i mormalnym jest, że inne pokolenie zajmuje miejsce poprzedniego. W Puławach pokolenie emerytów ma głęboko w poważaniu ludzi w wieku swoich wnuków czy dzieci, oni dalej chcą organizować życie innym. To nie jest normalne żeby nie dopuszczać pokolenia 20 sto 30sto i  40sto latków do głosu. Pogódźcie się z tym, że to wĺażenie w butach w cudze życie. Chcemy sami za siebie odpowiadać ,a nie dostosowywać się do ludzi, którzy za chwile umrą. rozwiń
Avatar
Nikt za nich nie decyduje / 25 października 2018 r. o 23:09
+2
Grobel na emeryturę ,24 lata to już wystarczy ,puławianie cię już nie chcą !!!
w Sopocie ,Gdyni wybrani zostali na 6 kadencję i co?
No i kontynują bezwstydne trzymanie się stołka rękami i nogami. Równie dobrze można dać mojego psa na stanowisko prezydenta, zrobi tyle ile  dziadzio grobel.
wyborca decyduje czy zostaną na stołkach czy nie.
 Kandydaci nie są ubezwłasnowolnieni aby podejmować decyzję o kandydowaniu. Dwóch meneli ma więcej do powiedzenia w głosowaniu niż doktor habilitowany. Taka proporcja w głosowaniu.
 Kandydaci nie są ubezwłasnowolnieni aby podejmować decyzję o kandydowaniu. Dwóch meneli ma więcej do powiedzenia w głosowaniu niż doktor habilitowany. Taka proporcja w głosowaniu. rozwiń
Avatar
Gość / 25 października 2018 r. o 18:53
-3
My chcemy młodych u władzy a nie zgredów po czterdziestce.
Avatar
Puławiak / 25 października 2018 r. o 18:48
+1
Jakim prawem stare dziady na emeryturze, które jedną nogą są na cmentarzu mają nam urządzać nasze życie, ludzi w kwiecie wieku ? Wasz czas juž minął i nie życzymy sobie żebyście nam coş wciskali jak wam w PRL
 Ten wpis świadczy o twojej kulturze osobistej i sposobie traktowania ludzi starszych . Ciekawe jak odnosisz się do rodzicòw czy twojej babci,dziadka.Każdy ma prawo głosować według swojego uznania. A ty nie MASZ prawa ich oceniač w ten spsòb
Avatar
gość / 25 października 2018 r. o 17:12
+1
Grobel na emeryturę ,24 lata to już wystarczy ,puławianie cię już nie chcą !!!
w Sopocie ,Gdyni wybrani zostali na 6 kadencję i co?
 No i kontynują bezwstydne trzymanie się stołka rękami i nogami. Równie dobrze można dać mojego psa na stanowisko prezydenta, zrobi tyle ile  dziadzio grobel.
 wyborca decyduje czy zostaną na stołkach czy nie.
Avatar
H.M. / 25 października 2018 r. o 09:09
+1
4.11.2018 idę na ''majówkę''.
Zobacz wszystkie komentarze 132

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

Lubelskie: Mimo zakazów, na tym cmentarzu będzie możliwość złożenia wieńców na grobach bliskich

W sobotę, niedzielę i poniedziałek cmentarze w całej Polsce będą zamknięte. W Chełmie, mającym groby bliskich na cmentarzu komunalnym pomogą miejscy pracownicy. Z kolei w Świdniku znicz na każdym grobie, na którym nie będzie światełka, zapalą pracownicy miejskiej spółki.

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

Rada powiatu bialskiego przeciwko „piątce dla zwierząt”. Nawet radni PiS

– To widmo bankructwa wielu gospodarstw indywidulanych – ostrzega Marek Sulima (PSL), radny powiatu bialskiego i rolnik. Radni jednomyślnie poparli apel do rządu w sprawie odrzucenia w całości projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Większy ruch przy cmentarzach w Lublinie i regionie. Ludzie chcą zdążyć przed zamknięciem

Dzisiejszego wieczoru policjanci zauważają wzmożony ruch w okolicach największych lubelskich nekropolii – informuje kom. Kamil Gołębiowski, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]
galeria

Lublin ma nowy mural, powstał przy Mełgiewskiej. Żuki, honkery, lubliny, lubimy [zdjęcia]

– Efekt jest dokładnie taki jaki chciałem – mówi autor muralu, który powstał przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. W piątek został namalowany ostatni element. Mająca około 80 metrów długości historia nieistniejącej fabryki samochodów, jest gotowa

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 do Białej Podlaskiej. Jest pierwszy przetarg

Autostrada A2 wydłuży się o kolejne 63 kilometry. Drogowcy właśnie ogłosili przetarg na pierwszy odcinek pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina
Magazyn

Sezon na plus. Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina

Zacząłem jeździć bardziej agresywnie oraz lepiej zapoznałem się z ustawianiem samochodu. – Rozmowa z Szymonem Ładniakiem, kierowcą wyścigowym z Lublina.

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK
5 listopada 2020, 20:00

Andrzej Zaucha Songbook - koncert w CSK

W czwartek, 5 listopada o godz. 20 w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się koncert Andrzej Zaucha Songbook w wykonaniu zespołu Janusza Szroma.

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ministerstwo Zdrowia przekaże niemal 30 mln zł na powstanie tymczasowego szpitala w Targach Lublin

Ponad 27 mln zł przekaże Ministerstwo Zdrowia na prace związane z powstaniem tymczasowego szpitala w Targach Lublin. Miejsce do leczenia pacjentów z koronawirusem z nawet 480 łóżkami może być gotowe w ciągu trzech tygodni.

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"
Zdjęcia
galeria
film

Protest kobiet w Lublinie: "Propozycja Andrzeja Dudy to nie kompromis tylko kompromitacja"

Na pl. Litewskim w centrum Lublina zbierają się uczestnicy kolejnego protestu po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu
Zapis relacji na żywo
galeria
film

Samochodowy protest kobiet w Lublinie. Trasa przejazdu

Dziś kolejny dzień protestów kobiet w Lublinie. Jeden z nich organizują kierowcy.

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Studenci KUL będą mieli problemy za udział w protestach kobiet? Uczelnia: Nic im nie grozi

Fundacja pro-life chce wyrzucać ze studiów uczestniczących w protestach studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uczelnia zapewnia, nie bierze pod uwagę takiego rozwiązania.

Lublin odwołał zmiany przy cmentarzach, nie będzie też specjalnych linii autobusowych
galeria

Lublin odwołał zmiany przy cmentarzach, nie będzie też specjalnych linii autobusowych

Urząd Miasta odwołuje wszystkie zmiany w komunikacji związane z okresem Wszystkich Świętych. Tylko dzisiaj po ulicach Lublina kursować będzie specjalna linia autobusowa nr 200

Nowe obostrzenia i decyzje. Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych
PILNE
galeria

Nowe obostrzenia i decyzje. Rząd zamyka cmentarze na Wszystkich Świętych

31 października oraz 1 i 2 listopada cmentarze w całym kraju będą zamknięte. Podczas piątkowej konferencji prasowej ogłosił to premier Mateusz Morawiecki.

Lublin: Dyrektor liceum ostrzega co grozi uczniom za udział w protestach kobiet

Lublin: Dyrektor liceum ostrzega co grozi uczniom za udział w protestach kobiet

O możliwych konsekwencjach związanych z udziałem uczniów w strajkach kobiet ostrzega rodziców dyrektor katolickiego liceum w Lublinie.

Motor Lublin ma nowego prezesa

Motor Lublin ma nowego prezesa

W piątek doszło do zmian w zarządzie Motoru Lublin. Funkcję prezesa będzie sprawować Marta Daniewska.

Sonda: Co sądzisz o ciszy wyborczej?

Liczba głosów: 289
60.21%
Powinna nadal obowiązywać
38.41%
Powinna zostać zniesiona
1.38%
Nie mam zdania
   

Sonda: Jak oceniasz kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi?

Liczba głosów: 1940
39.85%
Dużo było w niej polityki, mało spraw bliskich ludziom
26.44%
Była bardzo brutalna
23.25%
Była bardzo merytoryczna
10.46%
Zupełnie się nie interesowałem kampanią wyborczą

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.