Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

20 września 2018 r.
20:43

Wybory w Lublinie. Propozycje Komitetu "Miasto dla Ludzi - Lubelski Ruch Miejski"

Autor: Zdjęcie autora drs
57 21 A A

O godz. 14 swoje pomysły dla osób niepełnosprawnych ogłosili kandydaci ruchu miejskiego. – Musimy zadbać o to, żeby nasze miasto było faktycznie dostępne – mówi Magdalena Długosz, kandydatka na prezydenta. – Musimy zadbać o tych, którzy w tym momencie nie są w stanie dotrzeć do oferty miasta i do usług publicznych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


– Chodnik na ul. Niecałej uniemożliwia osobom na wózkach swobodne przemieszczenie się w kierunku urzędu pracy, Ratusz dla osoby na wózku jest dostępny tylko od tyłu. Do Trybunału osoba niepełnosprawna nawet na własny ślub musi być wnoszona. Nie lepiej jest w dzielnicach – wylicza Paulina Zarębska-Denysiuk, kandydatka na radną. – Postulujemy oznaczenie miejsc przyjaznych dla osób z niepełnosprawnościami. Kolejną kwestią jest jakość urządzeń w instytucjach, urzędach i na uczelniach. Postulujemy audyt tych miejsc i wdrożenie pozytywnych rozwiązań.

– Chcieliśmy zaproponować Lubelską Kartę Rodziny Osoby z Niepełnosprawnością. Pozwalałaby na pełniejsze uczestnictwo w życiu miasta, przede wszystkim kulturalnego, rekreacyjnego, sportowego – mówi Barbara Jurkowska, niepełnosprawna ruchowo kandydatka na radną. – Bardzo potrzebna jest instytucja asystenta osoby niepełnosprawnej. Były pilotażowe programy w Lublinie, ale to za mało.
O problemach głuchych mówiła Justyna Kieruzalska, kandydatka na radną. Mówiła bezgłośnie, w języku migowym, dla nas tak obcym, jak nasz polski dla głuchych. – Mają spore problemy z dostępnością do usług publicznych – podkreśla Magdalena Długosz. – Chcemy wprowadzić rozwiązania, które zwiększą dostępność – deklaruje kandydatka na prezydenta, wymieniając tu m.in. dostęp do usług publicznych i wydarzeń kulturalnych.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bajl / 20 września 2018 o 23:07
+10
Brawo. Dzieki za reke wyciagnieta do mniejszosci
Avatar
na wózku / 21 września 2018 o 09:15
+9
Ale że do wejście Trybunału trzeba oznaczać że nie jest przyjazne niepełnosprawnym? To może wyburzmy ten zabytek i postawmy szklany piętrowiec z 5 windami dla niepełnosprawnych? To jest pomysł tych ludzi? MASAKRA !!!
 Przejdź się choćby do zabytku budowanego przez jeńców wojennych, przez krzyżaków. To gotyk, są schodki i inne takie. Ale mimo to dało się przystosować obiekt, i to nie zapominając o estetyce, zarówno dla niepełnosprawnych ruchowo jak i innych. Wyłącz agresję, włącz myślenie. To nie boli.
Avatar
Gość / 20 września 2018 o 21:19
+9
brawo! Trzymam kciuki :)
Avatar
Gość / 20 września 2018 o 21:35
+8
Wreszcie jacyś ludzie, którzy są zainteresowani problemami zwykłych ludzi, a nie wspieraniem deweloperów lub kościoła.
Avatar
sss / 21 września 2018 o 11:00
+7
Brawo! odłóżmy na bok spory, trzeba działać, a nie podgrzewać partyjne zacietrzewienie :) konkrety, a nie PRowe zagrania :)
Avatar
Jay / 20 września 2018 o 23:05
+5
Tys durny/durna. Nie oceniaj jak nie masz pojecia. Tylko na hejt cie stac. Zrob cos dla innych. Ona przynajmniej probuje.
Avatar
Look / 21 września 2018 o 01:34
+4
Może to jest wreszcie jakaś alternatywa.. 
Avatar
Do wózka / 21 września 2018 o 11:32
+1
Sam na to wpadłeś? Oszustwo? A może i brzozę za ławeczką posadzili?  Trochę empatii człowieku. Bardzo dobrze, ze siedzieli. W ten sposób pokazali równość i szacunek dla osób niepełnosprawnych, z których część siedzi całe życie.  I nie może samodzielnie albo w ogóle wstać. głupio gdy ktoś ciagle mówi do Ciebie z góry. Obyś człowieku nigdy nie znalazł się na wózku.. ani nikt z Twojej rodziny czy bliskich..chociaż jak wiadomo wystarczy często chwila nieuwagi i dołącza się do grona niepełnosprawnych. Wtedy zmieniają się horyzonty.
 A czy ktoś pisał o staniu nad niepełnosprawnymi? Widać jad z Twojej strony. Chodzi o przestawianie ławki na schody. Zdjęcie da się zrobić na normalnej ławce, obok wózek itp. A nie ustawiając na środku schodów ławkę pod robienie zdjęcia. Więc schowaj swoje inwalidztwo dla siebie, bo w wypowiedzi o inwalidach nie było niczego. Więc atak na "dyskryminację" od razu sposobem na życie? Współczuję. Nie wózka, ale osobowosci. Bo to najgorsze jak człowiek od razu stawia wózek w każdej rozmowie jako zasłonę. nie ważne czy temat czy nie tamat, tylko okazja do oskarżeń ludzi o dyskryminację. W stanach już tak też zrobili... upadną szybko.
 A czy ktoś pisał o staniu nad niepełnosprawnymi? Widać jad z Twojej strony. Chodzi o przestawianie ławki na schody. Zdjęcie da się zrobić na normalnej ławce, obok wózek itp. A nie ustawiając na środku schodów ławkę pod robienie zdjęcia. Więc schowaj swoje inwalidztwo dla siebie, bo w wypowiedzi o inwalidach nie było niczego. Więc atak na "dyskryminację" od razu sposobem na życie? Współczuję. Nie wózka, ale osobowosci. Bo to najgorsze jak człowiek od razu stawia wózek w każdej rozmowie jako zasłonę. nie ważne czy tem... rozwiń
Avatar
myśl / 21 września 2018 o 11:02
+1
Szkoda czasu dziennikarzy na komitet z 2-procentowym poparciem
 nie prawda. nie dajmy się wciągnąć w partyjne zgrywki. naprawdę, szkoda czasu na polityków rodem z lat 90tych  w sensie zarządzania..
Avatar
A schody fatalne / 21 września 2018 o 06:25
+1
Czy jedna z Pań przypadkiem nie jest córką obecnego radnego ze Śródmieścia ?
Avatar
mackoZ / 21 września 2018 o 15:26
-1
A ja na nich bede głosował - wcześniej głosowałem na Zuka, ale ona w ostatniej kadencji już tylko leje beton na kredyt a centrum miasta jak zapuszczone 10 metrów od ratusza, tak dalej zapuszczone. A ten ruch miejski to zawsze jakaś świerzość i spojrzenie z innej strony - takie pozytywne oszołomki :) nie ze wszystkim się z nimi zgadzam, ale jakby wprowadzili chodziaż 1 radnego toby było dobrze :)
Avatar
Do wózka / 21 września 2018 o 11:32
+1
Sam na to wpadłeś? Oszustwo? A może i brzozę za ławeczką posadzili?  Trochę empatii człowieku. Bardzo dobrze, ze siedzieli. W ten sposób pokazali równość i szacunek dla osób niepełnosprawnych, z których część siedzi całe życie.  I nie może samodzielnie albo w ogóle wstać. głupio gdy ktoś ciagle mówi do Ciebie z góry. Obyś człowieku nigdy nie znalazł się na wózku.. ani nikt z Twojej rodziny czy bliskich..chociaż jak wiadomo wystarczy często chwila nieuwagi i dołącza się do grona niepełnosprawnych. Wtedy zmieniają się horyzonty.
 A czy ktoś pisał o staniu nad niepełnosprawnymi? Widać jad z Twojej strony. Chodzi o przestawianie ławki na schody. Zdjęcie da się zrobić na normalnej ławce, obok wózek itp. A nie ustawiając na środku schodów ławkę pod robienie zdjęcia. Więc schowaj swoje inwalidztwo dla siebie, bo w wypowiedzi o inwalidach nie było niczego. Więc atak na "dyskryminację" od razu sposobem na życie? Współczuję. Nie wózka, ale osobowosci. Bo to najgorsze jak człowiek od razu stawia wózek w każdej rozmowie jako zasłonę. nie ważne czy temat czy nie tamat, tylko okazja do oskarżeń ludzi o dyskryminację. W stanach już tak też zrobili... upadną szybko.
 A czy ktoś pisał o staniu nad niepełnosprawnymi? Widać jad z Twojej strony. Chodzi o przestawianie ławki na schody. Zdjęcie da się zrobić na normalnej ławce, obok wózek itp. A nie ustawiając na środku schodów ławkę pod robienie zdjęcia. Więc schowaj swoje inwalidztwo dla siebie, bo w wypowiedzi o inwalidach nie było niczego. Więc atak na "dyskryminację" od razu sposobem na życie? Współczuję. Nie wózka, ale osobowosci. Bo to najgorsze jak człowiek od razu stawia wózek w każdej rozmowie jako zasłonę. nie ważne czy tem... rozwiń
Avatar
myśl / 21 września 2018 o 11:02
+1
Szkoda czasu dziennikarzy na komitet z 2-procentowym poparciem
 nie prawda. nie dajmy się wciągnąć w partyjne zgrywki. naprawdę, szkoda czasu na polityków rodem z lat 90tych  w sensie zarządzania..
Avatar
sss / 21 września 2018 o 11:00
+7
Brawo! odłóżmy na bok spory, trzeba działać, a nie podgrzewać partyjne zacietrzewienie :) konkrety, a nie PRowe zagrania :)
Avatar
na wózku / 21 września 2018 o 09:21
0
Serio ludzie którzy chcą coś zmienić... zaczynają od OSZUSTW?? Przestawianie ławek dla ustawek dla fotografa to pomysł na kampanię? To co? Głowny program to ławki na chodnikach by się przejść nie dało? Postawmy ławki na schodach by się dzieci pozabijały? No zajebiści ludzie... tylko mózgów zapomnieli zabrać z domu.
 Sam na to wpadłeś? Oszustwo? A może i brzozę za ławeczką posadzili?  Trochę empatii człowieku. Bardzo dobrze, ze siedzieli. W ten sposób pokazali równość i szacunek dla osób niepełnosprawnych, z których część siedzi całe życie.  I nie może samodzielnie albo w ogóle wstać. głupio gdy ktoś ciagle mówi do Ciebie z góry.  Obyś człowieku nigdy nie znalazł się na wózku.. ani nikt z Twojej rodziny czy bliskich..chociaż jak wiadomo wystarczy często chwila nieuwagi i dołącza się do grona niepełnosprawnych. Wtedy zmieniają się horyzonty. 
 Sam na to wpadłeś? Oszustwo? A może i brzozę za ławeczką posadzili?  Trochę empatii człowieku. Bardzo dobrze, ze siedzieli. W ten sposób pokazali równość i szacunek dla osób niepełnosprawnych, z których część siedzi całe życie.  I nie może samodzielnie albo w ogóle wstać. głupio gdy ktoś ciagle mówi do Ciebie z góry.  Obyś człowieku nigdy nie znalazł się na wózku.. ani nikt z Twojej rodziny czy bliskich..chociaż jak wiadomo wystarczy często chwila nieuwagi i dołącza się do grona niepełnosprawnych. Wtedy zmieniają się ho... rozwiń
Avatar
na wózku / 21 września 2018 o 09:15
+9
Ale że do wejście Trybunału trzeba oznaczać że nie jest przyjazne niepełnosprawnym? To może wyburzmy ten zabytek i postawmy szklany piętrowiec z 5 windami dla niepełnosprawnych? To jest pomysł tych ludzi? MASAKRA !!!
 Przejdź się choćby do zabytku budowanego przez jeńców wojennych, przez krzyżaków. To gotyk, są schodki i inne takie. Ale mimo to dało się przystosować obiekt, i to nie zapominając o estetyce, zarówno dla niepełnosprawnych ruchowo jak i innych. Wyłącz agresję, włącz myślenie. To nie boli.
Avatar
Karol / 21 września 2018 o 07:29
-5
Ale że do wejście Trybunału trzeba oznaczać że nie jest przyjazne niepełnosprawnym? To może wyburzmy ten zabytek i postawmy szklany piętrowiec z 5 windami dla niepełnosprawnych? To jest pomysł tych ludzi? MASAKRA !!!
Avatar
Lublin / 21 września 2018 o 07:27
-5
Serio ludzie którzy chcą coś zmienić... zaczynają od OSZUSTW?? Przestawianie ławek dla ustawek dla fotografa to pomysł na kampanię? To co? Głowny program to ławki na chodnikach by się przejść nie dało? Postawmy ławki na schodach by się dzieci pozabijały? No zajebiści ludzie... tylko mózgów zapomnieli zabrać z domu.
Avatar
A schody fatalne / 21 września 2018 o 06:25
+1
Czy jedna z Pań przypadkiem nie jest córką obecnego radnego ze Śródmieścia ?
Avatar
Ewa / 21 września 2018 o 02:23
-3
Szkoda czasu dziennikarzy na komitet z 2-procentowym poparciem
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze

Zły stan powietrza w Lublinie. Lepiej ograniczyć aktywność na dworze 17 2

Od poniedziałkowego wieczora utrzymuje się zły stan powietrza w Lublinie.

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy

Cudem uniknęli śmierci, stracili dom w pożarze. Dzięki pomocy ludzi udało się postawić nowy 21 2

Rodzina z Wronowa (gm. Końskowola) cudem uniknęła śmierci uciekając z płonącego budynku tuż przed eksplozją butli gazowej. Dom został zniszczony, ale dzięki pomocy ludzi o wielkich sercach udało się postawić nowy

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep
12 stycznia 2019, 20:00

Koncert w CK: Jerzy Małek Black Sheep 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 12 stycznia o godz. 19 na scenie Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) wystąpi Jerzy Małek z projektem Black Sheep.

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach
22 grudnia 2018, 19:00

Stand-up: Zbychu Grabowski w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. The Local w Puławach (ul. Kołłątaja 50a) zaprasza na stand-upowy występ komika Zbycha Grabowskiego, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 19.

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem?
film

Znana instagramerka zarabia rozbierając się na "kamerkach". Co z jej dzieckiem? 26 7

Kilka miesięcy temu pokazaliśmy historię popularnej instagramerki Oliwii P. Jej mąż Mariusz P. ujawnił nagrania, na których słychać, jak kobieta krzyczy na córkę i grozi, że zrobi jej krzywdę. Mimo dwóch toczących się postępowań, wzajemnych oskarżeń i walki o dziecko, para znów mieszka razem. Internauci odkryli, że małżonkowie zaczęli działać na tzw. kamerkach erotycznych, w ten sposób zarabiając pieniądze.

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia]
galeria

Chleb i wino. Nowe miejsce na kulinarnej mapie Lublina. Zajrzeliśmy do środka [zdjęcia] 16 8

Kapucyńska 2 to nowy adres na kulinarnej mapie Lublina. „Chleb i wino” to wspólna inicjatywa Piekarni Europiek i słynącej z długich kolejek po lody Cukierni Bosko. Powstało miejsce, w którym można smacznie zjeść, kupić coś wyjątkowego i niebanalnie spędzić czas.

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt"

Włodawę czeka wielka odmiana. "To był i jest nasz najważniejszy projekt" 2 1

Miasto stanęło przed największym pod względem zakresu i kosztów w jego dziejach zadaniem inwestycyjnym. To projekt „Rewitalizacja Włodawy”, na który miasto otrzyma ponad 14 mln zł

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł
film

Razem pili, potem zostawili Mateusza na mrozie. 15-latek zmarł 13 2

Gorzów Wlkp. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim ruszył proces w sprawie śmierci 15-letniego Mateusza. Jego koledzy są oskarżeni o rozpijanie osoby małoletniej, narażenie małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia oraz o nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi im nawet do 5 lat więzienia. Zarówno Mirosław G., jak i Paweł N. przyznali się do winy.

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia]
galeria

Szkoły z całej Lubelszczyzny pokazały, jak powinno się chronić środowisko [zdjęcia] 0 0

25 szkół z całej Lubelszczyzny otrzymało nagrody za udział w konkursie „25 na piątkę z plusem!”. Nagrodą w konkursie było 35 tys. zł na wyposażenie pracowni biologicznej.

W Chełmie rozegrano turniej „Grand Prix Niedźwiedziego Grodu”