Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory prezydenckie

12 lipca 2020 r.
7:35

Wybory prezydenckie 2020 - druga tura. Najważniejsze wiadomości

Autor: Zdjęcie autora pab agdy kyku rs eb ask
15 1 A A
Głosowanie w komisji przy ul. Wróblej w Lublinie
Głosowanie w komisji przy ul. Wróblej w Lublinie (fot. Jacek Szydłowski)

Dziś druga tura wyborów prezydenckich. Głosowanie rozpoczęło się o godz. 7, a potrwa do 21.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Godz. 19:42

Lubelskie: Już nie Godziszów. O godz. 17 frekwencja była wyższa w dwóch innych gminach

Godz. 19:22

Wybory. 10 zł, piwo, hot dog i pół litra wódki za głos na konkretnego kandydata

Godz. 19:09

Pod adresem Judyma 2a w Lublinie mieszczą się aż trzy komisje wyborze o numerach 40, 41 i 42.

Frekwencja na godzinę 17.

  • Komisja nr 40 - 66 proc.
  • Komisja nr 41 - 60,5 proc.
  • Komisja nr 42 - 52 proc.

Kolejek nie ma, ale właśnie zaczyna się większy ruch.

Komisja przy ul. Judyma w Lublinie (fot. Jacek Szydłowski)

Godz. 18:57

– Będzie rekord. Nie ma czasu, ani na kawę, ani na papierosa. Wszyscy członkowie komisji mają ręce pełne roboty – ocenia Paweł Sosiński, zastępca przewodniczącego Obwodowej Komisji nr 1 w Okunince w powiecie włodawskim.

Z plaży prosto na wybory. Kolejki głosujących w Okunince nad jeziorem Białym

Godz. 18:33

PKW: Frekwencja w Polsce na godz. 17 - 52,1 %

Województwa z najwyższą frekwencją:

mazowieckie 55,55 %

małopolskie 54,58 %

łódzkie 52,96 %

Województwa z najniższą frekwencją:

opolskie 46,2 %

warmińsko 48,65 %

lubuskie 49,91 %

Konferencja prasowa PKW o godz. 18.30

Godz. 18:05

Komisje przy ul. Roztocze w Lublinie. Na godz. 17:00 frekwencja w komisji 74 wyniosła 54 proc. W komisji nr 75 - 60,5 proc.

Komisja przy ul. Roztocze w Lublinie (fot. Jacek Szydłowski)

Godz. 17:04

W komisji przy ul. Wróblej w Lublinie również bez kolejek. Frekwencja przekroczyła już 52 procent.

Godz. 16:56

W komisji obwodowej w Okunince w powiecie włodawskim powtórzyła się historia z pierwszej tury. Wiele osób głosuje tam na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania spędzając weekend nad jeziorem Białym, dlatego ok. godz. 12.30 członkowie komisji poprosili o uruchomienie tzw. rezerwy w związku z wykorzystaniem 80 proc. kart do głosowania, jakie były do dyspozycji. Dla porównania, dwa tygodnie temu taki wniosek złożono ok. godz. 15.30.

– Nie wykluczamy, że dziś będzie tam trzeba tam wysłać jeszcze jeden pakiet kart – mówi Marta Krasa-Burak, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Chełmie.

Godz. 16:50

– Wszystko jeszcze przed nami – mówi Arkadiusz Czarnecki, przewodniczący Komisji Wyborczej nr 7 w Rejowcu. – Poprzednio najwięcej osób głosowało po godz. 18. Teraz nie ma kolejek, ale głosujący przychodzą mniej więcej w równych, kilkuminutowych odstępach.

W komisji nr 7 jest uprawnionych do głosowania 791 osób, do godziny 12.00 oddały w niej głosy 134 osoby. – To frekwencja podobna jak przed dwoma tygodniami – podsumowuje przewodniczący Czarnecki.

Rejowiec (fot. Wojciech Zakrzewski)

Godz. 16:39

– Na godz 12 mieliśmy frekwencję na poziomie ok. 20 procent, teraz ok. 50 proc. – usłyszeliśmy w OKW w Szkole Podstawowej w Ciecierzynie k. Lublina. – Frekwencja jest podobna jak podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich.

Jak przyznają członkowie komisji najwięcej osób przychodziło głosować po mszach, od godz. 10 do 13, ale też po południu, ok. godz. 15. – Wtedy też było większe zainteresowanie - słyszymy od członków OKW nr 1 w Ciecierzynie.

Tłumów nie ma. Ludzie są w lokalu cały czas, ale przychodzą pojedynczo lub po kilka osób. – Wyborcy są bardzo zdyscyplinowani. Zachowują odstępy między sobą – mówią członkowie komisji.

Głosowanie w Ciecierzynie (fot. Agnieszka Antoń-Jucha)

Godz. 16:28

W komisji przy ul. Wróblej w Lublinie głosowanie odbywa się na bieżąco. Kolejek nie ma. Do południa zagłosowało 810 z ponad 2700 uprawionych.

(fot. Jacek Szydłowski)

Godz. 16:10

Odwiedziliśmy z aparatem komisje wyborcze w kilku miejscowościach z powiatu lubelskiego: Wojciechowie, Palikijach Pierwszych, Konopnicy, Motyczu i Łubkach.

Druga tura wyborów prezydenckich w powiecie lubelskim

Godz. 15:24

W których miastach i gminach zagłosowało najwięcej osób? Szczegółowa frekwencja w woj. lubelskim.

Godz. 15:19

Podlubelska Kalinówka. Tutaj po godzinie 14 można było głosować bez żadnych problemów. Nie było kolejek.

Komisja znajduje się w budynku miejscowej szkoły, w sali gimnastycznej. Wchodzi się do niej jednymi drzwiami, a wychodzi innymi.

Do godziny 12 w tej komisji zagłosowało 698 osób na 2414 wyborców.

Jacek Smagała, przewodniczący komisji mówił, że głosowanie odbywa się bez problemów: - Tylko jedna osoba zapytała, czemu karta do głosowania ma obcięty róg. Wyjaśniliśmy, że to ułatwia wrzucenie karty do urny.

Godz. 14:45

Głosowanie w lokalu przy ul. Grażyny w Lublinie.

(fot. Jacek Szydłowski)

14:35

Co czwarty mieszkaniec powiatu puławskiego oddał już głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja do godz. 12 wyniosła 25,70 proc. Najwyższa była w gminie Kazimierz Dolny, mieście Puławy oraz gminie Janowiec. Najniższa - w gminie Markuszów.

14:30

23,39 proc. wyniosła do godz. 12 frekwencja w drugiej turze wyborów prezydenckich w Lubelskiem. Wśród szesnastu województw to czwarty wynik od końca.

14:06

Do godz. 12 w całym kraju zagłosowało 24,73 proc. uprawnionych do głosowania – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza. Frekwencja jest nieco wyższa niż dwa tygodnie temu, gdy do południa wynosiła 24,08 proc.

13:45

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina:

13:38

PKW: Do godz. 12 w całym kraju głosy oddało 24,73 proc. uprawnionych. Dwa tygodnie temu o tej porze frekwencja była nieco niższa i wynosiła 24,08 proc.

13:35

Spory ruch panuje w komisji wyborczej w Motyczu w gminie Konopnica. W pierwszej turze ta gmina mogła pochwalić się najwyższą frekwencją w powiecie lubelskim.

13:22

Kartę do głosowania z plamą uniemożliwiającą oddanie głosu na jednego z kandydatów miał otrzymać wyborca głosujący w lokalu przy ul. Pana Wołodyjowskiego w Lublinie. O sprawie została poinformowana Miejska Komisja Wyborcza.

12:38

W drugiej turze wyborów prezydenckich do godz. 11 kolejek przed puławskimi lokalami nie było. Głosowanie odbywa się płynnie. Frekwencja jest zauważalnie niższa, niż dwa tygodnie temu.

12:29

Pracy Obwodowych Komisji Wyborczych w całej Polsce przygląda się niemal 250 przeszkolonych obserwatorów. Na bieżąco przekazują meldunki ze swojej obserwacji do sztabu misji obserwacyjnej. Taka obserwacja potrwa do zakończenia procesu liczenia głosów.

11:54

Przy ul. Radzyńskiej działają trzy komisje wyborcze. W Zespole Szkół nr 1 dwie: nr 120 i 121. W obu głosowanie odbywa się na bieżąco. - Specjalnie wybrałem taka godzinę głosowania. W pierwszej turze czekałem blisko godzinę, bo przyszedłem po mszy, a wtedy kolejka była bardzo długa - mówi pan Sebastian.

W trzeciej komisji (nr 119) mieszczącej się w Przedszkolu nr 58 na zagłosowanie trzeba czekać ok. 10-15 minut. - Wszystko przebiega bardzo sprawnie - mówi Pani Maria. - Nikt nie narzeka, bo to głosowanie jest przecież bardzo ważne. Według mnie, to najważniejsze wybory od ponad 20 lat - dodaje.

(fot. ask)

11:39

Do komisji przy Al. Spółdzielczości Pracy ustawia się kolejka osób, które chcą oddać głos w wyborach.

(fot. Maciej Kaczanowski)

11:18

W komisji obwodowej nr 13 przy ulicy Brzeskiej w Białej Podlaskiej po godz. 10 nie było dużych kolejek, członkowie komisji pilnują, aby wyborcy zachowali dystans. - Najwięcej ludzi przyjdzie po mszach - komentuje członek komisji.

(fot. eb)

11:06

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała dzisiaj o godz. 10, na pierwszej konferencji prasowej, że doszło do 253 przypadków naruszenia ciszy wyborczej.

10:30

Bez kolejek w Komisji Wyborczej w Szkole Podstawowej nr 11 w Puławach. Dotychczas wydano tutaj ok. 400 z ponad 1900 kart do głosowania. Frekwencja do godz. 10:30 jest wyraźnie niższa, niż dwa tygodnie temu.

(fot. rs)

10:02

Od rozpoczęcia ciszy wyborczej do godz. 5 rano w niedzielę odnotowano 253 incydenty łamania ciszy wyborczej w kraju - 230 z nich to wykroczenia, a pozostałe to przestępstwa.

- Większość z nich dotyczyła zrywania plakatów i umieszczania na nich obraźliwych wpisów - powiedział w niedzielę podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji, cytowany przez Polsat News.

9:30

W komisji w SP 16 głosowanie również odbywa się na bieżąco. To komisja przeniesiona z lokalu przy ul. Harnasie, gdzie dwa tygodnie temu tworzyły się ogromne kolejki. Tym razem przed godziną 9 nie trzeba było czekać.

9:23

W komisji przy ul. Zakopiańskiej w Lublinie nie ma kolejek, a głosowanie odbywa się na bieżąco.

- Tym razem głosujący przychodzą w większych odstępach czasu i dlatego nie trzeba czekać. Ale mam wrażenie, że frekwencja jak na razie jest podobna jak w pierwszej turze - mówi Magdalena Skowrońska, przewodnicząca OKW nr 106.

(fot. pab)

8:27

W piątek szef Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak poinformował, że liczba osób uprawnionych do głosowania wynosi 29 937 795, w tym 519 431 wyborców głosujących za granicą. W porównaniu do pierwszej tury do głosowania za granicą zgłosiło się 150 tys. osób więcej. (PAP)

8:24

Wybory przebiegają spokojnie - przekazała PAP w niedzielę rano przewodnicząca Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak.

Państwowa Komisja Wyborcza w dzień wyborów ma mieć cztery konferencje prasowe. Na pierwszej, o godz. 10, PKW poinformuje o rozpoczęciu i przebiegu głosowania. Następnie o godz. 13.30 i 18.30 PKW będzie informować o frekwencji wyborczej i przebiegu głosowania. Na ostatniej konferencji o godz. 22 PKW przekaże informacje o zakończeniu głosowania. (PAP)

8:00

Jak usłyszeliśmy, w delegaturach Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu, głosowanie w naszym województwie rozpoczęło się bez zakłóceń. Wszystkie komisje wyborcze zostały otwarte o godz. 7. Na razie nie zgłoszono żadnych incydentów i nieprawidłowości.

7:40

W komisji przy ulicy Daszyńskiego w Lublinie od samego otwarcia ustawiła się kolejka do głosowania. Teraz nadal jest ogonek na około 8-10 osób. Dwie panie stojące w kolejce mówią, że głosują a zaraz potem biegną do pracy.

***

W niedzielę o godzinie 7 zostały otwarte komisje wyborcze.

Głosowanie w wyborach prezydenckich ze względu na epidemię koronawirusa odbywa się w zmienionych warunkach. Żeby zagłosować trzeba mieć założoną maseczkę, a po wejściu do komisji zdezynfekować ręce. Można mieć ze sobą własny długopis. 

Poza tym PKW informuje, że ze względu na epidemię i wprowadzone zmiany w prawie, obwodowa komisja wyborcza w pierwszej kolejności zapewnia obsługę: osób powyżej 60. roku życia, kobiet w ciąży, osób z dzieckiem do lat 3, osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 1

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 lipca 2020 r. o 11:13
+1
Babciuuuu!? Nie widziałaś mojego dowodu?
Avatar
TECZOWY_ZSL / 12 lipca 2020 r. o 11:13
+1
Babciuuuu!? Nie widziałaś mojego dowodu?
Zobacz wszystkie komentarze 1

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Jak zostać gwiazdą". Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [2-4.10]
2 października 2020, 10:00

"Jak zostać gwiazdą". Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [2-4.10]

Wśród premier weekendu w lubelskich kinach znalazło się polskie widowisko "Jak zostać gwiazdą". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie.

Tylko jeden mały samorząd pomógł wielkiemu przedsiębiorcy

Tylko jeden mały samorząd pomógł wielkiemu przedsiębiorcy

– Jedyną pomoc, jaką dotychczas otrzymaliśmy, to umorzenie przez gminę Janów Podlaski podatku od nieruchomości – przyznaje Władysław Grochowski, założyciel i prezes grupy hotelarskiej Arche.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 października 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 1 października 2020 r.

HydroTruck Radom – Pszczółka Start Lublin 65:76. Wrócili na zwycięski szlak

HydroTruck Radom – Pszczółka Start Lublin 65:76. Wrócili na zwycięski szlak

Pszczółka Start odniosła pewne zwycięstwo w Radomiu. Lublinianie pokonali w środowy wieczór tamtejsze HydroTruck 76:65. Kolejne spotkanie czerwono-czarnych odbędzie się już w niedzielę - ponownie na wyjeździe

W jakich dzielnicach Lublina narkotyki są najbardziej rozpowszechnione?

W jakich dzielnicach Lublina narkotyki są najbardziej rozpowszechnione?

Dziesiąta to dzielnica, w której narkotyki są najbardziej rozpowszechnione, drugie są Tatary. Takie dane prezentuje Urząd Miasta, który przygotowuje nowy plan walki z narkomanią, i pyta o opinię mieszkańców.

Mieszkańcy Zamościa zafundowali hali remont. OSiR wygrał głosowanie

Mieszkańcy Zamościa zafundowali hali remont. OSiR wygrał głosowanie

Już wiadomo na co mieszkańcy Zamościa chcą wydać pieniądze z budżetu obywatelskiego w przyszłym roku. Głównym beneficjentem jest hala sportowa. Za 900 tysięcy doczeka się bardzo potrzebnego remontu.

Były policjant z Lublina skazany za zgwałcenie kobiety

Były policjant z Lublina skazany za zgwałcenie kobiety

Były policjant z Lublina został skazany za zgwałcenie kobiety. – Zanim wykorzystał swoją ofiarę, wykręcał jej ręce i uderzył – ustalił sąd. Piotr S. był już wcześniej oskarżany o nękanie kobiet, ale wówczas został uniewinniony.

Lublin: Przyjmą więcej pacjentów i zapewnią lepsze leczenie
galeria

Lublin: Przyjmą więcej pacjentów i zapewnią lepsze leczenie

80 łóżek dla pacjentów i nowoczesny sprzęt medyczny. Pawilon Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego w Szpitalu Neuropsychiatrycznym jest już po remoncie. W środę został oddany do użytku. Dzięki modernizacji zwiększy się liczba pacjentów, którzy będą mogli skorzystać z leczenia, a jakość usług medycznych ma być znacznie wyższa.

Mieszkańcy pływają łodzią po ulicy w Lublinie. Od lat czekają na zmiany
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Mieszkańcy pływają łodzią po ulicy w Lublinie. Od lat czekają na zmiany

Mieszkańcy ul. Trześniowskiej zwodowali dzisiaj łódź na rozlewisku, które tworzy się na ich drodze. Od lat nie mogą się doprosić budowy ulicy. W tym roku też się nie doczekają.

Lublin: Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej od 1 października

Lublin: Zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej od 1 października

W czwartek zmieni się rozkład jazdy autobusów i trolejbusów oraz trasy niektórych linii. Kursów ma być nieco więcej, trolejbusy wrócą na ul. Lipową, za to na pewien czas znikną z Krakowskiego Przedmieścia. W soboty linie komunikacji miejskiej nadal będą kursować najwyżej raz na 30 minut, a w niedziele raz na 50.

Chrobry – Górnik 1:1. Śpiączka znów trafił

Chrobry – Górnik 1:1. Śpiączka znów trafił

W meczu szóstej kolejki Fortuna I Ligi zespół trenera Kamila Kieresia zremisował na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:1. Tym samym dla łęcznian po serii czterech zwycięstw był to pierwszy w tym sezonie podział punktów

Casting. Można zagrać u legendy polskiego teatru eksperymentalnego

Casting. Można zagrać u legendy polskiego teatru eksperymentalnego

W sobotę w Lublinie wystąpi jeden z bardziej znanych ulicznych teatrów – KTO. Twórcy szukają statystów, który wystąpią w roli Kobieto-Wron. Spektakl „Zapach czasu” zobaczymy na placu Teatralnym

Nowa misja Przemysława Czarnka: polskie szkoły
Sonda
film

Nowa misja Przemysława Czarnka: polskie szkoły

Będąc wojewodą chciał wygasić mandat prezydenta Lublina, będąc posłem zasłynął ostrymi wypowiedziami przeciwko LGBT. Teraz Przemysław Czarnek dostał od prezesa PiS nową misję – będzie odpowiadał za edukację polskich dzieci od przedszkoli, przez szkoły po uczelnie wyższe.

Lublin gra żydowskie getto w trakcie II wojny światowej. Cudak przyjechał na Rybną
Zdjęcia
galeria

Lublin gra żydowskie getto w trakcie II wojny światowej. Cudak przyjechał na Rybną

Jeszcze do soboty będzie pracować w Lublinie ekipa kręcąca dla Telewizji Polskiej film „Cudak”, jedną z opowieści o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej. W piątek i sobotę powstawać będą m.in. widowiskowe sceny na tyłach kamienic przy ul. Dolnej Panny Marii.

Jutrzenka Giebułtów – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:1. Bramkarz pomógł wyrównać

Jutrzenka Giebułtów – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski 1:1. Bramkarz pomógł wyrównać

Liczyli na komplet punktów w starciu z przedostatnim zespołem w tabeli, ale pewnie w Radzyniu Podlaskim i tak nie narzekają. Orlęta Spomlek przegrywały z Jutrzenką Giebułtów 0:1 jednak w doliczonym czasie gry piłkarze Artura Bożyka doprowadzili do wyrównania. A swój udział w bramce dającej remis miał... bramkarz gości.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.