Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Koniec lipca to ostateczny termin na zgłoszenie się do pracy podczas sierpniowego 10. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Organizatorzy szukają ludzi, którzy przy organizacji imprezy pomogą jako wolontariusze.
Tymczasowi dyrektorzy szpitala w Zamościu i sanatorium w Poniatowej pozostaną swoich stanowiskach. Adam Fimiarz i Sebastian Trojak wygrali konkursy ogłoszone przez Urząd Marszałkowski. Zostaną powołani na sześcioletnie kadencje.
Koń jaki jest, każdy widzi, ale nie każdy wie, jak rumak albo kobyłka radzi sobie w zaprzęgu. A można się będzie o tym przekonać w najbliższą niedzielę w Sitnie, gdzie odbędzie się "Święto konia".
Po operacji tarczycy pacjentka szpitala „papieskiego” w Zamościu straciła głos. Według komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych w Lublinie, przy leczeniu kobiety popełniono błąd. Teraz sprawą zajmuje się prokuratura.
Prace trwały od lutego do końca czerwca. Na początku lipca nastąpił ostateczny odbiór przebudowanej ulicy Lutosławskiego na zamojskim osiedlu św. Piątka.
Stanisław Maryjewski wystąpi w niedzielę w kościele Ojców Franciszkanów na Starym Mieście w Zamościu. Koncert organowy w jego wykonaniu rozpocznie się o godz. 19.
Najlepiej, żeby to się nigdy nie zdarzyło – mówi pani Anna Maciejewska. Była niespełna 4-letnią dziewczynką, gdy 1 czerwca 1943 roku Niemcy napadli na Sochy pod Zwierzyńcem i bestialsko zabili 200 osób. We wtorek w swojej rodzinnej wiosce wraz z prezydentem Andrzejem Dudą uczestniczyła w uroczystości z okazji Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej
Kolejną projekcję w ramach „kina przyjaznego sensorycznie” organizuje Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu. W niedzielę widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów zaprasza na film „Minionki: Wejściu Gru”.
Do zrobienia jest bardzo dużo, ale pieniędzy na całość na razie nie ma. Dlatego remont Starej Bramy Lwowskiej w Zamościu, jednego z cenniejszych zabytków miasta, podzielono na dwa etapy. Wykonawcę wyłoniono dopiero przy drugim podejściu.
Była pozytywna opinia Polskiej Komisji Akredytacyjnej, brakowało już tylko podpisu Przemysława Czarnka. Minister edukacji i nauki właśnie wyraził zgodę na uruchomienie w Akademii Zamojskiej pięcioletnich studiów prawniczych oraz drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość.
W ubiegłym tygodniu egzaminatorzy się pochorowali. Ośrodki miały problem ze zorganizowaniem egzaminów. Jak sytuacja wygląda obecnie?
Aż 44 młode w ciągu niespełna półtora miesiąca przyszły na świat w zamojskim ogrodzie zoologicznym. A to nie koniec, bo maluchów wśród mieszkańców ZOO lada dzień może być jeszcze więcej.
Budowie linii szybkich kolei według planów przedstawionych przez projektantów pracujących dla spółki Centralny Port Komunikacyjny powiedzieli „nie” już wiele tygodni temu. Zdania nie zmieniają. W piątek mieszkańcy wiosek w gminie Zamość zorganizują marsz protestacyjny.
Sanepid zdecydował o zamknięciu dwóch z 33 działających na terenie województwa lubelskiego strzeżonych kąpielisk.
"Od krzaczka do krzaczka", "W moim ogródeczku", "Czerwone korale" – takie, ale też wiele innych ludowych piosenek można było w niedzielę słuchać w Zwierzyńcu podczas XXIII Zamojskich Dni Folkloru.
Przed burzami z gradem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Komunikat dotyczy części województwa lubelskiego.
Bułgaria, Chile, Macedonia, Turcja i Polska – folklor tych krajów będzie można poznać i oklaskiwać podczas 19. Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Eurofolk organizowanego przez Zespół Pieśni i Tańca "Zamojszczyzna" działający przy Zamojskim Domu Kultury.
Już przed końcem roku pociągi pokonujące odcinek między Zamościem a Hrubieszowem powinny jeździć szybciej. Ale póki co, czasem w ogóle tam na tory nie wyjeżdżają.
Parkingi, place zabaw, nowe oświetlenie, a może remont ulicy? Takie propozycje do budżetu obywatelskiego Zamościa zgłoszono z osiedli. Na niektórych jest kilka pomysłów na wydanie 100 tys. zł. O 950 tys. zł przeznaczonych na projekt ogólnomiejski powalczy siedem propozycji.
Upały, brak opadów, przez to niski poziom w rzece i słaba wymiana wody w zasilanym przez nią zbiorniku, a na dokładkę silny północno-zachodni wiatr, który wszystkie sinice zepchnął na kąpielisko zalewu Bojary w Biłgoraju. Dlatego trzeba je było zamknąć.
Raz, że to dobre dla zdrowia. Dwa, że korzystne dla środowiska. Trzy, że przy wielu drogowych inwestycjach po prostu ułatwi życie. Zamość specjalną akcją zachęca mieszkańców, by z samochodów przesiedli się na rowery. Najlepiej zrobić to co najmniej raz w tygodniu, np. w piątek.
Zanosi się na podwyżki opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie z sieci. Do zmiany cen szykują się już wytwórcy energii cieplnej oraz firmy dostarczające ją do mieszkań. I już wiadomo, że to nie koniec.
Burmistrz Szczebrzeszyna wykłada na imprezę niewiele mniej niż minister kultury. Pieniądze dają też inne samorządy i sponsorzy, ale mecenasami zostali również uczestnicy imprezy, w której udział jest od lat bezpłatny. Dzięki tej „zrzutce” Festiwal Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie znów się odbędzie.
W czwartek wszystkie egzaminy na prawo jazdy w Zamościu i w Biłgoraju zostały odwołane. Piątkowych również nie będzie. Powód? Egzaminatorzy chorują na znak protestu.
Prace zaczęły się jesienią zeszłego roku i miały się zakończyć w połowie maja br. Terminu nie udało się dotrzymać, ale już za kilka dni będzie można przejechać z ulicy Altanowej na Lipską w Zamościu.