Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

7 sierpnia 2014 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Amputacja jądra po złej diagnozie lekarza

2 7 A A

W wyniku błędnej diagnozy lekarza z biłgorajskiego pogotowia chłopiec stracił jądro. Sprawa toczy się od dwóch lat. Trwają mediacje w sprawie kary.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Matka przywiozła 3-letniego chłopca do szpitala w Biłgoraju. Dziecko uskarżało się na ból brzucha i nogi. Lekarz dyżurny stwierdził zaleganie kału w jelicie. Przepisał nurofen i odesłał do domu. Zalecił też wizytę w poradni dziecięcej - relacjonuje prokurator Marek Głowala z Prokuratury Rejonowej w Biłgoraju. Chodzi o wydarzenia z lutego 2012 roku.

Po powrocie do domu i zażyciu leku chłopczyk poszedł spać. Ale rano nadal skarżył się na ból. Matka ponownie zabrała dziecko na SOR w Biłgoraju. Lekarka zbadała mosznę i pachwinę małego Mariusza. Diagnoza była jednoznaczna - skręt jądra.

Liczyła się każda minuta. Gdy trzylatek trafił do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie niestety było już za późno. Chłopczyk miał amputowane jądro z powodu martwicy. Lekarze nie mieli wątpliwości, że gdyby mały Mariusz trafił do nich wcześniej, jądro można było jeszcze uratować. Matka zgłosiła sprawę do prokuratury w Biłgoraju.

- Oskarżyliśmy lekarza o nieumyślne spowodowanie obrażeń i rozstrój zdrowia chłopca, który trwał dłużej niż 7 dni. Początkowo doktor nie zgadzał się z zarzutami i odmówił składania wyjaśnień - mówi prokurator Głowala.
Śledczy jednak nie mieli wątpliwości w kwestii winy lekarza. Opinia biegłych z Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku jednoznacznie wskazywała na błąd diagnostyczny lekarza. Według nich, objawy były typowe dla skrętu jądra, a zaniechanie badania okolic pachwiny i moszny było błędem. Akt oskarżenia trafił do sądu w Biłgoraju 26 czerwca tego roku, w poniedziałek odbyła się pierwsza rozprawa. Postępowanie dowodowe jednak nie ruszyło, bo pełnomocnik oskarżonego lekarza wnioskował o postępowanie mediacyjne. Rodzice chłopca zgodzili się. Teraz strony uzgodnią między sobą sprawę ewentualnej kary, umorzenia postępowania oraz wysokość odszkodowania.

Jak twierdzą lekarze, chłopiec, obecnie 5-latek, nie powinien mieć w przyszłości problemów zdrowotnych. - Taki zabieg nie powinien wywołać żadnych negatywnych skutków. W takich przypadkach drugie jądro przejmuje funkcje pierwszego. Jeśli drugie jądro będzie zdrowe, nie ma zagrożenia, że chłopiec będzie bezpłodny - mówi dr n. med. Ewa Baszak-Radomańska, ginekolog dziecięcy z Lublina.

* Imię dziecka zostało zmienione

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
gość / 8 sierpnia 2014 o 13:05
0

Co to się dzieje z tymi konowałami !!!?

Avatar
Marcus_90 / 8 sierpnia 2014 o 11:24
0

Po piewrwsze, konował powinien zapłacić z pół miliona odszkodowania chłopcu (na razie jego prawnym opiekunom).   Po drugie, skoro tak doskonale się pomylił, sprawdzić jakim cudem skończył studia, wysłać go na dodatkowy egzamin, a w razie oblania wydalić z zawodu.

Słyszałem że na WUMie mniej wymagają niż na UM Lublin
może poprostu miał plecy i olewał zajęcia ?
porostu nie chodził i zaliczane miał ubłagał - powiem krótko medycyna nie jest trudna - po prostu trzeba się uczyć ( inaczej nie jest tylko  na wybitnych )
ale proszę Państwa nadal nie wiemy czy to lekarka ? - może miała motyw np zdradza męża - i powstałą wielka nienawiść do męskiej części społeczeństwa
tutaj bym poszukał dobrej kancelarii prawnej aby dużo móc wyciągnąć
z lekarza - nie od NFZ

rozwiń
Avatar
rss / 7 sierpnia 2014 o 23:29
0

A który to taki wspaniały z Biłgo?

Avatar
ojciec / 7 sierpnia 2014 o 19:51
0

Po piewrwsze, konował powinien zapłacić z pół miliona odszkodowania chłopcu (na razie jego prawnym opiekunom).   Po drugie, skoro tak doskonale się pomylił, sprawdzić jakim cudem skończył studia, wysłać go na dodatkowy egzamin, a w razie oblania wydalić z zawodu.

Avatar
Zbig / 7 sierpnia 2014 o 19:38
0
A może tak dla równowagi lekarzowi wyciąć jedno jajko ?
Avatar
Re-Hab..... / 7 sierpnia 2014 o 18:52
0

"Jeśli drugie jadro będzie zdrowe, nie ma zagrożenia...." ..to wspomniane <jeśli> stanowi różnicę. Nie nadszedł już najwyższy czas, aby społeczeństwo także powiedziało swoje w sprawie rozpasania lekarzy, jako grupy zawodowej? Jakieś idiotyczne deklaracje sumienia potrafią stworzyć i zaakceptować, ale poświęcić więcej czasu dla pacjenta już nie .... A, może tak odszkodowanie dla chłopca wypłacić z kieszeni medyka? Państwo polskie zaangażowano siły i środki celem wyedukowania adepta nauk medycznych i nie powinno pokrywać kosztów nieuctwa takich geniuszy, Skrzywdził małe dziecko i powinien ponieść z tego tytułu konsekwencje... Nazbyt często oraz nazbyt ochoczo, szczególnie młodzi lekarze uważają, że pozjadali wszystkie rozumy ...

"Jeśli drugie jadro będzie zdrowe, nie ma zagrożenia...." ..to wspomniane <jeśli> stanowi różnicę. Nie nadszedł już najwyższy czas, aby społeczeństwo także powiedziało swoje w sprawie rozpasania lekarzy, jako grupy zawodowej? Jakieś idiotyczne deklaracje sumienia potrafią stworzyć i zaakceptować, ale poświęcić więcej czasu dla pacjenta już nie .... A, może tak odszkodowanie dla chłopca wypłacić z kieszeni medyka? Państwo polskie zaangażowano siły i środki celem wyedukowania adepta nauk medycznych i nie powinno pokrywać kosztów nieuc... rozwiń

Avatar
Marcus_90 / 7 sierpnia 2014 o 18:01
0

Smutna wiadomość bardziej  niż Rosja nie chce naszych jabłek ( mam dość reklam Lidla)  oraz gruszek z pseudo państwa belgijskiego

... No tak przejmie rolę jak nerka ale mniej testosteronu będzie we krwi - może być konieczna - naciskam tu darmowa w pełni opłacona z funduszy tego lekarza (nie z NFZ)  który Olał Matkę i chłopca - iniekcja aż to uzyskania pełni dojrzałości.

Trzeba też będzie co jakiś czas protezę jądra umieszczać z worku mosznowym
aby dzieci z różnych etapów edukacji się nie nabijały. Może opieka Psychologa jeszcze ....

tak spartolić komuś życie


Życzę temu chłopcu skrótu przed nazwiskiem dr lek. med.

Smutna wiadomość bardziej  niż Rosja nie chce naszych jabłek ( mam dość reklam Lidla)  oraz gruszek z pseudo państwa belgijskiego

... No tak przejmie rolę jak nerka ale mniej testosteronu będzie we krwi - może być konieczna - naciskam tu darmowa w pełni opłacona z funduszy tego lekarza (nie z NFZ)  który Olał Matkę i chłopca - iniekcja aż to uzyskania pełni dojrzałości.

Trzeba też będzie co jakiś czas protezę jądra umieszczać z worku mosznowym
aby dzieci z różnych etapów edukacji się nie nabijały. Może o... rozwiń

Avatar
gość / 8 sierpnia 2014 o 13:05
0

Co to się dzieje z tymi konowałami !!!?

Avatar
Marcus_90 / 8 sierpnia 2014 o 11:24
0

Po piewrwsze, konował powinien zapłacić z pół miliona odszkodowania chłopcu (na razie jego prawnym opiekunom).   Po drugie, skoro tak doskonale się pomylił, sprawdzić jakim cudem skończył studia, wysłać go na dodatkowy egzamin, a w razie oblania wydalić z zawodu.

Słyszałem że na WUMie mniej wymagają niż na UM Lublin
może poprostu miał plecy i olewał zajęcia ?
porostu nie chodził i zaliczane miał ubłagał - powiem krótko medycyna nie jest trudna - po prostu trzeba się uczyć ( inaczej nie jest tylko  na wybitnych )
ale proszę Państwa nadal nie wiemy czy to lekarka ? - może miała motyw np zdradza męża - i powstałą wielka nienawiść do męskiej części społeczeństwa
tutaj bym poszukał dobrej kancelarii prawnej aby dużo móc wyciągnąć
z lekarza - nie od NFZ

rozwiń
Avatar
rss / 7 sierpnia 2014 o 23:29
0

A który to taki wspaniały z Biłgo?

Avatar
ojciec / 7 sierpnia 2014 o 19:51
0

Po piewrwsze, konował powinien zapłacić z pół miliona odszkodowania chłopcu (na razie jego prawnym opiekunom).   Po drugie, skoro tak doskonale się pomylił, sprawdzić jakim cudem skończył studia, wysłać go na dodatkowy egzamin, a w razie oblania wydalić z zawodu.

Avatar
Zbig / 7 sierpnia 2014 o 19:38
0
A może tak dla równowagi lekarzowi wyciąć jedno jajko ?
Avatar
Re-Hab..... / 7 sierpnia 2014 o 18:52
0

"Jeśli drugie jadro będzie zdrowe, nie ma zagrożenia...." ..to wspomniane <jeśli> stanowi różnicę. Nie nadszedł już najwyższy czas, aby społeczeństwo także powiedziało swoje w sprawie rozpasania lekarzy, jako grupy zawodowej? Jakieś idiotyczne deklaracje sumienia potrafią stworzyć i zaakceptować, ale poświęcić więcej czasu dla pacjenta już nie .... A, może tak odszkodowanie dla chłopca wypłacić z kieszeni medyka? Państwo polskie zaangażowano siły i środki celem wyedukowania adepta nauk medycznych i nie powinno pokrywać kosztów nieuctwa takich geniuszy, Skrzywdził małe dziecko i powinien ponieść z tego tytułu konsekwencje... Nazbyt często oraz nazbyt ochoczo, szczególnie młodzi lekarze uważają, że pozjadali wszystkie rozumy ...

"Jeśli drugie jadro będzie zdrowe, nie ma zagrożenia...." ..to wspomniane <jeśli> stanowi różnicę. Nie nadszedł już najwyższy czas, aby społeczeństwo także powiedziało swoje w sprawie rozpasania lekarzy, jako grupy zawodowej? Jakieś idiotyczne deklaracje sumienia potrafią stworzyć i zaakceptować, ale poświęcić więcej czasu dla pacjenta już nie .... A, może tak odszkodowanie dla chłopca wypłacić z kieszeni medyka? Państwo polskie zaangażowano siły i środki celem wyedukowania adepta nauk medycznych i nie powinno pokrywać kosztów nieuc... rozwiń

Avatar
Marcus_90 / 7 sierpnia 2014 o 18:01
0

Smutna wiadomość bardziej  niż Rosja nie chce naszych jabłek ( mam dość reklam Lidla)  oraz gruszek z pseudo państwa belgijskiego

... No tak przejmie rolę jak nerka ale mniej testosteronu będzie we krwi - może być konieczna - naciskam tu darmowa w pełni opłacona z funduszy tego lekarza (nie z NFZ)  który Olał Matkę i chłopca - iniekcja aż to uzyskania pełni dojrzałości.

Trzeba też będzie co jakiś czas protezę jądra umieszczać z worku mosznowym
aby dzieci z różnych etapów edukacji się nie nabijały. Może opieka Psychologa jeszcze ....

tak spartolić komuś życie


Życzę temu chłopcu skrótu przed nazwiskiem dr lek. med.

Smutna wiadomość bardziej  niż Rosja nie chce naszych jabłek ( mam dość reklam Lidla)  oraz gruszek z pseudo państwa belgijskiego

... No tak przejmie rolę jak nerka ale mniej testosteronu będzie we krwi - może być konieczna - naciskam tu darmowa w pełni opłacona z funduszy tego lekarza (nie z NFZ)  który Olał Matkę i chłopca - iniekcja aż to uzyskania pełni dojrzałości.

Trzeba też będzie co jakiś czas protezę jądra umieszczać z worku mosznowym
aby dzieci z różnych etapów edukacji się nie nabijały. Może o... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 3 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 36 2

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 0

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 10 1

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 3

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!