Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

1 czerwca 2010 r.
13:30
Edytuj ten wpis

Boksy przy Nadszańcu przeciekają. Prezydent zapowiada obniżkę czynszów

Autor: Zdjęcie autora Bogdan Nowak
0 11 A A

Prezydent Zamościa przyznał, że wykonanie tzw. boksów handlowych obok zamojskiego Nadszańca nie jest najlepsze, bo panuje w nich wilgoć. Zapowiedział zmniejszenie opłat czynszowych dla kupców, którzy założyli tam swoje sklepy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ta decyzja Marcina Zamoyskiego to efekt interwencji radnego Eugeniusza Cybulskiego z SLD.

– Obejrzałem całość i bardzo jestem zaniepokojony – powiedział na poniedziałkowej sesji radny Cybulski. – Coś z tym trzeba zrobić!

Problem jest rzeczywiście spory, bo na remonty 5 zabytkowych zespołów fortecznych poszły duże pieniądze. Urzędnicy wystarali się o ok. 6 mln euro z tzw. Funduszu Norweskiego. 1,5 mln zł przyznał także minister kultury.

W ramach projektu wybudowano m.in. kilkadziesiąt boksów. Jednak handlowcy, którzy założyli tam sklepy narzekają na potęgę. Skarżą się głównie na panującą w nich wilgoć.

– Obiekty już odebrano, ale sufity po prostu zaczynają przeciekać – złości się jeden z nich.

Wieść o "fuszerce” doszła do radnych. Zwłaszcza, że wilgoć panuje nie tylko w boksach. Zaciekami zaczynają się pokrywać także ściany w Nadszańcu i odremontowanych bramach. Dopytywał się o to na sesji również radny Krzysztof Lewkowicz (PiS).

– Mieliśmy przegląd obiektów fortecznych, ale nie było większych zastrzeżeń – uspokajał Jan Radzik, dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego, Budownictwa i Ochrony Zabytków UM. – Jest tylko przeciek obok kurtyny.

Rajcy nie dali się jednak zbić z tropu. Okazało się, że nowiutkie boksy odwiedził ostatnio radny Cybulski. Stwierdził, że jest tam wilgotno, a na niektórych ścianach już rośnie grzyb.

– Znam się na budownictwie i stwierdzam, że nie wykonano tego zgodnie ze sztuką budowlaną – tłumaczył na sesji. – Nad tymi pomieszczeniami wybudowano nieckę pokrytą ziemią. Woda może w niej stać albo wyparować. Efekty widać. Zimą po prostu będzie to wyglądać fatalnie.

Cybulski opowiada, że podczas wizyty obstąpili go handlowcy. Skarżyli się m.in. na brak wentylacji (jest zamontowana tylko w toaletach) i ogrzewania CO (ma być elektryczne), odpowiedniego parkingu oraz m.in. zakaz wywieszania szyldów.

– Najgorsza jest wilgoć – mówi Cybulski. – Efekt? Jedna ze sprzedających pań przyniosła mi śmietankę w proszku z której zrobiło się ciasto na kluski. Z landrynek robi się jedna masa. Ubraniom też to szkodzi. Jak w tym miejscu handlować?

Co na to urzędnicy? – Wykonanie tej inwestycji szwankuje, a w wielu miejscach są przecieki – przyznał Marcin Zamoyski, prezydent Zamościa. – Będziemy starali się aby firma budowlana to usunęła. Handlowcom z boksów, w których są usterki, chcemy zmniejszyć opłaty czynszowe. Będziemy to negocjować z prezesem Zakładu Gospodarki Lokalowej.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szary Obywatel / 4 czerwca 2010 o 22:12
0
Prezydent miasta dysponuje potencjałem osobowym, który powinien zapewnić, odpowiedni poziom nadzoru inwestorskiego w odniesieniu do zagadnień jakości robót, przestrzegania reżimów technologicznych itp.
Dlaczego to tak słabo funkcjonuje?, być może merytoryczni pracownicy popadli w niebezpieczną rutynę, może się zbytnio zasiedzieli, więc może czas coś /kogoś/ zmienić.
Osoby nadzorujące wydawanie publicznego grosza powinny być po trosze bulterierami, wyznając naczelną zasadę, że za posiadane pieniądze należy wykonać maksymalnie jak najwięcej a nie tylko traktować je jako łatwe pieniążki do wydania.
Tego podejścia aktualnie w Zamościu brakuje, władze zachłystują się wysokością środków napływających z zewnątrz, starając się je wykorzystać szybciutko, za wszelką cenę często bez rzeczowej analizy potrzeb a nierzadko z pewną nonszalancją.
Przy okazji często jakby pomija się wydawane pieniądze po części pochodzą również z udziału własnego miasta a więc także z podatków płaconych przez mieszkańców – a tych pieniędzy na pewno nie można wydawać lekką rączką.
Prezydent miasta dysponuje potencjałem osobowym, który powinien zapewnić, odpowiedni poziom nadzoru inwestorskiego w odniesieniu do zagadnień jakości robót, przestrzegania reżimów technologicznych itp.
Dlaczego to tak słabo funkcjonuje?, być może merytoryczni pracownicy popadli w niebezpieczną rutynę, może się zbytnio zasiedzieli, więc może czas coś /kogoś/ zmienić.
Osoby nadzorujące wydawanie publicznego grosza powinny być po trosze bulterierami, wyznając naczelną zasadę, że za posiadane pieniądze należy wykonać maksymalnie jak ... rozwiń
Avatar
Szary Obywatel / 3 czerwca 2010 o 00:55
0
Gwoli ścisłości, radny Cybulski nigdy nie występował w roli rzeczoznawcy budowlanego i nie sądzę aby miał potwierdzone praktyką bądź dokumentem kwalifikacje w tym zakresie.
Pan radny w latach 70 –tych XX wieku był rzeczywiście Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Zamościu, stąd zapewne pochodzi przeświadczenie o własnej fachowości.
W zasadniczej kwestii Pan radny się na pewno nie myli, wiele robót wykonywanych w ramach ostatnich projektów jest wykonanych w sposób delikatnie mówiąc, odbiegający od szeroko pojętej sztuki budowlanej.
Jako laik w temacie, wyrażam opinię, iż po 10-15 latach pojawią się poważne problemy związane z utrzymaniem we właściwym stanie eksploatacyjnym oraz z bieżącą konserwacją obiektów, podanych rewaloryzacji w ramach projektów, na które miasto Zamość wydaje również z własnych środków niemałe pieniądze.
Gwoli ścisłości, radny Cybulski nigdy nie występował w roli rzeczoznawcy budowlanego i nie sądzę aby miał potwierdzone praktyką bądź dokumentem kwalifikacje w tym zakresie.
Pan radny w latach 70 –tych XX wieku był rzeczywiście Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Zamościu, stąd zapewne pochodzi przeświadczenie o własnej fachowości.
W zasadniczej kwestii Pan radny się na pewno nie myli, wiele robót wykonywanych w ramach ostatnich projektów jest wykonanych w sposób delikatnie mówiąc, odbiegający od szeroko pojętej sztuki ... rozwiń
Avatar
pik / 2 czerwca 2010 o 11:53
0
Ja myślę,że prezydent Zamoyski powinien przewietrzyć urząd bo niektórzy psują prezydentowi opinie i pozycje.Trochę jest za dobry dla tego towarzystwa.
Avatar
STYX / 2 czerwca 2010 o 10:36
0
Przeciekają ? To musieli robić Polaki.
Avatar
Zamojscy Budolańcy / 2 czerwca 2010 o 00:04
0
Lolo

W du*** mam czy jakiś budowlaniec umie pisać czy nie Dla mnie budowlaniec może nawet przeklinać być paskudny jak teściowa pić po robocie ,ale ma wykonać swoją prace na najwyższym poziomie .Pan pochwalił się wiedzą i zgadzam się z nim .Zrobiono wszystko z gównianych materiałów a przy odbiorze i tak strop był zasypany ziemią .Tak samo zacieki na murach , spowodowane zbyt dużym usypaniem ziemi na murach .Teraz w okolicach starej bramy Lubelskie są czarne zacieki !! Najpierw budowlancy latali po bułeczki do sklepu a dopiero miesiąc przed odebraniem projektu zaczęli pracować jak mrówki . Czy urzędnicy nie mają oczu?? .Niech firma to poprawia na swoj koszt. .
Mam wrażenie że nikt nie kontroluje prac w obrębie starówki .Przychodzą z urzędu tylko w ostatni dzień odebrać inwestycje
Zresztą czego my oczekujemy od firm budowlanych .Prawdziwi fachowcy mają już wyrobioną markę i zarezerwowane zlecenia na prywatnych budowach 2 lata w przód.
Lolo

W du*** mam czy jakiś budowlaniec umie pisać czy nie Dla mnie budowlaniec może nawet przeklinać być paskudny jak teściowa pić po robocie ,ale ma wykonać swoją prace na najwyższym poziomie .Pan pochwalił się wiedzą i zgadzam się z nim .Zrobiono wszystko z gównianych materiałów a przy odbiorze i tak strop był zasypany ziemią .Tak samo zacieki na murach , spowodowane zbyt dużym usypaniem ziemi na murach .Teraz w okolicach starej bramy Lubelskie są czarne zacieki !! Najpierw budowlancy latali po bułeczki ... rozwiń
Avatar
5-ty pancerny / 1 czerwca 2010 o 23:40
0
Ta sprawa nadaje się do zbadania przez organy ścigania.6 mln euro +1,5 mln złoty i już remont ? tam można było zlocone posadzki położyć.Głośno się pytamy gdzie te pieniądze. O to samo zapytają sponsorzy tej inwestycji.Kto połknął tyle kasy?Natychmiast rozliczyć tą partanine.A radni jak zwykle bezradni .
Avatar
lolo / 1 czerwca 2010 o 23:28
0
mieszkaniec napisał:
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit" a wynikiem tego są juz po roku procesy "karbolizacji wapna"- kolejny apsurd. Ta cała rewitalizacja starówki nadaje się pod lupę prokuratorów!!!! bo jak dodam ile daje się ZDI za nadzór inwestorski to się włos jeży.....ale w Zamościu lubią remonty.....kieszonki się napełnii przy okazji......a ja wiem co mówię!!!!!!

wiesz co mówisz to się jeszcze tak ładnie pisać naucz tłuku pancerny

wiesz co mówisz to się jeszcze tak ładnie pisać naucz tłuku pancerny rozwiń
Avatar
ROZLICZYC / 1 czerwca 2010 o 21:38
0
TEN URZĄD MIEJSKI KPI SOBIE Z LUDZI. NALEŻY ROZLICZYC CAŁĄ BUDOWĘ I WYDATKOWANIE TAKIEJ OGROMNEJ KWOTY. ŻEBY PO ODBIORZE WYCHODZIŁY TAKIE NIEDORÓBKI? A MOŻE KTOŚ CHCIAŁ ZROBIC TO TANIEJ I WIĘCEJ ZAROBIĆ? A CIEKAWE KTO ODBIERAŁ TE ROBOTY? TEN NAJBARDZIEJ ODPOWIADA. NALEŻAŁOBY ZAWIADOMIĆ PROKURATURĘ KTÓRA BLIŻEJ PRZYJRZAŁABY SIĘ CAŁEJ BUDOWIE I ZGODNOŚCI DOKUMENTACJI Z WYKONAWSTWEM.PRZECIEŻ JAK URZĄD MIEJSKI WYNAJMUJE PRAWNIKÓW Z KRAKOWA, TO MOŻNA WYNAJĄĆ INSPEKTORÓW BUDOWY Z WARSZAWY ŻEBY RZETELNIE SPRAWDZILI TĄ BUDOWĘ. TO SKANDAL.
Avatar
mieszkaniec / 1 czerwca 2010 o 21:17
0
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit" a wynikiem tego są juz po roku procesy "karbolizacji wapna"- kolejny apsurd. Ta cała rewitalizacja starówki nadaje się pod lupę prokuratorów!!!! bo jak dodam ile daje się ZDI za nadzór inwestorski to się włos jeży.....ale w Zamościu lubią remonty.....kieszonki się napełnii przy okazji......a ja wiem co mówię!!!!!!
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit&qu... rozwiń
Avatar
gg / 1 czerwca 2010 o 15:49
0
Dziennik Wschodni napisał:
Cybulski opowiada, że podczas wizyty obstąpili go handlowcy. Skarżyli się m.in. na brak wentylacji (jest zamontowana tylko w toaletach) i ogrzewania CO (ma być elektryczne), odpowiedniego parkingu oraz m.in. zakaz wywieszania szyldów.


Czegoś tu nie rozumiem, przecież wzór umowy najmu tych boksów jest ogólnie dostępny na stronie ZGL-u, nie czytali umów czy jak? Po drugie chyba dobrze, że wywieszanie szyldów jest pod nadzorem konserwatora zabytków bo jakby była samowola w tej kwestii, to wiadomo jak by te boksy wyglądały << choinka>>.


Czegoś tu nie rozumiem, przecież wzór umowy najmu tych boksów jest ogólnie dostępny na stronie ZGL-u, nie czytali umów czy jak? Po drugie chyba dobrze, że wywieszanie szyldów jest pod nadzorem konserwatora zabytków bo jakby była samowola w tej kwestii, to wiadomo jak by te boksy wyglądały << choinka>>. rozwiń
Avatar
Szary Obywatel / 4 czerwca 2010 o 22:12
0
Prezydent miasta dysponuje potencjałem osobowym, który powinien zapewnić, odpowiedni poziom nadzoru inwestorskiego w odniesieniu do zagadnień jakości robót, przestrzegania reżimów technologicznych itp.
Dlaczego to tak słabo funkcjonuje?, być może merytoryczni pracownicy popadli w niebezpieczną rutynę, może się zbytnio zasiedzieli, więc może czas coś /kogoś/ zmienić.
Osoby nadzorujące wydawanie publicznego grosza powinny być po trosze bulterierami, wyznając naczelną zasadę, że za posiadane pieniądze należy wykonać maksymalnie jak najwięcej a nie tylko traktować je jako łatwe pieniążki do wydania.
Tego podejścia aktualnie w Zamościu brakuje, władze zachłystują się wysokością środków napływających z zewnątrz, starając się je wykorzystać szybciutko, za wszelką cenę często bez rzeczowej analizy potrzeb a nierzadko z pewną nonszalancją.
Przy okazji często jakby pomija się wydawane pieniądze po części pochodzą również z udziału własnego miasta a więc także z podatków płaconych przez mieszkańców – a tych pieniędzy na pewno nie można wydawać lekką rączką.
Prezydent miasta dysponuje potencjałem osobowym, który powinien zapewnić, odpowiedni poziom nadzoru inwestorskiego w odniesieniu do zagadnień jakości robót, przestrzegania reżimów technologicznych itp.
Dlaczego to tak słabo funkcjonuje?, być może merytoryczni pracownicy popadli w niebezpieczną rutynę, może się zbytnio zasiedzieli, więc może czas coś /kogoś/ zmienić.
Osoby nadzorujące wydawanie publicznego grosza powinny być po trosze bulterierami, wyznając naczelną zasadę, że za posiadane pieniądze należy wykonać maksymalnie jak ... rozwiń
Avatar
Szary Obywatel / 3 czerwca 2010 o 00:55
0
Gwoli ścisłości, radny Cybulski nigdy nie występował w roli rzeczoznawcy budowlanego i nie sądzę aby miał potwierdzone praktyką bądź dokumentem kwalifikacje w tym zakresie.
Pan radny w latach 70 –tych XX wieku był rzeczywiście Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Zamościu, stąd zapewne pochodzi przeświadczenie o własnej fachowości.
W zasadniczej kwestii Pan radny się na pewno nie myli, wiele robót wykonywanych w ramach ostatnich projektów jest wykonanych w sposób delikatnie mówiąc, odbiegający od szeroko pojętej sztuki budowlanej.
Jako laik w temacie, wyrażam opinię, iż po 10-15 latach pojawią się poważne problemy związane z utrzymaniem we właściwym stanie eksploatacyjnym oraz z bieżącą konserwacją obiektów, podanych rewaloryzacji w ramach projektów, na które miasto Zamość wydaje również z własnych środków niemałe pieniądze.
Gwoli ścisłości, radny Cybulski nigdy nie występował w roli rzeczoznawcy budowlanego i nie sądzę aby miał potwierdzone praktyką bądź dokumentem kwalifikacje w tym zakresie.
Pan radny w latach 70 –tych XX wieku był rzeczywiście Dyrektorem Zespołu Szkół Budowlanych w Zamościu, stąd zapewne pochodzi przeświadczenie o własnej fachowości.
W zasadniczej kwestii Pan radny się na pewno nie myli, wiele robót wykonywanych w ramach ostatnich projektów jest wykonanych w sposób delikatnie mówiąc, odbiegający od szeroko pojętej sztuki ... rozwiń
Avatar
pik / 2 czerwca 2010 o 11:53
0
Ja myślę,że prezydent Zamoyski powinien przewietrzyć urząd bo niektórzy psują prezydentowi opinie i pozycje.Trochę jest za dobry dla tego towarzystwa.
Avatar
STYX / 2 czerwca 2010 o 10:36
0
Przeciekają ? To musieli robić Polaki.
Avatar
Zamojscy Budolańcy / 2 czerwca 2010 o 00:04
0
Lolo

W du*** mam czy jakiś budowlaniec umie pisać czy nie Dla mnie budowlaniec może nawet przeklinać być paskudny jak teściowa pić po robocie ,ale ma wykonać swoją prace na najwyższym poziomie .Pan pochwalił się wiedzą i zgadzam się z nim .Zrobiono wszystko z gównianych materiałów a przy odbiorze i tak strop był zasypany ziemią .Tak samo zacieki na murach , spowodowane zbyt dużym usypaniem ziemi na murach .Teraz w okolicach starej bramy Lubelskie są czarne zacieki !! Najpierw budowlancy latali po bułeczki do sklepu a dopiero miesiąc przed odebraniem projektu zaczęli pracować jak mrówki . Czy urzędnicy nie mają oczu?? .Niech firma to poprawia na swoj koszt. .
Mam wrażenie że nikt nie kontroluje prac w obrębie starówki .Przychodzą z urzędu tylko w ostatni dzień odebrać inwestycje
Zresztą czego my oczekujemy od firm budowlanych .Prawdziwi fachowcy mają już wyrobioną markę i zarezerwowane zlecenia na prywatnych budowach 2 lata w przód.
Lolo

W du*** mam czy jakiś budowlaniec umie pisać czy nie Dla mnie budowlaniec może nawet przeklinać być paskudny jak teściowa pić po robocie ,ale ma wykonać swoją prace na najwyższym poziomie .Pan pochwalił się wiedzą i zgadzam się z nim .Zrobiono wszystko z gównianych materiałów a przy odbiorze i tak strop był zasypany ziemią .Tak samo zacieki na murach , spowodowane zbyt dużym usypaniem ziemi na murach .Teraz w okolicach starej bramy Lubelskie są czarne zacieki !! Najpierw budowlancy latali po bułeczki ... rozwiń
Avatar
5-ty pancerny / 1 czerwca 2010 o 23:40
0
Ta sprawa nadaje się do zbadania przez organy ścigania.6 mln euro +1,5 mln złoty i już remont ? tam można było zlocone posadzki położyć.Głośno się pytamy gdzie te pieniądze. O to samo zapytają sponsorzy tej inwestycji.Kto połknął tyle kasy?Natychmiast rozliczyć tą partanine.A radni jak zwykle bezradni .
Avatar
lolo / 1 czerwca 2010 o 23:28
0
mieszkaniec napisał:
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit" a wynikiem tego są juz po roku procesy "karbolizacji wapna"- kolejny apsurd. Ta cała rewitalizacja starówki nadaje się pod lupę prokuratorów!!!! bo jak dodam ile daje się ZDI za nadzór inwestorski to się włos jeży.....ale w Zamościu lubią remonty.....kieszonki się napełnii przy okazji......a ja wiem co mówię!!!!!!

wiesz co mówisz to się jeszcze tak ładnie pisać naucz tłuku pancerny

wiesz co mówisz to się jeszcze tak ładnie pisać naucz tłuku pancerny rozwiń
Avatar
ROZLICZYC / 1 czerwca 2010 o 21:38
0
TEN URZĄD MIEJSKI KPI SOBIE Z LUDZI. NALEŻY ROZLICZYC CAŁĄ BUDOWĘ I WYDATKOWANIE TAKIEJ OGROMNEJ KWOTY. ŻEBY PO ODBIORZE WYCHODZIŁY TAKIE NIEDORÓBKI? A MOŻE KTOŚ CHCIAŁ ZROBIC TO TANIEJ I WIĘCEJ ZAROBIĆ? A CIEKAWE KTO ODBIERAŁ TE ROBOTY? TEN NAJBARDZIEJ ODPOWIADA. NALEŻAŁOBY ZAWIADOMIĆ PROKURATURĘ KTÓRA BLIŻEJ PRZYJRZAŁABY SIĘ CAŁEJ BUDOWIE I ZGODNOŚCI DOKUMENTACJI Z WYKONAWSTWEM.PRZECIEŻ JAK URZĄD MIEJSKI WYNAJMUJE PRAWNIKÓW Z KRAKOWA, TO MOŻNA WYNAJĄĆ INSPEKTORÓW BUDOWY Z WARSZAWY ŻEBY RZETELNIE SPRAWDZILI TĄ BUDOWĘ. TO SKANDAL.
Avatar
mieszkaniec / 1 czerwca 2010 o 21:17
0
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit" a wynikiem tego są juz po roku procesy "karbolizacji wapna"- kolejny apsurd. Ta cała rewitalizacja starówki nadaje się pod lupę prokuratorów!!!! bo jak dodam ile daje się ZDI za nadzór inwestorski to się włos jeży.....ale w Zamościu lubią remonty.....kieszonki się napełnii przy okazji......a ja wiem co mówię!!!!!!
Niestety w Zamościu wszystko się tak robi !!! Zamiast wykonać izolację w systemie tzw."odwróconego tarasu" - zrobiono archaiczny sposób z czasów PRL czyli papa i lepik zamiast hydroizolacji,no bo to taniej !!!! Paranoja !!!.Elewacje maluje się najtańszymi farbami - co widać jak rozwijają się algi i grzyby.Na pytania radnych odpowiedziano że to wina kwaśnych deszczów- kolejna paranoja!!! Zamiast urzywać tynków renowacyjnych - używa się najtańszej zaprawy tynkarskiej "Profit&qu... rozwiń
Avatar
gg / 1 czerwca 2010 o 15:49
0
Dziennik Wschodni napisał:
Cybulski opowiada, że podczas wizyty obstąpili go handlowcy. Skarżyli się m.in. na brak wentylacji (jest zamontowana tylko w toaletach) i ogrzewania CO (ma być elektryczne), odpowiedniego parkingu oraz m.in. zakaz wywieszania szyldów.


Czegoś tu nie rozumiem, przecież wzór umowy najmu tych boksów jest ogólnie dostępny na stronie ZGL-u, nie czytali umów czy jak? Po drugie chyba dobrze, że wywieszanie szyldów jest pod nadzorem konserwatora zabytków bo jakby była samowola w tej kwestii, to wiadomo jak by te boksy wyglądały << choinka>>.


Czegoś tu nie rozumiem, przecież wzór umowy najmu tych boksów jest ogólnie dostępny na stronie ZGL-u, nie czytali umów czy jak? Po drugie chyba dobrze, że wywieszanie szyldów jest pod nadzorem konserwatora zabytków bo jakby była samowola w tej kwestii, to wiadomo jak by te boksy wyglądały << choinka>>. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 0

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 0 0

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 7 5

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 4 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 26 10

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 7

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce
wizualizacje
galeria

Był Zielony Rynek, a będą apartamenty. Zmiany na zamojskiej starówce 14 3

43 apartamenty, parking podziemny, lokale usługowe i przede wszystkim przepiękny widok z okien – tak najkrócej opisać można „Apartamenty Bazyliańska 1”. Inwestycja na Zielonym Rynku otrzymała już pozytywną opinię służb konserwatorskich

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!