Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

16 października 2009 r.
11:36
Edytuj ten wpis

Caritas zaczyna sprzedawać znicze w akcji "Promyk Nadziei"

0 9 A A

Najtańsze kosztują złotówkę. Dochód ze sprzedanych zniczy przekazany zostanie na pomoc najuboższym uczniom i studentom. Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej rozpoczęła rozprowadzanie własnych światełek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pamiętając o zmarłych, pamiętajmy o żywych – to idea akcji "Promyk Nadziei”.

– Zamówiliśmy 15 tys. światełek – informuje ks. Andrzej Puzon, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Można je kupować w szkolnych kołach Caritas, a od niedzieli rozprowadzane będą aż do 11 listopada we wszystkich parafiach. Kosztują od 1 do 2,5 złotego.

– Jeżeli zabraknie, zamówimy kolejną partię zniczy – zapewnia ks. Puzon.

Światełka z logo Caritas wyprodukowała Spółdzielnia Inwalidów w Krotoszynie. Znaczna część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc najuboższym uczniom i studentom.

– Mamy sporo uzdolnionej młodzieży, której nie stać jednak na podjęcie dalszej nauki – mówi dyrektor Caritas. – Idzie zima, a w wielu domach brakuje dla dzieci odzieży, obuwia, niektórym przydałby się choćby worek węgla.

Caritas zamierza dalej fundować stypendia w kwocie 100–150 złotych miesięcznie dla najbiedniejszych studentów oraz obiady dla młodzieży szkolnej.

Marcin studiuje w jednej z zamojskich uczelni prywatnych.

– Chciałem być blisko domu, bo rodzice są schorowani – opowiada. – Ale ciężko związać koniec z końcem: czesne, dojazdy na uczelnię, trzeba też coś zjeść i w co się ubrać, a w domu jest jeszcze dwójka młodszego rodzeństwa. Gdyby nie pomoc Caritas, byłaby tragedia.

Trzeba zauważyć, że tylko w Zamościu z pomocy Caritas korzysta rocznie 5 tys. osób. – Pomóżmy najbiedniejszym – apeluje ks. Puzon.

W zeszłym roku podczas akcji "Promyk Nadziei” zebrano na czysto, czyli po odliczeniu kosztów produkcji i dystrybucji, 15 tys. złotych. Podobnie może być i teraz.

– Jeżeli można komuś pomóc, to trzeba włączyć się do akcji – zachęca Krystyna Kwiatkowska, która zamierza w niedzielę kupić kilka zniczy.

Każdego roku Caritas funduje obiady dla dzieci, wyprawki szkolne, lekarstwa, żywność i stypendia dla studentów. W ubiegłym roku zamojska Caritas rozdała ponad 800 ton żywności, wspierając w ten sposób kilka tysięcy najbiedniejszych mieszkańców regionu.

Caritas prowadzi również inne akcje, z których dochód przeznaczany jest na wsparcie ubogich dzieci i młodzieży, m.in. "Chlebek Dobroci” i "Wigilijne Dzieło Pomocy”.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
a / 24 września 2010 o 09:19
0
[quote name='Nitko' date='24 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1285311628' post='351859']
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się smażyli
i narzekali na diabelską dolę.
Więc poprosili św. Jakuba,
by w ciężkiej doli ulżył im potrosze.
Ale, że kocioł nocnik przypominał,
zdjął spodnie, stęknął, no i sobie poszedł.
A teraz możesz sobie bluzgać, mi to lotto!
[/quote]
Oj poeta tylko d*** nie ta!Pisać ty umiesz tak jak krowa sra!!!
[quote name='Nitko' date='24 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1285311628' post='351859']
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się smażyli
i narzekali na diabelską dolę.
Więc poprosili św. Jakuba,
by w ciężkiej doli ulżył im potrosze.
Ale, że kocioł n... rozwiń
Avatar
Nitko / 24 września 2010 o 09:00
0
[quote name='a' date='24 wrzesień 2010 - 06:15 ' timestamp='1285301727' post='351825']
K.. tak mówisz o swojej matce? Ładnie ale masz rację takiego bękarta spłodzić jak ty to tylko takie potrafią!!!
[/quote]
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się smażyli
i narzekali na diabelską dolę.
Więc poprosili św. Jakuba,
by w ciężkiej doli ulżył im potrosze.
Ale, że kocioł nocnik przypominał,
zdjął spodnie, stęknął, no i sobie poszedł.
A teraz możesz sobie bluzgać, mi to lotto!
[quote name='a' date='24 wrzesień 2010 - 06:15 ' timestamp='1285301727' post='351825']
K.. tak mówisz o swojej matce? Ładnie ale masz rację takiego bękarta spłodzić jak ty to tylko takie potrafią!!!
[/quote]
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się sma... rozwiń
Avatar
a / 24 września 2010 o 06:15
0
[quote name='STYX' date='22 wrzesień 2010 - 22:22 ' timestamp='1285186939' post='351378']
Na caritas k... ani grosza
[/quote]
K.. tak mówisz o swojej matce? Ładnie ale masz rację takiego bękarta spłodzić jak ty to tylko takie potrafią!!!
Avatar
STYX / 22 września 2010 o 22:22
0
Na caritas k... ani grosza
Avatar
Blinda / 18 października 2009 o 15:04
0
STYX napisał:
Jak już bozia zabierze mi resztki rozumu to dam na caritas 8 groszy ! A póki co WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No to już najwyższy czas żebyś te 8 groszy dał. Hahahahahahahaha!
Avatar
mysia / 18 października 2009 o 13:30
0
zdjęcie jest przepiękne
Avatar
a / 17 października 2009 o 10:23
0
STYX napisał:
Jak już bozia zabierze mi resztki rozumu to dam na caritas 8 groszy ! A póki co WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakie rozum?? TY nigdy ni posiadałeś!!!!!! A WON to o sobie tak mówisz? Masz racje!!! Zgłoś się po pomoc to weterynarza!!!!
Avatar
STYX / 16 października 2009 o 22:07
0
Jak już bozia zabierze mi resztki rozumu to dam na caritas 8 groszy ! A póki co WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tacowy / 16 października 2009 o 13:08
0
....Znaczna część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc najuboższym uczniom i studentom.....
Znaczna część,to znaczy ile (wielkość w procentach)Wielu ludziom wiadome jest,że Caritas żeruje na naiwności dobroczyńców.Zbierają pieniądze,podpinają się pod różne akcje,a na koniec ani słowa o przekazaniu zebranych pieniędzy.Czy i tym razem tak będzie?A sądzę że tak.Już mamy tego namiastkę,a mianowicie zamieszczona na ten temat notatka jest BEZPŁATNĄ reklamą oszustwa sponsorowaną przez gazetę lokalną.
A więc wypada więc poczekać na "rozliczenie" akcji.Ciekawe,czy Gazeta napisze o zebranych kwotach (sprzedanych świeczkach) i ile z zysku przekazano na zbożny cel (czyli dla biednej lecz uzdolnionej młodzieży)
Tak właśnie ,na ludzkiej naiwności żeruje kościół kat.oraz różne ugrupowania przykościelne.
....Znaczna część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc najuboższym uczniom i studentom.....
Znaczna część,to znaczy ile (wielkość w procentach)Wielu ludziom wiadome jest,że Caritas żeruje na naiwności dobroczyńców.Zbierają pieniądze,podpinają się pod różne akcje,a na koniec ani słowa o przekazaniu zebranych pieniędzy.Czy i tym razem tak będzie?A sądzę że tak.Już mamy tego namiastkę,a mianowicie zamieszczona na ten temat notatka jest BEZPŁATNĄ reklamą oszustwa sponsorowaną przez gazetę lokalną.
A więc wypada więc... rozwiń
Avatar
a / 24 września 2010 o 09:19
0
[quote name='Nitko' date='24 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1285311628' post='351859']
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się smażyli
i narzekali na diabelską dolę.
Więc poprosili św. Jakuba,
by w ciężkiej doli ulżył im potrosze.
Ale, że kocioł nocnik przypominał,
zdjął spodnie, stęknął, no i sobie poszedł.
A teraz możesz sobie bluzgać, mi to lotto!
[/quote]
Oj poeta tylko d*** nie ta!Pisać ty umiesz tak jak krowa sra!!!
[quote name='Nitko' date='24 wrzesień 2010 - 09:00 ' timestamp='1285311628' post='351859']
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się smażyli
i narzekali na diabelską dolę.
Więc poprosili św. Jakuba,
by w ciężkiej doli ulżył im potrosze.
Ale, że kocioł n... rozwiń
Avatar
Nitko / 24 września 2010 o 09:00
0
[quote name='a' date='24 wrzesień 2010 - 06:15 ' timestamp='1285301727' post='351825']
K.. tak mówisz o swojej matce? Ładnie ale masz rację takiego bękarta spłodzić jak ty to tylko takie potrafią!!!
[/quote]
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się smażyli
i narzekali na diabelską dolę.
Więc poprosili św. Jakuba,
by w ciężkiej doli ulżył im potrosze.
Ale, że kocioł nocnik przypominał,
zdjął spodnie, stęknął, no i sobie poszedł.
A teraz możesz sobie bluzgać, mi to lotto!
[quote name='a' date='24 wrzesień 2010 - 06:15 ' timestamp='1285301727' post='351825']
K.. tak mówisz o swojej matce? Ładnie ale masz rację takiego bękarta spłodzić jak ty to tylko takie potrafią!!!
[/quote]
Hej, STYX, dedykuję ci wierszyk, który onegdaj sam napisałem dla ciebie i niejakiego jołopa, który podpisuje się jako Andy.
LUCYK I FAJER
Lucyk i Fajer w jednym kotle byli.
Fajer na górze, a Lucyk na dole.
Równo i nieźle w kotle się sma... rozwiń
Avatar
a / 24 września 2010 o 06:15
0
[quote name='STYX' date='22 wrzesień 2010 - 22:22 ' timestamp='1285186939' post='351378']
Na caritas k... ani grosza
[/quote]
K.. tak mówisz o swojej matce? Ładnie ale masz rację takiego bękarta spłodzić jak ty to tylko takie potrafią!!!
Avatar
STYX / 22 września 2010 o 22:22
0
Na caritas k... ani grosza
Avatar
Blinda / 18 października 2009 o 15:04
0
STYX napisał:
Jak już bozia zabierze mi resztki rozumu to dam na caritas 8 groszy ! A póki co WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No to już najwyższy czas żebyś te 8 groszy dał. Hahahahahahahaha!
Avatar
mysia / 18 października 2009 o 13:30
0
zdjęcie jest przepiękne
Avatar
a / 17 października 2009 o 10:23
0
STYX napisał:
Jak już bozia zabierze mi resztki rozumu to dam na caritas 8 groszy ! A póki co WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jakie rozum?? TY nigdy ni posiadałeś!!!!!! A WON to o sobie tak mówisz? Masz racje!!! Zgłoś się po pomoc to weterynarza!!!!
Avatar
STYX / 16 października 2009 o 22:07
0
Jak już bozia zabierze mi resztki rozumu to dam na caritas 8 groszy ! A póki co WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
tacowy / 16 października 2009 o 13:08
0
....Znaczna część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc najuboższym uczniom i studentom.....
Znaczna część,to znaczy ile (wielkość w procentach)Wielu ludziom wiadome jest,że Caritas żeruje na naiwności dobroczyńców.Zbierają pieniądze,podpinają się pod różne akcje,a na koniec ani słowa o przekazaniu zebranych pieniędzy.Czy i tym razem tak będzie?A sądzę że tak.Już mamy tego namiastkę,a mianowicie zamieszczona na ten temat notatka jest BEZPŁATNĄ reklamą oszustwa sponsorowaną przez gazetę lokalną.
A więc wypada więc poczekać na "rozliczenie" akcji.Ciekawe,czy Gazeta napisze o zebranych kwotach (sprzedanych świeczkach) i ile z zysku przekazano na zbożny cel (czyli dla biednej lecz uzdolnionej młodzieży)
Tak właśnie ,na ludzkiej naiwności żeruje kościół kat.oraz różne ugrupowania przykościelne.
....Znaczna część dochodu z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na pomoc najuboższym uczniom i studentom.....
Znaczna część,to znaczy ile (wielkość w procentach)Wielu ludziom wiadome jest,że Caritas żeruje na naiwności dobroczyńców.Zbierają pieniądze,podpinają się pod różne akcje,a na koniec ani słowa o przekazaniu zebranych pieniędzy.Czy i tym razem tak będzie?A sądzę że tak.Już mamy tego namiastkę,a mianowicie zamieszczona na ten temat notatka jest BEZPŁATNĄ reklamą oszustwa sponsorowaną przez gazetę lokalną.
A więc wypada więc... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 1 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 3

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 17 12

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać

Puławy: Mieszkańcy ul. Centralnej nocą chcą spać 5 8

Mieszkańcy dwóch bloków z ul. Centralnej zwrócili się do radnego Ignacego Czeżyka (PiS) o pomoc w sprawie zakłócania ciszy nocnej. Chodzi o zbyt głośne przejazdy motocyklistów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!