Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

14 grudnia 2018 r.
8:22

Lubelskie: Celem życia ojca jest odnalezienie zaginionego syna. Tajemniczy sponsor oferuje 100 tys. euro

0 9 A A
W chwili zaginięcia Mateusz miał 10 lat. Tak może wyglądać dziś (zdjęcie z prawej)
W chwili zaginięcia Mateusz miał 10 lat. Tak może wyglądać dziś (zdjęcie z prawej)

Jeśli Mateusz Żukowski żyje, ma dziś 21 lat. Ojciec zaginionego 11 lat temu dziecka uważa jednak, że zostało zamordowane. Celem jego życia jest odnalezienie ciała syna. Pomaga mu tajemniczy sponsor, który za informację o chłopcu zaoferował 100 tys. euro.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Był 26 maja 2007 roku. 10-letni Mateusz Żukowski z Ujazdowa (gm. Nielisz) bawił się z kolegami na dworze. Do domu już nie wrócił. Jego ubranie znaleziono nad Wieprzem, kilkadziesiąt metrów od rodzinnego domu.

– Koledzy syna zmieniali zeznania. Mówili różne rzeczy. Teraz to już dorośli ludzie. Mówić nie chcą. Unikają spotkań ze mną – przyznaje Andrzej Żukowski, ojciec chłopca. – Zresztą nie wiem, czy chciałbym z nimi rozmawiać. Nie wiem, czy nie poniosłyby mnie nerwy.

Dziś ojciec Mateusza nie ma już nadziei na to, że jego syn żyje.

– Wszystko wskazuje na to, że doszło do jakiegoś wypadku koło tutejszego pałacu – podejrzewa. – Ciało pewnie zostało ukryte. Muszę je odnaleźć i pożegnać się z synkiem. Przez te lata nic się nie zmieniło. Żal i smutek są takie same. To nieprawda, że gorzej jest w święta, czy w jego urodziny. Zawsze jest źle. Zawsze w człowieku jest ten ból.

Rodzina chłopca robiła wszystko, co w jej mocy, by odnaleźć 10-latka. Sprawą zajmowało się kilku jasnowidzów, radiestetów i wróżbitów. Badał ją też prywatny detektyw. Śladem po ich pracy jest dziś zlicytowany przez komornika dom oraz ponad 80 tys. długu, jaki wciąż do spłacenia ma pan Andrzej.

Żadna z przekazanych przez nich informacji nie potwierdziła się. Ciała nie było ani w rzece, którą przeszukiwano aż 17 razy, ani w ziemi. Wskazane przez jasnowidzów miejsca ukrycia zwłok przebadano georadarem. Bez efektu. Nie potwierdzono też informacji, że chłopiec został wywieziony do Niemiec.

Teraz sytuacja może się zmienić, bo ufundowano 100 tys. euro nagrody dla osoby, która przyczyni się do odnalezienia Matusza – żywego lub martwego. Albo dla człowieka, który wskaże sprawcę jego zaginięcia.

Wcześniej nagrodę w znacznie jednak mniejszej kwocie ufundował wójt gminy Nielisz. Wtedy nikt się nie zgłosił. Czy zrobi to teraz?
– Mam nadzieję, że tak wysoka kwota skłoni ludzi do mówienia. To mnóstwo pieniędzy – uważa pan Andrzej. – Zresztą ludzie już wydzwaniają do darczyńcy w tej sprawie.

Próbowaliśmy się skontaktować i my. Bezskutecznie. Połączenie nie zostało nawiązane.

– Nie wiem, dlaczego. Ja do niego nie dzwoniłem, bo korzystamy z komunikatora internetowego – przyznaje tata Mateusza. – Ale nagroda jest pewna! Ten pan pochodzi z Wrocławia, ale od lat mieszka w Niemczech. Poznaliśmy się tuż po zaginięciu Mateusza. On pomagał mi wtedy w różnych poszukiwaniach. Teraz ufundował nagrodę. To bardzo wrażliwy człowiek. Chce pomóc.

O nagrodzie nie wie też policja. – Wciąż prowadzimy tę sprawę – podkreśla asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Poszukiwania nie zostały zakończone. O nagrodzie nic nie słyszeliśmy, ale też rodzina nie miała obowiązku informować nas o tym.

(fot. Materiały ojca Mateusza)

Quiz: Stan wojenny w Polsce. Quiz historyczny

Stan wojenny w Polsce. Quiz historyczny
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matt / 14 grudnia 2018 r. o 08:43
+36
Tylko Ci którzy doświadczyli takiej tragedii,wiedzą jaki to ból podsycany bezradnością!A jest takich ludzi naprawdę niewielu.Wyrazy współczucia.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 08:39
+19
No nich się spełni źyczenie, myślę że ktoś zacznie mówić za tą kasę.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 08:38
+12
Proszę usuńcie ten jakiś dziwny certyfikat. Zdjęcie z depositphoto i to skradzione (znaki wodne). Jeżeli stworzył to sponsor-darczyńca, to ta kwota na 99% to kłamstwo. Jeżeli ktoś z gazety to chyba nie wie co właśnie zrobił... Ale coś mi się wydaje, że darczyńcy żadnego nie ma, a zrospacozny ojciec w paincie wyznaczył nagrodę. A tych kolegów to za mordę, może już mają własne rodziny. Ja bym bez pardonu to wykorzystał. Oczywiście nikomu krzywdy nie zrobił.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 09:00
+5
a dlaczego darczyńca nie chce spłacić długów Pana Andrzeja ? idą święta wracają wspomnienia może poczucie winy. do tego pełnia księżyca...i ...powstają takie artykuły...
Avatar
Zosia / 22 czerwca 2019 r. o 23:41
+3
Tak mysle sobie,ze moze ktos za darmo zdecyduje sie pomoc tej rodzinie w poszukiwaniach ich syna.Ludzi dobrej woli chyba nie brakuje.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 11:40
+2
Jeszcze certyfikat z błędem w nazwisku
Avatar
AnthonyDavid112 / 25 marca 2019 r. o 20:02
0
Do you need a loan? Do you want to pay your bills? Do you want to be financially stable? All you need to do is contact us for more information on how to get started and get the loan you want. This offer is open to all who will be able to pay back in a timely manner. Note: the timeframe for repayment is negotiable, and with a 3% interest rate, simply write to us. Anthonydavidhhname@gmail.com
Avatar
Xxxxx / 30 maja 2019 r. o 23:28
-3
Dokładnie zgodzę się z tym komentarzem ojciec wyłudzał kase na rzekome poszukiwania bujał się na naiwności ludzkiej a co do córki zgodzę się dzieci tak naprawdę powyrzucał z domu co się stało z 3 dzieci starszych zostawił je z 50 zł i pojechał do żony do Włoch dzieci kradły bo musiały sobie jakos radzić brak słow to jest materialista !!! Mam nadzieje ze ta sprawa się wyjaśni w końcu 
Avatar
blanixpanix / 25 marca 2019 r. o 12:49
-3
Córka Angelika była w domu dziecka.Nie z powodu tego,że rodzice byli biedni tylko dlatego,że ta rodzina jest patologiczna:tatuś się rozchorował bo za dużo pił,mamusia także nie stroniła od alko.Starsze dzieci kradły w szkole,do której chodziły.Nigdy nie słyszałem takich wulgaryzmów do kolegów i koleżanek jak z ust tej dziewczyny.Sprawa nie do końca jest jasna bo rodzina nie jest tak święta jak się tu przedstawia.
Avatar
Zosia / 22 czerwca 2019 r. o 23:41
+3
Tak mysle sobie,ze moze ktos za darmo zdecyduje sie pomoc tej rodzinie w poszukiwaniach ich syna.Ludzi dobrej woli chyba nie brakuje.
Avatar
Xxxxx / 30 maja 2019 r. o 23:28
-3
Dokładnie zgodzę się z tym komentarzem ojciec wyłudzał kase na rzekome poszukiwania bujał się na naiwności ludzkiej a co do córki zgodzę się dzieci tak naprawdę powyrzucał z domu co się stało z 3 dzieci starszych zostawił je z 50 zł i pojechał do żony do Włoch dzieci kradły bo musiały sobie jakos radzić brak słow to jest materialista !!! Mam nadzieje ze ta sprawa się wyjaśni w końcu 
Avatar
AnthonyDavid112 / 25 marca 2019 r. o 20:02
0
Do you need a loan? Do you want to pay your bills? Do you want to be financially stable? All you need to do is contact us for more information on how to get started and get the loan you want. This offer is open to all who will be able to pay back in a timely manner. Note: the timeframe for repayment is negotiable, and with a 3% interest rate, simply write to us. Anthonydavidhhname@gmail.com
Avatar
blanixpanix / 25 marca 2019 r. o 12:49
-3
Córka Angelika była w domu dziecka.Nie z powodu tego,że rodzice byli biedni tylko dlatego,że ta rodzina jest patologiczna:tatuś się rozchorował bo za dużo pił,mamusia także nie stroniła od alko.Starsze dzieci kradły w szkole,do której chodziły.Nigdy nie słyszałem takich wulgaryzmów do kolegów i koleżanek jak z ust tej dziewczyny.Sprawa nie do końca jest jasna bo rodzina nie jest tak święta jak się tu przedstawia.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 11:40
+2
Jeszcze certyfikat z błędem w nazwisku
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 09:00
+5
a dlaczego darczyńca nie chce spłacić długów Pana Andrzeja ? idą święta wracają wspomnienia może poczucie winy. do tego pełnia księżyca...i ...powstają takie artykuły...
Avatar
matt / 14 grudnia 2018 r. o 08:43
+36
Tylko Ci którzy doświadczyli takiej tragedii,wiedzą jaki to ból podsycany bezradnością!A jest takich ludzi naprawdę niewielu.Wyrazy współczucia.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 08:39
+19
No nich się spełni źyczenie, myślę że ktoś zacznie mówić za tą kasę.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 08:38
+12
Proszę usuńcie ten jakiś dziwny certyfikat. Zdjęcie z depositphoto i to skradzione (znaki wodne). Jeżeli stworzył to sponsor-darczyńca, to ta kwota na 99% to kłamstwo. Jeżeli ktoś z gazety to chyba nie wie co właśnie zrobił... Ale coś mi się wydaje, że darczyńcy żadnego nie ma, a zrospacozny ojciec w paincie wyznaczył nagrodę. A tych kolegów to za mordę, może już mają własne rodziny. Ja bym bez pardonu to wykorzystał. Oczywiście nikomu krzywdy nie zrobił.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śmigająca linia 46 po Lublinie? ZTM: nie rezygnujemy

Śmigająca linia 46 po Lublinie? ZTM: nie rezygnujemy

Jeszcze w tym roku uruchomiona może być nowa linia autobusowa 46 zapewniająca szybkie połączenie Czechowa z Czubami. Miałaby omijać ścisłe centrum, jadąc przez ul. Poniatowskiego i Sowińskiego.

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn – jak wybrać dobrze?

Okulary przeciwsłoneczne dla mężczyzn – jak wybrać dobrze?

Wbrew pozorom okulary przeciwsłoneczne przydają się nie tylko latem, ale przez cały rok. Pod warunkiem, że są odpowiednio dobrane. Nie chodzi wyłącznie o ich kształt, ale także zastosowane filtry i jakość. Podpowiadamy, jakie okulary przeciwsłoneczne męskie warto kupić.

Sposoby na tańsze zakupy online – jak znajdować promocje i dodatkowe rabaty?

Sposoby na tańsze zakupy online – jak znajdować promocje i dodatkowe rabaty?

Najbardziej opłacalnych zakupów dokonasz oczywiście w czasie sezonowych wyprzedaży. Największe przeceny z nimi związane odbywają się dwa razy do roku: w styczniu i lutym, zaraz po świętach Bożego Narodzenia, a także w okresie apogeum wiosenno – letnich kolekcji, czyli od połowy lipca do końca sierpnia. ,,Po drodze” w ciągu roku zdarzają się także krótkie, pomniejsze okazje do oszczędnych zakupów, takie jak Black Friday. W jaki sposób jednak dokonywać kupna na ekonomicznych warunkach w pozostałe tygodnie i miesiące? Oto garść praktycznych wskazówek, jak nieustannie trzymać rękę na pulsie.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika): Nadrzędnym celem jest spokojne utrzymanie

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika): Nadrzędnym celem jest spokojne utrzymanie

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, drugim trenerem siatkarzy LUK Politechniki Lublin, beniaminka PlusLigi

Wyciekło nowe nagranie z przejechania 19-latki w Katowicach
wideo

Wyciekło nowe nagranie z przejechania 19-latki w Katowicach

Film nagrany jest z innej, niż poprzedni, perspektywy. Widać na nim, jak jeden z mężczyzn goni autobus.

Lubelski marszałek zmienia dyrektorów

Lubelski marszałek zmienia dyrektorów

Była posłanka Platformy Obywatelskiej Magdalena Marek po ośmiu miesiącach pożegnała się z fotelem dyrektora Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Urzędzie Marszałkowskim. Marek wróciła na zajmowane wcześniej stanowisko.

Po godzinach tworzą małe dzieła sztuki. Następny kiermasz za trzy tygodnie
zdjęcia
galeria

Po godzinach tworzą małe dzieła sztuki. Następny kiermasz za trzy tygodnie

Ręcznie wykonywane maskotki, plecione koszyki, serwety, ozdoby, figurki i wiele innych przedmiotów wykonywanych przez pasjonatów z puławskiego Klubu Twórców Ludowych można było obejrzeć i kupić podczas niedzielnego kiermaszu przed Domem Chemika.

Filharmonia w Kozłówce. Koncert "Czas to miłość"
7 sierpnia 2021, 17:00

Filharmonia w Kozłówce. Koncert "Czas to miłość"

7 sierpnia o godz. 17 w kaplicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się kolejny z letnich koncertów z cyklu "Czas to miłość" z udziałem artystów Filharmonii Lubelskiej.

14-latek zatrzymany za gwałt na 5-latce. "Nie miała szans zawołać o pomoc"
wideo
film

14-latek zatrzymany za gwałt na 5-latce. "Nie miała szans zawołać o pomoc"

- Zgwałcił ją, zostawił w lesie nagą i uciekł. Ta dziewczynka bez ubrań, zakrwawiona, zapłakana wróciła do domu – opowiada mieszkaniec wsi z okolic Zielonej Góry, gdzie doszło do szokującego zdarzenia.

"Działamy z dnia na dzień". Szpitalom w Lublinie najbardziej potrzebna jest krew grupy 0

"Działamy z dnia na dzień". Szpitalom w Lublinie najbardziej potrzebna jest krew grupy 0

Zamówienia ze szpitali są większe niż możemy zrealizować – przyznaje Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Z tego powodu może się zdarzyć, że zaplanowana wcześniej operacja zostanie odłożona.

Lublin. Plac prosi się o posprzątanie. Ratusz: nie wszystko możemy
Zdjęcia
galeria

Lublin. Plac prosi się o posprzątanie. Ratusz: nie wszystko możemy

Wszędzie walają się śmieci, a krzaki służą za toaletę. Na taki stan pl. Singera skarży się jeden z dzielnicowych działaczy i apeluje do władz miasta o porządki. Ratusz odpowiada, że tylko część placu podlega miastu.

Tokio 2020: Upadek Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 m, protest i awans do półfinału!

Tokio 2020: Upadek Marcina Lewandowskiego w biegu na 1500 m, protest i awans do półfinału!

Co za historia! Przez kilkanaście minut wydawało się, że Marcin Lewandowski stracił szansę, żeby powalczyć o medal igrzysk olimpijskich w Tokio na 1500 metrów. Zawodnik AZS UMCS w swoim biegu zaliczył upadek i do mety dobiegł jako ostatni. Po proteście Biało-Czerwonych okazało się jednak, że 34-latek został zakwalifikowany do półfinału!

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 sierpnia 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 3 sierpnia 2021 roku

Mieszkańcy Zamościa o podpaleniu punktu szczepień: „Moim zdaniem to przyjezdni”
zdjęcia
galeria

Mieszkańcy Zamościa o podpaleniu punktu szczepień: „Moim zdaniem to przyjezdni”