Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 listopada 2010 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Pociągi wracają do Zamościa. Ale połączenia z Warszawą nie będzie

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 17 A A

PKP Intercity znowu będzie jeździć do Zamościa. Na razie wiadomo, że miasto będzie miało połączenie z Wrocławiem i Krakowem. Nie wiadomo co z z Lublinem i Warszawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To bardzo dobra wiadomość – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Nasze apele przyniosły efekt.

Co na to zamościanie? – Przed wyborami obiecuje się ludziom cuda – mówi Łukasz Maziarczyk z Zamościa. – Uwierzę… jak zobaczę te pociągi.

Ostatni pociąg pasażerski odjechał z miasta ponad rok temu. Dlaczego? PKP Intercity tłumaczyło, że połączenia były nierentowne. Pasażerowie, miłośnicy kolei i samorządowy wysłali dziesiątki petycji do premiera i Ministerstwa Infrastruktury z apelem o ponowne uruchomienie połączeń. Bez skutku.

Mocno w tę sprawę zaangażował się Sławomir Zawiślak, poseł z Zamojszczyzny. – Wiele razy interweniowałem w tej sprawie w Sejmie – tłumaczy poseł. – Powstała nawet 45-osobowa grupa parlamentarzystów, która to żądanie wspierała.

Dziś prezydenta Zamościa dostał pismo od Juliusza Engelhardta, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Zapewnia, że ministerstwo podjęło działania "na rzecz zwiększenia dofinansowania przewozów międzywojewódzkich”.

– W 2011 zaplanowane zostało zmniejszenie kwoty dofinansowania przewozów międzynarodowych w ruchu przygranicznym – pisze podsekretarz. – Oszczędności przeznaczone zostaną m.in. na przywrócenie połączenia kolejowego Zamościa z Krakowem i Wrocławiem. PKP "Intercity” została zobowiązana do tego do 1 marca 2011 r.

Sprawdziliśmy w Ministerstwie Infrastruktury. Biuro Prasowe potwierdza, że Zamość będzie miał znowu połączenie kolejowe z południem i zachodem Polski. A czy jest szansa na przywrócenie połączeń również z Warszawą i Lublinem?

– Nie umiem na to teraz odpowiedzieć – tłumaczy Sławomir Sadowski z biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury. – Tym zajmuje się departament kolejnictwa. Wszystko trzeba dokładnie sprawdzić. Odpowiemy w ciągu kilku dni.

Więcej informacji z Zamościa szukaj na www.mmzamosc.pl








Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 r. o 17:17
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:54
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesniaku, taki jestes madry a sam jestes skad? z lublina?? taka sama wies jak i zamosc, wiec sie tu nie woz idioto.
dokladny przyklad "jak z chama zrobic pana" zaaal
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesn... rozwiń
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:52
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]
Avatar
aron / 13 listopada 2010 r. o 08:04
0
Inicjatywa jest niesłuszna, bo te pociągi nie będą miały szansy na siebie zarobić. Będą to kolejne muchowozy do wożenia rodziny kolejowej.

Normalni ludzie pojadą do Lublina busem, a nie wlokącym się pociągiem.

Dlatego nie powinno się w ogóle tych pociągów uruchamiać, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej za te pieniadze wyremontować jakiś kawałek drogi wojewódzkiej.
Avatar
bambosh / 10 listopada 2010 r. o 11:40
0
No nie wiem,czy to będzie prawda... Z Lublina do Lubartowa też obiecywano pociągi od września 2010r. -ale jakoś ich nie widać...
Avatar
Jan / 10 listopada 2010 r. o 10:57
0
Aron jak ci przeszkadza obracanie, nie musisz jechać i to wystarczy. Inicjatywa jak najbardziej słuszna tylko czemu tak późno. Przewoźnik musi być zobowiązany do przewozu podróżnych, czy to mu się podoba czy nie. Tworzenie relacji pociągów z Wrocławia do Szczecina przez Kraków, Warszawę Białystok, Olsztyn Gdynię, Kołobrzeg idzie pod zysk. Kto obsłuży pozostałe rejony kraju? Monopoliście się nie opłaca, prywatnego przewoźnika oskubią ile się da i to należy zmienić.
Avatar
aron / 8 listopada 2010 r. o 20:59
0
z takim rozkładem to będą muchowozy i masakra. Przecież zanim ten nieszczęsny pociąg obroci w Zawadzie to bus będzie już na obwodnicy Krasnegostawu. Lepiej żeby to okazało się kiełbasą wyborczą, bo czas przejazdu jest fatalny no i to 2 krotne obracanie.
Avatar
Łukasz / 8 listopada 2010 r. o 20:48
0
Pociągi do Zamościa wracają już 12.12.2010.
Szczegóły: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/
Rozkład jazdy: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/pkpZamosc11.pdf

Pozdrawiam.
Łukasz
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 8 listopada 2010 r. o 19:57
0
[quote name='aron' timestamp='1289232624' post='376544']
te pociagi to kompletny absurd ekonomiczny, najpierw trzeba wyremontowac tory miedzy Debica a Mielcem
[/quote]

aron busiarku aleś ty nudny jak flaki z olejem... kozak w internecie - zero w życiu
Avatar
edson / 8 listopada 2010 r. o 18:46
0
[quote name='seba' timestamp='1289234438' post='376561']
jak to jest mozliwe zeby w dzisiejszych czasach nie bylo polaczenia intercity lublin-warszawa!!!!!!!!!!!!! kolej sie cofa a nie idzie do przodu !!!!!!!!!!!!!!! wstyd mi ze mamy taka beznadziejną kolej!!!!!!!! jest na najnizszym poziomie!!!!!!!!
[/quote]
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 r. o 17:17
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:54
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesniaku, taki jestes madry a sam jestes skad? z lublina?? taka sama wies jak i zamosc, wiec sie tu nie woz idioto.
dokladny przyklad "jak z chama zrobic pana" zaaal
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesn... rozwiń
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:52
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]
Avatar
aron / 13 listopada 2010 r. o 08:04
0
Inicjatywa jest niesłuszna, bo te pociągi nie będą miały szansy na siebie zarobić. Będą to kolejne muchowozy do wożenia rodziny kolejowej.

Normalni ludzie pojadą do Lublina busem, a nie wlokącym się pociągiem.

Dlatego nie powinno się w ogóle tych pociągów uruchamiać, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej za te pieniadze wyremontować jakiś kawałek drogi wojewódzkiej.
Avatar
bambosh / 10 listopada 2010 r. o 11:40
0
No nie wiem,czy to będzie prawda... Z Lublina do Lubartowa też obiecywano pociągi od września 2010r. -ale jakoś ich nie widać...
Avatar
Jan / 10 listopada 2010 r. o 10:57
0
Aron jak ci przeszkadza obracanie, nie musisz jechać i to wystarczy. Inicjatywa jak najbardziej słuszna tylko czemu tak późno. Przewoźnik musi być zobowiązany do przewozu podróżnych, czy to mu się podoba czy nie. Tworzenie relacji pociągów z Wrocławia do Szczecina przez Kraków, Warszawę Białystok, Olsztyn Gdynię, Kołobrzeg idzie pod zysk. Kto obsłuży pozostałe rejony kraju? Monopoliście się nie opłaca, prywatnego przewoźnika oskubią ile się da i to należy zmienić.
Avatar
aron / 8 listopada 2010 r. o 20:59
0
z takim rozkładem to będą muchowozy i masakra. Przecież zanim ten nieszczęsny pociąg obroci w Zawadzie to bus będzie już na obwodnicy Krasnegostawu. Lepiej żeby to okazało się kiełbasą wyborczą, bo czas przejazdu jest fatalny no i to 2 krotne obracanie.
Avatar
Łukasz / 8 listopada 2010 r. o 20:48
0
Pociągi do Zamościa wracają już 12.12.2010.
Szczegóły: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/
Rozkład jazdy: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/pkpZamosc11.pdf

Pozdrawiam.
Łukasz
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 8 listopada 2010 r. o 19:57
0
[quote name='aron' timestamp='1289232624' post='376544']
te pociagi to kompletny absurd ekonomiczny, najpierw trzeba wyremontowac tory miedzy Debica a Mielcem
[/quote]

aron busiarku aleś ty nudny jak flaki z olejem... kozak w internecie - zero w życiu
Avatar
edson / 8 listopada 2010 r. o 18:46
0
[quote name='seba' timestamp='1289234438' post='376561']
jak to jest mozliwe zeby w dzisiejszych czasach nie bylo polaczenia intercity lublin-warszawa!!!!!!!!!!!!! kolej sie cofa a nie idzie do przodu !!!!!!!!!!!!!!! wstyd mi ze mamy taka beznadziejną kolej!!!!!!!! jest na najnizszym poziomie!!!!!!!!
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Górnik zagra z Radomiakiem, czyli Leandro kontra... Leandro

Górnik zagra z Radomiakiem, czyli Leandro kontra... Leandro

Przed Górnikiem Łęczna czwarty mecz w tym sezonie. Tym razem Leandro i spółka zmierzą się w sobotę u siebie z Radomiakiem Radom

Naukowcy: 40 proc. zakażonych pracowników służby zdrowia przechodzi COVID-19 bezobjawowo
Badanie

Naukowcy: 40 proc. zakażonych pracowników służby zdrowia przechodzi COVID-19 bezobjawowo

Około 40 proc. pracowników służby zdrowia, u których potwierdzono COVID-19, przebywa tę chorobę bez symptomów - poinformowało Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej oraz Chorób Zakaźnych (ESCMID).

Lubelskie: Planują budowę nowego zalewu. Ma mieć pięć sztucznych wysp
Wizualizacje
galeria

Lubelskie: Planują budowę nowego zalewu. Ma mieć pięć sztucznych wysp

Blisko 97 ha – wyniesie powierzchnia akwenu, 2,30 m – to średnia głębokość, zaś długość brzegu naturalnego – to ponad 4 tysiące metrów. Ma powstać też pięć sztucznych wysp. Urząd Miejski w Piaskach zaprezentował koncepcję i wizualizacje zalewu – zbiornika przeciwpowodziowego "Piaski" i czeka na opinię mieszkańców.

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Wyjątkowo nieudane tegoroczne wakacje. W lubelskich biurach podróży dramat

Ani większy komfort, ani niższe ceny, ani zmiana destynacji. Nic nas nie przekonało do zorganizowanych wakacji za granicą. Właściciele biur podróży załamują ręce. – Przypuszczam, że zimowe wyjazdy egzotyczne w ogóle nie dojdą do skutku albo będzie ich o 90 proc. mniej – szacuje jeden z nich

Kuratorium Oświaty zatwierdziło łączenie klas w szkołach w gminie Biała Podlaska

Kuratorium Oświaty zatwierdziło łączenie klas w szkołach w gminie Biała Podlaska

– Przepisy dopuszczają łączenie klas w szkołach – tłumaczy Kuratorium Oświaty, odnosząc się do naszej publikacji o takich rozwiązaniach w placówkach gminy Biała Podlaska. Klasy połączono tu w większości szkół, z czego nie wszyscy rodzice są zadowoleni.

"Greenland". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.09]
25 września 2020, 10:00

"Greenland". Repertuar kin i teatrów w Lublinie i regionie [25-27.09]

Jedną z nowości w lubelskich kinach będzie widowisko katastroficzne "Greenland". Po za tym w ten weekend dominować będą dobrze przyjęte w poprzednich tygodniach produkcje - "Tenet", "25 lat niewinności" oraz "Pętla". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Juniorzy żużlowego Motoru pojechali na domowym torze i w Zielonej Górze

Juniorzy żużlowego Motoru pojechali na domowym torze i w Zielonej Górze

Zawodnicy Lokomotivu Jauniba Daugavpils triumfowali w czwartek w Lublinie w zaległej 1. rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Z kolei gospodarze wypadli najsłabiej

Bardzo boli wygląd Holi. Urokliwy skansen koło Włodawy ma kłopot i potrzebuje wsparcia

Bardzo boli wygląd Holi. Urokliwy skansen koło Włodawy ma kłopot i potrzebuje wsparcia

Społecznicy, prowadzący skansen w Holi (powiat włodawski), zbierają fundusze, by naprawić szkody wyrządzone przez lipcową burzę. Choć strażacy pomogli nakryć zabytkową chałupę brezentem, zimą to nie wystarczy. Pieniądze zbierają na portalu zrzutka.pl.

Hit kolejki w Ekstralidze Kobiet. Górnik zagra na wyjeździe z Medykiem

Hit kolejki w Ekstralidze Kobiet. Górnik zagra na wyjeździe z Medykiem

GKS Górnik Łęczna wciąż traci sporo punktów do najgroźniejszych rywali. W sobotę może tę różnicę nieco zmniejszyć. Aby to zrobić, musi jednak pokonać Medyka Konin w hicie kolejki ekstraklasy kobiet

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu
galeria

Lublin: Róże kontra auta. Nie każdy chce krzewów na Krakowskim Przedmieściu

Przedsiębiorcy z Krakowskiego Przedmieścia nie chcą zapowiadanej przez Ratusz likwidacji miejsc parkingowych na chodniku i urządzeniu w ich miejscu krzewów i drzew. Taką odmianę ma przejść odcinek od ul. 3 Maja do Ewangelickiej po stronie Sądu Okręgowego i murku z kwiatami.

Jest poważnie chory od dziecka. ZUS odebrał mu rentę, bez badania
Reportaż Uwagi! TVN
film

Jest poważnie chory od dziecka. ZUS odebrał mu rentę, bez badania

Pan Arkadiusz ma kilkadziesiąt ataków padaczkowych miesięcznie, podczas których traci świadomość. Po 17 latach ZUS odebrał mu rentę, uznając, że może pracować. Badania nie było.

Łuków: Plac Narutowicza przywrócony miastu. Ale wytną kilka drzew

Łuków: Plac Narutowicza przywrócony miastu. Ale wytną kilka drzew

Plac Narutowicza ma stać się wizytówką Łukowa. Ale wstępna koncepcja zakłada wycinkę kilku drzew. Urzędnicy zapewniają jednak, że pojawią się nowe nasadzenia.

Zmień Łęczną, zgłaszając propozycję do budżetu obywatelskiego

Zmień Łęczną, zgłaszając propozycję do budżetu obywatelskiego

Nieco później niż zwykle, ale właśnie ruszyła kolejna edycja budżetu obywatelskiego, w Łęcznej zwanego partycypacyjnym. Można już zgłaszać propozycje, ale tylko drogą elektroniczną.

Rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław"
27 września 2020, 10:00

Rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław"

W niedzielę, 27 września o godz. 10 z al. Partyzantów 11 w Puławach wystartuje rajd rowerowy "Kręcimy dla Puław". Trasa przebiegnie przez Bronowice, Zarzecze, Nasiłów i Bochotnicę.

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

"Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W piątek będzie protest mieszkańców

To będzie "Tęczowe milczenie dla radnych z Kraśnika". W ten sposób mieszkańcy miasta chcą w piątek zaprotestować przeciwko decyzji części radnych w sprawie utrzymania Kraśnika w „strefie wolnej od ideologii LGBT”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!