Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

8 listopada 2010 r.
15:38
Edytuj ten wpis

Pociągi wracają do Zamościa. Ale połączenia z Warszawą nie będzie

Autor: Zdjęcie autora BOGDAN NOWAK
0 17 A A

PKP Intercity znowu będzie jeździć do Zamościa. Na razie wiadomo, że miasto będzie miało połączenie z Wrocławiem i Krakowem. Nie wiadomo co z z Lublinem i Warszawą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– To bardzo dobra wiadomość – mówi Karol Garbula, rzecznik prezydenta Zamościa. – Nasze apele przyniosły efekt.

Co na to zamościanie? – Przed wyborami obiecuje się ludziom cuda – mówi Łukasz Maziarczyk z Zamościa. – Uwierzę… jak zobaczę te pociągi.

Ostatni pociąg pasażerski odjechał z miasta ponad rok temu. Dlaczego? PKP Intercity tłumaczyło, że połączenia były nierentowne. Pasażerowie, miłośnicy kolei i samorządowy wysłali dziesiątki petycji do premiera i Ministerstwa Infrastruktury z apelem o ponowne uruchomienie połączeń. Bez skutku.

Mocno w tę sprawę zaangażował się Sławomir Zawiślak, poseł z Zamojszczyzny. – Wiele razy interweniowałem w tej sprawie w Sejmie – tłumaczy poseł. – Powstała nawet 45-osobowa grupa parlamentarzystów, która to żądanie wspierała.

Dziś prezydenta Zamościa dostał pismo od Juliusza Engelhardta, sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Zapewnia, że ministerstwo podjęło działania "na rzecz zwiększenia dofinansowania przewozów międzywojewódzkich”.

– W 2011 zaplanowane zostało zmniejszenie kwoty dofinansowania przewozów międzynarodowych w ruchu przygranicznym – pisze podsekretarz. – Oszczędności przeznaczone zostaną m.in. na przywrócenie połączenia kolejowego Zamościa z Krakowem i Wrocławiem. PKP "Intercity” została zobowiązana do tego do 1 marca 2011 r.

Sprawdziliśmy w Ministerstwie Infrastruktury. Biuro Prasowe potwierdza, że Zamość będzie miał znowu połączenie kolejowe z południem i zachodem Polski. A czy jest szansa na przywrócenie połączeń również z Warszawą i Lublinem?

– Nie umiem na to teraz odpowiedzieć – tłumaczy Sławomir Sadowski z biura prasowego Ministerstwa Infrastruktury. – Tym zajmuje się departament kolejnictwa. Wszystko trzeba dokładnie sprawdzić. Odpowiemy w ciągu kilku dni.

Więcej informacji z Zamościa szukaj na www.mmzamosc.pl








Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 r. o 17:17
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:54
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesniaku, taki jestes madry a sam jestes skad? z lublina?? taka sama wies jak i zamosc, wiec sie tu nie woz idioto.
dokladny przyklad "jak z chama zrobic pana" zaaal
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesn... rozwiń
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:52
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]
Avatar
aron / 13 listopada 2010 r. o 08:04
0
Inicjatywa jest niesłuszna, bo te pociągi nie będą miały szansy na siebie zarobić. Będą to kolejne muchowozy do wożenia rodziny kolejowej.

Normalni ludzie pojadą do Lublina busem, a nie wlokącym się pociągiem.

Dlatego nie powinno się w ogóle tych pociągów uruchamiać, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej za te pieniadze wyremontować jakiś kawałek drogi wojewódzkiej.
Avatar
bambosh / 10 listopada 2010 r. o 11:40
0
No nie wiem,czy to będzie prawda... Z Lublina do Lubartowa też obiecywano pociągi od września 2010r. -ale jakoś ich nie widać...
Avatar
Jan / 10 listopada 2010 r. o 10:57
0
Aron jak ci przeszkadza obracanie, nie musisz jechać i to wystarczy. Inicjatywa jak najbardziej słuszna tylko czemu tak późno. Przewoźnik musi być zobowiązany do przewozu podróżnych, czy to mu się podoba czy nie. Tworzenie relacji pociągów z Wrocławia do Szczecina przez Kraków, Warszawę Białystok, Olsztyn Gdynię, Kołobrzeg idzie pod zysk. Kto obsłuży pozostałe rejony kraju? Monopoliście się nie opłaca, prywatnego przewoźnika oskubią ile się da i to należy zmienić.
Avatar
aron / 8 listopada 2010 r. o 20:59
0
z takim rozkładem to będą muchowozy i masakra. Przecież zanim ten nieszczęsny pociąg obroci w Zawadzie to bus będzie już na obwodnicy Krasnegostawu. Lepiej żeby to okazało się kiełbasą wyborczą, bo czas przejazdu jest fatalny no i to 2 krotne obracanie.
Avatar
Łukasz / 8 listopada 2010 r. o 20:48
0
Pociągi do Zamościa wracają już 12.12.2010.
Szczegóły: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/
Rozkład jazdy: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/pkpZamosc11.pdf

Pozdrawiam.
Łukasz
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 8 listopada 2010 r. o 19:57
0
[quote name='aron' timestamp='1289232624' post='376544']
te pociagi to kompletny absurd ekonomiczny, najpierw trzeba wyremontowac tory miedzy Debica a Mielcem
[/quote]

aron busiarku aleś ty nudny jak flaki z olejem... kozak w internecie - zero w życiu
Avatar
edson / 8 listopada 2010 r. o 18:46
0
[quote name='seba' timestamp='1289234438' post='376561']
jak to jest mozliwe zeby w dzisiejszych czasach nie bylo polaczenia intercity lublin-warszawa!!!!!!!!!!!!! kolej sie cofa a nie idzie do przodu !!!!!!!!!!!!!!! wstyd mi ze mamy taka beznadziejną kolej!!!!!!!! jest na najnizszym poziomie!!!!!!!!
[/quote]
Avatar
lili / 9 grudnia 2010 r. o 17:17
0
http://www.money.pl/darmowe-ebooki/?ref=18ab627d99e0cacc6f43dfa0c71b3c78
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:54
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesniaku, taki jestes madry a sam jestes skad? z lublina?? taka sama wies jak i zamosc, wiec sie tu nie woz idioto.
dokladny przyklad "jak z chama zrobic pana" zaaal
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]

Ciekawe skad ty pochodzisz wiesn... rozwiń
Avatar
kaaas / 9 grudnia 2010 r. o 11:52
0
[quote name='fazi' timestamp='1289228410' post='376490']
Połączenia do Warszawy nie będzie i prawidłowo,Zamość to zaścianek strefy wschodniej i mało kto jeździ stamtąd do stolicy.Wystarczy połączenie do Rejowca i Lublina.Tak naprawdę to oni jeżdżą tylko do Biłgoraja i Tomaszowa.Czasami jak przyjadą do Lublina to tylko kłopoty z nimi bo nigdy nie widzieli takiego dużego miasta i strasznie zszokowani się po nim poruszają.A ich kultura jest szeroko znana.
[/quote]
Avatar
aron / 13 listopada 2010 r. o 08:04
0
Inicjatywa jest niesłuszna, bo te pociągi nie będą miały szansy na siebie zarobić. Będą to kolejne muchowozy do wożenia rodziny kolejowej.

Normalni ludzie pojadą do Lublina busem, a nie wlokącym się pociągiem.

Dlatego nie powinno się w ogóle tych pociągów uruchamiać, bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Lepiej za te pieniadze wyremontować jakiś kawałek drogi wojewódzkiej.
Avatar
bambosh / 10 listopada 2010 r. o 11:40
0
No nie wiem,czy to będzie prawda... Z Lublina do Lubartowa też obiecywano pociągi od września 2010r. -ale jakoś ich nie widać...
Avatar
Jan / 10 listopada 2010 r. o 10:57
0
Aron jak ci przeszkadza obracanie, nie musisz jechać i to wystarczy. Inicjatywa jak najbardziej słuszna tylko czemu tak późno. Przewoźnik musi być zobowiązany do przewozu podróżnych, czy to mu się podoba czy nie. Tworzenie relacji pociągów z Wrocławia do Szczecina przez Kraków, Warszawę Białystok, Olsztyn Gdynię, Kołobrzeg idzie pod zysk. Kto obsłuży pozostałe rejony kraju? Monopoliście się nie opłaca, prywatnego przewoźnika oskubią ile się da i to należy zmienić.
Avatar
aron / 8 listopada 2010 r. o 20:59
0
z takim rozkładem to będą muchowozy i masakra. Przecież zanim ten nieszczęsny pociąg obroci w Zawadzie to bus będzie już na obwodnicy Krasnegostawu. Lepiej żeby to okazało się kiełbasą wyborczą, bo czas przejazdu jest fatalny no i to 2 krotne obracanie.
Avatar
Łukasz / 8 listopada 2010 r. o 20:48
0
Pociągi do Zamościa wracają już 12.12.2010.
Szczegóły: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/
Rozkład jazdy: http://lukaszprzyczyna.republika.pl/kolejowo/pkpZamosc11.pdf

Pozdrawiam.
Łukasz
Avatar
MARYJAN ARCYBISKUP / 8 listopada 2010 r. o 19:57
0
[quote name='aron' timestamp='1289232624' post='376544']
te pociagi to kompletny absurd ekonomiczny, najpierw trzeba wyremontowac tory miedzy Debica a Mielcem
[/quote]

aron busiarku aleś ty nudny jak flaki z olejem... kozak w internecie - zero w życiu
Avatar
edson / 8 listopada 2010 r. o 18:46
0
[quote name='seba' timestamp='1289234438' post='376561']
jak to jest mozliwe zeby w dzisiejszych czasach nie bylo polaczenia intercity lublin-warszawa!!!!!!!!!!!!! kolej sie cofa a nie idzie do przodu !!!!!!!!!!!!!!! wstyd mi ze mamy taka beznadziejną kolej!!!!!!!! jest na najnizszym poziomie!!!!!!!!
[/quote]
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

Azoty Puławy – Fuchse Berlin 24:32. Niespodzianka tylko do przerwy

W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europejskiej Azoty Puławy przegrały u siebie z Fuchse Berlin 24:32. Spotkanie rewanżowe odbędzie się za tydzień w Berlinie.

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Puławy: Premie, nagrody i podwyżka. Koniec sporu w Koltarze

Związkowcy WZZ "Walka" z puławskiego oddziału kolejowej spółki Koltar zakończyli spór zbiorowy z pracodawcą. Propozycja podwyżki o 135 zł, październikowych nagród i pięcioprocentowych premii została zaakceptowana przez pracowników.

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Higiena aparatu ortodontycznegoHigiena aparatu ortodontycznego

Aparat ortodontyczny znacząco utrudnia higienę jamy ustnej. Zamki, gumeczki czy łuk aparatu uniemożliwiają szczoteczce i paście do zębów precyzyjne obmycie z codziennych nalotów kluczowych miejsc, co sprawia, że zaczyna nagromadzać się w nich płytka nazębna. Z tego powodu osoby regulujące zgryz aparatami częściej muszą zmagać się z próchnicą, stanami zapalnymi dziąseł i nieświeżym oddechem. Antidotum na to stanowi korzystanie ze specjalnych produktów, które pomagają w czyszczeniu zarówno jamy ustnej, jak i samego aparatu.

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]
galeria

Festiwal Dwa Teatry w Zamościu. Pierwsze takie wydarzenie kulturalne [zdjęcia]

Galą na Rynku Wielkim zakończył się XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021. To wydarzenie, w czasie którego prezentowane są dzieła Teatru Polskiego Radia i Telewizji Polskiej z dwóch ostatnich lat. O nagrody rywalizowało 48 realizacji radiowych oraz 26 produkcji telewizyjnych

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Były poseł zapowiada otwarcie nowego lokalu gastronomicznego w Lublinie

Jeszcze jesienią uruchomiony ma być nowy lokal gastronomiczny w pomieszczeniach dawnej Czarciej Łapy. Ogłosił to dzisiaj przedsiębiorca i były poseł Janusz Palikot.

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Weź rower i jedź na niedzielny rajd "Łęczna na rowery"

Nie macie planów na najbliższą niedzielę, to weźcie rower i wybierzcie się do Łęcznej. W niedzielę, 26 września z Łęcznej ruszy 11. już rajd „Łęczna na rowery”.

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu
galeria

Pierwsze gwiazdy zabłysną w piątek w Alei Gwiazd Kraśnickiego Sportu

Aleja Gwiazd Kraśnickiego Sportu zostanie odsłonięta w piątek. Pierwszymi uhonorowanymi na pamiątkowych tablicach będą olimpijczycy pochodzący z miasta

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]
galeria

Protest w Lublinie w sprawie sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. "Umierają w ciszy" [zdjęcia]

„Stan wyjątkowej podłości” – pod takim hasłem odbywała się dzisiejsza manifestacja w Lublinie. Przy ulicy Podwale, w sąsiedztwie siedziby Straży Granicznej, pojawiło się kilkanaście osób, które protestowały przeciwko sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Chciały też upamiętnić zmarłych kilka dni temu na granicy migrantów. „Umierają w ciszy” – brzmiał napis na jednym z transparentów.

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK
29 września 2021, 18:00

"Wrażenia" - wystawa Pawła Znamierowskiego w CSK

29 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy "Wrażenia" Pawła Znamierowskiego z okazji 35-lecia pracy twórczej artysty.

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Lubelskie o krok od obostrzeń. Ten powiat już się do nich kwalifikuje

Powiat łęczyński jako pierwszy w województwie lubelskim kwalifikuje się do obostrzeń regionalnych. Nie ma jeszcze decyzji resortu zdrowia o ich wprowadzeniu, ale można się jej spodziewać jeszcze w tym tygodniu.

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Awantura o maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. "Niesmak pozostaje" kontra "krzywdzące opinie"

Zamieszanie wokół konkursu na maskotkę Lubelskiego Festiwalu Nauki. Autorka jednej z wyróżnionych prac zarzuca wykorzystanie swojego pomysłu, choć konkurs formalnie nie został rozstrzygnięty. Zdaniem organizatorów, zarzuty są nieprawdziwe, krzywdzące i godzą w wizerunek wydarzenia

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może
25 września 2021, 20:00

Koncert Wojtka Władka w Restauracji Może

Restauracja Może przy ul. Żeglarskiej 5a otwiera swoje wnętrze. 25 września o godz. 20 będzie można wziąć udział w koncercie Wojtka Władka i degustacji.

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Polski Cukier Avia Świdnik zaczyna nowy sezon. Cel? Powtórzyć wynik z wiosny

Spotkaniem u siebie z ZAKSĄ Strzelce Opolskie Polski Cukier Avia Świdnik rozpocznie nowe rozgrywki na zapleczu PlusLigi. Początek środowego meczu w hali Szkoły Podstawowej nr 7 o godzinie 18.

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Biała Podlaska: Tytuł dla działaczki "Solidarności"? Zadecydują o tym radni

Władze Białej Podlaskiej chcą uhonorować Elżbietę Chaberską, działaczkę „Solidarności”. O przyznaniu jej tytułu „Zasłużonego dla Miasta” zdecydują radni.

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Będzie nowe stanowisko sejmiku województwa w sprawie "ideologii LGBT". Co się zmieni?

Zapadła decyzja dotycząca stanowiska sejmiku województwa w sprawie „ideologii LGBT”. Kontrowersyjny dokument nie zostanie uchylony. – Zmienimy jego treść tak, by nie było pola do nadinterpretacji – mówi Marek Wojciechowski, sekretarz sejmikowego klubu Prawa i Sprawiedliwości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!