Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

29 czerwca 2009 r.
17:23
Edytuj ten wpis

Skatował złodzieja w obronie garażu

0 42 A A

Jacek W. zaczaił się na sprawców, którzy chcieli włamać się do jego garażu. Złapał 16-latka i pobił go tak, że chłopakowi usunięto śledzionę. Teraz mieszkaniec powiatu tomaszowskiego może usłyszeć zarzuty uszkodzenia ciała.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Czekamy na opinię lekarską, która określi charakter obrażeń - powiedział nam wczoraj Artur Hypiak, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim, która wszczęła śledztwo w tej sprawie. - Musimy sprawdzić, czy doszło do przekroczenia obrony koniecznej.

W poniedziałek śledczy przesłuchiwali w szpitalu 16-letniego Grzegorza K. Nastolatek przeszedł już dwie operacje; usunięto mu m.in. pękniętą śledzionę. - Stan pacjenta jest stabilny - mówi Bernard Żaroffe, ordynator oddziału chirurgicznego szpitala w Tomaszowie Lubelskim.

Chłopak trafił do szpitala w piątek w nocy z potłuczoną głową, poobijanymi żebrami i odmą płucną. Wcześniej próbował z kolegą włamać się do garażu w Rzeczycy pod Ulhówkiem, skąd kilka dni wcześniej skradli m.in. szlifierkę i wiertarkę.

Tym razem 22-letni gospodarz nie dał się zaskoczyć. - Mężczyzna wyszedł po godz. 22 z mieszkania, by zamknąć garaż - relacjonuje Marek Czerenko z tomaszowskiej policji. - Gdy zauważył przejeżdżający powoli samochód, zaczaił się w krzakach.
Renault laguna zatrzymało się 100 metrów dalej. Z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn. Pewnym krokiem ruszyli w kierunku zabudowań Jacka W. Gdy doszli pod garaż, gospodarz ruszył do akcji: schwytał 16-latka, zadał mu kilka ciosów i wrzucił do bagażnika swojego volkswagena golfa. Po czym wezwał policję. - Mam złodzieja, przyjeżdżajcie - oznajmił.

Na miejsce udał się radiowóz i karetka, bo poobijany nastolatek potrzebował pomocy medycznej. Jego kompan uciekł, zostawiając renówkę. W rozmowie z policjantami 16-latek przyznał, że wcześniej, wspólnie ze szwagrem, włamał się do tego samego garażu m.in. po szlifierkę. Tym razem zamierzali ukraść paliwo. Szwagier chłopca wczoraj miał stawić się w tomaszowskiej komendzie policji.

Grzegorz K. odpowie za swój czyn przed sądem rodzinnym. Jeżeli śledczy uznają, że właściciel garażu Jacek W. przekroczył granice obrony koniecznej, skierują sprawę do sądu. Za ciężkie uszkodzenie ciała grozi nawet do 10 lat więzienia. W poniedziałek nie udało się nam z nim skontaktować.

Mieszkańcy Rzeczycy są podzieleni. Jedni potępiają pobitego złodzieja. - Niech nie wyciąga ręki po cudze - usłyszeliśmy od jednego z mieszkańców. Ale nie brakuje takich, którzy podkreślają, że od wymierzania kary jest sąd.

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zły / 1 lipca 2009 o 15:49
0
POje**** polskie prawo na własnej posesji złapiesz złodzieja i jeszcze masz problemy. Nastolatek ...... pier**** złodziej
Avatar
michał 23 / 30 czerwca 2009 o 17:28
0
Pan Dr Kładoczny coś bredzi i ma problem,czy popierać bandytyzm,czy sprawiedliwość?Filozof na nieodpowiednim stanowisku. Jego wypowiedz obrazuje nam,jaki mamy kodeks karny.Niech ten złodziej udowodni przed sądem,że nie chciał zabić gospodarza posesji.
Avatar
Coffka81 / 30 czerwca 2009 o 17:13
0
I bardzo dobrze zrobił!!. Ten człowiek musiał ciężko tyrać na swój dobytek a przychodzi tak szmaciarz jeden z drugim i chce mu odebrać to czego on się dorabiał własną krwawicą. To chore "państwo "prawa" które z napastnika potrafi uczynić ofiarę. Nie Twoje to nie rusz!! Postąpił słusznie podkreślam słusznie!! Takich złodzieji powinno sie wieszać w centralnym punkcie miasta nogami w dół i niech wisi aż uschnie swołocz!! Następny może by się bał.Życzę temu Panu wytrwałości i zdrowia!!, które będzie mu teraz bardzo potrzebne.
I bardzo dobrze zrobił!!. Ten człowiek musiał ciężko tyrać na swój dobytek a przychodzi tak szmaciarz jeden z drugim i chce mu odebrać to czego on się dorabiał własną krwawicą. To chore "państwo "prawa" które z napastnika potrafi uczynić ofiarę. Nie Twoje to nie rusz!! Postąpił słusznie podkreślam słusznie!! Takich złodzieji powinno sie wieszać w centralnym punkcie miasta nogami w dół i niech wisi aż uschnie swołocz!! Następny może by się bał.Życzę temu Panu wytrwałości i zdrowia!!, któr... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 30 czerwca 2009 o 16:53
0
nie "nastolatek" tylko je***y złodziej !!!
Avatar
waldek / 30 czerwca 2009 o 16:12
0
brawo dla właściciela garażu - ale zle zrobił ze go pobił - sa dwa wyjścia albo go łapie i grzecznie mówi, że go ma - albo w druga strone - i wtedy mówi ze obrona koniczena była 100% i niestety bał sie o swoje życie wiec musiał "sprzątnąć smiecia" - 100% uniewinnienie przed sądem albo prokurator umarza -innego wyjścia nie ma - żadnego bicia- żadnych półśrodków.
Avatar
Zachwycony / 30 czerwca 2009 o 15:27
0
Wyrazy poparcia dla właściciela garazu. Fala przestępczości i całkowitej bezkarnosci demontuje państwo.W Polsce rocznie jest w bestialski sposób mordowane 1200 osób. Mordercy nie boja się.Trzeba skończyc z bezkarnoscią.
Avatar
Gargamel / 30 czerwca 2009 o 13:21
0
Brawo dla właściciela. W normalnym kraju jeszcze by nagrodę dostał za oczyszczenie miasta z elementu przestępczego. U mnie na wsi też był taki czas że każdemu z garażu coś ginęło. Aż do czasu jak kilku wyrostków wpadło w nasze ręce na gorącym uczynku. Dostali tak wpier*** że nie mogli chodzić. Kradzieże się skończyły raz na zawsze.
Avatar
s.w. / 30 czerwca 2009 o 13:01
0
Mam również mieszane uczucie, ale jednak poszanowanie prawa własności zdecydowanie bierze gore i uważam, ze złodzieja należy tępić wszystkimi możliwymi środkami. Nasz wymiar sprawiedliwości poprzez nieudolność i pobłażanie przestępcom sam powoduje odruchy samoobrony wśród społeczeństwa! Złodziej nie powinien ujść cało z żadnej opresji wywołanej jego czynem.
Avatar
maras / 30 czerwca 2009 o 12:51
0
oburzony napisał:
TO PEWNIE JAKIŚ ESBEK- JAK MOŻNA TAK SKATOWAĆ CHŁOPAKA. mIAŁEM PODOBNY PRZYPADEK- ZŁAPAŁEM I WEZWAŁEM POLICJĘ, SĄD I DOSTAŁ KARĘ TEŻ BYŁ TO 18 - to latek !!!!!

pier***isz glupoty, pisac to sobie mozesz jaki to jestes prawy obywatel a naprawde siedziales w domu skitrany i srales w gacie bohaterze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2009 o 12:31
0
oburzony napisał:
TO PEWNIE JAKIŚ ESBEK- JAK MOŻNA TAK SKATOWAĆ CHŁOPAKA. mIAŁEM PODOBNY PRZYPADEK- ZŁAPAŁEM I WEZWAŁEM POLICJĘ, SĄD I DOSTAŁ KARĘ TEŻ BYŁ TO 18 - to latek !!!!!

to ile on miał lat jak był w SB 2?, bo więcej nie mógł wtedy mieć. Jak się nie umie czytać, to lepiej się nie wypowiadać.
A co do samego zajścia, to brawa dla pana Jacka.
Avatar
zły / 1 lipca 2009 o 15:49
0
POje**** polskie prawo na własnej posesji złapiesz złodzieja i jeszcze masz problemy. Nastolatek ...... pier**** złodziej
Avatar
michał 23 / 30 czerwca 2009 o 17:28
0
Pan Dr Kładoczny coś bredzi i ma problem,czy popierać bandytyzm,czy sprawiedliwość?Filozof na nieodpowiednim stanowisku. Jego wypowiedz obrazuje nam,jaki mamy kodeks karny.Niech ten złodziej udowodni przed sądem,że nie chciał zabić gospodarza posesji.
Avatar
Coffka81 / 30 czerwca 2009 o 17:13
0
I bardzo dobrze zrobił!!. Ten człowiek musiał ciężko tyrać na swój dobytek a przychodzi tak szmaciarz jeden z drugim i chce mu odebrać to czego on się dorabiał własną krwawicą. To chore "państwo "prawa" które z napastnika potrafi uczynić ofiarę. Nie Twoje to nie rusz!! Postąpił słusznie podkreślam słusznie!! Takich złodzieji powinno sie wieszać w centralnym punkcie miasta nogami w dół i niech wisi aż uschnie swołocz!! Następny może by się bał.Życzę temu Panu wytrwałości i zdrowia!!, które będzie mu teraz bardzo potrzebne.
I bardzo dobrze zrobił!!. Ten człowiek musiał ciężko tyrać na swój dobytek a przychodzi tak szmaciarz jeden z drugim i chce mu odebrać to czego on się dorabiał własną krwawicą. To chore "państwo "prawa" które z napastnika potrafi uczynić ofiarę. Nie Twoje to nie rusz!! Postąpił słusznie podkreślam słusznie!! Takich złodzieji powinno sie wieszać w centralnym punkcie miasta nogami w dół i niech wisi aż uschnie swołocz!! Następny może by się bał.Życzę temu Panu wytrwałości i zdrowia!!, któr... rozwiń
Avatar
~gosc~ / 30 czerwca 2009 o 16:53
0
nie "nastolatek" tylko je***y złodziej !!!
Avatar
waldek / 30 czerwca 2009 o 16:12
0
brawo dla właściciela garażu - ale zle zrobił ze go pobił - sa dwa wyjścia albo go łapie i grzecznie mówi, że go ma - albo w druga strone - i wtedy mówi ze obrona koniczena była 100% i niestety bał sie o swoje życie wiec musiał "sprzątnąć smiecia" - 100% uniewinnienie przed sądem albo prokurator umarza -innego wyjścia nie ma - żadnego bicia- żadnych półśrodków.
Avatar
Zachwycony / 30 czerwca 2009 o 15:27
0
Wyrazy poparcia dla właściciela garazu. Fala przestępczości i całkowitej bezkarnosci demontuje państwo.W Polsce rocznie jest w bestialski sposób mordowane 1200 osób. Mordercy nie boja się.Trzeba skończyc z bezkarnoscią.
Avatar
Gargamel / 30 czerwca 2009 o 13:21
0
Brawo dla właściciela. W normalnym kraju jeszcze by nagrodę dostał za oczyszczenie miasta z elementu przestępczego. U mnie na wsi też był taki czas że każdemu z garażu coś ginęło. Aż do czasu jak kilku wyrostków wpadło w nasze ręce na gorącym uczynku. Dostali tak wpier*** że nie mogli chodzić. Kradzieże się skończyły raz na zawsze.
Avatar
s.w. / 30 czerwca 2009 o 13:01
0
Mam również mieszane uczucie, ale jednak poszanowanie prawa własności zdecydowanie bierze gore i uważam, ze złodzieja należy tępić wszystkimi możliwymi środkami. Nasz wymiar sprawiedliwości poprzez nieudolność i pobłażanie przestępcom sam powoduje odruchy samoobrony wśród społeczeństwa! Złodziej nie powinien ujść cało z żadnej opresji wywołanej jego czynem.
Avatar
maras / 30 czerwca 2009 o 12:51
0
oburzony napisał:
TO PEWNIE JAKIŚ ESBEK- JAK MOŻNA TAK SKATOWAĆ CHŁOPAKA. mIAŁEM PODOBNY PRZYPADEK- ZŁAPAŁEM I WEZWAŁEM POLICJĘ, SĄD I DOSTAŁ KARĘ TEŻ BYŁ TO 18 - to latek !!!!!

pier***isz glupoty, pisac to sobie mozesz jaki to jestes prawy obywatel a naprawde siedziales w domu skitrany i srales w gacie bohaterze
Avatar
Gość / 30 czerwca 2009 o 12:31
0
oburzony napisał:
TO PEWNIE JAKIŚ ESBEK- JAK MOŻNA TAK SKATOWAĆ CHŁOPAKA. mIAŁEM PODOBNY PRZYPADEK- ZŁAPAŁEM I WEZWAŁEM POLICJĘ, SĄD I DOSTAŁ KARĘ TEŻ BYŁ TO 18 - to latek !!!!!

to ile on miał lat jak był w SB 2?, bo więcej nie mógł wtedy mieć. Jak się nie umie czytać, to lepiej się nie wypowiadać.
A co do samego zajścia, to brawa dla pana Jacka.
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 1 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 14 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 5

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 26 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek