Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zamość

20 listopada 2011 r.
20:27
Edytuj ten wpis

Szczebrzeszyn: Karetka nie przyjechała. 9-letnie dziecko zmarło

Autor: Zdjęcie autora (lew)
0 79 A A

Lekarzom nie udało się uratować życia 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło w środę w nocy w szpitalu w Szczebrzeszynie. Jej matka ma żal do pogotowia ratunkowego w Zamościu, że nie wysłało karetki. Sprawą zajęła się prokuratura.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gdy dziewczynka z gminy Sułów źle się poczuła, matka poszła z nią do lekarza rodzinnego. Dziecko dostało leki i wróciło do domu.

Ale w środę wieczorem 9-latka znowu zaczęła uskarżać się na bóle, miała też wysoką gorączkę. – Z relacji matki wynika, że zadzwoniła na pogotowie ratunkowe w Zamościu. Karetki na miejsce nie wysłano. Poinformowano ją tylko, aby udała się z dzieckiem do lekarza – mówi Romuald Sitarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Kobieta dotarła w końcu z córką do szpitala w Szczebrzeszynie na własną rękę. Ale lekarzom nie udało się uratować życia chorej. Dziewczynka zmarła w środę ok. godz. 1 w nocy.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną jej śmierci. W czwartek przeprowadzono sekcję zwłok. Potem zlecono dodatkowe badania histopatologiczne.

– Prokuratura Rejonowa w Zamościu sprawdza, czy dyspozytor pogotowia zachował się właściwie i czy były podstawy do odmowy wysłania karetki – mówi Sitarz.

Od piątku śledczy prowadzą czynności w tej sprawie i zbierają dowody.

Komentarze 79

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 lutego 2013 o 13:35
0
[quote name='alex' timestamp='1323053105' post='566079']
Sąsiadka to rejon nocnej opieki szczebrzeszya, wię dlaczego zamość?
[/quote]

Bo w Zamościu mieści się dyspozytornia Pogotowia Ratunkowe, gdzie odbierane są telefony!
Avatar
ania / 7 grudnia 2011 o 22:26
0
Ludzie przestańcie się wyzywać ,dziecku życia nikt nie zwróci.Chory jest ten nasz cały system zdrowia.Uważam że powinien być jakiś konkretny przepis że do dzieci trzeba jechać zawsze.Nie ma co wydawać sądów,jak się nie jest biegłym i swoją opinie opiera tylko na emocjach.Ja nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko coś takiego spotkało.Kilkakrotnie w ciągu ostatnich 4 lat moje dziecko miało chorą krtań,też nie miałam samochodu łapałam dziecko na ręce i do szpitala leciałam tak jak stałam ,raz myślałam że jest już za póżno...nikomu nie życzę takich przezyć.w tym konkretnym przypadku na tragedię zebrało sie pewnie kilka czynników;rodzice nie mieli samochodu ,dyspozytor odmówił karetki,jp2 też,może dziecko było żle leczone/tego nie wiemy/.ja osobiście uważam jeśli chodzi o wątek z dyspozytorem to wysłałabym karetkę nawet jeśli miałabym zapłacić całe swoje pobory za nieuzasadnione wysłanie karetki niż miec czyjeś życie na sumieniu.też pracuje w służbie zdrowia.a te wezwania do sraczek to faktycznie plaga.po co się fatygować do lekarza jak może przyjechać do domu.a ktoś inny czeka i może się nie doczekac
Ludzie przestańcie się wyzywać ,dziecku życia nikt nie zwróci.Chory jest ten nasz cały system zdrowia.Uważam że powinien być jakiś konkretny przepis że do dzieci trzeba jechać zawsze.Nie ma co wydawać sądów,jak się nie jest biegłym i swoją opinie opiera tylko na emocjach.Ja nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko coś takiego spotkało.Kilkakrotnie w ciągu ostatnich 4 lat moje dziecko miało chorą krtań,też nie miałam samochodu łapałam dziecko na ręce i do szpitala leciałam tak jak stałam ,raz myślałam że jest już za póżno...nikomu nie życzę taki... rozwiń
Avatar
marta / 5 grudnia 2011 o 16:22
0
[quote name='TTTTTTTT' timestamp='1322853090' post='565455']
marta -> do twojego mózgu! KARETKA NIE JEST PO TO BY JEZDZILA NA BYLE PIERDÓŁ! nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie. a deb***a szukaj siebie w rodzinie, bo napewno sie znajdą tacy:)pozdrawiam
[/quote]
Avatar
marta / 5 grudnia 2011 o 16:15
0
[quote name='TTTTTTTT' timestamp='1322853090' post='565455']
marta -> do twojego mózgu! KARETKA NIE JEST PO TO BY JEZDZILA NA BYLE PIERDÓŁ! nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie. a deb***a szukaj siebie w rodzinie, bo napewno sie znajdą tacy:)pozdrawiam
[/quote]
Avatar
alex / 5 grudnia 2011 o 03:45
0
Sąsiadka to rejon nocnej opieki szczebrzeszya, wię dlaczego zamość?
Avatar
antek / 5 grudnia 2011 o 03:34
0
[quote name='ania' timestamp='1322775423' post='565152']
dyspozytorka odesłała do szpitala, który nocami prowadzi opiekę ambulatoryjną. Ale tam powiedziano matce, że nie mają możliwości przyjazdu i musi sama przywieźć dziecko." Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzieć żeby przyjechać, oszczędza się wtedy przecież na paliwie i na czasie.
[/quote]
[quote name='ania' timestamp='1322775423' post='565152']
dyspozytorka odesłała do szpitala, który nocami prowadzi opiekę ambulatoryjną. Ale tam powiedziano matce, że nie mają możliwości przyjazdu i musi sama przywieźć dziecko." Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzi... rozwiń
Avatar
ania / 3 grudnia 2011 o 17:46
0
~TTTTTTTT nie obrażaj ludzi jeśli mają inne zdanie niż ty.To, że pracujesz w służbach ratowniczych masz się za eksperta.DZIECKO POWINNO ZYC! Zmarlo przez oszczednosci.Bronisz pogotowia i dyspozytora a lekarz z POZ tez jest bez winy..Powtarzam " Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzieć żeby przyjechać z chorym, oszczędza się wtedy przecież na paliwie i na czasie. Ten przypadek pokazal jaka mamy slube zdrowia i na co mozemy liczyc w chorobie.
~TTTTTTTT nie obrażaj ludzi jeśli mają inne zdanie niż ty.To, że pracujesz w służbach ratowniczych masz się za eksperta.DZIECKO POWINNO ZYC! Zmarlo przez oszczednosci.Bronisz pogotowia i dyspozytora a lekarz z POZ tez jest bez winy..Powtarzam " Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzieć żeby p... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2011 o 16:24
0
karetka jest właśnie po to, żeby jeździła, a od oceniania czy wyjazd był potrzebny czy nie jest lekarz, w razie jak twierdzisz 'pierdół" zawsze mozna wzywającego obciążyc za wyjazd, więc się gościu nie ośmieszaj bo zajadów dostałam od twoich wypocin
Avatar
TTTTTTTT / 2 grudnia 2011 o 20:11
0
marta -> do twojego mózgu! KARETKA NIE JEST PO TO BY JEZDZILA NA BYLE PIERDÓŁ! nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie. a deb***a szukaj siebie w rodzinie, bo napewno sie znajdą tacy:)pozdrawiam
Avatar
marta / 2 grudnia 2011 o 16:59
0
ludzie opanujcie sie albo nie piszcie takich bzdur.karetka jest poto zeby przyjechala na wezwanie,a nie olewaja ludzi bo im sie nie chce totalne deb***e .wspolczucia dla rodziny zmarlej dziewczynki,sama mam 9 letnia corke i sobie nie wyobrazam.
Avatar
Gość / 26 lutego 2013 o 13:35
0
[quote name='alex' timestamp='1323053105' post='566079']
Sąsiadka to rejon nocnej opieki szczebrzeszya, wię dlaczego zamość?
[/quote]

Bo w Zamościu mieści się dyspozytornia Pogotowia Ratunkowe, gdzie odbierane są telefony!
Avatar
ania / 7 grudnia 2011 o 22:26
0
Ludzie przestańcie się wyzywać ,dziecku życia nikt nie zwróci.Chory jest ten nasz cały system zdrowia.Uważam że powinien być jakiś konkretny przepis że do dzieci trzeba jechać zawsze.Nie ma co wydawać sądów,jak się nie jest biegłym i swoją opinie opiera tylko na emocjach.Ja nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko coś takiego spotkało.Kilkakrotnie w ciągu ostatnich 4 lat moje dziecko miało chorą krtań,też nie miałam samochodu łapałam dziecko na ręce i do szpitala leciałam tak jak stałam ,raz myślałam że jest już za póżno...nikomu nie życzę takich przezyć.w tym konkretnym przypadku na tragedię zebrało sie pewnie kilka czynników;rodzice nie mieli samochodu ,dyspozytor odmówił karetki,jp2 też,może dziecko było żle leczone/tego nie wiemy/.ja osobiście uważam jeśli chodzi o wątek z dyspozytorem to wysłałabym karetkę nawet jeśli miałabym zapłacić całe swoje pobory za nieuzasadnione wysłanie karetki niż miec czyjeś życie na sumieniu.też pracuje w służbie zdrowia.a te wezwania do sraczek to faktycznie plaga.po co się fatygować do lekarza jak może przyjechać do domu.a ktoś inny czeka i może się nie doczekac
Ludzie przestańcie się wyzywać ,dziecku życia nikt nie zwróci.Chory jest ten nasz cały system zdrowia.Uważam że powinien być jakiś konkretny przepis że do dzieci trzeba jechać zawsze.Nie ma co wydawać sądów,jak się nie jest biegłym i swoją opinie opiera tylko na emocjach.Ja nie wyobrażam sobie żeby moje dziecko coś takiego spotkało.Kilkakrotnie w ciągu ostatnich 4 lat moje dziecko miało chorą krtań,też nie miałam samochodu łapałam dziecko na ręce i do szpitala leciałam tak jak stałam ,raz myślałam że jest już za póżno...nikomu nie życzę taki... rozwiń
Avatar
marta / 5 grudnia 2011 o 16:22
0
[quote name='TTTTTTTT' timestamp='1322853090' post='565455']
marta -> do twojego mózgu! KARETKA NIE JEST PO TO BY JEZDZILA NA BYLE PIERDÓŁ! nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie. a deb***a szukaj siebie w rodzinie, bo napewno sie znajdą tacy:)pozdrawiam
[/quote]
Avatar
marta / 5 grudnia 2011 o 16:15
0
[quote name='TTTTTTTT' timestamp='1322853090' post='565455']
marta -> do twojego mózgu! KARETKA NIE JEST PO TO BY JEZDZILA NA BYLE PIERDÓŁ! nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie. a deb***a szukaj siebie w rodzinie, bo napewno sie znajdą tacy:)pozdrawiam
[/quote]
Avatar
alex / 5 grudnia 2011 o 03:45
0
Sąsiadka to rejon nocnej opieki szczebrzeszya, wię dlaczego zamość?
Avatar
antek / 5 grudnia 2011 o 03:34
0
[quote name='ania' timestamp='1322775423' post='565152']
dyspozytorka odesłała do szpitala, który nocami prowadzi opiekę ambulatoryjną. Ale tam powiedziano matce, że nie mają możliwości przyjazdu i musi sama przywieźć dziecko." Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzieć żeby przyjechać, oszczędza się wtedy przecież na paliwie i na czasie.
[/quote]
[quote name='ania' timestamp='1322775423' post='565152']
dyspozytorka odesłała do szpitala, który nocami prowadzi opiekę ambulatoryjną. Ale tam powiedziano matce, że nie mają możliwości przyjazdu i musi sama przywieźć dziecko." Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzi... rozwiń
Avatar
ania / 3 grudnia 2011 o 17:46
0
~TTTTTTTT nie obrażaj ludzi jeśli mają inne zdanie niż ty.To, że pracujesz w służbach ratowniczych masz się za eksperta.DZIECKO POWINNO ZYC! Zmarlo przez oszczednosci.Bronisz pogotowia i dyspozytora a lekarz z POZ tez jest bez winy..Powtarzam " Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzieć żeby przyjechać z chorym, oszczędza się wtedy przecież na paliwie i na czasie. Ten przypadek pokazal jaka mamy slube zdrowia i na co mozemy liczyc w chorobie.
~TTTTTTTT nie obrażaj ludzi jeśli mają inne zdanie niż ty.To, że pracujesz w służbach ratowniczych masz się za eksperta.DZIECKO POWINNO ZYC! Zmarlo przez oszczednosci.Bronisz pogotowia i dyspozytora a lekarz z POZ tez jest bez winy..Powtarzam " Każdy kto prowadzi nocna podstawową opiekę lekarską - czyli jest wyznaczony przez NFZ do świadczenia tych usług, musi posiadać środek transportu- karetkę wyjazdową( inaczej nie zostałby przyznany kontrakt), natomiast to lekarz z POZ decyduje o swoich wyjazdach, a najprościej powiedzieć żeby p... rozwiń
Avatar
Gość / 3 grudnia 2011 o 16:24
0
karetka jest właśnie po to, żeby jeździła, a od oceniania czy wyjazd był potrzebny czy nie jest lekarz, w razie jak twierdzisz 'pierdół" zawsze mozna wzywającego obciążyc za wyjazd, więc się gościu nie ośmieszaj bo zajadów dostałam od twoich wypocin
Avatar
TTTTTTTT / 2 grudnia 2011 o 20:11
0
marta -> do twojego mózgu! KARETKA NIE JEST PO TO BY JEZDZILA NA BYLE PIERDÓŁ! nie chodzi mi o ten konkretny przypadek tylko ogólnie. a deb***a szukaj siebie w rodzinie, bo napewno sie znajdą tacy:)pozdrawiam
Avatar
marta / 2 grudnia 2011 o 16:59
0
ludzie opanujcie sie albo nie piszcie takich bzdur.karetka jest poto zeby przyjechala na wezwanie,a nie olewaja ludzi bo im sie nie chce totalne deb***e .wspolczucia dla rodziny zmarlej dziewczynki,sama mam 9 letnia corke i sobie nie wyobrazam.
Zobacz wszystkie komentarze 79

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem

Wypadek w wesołym miasteczku. 11-latek porażony prądem 6 1

11-letnie dziecko zostało porażone prądem w wesołym miasteczku w Okunince.

"Wystaw to!" w Labiryncie
20 lipca 2018, 19:00

"Wystaw to!" w Labiryncie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt 2 (ul. Grodzka 3) zaprasza na wernisaż ekspozycji Wystaw to!. Otwarcie wystawy odbędzie się 20 lipca o godz. 19.

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi

Co się dzieje w Straży Miejskiej? Co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy odchodzi 18 5

Ze Straży Miejskiej odchodzi co czwarty z nowo przyjętych funkcjonariuszy – alarmują kontrolerzy z Ratusza. Komendant odpowiada, że zarobki są nieatrakcyjne, a fundusz płac zależy od tego, ile pieniędzy przekaże mu Ratusz. Czy w miejskiej kasie znajdą się pieniądze na podwyżki dla strażników?

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać

Udawał szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na córkę. Kobieta dała się nabrać 0 0

Podawał się za szkockiego żołnierza, który zbiera pieniądze na operację córki. Wyłudził od kobiety ponad tysiąc złotych.

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie

Górnik Łęczna wrócił z obozu na Litwie 2 0

Zawodniczki Górnika Łęczna wracają ze zgrupowania z zaledwie jednym zwycięstwem. Podopiecznym Piotra Mazurkiewicza udało się pokonać białoruski FK Mińsk

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje]
galeria

W Lubartowie powstanie kompleks sportowy [wizualizacje] 0 0

Będzie kolejny etap inwestycji przy ul. Parkowej w Lubartowie. Do końca września ma powstać budynek szatniowo-sanitarny z pełną infrastrukturą, a do lipca przyszłego roku: pełnowymiarowe boisko z naturalną nawierzchnią

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w Strefie Kibica pustki 28 12

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 6 1

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 3

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 3

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce