Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

10 kwietnia 2020 r.
7:42

Koronawirus w Polsce i na świecie. Aktualne informacje [10 kwietnia]

Autor: Zdjęcie autora kyku PAP ask
9 0 A A

Najważniejsze informacje na temat walki z koronawirusem w Polsce i na świecie. Wiadomości także z Lublina i woj. lubelskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

21.50

Od początku epidemii w woj. lubelskim wykryto zakażenie koronawirusem u 221 osób Wśród nich jest już 61 ozdrowieńców

21.20

987 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Francji w ciągu ostatniej doby - poinformował dyrektor generalny ministerstwa zdrowia, Jerome Salomon. Dzień wcześniej zmarło 1341 chorych. Łączna liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła do 13197.

20.55

Andrew Cuomo, Gubernator Nowego Jorku poinformował w piątek, że w jego stanie w ciągu doby z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 777 osób, czyli o dwie mniej niż dzień wcześniej.

20.20

Liczba osób, które zmarły z powodu zakażenia koronawirusem na całym świecie przekroczyła już 100 tys. osób - poinformował monitorujący epiedemię Uniwersytet Johnsa Hopkinsa.

(fot. Uniwersytet Johnsa Hopkinsa)

19.35

We Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 570 osób zakażonych koronawirusem - podała Obrona Cywilna na codziennej konferencji prasowej. Łączna liczba zmarłych od początku epidemii wzrosła do 18849.

18.35

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na dzień 10 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:

Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 16.

Liczba osób poddanych kwarantannie – 9716.

Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym –  2032.

Do dnia 10 kwietnia 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 221 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 61 ozdrowieńców i zarejestrowano 9 zgonów.

17.55

- Od początku epidemii lawinowo rosną ceny wyrobów medycznych, m.in. maseczek jednorazowych, rękawiczek, wody utlenionej, czy płynów odkażających rany. Wzrosty cen, w niektórych przypadkach sięgające nawet kilkuset procent, wynikają przede wszystkim ze stale rosnących cen u hurtowników i producentów- tłumaczy Tomasz Leleno, rzecznik prasowy Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Dodaje przy tym, że izba aptekarska zwracała uwagę na ten problem już dawno.

- Jako pierwsi sygnalizowaliśmy resortowi zdrowia, że faktycznie może dochodzić do przypadków wykorzystywania obecnej sytuacji do niczym nieuzasadnionego podwyższania cen przez niektóre hurtownie i producentów. Naszym zdaniem istnieje potrzeba wprowadzenia mechanizmów zabezpieczających pacjentów przed spekulacją m.in. poprzez określenie cen urzędowych na niektóre produkty. Mechanizm ten powinien objąć cały łańcuch dystrybucji, a więc także producentów i hurtownie farmaceutyczne" - przekazał rzecznik NIA. (PAP)

17.50

Ze względu na stwierdzone zakażenia koronawirusem w zamojskim DPS poszukiwani są pracownicy na zastępstwo Poszukiwane są pielęgniarki, opiekunki medyczne, lekarki, wszystkie osoby chętne z przygotowaniem do pracy w DPS.

17.15

10 nowych zakażeń w woj. lubelskim. To mieszkanki Zamościa i pow. zamojskiego W całej Polsce 213 nowych potwierdzonych przypadków. Od początku epidemii w kraju stwierdzono zakażenie koronawirusem u 5955 osób. Zmarło 181 z nich

16.40

Blisko 1/3 przypadków (30,1 proc.) zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce to efekt kontaktu z chorym w szpitalu lub przychodni – wynika z danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Z informacji udostępnionej PAP wynika, że dotyczy to zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego placówek ochrony zdrowia.

Wśród wszystkich potwierdzonych zakażeń SARS-CoV-2, 6,6 proc. stanowią zachorowania w domach pomocy społecznej, co – jak ocenia sanepid - wskazuje na pilną konieczność przestrzegania procedur i umiejętne używanie dostępnych środków ochrony indywidualnej.

W strukturze zakażeń, 26,6 proc. stanowią przypadki z kwarantanny po kontakcie z osoba zakażoną, a 8,9 proc. przypadki z kwarantanny po powrocie z zagranicy.

27,8 proc. to zakażenia inne, czyli m.in. te, gdy nie da się zidentyfikować źródła zakażenia.

16.00

Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska poinformował, że w ciągu ostatniej doby w Holandii liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła o 1335 osób. W tym samym czasie odnotowano śmierć 115 chorych na Covid -19

15.40

Troje chorych na Covid-19, w wieku 99, 99 i 101 lat, wyzdrowiało w ciągu ostatniego tygodnia w Wielkiej Brytanii, podały w piątek brytyjskie media

14:58

Władze Łukowa nie wznowią handlu na popularnej Targowicy. Takie były naciski ze strony sprzedających.

14.55

O 21 przypadkach zakażenia koronawirusem w warszawskim Ośrodku Działalności Leczniczej poinformowała Caritas, która go prowadzi. Cztery osoby chore na Covid - 19 to pracownicy. Pozostali to chorzy. Dwóch z nich przewiezienia do szpitala.

Placówka pilnie poszukuje chętnych do pracy oraz apeluje o pomoc w pozyskaniu środków ochrony osobistej.

14:51

W Lublinie wyłączone zostały już wszystkie przyciski na przejściach dla pieszych. Poinformował o tym Urząd Miasta. Osoby chcące się przedostać na drugą stronę jezdni, nie muszą już z nich korzystać, bo zielone światło na przejściu i tak się zapali.

14:37

Pracownicy hipermarketu E. Leclerc przy ul. Zana w Lublinie drżą o swoje bezpieczeństwo. Boją się, że w sklepie jest za dużo ludzi. Dyrekcja uspokaja, ale obawy rozumie.

14:24

W szycie maseczek w Białej Podlaskiej zaangażowało się wielu mieszkańców. Szyją, na przykład, nauczycielki, ale również osadzeni w tutejszym zakładzie karnym.

14:00

Pierwsza partia polskiego testu na koronawirusa wejdzie do produkcji w przyszłym tygodniu. Autorską metodę wykrywania SARS-CoV-2 opracowano w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Dzięki dotacji rządowej, Instytut chce wyprodukować do 150 tys. testów.

13:48

Z czterech hospitalizowanych osób z Domu Pomocy Społecznej w Zamościu, u dwóch wykluczono zakażenie koronawirusem. Kilkadziesiąt osób jest w kwarantannie i czeka na wyniki badań. Miasto dezynfekuje ulice, szczególnie w okolicach placówki.

13:22

Iran: W ciągu ostatniej doby w Iranie z powodu Covid-19 zmarło 122 osób. Epidemia w tym kraju pochłonęła już 4232 ofiary, a koronawirusem zakaziło się ponad 68 tys. ludzi - poinformował w piątek rzecznik ministerstwa zdrowia Kijanusz Dżahanpur. (za Polską Agencją Prasową)

13:18

Belgia: Liczba zgłoszonych ofiar śmiertelnych koronawirusa w Belgii przekroczyła w piątek 3 tysiące. W ciągu minionej doby odnotowano 325 zgonów i 1684 nowe przypadki zakażenia. Zajętych jest niespełna 60 proc. łóżek na oddziałach intensywnej terapii. (za Polską Agencją Prasową)

13:14

W Lublinie zakazano włączania klimatyzacji i wentylacji w autobusach i trolejbusach komunikacji miejskiej.

13:10

Ministerstwo Zdrowia: W ciągu doby wykonano ponad 10,6 tys. testów na koronawirusa.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

13:07

ZTM wydłuża okres zawieszenia biletów okresowych komunikacji miejskiej. To efekt decyzji rządu, który postanowił, że ograniczenia dotyczące m.in. handlu będą utrzymane do 19 kwietnia, zaś szkoły pozostaną zamknięte przynajmniej do 26 kwietnia.

12:54

Ministerstwo Zdrowia:

12:45

Maseczkomat lubelskiej firmy Artsteel w czwartek pojawiło się przy ul. Kilińskiego w Kurowie. Pozwala kupić maseczkę w cenie 5 zł. Do korzystania z maszyny nikogo nie trzeba było zachęcać. Już pierwszego dnia sprzedało się 400 sztuk.

12:16

Hiszpania: W ciągu minionej doby w Hiszpanii na COVID-19 zmarło 605 osób i zdiagnozowano 4576 nowych przypadków koronawirusa – poinformowało w piątek ministerstwo zdrowia. (za Polską Agencją Prasową)

12:14

Policja karze mandatami osoby, które łamią obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Jakie jest stanowisko prawników w tej sprawie?

12:09

PILNE: U pielęgniarki z oddziału alergologii szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z tym do odwołania zamknięte są cztery oddziały.

11:54

Liczymy na to, że w najbliższych dniach wydajność laboratoriów w zakresie wykonywania testów na koronawirusa wyniesie 20 tys. na dobę - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Obecnie możliwości laboratoriów to 16 tys. - dodał.

11:46

Pierwszą operację lotniczą od niemal miesiąca obsłużono w piątek w Porcie Lotniczym Lublin. Na lotnisku wylądował transport medyczny z Chin.

11:27

Polska Akademia Nauk:

11:25

Do instytucji i spółek podległych marszałkowi województwa wpływają wnioski o zwolnienie z czynszów od przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w nieruchomościach należących do samorządu województwa. Pierwsze decyzje już zapadły.

11:16

Rosja: W Rosji odnotowano w ciągu ostatniej doby 1786 przypadków zakażenia koronawirusem i łączna liczba infekcji zbliżyła się do 12 tysięcy - wynosi obecnie 11 917. Zmarły dotąd 94 osoby. O obecnym bilansie zachorowań poinformował w piątek sztab do walki z pandemią. (za Polską Agencją Prasową)

11:08

Czechy: Czeskie ministerstwo zdrowia poinformowało w piątek, że w kraju zmarło już 113 osób zakażonych koronawirusem. W czwartek odnotowano osiem nowych zgonów; wszystkie te ofiary śmiertelne to chorzy w wieku ponad 60 lat. (za Polską Agencją Prasową)

10:19

167 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowało Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował także o śmierci jednej osoby - 88-latka z Lublina.

10:08

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 7 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w woj. lubelskim. Niestety, zmarł także 88-letni pacjent z Lublina. To 9. śmiertelna ofiara w naszym regionie.

9:38

Sylwester Marciniak, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, w wydanym wczoraj późnym wieczorem oświadczeniu napisał: Państwowa Komisja Wyborcza pragnie podkreślić, że wybory to moment, w którym suweren może się wypowiedzieć i zdecydować, w czyje ręce powierzy swoje losy. Jednak w demokratycznym państwie wybory to nie tylko głosowanie, to skomplikowany mechanizm, w którym uczestniczą zarówno wyborcy, kandydaci, jak i organy administracji publicznej organizujące proces wyborczy. Proces ten, z uwagi na swoje znaczenie i złożony kształt, musi opierać się na jasnych i jednoznacznych normach wyprowadzanych wprost z Konstytucji. Obowiązujące w państwie przepisy muszą zagwarantować, że reguły rywalizacji politycznej będą jasne i równe dla wszystkich, a wynik wyborów będzie urzeczywistniał wolę narodu. Dla realizacji tego celu prawo wyborcze musi być stabilne, w szczególności proces jego modyfikacji nie może budzić żadnych wątpliwości prawnych.

9:31

Ministerstwo Zdrowia: Dzienny raport o koronawirusie.

(fot. Ministerstwo Zdrowia)

9:17

Ukraina: Na Ukrainie w ciągu ostatniej doby liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o 311 - do 2203, a liczba zmarłych chorych na Covid-19 zwiększyła się o 12, do 69 - przekazało w piątek Centrum Zdrowia Publicznego tego kraju. Dodano, że ogółem 61 osób wyzdrowiało. (za Polską Agencją Prasową)

9:08

10 kwietnia 2010 roku 96 osób zginęło w katastrofie samolotu w Smoleńsku. Wśród ofiar byli, między innymi, ówczesny prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona, dowódcy sił zbrojnych oraz politycy. Najważniejsze osoby w państwie złożyły już wieńce kwiatów pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy.

9:04

Niemcy: 266 osób zmarło w ciągu ostatniej doby w Niemczech z powodu infekcji koronawirusem, zdiagnozowano też 5323 nowe przypadki zakażenia - poinformował w piątek Instytut im. Roberta Kocha (RKI) w Berlinie. W sumie epidemia pochłonęła 2373 ofiary śmiertelne w RFN. (za Polską Agencją Prasową)

8:37

10 laptopów już jest. Teraz potrzeba pieniędzy, by za nie zapłacić. Trafią do dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie. Stowarzyszenie Dla Ziemi ruszyło ze zbiórką.

– Potrzebujemy tego sprzętu, by nasze dzieci z ośrodka mogły się uczyć w ramach zadań szkolnych, ale też, aby mogły korzystać z zajęć dodatkowych, które im organizujemy – mówi Ewa Kozdraj, prezes stowarzyszenia.

8:18

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej:

8:16

160 przyłbic ochronnych wyprodukowali nauczyciele chełmskich szkół.

8:10

- Od paru tygodni znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji, jakiej dotąd nigdy nie przeżywaliśmy – mówił wczoraj rano podczas Mszy Krzyżma arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Sprawdzcie, gdzie możecie śledzić transmisje z mszy świętych.

8:02

USA: - Jestem prawie pewien, że obecnie jesteśmy już w szczytowym punkcie pandemii koronawirusa w USA. Teraz będziemy szli w dół - powiedział w czwartek wieczorem czasu miejscowego prezydent Donald Trump, podczas briefingu prasowego w Białym Domu. (za Polską Agencją Prasową)

7:41

USA: Co najmniej 1783 osoby zmarły z powodu koronawirusa w USA w ciągu ostatnich 24 godzin - wynika z danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa. Łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w Stanach Zjednoczonych wzrosła tym samym do 16478. (za Polską Agencją Prasową)

7:35

 • Dane z woj. lubelskiego (z wczoraj):
 • Liczba osób hospitalizowanych w ciągu ostatnich 24 godzin z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 18
 • Liczba osób poddanych kwarantannie – 9514
 • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1951
 • Liczba osób zakażonych koronawirusem – 204
 • Liczba zmarłych – 8
 • Liczba ozdrowieńców – 53

7:30

Stan na godz. 7:30.

 • 5 575 osób zakażonych wirusem w Polsce
 • 174 chorych zmarło
 • 284 osoby wyzdrowiały
 • 1 602 216 osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 na świecie
 • 95 735 chorych zmarło
 • 355 079 osób wyzdrowiało
Coronavirus COVID-19 Global Cases by the Center for Systems Science and Engineering (CSSE) at Johns Hopkins University (JHU)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 0

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.
Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Szlabany w górze, a pociągi jeżdżą. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili
Alarm 24

Szlabany w górze, a pociągi jeżdżą. Kobieta zatrzymała się w ostatniej chwili

Sołtys Pożoga (pow. puławski) zatrzymała się w ostatniej chwili tuż przed przejeżdżającym pociągiem. Szlabany nie opuszczają się, mimo ruchu na torach. Nie włącza się także pulsujące, czerwone światło. Jeśli PKP-PLK nic z tym nie zrobi, może dojść do najgorszego.

Radzyń Podlaski. Kaplica Aniołów Stróżów otwarta dla zwiedzających

Radzyń Podlaski. Kaplica Aniołów Stróżów otwarta dla zwiedzających

Zabytkowa kaplica Aniołów Stróżów w Radzyniu Podlaskim już nie będzie stała pusta. Od środy dostępna jest dla zwiedzających. Będzie tu można zobaczyć wystawy.

Choroba dała o sobie znać w marcu. Siostra dała jej drugie życie. "Moja bohaterka"
galeria

Choroba dała o sobie znać w marcu. Siostra dała jej drugie życie. "Moja bohaterka"

Siostra to moja bohaterka – wzrusza się 17-letnia pacjentka lubelskiej kliniki, która trzy tygodnie temu przeszła przeszczep szpiku. Bez pomocy siostry by umarła.

Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy w rzutach karnych i zagra w finale baraży o ekstraklasę!

Górnik Łęczna pokonał GKS Tychy w rzutach karnych i zagra w finale baraży o ekstraklasę!

Wielkie emocje w meczu GKS Tychy – Górnik Łęczna. Gospodarze prowadzili przez ponad 80 minut 1:0. W końcówce zielono-czarni doprowadzili jednak do wyrównania, a w rzutach karnych pokonali rywali 4:2. W nagrodę zagrają w finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy.

Łuszczów Drugi. Wypadek na drodze Lublin - Łęczna

Łuszczów Drugi. Wypadek na drodze Lublin - Łęczna

Jak informuje GDDKiA około godziny 19.50 w Łuszczowie Drugim zderzyły się dwa samochody osobowe.

Problemy zdrowotne Kazika po koncercie w Lublinie. Kult odwołuje występy

Problemy zdrowotne Kazika po koncercie w Lublinie. Kult odwołuje występy

"Walka trwa" – taki krótki komunikat oraz zdjęcie Kazika Staszewskiego w maseczce do inhalacji zostało dziś opublikowane na profilu zespołu Kult na Facebooku. Najbliższe koncerty zespołu zostały odwołane.

Orlęta Spomlek – Chełmianka 5:0. Puchar Polski został w Radzyniu Podlaskim!

Orlęta Spomlek – Chełmianka 5:0. Puchar Polski został w Radzyniu Podlaskim!

Konia z rzędem temu, kto przewidział wynik środowego finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubelskiego. Faworytem była zdecydowanie Chełmianka. Tymczasem drugi raz z rzędu puchar wywalczyli piłkarze Orląt Spomlek, którzy rozbili trzecioligowego rywala aż… 5:0.

9,72 zł za metr sześcienny wody w Lublinie? Znów z taryfą im nie wyszło…

9,72 zł za metr sześcienny wody w Lublinie? Znów z taryfą im nie wyszło…

Miejskie wodociągi nie dostały zgody na podniesienie opłat za dostawę wody i odprowadzenie ścieków. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej odmówił zatwierdzenia nowej, trzyletniej taryfy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Co kryją tuby wykopane spod pomnika?
galeria

Co kryją tuby wykopane spod pomnika?

Nietypowe znalezisko pod Pomnikiem Partyzanta w Kraśniku. We wtorek budowlańcy odkryli tam metalową skrzynię z kilkunastoma tubami. Istnieje uzasadnione prawdopodobieństwo, że mogą to być ludzkie prochy.

Lubelskie. Tragiczna śmierć motocyklisty
galeria

Lubelskie. Tragiczna śmierć motocyklisty

Nie udało się uratować życia 24-letniego motocyklisty, który stracił panowanie nad pojazdem, a następnie wywrócił się.

Górnicy dali się nabrać na akcje. Ale Sąd Najwyższy uwalnia od nakazu zapłaty

Górnicy dali się nabrać na akcje. Ale Sąd Najwyższy uwalnia od nakazu zapłaty

Emerytowany górnik nie musi płacić 11 tys. zł spółce biznesmena z Białej Podlaskiej. Sąd Najwyższy uchylił właśnie zaskarżony przez Prokuratora Generalnego nakaz zapłaty i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania sądowi.

Przyjdź na test mecz. Motor szuka zawodników z roczników 2005 i 2006

Przyjdź na test mecz. Motor szuka zawodników z roczników 2005 i 2006

Chcesz zagrać w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17? Jest taka szansa. Motor Lublin organizuje test mecz dla zawodników z roczników: 2005 i 2006. Spotkanie zostanie rozegrane w środę, 23 czerwca na bocznym boisku Areny Lublin.

Letnie Brzmienia. Zalewski i Kwiat Jabłoni w weekend na koncertach w Lublinie
18 czerwca 2021, 20:00

Letnie Brzmienia. Zalewski i Kwiat Jabłoni w weekend na koncertach w Lublinie

18 czerwca o godz. 20 w Lublinie wystartuje projekt Letnie Brzmienia, w ramach którego w czasie wakacji w naszym mieście wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Na początek - Kwiat Jabłoni, a w ten weekend także Krzysztof Zalewski.

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu
18 czerwca 2021, 16:00

W Lublinie będzie można przenieść się do czasów odrodzenia. Rusza Festiwal Renesansu

Atmosferę epoki Złotego Wieku będzie można poczuć w Lublinie w weekend 18-20 czerwca. Podczas IV edycji Międzynarodowego Festiwalu Renesansu nie zabraknie koncertów, spektakli, warsztatów i innych atrakcji.

Lublin zwycięzcą rankingu zielonych miast. Dzięki samochodom elektrycznym, które kiedyś być może będą tu jeździć

Lublin zwycięzcą rankingu zielonych miast. Dzięki samochodom elektrycznym, które kiedyś być może będą tu jeździć

Lublin został wczoraj ogłoszony zwycięzcą rankingu „Europolis-zielone miasta”, w którym porównano 66 miast na prawach powiatu. Raport Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana i Fundacji Konrada Adenauera w Polsce został przygotowany przez Politykę Insight.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.