Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

27 stycznia 2020 r.
20:49

Mniej dyrektorów w lubelskich szpitalach. Urząd chwali się spadkiem zadłużenia o 64 mln złotych

16 33 A A
Oddziały urologii i chirurgii piersi nie zostaną przeniesione z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego do innych szpitali jak pierwotnie planowano. Zostają na Al. Kraśnickich, ale oddział chirurgii piersi zostanie połączony z chirurgią ogólną
Oddziały urologii i chirurgii piersi nie zostaną przeniesione z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego do innych szpitali jak pierwotnie planowano. Zostają na Al. Kraśnickich, ale oddział chirurgii piersi zostanie połączony z chirurgią ogólną (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Cięcie etatów, kontraktów i mniej ludzi na dyrektorskich pensjach. – O 64 mln zł zmniejszył się dług naszych szpitali – poinformował w poniedziałek Urząd Marszałkowski. Sytuacja placówki przy al. Kraśnickiej nadal jest jednak fatalna. Znowu trzeba pożyczać pieniądze na pensje dla pracowników.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dług wszystkich szpitali marszałkowskich w listopadzie ubiegłego roku był już na poziomie 959 mln zł. W grudniu spadł do 895 mln zł. Największym spadkiem może pochwalić się COZL – o ok. 39 mln zł, szpital wojewódzki w Białej Podlaskiej – o ok. 14,5 mln zł oraz szpital przy Kraśnickiej – o 8,7 mln zł.

– Sytuacja nadal nie jest stabilna, ale wskazuje na pierwsze trendy w kierunku zatrzymania zadłużenia – podkreśla Piotr Matej, dyrektor Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. I dodaje, że to efekt programów naprawczych.

Co konkretnie udało się zrobić?

– Na pewno zweryfikowano koszty pracy i usług zewnętrznych. Nieporozumieniem była np. sytuacja kiedy jakością czy kwestiami technicznymi zajmowały się aż cztery komórki organizacyjne, z czym wiązały się też dodatkowe umowy-zlecenia czy kontrakty – tłumaczy dyr. Matej – Tak było np. w szpitalu przy Kraśnickiej czy Jana Bożego. Z kolei w Radecznicy dyrektor miał aż czterech zastępców. Teraz w większych szpitalach dyrektor ma dwóch zastępców, a w mniejszych jednego.

Jak zauważa dyr. Matej, tylko w szpitalu przy Kraśnickiej od 2010 do 2018 roku liczba pracowników wzrosła z 1329 do 1680, co wielokrotnie zwiększyło koszty.

Kolejny krok ku oddłużeniu dotyczy zakupów leków.

– Trzeba było zrezygnować z tzw. zakupów pakietowych, które zamiast oszczędności oznaczały większe koszty – tłumaczy Matej. – Takie zakupy obsługuje tylko kilka firm, które mogą się umówić co do cen i je zawyżyć. Kiedy zwiększamy liczbę dostawców rezygnując z pakietów wykluczamy taką możliwość. Kolejnym działaniem są grupowe zakupy leków dla kilku szpitali, co także obniża cenę.

Najwięcej kontrowersji budzi realizacja programu naprawczego w szpitalu przy Kraśnickiej, m.in. ze względu na planowane cięcia etatów i przenoszenie oddziałów.

– Na pewno zostanie przeniesiony oddział onkologiczny z Kraśnickiej do COZL, a także oddział neurologiczny ze Szpitala Neuropsychiatrycznego na Kraśnicką oraz otolaryngologiczny ze szpitala Jana Bożego do COZL – wylicza Matej. I zapowiada, że dwa ostatnie oddziały zostaną przeniesione już w marcu. – Nikt nie zostanie bez pracy, w żadnej grupie zawodowej. Będzie mógł pracować na Kraśnickiej albo w szpitalu, który będzie przejmował oddział czyli np. w COZL – zapewnia.

Sporą oszczędność na Kraśnickiej przyniosłaby także konsolidacja zadłużenia dzięki kredytowi w Banku Gospodarstwa Krajowego. Koszty obsługi zadłużenia spadną wówczas z 18 mln zł do ok. 9 mln zł. Decyzja o przyznaniu kredytu jeszcze nie zapadła.

e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pacjent / 27 stycznia 2020 o 21:27
+40
Bardzo dobrze ze w końcu przyjrzano się lepiej organizacji i wprowadzono pierwsze zmiany. Od czegoś trzeba zacząć
Avatar
Jonasz / 27 stycznia 2020 o 21:40
+39
Bardzo dobrze należy zredukować przerośnięte konurki organizacyjne i zweryfikować wszystkie umowy na usługi i dostawy
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 21:21
+37
Dobra decyzja związana z redukcja komórek organizacyjnych
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 21:23
+36
Chciałbym miec nadzieję, że w końcu zatrzymają zwiększające się zadłużenie. Mam nadzieję, że uda się pozyskać kredyt konsolidacyjny
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 21:16
+35
Na szczęście można zatrzymać spirale zadłużania się i w końcu to zrobiono bo upadek byłby znacznie bardziej bolesny niż zaciskanie pasa jakie ma miejsce teraz - zresztą konieczne
Avatar
Gość / 27 stycznia 2020 o 21:31
+33
Należy szukać kolejnych oszczędności bo jak widać można bez szkody na pacjentach co pokazuje, nawet reorganizacja zaopatrywania szpitali w leki, i takich sposobów właśnie trzeba szukać w pierwszej kolejnosci
Avatar
borys / 27 stycznia 2020 o 22:24
+31
Nie można udawać, że nie ma problemu, długi narastają i bardzo dobrze, że został wprowadzony program naprawczy
Avatar
Nm / 27 stycznia 2020 o 22:06
+31
Pogoncie wreszcie tych emerytów z Krasnickiej. Kobiety blisko 70 tki jeszcze tam szuraja nogami
Avatar
rony / 27 stycznia 2020 o 22:06
+28
Po tylu latach zaniedbań w końcu ktoś ma odwagę przeciwstawić się takiemu stanowi rzeczy. Na początku będzie nieprzyjemnie ale nie ma innej drogi aby powstrzymać galopujące zadłużanie się
Avatar
MALGORZATA / 28 stycznia 2020 o 09:51
+13
DO JAS FASOLA NO WIDZISZ JAS POPRZEDNI DYREKTOR OCIEPLIL SZPITAL WYMIENIL OKNA I DLUG BYL MNIEJSZY BYL CZLOWIEKIEM OTWARTYM DLA PRACOWNIKOW NIE ZAMYKAL SIE PRZED PRACOWNIKAMI NIE TRZEBA BYLO SOBIE ZAMAWIAC WIZYT Z TYGODNIOWYM WYPZEDZENIEM JAK TERAZ BY STANAC PRZED OBLICZEM P DYREKTOR KTORA SIE ZNA NA ZARZADZANIU SZPITALEM JAK JA NA BALECIE PRZYJELA STRATEGIE FOITOGRAFOWANIA SIE I UDZIELANIA WYWIADOW CO TO BEDZIE ROBIC A CO ZRRROBILA A NO WIEKSZE DLUGI FINANSOWE A NO OSTATNIO POCHWALILA SIE NOWA KARETKA INNE ZOZY DOSTAAAAALY PO I JAKOS CICHO BO KARETKI ZOSTALY ZAKUPIONE ZA PANSTWOWE PIENIADZE A CO SIE DZIEJE W SAMYM SZPITALU PRZEJDZCIE PO ODDZIALACH ZAPYTAJCIE PRACOWNIKOW KTORZY BOJA SIE OTWORZYC USTA BO SA JUZ PRZED EMERYTURA I MUSA GDZIES DOPRACOWAC ZAPYTAJCIE PACJENTOW LEZACYCH NA DOSTAWKACH ZAPYTAJCIE PACJENTOW W PRZYCHODNIACH ZAPYTAJCIE PERSONEL KTORY PRACUJE GDZIE NIE PRZESTRZEGANE SA NORMY GDYZ DOSTAWEK NIE ZGLASZA SIE DO FUNDUSZU ALE DYREKCJA MA SIE DOBRZE HOLUBIONA PRZEZ STAROSTWO I OPLACANA BARDZO WYSOKO SLUCHAj jas ju bedzie rok ROK TEGO RZADZENI TRZEBA MIEC SZCZESCIE ZEBY TAKA FUCHE ZDOBYC ALBO BYC PROTEGOWANYM A POPRZEDNI DYREKTOR NIE BYL PROTEGOWANYM I GO WYWALILI JAK WIELU INNYYYYCH W TYM SZPITALU BO BYLI ZA MADRZY LUB ZA DUZO UMIELI I NA WIELU RZECZACH SIE ZNALI
DO JAS FASOLA NO WIDZISZ JAS POPRZEDNI DYREKTOR OCIEPLIL SZPITAL WYMIENIL OKNA I DLUG BYL MNIEJSZY BYL CZLOWIEKIEM OTWARTYM DLA PRACOWNIKOW NIE ZAMYKAL SIE PRZED PRACOWNIKAMI NIE TRZEBA BYLO SOBIE ZAMAWIAC WIZYT Z TYGODNIOWYM WYPZEDZENIEM JAK TERAZ BY STANAC PRZED OBLICZEM P DYREKTOR KTORA SIE ZNA NA ZARZADZANIU SZPITALEM JAK JA NA BALECIE PRZYJELA STRATEGIE FOITOGRAFOWANIA SIE I UDZIELANIA WYWIADOW CO TO BEDZIE ROBIC A CO ZRRROBILA A NO WIEKSZE DLUGI FINANSOWE A NO OSTATNIO POCHWALILA SIE NOWA KARETKA INNE ZOZY DOSTAA... rozwiń
Avatar
Gość / 28 stycznia 2020 o 20:52
+4
Neurologiczni pacjenci z Neuropsychiatrycznego serdecznie dziękują. Na Kraśnickich będzie nam zdecydowanie lepiej- większy szpital to większe kolejki- nasze życie towarzyskie na pewno na tym zyska. Zapoznamy nowych lekarzy, znajomość topografii nowego budynku rozwinie nam parę dodatkowych neuronów. A pacjenci psychiatryczni z neurologicznymi problemami będą mieli dodatkowe wycieczki na Kraśnicką. Brawo!
Avatar
wiem i napiszę / 28 stycznia 2020 o 17:42
+2
Ciekawy jestem ile milionów co miesiąc wydaje Urząd Marszałkowski na pobory dla ponad 1200 urzędników? Wszyscy wiemy, że to jest absurdalna ilość zatrudnionych pracowników.
 same nieroby, donoszace na siebie nawzajem
Avatar
szer / 28 stycznia 2020 o 16:05
+2
Ciekawy jestem ile milionów co miesiąc wydaje Urząd Marszałkowski na pobory dla ponad 1200 urzędników? Wszyscy wiemy, że to jest absurdalna ilość zatrudnionych pracowników.
Avatar
gość / 28 stycznia 2020 o 12:23
+4
PiS producent bałaganu...
Avatar
MALGORZATA / 28 stycznia 2020 o 09:51
+13
DO JAS FASOLA NO WIDZISZ JAS POPRZEDNI DYREKTOR OCIEPLIL SZPITAL WYMIENIL OKNA I DLUG BYL MNIEJSZY BYL CZLOWIEKIEM OTWARTYM DLA PRACOWNIKOW NIE ZAMYKAL SIE PRZED PRACOWNIKAMI NIE TRZEBA BYLO SOBIE ZAMAWIAC WIZYT Z TYGODNIOWYM WYPZEDZENIEM JAK TERAZ BY STANAC PRZED OBLICZEM P DYREKTOR KTORA SIE ZNA NA ZARZADZANIU SZPITALEM JAK JA NA BALECIE PRZYJELA STRATEGIE FOITOGRAFOWANIA SIE I UDZIELANIA WYWIADOW CO TO BEDZIE ROBIC A CO ZRRROBILA A NO WIEKSZE DLUGI FINANSOWE A NO OSTATNIO POCHWALILA SIE NOWA KARETKA INNE ZOZY DOSTAAAAALY PO I JAKOS CICHO BO KARETKI ZOSTALY ZAKUPIONE ZA PANSTWOWE PIENIADZE A CO SIE DZIEJE W SAMYM SZPITALU PRZEJDZCIE PO ODDZIALACH ZAPYTAJCIE PRACOWNIKOW KTORZY BOJA SIE OTWORZYC USTA BO SA JUZ PRZED EMERYTURA I MUSA GDZIES DOPRACOWAC ZAPYTAJCIE PACJENTOW LEZACYCH NA DOSTAWKACH ZAPYTAJCIE PACJENTOW W PRZYCHODNIACH ZAPYTAJCIE PERSONEL KTORY PRACUJE GDZIE NIE PRZESTRZEGANE SA NORMY GDYZ DOSTAWEK NIE ZGLASZA SIE DO FUNDUSZU ALE DYREKCJA MA SIE DOBRZE HOLUBIONA PRZEZ STAROSTWO I OPLACANA BARDZO WYSOKO SLUCHAj jas ju bedzie rok ROK TEGO RZADZENI TRZEBA MIEC SZCZESCIE ZEBY TAKA FUCHE ZDOBYC ALBO BYC PROTEGOWANYM A POPRZEDNI DYREKTOR NIE BYL PROTEGOWANYM I GO WYWALILI JAK WIELU INNYYYYCH W TYM SZPITALU BO BYLI ZA MADRZY LUB ZA DUZO UMIELI I NA WIELU RZECZACH SIE ZNALI
DO JAS FASOLA NO WIDZISZ JAS POPRZEDNI DYREKTOR OCIEPLIL SZPITAL WYMIENIL OKNA I DLUG BYL MNIEJSZY BYL CZLOWIEKIEM OTWARTYM DLA PRACOWNIKOW NIE ZAMYKAL SIE PRZED PRACOWNIKAMI NIE TRZEBA BYLO SOBIE ZAMAWIAC WIZYT Z TYGODNIOWYM WYPZEDZENIEM JAK TERAZ BY STANAC PRZED OBLICZEM P DYREKTOR KTORA SIE ZNA NA ZARZADZANIU SZPITALEM JAK JA NA BALECIE PRZYJELA STRATEGIE FOITOGRAFOWANIA SIE I UDZIELANIA WYWIADOW CO TO BEDZIE ROBIC A CO ZRRROBILA A NO WIEKSZE DLUGI FINANSOWE A NO OSTATNIO POCHWALILA SIE NOWA KARETKA INNE ZOZY DOSTAA... rozwiń
Avatar
maliniak / 28 stycznia 2020 o 08:19
+7
za to w Chełmie jest dyrektor - i 3 zastępców, co jest rekordem, bo dyrektorem jest główna księgowa, pan Mariusz z Platformy Obywatelskiej jako dyrektor administracyjny, czyli od sekretarek i dyrektor do spraw lecznictwa. A szpital tonie w długach.
Avatar
loko / 28 stycznia 2020 o 08:10
+7
Szpital na Krasniciej tnie etaty, ilosc lozek. Wszystko kosztem innych szpitali. Za jakis czas Dyrektor z Krasnickich odtrabi sukces. Bo Ci co si odbija z Krasnickich pojda do innych lubelskich szpitali.
Avatar
jas fasola / 28 stycznia 2020 o 07:47
+9
Przyjrzyjcie cię temu co się dzieje w szpitalu w Lubartowie, czy spadło zadłużenie! My tutaj mamy dobrego fachowca nad fachowcami.
Avatar
On / 28 stycznia 2020 o 07:35
+13
Mniej dyrektorów? Proponuję napisać o Bychawie. Był jeden dyrektor teraz jest 3
Avatar
zzz / 28 stycznia 2020 o 07:23
-4
Zadłuzyć potem sprzedać i jestok ok. LOT też mieli sprzedać a okazuje sie co ???????kupuje niemiecki port lotniczy coś to śmierdzi powie platformiarz i arbuz.
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Prezydent Żuk idzie do sądu

Prezydent Żuk idzie do sądu 0 15

Prezydent Lublina nie zrezygnuje z zaskarżenia wyroku w sprawie górek czechowskich, mimo apeli miejskich aktywistów i radnych opozycji. Prezydent szczegółowo wylicza skutki, które – jego zdaniem i wbrew twierdzeniom aktywistów – może mieć dla okolicznych mieszkańców uprawomocnienie się wyroku.

Niecodzienna akcja straży pożarnej w Lublinie. Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego

Niecodzienna akcja straży pożarnej w Lublinie. Kierowca nie zaciągnął hamulca ręcznego 0 1

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 21 na ul. Tumidajskiego w Lublinie.

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego

W Lublinie można bezpłatnie nauczyć się Polskiego Języka Migowego 0 0

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 38 przy ul. Relaksowej 25 (tel. 81 311 01 12) trwają zapisy na bezpłatne zajęcia z Polskiego Języka Migowego.

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym
24 kwietnia 2020, 17:00

Koncert przebojów Anny German i Bernarda Ładysza w Teatrze Muzycznym 0 0

W niedzielę, 5 kwietnia o godz. 17 w Teatrze Muzycznym w Lublinie (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert "Anna German i Bernard Ładysz - jakich nie znacie".

MKS Perła kontra JKS Jarosław

MKS Perła kontra JKS Jarosław 0 0

MKS Perła Lubin dzisiaj o godz. 18 w hali Globus zmierzy się z EUROBUD JKS Jarosław.

Co dzieje się w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej?

Co dzieje się w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej? 15 4

Mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą się zastanawiać co dzieje się w Małpim Gaju przy ulicy Zamkowej. Powstaje tu park oraz ścieżka pieszo-rowerowa.

Niepełnosprawni z Białej Podlaskiej mogą wnioskować o asystentów. Mają czas do jutra

Niepełnosprawni z Białej Podlaskiej mogą wnioskować o asystentów. Mają czas do jutra 0 0

Do piątku można składać wnioski do programu asystenckiego dla osób niepełnosprawnych. Nabór prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

Budżet obywatelski w Lublinie się zmieni. Ten nowy plac zabaw to efekt głosowania mieszkańców
galeria

Budżet obywatelski w Lublinie się zmieni. Ten nowy plac zabaw to efekt głosowania mieszkańców 1 6

Nowy regulamin budżetu obywatelskiego ma dziś zatwierdzić Rada Miasta na prośbę prezydenta. Zmieniona ma zostać m.in. maksymalna wartość zgłaszanych projektów ogólnomiejskich, zaś te dzielnicowe już nie będą mogły dotyczyć niczego innego poza inwestycjami. Co jeszcze ma się zmienić?

Liga Mistrzów. Guardiola lepszy od Zidana
film

Liga Mistrzów. Guardiola lepszy od Zidana 0 0

W środowym hicie Ligi Mistrzów Real Madryt przegrał na Santiago Bernabeu z Manchesterem City 1:2 mimo, że jako pierwszy zdobył gola i mocno skomplikował sobie sprawę awansu do ćwierćfinału

Mieszkaniec Puław od kilku lat znęcał się nad ojcem i bratem

Mieszkaniec Puław od kilku lat znęcał się nad ojcem i bratem 8 0

25-letni mieszkaniec Puław trafił do aresztu za znęcanie się nad swoim ojcem i bratem. Mężczyzna wyzywał swoich najbliższych, bił ich i groził im nożem. Jak się okazało, trwało to od kilku lat. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy po awanturze domowej, był nietrzeźwy. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Chełm: Trzydniowe obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Chełm: Trzydniowe obchody upamiętniające Żołnierzy Wyklętych 0 3

Konferencje, wykłady, projekcje filmowe, wieczór pamięci – przez trzy dni od piątku, 28 lutego do niedzieli 1 marca w Chełmie będą trwały wydarzenia upamiętniające Żołnierzy Wyklętych.

Lubelskie: Nocny pożar kurnika. Padło 5 tysięcy indyków
galeria

Lubelskie: Nocny pożar kurnika. Padło 5 tysięcy indyków 76 4

W nocy strażacy gasili pożar kurnika w miejscowości Chrząchów (gmina Końskowola).

Spektakl "Przychodzi baba do lekarza" w Lublinie
13 marca 2020, 19:30

Spektakl "Przychodzi baba do lekarza" w Lublinie 0 0

Agencja Koncertowa TOMMA zaprasza na spektakl "Przychodzi baba do lekarza", który będzie można zobaczyć 13 marca o godz. 19.30 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15).

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt
galeria

Pożegnanie z zielenią na rynku w Końskowoli. Powstaje plac z granitowych płyt 35 21

Przebudowa rynku wchodzi w decydującą fazę. Wokół odrestaurowanego, dawnego ratusza powstaje plac z granitowych płyt. Przy chodnikach posadzono nowe drzewka i zamontowano słupy dla lamp oświetleniowych. Na wschodniej i północnej stronie widać już zarys nowych trawników.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 lutego 2020 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.