Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zdrowie

22 grudnia 2019 r.
21:16

Położna Roku z lubelskiego szpitala: "Zdarza się, że nawet na urlopie tęsknię za moimi pacjentkami"

665 12 A A
Ewelina Lisiecka
Ewelina Lisiecka (fot. Piotr Michalski)

Rozmowa z Eweliną Lisiecką, położną, która wygrała konkurs Pielęgniarka/Położna Roku 2019 Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Dlaczego wybrała pani położnictwo?

– Zawsze chciałam pomagać ludziom, pracować z kobietami i dziećmi. Praca położnej daje mi ogromną satysfakcję. Na oddziale położniczym z oddziałem patologii ciąży szpitala Jana Bożego pracuję dopiero od dwóch lat, ale jestem pewna, że to zawód dla mnie, że nie mogłam wybrać lepiej. Jesteśmy ośrodkiem trzeciego stopnia referencyjności, co oznacza, że trafiają do nas najtrudniejsze przypadki nie tylko z Lublina, ale z całego województwa. Pracujemy bardzo intensywnie, musimy błyskawicznie reagować, bo często stan pacjentki zmienia się z minuty na minutę. Ale to właśnie między innymi przez tempo i różnorodność ta praca jest tak ciekawa. Zdarza się nawet, że w wolne dni lub na urlopie tęsknię za moimi pacjentkami i naszym oddziałem.

• Ma pani dobry kontakt z pacjentkami?

– To jedna z najważniejszych rzeczy w pracy położnej. Dotychczas miałam więcej pozytywnych sytuacji, kiedy współpraca układała nam się bardzo dobrze, kobiety doceniały moje zaangażowanie, były otwarte i okazały mi wiele wdzięczności. To utwierdza mnie w przekonaniu, że pracuję we właściwym miejscu. Niestety: w ochronie zdrowia nie uniknie się przykrych sytuacji. Zdarzają się pacjentki roszczeniowe, konfliktowe, które nie rozumiejąc pewnych procedur, np. na czym polega koordynowana opieka nad kobietą w ciąży, są z góry negatywnie nastawione. Ze względu na charakter naszego oddziału zdarzają się też smutne i ciężkie sytuacje związane ze stanem zdrowia naszych pacjentek, które np. tracą dziecko. To wielka tragedia i bardzo duże obciążenie psychiczne także dla położnej. Ale każdy, kto decyduje się na ten zawód musi mieć tego świadomość. To jest niestety wpisane w tę pracę, tak jak radość z narodzin dziecka.

• Myślała kiedyś pani o pracy za granicą?

– W szpitalu Jana Bożego zaczęłam pracować tuż po studiach licencjackich. Magisterskie robiłam już pracując, teraz jestem w trakcie specjalizacji. Jestem bardzo związana z tym miejscem. Trafiłam bardzo dobrze, zostałam bardzo dobrze przyjęta przez zespół. A teraz otrzymałam nagrodę dla położnej roku, chociaż mam dopiero 24 lata. To ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy. Oczywiście widzę możliwości pracy za granicą, ale na razie nie mam takiej potrzeby, żeby z nich korzystać. W Lublinie pracuje mi się bardzo dobrze.

Spotkanie opłatkowe w szpitalu Jana Bożego. Nagrody dla Położnej Roku 2019

e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Mukla / 23 grudnia 2019 o 01:47
+10
W niektórych komentarzach słychać syk zawiści małych ludzików. Już nadjeżdża walec co wyrówna...
Avatar
krzychu / 23 grudnia 2019 o 10:20
+9
I to się nazywa powołanie Gratulacje
Avatar
Pacjentka / 23 grudnia 2019 o 11:23
+6
Pamietam Panią Ewelinę z patologii ciąży, bardzo miła, pomocna, ciepła osoba. Oby takich więcej. Gratuluje i pozdrawiam!
Avatar
Olo / 22 grudnia 2019 o 22:05
+5
Rozumie twoje zamiłowanie do zawodu ale z tym oświadczeniem że tęsknisz za pacjentami to normalnie odjechałaś. Jeszcze dużo pracy przed tobą zobaczymy za 10lat jak to będzie wyglądało gdy przyjdzie rodzina na głowę i różne kłopoty. Niemniej jednak gratuluję sukcesu zawodowego.
Avatar
Krk / 23 grudnia 2019 o 12:07
+4
Poznałam ją kilka lat temu, jeszcze w liceum, przeurocza osoba, cieszę się, że się spełnia, nawet nie wiedziałam, że osiąga takie sukcesy!:)
Avatar
Pacjentka / 23 grudnia 2019 o 00:24
+4
Miło czytać o tak oddanej położnej . To co dzieje się w szpitalu na Staszica to dopiero horror. Położne i lekarze z piekła rodem ! Jak dyrekcja i ordynator toleruje te pozbawione empatii i kultury osoby ? Nie daj Bóg tam rodzic - trauma na całe życie.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2019 o 22:01
+4
miło bardzo , ale niech Pani nie przesadza , za moment będzie następna . pacjentka
Avatar
Mop / 24 grudnia 2019 o 10:19
+1
Widać komuś żal *** ściska, ludzie chyba nigdy nie przestaną być zawistni
Avatar
Położna / 24 grudnia 2019 o 00:34
0
Konkurs nie powinien wyglądać tak, że oddziałowa daje swoim odpowiedzi na pytania z testu...test jest z ogólnej wiedzy spec piegniarskiej... Może czas by pacjentki zaczęły wybierać najlepszą polozna/pielęgniarkę A nie oddziałowa Margaretta. Ustawka roku, żenada..  
Avatar
Pracownik / 24 grudnia 2019 o 00:30
0
No tak, ciekawe ile ma z tego oddziałowa skoro drugi rok z rzędu załatwia odpowiedzi z testu i znów wygrywa młoda z jej oddziału ... konkurs jest jedną wielką ustawka, cala lubartowska o tym wie. Ewelinka nie pierdziel że tak tęsknisz za pacjentkami, śmiechu warte twoje słowa i twoja wygrana 
Avatar
Mop / 24 grudnia 2019 o 10:19
+1
Widać komuś żal *** ściska, ludzie chyba nigdy nie przestaną być zawistni
Avatar
Położna / 24 grudnia 2019 o 00:34
0
Konkurs nie powinien wyglądać tak, że oddziałowa daje swoim odpowiedzi na pytania z testu...test jest z ogólnej wiedzy spec piegniarskiej... Może czas by pacjentki zaczęły wybierać najlepszą polozna/pielęgniarkę A nie oddziałowa Margaretta. Ustawka roku, żenada..  
Avatar
Pracownik / 24 grudnia 2019 o 00:30
0
No tak, ciekawe ile ma z tego oddziałowa skoro drugi rok z rzędu załatwia odpowiedzi z testu i znów wygrywa młoda z jej oddziału ... konkurs jest jedną wielką ustawka, cala lubartowska o tym wie. Ewelinka nie pierdziel że tak tęsknisz za pacjentkami, śmiechu warte twoje słowa i twoja wygrana 
Avatar
siostro basen / 23 grudnia 2019 o 14:31
-6
Te okrąglaste binokle totalnie jej nie pasują
Avatar
Krk / 23 grudnia 2019 o 12:07
+4
Poznałam ją kilka lat temu, jeszcze w liceum, przeurocza osoba, cieszę się, że się spełnia, nawet nie wiedziałam, że osiąga takie sukcesy!:)
Avatar
Pacjentka / 23 grudnia 2019 o 11:23
+6
Pamietam Panią Ewelinę z patologii ciąży, bardzo miła, pomocna, ciepła osoba. Oby takich więcej. Gratuluje i pozdrawiam!
Avatar
krzychu / 23 grudnia 2019 o 10:20
+9
I to się nazywa powołanie Gratulacje
Avatar
Mukla / 23 grudnia 2019 o 01:47
+10
W niektórych komentarzach słychać syk zawiści małych ludzików. Już nadjeżdża walec co wyrówna...
Avatar
Pacjentka / 23 grudnia 2019 o 00:24
+4
Miło czytać o tak oddanej położnej . To co dzieje się w szpitalu na Staszica to dopiero horror. Położne i lekarze z piekła rodem ! Jak dyrekcja i ordynator toleruje te pozbawione empatii i kultury osoby ? Nie daj Bóg tam rodzic - trauma na całe życie.
Avatar
pop / 22 grudnia 2019 o 23:28
-15
Dyrektorze Tadeuszu reszta załogi też oczekuje na podobne prezenty.Gorzej pracujemy?? Czy może tylko Wam się należało???? Micha plus??? Nagrody plus??? Co jeszcze?? Oj nieładnie nieładnie.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty

Kamil Kiereś (Górnik Łęczna): Myślimy już o pierwszym meczu o punkty 0 0

Rozmowa z Kamilem Kieresiem, trenerem Górnika Łęczna

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy

Nowe numery telefonów na policję. Trzeba będzie wybrać inny numer kierunkowy 2 0

Od 24 lutego zmieni się sposób wybierania numerów resortowej sieci telefonicznej. Aby dodzwonić się do lubelskich jednostek Policji zamiast numeru kierunkowego 81, będzie trzeba wybrać wyróżnik MSWiA - 47. Zmianie nie ulega numer alarmowy.

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek
22 lutego 2020, 18:00

Rusza Operacja Czysta Rzeka 2020. Najpierw koncert, a potem wielkie sprzątanie rzek 9 0

W sobotę 22 lutego w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się koncert Jacka Kleyffa w Orkiestrze na Zdrowie. Wydarzenie, które otworzy tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka 2020, będzie spotkaniem przyjaciół, sympatyków i wolontariuszy, biorących udział w akcji.

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim

To najdroższy samochód jaki został w tym roku zatrzymany na granicy w woj. lubelskim 0 0

Strażnicy graniczni zatrzymali poszukiwanego mercedesa AMG S63 o szacunkowej wartości pół miliona zł. To najdroższy pojazd, który udało się odzyskać w tym roku na granicy w województwie lubelskim.

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem

Co dalej z transferem Krzysztofa Ropskiego? Z okazji 70-lecia Motor zagra z klasowym zespołem 0 3

Po transferze lewego obrońcy Motor praktycznie zamknął kadrę na rundę wiosenną. Trzeba jeszcze tylko poczekać na rozstrzygnięcia w sprawie Krzysztofa Ropskiego. Żółto-biało-niebiescy chcą dogadać się z dotychczasowym klubem napastnika – Siarką Tarnobrzeg

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość
21 lutego 2020, 19:00

„Burleska. W głąb kobiecości” w Piękno Panie. Artystyczno-naukowe spojrzenie na kobiecość 0 0

„Burleska. W głąb kobiecości” to wystawa fotografii Agnieszki Kossowskiej, wykonanych podczas jej wizyt na występach burleski i za ich kulisami. Wydarzenie to fuzja dwóch spojrzeń: artystycznego i naukowego na różne aspekty kobiecości.

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany

Podróż zakończył na betonowym przepuście. Kierowca kompletnie pijany 0 0

Prawie 3 promile alkoholu miał kierujący fordem, który w poniedziałek popołudniu wjechał w betonowy przepust w Łopienniku Górnym.

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew

Dwie inwestycje mieszkaniowe w Lublinie. Deweloperzy proszą o zgodę na wycinkę drzew 10 43

73 drzewa chcą usunąć przy ul. Jutrzenki spółki TBV oraz Idea Invest, które złożyły do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na taką wycinkę. Kolejnych 25 drzew zamierza usunąć przy al. Kraśnickiej firma Wikana.

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo]
galeria
film

Złodzieje znaleźli sobie niszę. Kradli silniki z łodzi i jachtów motorowych [wideo] 1 2

Lubelscy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami silników do łodzi i jachtów motorowych.

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie
film

Ostrzeżenie pogodowe dla Lubelskiego. Może być niebezpiecznie 10 1

Nowe ostrzeżenie pogodowe dla województwa lubelskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20

Dziewięć medali naszych lekkoatletów na PZLA Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 0 0

Dobry występ naszych zawodników przy okazji PZLA Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20. W sumie kluby z województwa lubelskiego wywalczyły dziewięć medali.

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów

Tędy ma biec przedłużenie ulicy Zana w Lublinie. Plan zakłada także budowę osiedla domów 21 79

Ratusz chce dopuścić budowę nowych domów mieszkalnych przy Nadbystrzyckiej koło Politechniki. W miejscu starej zabudowy mogłoby powstać niewysokie osiedle, a za nim nowy odcinek ul. Zana, która ma być w nieokreślonej przyszłości przedłużona do ul. Lubelskiego Lipca ’80, a nawet do ul. Wrotkowskiej.

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin
20 lutego 2020, 18:00

Igor Brejdygant gościem Radia Lublin 0 0

Scenarzysta, pisarz i reżyser, Igor Brejdygant, będzie gościem Radia Lublin w cyklu "Kryminalne czwartki". Spotkanie z autorem będzie 20 lutego o godz. 18.

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach
galeria

Lubelskie: Jeden wieczór, dwa śmiertelne potrącenia pieszych na drogach 8 5

Pieszy zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku w Janowie Lubelskim na drodze krajowej nr 19. Wcześniej do tragedii z udziałem pieszego doszło w Trojaczkowicach.

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków

Grom Kąkolewnica odważniej postawi na wychowanków 0 1

Trener Gromu Kąkolewnica Edmund Koperwas: będziemy grać dla siebie. Murowanym kandydatem do awansu jest Lutnia Piszczac

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!