Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

31 sierpnia 2018 r.
19:49

Koalicja Obywatelska : zastępca prezydenta kandyduje na prezydenta

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
42 55 A A
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Białej Podlaskiej/ fot.EB
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Białej Podlaskiej/ fot.EB

Michał Litwiniuk (PO) będzie kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Białej Podlaskiej. – Nie usłyszycie ode mnie rzucanych na wiatr wyborczych fajerwerków– deklaruje wspólny kandydat PO, SLD, PSL, Nowoczesnej i Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Litwiniuk jest obecnie zastępcą prezydenta Dariusza Stefaniuka z PiS. Jak przekonuje cztery lata temu zobowiązali się do programowej współpracy. – W tej kadencji udało się nam zrealizować cele programowe PO –przekonuje kandydat, w przeszłości radny miejski trzech kadencji, nauczyciel akademicki, z wykształcenia prawnik.

A jakie cele wyznacza sobie teraz? – Koronnym punktem naszego programu jest stworzenie strefy gospodarczej na terenie całego miasta, są do tego narzędzia. Takie są oczekiwania ze strony przedsiębiorców– zaznacza. Przypomnijmy że w Białej Podlaskiej powołano strefę na terenie byłego lotniska. – Nie usłyszycie ode mnie rzucanych na wiatr wyborczych fajerwerków, tylko uczciwe rzetelne rozwiązania. Program jest realny, bo traktujemy mieszkańców poważnie  – zapewnia kandydat koalicji, dodając że jeździ do pracy rowerem, a wolny czas najchętniej spędza z rodziną. Ma dwójkę dzieci.

– Zobowiązuję się też do tego że jako prezydent będę do dyspozycji mieszkańców, nie jeden, a dwa w tygodniu, Chciałbym aby urząd był otwarty i przyjazny – zapowiada.  Hasło Koalicji Obywatelskiej brzmi "Łączy nas Biała Podlaska". Kolejne punkty programu mają być prezentowane na następnych konferencjach.  

– Porozumieliśmy się bardzo szeroko do tych wyborów, jak nigdy dotąd, po to aby gruntować i umacniać pozycję samorządu, bo PiS od trzech lat ogranicza jego samodzielność, centralizuje Państwo. Chcemy ten proces zahamować – podkreśla poseł Stanisław Żmijan z PO.– Cztery lata rządów prezydenta Dariusza Stefaniuka są latami zmarnowanymi, nie powstały nowe zakłady pracy– dodaje polityk PO.

Z kolei, Riad Haidar, szef SLD w powiecie bialskim zwraca uwagę że należy zmobilizować ludzi aby poszli zagłosować.  – Bo bez tego nic nie zmienimy.

Litwiniuk zapowiada że w październiku w szczytowym czasie kampanii zwróci się w urzędzie miasta o urlop bezpłatny. Przypomnijmy że jak dotąd swój start w wyborach ogłosił jeszcze Dariusz Stefaniuk (PiS). Swojego kandydata najprawdopodobniej  wystawi też stowarzyszenie Biała Samorządowa i będzie to jego szef Bogusław Broniewicz, w przeszłości polityk PO.

 

Kandydaci  Koalicji Obywatelskiej do rady miasta:

Okręg numer 1

Waldemar Godlewski

Anna Stolarczuk

Dorota Kulicka

Teresa Morawska

Marcin Izdebski

Igor Reszko

Zdzisław Kozłowski

Okręg nr 2

Wojciech Sosnowski

Mariusz Michalczuk

Małgorzata Zubkowicz –Demczuk

Marta Cybulska–Demczuk

Wiesława Bandzerewicz

Wojciech Chilewicz

Franciszek Ostrowski

Konrad Romanowski

Okręg nr 3

Grzegorz Siemakowicz

Robert Woźniak

Stefan Parafiniuk

Anna Kozłowska

Wojciech Raczuk

Barbara Oleszczuk

Grażyna Chalimoniuk

Paweł Siłakiewicz

Okręg nr 4

Michał Litwiniuk

Wacław Zemke

Adam Wilczewski

Edyta Pacelt

Rafał Wlizło

Krystyna Beń

Krystyna Górniak

Stanisław Nowak

Kandydaci do sejmiku województwa lubelskiego: Riad Haidar, Marek Goździołko, Stanisław Romanowski, Izabela Rozmysł,  Tadeusz Kochanowski

 

Komentarze 55

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tadek / 31 sierpnia 2018 o 20:57
+12
Dziwne, przecież Litwin, nie protestował, że Stafaniuk działa na szkodę miasta i że sprawa strefy ekonomicznej do jakaś farsa. No tak, teraz za to szuka ludzi ograniczonych którzy uwierzą , że pewnie było inaczej. Jak ja nie nawidzę takich obłudników!!
Avatar
Zin / 31 sierpnia 2018 o 20:35
+10
Pośle Żmijan , skoro jest tak źle to dlaczego dalej jest koalicja pis-po ? Darek twierdzi ,że wszystko układa się wspaniale. Czyli co ? Robimy z wyborców ponownie idiotów?
Avatar
josef / 1 września 2018 o 07:17
+9
Żmijan to największy szkodnik dla Białej.Jest to facet przez ,którego nie ma autostrady do granicy.Przedstawiciel,ktory za koryto zdradzi wszystko i wszystkich!! patrząc na wystawiony skład osobowy,to pozostało jedynie nie pójśc do wyborów.
Avatar
123 / 31 sierpnia 2018 o 20:47
+9
Nie ośmieszaj się Litwiniuk , bo stałeś się już dawno karykaturą samego siebie. Pokazałeś już wszystkim jak się łatwo zaprzedać za stołek. Na co ty liczysz?
Avatar
Ss / 31 sierpnia 2018 o 20:50
+7
Ostatnio jak Goździołko dostał się do Rady Miasta , to z tego szczęścia zapomniał ,że po pijaku nie wsiada się do samochodu. Dobrze ,że ten pijany rajd zatrzymała policja. Rajd byłego handlarza samochodami
Avatar
Gość / 1 września 2018 o 09:50
+6
Słuchając wystąpień na tym spotkaniu , ciśnie się na usta pytanie - gdzie w Białej sprzedawane są dopalacze - gdyż takich bredni nie da się wypowiadać w normalnym stanie umysłu !!!!! panowie zabierający tam głos zupełnie odlecieli w kosmos hipokryzji !!! Z drugiej strony zaczynam podziwiać Stefaniuka za rozgrywanie tych naiwniaków !!!! nie zapomnijcie pokupować motocykle i dołączyć do tych , którzy już wojażują z Dariuszem po Polsce i Europie , a zabierali tam głos !!! Ludzie nie dajcie się kolejny raz wykiwać , im nie idzie o miasto i mieszkańców , im chodzi tylko o swój interes , o stołki dla siebie !!!! ONI WSZYSCY nie reprezentują WAS MIESZKAŃCÓW tylko swoje PARTIE POLITYCZNE , i w interesie tych partii będą działać !!! Najważniejsi jesteście WY - MIESZKAŃCY , nie ich partie !!!
Słuchając wystąpień na tym spotkaniu , ciśnie się na usta pytanie - gdzie w Białej sprzedawane są dopalacze - gdyż takich bredni nie da się wypowiadać w normalnym stanie umysłu !!!!! panowie zabierający tam głos zupełnie odlecieli w kosmos hipokryzji !!! Z drugiej strony zaczynam podziwiać Stefaniuka za rozgrywanie tych naiwniaków !!!! nie zapomnijcie pokupować motocykle i dołączyć do tych , którzy już wojażują z Dariuszem po Polsce i Europie , a zabierali tam głos !!! Ludzie nie dajcie się kolejny raz wykiwać , im nie idzie o miasto i mies... rozwiń
Avatar
Heniu / 1 września 2018 o 06:24
+6
Obiecuje, że ma być urząd przyjazny. Czyli teraz rozumiem nie jest przyjazny? A zastępcą prezydenta to niby kto jest ? To czemuś nigdy gęby nie otworzył ? Zęby opalać na konferencjach ze Stefanem to wiedziałeś jak .
Avatar
P.Jaki / 1 września 2018 o 04:07
+6
Można już pogratulować wygranej bandzie pisowskiej patrząc na tą listę kandydatów.Goździołko ,Stolarczuk o matko i córko .
Avatar
Qek / 2 września 2018 o 12:01
+5
A Vanessa z platformy zajmuje się problemami alkoholowymi i agituje społeczeństwo żeby nie pić. Może z Mareczkiem należy przeprowadzić rozmowę ?
Avatar
Mariusz D. / 1 września 2018 o 05:11
+5
Apeluję do towarzyszy lewicy , głosujcie na Michałka. Im mocnej to będziecie czynili tym mocnej Michał będzie wspierał Dariusza Stefaniuka. Jeszcze tyle wspólnych planów z senatorem Biereckim w tle. A i może Staszek Żmijan dołączy ponownie do zespołu , tak świetnie do tej pory prosperującym. A wszystko pod przykryciem dobra dla miasta. Żal mi ludzi którzy łykają tą szopkę.
Avatar
Beś / 3 września 2018 o 09:01
+1
Masz wlaśnie młodego a do tego przed złapaniem fuch prezydenta miasta nigdzie nie pracował i jakoś nie wyszło ,jak ocenia to większość mieszkańców.
Avatar
MO / 2 września 2018 o 18:54
+1
"A Zubkowicz Demczuk z PO z bezrobotnej znalazła bezkonkursową pracę w WodKan,dodatkowo udziela się również w stowarzyszeniu "Biała Poztywka", którego prezesem jest Renata Stefaniuk, żona prezydenta Białej Podlaskiej." I co panie Raczuk i Kozłowski, pasuje wam taka sytuacja ?? Platformy w Pisie ? Zostajecie powoli czarnymi owcami w środowisku milicyjnym. Popieracie tych co popierali pis, więc proszę na Facebooku nie skamleć!
Avatar
wesoły bronek / 2 września 2018 o 17:26
+3
Właściwie to chyba jako społeczeństwo zasługujemy na taką władzę,większość ma wywalone na to kto nami rządzi.Być może już w nic nie wierzymy ,niczego poza serialem w tv,grillem i browarem nie chcemy ,jesteśmy jak barany z "folwarku"..Bo w innym przypadku społeczność mądra ,dumna z siebie mająca odrobinę godności na zbity pysk pogoniła by takie miernoty .Litwiniuk i całe to towarzystwo z wszelkiego rodzaju "gożdziołkami" to takie społeczne kleszcze ,Biała gnije przez te pijawki
Avatar
Robson / 2 września 2018 o 13:35
+3
Jestem Michał, kandydat na prezydenta !! Mam poparcie dawnego UB, SB, Milicji i ORMO. Zmienimy wspólnie miasto na lepsze! A jak się nie uda wygrać, obiecuję,dalej będę popierał PiS !!!
Avatar
Remi / 2 września 2018 o 12:26
+1
Po co komu taka partia jak PO w Radzie Miasta, jeżeli zatracili swą osobowość. Po co oni są potrzebni jeżeli głosują jak chce PiS. WYNOCHA
Avatar
Cycero / 2 września 2018 o 12:19
+4
to jest klasyczna sitwa żerująca na organizmie miasta. Tam nie ma żadnej opozycji tylko same żebraki czekajacy na odpadki z Biereckiego stołu, rzucane przez figuranta - miejscowego Clintona . Czerwona kartka i WON z boiska
Avatar
Ulises / 2 września 2018 o 12:15
+3
Już próbują z nowymi twarzami tworzyć oblicze fikcyjnej opozycji, celem zaciemniania swoich obecnych postępków . Wszystko przed wyborami. Już wypuszczają informacje, że teraz to nie wiadomo w jakim kierunku partia pójdzie. Znowu nęcą nadzieją idiotów.
Avatar
Samanta / 2 września 2018 o 12:03
+2
I jeszcze ten G. twierdził że jazda po alkoholu to nie jest żadne obciążenie. Niesamowita nikczemność, grubiaństwo i prostactwo . Za takich jak ten pan wstydzi się lepsza część mieszkańców. Pan nie musi zakładać krawatu, widać i słychać co sobą reprezentujesz
Avatar
Qek / 2 września 2018 o 12:01
+5
A Vanessa z platformy zajmuje się problemami alkoholowymi i agituje społeczeństwo żeby nie pić. Może z Mareczkiem należy przeprowadzić rozmowę ?
Avatar
Liberał / 2 września 2018 o 11:55
+3
Panie Goździołko , w naszym mieście nie ma żadnej tolerancji dla takich ekscesów alkoholowych, Panu to się nie powinno podawać nawet ręki, a w towarzystwie ludzi kulturalnych i na poziomie Pan winien być traktowany jako osoba niepożądana. A Izdebskiego mam nadzieję ,że to koniec polityczny.
Zobacz wszystkie komentarze 55

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

S17 Lublin-Warszawa. Wkrótce otwarcie odcinka Garwolin-Kołbiel

S17 Lublin-Warszawa. Wkrótce otwarcie odcinka Garwolin-Kołbiel 0 0

Wiele wskazuje na to, że odcinek S17 Kołbiel-Garwolin kierowcy dostaną do dyspozycji najpóźniej na mikołajki. Na tym fragmencie ekspresówki trwają już ostatnie prace wykończeniowe

Więcej pieniędzy dla stowarzyszeń działkowych z Lublina

Więcej pieniędzy dla stowarzyszeń działkowych z Lublina 0 0

Działające w Lublinie stowarzyszenia działkowców będą mogły się starać o miejskie dotacje do inwestycji poprawiających stan i dostępność ogrodów działkowych. Rada Miasta przyjęła obywatelski projekt uchwały umożliwiającej wprowadzenie takiego mechanizmu dopłat.

Nowoczesny komisariat policjantów z Wisznic już otwarty [zdjęcia]
galeria

Nowoczesny komisariat policjantów z Wisznic już otwarty [zdjęcia] 1 3

Policjanci z Wisznic wprowadzili się do nowego komisariatu. Jego budowa kosztowała 5 mln zł.

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z pierwszą porażką

U!NB AZS UMCS Start II Lublin z pierwszą porażką 0 0

Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego ulegli KKS Tur Basket Bielsk Podlaski dopiero po dogrywce

Spotkanie z Jadwigą Graboś w Domu Słów
24 października 2019, 18:00

Spotkanie z Jadwigą Graboś w Domu Słów 0 0

24 października o godz. 18 w Domu Słów (Żmigród 1) odbędzie się spotkanie z Jadwigą Graboś "Czy nie jest za późno na powrót do literatury?".

Wysoka porażka szczypiornistek MKS AZS UMCS w stolicy

Wysoka porażka szczypiornistek MKS AZS UMCS w stolicy 0 0

MKS AZS UMCS Lublin wyraźnie gorszy od UKS Varsovia Warszawa

Kancelaria Prezydenta interweniuje w sprawie pani Marii z Radzynia Podlaskiego

Kancelaria Prezydenta interweniuje w sprawie pani Marii z Radzynia Podlaskiego 2 1

Sprawą Marii Kosidło z Radzynia Podlaskiego zajęła się kancelaria prezydenta Andrzeja Dudy. Kobieta od trzech lat toczy spór z władzami miasta o mieszkanie komunalne.

Jak napisać atrakcyjny list motywacyjny?

Jak napisać atrakcyjny list motywacyjny? 0 0

Wśród najpopularniejszych dokumentów rekrutacyjnych, które liczą się na rynku, możemy wymienić CV oraz list motywacyjny. W wielu przypadkach sukces kandydata na pierwszym etapie rekrutacji jest w ogromnym stopniu uzależniony od tego duetu. Dzięki niemu mamy szansę na zaciekawienie potencjalnego pracodawcy naszą osobą, kwalifikacjami oraz profesjonalizmem. Jak zatem rozwinąć życiorys zawodowy, aby zaciekawić rekrutera? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedź w poradniku.

Norwegia: Uzbrojony mężczyzna ukradł karetkę i wjechał w przechodniów

Norwegia: Uzbrojony mężczyzna ukradł karetkę i wjechał w przechodniów 0 4

Mężczyzna najpierw ukradł pojazd, a następnie wyjechał na ulice Oslo. Na jednej z ulic potrącił przypadkowych przechodniów. Policja oddała strzały, aby zatrzymać uciekającego mężczyznę.

Kobiece kino w Lublinie. W środę rozpoczyna się Demakijaż [program festiwalu]

Kobiece kino w Lublinie. W środę rozpoczyna się Demakijaż [program festiwalu] 0 0

Już po raz czwarty Lublin zgromadzi fanów kina kobiecego. Festiwal Demakijaż, nie tylko ukaże wizerunek kobiet na dużym ekranie, ale również zachęci do rozmowy i pozwoli wyrazić swoje poglądy.

Fame MMA 5. Wielkie emocje w Ergo Arenie

Fame MMA 5. Wielkie emocje w Ergo Arenie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się piąta gala organizacji Fame MMA. Tym razem odbędzie się ona w Ergo Arenie. Na granicy Sopotu i Gdańska po raz kolejny zmierzą się ze sobą między innymi celebryci, youtuberzy oraz influencerzy.

Z Politechniki Lubelskiej do F1. Pracownik McLarena ambasadorem uczelni [zdjęcia]
galeria

Z Politechniki Lubelskiej do F1. Pracownik McLarena ambasadorem uczelni [zdjęcia] 46 3

Patryk Sokołowski, absolwent Politechniki Lubelskiej, został ambasadorem uczelni w konkursie AbsoLUTly Best Alumni. Sokołowski na co dzień pracuje w zespole F1 McLaren Racing.

Lubelskie: Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo

Lubelskie: Samochód wypadł z drogi i uderzył w drzewo 0 0

We wtorek rano na trasie Lubartów – Firlej citroen uderzył w drzewo. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po wygranej Tomasovii z Lewartem liga będzie ciekawsza

Po wygranej Tomasovii z Lewartem liga będzie ciekawsza 0 0

Wydawało się, że nikt nie będzie w stanie zatrzymać Lewartu Lubartów. A tymczasem ta sztuka w niedzielę udała się Tomasovii. A to oznacza, że jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby wyrokować, kto wywalczy awans

Piosenka turystyczna wraca do Lublina. Przed nami 33. edycja Bakcynaliów!
25 października 2019, 0:00

Piosenka turystyczna wraca do Lublina. Przed nami 33. edycja Bakcynaliów! 0 0

Bakcynalia to festiwal z tradycjami. W ostatni weekend października w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) i siedzibie Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się już 33. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.