Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

18 grudnia 2018 r.
14:01

Biała Podlaska: Miasto zrywa umowę z wykonawcą przebudowy stadionu

Autor: Zdjęcie autora eb
15 14 A A
Koncepcja przebudowy stadionu wyglądała imponująco jak na bialskie warunki
Koncepcja przebudowy stadionu wyglądała imponująco jak na bialskie warunki (fot. Archiwum)

Miasto ostatecznie zrywa umowę z wykonawcą przebudowy stadionu. Główny powód to opóźnienia w pracach budowlanych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent Michał Litwiniuk już kilka tygodni temu sygnalizował że opóźnienia w przebudowie stadionu sięgają kilku miesięcy. A przebudowa ruszyła w czerwcu. Pod koniec sierpnia miały być już gotowe parkingi, ale do dzisiaj ich nie ma. Nowy prezydent ujawnił m.in. że wobec firmy do urzędu wpłynęły zajęcia komornicze.

– Okres realizacji inwestycji zgodnie z umową upływa 8 lipca i dotrzymanie tego terminu jest warunkiem otrzymania 10 mln zł dotacji z ministerstwa sportu – przypomina Litwiniuk i dodaje, że jego poprzednik nie wyegzekwował kar umownych od firmy w związku z niedotrzymaniem terminów. Poza tym, śląska firma nie płaciła bialskim podwykonawcom i zgodnie z przepisami o zamówieniach publicznych, to miasto uregulowało te płatności. Chodzi o ponad 2 mln zł.

Władze miasta zdecydowały sie jednak na analizę dokumentów które kilka dni temu przesłała śląska firma S–Sport. Nic one jednak nie wniosły i dlatego miasto ostatecznie zrywa umowę z wykonawcą.

– Nie otrzymaliśmy konkretnych propozycji i harmonogramu prac na realizację robót, które byłyby do zaakceptowania. Stan wykonania poszczególnych robót daleko odbiega od harmonogramu ich wykonania – zaznacza prezydent Michał Litwiniuk.

Przedstawione miastu faktury opiewały na kwotę ok. 2,3 mln zł. A z harmonogramu wynika, że roboty powinny być wykonane na kwotę blisko 12 mln zł.

– Zakres prac pozostałych wykonania jest jeszcze bardzo duży, bo na kwotę blisko 37 mln, natomiast do końca umowy pozostało około 7 miesięcy z czego ok. 2 lub 3 miesiące to okres zimowy, co powoduje utrudnienia w pracach budowlanych– podkreśla prezydent. Poza tym, zdaniem samorządu, firma do 6 grudnia nie zadbała o ubezpieczenia OC inwestycji budowy stadionu. Obecnie miasto musi dokonać szczegółowej inwentaryzacji wszystkich prac. –  Firma nie wywiązała się z  zakresu prac zabezpieczających plac budowy po odstąpieniu, w związku z czym musieliśmy zlecić to innemu wykonawcy na koszt firmy S–Sport– dodaje Litwiniuk.

We wtorek Adam Kaczyński, dyrektor zarządzający S–sport nie chciał odnosić się do sprawy. Zapowiedział że w przeciągu kilku dni firma wyda oświadczenie. Wcześniej tłumaczył, że zajęcia komornicze są związane z procedurą przekształcenia firmy i sporem ze wspólnikami.

Przypomnijmy że pierwszy etap przebudowy stadionu wyceniono na 41 mln zł. Miała powstać trybuna wschodnia na ponad 3 tys. miejsc. Pojawić się też miało zaplecze sportowo– socjalne, siłownia i hala sportowa, z której mogliby korzystać także uczniowie pobliskiego „ekonomika” oraz parkingi. Jeszcze nie wiadomo czy obecne władze miasta zdecydują się kontynuować inwestycję.

Firma S–Sport na początku grudnia odstąpiła od modernizacji stadionu w Bytomiu. Tam również fnie dotrzymywała terminów robót.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
stoppis / 18 grudnia 2018 o 15:27
+14
Darek zostawił po sobie smrodek...
Avatar
Wera / 18 grudnia 2018 o 15:04
+12
Oświadczenia to sobie może wydawać u siebie w chałupie przy niedzielnym obiedzie. To jest poważna inwestycja za grube pieniądze. Nie dość że finansowy golas to jeszcze bezczelny.
Avatar
Matka Polka / 18 grudnia 2018 o 15:01
+9
Brawo Panie Michale ! Najlepsza z możliwych decyzja. Nie płaci podwykonawcom i jeszcze ma coś do powiedzenia ?? Gonić takich pseudobiznesmenów z rynku.
Avatar
obserwator / 19 grudnia 2018 o 23:36
+5
Litwiniuk chyba byłeś zastępcą Stefaniuka wiedziałeś   w   co wchodzisz czy proste prace jak budowa  parkingu nie można zrobić więżniami pod nadzorem Fachowca 2.PO kolanach wywalczone z ministerstwa sportu dopłaty do stadionu tego nie można zmarnować ,dwie uczelnie jedna AWF Szkoła trenerów piłka ręczna na 1 ligowym poziomie kobiety ekstraklasa piłkarze 3 liga a młodzierzy w Białej zamieszkuje około    10 tys ,czy oni są przeciwni????
Avatar
KLĘSKA / 18 grudnia 2018 o 15:11
+5
Zgadnijcie gdzie stołek zajął poprzedni prezydent Białej... zgadnijcie gdzie teraz produkują sie zgniłe jaja...inaczej nazwac takich nie można. W calym regionie szaleje ASF, w całym regionie jest źle, wszystkie firmy i instytucje podupadają. Od ZA, przez kopalnie, po stadniny. Teraz widać, że i stadiony updają.... Klęska. Dziękujemy Pisiorom. Wszedzie klęska.
Avatar
razem / 20 grudnia 2018 o 08:29
+4
Pan Adam Ch.  nadzorował zamówienia publiczne i inwestycję w mieście....więc ......może pomoże ;)
Avatar
gość / 19 grudnia 2018 o 09:04
+4
Widać duży deficyt intelektualny w zarządzaniu miastem
Avatar
ojciec chrzestny luxemburczyk / 18 grudnia 2018 o 15:00
+3
Miejsce takich "dzieci" jak dyrektor Kaczyński jest na ulicy Prostej.
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 o 08:09
+2
Co zepsuł Stefaniuk to teraz musi naprawiać Litwiniuk. To teraz jeszcze trzeba sprawdzić przetargi na Warszawską i galerię Karuzela. Nby czemu wstrzymano budowę? Jestem jak najbardziej za wznowieniem prac jak i rozwojem miasta Biała Podlaska.
Avatar
AK / 18 grudnia 2018 o 19:30
+2
Co za debile! Jak zwykle wina PIS-u!
Avatar
josef / 22 grudnia 2018 o 19:45
+1
Jaki pan taki kram.Z reszta gdzie się chłoptas miał nauczyc solidnej pracy?W biurze Biereckiego? Tam sie tylko kombinuje jak przekrecić kasę!!!
Avatar
razem / 20 grudnia 2018 o 08:29
+4
Pan Adam Ch.  nadzorował zamówienia publiczne i inwestycję w mieście....więc ......może pomoże ;)
Avatar
obserwator / 19 grudnia 2018 o 23:36
+5
Litwiniuk chyba byłeś zastępcą Stefaniuka wiedziałeś   w   co wchodzisz czy proste prace jak budowa  parkingu nie można zrobić więżniami pod nadzorem Fachowca 2.PO kolanach wywalczone z ministerstwa sportu dopłaty do stadionu tego nie można zmarnować ,dwie uczelnie jedna AWF Szkoła trenerów piłka ręczna na 1 ligowym poziomie kobiety ekstraklasa piłkarze 3 liga a młodzierzy w Białej zamieszkuje około    10 tys ,czy oni są przeciwni????
Avatar
Hikuj / 19 grudnia 2018 o 13:57
-2
JezcZcze wyru... ją i bialszczan jak Warszawę!!!! Tyle że w Warszawie zarabiają dwa razy więcej jak w Białej . Popodnosza Wam wszystko . Te wasze peło !!!! Tfuu
Avatar
gość / 19 grudnia 2018 o 09:04
+4
Widać duży deficyt intelektualny w zarządzaniu miastem
Avatar
Gość / 19 grudnia 2018 o 08:09
+2
Co zepsuł Stefaniuk to teraz musi naprawiać Litwiniuk. To teraz jeszcze trzeba sprawdzić przetargi na Warszawską i galerię Karuzela. Nby czemu wstrzymano budowę? Jestem jak najbardziej za wznowieniem prac jak i rozwojem miasta Biała Podlaska.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2018 o 20:20
+1
Jeszcze ten gość co rządzi Białą wam pokaże swoje rogi o ile wiem to ten gość był zastępca Stefaniuka a teraz się wybiela wstydzę się takiego prezydenta już w Wawie jego ziomek z Po opłaty za garaże siedmiokrotnoe podniósł cenę PO się pogrąża coraz mocniej długo im nie wróżę
Avatar
AK / 18 grudnia 2018 o 19:30
+2
Co za debile! Jak zwykle wina PIS-u!
Avatar
stoppis / 18 grudnia 2018 o 15:27
+14
Darek zostawił po sobie smrodek...
Avatar
KLĘSKA / 18 grudnia 2018 o 15:11
+5
Zgadnijcie gdzie stołek zajął poprzedni prezydent Białej... zgadnijcie gdzie teraz produkują sie zgniłe jaja...inaczej nazwac takich nie można. W calym regionie szaleje ASF, w całym regionie jest źle, wszystkie firmy i instytucje podupadają. Od ZA, przez kopalnie, po stadniny. Teraz widać, że i stadiony updają.... Klęska. Dziękujemy Pisiorom. Wszedzie klęska.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar w Rudnie. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje

Pożar w Rudnie. Spłonął dom, jedna osoba nie żyje 0 0

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w miejscowości Rudno w powiecie krasnostawskim

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby

Kuchnia na Wielki Post: Najlepsze przepisy na ryby 0 3

Post i ryba, złożenie doskonałe. Mamy dobre przepisy. Zapraszamy w nostalgiczną podróż. Zaczynamy od słynnej restauracji Berensa w Kazimierzu.

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia]
galeria

Targi Pracy i Edukacji w Puławach. Praca nawet dla krasnoludów [zdjęcia] 20 5

Potrzebni są sprzedawcy, monterzy, ogrodnicy, kucharze, ślusarze, policjanci, a nawet krasnoludy. Nowych pracowników poszukują firmy z całego powiatu puławskiego. Z ofertami można było zapoznać się podczas tegorocznych Targów Pracy i Edukacji. Swoje atuty pokazywały również szkoły i uczelnie

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM
Zdjęcia
22 marca 2019, 13:00
galeria

Budujesz, remontujesz dom? Szukasz mieszkania w Lublinie? Program targów LUBDOM 2 2

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie, dachy, pokazy fachowców, najprawdziwszy dom zbudowany w hali oraz premierowa edycja Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury – to wszystko w ten weekend na Targach LUBDOM.

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni

Łęczna: Z nowej wieży widokowej widać wszystko jak na dłoni 0 8

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, był jednocześnie pierwszym dniem udostępnienia wieży widokowej. Obiekt znajduje się w odrestaurowanych ruinach dawnego folwarku w Parku Podzamcze.

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii

W 1983 r. uciekli samolotem ze Świdnika do Berlina. Powstał film o tej niezwykłej historii 93 8

Rozmowa z Krzysztofem Załuskim, byłym, wieloletnim dziennikarzem Dziennika Wschodniego, autorem scenariusza filmu dokumentalnego „Pokonać mur”.

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33

Lublin: Szykują duży remont SP nr 33 0 0

Dużą metamorfozę ma przejść miejska podstawówka nr 33 przy Pogodnej.

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku

Oszust na „ZUS” twierdził, że chodzi o zwrot podatku 0 0

W sobotę pojawił się w domu mieszkanki gminy Batorz, podając się za urzędnika ZUS. Twierdził, że chodzi o „zwrot podatku”. Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustem.

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury
27 kwietnia 2019, 10:00

Wiosenne Sprawunki. Targi Rzeczy Wyjątkowych w Warsztatach Kultury 0 0

Już po raz drugi lubelscy projektanci będą mieli okazję zaprezentować swoje przedmioty i usługi podczas Targów Rzeczy Wyjątkowych organizowanych przez Warsztaty Kultury. "Wiosenne sprawunki" zostaną zorganizowane w dniach 27-28 kwietnia w siedzibie Warsztatów przy ul. Grodzkiej 5a. Do 7 kwietnia trwa nabór wystawców.

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS zaczyna maraton od meczu z Widzewem 0 2

Dwa tygodnie przerwy przed finiszem rundy zasadniczej miały ostatnio zawodniczki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Teraz czeka je maraton – w sobotę (godz. 16.30) zmierzą się z Widzewem Łódź

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka

Co się stało z 32-letnim Krzysztofem Falkowiczem? Rodzina czeka 0 1

Gdzie jest zaginiony Krzysztof Falkowicz z Lubartowa? Szeroko zakrojone działania poszukiwawcze wciąż nie dały odpowiedzi na to pytanie.

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów

Pierwszy sprawdzian Speed Car Motoru Lublin na plus. Wygrali z Unią Tarnów 198 0

Speed Car Motor Lublin nie miał żadnego problemu z pokonaniem spadkowicza z PGE Ekstraligi Unii Tarnów. W Małopolsce „Koziołki” wygrały 44:34 po 13 biegach.

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy"
Alarm 24

Samochód z wypożyczalni parkuje na lotnisku za darmo. "Wyjazd z parkingu nie był taki łatwy" 5 4

Nasz czytelnik w minioną sobotę wracał z Londynu. Przez aplikację w telefonie zarezerwował toyotę yaris z wypożyczalni Panek. Niestety, nie mógł wyjechać z parkingu, bo bilet parkingowy nie był opłacony.

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej

Zamkną część basenów Aqua Lublin. Na resztę wpuszczą taniej 0 1

W sobotę i niedzielę (23 i 24 marca) niedostępny dla klientów Aqua Lublin będzie basen olimpijski oraz część aquaparku z basenem zewnętrznym oraz wodnym placem zabaw.

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce

Motor jedzie do Oświęcimia, czyli nie ma mowy o powtórce 22 11

Przed Motorem poważny test. Żółto-biało-niebiescy w sobotę pierwszy raz w tym roku powalczą o punkty na wyjeździe. Rywalem ekipy z Lublina będzie Soła Oświęcim. Spotkanie ma zostać rozegrane pół godziny wcześniej niż planowano – o 15.30

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.