Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

8 stycznia 2018 r.
17:52

Minister Rafalska na otwarciu domu dla osób z zaburzeniami psychicznymi. "Jestem pod wrażeniem"

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
0 15 A A

– Jestem pod wrażeniem. To bardzo funkcjonalny obiekt. Najlepsze są właśnie takie inicjatywy stworzone wspólnie z samorządem – powiedziała Elżbieta Rafalska minister rodziny, pracy i polityki społecznej podczas otwarcia środowiskowego domu samopomocy w Białej Podlaskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Placówka znajduje się przy ulicy Brzeskiej, w dawnej siedzibie Straży Miejskiej. Została zmodernizowana dzięki blisko 800 tys. zł dotacji z ministerstwa. Miasto dołożyło 200 tys. zł.

– Pomysłodawcą był radny Karol Sudewicz, który kiedyś zapytał czy taki dom nie powinien w naszym mieście powstać. A mieliśmy budynek który przez dwa lata był nieużytkowany – przypomina prezydent Dariusz Stefaniuk.

Placówka tak naprawdę działa już od połowy grudnia. – W Białej Podlaskiej funkcjonuje już dom samopomocy przy Caritasie typu A i B, ale brakowało domu typu C, dla osób z zaburzeniami psychicznymi, demencjami, depresjami, chorobą Parkinsona czy Alzheimera – mówi Ewa Borkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przyjmował wnioski o przyjęcie do placówki. – Obecnie mamy już komplet, 30 podopiecznych. Ale będzie rotacja – zapowiada Borkowska.

Do dyspozycji podopiecznych są pracownie: kulinarna, artystyczna oraz informatyczna. Na miejscu mają też zapewnioną opiekę pielęgniarską oraz rehabilitacyjną. – Dzięki temu ich stan na pewno nie będzie się pogłębiał. Najwięcej jest tu osób starszych z demencją – dodaje dyrektor MOPS.

Podopieczni spędzają tu 10 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. – Odpowiadamy na potrzeby osób które mają problemy z przystosowaniem się, na przykład, przez zaburzenia psychiczne. Najlepsze inicjatywy są tworzone wspólnie z samorządem – podkreśla minister Rafalska.

W kraju do tej pory powstało już blisko 800 takich domów, gdzie przebywa 29 tys. uczestników. – W tym roku przeznaczamy na ten cel 70 mln zł. To znaczący wzrost, bo kwota na jednego uczestnika wzrosła. To pozwala na podniesienie standardu opiekuńczego. Jest tu specjalistyczna kadra. Osoby te otrzymują tu profesjonalną opieką – zaznacza szefowa resortu.

Bieżącą działalność ośrodka finansować będzie właśnie ministerstwo. – Mój mąż od 10 lat choruje na Alzheimera. Przyprowadzam go tu codziennie na kilka godzin, można już od godz. 7:00 rano do 16:00 – mówi Danuta Kowaluk. – Ma tu zapewniony posiłek i zajęcia, opieka jest wspaniała. Dla mnie to spore odciążenie, a dla niego też dobrze jak z ludźmi poprzebywa. Trochę odetchnę, jestem wdzięczna za ten pomysł – podkreśla pani Danuta. Pacę znalazło tu sześć osób. W województwie lubelskim jest 57 takich domów samopomocy.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 10:40
0
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
Avatar
w / 9 stycznia 2018 o 08:14
0
100/100 Janusz!!!
Avatar
Janusz / 9 stycznia 2018 o 07:19
0
undefined napisał:
Program 500+ to program demograficzny a nie jak klepią od 3 lat POpraki, że to program socjalny. Wypłaty dostają te rodziny co spełniają kruteriu dochodowe. Podobny program jest od lat we Francji i kilka lat temu Francja ogłosiła na caly świat, że po 30 latach liczba urodzin dzieci przekroczyła liczbę zmarlych obywateli w danym roku. A jak tam czują się Ci co w PRL dostawali rodzinne na dzieci po 1700 zł/m-c ( milicjanci i wojskowi ) i to bez kryterium dochodowego a szarak na swe dzieci otrzymywał po 72 zł/m-c. Wtedy było to git a teraz 500+ na dziecko w biednej rodzinie to aj, waj giewałt.
 Głupiś i naiwnyś. Dla nie których jestem nieudacznik życiowy, aktywny bezrobotny. 1100zł zasiłku kuroniowego, 4x500zł za bachory, ok 500zł socjalu. łapię się na najniższą kwotę wolną od podatku, jak kasy mało to się coś sprzeda z darów od caritasu lub mopru. W sumie to mogli by dać lepszy telewizor. Lokum za free, bo tylko frajerzy płacą w komunalnym - nie mam nie zapłacę, a kto mnie z dziećmi wyrzuci ? Emeryturka społeczna gwarantowana jak i niebawem ubezpiecznie zdrowotne, tylko ci frajerzy co mnie utrzymują zamiast w robocie stoją w kolejkach do lekarzy. Ustawić to trzeba się umieć...i dzieci też tak wychowuję. Po co pracowac, praca jest dla frajerów !!
 Głupiś i naiwnyś. Dla nie których jestem nieudacznik życiowy, aktywny bezrobotny. 1100zł zasiłku kuroniowego, 4x500zł za bachory, ok 500zł socjalu. łapię się na najniższą kwotę wolną od podatku, jak kasy mało to się coś sprzeda z darów od caritasu lub mopru. W sumie to mogli by dać lepszy telewizor. Lokum za free, bo tylko frajerzy płacą w komunalnym - nie mam nie zapłacę, a kto mnie z dziećmi wyrzuci ? Emeryturka społeczna gwarantowana jak i niebawem ubezpiecznie zdrowotne, tylko ci frajerzy co mnie utrzymują zamiast w roboc... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 00:15
0
Program 500+ to program demograficzny a nie jak klepią od 3 lat POpraki, że to program socjalny. Wypłaty dostają te rodziny co spełniają kruteriu dochodowe. Podobny program jest od lat we Francji i kilka lat temu Francja ogłosiła na caly świat, że po 30 latach liczba urodzin dzieci przekroczyła liczbę zmarlych obywateli w danym roku. A jak tam czują się Ci co w PRL dostawali rodzinne na dzieci po 1700 zł/m-c ( milicjanci i wojskowi ) i to bez kryterium dochodowego a szarak na swe dzieci otrzymywał po 72 zł/m-c. Wtedy było to git a teraz 500+ na dziecko w biednej rodzinie to aj, waj giewałt.
Program 500+ to program demograficzny a nie jak klepią od 3 lat POpraki, że to program socjalny. Wypłaty dostają te rodziny co spełniają kruteriu dochodowe. Podobny program jest od lat we Francji i kilka lat temu Francja ogłosiła na caly świat, że po 30 latach liczba urodzin dzieci przekroczyła liczbę zmarlych obywateli w danym roku. A jak tam czują się Ci co w PRL dostawali rodzinne na dzieci po 1700 zł/m-c ( milicjanci i wojskowi ) i to bez kryterium dochodowego a szarak na swe dzieci otrzymywał po 72 zł/m-c. Wtedy było to git a teraz 500+... rozwiń
Avatar
BIG Ben / 8 stycznia 2018 o 23:04
0
zgroza napisał:
undefined napisał:
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
500+ wogóle winno być zlikwidowane, bo żeby rząd placił za pieprzenie się i rozmnażanie to zgroza, a za pracę jałmużna wynagrodzenie a póżniej emerytura. Polska to nie burdel gdzie się placi za pieprzenie, patologia pisowska. Mam nadzieję, że Bozia pisowców za to płacenie za seks tj. zabieranie pieniędzy (okradanie) ludziom pracy ich ukarze ciężką chorobą, że będą leżeć i plakać z bólu, tego im życzę.
 Jak byś miał k.u.t.  ASA też byś pobrykał.A że to tylko siusiak to jedyna zaleta że nie musisz kucać żeby sie odlać.
 Jak byś miał k.u.t.  ASA też byś pobrykał.A że to tylko siusiak to jedyna zaleta że nie musisz kucać żeby sie odlać. rozwiń
Avatar
mc0000001 / 8 stycznia 2018 o 22:43
0
Kim trzeba być żeby coś takiego napisać?
Avatar
zgroza / 8 stycznia 2018 o 22:07
0
undefined napisał:
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
 500+ wogóle winno być zlikwidowane, bo żeby rząd placił za pieprzenie się i rozmnażanie to zgroza, a za pracę jałmużna wynagrodzenie a póżniej emerytura. Polska to nie burdel gdzie się placi za pieprzenie, patologia pisowska. Mam nadzieję, że Bozia pisowców za to płacenie za seks tj. zabieranie pieniędzy (okradanie) ludziom pracy ich ukarze ciężką chorobą, że będą leżeć i plakać z bólu, tego im życzę.
 500+ wogóle winno być zlikwidowane, bo żeby rząd placił za pieprzenie się i rozmnażanie to zgroza, a za pracę jałmużna wynagrodzenie a póżniej emerytura. Polska to nie burdel gdzie się placi za pieprzenie, patologia pisowska. Mam nadzieję, że Bozia pisowców za to płacenie za seks tj. zabieranie pieniędzy (okradanie) ludziom pracy ich ukarze ciężką chorobą, że będą leżeć i plakać z bólu, tego im życzę. rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 21:20
0
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 21:15
0
Będzie rotacja bo jutro wymiana w rządzie i pewnie niektórzy dotąd chronieni powinni znaleźć się w tej placówce.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 20:47
0
,, Pomyslodawcą był radny Karol Sudewicz , który kiedyś zapytał czy taki dom w naszym mieście nie powinien powstać". A jak radny Karol Sudewicz kiedyś zapyta czy taki dom w naszym mieście nie powinien być zlikwidowany to co? przecież pomysły tego geniusza - jak widać - same sie materializują!!!
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 10:40
0
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
Avatar
w / 9 stycznia 2018 o 08:14
0
100/100 Janusz!!!
Avatar
Janusz / 9 stycznia 2018 o 07:19
0
undefined napisał:
Program 500+ to program demograficzny a nie jak klepią od 3 lat POpraki, że to program socjalny. Wypłaty dostają te rodziny co spełniają kruteriu dochodowe. Podobny program jest od lat we Francji i kilka lat temu Francja ogłosiła na caly świat, że po 30 latach liczba urodzin dzieci przekroczyła liczbę zmarlych obywateli w danym roku. A jak tam czują się Ci co w PRL dostawali rodzinne na dzieci po 1700 zł/m-c ( milicjanci i wojskowi ) i to bez kryterium dochodowego a szarak na swe dzieci otrzymywał po 72 zł/m-c. Wtedy było to git a teraz 500+ na dziecko w biednej rodzinie to aj, waj giewałt.
 Głupiś i naiwnyś. Dla nie których jestem nieudacznik życiowy, aktywny bezrobotny. 1100zł zasiłku kuroniowego, 4x500zł za bachory, ok 500zł socjalu. łapię się na najniższą kwotę wolną od podatku, jak kasy mało to się coś sprzeda z darów od caritasu lub mopru. W sumie to mogli by dać lepszy telewizor. Lokum za free, bo tylko frajerzy płacą w komunalnym - nie mam nie zapłacę, a kto mnie z dziećmi wyrzuci ? Emeryturka społeczna gwarantowana jak i niebawem ubezpiecznie zdrowotne, tylko ci frajerzy co mnie utrzymują zamiast w robocie stoją w kolejkach do lekarzy. Ustawić to trzeba się umieć...i dzieci też tak wychowuję. Po co pracowac, praca jest dla frajerów !!
 Głupiś i naiwnyś. Dla nie których jestem nieudacznik życiowy, aktywny bezrobotny. 1100zł zasiłku kuroniowego, 4x500zł za bachory, ok 500zł socjalu. łapię się na najniższą kwotę wolną od podatku, jak kasy mało to się coś sprzeda z darów od caritasu lub mopru. W sumie to mogli by dać lepszy telewizor. Lokum za free, bo tylko frajerzy płacą w komunalnym - nie mam nie zapłacę, a kto mnie z dziećmi wyrzuci ? Emeryturka społeczna gwarantowana jak i niebawem ubezpiecznie zdrowotne, tylko ci frajerzy co mnie utrzymują zamiast w roboc... rozwiń
Avatar
Gość / 9 stycznia 2018 o 00:15
0
Program 500+ to program demograficzny a nie jak klepią od 3 lat POpraki, że to program socjalny. Wypłaty dostają te rodziny co spełniają kruteriu dochodowe. Podobny program jest od lat we Francji i kilka lat temu Francja ogłosiła na caly świat, że po 30 latach liczba urodzin dzieci przekroczyła liczbę zmarlych obywateli w danym roku. A jak tam czują się Ci co w PRL dostawali rodzinne na dzieci po 1700 zł/m-c ( milicjanci i wojskowi ) i to bez kryterium dochodowego a szarak na swe dzieci otrzymywał po 72 zł/m-c. Wtedy było to git a teraz 500+ na dziecko w biednej rodzinie to aj, waj giewałt.
Program 500+ to program demograficzny a nie jak klepią od 3 lat POpraki, że to program socjalny. Wypłaty dostają te rodziny co spełniają kruteriu dochodowe. Podobny program jest od lat we Francji i kilka lat temu Francja ogłosiła na caly świat, że po 30 latach liczba urodzin dzieci przekroczyła liczbę zmarlych obywateli w danym roku. A jak tam czują się Ci co w PRL dostawali rodzinne na dzieci po 1700 zł/m-c ( milicjanci i wojskowi ) i to bez kryterium dochodowego a szarak na swe dzieci otrzymywał po 72 zł/m-c. Wtedy było to git a teraz 500+... rozwiń
Avatar
BIG Ben / 8 stycznia 2018 o 23:04
0
zgroza napisał:
undefined napisał:
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
500+ wogóle winno być zlikwidowane, bo żeby rząd placił za pieprzenie się i rozmnażanie to zgroza, a za pracę jałmużna wynagrodzenie a póżniej emerytura. Polska to nie burdel gdzie się placi za pieprzenie, patologia pisowska. Mam nadzieję, że Bozia pisowców za to płacenie za seks tj. zabieranie pieniędzy (okradanie) ludziom pracy ich ukarze ciężką chorobą, że będą leżeć i plakać z bólu, tego im życzę.
 Jak byś miał k.u.t.  ASA też byś pobrykał.A że to tylko siusiak to jedyna zaleta że nie musisz kucać żeby sie odlać.
 Jak byś miał k.u.t.  ASA też byś pobrykał.A że to tylko siusiak to jedyna zaleta że nie musisz kucać żeby sie odlać. rozwiń
Avatar
mc0000001 / 8 stycznia 2018 o 22:43
0
Kim trzeba być żeby coś takiego napisać?
Avatar
zgroza / 8 stycznia 2018 o 22:07
0
undefined napisał:
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
 500+ wogóle winno być zlikwidowane, bo żeby rząd placił za pieprzenie się i rozmnażanie to zgroza, a za pracę jałmużna wynagrodzenie a póżniej emerytura. Polska to nie burdel gdzie się placi za pieprzenie, patologia pisowska. Mam nadzieję, że Bozia pisowców za to płacenie za seks tj. zabieranie pieniędzy (okradanie) ludziom pracy ich ukarze ciężką chorobą, że będą leżeć i plakać z bólu, tego im życzę.
 500+ wogóle winno być zlikwidowane, bo żeby rząd placił za pieprzenie się i rozmnażanie to zgroza, a za pracę jałmużna wynagrodzenie a póżniej emerytura. Polska to nie burdel gdzie się placi za pieprzenie, patologia pisowska. Mam nadzieję, że Bozia pisowców za to płacenie za seks tj. zabieranie pieniędzy (okradanie) ludziom pracy ich ukarze ciężką chorobą, że będą leżeć i plakać z bólu, tego im życzę. rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 21:20
0
Czy hipokryci z P0-PSL oddadzą niesłusznie pobrane pieniądze z 500+ któremu od zawsze są przeciwni ???!!!
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 21:15
0
Będzie rotacja bo jutro wymiana w rządzie i pewnie niektórzy dotąd chronieni powinni znaleźć się w tej placówce.
Avatar
Gość / 8 stycznia 2018 o 20:47
0
,, Pomyslodawcą był radny Karol Sudewicz , który kiedyś zapytał czy taki dom w naszym mieście nie powinien powstać". A jak radny Karol Sudewicz kiedyś zapyta czy taki dom w naszym mieście nie powinien być zlikwidowany to co? przecież pomysły tego geniusza - jak widać - same sie materializują!!!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 11 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!