Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

2 czerwca 2015 r.
13:18

Pisał SMS do matki, potem ją mordował. Nowe fakty ws. zabójstwa w Rakowiskach

0 53 A A
Kamil N. przyznał, że żałuje tego, do czego doszło. Zuzannę M. regularnie odwiedza w areszcie matka
Kamil N. przyznał, że żałuje tego, do czego doszło. Zuzannę M. regularnie odwiedza w areszcie matka

Dokładnie wszystko zaplanowali, a potem z zimną krwią zabili rodziców chłopaka. Tak zdaniem śledczych działali Zuzanna M. i Kamil N., nastoletni oprawcy małżeństwa z Rakowisk.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął właśnie do Sądu Okręgowego w Lublinie. 18-letni Kamil N. i rok starsza Zuzanna M. odpowiedzą za zamordowanie rodziców chłopaka. Do zbrodni, która wstrząsnęła Polską doszło w nocy z 12 na 13 grudnia ubiegłego roku. Agnieszka i Jerzy N. zginęli w swojej sypialni z rąk własnego syna i jego dziewczyny. Nastolatkowie rzucili się z nożami na śpiące małżeństwo.

– Zadali im po kilkadziesiąt ciosów, powodując rany kłute i cięte na całym ciele – precyzuje Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Spotkania z Zuzanną M.

42-letnia Agnieszka była nauczycielką języka rosyjskiego, sześć lat starszy Jerzy pułkownikiem Straży Granicznej. Mniej więcej rok przed śmiercią przeprowadzili się wraz synem Kamilem do nowego domu w Rakowiskach, nieopodal Białej Podlaskiej. Latem 2014r. ich syn zaczął regularnie spotykać się ze szkolną koleżanką – Zuzanną M. Zostali parą. Z ustaleń śledczych wynika, że Agnieszce i Jerzemu nie podobał się ten związek. Byli przekonani, że dziewczyna ma zły wpływ na Kamila, który coraz częściej wagarował. Jesienią ubiegłego roku nastolatkowie wpadli na pomysł, że trzeba „pozbyć się rodziców” Kamila.

– Zaczęli obmyślać dokładny plan zbrodni. Oglądali w tym celu filmy przepełnione przemocą – dodaje Syk-Jankowska. – Na przełomie listopada i grudnia podjęli ostateczną decyzję o zabójstwie.

Zuzanna M. doszła do wniosku, że najlepszą datą będzie 13 grudnia. Jako młoda poetka miała wtedy brać udział w wieczorze literackim w Krakowie. Uznała to za doskonałe alibi. Dziewczyna skontaktowała się też z Marcinem S., znajomym studentem z Poznania. Poprosiła, by w zamian za 10 tys. zł zawiózł ją i Kamila do Krakowa. Nie wtajemniczyła go w zbrodniczy plan. 

– Sądziła, że zapłaci Marcinowi pieniędzmi, które zostaną po rodzicach Kamila N. – dodaje Syk-Jankowska.

SMS do mamy

Dzień przed zbrodnią Zuzanna M. zabrała z domu dwa noże. Razem z chłopakiem pojechała do Warszawy, gdzie kupiła gumowe rękawiczki. Przeciwdeszczowych płaszczy, niczym z filmu American Psycho nie znalazła.

W stolicy nastolatkowie spotkali się Marcinem S. i jego dziewczyną Lindą M. Razem wyjechali do Krakowa. Po drodze Kamil wysłał do mamy sms „Już prawie jesteśmy w Krakowie”. Nagle Zuzanna powiedziała kierowcy, że muszą wrócić do Białej Podlaskiej po laptopa.

Około 2 w nocy Marcin S. zaparkował samochód na polnej drodze, niedaleko domu rodziny N. Kamil i Zuzanna zabrali z bagażnika plecak z nożami i ubraniami na zmianę. Przebrali się, weszli do domu i ruszyli do sypialni rodziców Kamila. Chłopak rzucił się z nożem na ojca, Zuzanna na matkę. Potem się zmieniali. Agnieszka N. próbowała uciekać, ale bez skutku. Oprawcy dogonili ją przed domem i wciągnęli do środka. Mordowali tak zajadle, że Kamil musiał zabrać z kuchni dodatkowy nóż.

Rano sąsiad zauważył uchylone drzwi i brunatne plamy na ścianie. Wezwał policję.

– W drzwiach domu mundurowi trafili na ciało kobiety i ogromną ilość krwi – relacjonuje Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy lubelskiej policji. – Zwłoki mężczyzny były w sypialni. Zabezpieczanie śladów trwało kilkanaście godzin. To było bestalskie zdarzenie. Trudno to określić inaczej.

Wieczór literacki

Tuż po zbrodni Zuzanna M. i Kamil N. pojechali na wieczór literacki. Marcin S. i jego dziewczyna zostawili ich w Krakowie i ruszyli w drogę powrotną do Poznania. W bagażniku wieźli plecak Zuzanny, a w nim narzędzia zbrodni i zakrwawioną odzież. Rano, kiedy Marcin S. i Linda M. zdali sobie sprawę z tego, komu pomogli, sami głosili się na policję. Zostali oskarżeni o pomoc w zacieraniu śladów zbrodni. Nie przyznali się do świadomego pomagania mordercom. Marcin S. poprosił jednak o karę roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Jego dziewczyna chce dla siebie 8 miesięcy odsiadki, również w zawieszeniu na 3 lata.

Kamil N. i Zuzanna M. zostali zatrzymani w mieszkaniu koleżanki w Krakowie. W pobliskim śmietniku policjanci znaleźli telefony i laptopa, należące do Jerzego N.

Nastolatkowie przyznali się do zbrodni i dokładnie opisali jej przebieg. Biegli ocenili, że oboje są poczytalni. Kamil N. w przeciwieństwie do swojej dziewczyny nie ma zaburzeń osobowości. Chłopak dostał już adwokata z urzędu. Niedawno przyznał, że żałuje tego, co zrobił. Zuzanna M. do tej pory nie wykazała cienia skruchy. Ma obrońcę z wyboru. W areszcie odwiedza ją matka. Nastolatkom grozi od 12 lat więzienia do dożywocia.

Prokuratura zapowiedziała również, że zwróci się do sądu o pozbawienie Kamila N. prawa do dziedziczenia majątku po zamordowanych rodzicach.

Sonda: Czy Kamil N. i Zuzanna M. powinni dostać najwyższy wymiar kary, czyli dożywocie?

Liczba głosów: 2289
93.75%
Tak
3.54%
Ciężko powiedzieć
2.71%
Nie

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 19:46
+1
Chłopak każdego dnia żałuje i będzie żałować to wrak człowieka on juz ponosi karę po co takich trzymać w więzieniu
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 12:29
+1
śmierc i to bolesna dlanich taka zeby czuli ze umieraja
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 11:58
+1
"Sąsiad mieszkający naprzeciwko, jak wynika z wypowiedzi słyszał krzyki wołające o pomoc ale, co zazwyczaj się dzieje w Polsce, zignorował... zadzwonił dopiero rano... Nic dodać nic ująć... :( " to samo pomyślałam.w takich sytuacjach dzwoni się od razu na policję.na jego miejscu czułabym się fatalnie.
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 15:44
+1
Powinna być KARA ŚMIERCI!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 01:58
+1
Jesli z zimną krwią,dokonali morderstwa planowanego od kilku tygodni, z możliwością przemyślenia skutków przez ten okres kilku tygodni - zbrodni na najbliższej rodzinie na matce i ojcu, wiec KTO moze miec wieksza wartość oprócz ojca i matki? Nie widzę możliwosci regeneracji emocjonalnej u tych nastolatków. Dożywocie jest słuszną karą, zabezpieczającą przed utratą życia innych osób mogących stanąć na drodze ich życia. ( mam 51 lat, Chicago)
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 00:45
+1
Oni powinni dostac karę śmierci oraz glodowanie przez reszte zycia . Przecież to jest tak jagbym jadł dzisiaj z rodzicami obiad ja jutro w nocy bym ich zamordował ! Czy ktos mi wyjasni co Kamil.N i Zazanna.N sie dobili. Rozumiem milość itp. Ale teraz oni ani sie już nigdy nie zobaczą ani nie trafią do Nieba . Jaką kare byscie im dali w czasie sądu ostatecznego po smierci. Ja dałbym żeby cale zycie wieczne spedzili w piekle prosto pod widłami szatana!
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 21:29
+1
kara smierci
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 10:24
+1
Dla świadomych morderców powinna być kara śmierci. To jedyna i najbardziej sprawiedliwa forma kary za zabijanie innych ludzi
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 07:55
+1
Prawo powinno mówić "Śmierć za śmierć". Tylko nieuchronna czapa może powstrzymać bestię.
Avatar
Gość / 3 czerwca 2015 o 06:51
+1
Ja bym powiesił oba ścierwa, a pierwszą ta chorą sukę.
Avatar
Gość / 9 maja 2016 o 19:46
+1
Chłopak każdego dnia żałuje i będzie żałować to wrak człowieka on juz ponosi karę po co takich trzymać w więzieniu
Avatar
Gość / 19 lutego 2016 o 16:48
-1
Uniewinnic!!!!!
Avatar
Gość / 6 października 2015 o 12:29
+1
śmierc i to bolesna dlanich taka zeby czuli ze umieraja
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 11:58
+1
"Sąsiad mieszkający naprzeciwko, jak wynika z wypowiedzi słyszał krzyki wołające o pomoc ale, co zazwyczaj się dzieje w Polsce, zignorował... zadzwonił dopiero rano... Nic dodać nic ująć... :( " to samo pomyślałam.w takich sytuacjach dzwoni się od razu na policję.na jego miejscu czułabym się fatalnie.
Avatar
Gość / 8 czerwca 2015 o 06:48
0
Jak gdyby jak gdtby
Avatar
Gość / 7 czerwca 2015 o 23:14
0
Sąsiad mieszkający naprzeciwko, jak wynika z wypowiedzi słyszał krzyki wołające o pomoc ale, co zazwyczaj się dzieje w Polsce, zignorował... zadzwonił dopiero rano... Nic dodać nic ująć... :(
Avatar
Gość / 6 czerwca 2015 o 00:45
0
Chłopak zaczyna żałować bo się ocknął jak mu ciężko bez rodziców. Myślę, że tak to jest jak rodzice za dużo dają i niczego nie oczekują w zamian. Nie wiem jak było w domu Kamila ale wydaje mi się że jak by było w porządku to on by się z taką nie zadawał. Bardzo dziwne że dopuścił się takiej straszliwej zbrodni, nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji że za to odpowie a mama przecież nauczycielką była i doświadczona z młodzieżą. Tam chyba zabrakło twardej ręki ojca..
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 15:44
+1
Powinna być KARA ŚMIERCI!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 01:58
+1
Jesli z zimną krwią,dokonali morderstwa planowanego od kilku tygodni, z możliwością przemyślenia skutków przez ten okres kilku tygodni - zbrodni na najbliższej rodzinie na matce i ojcu, wiec KTO moze miec wieksza wartość oprócz ojca i matki? Nie widzę możliwosci regeneracji emocjonalnej u tych nastolatków. Dożywocie jest słuszną karą, zabezpieczającą przed utratą życia innych osób mogących stanąć na drodze ich życia. ( mam 51 lat, Chicago)
Avatar
Gość / 4 czerwca 2015 o 00:45
+1
Oni powinni dostac karę śmierci oraz glodowanie przez reszte zycia . Przecież to jest tak jagbym jadł dzisiaj z rodzicami obiad ja jutro w nocy bym ich zamordował ! Czy ktos mi wyjasni co Kamil.N i Zazanna.N sie dobili. Rozumiem milość itp. Ale teraz oni ani sie już nigdy nie zobaczą ani nie trafią do Nieba . Jaką kare byscie im dali w czasie sądu ostatecznego po smierci. Ja dałbym żeby cale zycie wieczne spedzili w piekle prosto pod widłami szatana!
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia]
galeria
film

Kierowcy jeszcze nie nauczyli się tędy jeździć. Wjechał w naukę jazdy [zdjęcia] 6 0

Do wypadku doszło w poniedziałek rano w Zamościu na rondzie im. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie]
film

Ulewny deszcz, burze, grad. Kiedy zmieni się pogoda? [nowe ostrzeżenie] 4 0

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego wydało IMGW.

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina

Płouszowice: Ciężarówka wywróciła się na obwodnicy Lublina 4 0

Uwaga na utrudnienia w ruchu w okolicach Płouszowic na drodze S19 między węzłami Lublin Sławinek a Lublin Węglin.

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin
20 lipca 2018, 19:00

Koncert Poli Rise w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19 w Studiu Muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się koncert Poli Rise.

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami
galeria

Pokazali pilot serialu kręconego w Lublinie. TVP chwali się widzami 0 1

3,3 mln widzów zgromadził przed telewizorami pilot serialu „Drogi Wolności”, do którego zdjęcia kręcone były m.in. na lubelskim Starym Mieście.

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją

Puławy Ku Odrodzonej: Pod c. i k. okupacją 1 0

Najwyższą władzą administracyjną dla wszystkich okupowanych przez Austro-Węgry obszarów była Naczelna Komenda Armii (Armeeoberokommando – AOK). Natomiast na terenie Królestwa Polskiego najwyższą władzą administracyjną w pierwszym roku wojny komendy etapowe armii (Armeeetappenkommando – AEK) i gubernatorstwa wojskowe (Militärgouvernement), zaś od 1 września 1915r. Generalne Gubernatorstwo Wojskowe w Polsce (Militärgeneralgouvernement in Polen).

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem 0 0

W wyznaczone dni w lipcu sierpniu i wrześniu turyści indywidualni mogą zwiedzać były niemiecki nazistowski obóz.

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej?
Tylko u nas

Zatrzymany zanim trafi do policyjnego aresztu musi być zbadany. Dlaczego z Lublina wożą ich aż do Łęcznej? 15 6

Policjanci z Lublina wożą zatrzymanych na ogólne badania lekarskie aż do Łęcznej. Żaden z lubelskich szpitali nie zdecydował się współpracę z mundurowymi. Lecznice postawiły zaporowe ceny. Jak słyszymy nieoficjalnie, medycy nie chcieli mieć do czynienia z brudnymi i często agresywnymi pacjentami.

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie?

Będą podwyżki płac dla pielęgniarek z kolejnych szpitali w Lublinie? 22 16

W sobotę pielęgniarki ze szpitala przy Jaczewskiego zawarły wstępne porozumienie z dyrekcją kończące pięciodniowy strajk. Czy ich koleżanki z pozostałych szpitali klinicznych pójdą w ich ślady i zaostrzą swoje działania?

Koncert Companions w Akwarela Cafe
20 lipca 2018, 19:30

Koncert Companions w Akwarela Cafe 2 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 20 lipca o godz. 19.30 na letniej scenie Akwarela Cafe (Rynek 6) wystąpi zespół Companions.

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów?

Łęczna: Gdzie zbudować domki dla kotów? 1 0

Do końca sierpnia można zgłaszać propozycje lokalizacji trzech domków dla kotów. Na sygnały od mieszkańców czeka Referat Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Łęcznej.

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców

Padwa Zamość dołącza do grona pierwszoligowców 1 1

AZS AWF Biała Podlaska i MKS Padwa Zamość w nowym sezonie występować będą w grupie C. Na kibiców piłki ręcznej na tym poziomie rozgrywkowym czekają trzy nowe grupy, w każdej znalazło się 12 drużyn

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA
film

Donald Trump: Prezydent Putin zdecydowanie zaprzeczył, że ingerował w wybory w USA 0 0

– Nasze stosunki nigdy nie były tak złe, ale to się zmieniło cztery godziny temu – ocenił po spotkaniu z prezydentem Rosji Donald Trump.

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem

Biała Podlaska: Skasuj bilet smartfonem 0 0

Pasażerowie miejskiej komunikacji w Białej Podlaskiej mogą kupować bilety za pomocą aplikacji mobilnej mPay. Ceny biletów są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza

Lublin: Jest zgoda na stację paliw przy ul. Zelwerowicza 0 2

Nowa stacja paliw może powstać przy ul. Zelwerowicza 27 w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!