Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

24 stycznia 2020 r.
6:19

Rondo WOŚP w Białej Podlaskiej? "Niech informuje, że mieszkańcy mają wielkie serca"

Autor: Zdjęcie autora eb
183 50 A A
Rondo przy ulicy Koncertowej/
Rondo przy ulicy Koncertowej/ (fot. E.Burda)

Nowe rondo przy ulicy Koncertowej w Białej Podlaskiej może nosić nazwę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z taką propozycją wystąpili radni Koalicji Obywatelskiej oraz Białej Samorządowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pod koniec zeszłego roku rondo oddano do użytku wraz z ulicą Koncertową, która zyskała asfaltową nawierzchnię.  W szybkim tempie rondo może zyskać nazwę. Jak radni tłumaczą swój pomysł? "Niech rondo (...) informuje wszystkich, że mieszkańcy Białej Podlaskiej mają wielkie serca, są gościnni i wrażliwi na krzywdę" – piszą radni Koalicji Obywatelskiej i Białej Samorządowej. Przypominają że na przestrzeni 28 lat, kiedy orkiestra gra również w Białej Podlaskiej, miejscowy sztab uzbierał ponad 1,6 mln zł. Tegoroczny wynik to 229 tys. zł. A sama wartość sprzętu który trafił do bialskich ośrodków medycznych dzięki WOŚP to ok. 6 mln zł.

W 2010 roku oddział neonatologiczny bialskiego szpitala zyskał nazwę WOŚP. Obecne, 90 proc. sprzętu na tym oddziale to dary z czerwonym serduszkiem.  Również ośrodek Domowy Szpital nosi imię WOŚP. Tu także trafił sprzęt od Orkiestry.  Decyzję w tej sprawie radni podejmą na sesji 31 stycznia.

Przypomnijmy, że w 2017 roku rondo przy alei Armii Krajowej w Białej Podlaskiej nazwano im. Żołnierzy Wyklętych.  Miasto od 2015 roku ma też rondo Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przy ulicy Lubelskiej. Wszystkie te inicjatywy doczekały się realizacji gdy prezydentem był Dariusz Stefaniuk (PiS). Z kolei, ronda WOŚP są ją w kilku miastach w Polsce, m.in. w Szczecinku czy w Skarżysku –Kamiennej.

e-Wydanie

Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Remus / 24 stycznia 2020 o 07:00
+14
Brawo!!! POPIERAM!
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 06:30
+13
Brawo dobra decyzja
Avatar
ja / 24 stycznia 2020 o 07:35
+12
Brawo, wszak w Białej Podlaskiej mieszka również elektorat nie popierający PiS i jego retoryki. Biała miastem dla wszystkich. Dziękujemy!!!
Avatar
_K_ / 24 stycznia 2020 o 07:47
+9
Nie powinno się dawać nazw, które są kontrowersyjne dla części Polaków czy to z jednej czy z drugiej strony.
Czyli sugerujesz, że Żołnierze Wyklęci i Lech Kaczyński też powinni stracić patronat? Bo to mocno kontrowersyjne decyzje były...
Avatar
Grzes / 24 stycznia 2020 o 07:45
+9
Rondo WOŚP w Białej Podlaskiej? Mateczniku PiS i moherowego suwerena????? Mało prawdopodobne.
Avatar
Gość / 24 stycznia 2020 o 09:01
+8
Chyba czarny nie poświęci
Avatar
Donek z Brukseli / 24 stycznia 2020 o 06:44
+8
Ale pisiory będą płakać
Avatar
Konduktor / 24 stycznia 2020 o 10:28
+7
Uważam, że należy nazwać rondo imieniem naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego. Od razu minister, poseł naszej ziemi, Jacek Sasin dorzuci z kasy Polskich Kolei Państwowych hajsu do połączenia tego ronda bezpośrednim połączeniem kolejowym z Warszawą, stacja Nowogrodzka!
Avatar
lfmf / 24 stycznia 2020 o 08:13
+6
Brawo odważni!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 11:40
+5
Błasik to jakiś żart, facet doprowadził do katastrofy i za to pomniki chcecie stawiać,
Avatar
jarekkor / 28 stycznia 2020 o 04:14
+1
Jestem całym sercem za WOŚP ale uważam że dość nazywania rond. PO co to wszystko. Czy przy rondzie ktoś mieszka? Czy ktoś powie z kierowców rondo Kaczynskiego czy Płażyńskiego? To ronda Grzybowa lub Okopowa!! Po cholerę to komplikować! Ogólnie po co wprowadzać kontrowersyjne nazwy? Jesteście pewni że nie zniknie za jakiś czas Al. Jana Pawła II ? Bo ja uważam, że można wprowadzać nazwy historyczne ale kiedy minie co najmniej 100 lat i "ciszej będzie nad tą trumną"!!!!
Avatar
ng / 27 stycznia 2020 o 20:05
0
Myślę, że lepiej byłoby nazwać rondo imieniem  Burego, lub, Ognia.  Ogień i Bury ? Tak! A dlaczego? Bo to patrioci, antykomuniści, mordowali wrogów ojczyzny sługusów okupantów, bolszewię,  która niszczyła naród polski. Dzięki takim jak nim, Stalin wystraszył się nie na żarty. Kto wie ile nocy przez niech nie przespał na Kremlu! Ponadto Bury nie lubił  woźniców ( nie wiem czemu), a Ogień kochał kobiety,  dużo wykochał tych góralek. Tak do dziś mówią na Podhalu CHWAŁA i Cześć ( do jutra) ! ! !
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 14:44
+1
Fakty same mówią prawdę ..... Ile klas dwie trzy ,czy przeceniłem ?
 O patrzcie go, wypowiedział się portier z kina Kosmos, były milicjant oddziału ZOMO, po kursie dla psów w ośrodku Grabanów, dziad z klasą xD
Avatar
Jaki / 25 stycznia 2020 o 13:51
0
Fakty same mówią prawdę ..... Ile klas dwie trzy ,czy przeceniłem ?
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 13:32
+1
Jak trzeba mieć zryty beret, żeby coś takiego napisać.
 Fakty same mówią prawdę i prawdy nie zakrzyczą takie kanalie jak ty.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 13:06
0
Jak trzeba mieć zryty beret, żeby coś takiego napisać.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 12:09
-4
Błasik to jakiś żart, facet doprowadził do katastrofy i za to pomniki chcecie stawiać,
 Marny człowieczku do katastrofy doprowadził w akcie zemsty za obronę przez L. Kaczyńskiego,Gruzji przed inwazją ruskich, największy w tych czasach zbrodniarz Putin i drugi, który wkrótce otrzymał lukratywną posadę w Brukseli... i teraz patrzy na Polskę wilczym okiem.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2020 o 11:40
+5
Błasik to jakiś żart, facet doprowadził do katastrofy i za to pomniki chcecie stawiać,
Avatar
alicja / 25 stycznia 2020 o 11:07
-7
Zróbmy wszystko, by podzielić mieszkańców Białej! A na tej samej sesji doceniamy Ludwika Maciąga. Czy generał Błasik, nie jest człowiekiem, który mógłby połączyć wszystkich? Szukajmy takich rozwiązań, a nie konfrontacji. Czy jednak KO potrafi wzieść się ponad swoje dotychczasowe myslenie? Osobiśćie nie wierzę, choć bardzo bym chciał.
Avatar
Wariat / 25 stycznia 2020 o 09:42
+1
Liczba trolli pisowskich poraża. Agresja, dzielenie Polaków, jesteście idiotami. Do wszystkich wyborców PiS co zrobicie jak chleb będzie kosztował 20zl?to już niedlugo
 TVN narracja, dzielenie Polaków , agresja , chamstwo, benzyna po 7 zł, złodziejstwo, ośmiorniczki, nepotyzm, lizanie tyłka obcym, sprzedaż majątku, zoologiczny patriotyzm, praca do śmierci, zajumany OFE.. Ja rozróżniam dwie grupy : mądrych i głupich
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji

Energia Kozienice - Lublinianka 1:1. Za dużo zmarnowanych sytuacji 0 0

Lublinianka powinna wygrać w sobotę z Energią Kozienice, ale zmarnowała kilka dobrych sytuacji. Efekt? Wynik remisowy 1:1.

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie
film

Skoki Narciarskie. Stefan Kraft wygrał sobotni konkurs w Rasnovie 0 0

Drugie miejsce zajął Niemiec Karl Geiger, trzeci był jego rodak Constantin Schmid

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya"
9 marca 2020, 18:00

Są jeszcze dostępne bilety na spektakl "Klaps! 50 twarzy Greya" 0 0

9 marca o godz. 18 na scenie Centrum Spotkania Kultury (plac Teatralny 1) Teatr Polonia zaprezentuje spektakl komediowy "Klaps! 50 twarzy Greya" w gwiazdorskiej obsadzie. Można jeszcze nabywać wejściówki na przedstawienie.

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej
film

"Utraciliśmy sześciu niebieskich braci". Policyjne psy zginęły w wyniku awarii ciepłowniczej 0 1

Warszawa. W piątek wieczorem odeszli nasi towarzysze służby: Magnet, Jogin, Edamis, Lasso, Jerk i Long. Brakuje słów, by opisać rozmiar tej tragedii. Żegnajcie nasi niebiescy bracia – napisała Komenda Stołeczna Policji po tragicznym wypadku, do którego na terenie policyjnych koszar w Warszawie. W wyniku awarii ciepłowniczej zginęło sześć policyjnych psów.

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie

GKS Tychy – Górnik Łęczna 2:0. Porażka w generalnym sprawdzianie 0 2

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek Górnik Łęczna przegrał w Tychach z tamtejszym GKS. Już w najbliższy weekend zielono-czarni zagrają pierwszy mecz o punkty w tym roku

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż

Chełmianka – Omega Stary Zamość 4:0. Cztery transfery tuż-tuż 0 2

Znowu dobry wynik młodej drużyny z Chełma. W sobotę podopieczni Jana Konojackiego pokonali występującą w zamojskiej klasie okręgowej Omegę Stary Zamość 4:0.

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej

Zwłoki mężczyzny znalezione na rzece Krzna w Białej Podlaskiej 8 1

Zwłoki mężczyzny zauważono na rzece Krzna dzisiaj po godz. 9 - informuje portal bp24.pl. Na miejscu pracują służby ratownicze. Na razie nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny.

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11"
Magazyn

10 tys. kroków przy kasie samoobsługowej. Internauci poruszeni: "Ja na dyżurze w szpitalu 10 tysięcy kroków robię do godziny 11" 11 5

W połowie lutego opublikowaliśmy tekst, w którym pracownicy sklepów skarżyli się na wyjątkowo wyczerpującą ich zdaniem pracę na tzw. kasach samoobsługowych. Artykuł wzbudził ogromne poruszenie. Pracownicy innych branż denerwowali się, że ich zajęcia są znacznie trudniejsze. Pracownicy sklepów apelowali: „Nie narzekajmy! Cieszmy się, że nie wyparły nas jeszcze roboty”.

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu

Motor znowu lepszy od Wisły Puławy, tym razem w sparingu 0 0

Zwycięstwo w lidze, wygrana w Pucharze Polski, a teraz także przy okazji gry kontrolnej. W sobotę Motor Lublin pokonał w Puławach tamtejszą Wisłę 3:1.

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h

Lubelskie: Uwaga na silny wiatr. Może powiać z prędkością nawet 75 km/h 4 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem, który może powiać dzisiaj wieczorem i w nocy w całym województwie lubelskim. W porywach będzie on osiągał prędkość nawet 75 km/h.

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą

Puławy: Tancerze zmieniają scenę. Turniej „O pierścień księżnej Izabeli” z inną oprawą 9 0

W tym roku już po raz 19. tancerze z całej Polski będą rywalizować w turnieju „O pierścień księżnej Izabeli” w Puławach. Impreza promująca tradycyjne, polskie tańce zmieni oprawę. Miasto skorzysta z obiektu przy ZST.

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe
22 lutego 2020, 18:00

Domówka w klimacie PRL w DDK Czuby Południowe 0 0

Nietypowo, bo w sobotę, Dzielnicowym Dom Kultury Czuby Południowego (ul. Wyżynna 16) zaprasza na kolejną odsłonę cyklu "Piątek wieczorową porą". Wszystko z powodu 5. urodzin DDK. Będzie zabawa w stylu PRL. Start 22 lutego o godz. 18.

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało

Jechał zbyt szybko i wypadł z drogi. Jego auto dachowało 0 2

Kierowca jechał zbyt szybko, a jego samochód wypadł z drogi w pobliżu miejscowości Korolówka-Osada (pow. włodawski) i dachował w przydrożnym rowie. 37-latek wyszedł z tego zdarzenia bez szwanku.

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny
Magazyn

Górnik Łęczna celuje w awans do Fortuna I Ligi w swoje 40-te urodziny 17 5

Górnik Łęczna kończy zimowy okres przygotowawczy. W sobotę zespół trenera Kamila Kieresia rozegra ostatni sparing przed startem drugiej ligi. W niedzielę wieczorem drużyna zaprezentuje się kibicom, a już w przyszły weekend rozegra pierwszy w tym roku mecz o ligowe punkty. Cel na najbliższą rundę jest jasny: awans do Fortuna I Ligi. Tym bardziej, że w tym sezonie klub świętował 40-lecie istnienia

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany
film

Próba porwania 6-letniej dziewczynki na dworcu w Łodzi. Sprawca zatrzymany 0 1