Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

11 listopada 2002 r.
17:24
Edytuj ten wpis

Zwycięzcy i pokonani

Autor: Zdjęcie autora Beata Malczuk
0 0 A A

Druga tura wyborów przyniosła rozstrzygnięcie w samorządach, w których 27 października nie wybrano szefów zarządów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Białej Podlaskiej prezydentem miasta został wybrany Andrzej Czapski z Akcji Samorządowej, pokonując kandydata SLD-UP Waldemara Godlewskiego. Przewaga zwycięzcy nad pokonanym wyniosła 2188 głosów.
Tylko trzema głosami zyskał potrzebną do zwycięstwa przewagę nad rywalem Henryk Mateusiak, poprzedni i nowy wójt gminy Borki w powiecie radzyńskim. - Wiem nieoficjalnie, że odnotowano sporą frekwencję, sześćdziesięcioprocentową. Cieszę się, tak mało brakowało do przegranej - mówił wczoraj Dziennikowi.
Niewiele ponad pięćdziesięcioprocentowe poparcie to najsłabszy wynik na 17 podlaskich samorządów uczestniczących w niedzielnej dogrywce. Ale peeselowski wójt jest spokojny. Ma w radzie partyjnych kolegów, co wróży zrównoważone rządzenie.
Opozycja trochę natomiast niepokoi innego beneficjenta. Adam Kurowski startował z ramienia Forum Obywatelskiego i pozostanie wójtem Kąkolewnicy. Wprawdzie pokonał Wincentego Kota, konkurenta wystawionego przez komitet Rozwój Prawo Samorządność, ale obawia się radnych zawsze będących na "nie”. - Myślę jednak, że da się normalnie, bez wzajemnego paraliżowania pracować - przewiduje wójt.
Jak przyznaje, wygrana trochę go zaskoczyła. - Sądziłem przed wyborami, że jeżeli nie wygram w pierwszej turze, to w drugiej też mi się nie uda. Ale popierający mnie elektorat wykazał, że jest inteligentny i nie da sobą manipulować. Z czterdziestoczteroprocentowego poparcia awansowałem na pięćdziesięciopięcioprocentowe - analizuje A. Kurowski.
Dużym zaskoczeniem jest zwycięstwo mało znanego kandydata Jacka Hury w walce o urząd wójta Janowa Podlaskiego. 32-letni mieszkaniec sąsiedniej gminy Rokitno zyskał ponad 61 procent poparcia wyborców. Przewagi w głosowaniu nie osiągnęła pretendująca na to stanowisko i przed czterema laty je opuszczająca Katarzyna Wawiórko. - Tak chcieli mieszkańcy. Dla dobra naszej gminy życzę sukcesów nowo wybranemu wójtowi - komentuje.
Ostra rywalizacja wyborcza między burmistrzem Terespola Zbigniewem Banachem a szefem przedsiębiorstwa komunalnego, Michałem Kukawskim, zakończyła się porażką tego drugiego. Wyborcy niewielką przewagą poparli dotychczasowego ojca miasta.
Do zakłócenia ciszy wyborczej doszło prawdopodobnie w gminie Drelów. Policja bada sprawę pojawienia się tam plakatów wyborczych dotychczasowego wójta. Największe w regionie poparcie zyskali w drugiej turze wójtowie Wohynia i Jabłonia, Stanisław Jóźwik (70,4 procent) oraz Tomasz Matczuk 70 proc. Natomiast poniżej 55 procent, oprócz wcześniej wymienionych Henryka Mateusiaka i Zbigniewa Banacha, Piotr Kazimierski (52,35 Drelów), Tadeusz Warda (53,33 Krzywda), Jerzy Maśluch (53,25 Sosnowica), Jan Łaski (52,02 Ulan-Majorat), Tadeusz Fedoruk (54,14 Rokitno).•

Nowi szefowie zarządów podlaskich gmin

(wybrani w II Turze, nie wymienieni w tekście)
Miasta
Łuków - Zbigniew Zemło
Łosice - Janusz Kobyliński
Gminy
Tuczna - Zygmuntowi Litwiniuk
Sosnowica - Jerzy Maśluch
Rokitno - Tadeusz Fedoruk
Milanów - Marek Siuciak
Drelów - Piotr Kazimimierski
Dotychczas rządzili i zostali ponownie wybrani:
Biała Podlaska - Wiesław Panasiuk
Krzywda - Tadeusz Warda
Ulan Majorat - Jan Łaski
Wohyń - Stanisław Jóźwik
Jabłoń - Tomasz Matczuk

Jak głosowano w Białej Podlaskiej na prezydenta miasta

Andrzej Czapski: Waldemar Godlewski
Obwód 1, siedziba komisji w przedszkolu Sidorska 20 - 285:284
Obwód 2, siedziba SP nr 5, Sidorska 30 - 211:156
Obwód 3, siedziba OSN, Kolejowa 8 - 165:216
Obwód 4, siedziba przedszkole 7, Waryńskiego 1 - 262: 202
Obwód 5, siedziba przedszkole 14, Łukaszyńska 34 - 325:238
Obwód 6, siedziba ZSO nr 2, Leszczynowa 16 - 374: 231
Obwód 7, siedziba Klub "Eureka”, Orzechowa 34 - 270: 213
Obwód 8, siedziba PWSZ, Sidorska 95 - 265:129
Obwód 9, siedziba SP nr 7, Langiewicza 44 - 103:44
Obwód 10, siedziba ZSZ nr 1, Piłsudskiego 36 - 179: 96
Obwód 11, siedziba ZSO nr 3, Narutowicza 36 - 183: 82
Obwód 12, siedziba SP nr 4, Moniuszki 36 - 227: 116
Obwód 13, siedziba ZSZ nr 2, Brzeska 71 - 483: 194
Obwód 14, siedziba przedszkole 1, Łomaska 70 - 283: 177
Obwód 15, siedziba filia SP 3, Czerwińskiego 25 - 317: 190
Obwód 16, siedziba Betonkraft, Grzybowa 52 - 164: 112
Obwód 17, siedziba SP nr 3, Sportowa 7 - 260: 216
Obwód 18, siedziba przedszkole 8, Warszawska 19 C - 343: 302
Obwód 19, siedziba Klub Piast, Spółdzielcza 4 - 435: 355
Obwód 20, siedziba SP nr 2, Akademicka 8 - 444: 235
Obwód 21, siedziba przedszkole 13, Jagiellończyka 17 - 367:230
Obwód 22, siedziba SP nr 9, Z. Augusta 2 - 384: 193
Obwód 23, siedziba przedszkole 17, Z. Starego 4 - 270: 236
Obwód 24, siedziba MSZ, Okopowa 3 - 330: 230

Pozostałe informacje

Oskarżony nie był obecny na ogłoszeniu wyroku

Potrącił policjanta i uciekał przez całe miasto. Dzisiaj kibol usłyszał wyrok

Jechał samochodem, biegł i przepłynął rzekę. Wszystko po to, aby uciec przed wymiarem sprawiedliwości. W tle sprawy porachunki kibiców Motoru Lublin.

Po porażce z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Górnikiem Zabrze puławscy liczą, że ich drużyna w końcu wywalczy komplet punktów

Azoty Puławy kontra Gwardia Opole. Chcą w końcu wygrać u siebie

Rywalem Azotów Puławy będzie COROTOP Gwardia Opole. Środowe spotkanie w hali przy ul. Lubelskiej rozpocznie się o godzinie 18. Będzie to mecz drugiej kolejki rundy rewanżowej.

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Trzy starsze panie zginęły w wypadku. Ruszył proces kierowców

Koleżanki Wanda, Janina i Teresa z Poniatowej zginęły w sierpniu ubiegłego roku w wypadku samochodowym w Chodlu. W opolskim sądzie ruszył proces dwóch oskarżonych kierowców.

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?
film

Policja w okresie przedświątecznym. Więcej patroli i walka z wakatami?

Okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy dla policji. Większy ruch na drogach, tłumy w galeriach handlowych i ryzyko kradzieży to wyzwania, z którymi mierzą się funkcjonariusze. Rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie opowiada o planach na najbliższe tygodnie.

Radosław Muszyński prowadził Lewart od 27 września do 10 grudnia

Lewart Lubartów znowu zmienia trenera

Niespodziewane wieści z Lubartowa. Tamtejszy Lewart zdecydował się na kolejną zmianę trenera. Sezon na ławce rozpoczynał Grzegorz Białek, który wywalczył z drużyną awans do III ligi. Rundę kończył za to Radosław Muszyński. We wtorek działacze ekipy beniaminka poinformowali jednak, że zdecydowali się podziękować szkoleniowcowi.

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia
ZDJĘCIA
galeria

Lublin w klimacie Bożego Narodzenia

Gdy dzień staje się coraz krótszy i chłodniejszy, Lublin ubiera się w iluminację, tworząc wyjątkowy klimat w całym mieście. Od Bramy Krakowskiej po Centrum Spotkania Kultur – każdy zakątek emanuje magią Bożego Narodzenia.

Sergi Samper na razie ma kontrakt z Motorem do końca sezonu 24/25

Sergi Samper na dłużej w Motorze Lublin? „Dobrze się tutaj czuję”

Ten transfer był hitem letniego okienka transferowego w PKO BP Ekstraklasie. Do Motoru Lublin dołączył Sergi Samper, były zawodnik FC Barcelony i kolega klubowy Leo Messiego, który w karierze cieszył się z: mistrzostwa Hiszpanii, Superpucharu Hiszpanii, tytułu Klubowych Mistrzów Świata, a wygrywał też Ligę Mistrzów. Jego umowa obowiązuje do końca sezonu 24/25. A czy jest szansa, że zostanie w drużynie na dłużej?

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

ME w pływaniu: Medal i finał, czyli świetny dzień Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin

To się nazywa udane otwarcie zawodów. Pierwszego dnia mistrzostw Europy na krótkim basenie, które wystartowały w Budapeszcie mnóstwo powodów do radości miał Kacper Stokowski. Pływak AZS UMCS Lublin najpierw awansował do finału na 100 metrów stylem grzbietowym. Niedługo później wraz ze sztafetą 4x100 metrów stylem dowolnym wywalczył brązowy medal.

Terapia z Dr Misio
koncert
20 grudnia 2024, 18:00

Terapia z Dr Misio

Dr Misio, to rock’n’rollowa ekipa grająca ostrego rocka pod wodzą niesamowitego Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów oraz scenarzysty, znanego m.in. z ról w filmach Wojtka Smarzowskiego („Wesele”, „Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”, „Kler”). Już 20 grudnia (piątek) w lubelskiej Fabryce Kultury Zgrzyt Dr Misio pokaże Wam co to znaczy rock’n’roll.

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego
DLA PACJENTÓW
galeria

Kluby Płomyków: nowe świetlice dla podopiecznych lubelskiego szpitala dziecięcego

Dziś (10 grudnia) na Oddziale Ortopedycznym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie otwarto dwie wyjątkowe świetlice: „salę morską” i „salę leśną”. To miejsca, w których mali pacjenci mogą bawić się i integrować z rówieśnikami, znajdując emocjonalne wsparcie w procesie leczenia.

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

Całoroczne domki mobilne - nowy trend jako alternatywa dla mieszkania w bloku

W ostatnich latach obserwujemy fascynujący trend w branży mieszkaniowej - rosnącą popularność całorocznych domków mobilnych. Te innowacyjne konstrukcje łączą w sobie zalety tradycyjnego domu z elastycznością i swobodą, jakiej nie zapewni żadne mieszkanie w bloku. Czym właściwie są całoroczne domki mobilne? To kompaktowe, przenośne jednostki mieszkalne, zaprojektowane z myślą o komfortowym użytkowaniu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. Doskonałym przykładem są domki mobilne od firmy Mobildom, które łączą w sobie skandynawską jakość wykonania z polską myślą techniczną

Pamiątki z prywatnego archiwum Krzysztofa Cugowskiego
DO ZOBACZENIA
19 grudnia 2024, 18:00

Pamiątki z prywatnego archiwum Krzysztofa Cugowskiego

19 grudnia o godz. 18 w Klubie Muzycznym CSK odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Cugowskim. Pretekstem do spotkania będzie otwarcie ekspozycji pamiątek z prywatnego archiwum artysty.

Świąteczne upominki dla samotnych. Ostatnie dni zbiórki
WSPARCIE

Świąteczne upominki dla samotnych. Ostatnie dni zbiórki

W Puławach mieszka ponad setka starszych, ubogich i samotnych osób, dla których święta nie są najszczęśliwszym okresem w roku. Żeby dać im chociaż niewielki powód do uśmiechu, zainicjowana została zbiórka świątecznych podarunków. Akcja trwa do końca tygodnia.

Waterjet vs. inne metody cięcia – kiedy warto wybrać wycinarkę wodną?

Waterjet vs. inne metody cięcia – kiedy warto wybrać wycinarkę wodną?

Cięcie wodą, znane jako technologia waterjet, to jedna z najbardziej uniwersalnych i zaawansowanych metod obróbki materiałów. Zastosowanie tej technologii pozwala osiągnąć wysoką precyzję i czystość krawędzi przy jednoczesnym minimalizowaniu strat materiału. Jednak wybór waterjeta wymaga zrozumienia jego zalet w kontekście alternatywnych metod, takich jak cięcie laserowe, plazmowe czy mechaniczne.

Lex deweloper umożliwi budowę osiedla na ul. Wojciechowskiej? W planach ponad 600 mieszkań
LUBLIN

Lex deweloper umożliwi budowę osiedla na ul. Wojciechowskiej? W planach ponad 600 mieszkań

Właściciel działki przy ul. Wojciechowskiej 42b w Lublinie planuje budowę ośmiu bloków mieszkalnych, w których miałoby powstać ponad 600 mieszkań. To wymaga jednak zgody miejskich radnych na wykorzystanie przepisów tzw. „lex deweloper”.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium