Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

9 lutego 2010 r.
17:29
Edytuj ten wpis

Wybieramy Kobietę Przedsiębiorczą 2010

0 0 A A

Za trzy tygodnie dowiemy się, która mieszkanka Lubelszczyzny zasłużyła na tytuł Kobiety Przedsiębiorczej 2010. Nasi Czytelnicy wybiorą ją spośród 27 kobiet, które sami uznali za najbardziej operatywne, wpływowe, skuteczne, interesujące. Dziś rozpoczynamy głosowanie, a najbardziej przedsiębiorczą panią poznamy 7 marca.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zgłoszenia

To nasi Czytelnicy zdecydowali, które panie warto pokazać jako wzór dla innych. Wskazali 27 najbardziej przedsiębiorczych kobiet Lubelszczyzny.

W drugiej edycji plebiscytu Dziennika Wschodniego Kobieta Przedsiębiorcza 2010 znalazły się między innymi szefowe i właścicielki firm, działaczki społeczne, animatorki kultury, twórczynie ludowe. Kobiety biznesu, nauki, sztuki.

O niektórych, z racji ich funkcji, słyszymy często. Inne są mniej znane, ale szacunek i poparcie, jakim cieszą się wśród lokalnej społeczności pokazuje, że ich rola jest bardzo ważna. Teraz mogą liczyć na publiczny dowód uznania dla swojej pracy i działalności. Wszystkie panie, które biorą udział w naszym plebiscycie wyraziły na to zgodę.

Czytelnicy, swoimi głosami, zdecydują teraz, która z nominowanych pań zostanie Kobietą Przedsiębiorczą 2010. Nagrodzimy ją wyjątkową statuetką w niedzielę, 7 marca na uroczystej gali Grand Hotelu "Lublinianka”. A 8 marca wyniki głosowania przedstawimy w Dzienniku Wschodnim oraz stronie www.dziennikwschodni.pl.

JAK GŁOSOWAĆ

Głosowanie rozpoczynamy już dziś, potrwa ono do 3 marca do godziny 12. Wystarczy wysłać SMS-a pod numer 71051 (koszt 1,22 z VAT) o treści dwkobieta (kropka lub spacja opcjonalnie) oraz numer przypisany danej kandydatce.

1. Anna Bedlicka-Góźdź - prowadzi Pracownię Projektową Wnętrz AB Studio

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.1

Od 13 lat prowadzi Pracownię Projektową Wnętrz AB Studio. Jest głównym projektantem w zespole. Pracownia specjalizuje się w kompleksowym projektowaniu i aranżacji wnętrz prywatnych i komercyjnych. Z wykształcenia jest dyplomowanym projektantem wnętrz. Skończyła historię sztuki na KUL oraz Warszawską Szkołę Artystyczną Projektowania Wnętrz. AB studio otrzymało pierwsze miejsce w konkursie Vasco Integracja na projekt koncepcyjny wnętrza – apartament w centrum Warszawy z opuszczaną ścianą, która staje się widokowym tarasem.

– Moje plany na przyszłość to realizacja nowych pomysłów – mówi.

2. Anna Korczycka - właścicielka Studia Fitness&Wellness

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.2

Od 15 lat prowadzi Studio Fitness&Wellness w Lublinie.

– W miejscu, które stworzyłam każdy może zadbać o swoje zdrowie, urodę i samopoczucie – mówi.

Jest magistrem sztuki ze specjalizacją grafika. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu stylizacji, wizażu i charakteryzacji. Jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness, a także instruktorem indoor cycling, pilates i nordic walking. Ma klasę B w tańcach latynoamerykańskich i standardowych, jest trenerem asystentem PZWFW/EFCA.

– Mam szczęśliwą rodzinę, 2 wspaniałych synów. A w życiu zawodowym planuję wprowadzenie kolejnych nowości.

3. Bożena Kiedrowska - administratorka schroniska dla bezdomnych zwierząt w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.3

Lekarz weterynarii, specjalista chorób psów i kotów. Od blisko 20 lat jest właścicielem Specjalistycznej Przychodni dla zwierząt Poliwet w Lublinie.

– Ostatnie dwa lata to czas, który poświęciłam bezdomnym zwierzętom w lubelskim schronisku. Uczyniliśmy z niego wzorową placówkę w kraju. Schronisko stało się miejsce przyjaznym dla ludzi i zwierząt. Zaangażowałam się również w utworzenie ośrodka rehabilitacji i edukacji zwierząt egzotycznych przy schronisku i chcę wspierać rozwój Lubelskiego Egzotarium – mówi.

4. Dorota Pietras - właścicielka biura podróży i agencji ubezpieczeniowej w Puławach

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.4

Z wykształcenia jest ekonomistą. Ukończyła policealne studium zawodowe im. Wincentego Pola w Lublinie. Jest właścicielką biura podróży i agencji ubezpieczeniowej w Puławach. Praca jest jej pasją.

– Branża turystyczna to kierunek dający możliwość rozwoju i spełnienia marzeń – mówi.

Na swoim koncie ma liczne zaproszenia na zagraniczne wyjazdy typu study tour, organizowane przez czołowych touroperatorów turystycznych i krajowych. Poza tym wyróżnienie od Western Union za profesjonalny serwis usług oraz wyróżnienie za dynamiczny wzrost w sprzedaży ubezpieczeń MTU.

5. Edyta Borowicz-Czuchryta - nauczycielka języka angielskiego w lubartowskim gimnazjum

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.5

Absolwentka Pedagogiki Specjalnej, Pedagogiki Pracy Socjalnej oraz Filologii Angielskiej. Dziewiąty rok pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w lubartowskim gimnazjum.

Rocznie wysyła kilkadziesiąt listów do sławnych osób z zaproszeniem do szkoły. Dzięki jej działalności uczniów odwiedzały m.in. gwiazdy show biznesu.

W 2008 r. z otrzymała Nagrodę Burmistrza, a w 2009 r. Statuetkę i Nagrodę Burmistrza w dziedzinie pracy z dziećmi i młodzieżą miasta Lubartowa. Dostała się do ścisłej czołówki nominowanych do "Nauczyciela Roku” w 2008 i 2009 r.

Ambasada Amerykańska powierzyła jej rolę koordynatora Centrum Zasobów Dydaktycznych dla nauczycieli języka angielskiego.

6. Elżbieta Łazowska-Cwalina - współwłaścicielka restauracji i kawiarni artystycznej Hades

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.6

Ukończyła filologię romańską na KUL. Pracowała m.in. jako wykładowca języka francuskiego na KUL, Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. M. Wańkowicza.

W 2005r. była nominowana do tytułu "Lublinianki Roku”, a Kapituła Nagrody "Angelus” uhonorowała Hades za upowszechnianie kultury. Dwa lata później za tę samą działalność Hades otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Lublina.

– Przy wsparciu mojego męża Lecha Cwaliny, Włodka Orzechowskiego i Mirosława Statkiewicza w stylowych piwnicach Hadesu odbyło się ponad 1000 koncertów, ok. 150 wernisaży malarstwa i fotografii, 16 festiwali jazzowych z udziałem artystów światowej sławy – opowiada.

7. Grażyna Gwiazda - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.7

– Praca jest dla mnie pasją a zarazem służbą dla innych. Moim celem jest rozwijanie przedsiębiorczości w powiecie lubelskim i pozyskiwanie jak największej ilości środków finansowych wspierających lokalny rynek pracy – mówi.

Z wykształcenia jest magistrem administracji. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku menadżerskim. Od 1992r. pracuje w urzędzie pracy.

– Chcemy pomagać tym, którzy chcą lepiej zarządzać swoim biznesem i pozyskiwać środki na jego rozwój. Myślę o nowych projektach wspierających naszych przedsiębiorców, a poprzez to osoby powracające na rynek pracy.

8. Irmina Stachyra - specjalista ds. marketingu i PR w Zakładzie Leczniczym \"Uzdrowisko Nałęczów” S.A.

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.8

Ukończyła Turystykę i Rekreację na WSiZ w Rzeszowie.

– Dało mi to duże możliwości rozwoju. Było to szczególnie ważne w kontekście dynamicznego rozwoju turystycznego okolic Kazimierza Dolnego, Puław i Nałęczowa – podkreśla – Dużym sukcesem było podjęcie pierwszej pracy w zawodzie zgodnym z moim wykształceniem.

Przez dwa lata pracowała w Hotelu Król Kazimierz w Kazimierzu Dolnym jako Event Manager, gdzie zajmowała się kompleksową obsługą grup konferencyjnych. Prywatnie jest żoną i mamą 8-miesięcznej Leny.

– Bycie dobrą mamą nie musi oznaczać rezygnowania z realizowania się pracy – mówi.

9. Iwona Żebrowska - prowadzi Centrum Kształcenia Proeuropejskiego w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.9

Centrum prowadzi od 10 lat. To firma szkoleniowo-doradcza w ramach, której działa też bezpłatne policealne studium zarządzania, administracji i handlu.

– Z wykształcenia jestem pedagogiem – animatorem kultury. Dlatego świetnie odnajduję się w przedsięwzięciach, w których mogę planować i organizować – opowiada. – Zaufanie do firmy zbudowałam na zaufaniu do samej siebie. Mówię żartobliwie: rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki, cuda zajmują mi trochę więcej czasu.

Obecnie uruchomiła też agencję zatrudnienia. Prywatnie jest żoną i matką dwóch synów.

10. Krystyna Sadowska - twórczyni ludowa z Poniatowej

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.10

W połowie lat 70. pracowała w Zakładach EDA w Poniatowej. Szydełkuje od ponad trzydziestu lat.

– Wszystko zaczęło się w czasach szkolnych. Złamałam nogę i z nudów sięgnęłam po szydełko i włóczkę – śmieje się.

Jest w stanie wyszydełkować prawie wszystko. Od serwetek, obrusów, przez abażury, obrazki, elementy odzieży, nakrycia, po bombki świąteczne. Ostatnio furorę w całej Polsce robią jej pisanki w ubrankach zrobionych na szydełku. Jej wyroby wędrują do Francji, Kanady, Australii i Stanów.

W 2009 r. została nominowana do tytułu Poniatowianki Roku w kategorii działalność kulturalna.

11. Iza Kozłowska-Dechnik - właścicielka restauracji \"Mandragora” i \"Hiszpańskiej tancerki”

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.11

Z zawodu fotografik, do niedawna właścicielka jednej restauracji; właśnie otworzyła drugą.

– Zawsze marzyłam, żeby mieć własną restaurację. Zarobiłam trochę za granicą, trochę pożyczyłam od kolegi i z kapitałem 60 tys. otworzyłam na Starym Mieście "Mandragorę” – opowiada.

Pracowicie budowała markę, zdobywała uznanie klientów. "Mandragora” figuruje w folderach linii lotniczych i prezentowana jest na filmie w Travel Channel. Stworzyła lokal klimatyczny, w którym grają klezmerskie kapele, recytowana jest poezja, czyta się bajki dla dzieci.

– Dług spłaciłam, "Mandragora” daje satysfakcję, więc postanowiłam wprowadzić nowe smaki do Lublina i otworzyłam "Hiszpańską tancerkę”.

12. Liberta Chodkiewicz-Wrona - prowadzi agencję kredytową w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.12

Jest absolwentką Studium Administracyjnego Obsługa Celna.

– Pracowałam i w butiku z bielizną i jako specjalista ds. handlowych w firmie zajmującej się produkcją oraz sprzedażą odczynników i surowców chemicznych. Ale tak naprawdę moim marzeniem była praca w mundurze na granicy – opowiada.

Za swój największy sukces uważa to, że jej agencji kredytowej udało się przetrwać na rynku.

– Satysfakcję daje mi fakt, że klienci darzą mnie zaufaniem i wracają do mnie. Według niej kobieta przedsiębiorcza umiejętnie łączy karierę z życiem prywatnym. – Jestem matką i staram się nie zatracić w biegu za karierą.

13. Małgorzata Szestopałko - kieruje rodzinną firmą w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.13

Od 3 lat kieruje rodzinną firmą zajmującą się sprzedażą drukarek, produkcją tonerów i naprawą sprzętu.

– Ludzie przychodzą do nas czasem z prawdziwymi rupieciami. Staramy się pomóc nawet w ekstremalnych przypadkach – opowiada.

Z wykształcenia jest położną. Ukończyła policealne studium medyczne w Lublinie.

– Życie zweryfikowało moje plany zawodowe. Po pierwsze musiałam zająć się niepełnosprawną córką, a po drugie firmą. Firma wspiera dzieci cierpiące na CdLS oraz Dzienny Ośrodek Adaptacyjny, dostarczając bezpłatne tonery i serwis. W planach ma uruchomienie sklepu internetowego.

14. Ewa Dados - dziennikarka Radia Lublin

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.14

Z wykształcenia jest filologiem, ukończyła UMCS. Po studiach pracowała jako nauczyciel. Jak jednak twierdzi, ciągnęło ją do radia, w którym pracuje ponad 20 lat.

– Miałam szczęście, że od razu trafiłam do działu publicystyki i kultury. Zgodnie z moimi zainteresowaniami – opowiada. Jej ukochanym radiowym dzieckiem jest audycja dla najmłodszych "Jasiek”. – To właśnie ten program w 1993 r. dał początek ogólnopolskiej akcji "Pomóż dzieciom przetrwać zimę”. Wtedy chodziło o pomoc dla konkretnej grupy dzieci.

Jest m.in. kawalerem Międzynarodowego Orderu Uśmiechu, Ambasadorem Lubelszczyzny 2008, laureatem nagrody "Przyjaciel Ludzi” oraz Nagrody im. Św. Kamila.

15. Elżbieta Sękowska - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.15

To najlepszy przykład, jak powinna być zarządzana szkoła w XXI wieku – kształcąca na najwyższym poziomie, przyjazna dla uczniów, chwalona przez rodziców, dostrzegana w całym kraju.

Właśnie taki jest lubelski Zespół Szkół nr 1 – od 2007 r. kierowany przez Elżbietę Sękowską. To jedyna szkoła w Lublinie, która ma Certyfikat Jakości ISO 9001:2001, a także certyfikat "Szkoła Przedsiębiorczości”.

Szkoła, jako jedna z niewielu w Lublinie, jest w pełni przystosowana do kształcenia młodzieży niepełnosprawnej, a w ub. roku powstała tam nawet specjalna klasa integracyjna. Także w ub. roku dyrektor Sękowska zorganizowała w swojej szkole Dzień Handlowca i Konsumenta.

16. Marta Jurek - właścicielka Ośrodka Szkolenia Kierowców Babska Szkoła Jazdy

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.16

Z wykształcenia specjalista ds. marketingu i przedsiębiorczości. Od 2008 r. jest instruktorem nauki jazdy i właścicielką Ośrodka Szkolenia Kierowców Babska Szkoła Jazdy.

Pomysł na babską szkołę nauki jazdy to efekt pasji pani Marty. Przyznaje, że motoryzacją interesuje się od dziecka. Obecnie zajmuje się prowadzeniem ośrodka i szkoleniem kandydatów na kierowców kategorii B. Godzi pracę zawodową z wychowywaniem synka, który urodził się 12 stycznia br.

– Czuje się świetnie zarówno za kierownicą jak i na fotelu instruktorskim – mówi.

Na swoim koncie ma też nagrody za wyścigi samochodowe.

17. Teresa Madej - animatorka kultury w Zamościu

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.17

Odpowiada za public relations w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna S.A. Jest również zastępcą redaktora naczelnego portalu Zamość on Line, od kilku miesięcy prowadzi autorski program w Zamojskiej Telewizji Kablowej "Kultura na celowniku”. Jest również przewodnikiem i pilotem turystycznym.

Ukończyła na KUL zarządzanie i marketing oraz podyplomowe studia pedagogiczne. Jest m.in. pomysłodawcą zamojskiej Alei Sław, pomysłodawcą stajenki bożnarodzeniowej i konkursu "Szopka zamojska”, organizatorem koncertu gigantów sceny jazzowej w Zamościu, inicjatorem konkursu literackiego "Duch Zamościa”.

Została uhonorowana statuetką "Animator Kultury 2008” przez prezydenta Zamościa.

18. Urszula Zyskowska - manager firmy Forever Living Products

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.18

Od 15 lat jest niezależnym dystrybutorem amerykańskiej firmy Forever Living Products, światowego lidera aloesu i produktów pszczelich. Firma działa w branży MLM (Multi Level Marketing).

– Od kiedy pamiętam interesował mnie zdrowy styl życia – wyjaśnia.

Organizuje szkolenia z fachowcami od zdrowego stylu życia, domowe kliniki piękności, warsztaty prowadzenia własnego biznesu i przedsiębiorczości. Prowadzi również Studio Urody "Urszula”. Za swoje największe osiągnięcie uważa to, że zmobilizowała ludzi do samodzielnego działania.

– Nauczyłam ich prowadzenia własnego, niezależnego biznesu. Stworzyłam olbrzymią sieć dystrybucji w Polsce i kilku krajach poza Polską – mówi.

19. Barbara Chwesiuk - właścicielka firmy \"Bialcon”

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.19

Właścicielka znanej w kraju firmy "Bialcon” jest jednocześnie sekretarzem i skarbnikiem Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

Prowadzi swoją firmę już od 1992 r. Poświęciła się głównie projektowaniu mody i przygotowaniu dużej liczby kolekcji. Obecnie w jej firmie pracuje już prawie 250 osób, a "Bialcon” jest znaną i cenioną na rynku marką.

Ubiera prezenterki TVP. Ma sieć 50 salonów firmowych, współpracuje też z 260 sklepami multibrandowymi. Na sezon przygotowuje aż 600 nowych wzorów odzieży damskiej, a ciągu roku ponad 1000!

– Na wiosnę otwieram klub pracowniczy. Organizujemy warsztaty m.in. szycia i stylizacji dla pań z terenu miasta – mówi.

W marcu odbierze kolejną nagrodę - "Gazelę Biznesu”.

20. Marzena Szyc - współwłaścicielka Agencji Turystycznej Juventur

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.20

Pochodzi z Białej Podlaskiej, jest współwłaścicielką Agencji Turystycznej Juventur. Ukończyła Wyższą Szkołę Ekonomiczną. Wcześniej pracowała w Ośrodku Doradztwo Rolniczego w Grabanowie. A od 1992 r. z mężem Antonim prowadzi Juventur.

Bialski Juventur otrzymał statuetkę warszawskiej firmy Terra Mare za najwyższą sprzedaż usług w sezonie letnim.

Pani Marzena podkreśla, ze równie ważne jak praca zawodowa, jest dbanie o dom, wspólne posiłki rodzinne, a szczególnie o niedzielne obiady z synami studentami Damianem i Patrykiem oraz córeczką Anią, która uczy się w gimnazjum. Wraz z mężem sponsoruje działalności charytatywną Koła Bialczan.

21. Anna Mikołajko-Rozwałka - prezes zarządu okręgowego Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.21

Funkcję prezesa zarządu okręgowego Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie pełni od 10 lat.

– Współpracuję ze wspaniałymi ludźmi. Wśród wolontariuszy są profesorowie wyższych uczelni, studenci, nauczyciele, leśnicy. Są dla mnie siłą napędową. Wciąż pojawiają się nowe pomysły, które staramy się realizować – opowiada.

Z zawodu jest dyplomowanym nauczycielem przedmiotów przyrodniczych. Jest również społecznym członkiem Regionalnej Rady Ochrony Przyrody oraz Wojewódzkiej Komisji ds. Ocen Oddziaływania na Środowisko.

22. Barbara Słowik - prowadzi poniatowski hotel \"Słowik”

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.22

– Działkę kupiliśmy w 2000 roku, a hotel zaczął działać trzy lata później. Na pomysł wpadliśmy na wyjeździe poniatowskich przedsiębiorców do Holandii – mówi.

Hotel, który prowadzi pani Barbara jest nowoczesny i kameralny. Leży nad zalewem w malowniczej krainie wąwozów lessowych. To doskonałe miejsce do organizacji szkoleń, sympozjów, spotkań biznesowych i konferencji.

Hotel jest obiektem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. 8 marca 2009 roku pani Barbara otrzymała zaszczytny tytuł Poniatowianki Roku 2008 w kategorii "Biznes”.

23. Krystyna Czuryszkiewicz - założycielka koła \"Amazonek” w Poniatowej

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.23

Z wykształcenia jest nauczycielem. W zawodzie pracowała 35 lat. Jest też radną. W 2005 r. dowiedziała się, że ma raka piersi. Przeszła operację, chemię, naświetlania.

– Musiałam znaleźć sobie jakieś zajęcie, żeby jakoś to przetrwać. Do działania zmotywowało mnie spotkanie z lubelskimi "Amazonkami”. Zrozumiałam, że z tym da się żyć. Postanowiłam założyć koło w Poniatowej – opowiada.

Statut pisała jeszcze w szpitalu. Teraz organizuje spotkania z onkologami i "Amazonkami” z innych miast. Dzięki niej koło współpracuje z lekarzami i psychologami z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

24. Zofia Żuk - prezes spółki \"Łuksja” w Łukowie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.24

Jest prezesem Stowarzyszenia Centrum Przedsiębiorczości, Integracji i Edukacji, Kanclerzem Loży Siedleckiej Business Centre Club oraz członkiem Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Niedawno przekształciła spółdzielnię w spółkę z o.o. Przygotowuje kolejną rozbudowę firmowych obiektów. Przed kilkoma tygodniami na gali Business Centre Club z rąk ks. biskupa Piotra Jareckiego otrzymała Medal Solidarności Społecznej.

Wcześniej została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz otrzymała nagrodę w konkursie "Menedżer-Spółdzielca” za wybitne osiągnięcia w biznesie. Sama pomaga dzieciom i młodzieży

25. Teresa Bogacka - prezes fundacji OIC Poland i kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.25

W ciągu 9 lat, z uczelni z pięcioma specjalnościami i skromną grupą studentów, lubelska Wyższa Szkoła Ekonomi i Innowacji stała się jedną z największych szkół wyższych w tej części Polski.

Stało się tak głównie dzięki Teresie Bogackiej – kanclerz WSEI. Bogacka jest kanclerzem uczelni od początku jej istnienia (utworzona w 2000 r., pierwsze zajęcia odbyły się rok później).

Mało tego. Pani Teresa tworzyła szkołę, jako ówczesny (i urzędujący do dziś) prezes Polskiej Fundacji Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland”. Obecnie uczelnia prowadzi studia licencjackie, inżynierskie, magisterskie i podyplomowe, na których łącznie studiuje ponad 10 tys. studentów.

26. Czesława Sulowska - prowadzi restaurację \"Hetmańska” w Janowie Lubelskim

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.26

Z wykształcenia jest technologiem żywienia zbiorowego. Pracowała w gminnej spółdzielni w Janowie Lubelskim. Od 30 lat w branży gastronomicznej: prowadziła wiele lokali gastronomicznych i uczyła w liceum gastronomicznym w Janowie Lubelskim.

Obecnie kieruje restauracją "Hetmańska” w Janowie Lubelskim i świadczy usługi catertingowe na terenie całej Lubelszczyzny. Za swoje największe osiągnięcie uważa zadowolonych gości, którzy chwalą jej kuchnię. Izba Rzemieślnicza w Lublinie przyznała jej srebrną odznakę mistrza za szkolenie uczniów.

27. Magdalena Wójcik - dyrektor i twórca Centrum Diagnozy, Terapii i Rozwoju „Krok po kroku”

wyślij SMS-a o treści dwkobieta.27

Jest doktorantką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Prowadzi tam, zajęcia dla studentów, przygotowując przyszłych pedagogów do pracy z niepełnosprawnymi dziećmi.

– Współpracując z wieloma placówkami oświatowymi na terenie Lubelszczyzny mam kontakt z dziećmi, które wymagają specjalnego podejścia oraz rodziców, którzy potrzebują pomocy we wprowadzeniu w świat ich dzieci – opowiada. – To właśnie zmotywowało mnie do stworzenia Centrum „Krok po kroku”. Pracujemy najnowszymi metodami terapeutycznymi, a kadra to profesjonaliści z międzynarodowymi certyfikatami w zakresie terapii integracji sensorycznej, usprawniania widzenia i wielu innych metod wspomagających rozwój dziecka. Naszym celem jest przede wszystkim jest objęcie kompleksową pomocą specjalistyczną dzieci i rodziców oraz wzbogacenie wiedzy pedagogów poprzez szkolenia i zajęcia warsztatowe prowadzone w Centrum.

Chcąc umożliwić szybki dostęp do bieżących informacji sama tworzy stronę internetową Centrum.

Pozostałe informacje

Z lewej prof. Sabina Bober z KUL, z prawej wicestarosta puławski, Piotr Rzetelski z PSL-u
Puławy

Problem z żydowską tablicą od marszałka. Zabrakło miejsca na pamięć

W przedwojennych Puławach żyło 3600 Żydów. Podczas wojny cała ta społeczność została z miasta wygnana przez Niemców, a żydowska dzielnica zniszczona. Dzisiaj lokalne władze miasta i powiatu puławskiego mają problem ze znalezieniem miejsca na tablicę poświęconą ich pamięci.

Kto dokończy puławską elektrociepłownię? Polimex zrywa kontrakt
Puławy

Kto dokończy puławską elektrociepłownię? Polimex zrywa kontrakt

Największa i jedna z bardziej pechowych inwestycji energetycznych na Lubelszczyźnie, nowy blok węglowy w Puławach, ma kolejny problem. Jej główny wykonawca - Polimex-Mostostal oświadczył, że odstępuje od kontraktu. Chodzi o zadanie warte 1,2 mld zł.

Aluron CMC Warta Zawiercie górą w Lublinie, Bogdanka LUK z drugą porażką u siebie
ZDJĘCIA
galeria

Aluron CMC Warta Zawiercie górą w Lublinie, Bogdanka LUK z drugą porażką u siebie

Znakomita atmosfera, ogromne emocje, pięć setów i jedyne czego zabrakło to wygrana. Po świetnym meczu Bogdanka LUK Lublin przegrała w hali Globus im. Tomasza Wojtowicza z Aluron CMC Wartą Zawiercie w hicie 16. kolejki.

Mikołajkowy półmetek
foto
galeria

Mikołajkowy półmetek

W nowo otwartym Klubie Paradox pojawił się Mikołaj ze śnieżynkami i rozkręcili grubą imprezę. Miał dużo prezentów muzycznych w klimacie latino i polskich hitów. Zobaczcie jak się bawi Lublin.

Imponujący powrót, czyli opinie po meczu Start Lublin - Zastal Zielona Góra
galeria

Imponujący powrót, czyli opinie po meczu Start Lublin - Zastal Zielona Góra

Start Lublin słabo zaczął, ale dużo lepiej zakończył piątkowy mecz z Zastalem Zielona Góra. Jak spotkanie oceniają gospodarze?

Obecnie w Lublinie Ruch zlikwidował wszystkie swoje kioski. W przeszłości takich punktów było łącznie 12.
MAGAZYN

Kioski Ruchu: to już koniec

Kiedyś były praktycznie na każdej ulicy, na każdym osiedlu. Dzisiaj w Lublinie nie ma już ani jednego.

Znęcał się nad rodzicami i groził im nożem. To nie pierwsza taka sytuacja

Znęcał się nad rodzicami i groził im nożem. To nie pierwsza taka sytuacja

Wyzywał, poniżał, popychał, nie pozwalał spać – schorowani rodzice 34-letniego mężczyzny nie mieli łatwego życia. O losie ich syna zdecyduje teraz sąd.

Camilla Herrem

ME piłkarek ręcznych: Norwegia i Dania zagrają w finale

Za nami pierwsze kluczowe rozstrzygnięcia trwających od 28 listopada mistrzostw Europy w piłce ręcznej kobiet. W piątkowych półfinałach rozegranych w Wiedniu triumfowały reprezentacje Norwegii i Danii, które w niedzielę zagrają o złoty medal. O najniższe stopień podium powalczą Francuzki i Węgierki.

Ptasia grypa zaczyna nowy sezon. Czy jest się czego obawiać?
ROZMOWA Z EKSPERTEM

Ptasia grypa zaczyna nowy sezon. Czy jest się czego obawiać?

Co roku zabija w Polsce miliony ptaków hodowlanych uderzając w rodzimy przemysł drobiarski. O ile zeszły sezon był pod względem spokojny, ten zaczął się o wiele gorzej. Na Lubelszczyźnie mamy już cztery ogniska: trzy w powiecie lubartowskim i jedno w ryckim. O tym skąd się wziął wirus H5N1, gdzie występuje najczęściej i czy może być groźny dla ludzi, rozmawiamy z prof. KrzysztofemŚmietanką z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach.

Mikołajki w Helium
foto
galeria

Mikołajki w Helium

Jeśli chcecie zobaczyć, jak się bawiliście na ostatniej imprezie w Helium Club, to zapraszamy do naszej fotogalerii. Tym razem fotki z cotygodniowego Ladies Night w Mikołajkowym wydaniu. Tak się bawi Lublin!

Zgubił narkotyki w sklepie. Wszystko nagrały kamery

Zgubił narkotyki w sklepie. Wszystko nagrały kamery

Do nietypowej sytuacji doszło w jednym ze sklepów spożywczych na terenie Świdnika. 20-latkowi wypadł woreczek strunowy, który szybko trafił wraz z właścicielem w ręce policji.

Wyprzedzanie zakończone tragedią. Nie żyje 39-latka

Wyprzedzanie zakończone tragedią. Nie żyje 39-latka

Kobieta próbowała wyprzedzić kilka samochodów na raz, ale jej jazda zakończyła się kraksą na drzewie. Razem z nią podróżowało dziecko.

Siała baba mak, nie wiedziała jak… więc zrobiła struclę makową!
DZIENNIK ZE SMAKIEM
film

Siała baba mak, nie wiedziała jak… więc zrobiła struclę makową!

Gdy zakwas na barszcz gotowy, a śledzie się marynują, warto pomyśleć o czymś słodkim na świąteczny stół.

The Analogs w Zgrzycie
koncert
14 grudnia 2024, 19:00

The Analogs w Zgrzycie

Dziś w Fabryce Kultury Zgrzyt będzie głośno i skocznie ponieważ wystąpi jeden z najbardziej znanych polskich zespołów street punkowych – The Analogs, którego koncerty są bardzo żywiołowe. Jako support zaprezentuje się Offensywa.

Jutro zrobimy zakupy. A jak będzie w następnym roku?
ZMIANY

Jutro zrobimy zakupy. A jak będzie w następnym roku?

Przed nami dwie niedziele handlowe. W następnym roku może być ich więcej, ale wszystko zależy od decyzji prezydenta.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium